Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128451) Tsebacsi válasza Kornel (#128446) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én továbbra is dízel focust akarok :) De hogy mikor... :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128452) SzlobiG válasza w333 (#128447) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bravot én is kihúznám a listáról. :K

(#128448) w333 Nem valami hangszórós rásegítés ez? Mert brutál hangja van neki.

[ Szerkesztve ]

(#128453) szőröscica válasza Kornel (#128450) üzenetére


szőröscica
addikt

Kornél, neked erre van szükséged, vedd meg, vigyázz rá, és 3 év múlva megveszem tőled, akkorra úgyis megunod: [link]

(#128454) w333 válasza Kornel (#128450) üzenetére


w333
félisten

Simán bevállalnám ... (406 is kib*szott jó autó volt) :K

Viszonylag nagy, sportos, kényelmes, páratlan mcpherson futómű (ide a Balkánra ez kell) nagyon jól elnyeli az úthibákat, jól felszerelt, nagyon hálás kis autó :)

Én amikor a 406 -ból átültem az E34 -be, hát sírni tudtam volna hogy szétráz az út, illetve a kényelmet is visszasírtam, mostanában megint nagyon szemezek a 406 -al, mivel nagyon jó autó, és szinte minden porcikáját ismerem :))

(#128452) SzlobiG

Nem hiszem ...Link (brutálisan jól szól) :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128455) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megnéznétek ezt a képet? Kinagyítva a jobb hátsó kerék előtt a küszöbnél jól látszik, hogy a fényezés hiányzik? Meg szépen kapott a jobb hátulja is?

Tegnap ezt nem vettem észre még jó hogy átnéztem az összes képet belenagyítva és nem mentünk el potyára mert ez így felejtő, nem?

(#128456) w333 válasza Kornel (#128450) üzenetére


w333
félisten

Különben van belőle kevés km- s fullos 2.2 HDi amiben Biturbo van 170 ló ! :)

Bár ezeket a motorokat nem ismerem, majd biztos mondanak róla valamit !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128457) w333 válasza w333 (#128456) üzenetére


w333
félisten

Ezt olvastam a 2.2HDi -ről ... :D

Manapság nem ritka jelenség a 2,2 literes common-rail dízel, teszteltünk már ilyen motorral szerelt Mazdát és Hondát is, a Peugeot azonban bevetett egy trükköt, a dupla turbót. 170 lóerő és 370 Nm !

A két feltöltő egyforma, de kisebbek, mint szimplán alkalmazott társaik. Az apró méret előnye fizikai magyarázattal indokolható: a lapátkerekek tehetetlensége csökken, előbb pörögnek fel, ez csökkenti a reakcióidőt, és precíz összehangolással voltaképpen mellőzhető a jól ismert turbólyuk.

A nyomaték 1500-as fordulatnál már hadra fogható, kb. 2500-nál száll be a második turbó, miközben a vezető csak annyit érez, hogy a kocsi szinte az alapjárattól kezdve húz és húz,és húz…

Költségek tekintetében a Peugeot maradéktalanul érvényre juttatja, hogy ez a motor a legjobbakkal versenyez, kvázi akinek erre van szüksége, annak a zsebébe kell nyúlnia. A politika roppant egyszerű, a 2.2 HDi kizárólag egyetlen komfortszinttel párosítható, ez pedig a leggazdagabb Premium Pack, amely jelenleg 9,04 millió forintról indul

Szerintem nagyon jónak tűnik, főleg hogy fiatal és kevés benne a km ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128458) tomcsi23 válasza SzlobiG (#128455) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez simán lehet parkolás miatt is, mármint a sérülések. A hátsó jobb oldala is találkozott már egy oszloppal vagy valami hasonlóval szvsz. Küszöböt passzolom, valami látszik valóban.
Ennyitől még nem feltétlen kéne lemondani róla - ha amúgy rendben van.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#128459) aero. válasza w333 (#128448) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hanggenerátoros sajna, nem rossz, de azért érződik rajta a kis digitalizáció. Sajna már Egy M5-höz, i8-hoz stb is ez jár. :U

(#128460) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Leírom újra.

Ügyfél kinézi az adott autót, innen 3 lehetőség van:

1. Telózik, hogy ugyan má, alvázszámot hadd kérje el. Rendben, itt van.

2. Eljön, megnézi, a.számot lekérdezhetem? Persze, ott van, írja fel.

3. Átvizsgálásra elvihetjük? Persze, városon belül bárhova.

Innen 2 újabb lehetőség van:

1. Rendben, valós a méter

2. Sorry, ez tekert.

Olyan is volt, hogy Golf 5-öt vittem átvizsgálásra. Mindent elmondtak az ügyfélnek, azt is, hogy 2 szélvédőt cseréltek az autóban, azt is, hogy a méter 2x annyi. Bizományos autó volt, így ment is vissza a tulajhoz.

Még senki nem jött úgy vissza, hogy nem adtak ki infót.

Egyéb kérdés?

Ja és az autóink 95%-a külföldi.

[ Szerkesztve ]

(#128461) stickermajom válasza MunezXBK (#128460) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem azt mondták a már saját néven lévő autómra a szalonban, hogy "túl régi a kulcs, nincs szervíztörténet". Gyanús, hogy csak lusta volt a faszi, mert az alvázszámot viszont nem volt hajlandó bepötyögni. :D Vagy a kulcson látta, hogy az óra szerint ~200at futott autóban már 400 van és nem akart elkeseríteni.

[ Szerkesztve ]

(#128462) MunezXBK válasza stickermajom (#128461) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pénzt várt érte. :)

(#128463) Kornel


Kornel
veterán

No.
2.0 vagy 2.2 hdi-rol valaki valamit?
Vagy ha mar kerrego, akkor maradjon a jtd?
Amugy 407 van 2.0 szivoval is, gondolom az eleg harmatos lehet.
:U

(#128464) MunezXBK válasza Kornel (#128463) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez má megin, hogy jött képbe?

(#128465) -v- válasza Kornel (#128463) üzenetére


-v-
addikt

Bimmer kell :K

(#128466) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

1 millió forintig keresek dízel autót. Most ezzel szemezgetek. Skoda Fabia-t cserélem le, mert kinőttük. Vonóhorog fontos lenne.
Milyen típusok ajánlottak?

(#128467) Kornel válasza MunezXBK (#128464) üzenetére


Kornel
veterán

Nezelodtem.
Tetszeni mindig is tetszett, kerdes milyenek.
Alfa tetszik a legjobban, viszont elol viszonylag szuk a nagy kozepkonzol miatt.
Civic pl. elol labterben emiatt joval tagasabb.
Accordbol csak a legujabb jon be, az meg sehogy nem ferne bele a keretbe.

Rvilike: leirtam mar fent, nem kell.
Se szerelom hozza, se kedvem igazabol.
Illetve a keretem se lenne eleg sokmindenre bimmer teren.
Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#128468) -v- válasza Kornel (#128467) üzenetére


-v-
addikt

:(((

(#128469) kalmanchris válasza Kornel (#128463) üzenetére


kalmanchris
tag

Egy kis 407 vs bmw elemzés nem éppen kezdő amatőröktől (az írásaik alapján). Hátha segít.

(#128470) Kornel válasza kalmanchris (#128469) üzenetére


Kornel
veterán

Koszi, hat igen.
Illetve ez egy gyakorlatilag uj e90-es, es nem az en keretembe belefero, a foldet ki tudja hanyszor korbefutott e46...
Tudnek most bemasolni egy szosszenetet, hogy milyen rollerre lehet felulni, de nem teszem meg, mert eleg hamar leoltananak :)

(#128471) roberto211 válasza Kornel (#128470) üzenetére


roberto211
őstag

Én is franciát vettem,átpártoltam rönóékhoz te is tedd aztb;)

Nekem a Pugok is nagyon tetszenek foleg amiket linkeltel..

Már csak a telóra várok h kesz az atiras és mehetek laguna II ért :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#128472) kalmanchris válasza roberto211 (#128471) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha nem túl indiszkrét, mikori évjárat, milyen motorral és mennyi volt a vételár?

(#128473) gaben1117 válasza MunezXBK (#128460) üzenetére


gaben1117
senior tag

Ha jól értem, akkor mind a 3 eset arról szól, hogy valamilyen módon hozzájutok az alvázszámhoz és ezt márkaszerviz-en keresztül ellenőriztetem?

Az első 2 eset már kiesett, mert én pl. bemondott vagy leírt alvázszám alapján semmilyen infót nem kaptam eddig.

Tegyük fel, hogy a kinézett autót elviszem akkor egy Mazda szervizbe átvizsgálásra, mielőtt megvenném. Ott akkor nagy valószínűséggel megmondanak nekem olyan adatokat amit levélben vagy telefonon ugyanez az alvázszám alapján nem adhattak ki?

Tényleg érdekel a dolog, mert pénteken megyünk autót venni és szeretném tudni mire számíthatok.

(#128474) MunezXBK válasza gaben1117 (#128473) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, valószínű.

(#128475) gaben1117 válasza MunezXBK (#128474) üzenetére


gaben1117
senior tag

Es azt mi alapjan tudjak megmondani, hogy teged idezzelek, "valos a meter"?

(#128476) Integrale válasza SzlobiG (#128452) üzenetére


Integrale
veterán

Irjatok, hogy Bravo gaz, meg kihuznam a listarol. De valamivel ala is kellene tamasztani. :K
Csak azert mert Fiat, az keves. Nincs annak az autonak semmi baja, semmivel sem tobb mint a konkurencianak, cserebe filleres az alkatresz, szebb mint a 8Gen, Ceed, i30 es tarsairol nem is beszelve. Persze ez szubjektiv, felszereltseg azonos arban megint csak jobb.
De van itt ket Bravo tulaj is, be tudnak szamolno ha valaki keri, de nem egy hasznalttesztet is lehet olvasni rola.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128477) bitpork válasza gaben1117 (#128473) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra azért készülj fel, hogy az autót tulajdonosa legyen jelen mert elég sok importőr azzal kezdi h oszt tulaj vagy-é?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128478) -v- válasza Kornel (#128470) üzenetére


-v-
addikt

Másold, engem érdekel.

(#128479) MunezXBK válasza gaben1117 (#128475) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt fogják megmondani, hogy ekkor, X óraállással volt utoljára szervizben.

Bitpork: szerinted külföldről elhozzuk a tulajt?

(#128480) footy válasza Integrale (#128476) üzenetére


footy
addikt

Jah, megy a Bravo fikazas, de egy ellenerv meg nem volt. Olcso alkatresz nincs kokszosodas, stb.
Lehet ez a baj? :U Nem kell kolteni az autora... Kimarad a gondoskodas feeling.
Venni kell valami lerugott BMW-t vagy lefingott Ódit(lehetoleg 8-ast), aztan lehet gondoskodni

[ Szerkesztve ]

(#128481) rbalint88 válasza footy (#128480) üzenetére


rbalint88
addikt

annyi issue pont van vele, hogy lehessen vele törődni, de az agyadra ne menjen. kormánybőrök elhullása, korai évjáratoknál motortartó bak törése, pár tényleg apróság ezen kívül.
egyébként én nem értem ezt a tipródást, amit sokan művelnek...
van egy kereted, van egy felhasználási profilod. ha nem vagy tök láma, akkor tudod, hogy kb mihez milyen autó való. végignézed a hahut, hogy adott kategóriában milyen típusok jönnek szóba. nyilván lesz pár, ami tetszik. elmész, kipróbálod mindegyik típust. ebből azért kialakul max 2-3 típus, ami a pénzedre pályázik a továbbiakban. utána nézel az alkatrészáraknak és a típushibáknak. ha a tutibefutót ezek után fenn tudod tartani, goto kassza, ha nem, akkor repeat cycle a második helyezettel. elég hamar kiadja a matek, hogy mi jön szóba. csak a nethuszárkodás helyett először végig kellene seggelni a típusokat, mielőtt két hónapnyi utánajárás megy a levesbe a menetpróbakor, hogy "jaezszar".

(#128482) Declare válasza kalmanchris (#128469) üzenetére


Declare
őstag

Nem ertem, hogy lehet azt a kettö autot összehasonlitani...:F milyen meglepö, hogy dragabb (volt/van/lesz) egy 3literes 272lovas 6 hengeres cupe bmw, mint egy 2,2 literes peugeot......jeeeee :Y ....... :DDD

(#128483) kalmanchris válasza Declare (#128482) üzenetére


kalmanchris
tag

Miért ne lehetne összehasonlítani? Pont benne a válasz, hogy a dragább tényleg megéri-e a felárat, jobb-e annyival. Mindenki eldöntheti.

(#128484) deere


deere
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy kombi auto vasarlasat. Mindenkepp diselt szeretnek...
Evjarat: 2009-2011
A harom kozul melyik lenne jobb valasztas?
Passat
Mondeo
Oktavia

Koszonom!

(#128485) Declare válasza kalmanchris (#128483) üzenetére


Declare
őstag

Ha van ra penzed mi ne erne meg egy joval erösebb, 4 henger helyett 6 hengeres, elsö kerek helyett hatso kerekes auton?
Most ez olyan, hogy a BB pezsgö is pezsgö, meg a Dom Perignon is....megeri a Dom Perignon? Ha van ra penzed es pezsgö fan vagy akkor persze....

(#128486) #30734848 válasza gaben1117 (#128475) üzenetére


#30734848
törölt tag

A km óra állását már magadnak is le tudod kérdezni, erre van az autoszkop alkalmazás. (ügyfélkapu szükséges hozzá)

Csak beírod a rendszámot, és 625 ft-ért megtudod a kocsi előző műszakijain rögzített óraállásokat.

(#128487) bmwsan válasza deere (#128484) üzenetére


bmwsan
senior tag

Hali

Kicsit több infóval könnyebben tudnánk választ adni.
Keret?
Foszempontok?
Automata- Manual?

így elég nagy a szórás, hogy pontosan mit is keresel Octavia Mk1 1,5M - Passat B7 5,5M

:U :N

(#128488) gaben1117 válasza #30734848 (#128486) üzenetére


gaben1117
senior tag

Csak sajna külföldröl behozott kocsiknal nem sok mindent erek vele,de köszönöm a tippet.

(#128489) kalmanchris válasza Declare (#128485) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha a pénztárcád végtelen mélységű, mindenből a legdrágábbat veszed, már csak divatból is. Ha van pl 3 milliód autóra, akkor ez az összehasonlítás igen is érdekes lehet. A kérdés továbbra is az, hogy jobb-e annyival amennyibe kerül, plusz a fenntartási ktg. Ezt Te(!) eldöntötted. Pont.

(#128490) -v- válasza kalmanchris (#128489) üzenetére


-v-
addikt

3 milláért 2008-as 59k km-es 330i kupé? :N úgy érted 6 millió :K

(#128491) kalmanchris válasza -v- (#128490) üzenetére


kalmanchris
tag

Úgy! 😉

(#128492) hobizoli válasza w333 (#128456) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1.9JTD-bol is van twinturbo 170loval

több drón kell ;P

(#128493) Declare válasza kalmanchris (#128489) üzenetére


Declare
őstag

A ketö auto nem egy kategoria....sem arban, sem teljesitmenyben, sem vezetesi elmenyben. Mindegyiknek 4 kereke van meg kettö ajtaja....ezert irtam amit irtam, de nincs ebben több...ha valakit kihuz a dilemmabol a cikk, mar megerte :) :R

(#128494) Integrale válasza hobizoli (#128492) üzenetére


Integrale
veterán

Saab-ban és Cadillac-ben 180, Deltában és a Saab 95-ben 190, Insigniában 195 ló. (utóbbi kettőben 2.0)

170 lovast egy turbóval is hozták Alfa 147, GT.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128495) SzlobiG válasza tomcsi23 (#128458) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát lehetséges, de akkor a kerék is kapott tuti futóművel együtt. Ott a küszöb felett úgy kezdődik, hogy fújás másképp az elkezd szépen rohadni. Szóval egyenlőre hanyagoljuk ezt.

(#128476) Integrale Én nem mondtam, hogy szar a Bravo, de az említett másik kettő típustól messzebb van, pl egy Civicet össze se hasonlítanék egy Bravoval, nem egy kategória szvsz. Alfaval már inkább vannak egy szinten.

[ Szerkesztve ]

(#128496) Kornel válasza rbalint88 (#128481) üzenetére


Kornel
veterán

A harom eddigi szobajovot vegigultem.
Civic 8gen 1.8
Bravo TJET
Alfa 159 1.9 JTD
Mindegyikbe bele tudok kotni valamiert, ezert is nehez a valasztas.

Rvilike: este bemasolom neked PM-be, csak hogy ne legyen itt egymasnakeses utana belole.

(#128497) SzlobiG válasza Kornel (#128496) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha beletudsz kötni, akkor tovább kell menni, ennyi. Ez csak 3 típus. Ajánlom ülj bele egy E90-be pl, vagy akármi másba ami tetszik még.

(#128498) Flashback válasza Kornel (#128496) üzenetére


Flashback
addikt

Accord 7gen-el mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128499) Integrale válasza SzlobiG (#128495) üzenetére


Integrale
veterán

A Bravo a 159-cel egy szinten?
Egyértelműen Civic ellenfél, és szvsz helyt is áll, nyilván nem lesz egy szinten a két autó, mert vannak méltatlan pontjai a Bravonak, főleg beltérben, de a Civic sem az a modell, amire ilyen téren büszke lennék. Árkülönbözet pedig jelentős most is, és újként sem volt elenyésző.
159 pedig egy kategóriával feljebb van, mint a 8 gen, Accord vonal.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128500) SzlobiG válasza Integrale (#128499) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem akarok vitázni ezen, de az én szememben egy Bravo sose lesz olyan minőségű autó mint egy Civic, de mondhatom úgy is, hogy a Fiat sose fog egy Honda minőséget képviselni. Amit egyértelműen tükröz az árkülönbség is, tehát nem azt mondom, hogy szar a Bravo, de nem véletlen olcsóbb. Azt se mondom, hogyha ilyen áron keresnék autót kihúznám a listáról. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.