Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129451) focvis válasza Buci21 (#129450) üzenetére


focvis
veterán

Csak olajcsere volt - de céges új autóról beszélek 1,5 évesen cserélve - szóval ez nem releváns. A 9-10 literes fogyasztás kézi váltóval, kulturált autópályás közlekedéssel tartható.

[ Szerkesztve ]

(#129452) -v- válasza bitpork (#129437) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk azt se felejtsük el, minden annyit ér, amennyiért kereslet van rá :) Lehet hülyézni a vevőket, ha lesz olyan aki elviszi rendes áron. Ha meg nem lesz, egyetlen egy se, akkor más olvasatban az azt jelenti, magyar piacon ez nem ér ennyit. Függetlenül attól te mit gondolsz róla, ha 0 rá a kereslet ennyiért akkor 0.

[ Szerkesztve ]

(#129453) etejedu


etejedu
őstag

Ahogy olvasgatom a topikot, főleg időben visszafelé feltűnt, hogy a legtöbben akik tanácsért jönnek teljesen elbizonytalanodnak majd jó (két)honap mulva is itt téblábolnak az ötödik variációt kérdezik hogy " ... és az jó lenne e nekem?" Kezdem én is igy érezni magam a kezdeti lendület és lelkesedésem is alábbhagy , pedig muszáj autót vennem mert a reggeli emberszag és a közel másfél órás utazás a bkv-val kikészit!
Opel vectra? Ford mondeo ? Jo motoral városban lezabál! Toyota corolla (békalámpás) tulárazott és kicsi. Remélem a Nissan A

!

lmera jo választás lehet! Lehet?

(#129454) MunezXBK válasza bandus (#129447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg már nem. :))

(#129455) bitpork válasza etejedu (#129453) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem alap nélkül írom mindig - szemben a közvélekedéssel - hogy elk kell először dönteni hogy mi tetszik majd azt a típust megismerve vásárolni. Amikor specifikusan tudod milyen hibát nézz, sokkal könnyebb szűrni mint amikor minden neked elfogadhatót a létező összes hibára kell szűrni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129456) Atlantis válasza bitpork (#129455) üzenetére


Atlantis
veterán

Teljesen igazad van. Szoktam olvasni a topicot és jókat derülök néha. Magam is autócsere előtt vagyok, de ha itt kérnék tanácsot, biciklivel járnék két év múlva is. :)

Nekem pl.: teljesen tiszta, hogy 2 típus között fogok választani, igazából csak azért olvasom a topicot, mert ez a legpörgősebb autós témák egyike a fórumon és hátha szóba kerül ez a kettő.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#129457) Integrale válasza Atlantis (#129456) üzenetére


Integrale
veterán

Melyik az a kettő? :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#129458) lenko válasza etejedu (#129453) üzenetére


lenko
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy nem tudja valaki eldönteni mit vegyen, csak van elképzelése formára/méretre.
Aztán max megkérdi ha nem ért hozzá, hogy műszakilag milyen a konstrukció aztán, mérlegel és mehet a vétel.
Olyan auto meg nem nagyon van aminek nincs semmi baja. Kisebb-nagyobb probléma mindegyiknél van.
Vajon ezek az emberek a boltban is fél óráig nézelődnek a kenyér osztályon? Mert van legalább 20féle pl.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#129459) 8th válasza lenko (#129458) üzenetére


8th
addikt

+1

Az ilyen kommenteken mindig jókat derülök. Vegyem vagy ne és négy kérdőjel. Ejj...

(#129460) bmwsan


bmwsan
senior tag

AZ autóvásárlásban egy dolgot kell elfoganid, a kompromisszumot. polyan , hoyg minden szempontból tökéletes autó, nem létezik.
Az egy másik dolog, hogy van aki szerelembol vesz kocsit, van aki racionális érvek alapján és van aki keresi a középutat.
A lényeg, hogy legyen egy elképzelés utána azon lehet finomítani, alakítani.

Az meggint más, hogy sokan itt vannak hónapokig, de nekik akkor annyira nem égetoen fontos a kocsi vásárlás. Akkor pedig miért ne nézelodne.

(#129461) Atlantis válasza Integrale (#129457) üzenetére


Atlantis
veterán

Auris és Civic.

Mindkettőnek van előnye, hátránya, majd kialakul melyik lesz. Nem sürgős, a mostani fóka addig talán elcipeli a seggemet.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#129462) Promi válasza Atlantis (#129456) üzenetére


Promi
aktív tag

Gondolom életkorból adódóan is nincs még tapasztalata az illetőknek, amúgy tényleg elég vicces némely emberke. :DDD

(#129463) Tsebacsi válasza lenko (#129458) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem annyi féle autó tetszik, de ezekből igyekszem azt venni, ami minden igényem kielégíti.

Pár példa, hogy értsd:

- A civic-et azért adom el, mert a benzines nekem túl sportos karakter már, és sokat fogyaszt
- Cserébe igazi kis kanyarvadász, azzal a hátránnyal, hogy rossz úton ráz.
- Nincs benne gyári navi + bluetooth, és már lassan kell a kombi méret.

Amit vennék helyette:

- Néztem C-mercitől kezdve BMW 328/320d-n át Fordig mindent.
- A büdzsé egyre fogyott mert jöttek a gondok, ház, stb. ha most lenne 8 misim, nem Fordot vennék ;)
- Személyes kedvenc a fent sorolt első kettő lenne, ésszerű megoldás a Focus, ami még tetszik is.
- Öröm akkor lenne, ha találtam volna Skoda Octavia kombit 1.4/1.8 TSI-vel DSG-vel, de azok is 5 milliótól indulnak.
- Új Civic kombi is drága és annyira nem is tetszik, mint a mostanim, bár a faceliftes jó lett, az ugye 7 millió alsó hangon.
- A legtöbben az 500k-2M közötti sávban nézelődnek, és itt akkora választék van, hogy belesajdulsz.
- Nekem még a korábbi megane is tetszett (az új meg vadító, hej :D ), de lebeszéltem magam a franciákról.
- Opelt vezettem, csak a mandulalámpás Astra tetszett, az öreg.

Szóval látod, nagyon nem egyszerű autót venni, főleg ha az ember a spórolt pénzét viszi vásárra. Nem akar rosszul járni, nem akar jellegtelen autót venni (toyoták nagy része) és szívni sem a rozsdával vagy az állandó elromló valami bizbasszal. A 159-es Alfa is de szép, de egyáltalán nem ismerem, bele se merek vágni. A volvo ugyanez, stb-stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129464) SzlobiG válasza 8th (#129459) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja ezek kemény kommentek. :D Az embernek a sarkára kell állni és bújni a netet a kiszemelt tipusokrol, hogy mik a specko hibák, alkatrész árak, stb. Aztán szintén bújni a ha.hu-t és el kell kezdeni telefonálgatni, majd elmenni megnézni, máskülönben nem fog venni. Én is hetekig nézegettem az eladó autókat volt, hogy már indultunk volna az egyiket megnézni, de előző nap este megint átnéztem kinagyítva a képeket és úgy vettem észre, hogy egy tenyérnyi helyen hiányzik a fényezés. Tehát nem egyszerű a dolog az biztos főleg amikor elmész rohadt messze és egy szarral állítanak oda.

[ Szerkesztve ]

(#129465) 8th válasza SzlobiG (#129464) üzenetére


8th
addikt

De érted, mit lehet erre válaszolni? Vedd. Vagy ne. :DDD

(#129466) Buci21 válasza etejedu (#129453) üzenetére


Buci21
addikt

talán jobb elbizonytalanodni és nem felszállni a rollerre... végtére is az ember sokhavi fizetését költi el egyetlen tárgyra, az ne legyen már hulladék... :R

na meg nem kell kiröhögni a magamfajta autónoobokat, biztos vagyok benne, hogy én is tettem már fel farok/értelmetlen kérdést...

[ Szerkesztve ]

(#129467) lenko válasza Tsebacsi (#129463) üzenetére


lenko
aktív tag

Legalább van elképzelés, ha kicsit szélesebb is az intervallum. Pl. sokaknak én szűk látókörű vagyok, a 4. autóm hajtom.
Ebből az első waresz volt, utóbbi 3 meg VW.(Fater is zsinórban 4. vw-jét hajtja, rendes szervizeléssel/használattal egetverő probléma egyiken sem lépett fel) Nagyon nem is akarok más márkát, esetleg majd valamikor egy Honda accord type-s My06, de ezt is csak feltételesen.(Belső nem a legjobb)
Mivel szoktam vezetni munkám miatt bérautókat is, van összehasonlítási alapom, más márkhoz képest, és konszernen belül is, és tényleg nem egyszerű/lesz egyszerű, mert én a szívó benzin híve vagyok, lassacskán ki fognak kopni.(5-10év) Utána én is feltehetem a kérdést most mit vegyek? :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#129468) z123456789 válasza Atlantis (#129461) üzenetére


z123456789
addikt

Civic nálam is játszik. Melyik generáció ha kérdezhetem?

(#129469) Atlantis válasza z123456789 (#129468) üzenetére


Atlantis
veterán

A legutolsó, 2012 utáni. Nálam egyébként csak második a sorban, az elsődleges célpont az Auris.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#129470) bitpork válasza Buci21 (#129466) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tett halála a gondolkodás. Billentyűzet huszárkodni mindenki ud itt, de elég kevesen mondhatják el azt a széles spektrumú tapasztalatot amit mutatnak. Még én sem aki azért nem vagyok típus és gyártó híján amikor a volt autóimat kell számolni.(10 autóval a hátam mögött, német-olasz-francia valós üzemeltetés, csak ami a saját - és akkor a család meg barátok még nincsenek itt) Szóval kérdezni nem bűn, sőt! De nem szabad súlyozatlanul elfogadni mindent amit hallani a neten :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129471) #30734848


#30734848
törölt tag

A Focusoknál (2) érdemesebb a 2008-as változatot nézni mondjuk az egy évvel azelőttihez képest?
Tényleg történt komoly változás azzal az évjárattal? (Benzin, 1.6)

[ Szerkesztve ]

(#129472) Qru válasza Kornel (#129417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami jó az jó és kész. :))

#nincsbennetarcsi

(#129473) szőröscica válasza #30734848 (#129471) üzenetére


szőröscica
addikt

Évről évre történhetnek finomítások, érdemes mindig fiatalabbat venni.

Nekünk pl. volt 2013-as Transit Customunk 0km-esen, majd vettünk ugyanígy újonnan egy 2015-öset. Nem volt facelift, de össze sem hasonlítható a két autó, az újabb annyi ponton finomult, hogy egy fél kategóriával jobb autónak érződik. Pedig elvileg csont ugyanaz a kocsi, még faceliftet sem csináltak rajta.

(#129474) z123456789 válasza Atlantis (#129469) üzenetére


z123456789
addikt

Értem. Az nálam nem játszik. :DDD

(#129475) etejedu válasza lenko (#129458) üzenetére


etejedu
őstag

Elképzelés az van! Irtam pár tipust amit vennék csak az Almeraról nem tudok semmit! Már majdnem vettem egy Toyota corollát és ahogy nézegettem egyre kisebbnek tűnt, alacsony a padlója alig lehet kiszállni belőle pont mint a 95ös civicemből anno. Amugy műszakilag tény patent mindkettő. Csak hát a biztonság most fontosabb. Volt Corsa D, de megőrültem hogy 1.2 motoral 9-10 lityó lement a torkán és még a dombon is szenved ja és válalhatatlan a csomagtartó és nem lehet kilátni hátra. De volt golf 1,dacia, trabi, mitsubishi lancer suzuki a családban amit hajtottam bő nyállal mind. Gyerekkel már a biztonság és a nagyobb csomagtér a fontos ( ezért gondoltam a sedanra) no persze napi használat miatt a kevés fogyasztásra. Olvasom én a cikkeket de azok nem a mai állapotot hanem közel ujkori tesztek. Gondoltam csak van tapasztalat ha másnak nem is, talán egy autószerelő el tud látni pár tanáccsal aki javitott ilyet.

(#129476) Buci21 válasza bitpork (#129470) üzenetére


Buci21
addikt

Éppen ezért kérdezgettem itt, mert pl míg te üzemeltettél autót sokat, nekem ez lesz az első :D Vezettem már párezer kilométert, de elég friss még a jogsim is... Nem akarok láb alatt lenni véletlenül sem :D amíg a "milyen gépet vegyek" topicban laktam állandóan, láttam sok hülye kérdést és vérpistikét, itt valahogy ezek sincsenek :R

(#129477) Qru válasza Buci21 (#129476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem... #csakaHonda. ;]

Trollolllóóó. :))

#nincsbennetarcsi

(#129478) hobizoli válasza MunezXBK (#129393) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennel mar csak az a jobb, amikor a FB-s Alfa csoportba a minap vki elkezdett vetiteni, hogy ket kiloval veret palyan CH/D-ben es 5.6-t tankolt a kocsiba, 1.9JTDm 16v
irtuk neki paran, hogy ja 90-100-nal meg biztos termeli a gazolajat

ugyan o irja azt is hogy varosban 6.5-7-t eszik neki ugyanez a kocsi
de ket kilonal egy-masfel literrel kevesebbet
aha, de :U

több drón kell ;P

(#129479) Hater32 válasza hobizoli (#129478) üzenetére


Hater32
újonc

Ebben mi nem hihető? :C Nekem 130-140 nél eszik annyit az 1.4 PD

(#129480) Buci21 válasza Qru (#129477) üzenetére


Buci21
addikt

boirészer >< de nem sok ilyet láttam erre

(#129481) Integrale válasza hobizoli (#129478) üzenetére


Integrale
veterán

Lehet felgyorsult 200-ra, majd ment is tankolni, ezalatt elfogyott belőle 5,6 liter. :DDD

Egyébként meg igen, vannak ott érdekes figurák, imádom amikor bekerül egy másik márka kép vagy szöveg formájában, aztán megy a lehúzása, már rá se nézek a csoportra, mert csak felidegesít sokszor.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#129482) bitpork válasza hobizoli (#129478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert ott már a légellenállást átalakítja a forma kenés javítóvá ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129483) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Most adták el a Focust, fél óra múlva indultam volna átnézetni és esetlegesen letenni a foglalót. Úgy látszik a karma vagy az égiek nem akarják, hogy én kocsit cseréljek... Fckk... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129484) Hater32 válasza Tsebacsi (#129483) üzenetére


Hater32
újonc

Vegyél egy BMW-t :DDD

(#129485) Tsebacsi válasza Hater32 (#129484) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyiért lefingott szarok vannak. Marad ami van és majd 1 év múlva talán már végre szerencsém is lesz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129486) Integrale válasza Tsebacsi (#129483) üzenetére


Integrale
veterán

[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#129487) Hater32 válasza Tsebacsi (#129485) üzenetére


Hater32
újonc

Ha nincs bajod a jelenlegivel, akkor eltolható még a vásárlás... :)

[ Szerkesztve ]

(#129488) Tsebacsi válasza Integrale (#129486) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R :C No!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129489) bmwsan válasza Tsebacsi (#129485) üzenetére


bmwsan
senior tag

Csak a sor6! ;]

(#129490) molnarpeter válasza Buci21 (#129476) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy ha ilyesmi fogyasztás belefér, én minden további nélkül keresnék egy "rendes" (=dízel) autobahn-cruisert. Nagyobb tempónál sem vész fogyasztás, kézzel fogható összegeket spórolnál vele. Ott persze nagyon körül kell nézni, hogy valamilyen szintű biztonság is legyen, de a technika fenntartása is alacsonyan maradjon, csak ugye némelyik faék érzékeny a hidegen taposásra és többet is eszik... Igen, szerintem TDI kell neked ;] Ott még talán belefér, ha van valami gond, hogy még hazaérj vele. Ebben benne van az is, hogy nekünk igazából semmilyen olajkályhával nem volt még világrengető bajunk, vagy egyszerűen magasabban van ez a küszöb :D

[ Szerkesztve ]

(#129491) bitpork válasza Tsebacsi (#129483) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyi idő telt el amióta ide posztoltad először?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129492) -v- válasza Tsebacsi (#129488) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#129493) Tom1939 válasza bmwsan (#129460) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja nálam is ez van. Ráérek, teljesen jó az i30. Gondoltam nyáron megyek majd többet automatával (bérautó) és akkor legalább az kikristályosodik hogy automatát akarok-e.

Sajna közben kezdek kiszeretni a vitarából. Túl sok van belőle :) Az is betett hogy 3 házzal arrébb pont olyan színkombót vett valaki amit én akarok. Nem sznobságból, de nem szeretnék azért rendszámot nézegetni hogy melyik is az enyém ha az asszony használta pl....

Közben teljes furcsa módon kezd tetszeni az alap hybrid rav4 (alap bi-led fényszóró és tolatókamera, nekem elég). Csak hát 8,4 milla így is, az legalább plusz egy év (és a lopásveszély, bár utánakérdeztem állítólag aránylag jól védhető a hybrid is, csak körülményesebb). Meg hát az azért nagyobb dömper mint akartam, de talán tolatókamerával le tudom parkolni (+30 cm az i30-ashoz képest).

(#129494) bmwsan válasza Tom1939 (#129493) üzenetére


bmwsan
senior tag

Jók azok a RAV4-ek, bár nekem a Honda CR-V jobban bejön, illetve ott van a képben akkor már a Kia Sportage is :)) .

A parkolás nem gond. Kamera meg parkradar nélkül is simán vállalható ez a méret, legalábbis én VW B6Var.-tal elvagyok a Civic után, RAV4 meg igencsak egy méret talán rövidebb egy picivel, cserébe egy 30cm-rel magasabb :K .

(#129495) Tsebacsi válasza bitpork (#129491) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pénteken néztem meg, ugye húsvét, kedden 3kor kipróbáltam, ma 4re mentem volna átnézetni. Ha ez így lassú akkor a világ megérett a pusztulásra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129496) Kornel válasza Tsebacsi (#129495) üzenetére


Kornel
veterán

Tegnap atnezted volna, akkor már dizli kormot pufogtathatnal ;)

(#129497) Tom1939 válasza bmwsan (#129494) üzenetére


Tom1939
őstag

Igazából a hybrid ideális arra amit én művelek (kis városi távok). Plusz ugye az automata és a jó fényszóró. Ott kezdtem el rajta gondolkodni ahol írták hogy ez nem vinnyog az autópályán (hogy ott nem fogyaszt szuperrül az ok nekem). Rav4 egyszerűen megtetszett, igazából minden tekintetben sok egy kicsit (igaz az i30-at is így vettem 9 éve, kilógott az is az akkori keretből).

Nem tudom az új priusban sikerült e ezt a vinnyogást megoldani (de ugye az nehezebb mert csak 1,8as a benzinese nem 2,5, nem olyan egyszerű nyomatékból menni). Ha igen akkor a c-hr is érdekes lehet.

(#129498) Tsebacsi válasza Kornel (#129496) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem volt hajlandó kijönni a szakimhoz, mert hogy egyedül van. Innentől széttehetem a kezem. 1 hétre előre kell egyeztetni velük. Nem neki sürgős, én meg szívok mert bemegy egy senki és megveszi előlem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129499) Typhoon47 válasza bitpork (#129420) üzenetére


Typhoon47
őstag

Szerintem itt alapvetően az volt a baj, hogy túl sokáig bizalmat szavaztál nekik. Általában el lehet dönteni a vevőjelöltről, hogy most ő autót venni jött ide vagy szerencsét próbálni / játszani az agyát. Aki komoly érdeklődő, általában beleül, megvizslat, kérdez mikor lehetne átnézetni, nagyon maximum 30 perc alatt. Mivel megérti értelmes emberként, hogy egy magánember idejét kvázi pocsékolja bármi további felesleges okoskodással. Kereskedés biztos más, nekem ezek a tapasztalataim.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#129500) bitpork válasza Tsebacsi (#129495) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nézd: nem az én véleményem a mérvadó. :N Mindenki nagy szerencséje. :D
Én pl ha elmentem Pöstre kocsit nézni Szegedrű, akkor volt nálam valamennyi zsé. Ha teccett akkor ott helyben elkezdek telefonálni a leghamarabbi -lehetőleg demánis- időpontért átvizsgálásra. Ha megvan és jó akkor prompt lekötöm.
Ököl szabály : a piac nem vár meg. Nem, egy napot sem. IJ esete van, de remélhetőleg gyorsan találsz másikat, és már a most tapasztaltakat tekintetbe véve intézkedsz :)

(#129499) Typhoon47 : ej de rég olvastalakmán! Minden ok, mén a szekér megbízhatóan? Lehet h türelmesebb vagyok az átlagnál és ez hibám, de próbálok annyira PC lenni amennyire tudok. Ezt várom el mástól és csak ennyit nyújtok :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.