Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128151) xcds válasza bitpork (#128143) üzenetére


xcds
őstag

Akkor máshogy írom: ha 2,8MFt-od van autóra és egyébként nem vagy jól eleresztve, akkor nem egy 300+ ezret futott prémium márkát kellene venni, ha valaki ésszerűen gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#128152) adatfalo válasza footy (#128144) üzenetére


adatfalo
senior tag

2010 körmyéki Leon-t néztem, Bravo-ból meg egy 2009-es is már megtenné, és még mindig inkább a Bravo fér bele a max 2 milliós kererbe. Ezen kívül i30 és ceed az amit hasonló évjáratokban nézegetek. Mindet benzinesben. Lassan már tényleg döntést kell hoznom, mint kornelka-nak, csak mindig becsúszik valami "új" a képbe. :D

www.adatfalodesign.hu

(#128153) kalmanchris válasza Integrale (#128148) üzenetére


kalmanchris
tag

Jók a hdi-k. Nem lehet, hogy csak szimplán "gáz" volvo-ban a psa motor?

(#128154) bitpork válasza xcds (#128151) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akár hogy írod, nem egy külső harmadik fél dolga eldönteni, hogy ki mit vegyen. Ha szar a műszaki állapota, ki kell vonni a forgalomból, de addig mindenki menjen csak -helyesen- az álmai után :)
Ez a racionális választás emlegetése számomra egy lepkefing, mert racionálisan ott a tömegközlekedés slussz-passz :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128155) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Budapest weltauto környékén mi a tapasztalat mostanában? Visszaolvasva láttam jót és rosszat... 3-4 éves, gyári és weltautó garanciás kocsik esetében jellemző a mókolás, tekerés?

(#128156) xcds válasza bitpork (#128154) üzenetére


xcds
őstag

Persze, mindenki maga dönti el, de ez nem is volt kérdéses. :)

(#128157) Declare válasza HThomas (#128155) üzenetére


Declare
őstag

3-4 evesen szerintem meg jo esellyel visszakövethetö az auto elöelete, szervizei....talan 1 tulaj volt vagy max 2....mokolas tekeres meg mindenhol jellemzö, ebböl kell kiindulni :)

(#128158) footy válasza adatfalo (#128152) üzenetére


footy
addikt

En egyertelmuen a Bravo-t vennnem. T-jettel Nekem volt Leon vagy ebben vagy a masik forumban le is irtam hogy miert nem vennek megegyszer. A Ceed/i30 szivo benzinesei eleg harmatosak a lenhoz es bravohoz kepest.

(#128159) MunezXBK válasza Declare (#128157) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

15 évesen is visszanézhető, csak ahhoz külföldinek kell lennie.

(#128160) HThomas válasza Declare (#128157) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Olvastam pár horrorsztoryt, hogy a tag megveszi a márkakereskedés által bevizsgált, hivatalos használtautó partnertől a pár éves kocsit, aztán később derül ki, hogy már szanaszét volt törve. Tudom, naív kérdés, de ezt hogy lehet kivédeni? Mennyire szokás az ilyesmi, vagy van pár urban legend ami terjed, de nem érdemes vele foglalkozni... szívesen vennék használt autót, ha némi felár ellenében úgymond biztosra mehetek.

(#128161) MunezXBK válasza HThomas (#128160) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vétel előtt átvizsgáltatod.

(#128162) hentes555 válasza Integrale (#128078) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszönöm a választ neked is és tboy93-nak is :)

Akkor Puntobol volt az 1-es, utána a "csíklámpás" 2-es, a 3-as pedig a Grande? Ami a kettő közt van, az pedig a 2/B, ugye? Mert akkor én kifejezetten 2/B-ket nézegettem és nagyon tetszettek és tetszenek is. A probléma annyi, hogy apám azt mondta ő egyáltalán nem szívesen engedne Fiatot a portára, mert hogy azok sz*rok. Meg aztat mondta, hogy beszélt több emberrel is, köztük szerelőkkel is, volt aki annyi mondott rá hogy részvétem, de mindegyiknek az volt a véleménye, hogy Fiatot ne. Meg van valami munkatársa, aki meg autókat szerel hobbiként és hogy olyant mondott, hogy a Fiatokban a dolgokat 5-6 évre tervezik, és ha az egyik alkatrész elromlik, akkor utána szépen sorban elromlik a többi is. Hát ebben mondjuk sok rációt nem látok. Meg hogy nem tartósak, mert nem nézzen szét az ember az utcán, nem látni öreg fiatokat, és pont ezért, mert hamar szétmennek.
Ti pedig pont az ellenkezőjét mondjátok, hogy nincs baj a megbízhatóságával, továbbá TC népítéleten sem írják a tulajok annyira rossz lenne, sőt, csendes, kényelmes, annyira nem is eszik sokat.
Csak nem értem, hogy miért van az, hogy a szerelők azt mondták hogy csak olyat ne, sokan meg azt hogy jó választás lehet. :U

Még egy enyhe hátráltató tényező, hogy 2/B Sportingból jelenleg 5 darab eladó van az országban, és ami a legközelebb van, az kvára túl van árazva (szerintem). Legjobban a szürke tetszene, de az meg törött volt :(( A második a kék, abban a 125.000 km-t el is hiszem, jófogáson is fent van a hirdetés, a csávónak van eladó fullosan restaurált Piaggio Ape 6 milláért eladó, meg eladó üzlethelyiség Pécs belvárosában, szerintem második autó volt. Utána a feketék, amit én a nyíregyi a lökösök alapján töröttnek gondolok.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#128163) mdani01


mdani01
aktív tag

Ez a 2/B sporting nem nez ki rosszul (szurkebe vagy a kekbe) csak belulrol foleg az a kozepkonzol no comment..

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#128164) hentes555 válasza mdani01 (#128163) üzenetére


hentes555
senior tag

Digitklíma panellel számomra elég emészthető :)

Nekem inkább azok a nagy tároló mélyedések nem tetszenek a műszerfal tetején. Grand Canyon. Bár az legalább szép :D

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#128165) mdani01 válasza hentes555 (#128164) üzenetére


mdani01
aktív tag

Úgy még talán élhető.

Nem tudom a desingerek hol voltak amikor ezt a belsot alkották de valaki szabin vót :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#128166) roberto211 válasza mdani01 (#128165) üzenetére


roberto211
őstag

Opeleteké jobb? ;] :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#128167) Flashback


Flashback
addikt

Amúgy H Astrából melyik motor ajánlható?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128168) Integrale válasza hentes555 (#128162) üzenetére


Integrale
veterán

Nem kell minden suletlenseget elhinni az ismeros ismerosenek, plane aki mar hallotta, hogy a szereloje azt mondja, hogy...
Latni oreg Fiatokat, Bravo/Brava/Marea meg jelenleg is szep szammal fut, Stilo is. Ezeknel oregebbet egyebkent mas gyartotol sem latni mar, de probalkozasnak egesz jo volt.
Voltak nyugos Fiatok, de azok az idok mar reges regen elmultak, ( minden gyartotol lattunk mar nyugos autot).
Lapozd fel a nepiteletet, olvass tulajoktol velemenyt (itt is van par ex Puntos) az utcankban van ketto 2B es egy Grande, haverom noje szinten GP-t hajt. A csaladban pedig huszon eve olaszok vannak (szegrol vegrol Fiat mindegyik). Nincs gondjuk.
90-esevekbol ne vegyel Mercit, azokon raadasul latszik is a rovid tavra tervezes, W210, W220, W168 stb stb.

Ezeket az osi berogzottsegeket mar ezer eve el kellett volna felejteni, sok valosagalapja nincs.
Meg kell nezni, hogy mit veszel, de ez igaz az osszes hasznaltra. Nem a kinalat aljat kell kapirgalni, vagy ha igen, akkor a legaljat, es a maradekbol rendbe kell rakni.

"Bad reklám is reklám too"

(#128169) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Aktuális lett a dolog asszonynak kell nézni valami gépet.

A keret olyan max 700-800k átírással együtt. Mindenképp ilyen csajos kis gépet keresünk fontos a fogyasztás szóval dízel is jöhet. Amit erősen nézegetünk az a Jazz csak azzal az a baj, hogy ennyiért nem látni jó vételt még németbe se, pedig lenne aki elhozná onnét is.

Ötlet, konkrét típussal?

(#128170) Kornel válasza SzlobiG (#128169) üzenetére


Kornel
veterán

Ezres yaris.
Micra esetleg.

(#128171) rbalint88 válasza SzlobiG (#128169) üzenetére


rbalint88
addikt

VW Lupo, Renault Twingo, Renault Clio 2, Pug 206, FFiesta. Bár ha dízel is szóba jön, akkor valószínűleg nem városozni fog vele, ebben az esetben én inkább kompaktokat nézegetnék (biztonság, úttartás miatt). Ha meg dízel és város, akkor pug106 vagy saxo 1,5d.

(#128172) SzlobiG válasza rbalint88 (#128171) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát többnyire város meg munkába járni kell a meló hely kb 15km közúton. Régebbi dízeleknek nem gond ez a kis táv se pl vmi tdi.

Megnézem ezeket a típusokat. :R

(#128173) rbalint88 válasza SzlobiG (#128172) üzenetére


rbalint88
addikt

ha évi 365 nap elmegy melóba és még ezt felszorzom másféllel, akkor két literes fogyasztáskülönbség és 320-as üzemanyagár mellett havi kerek 8 rugó jön ki. cserébe nincs traktorhang, van fűtés, nincs pár költséges tétel és oké, nincs nyomaték se. de pl 206 1.4 benzin 75 lóval tök használható és 7 literből elketyeg városban, 120-ig van használható ereje is és egy szögegyszerű motor, a legbonyolultabb dolog, ami elromolhat rajta, az a gyújtótrafó.

(#128174) SzlobiG válasza rbalint88 (#128173) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igazad van, benzin fog kelleni akkor. Nézegetem most ezeket a 307-et. Ebbe ráadásul kettős tömegű van mi?

Esetleg valami ilyesmi? [link]

[ Szerkesztve ]

(#128175) rbalint88 válasza SzlobiG (#128174) üzenetére


rbalint88
addikt

van ezekben minden, de 307-et eleve nem vennék a széria elejéből, hacsak nincsenek nőgyógyászati ambícióid, mert az izzócserével aztán gyakorolhatnál. nagyon sűrűn kiég és szopó cserélni, bár haver állítása szerint fél év után ment már neki csukott szemmel is.

(#128176) SzlobiG válasza rbalint88 (#128175) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dízel kilöve. De mitől égnek ki olyan sűrűn? Rossz a foglalat gyárilag, vagy vezetékelés?

Akárhogy is nézem őket mindig a Jazznél kötök ki. Csak ez már több mint amennyit szánni akarunk rá. :(

(#128177) runner 125 válasza SzlobiG (#128176) üzenetére


runner 125
nagyúr

Várjatok kicsit, 1m-ért mar találni szep Jazz-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#128178) SzlobiG válasza runner 125 (#128177) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen, ehhez hasonló korrekt gépekre gondoltam, csak ez már sok és egy hónap alatt venni kéne valamit a munkába járás miatt. :(

(#128179) w333 válasza runner 125 (#128177) üzenetére


w333
félisten

De 700-800 a keret átírással együtt ... ez meg kb 300k -al több :D

(#128178) SzlobiG

Esetleg egy fiatalabb C Corsa ? :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128180) roberto211 válasza w333 (#128179) üzenetére


roberto211
őstag

"Esetleg egy fiatalabb C Corsa ?"

Szegény asszonya depressziót kapna a c corsában ne rémiszgesd.. ;] :D Inkább akkor Yaris... Vagy Clio..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#128181) SzlobiG válasza w333 (#128179) üzenetére


SzlobiG
félisten

C corsa nem gyere be sajna. :N

(#128182) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Getz? Ezekről mit tudni? Nagyon hasonlít a Jazz-re gondolom koppintás lehet, de jó áron vannak.

(#128183) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Első autó vásárlása elött állok, a cél a lehető legjobb vétel :D
Igények hogy olcsó legyen fenntartása és hogy megbízható legyen. Többire igénytelenek vagyunk :)
A keret rá kb 500-600 ezer magyar forint.
Miket érdemes nézegetni?

(#128184) footy válasza SzlobiG (#128182) üzenetére


footy
addikt

Inkabb egy Punto, vagy gyujtsetek a Jazzre...

[ Szerkesztve ]

(#128185) HoaryFox válasza Zaied (#128183) üzenetére


HoaryFox
őstag

Kései Swift. Ilyen árból már igen jól felszerelteket lehet kapni. Esetleg még F Astra, de abból csak olyat, amin nincs egy pötty rozsda se :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#128186) Integrale válasza Zaied (#128183) üzenetére


Integrale
veterán

F Astta, Swift, Punto, Bravo/Brava (2000 koruliek), Clio, Civic.

"Bad reklám is reklám too"

(#128187) Zaied válasza Integrale (#128186) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:R :R :R

(#128188) kalmanchris válasza SzlobiG (#128174) üzenetére


kalmanchris
tag

Ez az 1.6hdi biztos volt törve, persze lehet nem vészes, de az illesztéseket nem sikerült visszaállítani. Nem volt gazdája képek alapján. Belső szellőzőrács törött pl. 2005-öst jót szerintem nem kapsz ennyiért.

(#128189) Declare válasza HThomas (#128160) üzenetére


Declare
őstag

Egy normalis atvizsgalassal eleg jo esellyel ki lehet szürni a hibak nagy reszet....csak ez ugye penzbe kerül es ezt sokan sajnaljak erte.

(#128167) Flashback Te olvasol is itt a forumon vagy csak neha neha bedobsz egy egy kerdest? :U kb 3-szor kerül szoba ez :U de neztel mar dizel bmw kombit, honda terepjarot es kis köbcentis benzines varosi autot is.....nem artana eldöntened, hogy mire akarod hasznalni az autot es akkor lehetne szükiteni a kört :U .
De akkor azert mar leirom megegyszer....jo az 1.7 dizel ha hoszabb utjaid vannak, de jo az 1.6/1.8 benzin is ha inkabb rövidtavok es varos.

[ Szerkesztve ]

(#128190) Gergőke88 válasza Declare (#128189) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kornelka szindróma ;]

(#128191) MPowerPH válasza runner 125 (#128177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek jobb/megbizhatobbak, mint a vele azonos aron levo Swiftek?

Don't Tread On Me

(#128192) footy válasza MPowerPH (#128191) üzenetére


footy
addikt

Alul kicsit nyomatekosabb a motor (cserebe 8 gyertya kell), picit kevesebbet fogyaszt, nem annyira pattogos a futomu es a belter merete majd egy szammal nagyobb.

(#128193) Integrale válasza footy (#128192) üzenetére


Integrale
veterán

Es szerintem jelentosen jobban is neznek ki.

"Bad reklám is reklám too"

(#128194) MPowerPH válasza footy (#128192) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rozsdaval hogy allnak?

Don't Tread On Me

(#128195) footy válasza MPowerPH (#128194) üzenetére


footy
addikt

Nem vesz, leginkabb az osztrak importokon latni.

(#128193) Integrale
Nekem mondjuk pont a stift tetszik jobban, egy jo ketszinu(fekete-piros) fenyezessel (a'la mini) de a fenti okok miatt anyamnak is meg az asszonynak is Jazz lett.

[ Szerkesztve ]

(#128196) Flashback válasza Declare (#128189) üzenetére


Flashback
addikt

Van egy két konkrét típusom. Sőt úgy tűnik egy Accordot nagy eséllyel el is hozok.
De minden érdekel, ezért rakok be néha egy-egy érdekesnek tűnő autót. Ne haragudjatok már érte.
Amennyire tudom próbálom követni a fórumot. :R

MOD: Amúgy egy hétből 5 napig város 2 nap főút/pálya. Úgyhogy nagyon vegyes a használat, ezért az autótípusok is.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128197) Integrale válasza footy (#128195) üzenetére


Integrale
veterán

Delta 2 jut eszembe a piros kaszni, fekete oszlop kombinaciorol.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128198) footy válasza Integrale (#128197) üzenetére


footy
addikt

(#128199) alázógyík válasza footy (#128198) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

(#128200) Tom1939 válasza Gergőke88 (#128190) üzenetére


Tom1939
őstag

Nincs ám egyedül. Én is ebben a kórságban szenvedek :)

Ugye racionálisan a vitara lenne a nyerő (olcsón fenntarható, bírja a fekvőrendőröket). De mindig jön valami új vagy régi ötlet.

Pl. most a mazda 3 2.0 120 lovas benzines. Aszem elmegyek leteszelni, van egy kereskedés vagy 1,5 kilométerre az engem kínzó fekvőrendőrtől (megkérem vezessen először az értékesítő és mutassa meg mennyivel megy át rajta biztosan, nem vagyok mohó 5 km/h nekem már elég, de nem akarom én leverni más autóját).

Ha ezen átmegy akkor lehet hogy gond van (nagyon tetszik maga az autó), mert elfelejtem hogy rozsdásodik (12 év a rozsda garancia azt hiszem, 10 évesen eladom :) )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.