Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128501) zoo8800 válasza SzlobiG (#128497) üzenetére


zoo8800
veterán

Idén legalább 10 féle autóban ültem, és egyik se volt olyan, amibe ne tudnék ésszerű keretek közt belekötni. Szvsz nincs olyan, hogy kompromisszummentes autó :B

rip and tear, until it is done

(#128502) rbalint88 válasza Integrale (#128499) üzenetére


rbalint88
addikt

Hagyd, a szar olasz csak szar olasz maradhat... :U

(#128503) Integrale válasza SzlobiG (#128500) üzenetére


Integrale
veterán

Az, hogy olcsóbb, vagy drágább, gyakorlatilag semmit sem jelent. Olcsóbb, mert olasz, és szidva van, okkal, vagy jelen esetben ok nélkül, nem a modellt árazza a piac, hanem a gyártót, illetve a nemzetet.
A német, ha híresen szar modell, akkor is drágább mint az olaszországi vagy a francia.
Ezen valószínűleg már semmi sem fog változtatni, egyik felet érintően sem.
Volt szerencsém Civichez, jó, tényleg jó, de nem találtam azt a csodát, amit akár itt is hallok, anyagok terén pláne nem, (új Bravot és Civicet egymás mellé téve kb akkora minsőgébeli eltérést látni, amit az árcédulán is, az idő persze erre választ ad hosszabb távon)
de még a Accord 8-ban is voltak olyan műanyagok, amiken fennakadt a szemem, hogy ezt ebben a kategóriában mégis hogy.
Ettől függetlenül egy remek autónak tartom, nem mellesleg a kategória egyik legszebbjének is, de nem kell hanyatt esni tőle, mert nincs mitől.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128504) bitpork válasza rbalint88 (#128502) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahogy a VAG is szar ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128505) Alg válasza rbalint88 (#128502) üzenetére


Alg
veterán

De legalább így majdnem egy millióval olcsóbban lehet 159-est venni mint hasonló korú Accordot ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#128506) rbalint88 válasza bitpork (#128504) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem mindegyik szar. Mondom ezt 5 vw, 1-1 bmw, toyota es alfa utan. Ha lelkiismeretesen karbantartod, ugyanannyit koltesz ra atlagban egy adott kategorian belul. De nekem nem kell hinni, en csak egysegsugaru juzer vagyok.

(#128507) kalmanchris válasza Integrale (#128503) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen, ez már el van döntve fejben az embereknél. Volt kollégám kérdezte egyszer tőlem, hogy ugye a golf azért olyan autóban, mint cipőben a nike, nem? Meg hogy felnéznek rád az emberek, ha egy golfban ülsz, nem? Igen, válaszoltam. Vegyél golfot...
Ja ezzel nem a golfot akarom szidni, csak hogy mik játszódnak le az emberek fejében egy autó megítélésekor. Egy bravo pl hiába lehet jobb és olcsóbb, nem fognak annyit venni, részben a fenti gondolkodásmód miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#128508) Land válasza Alg (#128505) üzenetére


Land
veterán

+1 Vásárlásnál ez jelentős előny.
Bármennyire lesajnált az Alfa és talán idén/jövőre fog kicsit feljebb mászni az új típusaikkal, azért egy 159-sel a mai napig bárhol meg lehet jelenni. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#128509) Mágus2 válasza deere (#128484) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A harom közül az octavianak van a legjobb motorja. Egyszerűbb és tartósabb a többinél. 2.0tdi CFH motorcsaládot keresd.

(#128510) Mr.Grincs válasza Kornel (#128496) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én a helyedben 407-est vennék. 2.0 vagy 2.2 hdi motorral. Nekem volt 407-esem 2.0 Hdi motorral és a világból kiment 6 liter alatt. Probléma nem volt vele. Most ha elmegy a Mondeo akkor tuti, hogy 407-es lesz ismét, csak a coupe 2.7 hdi motorral. :K

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#128511) szőröscica válasza Alg (#128505) üzenetére


szőröscica
addikt

És a 159 szerintem még így sem mondható olcsónak. De tény, hogy a 7/8gen Accordok hozzá képest rendesen túl vannak árazva. Apámnak 0km-es kora óta van egy 2.2-es 8gen Accordja, nem értem, hogy miért van annyira istenítve az az autó, semmi extra szvsz, csak egy tisztességesen összerakott autó. A tizenéves közel 400k-t futott E39-ünk finomabb szerkezet volt.

[ Szerkesztve ]

(#128512) Declare válasza kalmanchris (#128507) üzenetére


Declare
őstag

Ezt mar nem elöször hallom....hihetetlen hogy valaki presztizst tulajdonit egy golfnak :D ..."olyan mint egy nike" mondjuk a best :DDD

(#128513) kalmanchris válasza Declare (#128512) üzenetére


kalmanchris
tag

Fiatal felnőttek körében pedig ezt a hozzáállást tapasztalom 😀

[ Szerkesztve ]

(#128514) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok! Előre is elnézést ha már volt hasonló, nem olvastam vissza.... kb. 600k körül (vételár, átírás, biztosítás, szerviz, stb. nélkül) keresek autót. Ami szempont: csak benzines, 2000 körüli, vagy újabb, 1.4-1.8-as motorral, 200k km alatt, ha lehet. Amiket eddig néztem: fiesta, octavia, fabia, swift, ignis, civic, f-g astra, esetleg focus, mondeo. Leginkább japót, de német is játszik. Az álom egy kettes avensis lenne, persze ahhoz kölcsön kellene, bő 1m. Egyes avensis is tetszik, viszont az is plusz 200k legalább. Szerintetek miket érdemes nétni, ill. hol? Talán külföldről ilyen értékben még nem éri meg behozatni... ha nem a felsoroltak, akkor egy kis plusszal avensis 1, esetleg egy régi swift 1-2 évig, annak filléres a fenntartása ill. nem lehet sokat bukni rajta?
Előre is köszi! :B

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#128515) w333 válasza Mr.Grincs (#128510) üzenetére


w333
félisten

+1 nagyon megbízható konstrukció a 407 (akinek volt csak dicsérte) :K

Nekem 406 volt, az is kb*szott jó és kényelmes autó volt (megint azt nézek) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128516) aero. válasza Mr.Grincs (#128510) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én előtte elolvasnm a zöld keretes részt, mielőtt beleugranál ... :K

[link]

(szívesen :D )

(#128517) Integrale válasza w333 (#128515) üzenetére


Integrale
veterán

Első szériánál volt nem is egy kisebb,de inkább nagyobb elektronikai probléma, de teljesen a FL utániakból sem kopott ki az a sok kiszámíthatatlan parajelenség. Csak azért, hogy következetesek legyünk kicsit. :)

aero: ez 607, Ő 407-ről írt.

Igen, közben észrevettem.

Kár, hogy a 3.0 V6 HDi nem került a 607-be, azok jobbak mint a 2.7.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#128518) aero. válasza Integrale (#128517) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A motor ugyanaz, de előbb nézd meg a zöld keretest, mert úgy látom nem olvastad el.

(#128519) SzlobiG válasza kalmanchris (#128507) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha így gondolkodnék, akkor most nem 307-et néznék az asszonnynak mert a pugnak kb olyan hirneve van mint a fiatnak. :U

Meg fiat is volt a családba tipo nem is egy amik jók is voltak, de ettől függetlenül meg van a véleményem róluk számomra egy Hondahoz nem érnek fel. (Nincs hondam, nem is volt mielőtt honda fanboynak hisztek, csak ismerem a típusait.)

[ Szerkesztve ]

(#128520) roberto211 válasza kalmanchris (#128472) üzenetére


roberto211
őstag

Nem indiszkret abszolut :)

2003 kozepe, 1.8 16v es 800k volt. Plusz atiras

Elso latasra szerelem volt pedig en se akartam japanon kivul mast :)

Most megyek erte.. Majd irok kis beszamolot.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#128521) mycso válasza Kornel (#128496) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk nálam most elnapolódott az autó projekt.
De én is így kezdtem, hogy 8g civic, viszont baromi öregek vannak drágán és szerintem nem ér annyit.
Accordból csak régebbi fért volna bele, de annak a belseje semmilyen.
Ott volt nekem is a 159 mint titkos favorit, aztán mellé a c5, laguna3. C5-ről kevés infóm volt, meg elég extrém a műszerfala, így kiesett.
Aztán a 159-laguna párosból, sok kutakodás után a laguna jött ki jobban, főleg az ár/felszereltséget is nézve.
Ebben az árban normális oktávia, passat nincs, meg azok nekem picit uncsik.

Mod.: nálam csak diesel játszik 1.9-2.0 környéke

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#128522) deere válasza bmwsan (#128487) üzenetére


deere
csendes tag

Hello!

Valto, manualis.
Keret: 7500-8000€

(#128523) deere válasza Mágus2 (#128509) üzenetére


deere
csendes tag

Egyetlen gondom az octaviaval, hogy a harom kozul kulsore az ami legkevesbe tetszik...

(#128524) bitpork válasza deere (#128523) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolj arra h emiatt kevesebbet lopják. Nekem volt egy fábiám . Az első kocsim volt távigazgatós zárral, és nagy hifivel (tizensok éve volt a hifi benne 500k+). Na én feszt elfelejtettem lezárni. De soha még csak vele sem nyúltak :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128525) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok
Van egy 2004-es Mazda6-om, 1-2 rozsdapöttyöt eltekintve tényleg rendben van. Egy ajtót meg egy sárvédőívet kéne cserélni csak. Valós 220700 kilométer.
Lenne egy 320d 2001-es, faceliftes automata, vajbőr. 800 körül adja 3 hibás injektorral, ha rendbe rakja 1.2-re tartja. Így cserélné 1 az 1-ben. Kb 400 ezer van a BMW-ben.
Oltári baromság lenne a részemről, vagy érdemes elgondolkozni rajta?
Vonz az automata és a vajbőr is, bár a vezetőülést újra kéne már húzatni.
Menetkomfort terén puhábban rugózna a BMW? Kényelmesebbek az ülései?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#128526) SzlobiG válasza rasotamas (#128525) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképpen kihagynám. Öregebb, sokkal több km. Lehet elcseszik az injektor felújítást is. Tuti szopó roller már az a motor.

(#128527) hdman válasza rasotamas (#128525) üzenetére


hdman
őstag

Felejtős.

Sopron city :)

(#128528) Mágus2 válasza deere (#128523) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Golf combi? Az új fejlesztésű motort csak a golf meg az octavia kapta. A többiben a kiegyenlítő tengelyes régi blokk van.

(#128529) máyköl válasza rasotamas (#128525) üzenetére


máyköl
veterán

Gyorsan felejtsd el...

(#128530) Kornel válasza SzlobiG (#128497) üzenetére


Kornel
veterán

E90 ilyen aron felejtos... (Max. 2,5M, de akkor legyen hibatlan)

Flashback:
Accord 7 gen csunya, es ahhoz kepest draga. Belulrol meg meg csunyabb. Itt a megbizhatosag se erv, mert nem tetszik.

SzlobiG, Integrale: 159 minosegre egy kategoriaval fentebb jatszik, de ami nekem fontos, az elso labterben eleg szukos, eppen csak eleg a hosszu labaimnak. Bravoval es Civiccel nincs ilyen gond, ott nem zavar be a kozepkonzol. Bravo beltere azert bantoan sporolos, egy civic is messze jobb nala, szerintem. Az ules anyaga, stb...
Meretre barmelyik eleg lenne, ugyhogy a dilemma adott.

Mr Grincs: rajuknezek, egyelore nem all befuto helyen, de mindig is tetszett, csak kerdes mennyire nehez egy jot talalni belole, illetve jo szerelot hozza :)

Mycso: neztem en is a lagunakat, de valahogy nem fogott meg, se kivul se belul.
Azert meg ott is ranezek a kinalatra. Az a baj, hogy fenntartasi koltsegekben egy civiccel jonnek ki legjobban (1.8 benzin), de tobbet enne, es tobbe is kerulne, mint barmelyik masik alternativa.
Accordot en is ezek miatt skippelem.

(#128531) -v- válasza Kornel (#128530) üzenetére


-v-
addikt

Bimmer kell :K

(#128532) Tsebacsi válasza -v- (#128531) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AztakisördögmindenitcsakaBMWcsakezthajtogatja :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128533) Kornel válasza -v- (#128531) üzenetére


Kornel
veterán

Eskuszoom megvennem, ha lenne egy masodik autom, amit hasznalhatok, ha az szervizben van :DDD
De az nem palya, hogy kocsi mellett meg bkv berletem is legyen ;)

(#128534) bitpork válasza Kornel (#128533) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Don't fosch mán ennyire. Ha megvételkor megnézed rendesen akkor nem nagyon hagy mán ott, Vagy ha igen akkor azért tenni is kell. Én ma adtam le Teddy-t szerelőhön. Igaz nem rossz csak megy műszakira és megnézik hogy az olajköd honnan ered. Ha az meglesz akkor megy az olaj és tömítés csere.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128535) Atlantis válasza -v- (#128531) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is értem, miért érdeklődtél a Focus-omra. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#128536) Integrale válasza Kornel (#128530) üzenetére


Integrale
veterán

Szovet karpittal egy autot sem vennek, Bravo sem jatszik azzal. Van belole bor es velur is, sokkal igenyesebb mind a ketto, raadasul kevesbe komor.

"Bad reklám is reklám too"

(#128537) Kornel válasza Integrale (#128536) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, csak 1-2 db-ra szukiti a kinalatot, ha mindent beikszelek.
Egy bravoert meg nem fogok kimenni kulfoldre, az biztos.
Talan egy jo civicert ;)

(#128538) MunezXBK válasza Atlantis (#128535) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amiért a mi Civicünkre. :D

(#128539) -v- válasza MunezXBK (#128538) üzenetére


-v-
addikt

Én? :U 'szomnak se kell civic :(((

[ Szerkesztve ]

(#128540) Kornel válasza -v- (#128539) üzenetére


Kornel
veterán

En voltam.
De civicbol csak benzin lenne, es csak fl utan.
Elotte vannak ott is bajok, rendesen.

(#128541) MunezXBK válasza -v- (#128539) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, elpaxtam. :D

(#128542) w333 válasza Kornel (#128540) üzenetére


w333
félisten

Vegyél egy OPC Vectra -t :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128543) Kornel válasza w333 (#128542) üzenetére


Kornel
veterán

Egy: vectrak nem tetszenek.
Ketto, ha ennyi penzt akarnek kocsiba locsolni, amennyit erre kene, akkor inkabb tenyleg bimmer lenne :)

(#128544) Kornel


Kornel
veterán

Munez:
a 159-es regen van mar nalatok?
Tudsz rola valamit?

Alg: akkor vennek megint egy swift sportot :D
De biztos nem, mert elviszik megint :(
Statisztika szerint 2010 ota a legtonbet lopott tipus a swift.
Szinekbol is a szurke.
Tehat jo eselye volt a szurke swift sportomnak, hogy meglogassak.

[ Szerkesztve ]

(#128545) Alg válasza Kornel (#128540) üzenetére


Alg
veterán

szvsz ha találsz olyan autót amibe vigyorogva szállsz be, és kiszállás után még visszanézel rá búcsúzóul, akkor ezt vedd - ha nem, akkor a Civicet, mert legalább bízol benne és ha mégis beüt valami, nem fogsz gondolkodni hogy mégis a civicet kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#128546) MunezXBK válasza Kornel (#128544) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Holnap megtudok bármit, de ha annyi értelme lesz, mint a Civicnek, akkor semmit nem kérdezek.

(#128547) Kornel válasza MunezXBK (#128546) üzenetére


Kornel
veterán

Civic nem gyozott meg azert.
Mondjuk az osszes FL elotti hiabai a beazo hatso lampak, a lemattult elso lampak, meg ezen kivul par muszaki gond is.
Civicnel ezert is csak FL utan jonne szoba barmi is, most mar jobban korul jarva a temat.

159-bol az a 2.4 azert utos, de eleg lenne az 1.9 is.

Amugy a rendorseg lezarta vegre, holnap kezemben a papir, ugyhogy celegyenes jon.
Csak egy gond van, annyit se tudok, mint amikor kiderult, hogy (uj) auto kell a semmi helyett.

(#128548) SzlobiG válasza Kornel (#128547) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem titok ilyenkor mennyi pénzt ad a biztosító? Elég az is ha annyit mondasz, hogy kapsz-e annyit mint amennyit ért az autó vagy amit ők gondolnak?

159 kombikat nézegettem én is múltkor 2.4-es dízel bejövős az 1.9-et keveseltek talán pont a tc-s tesztben. Valami ilyesmire gondoltam. Egyedül a műszerfal amivel nem igen tudok megbarátkozni.

Szerk: Ennek aztán volt baja rendesen. :D Ebből se lesz egyszerű jót találni.

[ Szerkesztve ]

(#128549) Kornel válasza SzlobiG (#128548) üzenetére


Kornel
veterán

1,6M volt az autó, 1,5M-ra becsülték fel ( EUROTAX), így 10% önrész levonása után 1,35M-öt kapok majd, ha végre hajlandóak kivonni a forgalomból... :W
szóval még mindig jobb, mint ha nullán lennék, én kevesebbre számítottam...

Az a baj, hogy én is attól félek, kifogok egy ilyen kehes példányt, mint amit linkeltél, és akkor kicsit morcos leszek :)
Ilyen futómű alkatrészek cseréje, meg egy két dolog simán beleférne, de hogy hengerfejes legyen, az már nem. Már csak azért sem, mert nekem minden nap kell az autó, nem fogok BKV-zni azért, hogy szerelőnél álljon az autó. Ezek elvek, nem akarom megmagyarázni, aki nem éri, az nem is fogja :)
Szóval ha sikerülne egy jót venni 2M-ig, szívesen ráköltök 500k-t is egy év alatt, ha tudom, hogy utána jó lesz. :U

(#128550) bitpork válasza Kornel (#128549) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondold át még egyszer amit én szoktam itt mondogatni. Keress egy nagyon olcsót ami kehes, de ismert módon kehes. Az átlaghoz mért különbözetből megcsináltatod és akkor van egy nagyon jó autód , amit ismersz kvázi hiszen te magad rakattad rendbe. A sokkal nagyobb ár igazából csak a nagyobb pofára esést garantál csak, mert az ember képes magát megnyugtatni h sokat fizettem nem lehet baj vele. Aha, utána meg néz mint mókus az erdőtűzre.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.