Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129501) Tsebacsi válasza bitpork (#129500) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze ez igaz, csak így szerintem nem normális. Mármint hogy mindent rögtön azonnal. Erre 100-ból 3 embernek van ideje, a többi úgy jár, mint én. Na mind1, nem offolok tovább. Nem, nem lesz másik, mert most lett volna vevő a civicre, de ő nem fog várni, én meg nem akarok keresni most kocsit (nincs is jó a piacon), és ugyan így érnék rá, mint most, szóval kicsit elegem van. Majd jövőre...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129502) -v- válasza Tsebacsi (#129501) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj a jó m paketes bimmereket is így viszik el németeknél, felrakják nézem fú na ez de rendben van, 1-2 nap és már nincs meg. Na erre érj oda magyarországról .. :D

(#129503) bitpork válasza Tsebacsi (#129501) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Fikusz: keresni lehet. Az ingyijé van. Vagyunk itt jó páran akik Pöstű távol is tudunk segíteni. Árulni a kuvikit megint csak nem kerül semmibe. Hol itt a baj? :U Én is így csinázom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129504) rbalint88 válasza Typhoon47 (#129499) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, szerintem is kb így működik magánembernél. Sőt, általában telefonon is le lehet szűrni, hogy mennyire komoly érdeklődő valaki. Én inkább az a típus vagyok, aki -vételnél és eladásnál is- szereti előre ledumálni a dolgokat a maguk rögvalójában, személyes találkozó esetén ha minden megfelel a telefonban hallottaknak, akkor eldönteni, hogy mennyire hozza az autó a képen látottakat, előzetesen megbeszélteket és ha oké, akkor próbakör, átvizsgálás azzal a feltétellel, hogy ha a szaki nem talál hibát, akkor a kialkudott áron elviszi az autót, egyéb esetben vizsgálgassa őt az urológus.
Mondjuk közel nem volt akkora pénz az Alfa, mint a Tsebacsi által nézegetett fikusz, de én 20 perc alatt vettem meg két hónap keresés után. Az a helyzet egyébként, hogy az átvizsgálás sokszor szart nem ér, meg ugye arra nem garancia, hogy mondjuk anyaghibás a turbó és aztán bedarálja a motor és kuka a minden IS. ha adott időpillanatban nem kehes, nem karácsonyfázik és mondjuk egy itteni topiklakó szemével nincs semmi gyanús, akkor szerintem simán megvehető. nyilván ha magánszemélytől venné az ember, akkor érdemes elvinni műhelybe, de én eddig 8 autóból 7-et átvizsgálás nélkül vettem meg és pont az az egy volt fosch, ami átvizsgálva, szalonból, mindenszépjóvele állapotban került hozzám.

(#129505) Tsebacsi válasza -v- (#129502) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezért nem nézek mobile-n, mert én oda ki nem megyek potyára, nyálam nem csorgatom hiába, plusz ugye az idő.

bitpork: Köszi, de most a csalódottság erősebb a leszarom-nál. Amúgy sem a legalkalmasabb az idő erre, ez pont most, pont így lett volna pont jó. Nem lett...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129506) MunezXBK válasza bmwsan (#129494) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sportage jófajta.

(#129507) focvis válasza Tsebacsi (#129439) üzenetére


focvis
veterán

Most "idegállapotod" van, megértem. :B

Visszagondolva a reggeli kérdésemre - miszerint naponta 2x átszeled Bp-et - nem lenne jobb* egy hibrid (pl. Prius 3) Neked?

*jobb = gazdaságosabb fogyasztás és üzemeltetési költségek szempontjából

[ Szerkesztve ]

(#129508) Tsebacsi válasza focvis (#129507) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eléggé idegállapot van, főleg hogy a másik topicban valaki nem érti meg, hogy a világ másképp is kerekedik, nem csak ahogy ő hiszi/gondolja.

A prius nem tetszik igazából, aláírom, hogy atom a technika, de külsőre nem kap el a birtoklási vágy. És nagyon lopják. De inkább a nem tetszik, ami miatt nem. Különben is dízelt szeretnék, mert csak :)

A fogyi dízelnél is jó. Tudom, mert ilyen 1.6-al jár a cég a városba áruért és vissza. Dízeltől nem félek, van rá cash, ha valami elromlik. A karakterisztikája fekszik jobban, mint a benziné, főleg a hegyre felmenetel miatt.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129509) footy válasza Tsebacsi (#129508) üzenetére


footy
addikt

Ha a prius nem jön be a külseje miatt, akkor még van Auris Kombi hibrid is, ami szerintem elég jól néz ki.
Viszont a vezetési élménye annyi mint a priusnak, úgyhogy értem hogyha nem.

(#129510) Typhoon47 válasza bitpork (#129500) üzenetére


Typhoon47
őstag

Köszi, igen megy. Bár más autómba lapátolom a kilométer nagy részét, így megyek vele vagy évi 5-10 ezret most : - ) Lehet el kéne adnom, veszti az értékét rohamosan, csak nincs kedvem/időm hirdetgetni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#129511) fi:zi'k válasza Tsebacsi (#129498) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt még megérteném, hogy az eladót/neppert is okolod, de hogy pont a másik vevőt senkized le... :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#129512) Tsebacsi válasza fi:zi'k (#129511) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most dühében mit mondjon az ember? Lépjünk túl rajta majd jövőre megint jövök a hülyeségeimmel.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129513) bitpork válasza Typhoon47 (#129510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Idén gyössz a talira?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129514) SzlobiG válasza Tsebacsi (#129498) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ez a baj, hogy bemegy egy olyan aki kipróbálta és el is vitte meg se nézett semmit. Az eladónak meg természetesen ez volt a legjobb.

Apropó miért nem nézel másikat?

[ Szerkesztve ]

(#129515) Tsebacsi válasza SzlobiG (#129514) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem nagyon láttam másikat most és nincs is kedvem keresni. Jövőre minden alkalmasabb lesz ahhoz hogy kocsit keressek. Talán beesik még kis lóvé és akkor lehet szebb jobb nagyobb.

És igen ez bosszant hogy más megnézés nélkül belül viszi én meg tutira mennék és hoppon maradok.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129516) MunezXBK válasza Tsebacsi (#129515) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem te vagy az egyetlen.

(#129517) SzlobiG válasza Tsebacsi (#129515) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig van jó pár példány most gyorsan ránéztem.

[link]
[link]

Valszeg külföldiek, de lekérdezés után ha ok a km jó vételek lehetnek. Már amennyiben a szerviz hajlandó kiadni az adatokat...

[ Szerkesztve ]

(#129518) focvis válasza Tsebacsi (#129508) üzenetére


focvis
veterán

Én is megyek minden reggel az Istenhegyin (MOL-kút és a Béla király között), nem köhög tőle a benzines se. Igaz ezen a szakaszon 19-et kajál hidegen. :D

(#129519) bitpork válasza Tsebacsi (#129515) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#129520) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Még hogy nem tekerik az autókat mióta lehet ellenőrizni... :D

Ismerős mondit akar venni ki is nézett egyet. [link]

Lekérdeztem neki:

:DD

(#129521) bitpork válasza SzlobiG (#129520) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki emiatt nem vesz meg egy autót az meg is érdemli ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129522) aero. válasza SzlobiG (#129520) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hogyne lehetne ... A vivaronkat is lekérdeztem azt is megtekerték, most van benne annyi, mint amikor 7 éve elment a háztól. Egy mk3-as mondeot is néztem, de azt is először előrefelé tekerték, meg ezt is, wtf?

Semmit nem tesznek az ocsmányirodában sem, mikor kevesebb értéket írnak be a következő bejegyzéskor.

[ Szerkesztve ]

(#129523) SzlobiG válasza bitpork (#129521) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is venném meg 400k km-el az tuti, mikor ennyi pénzért sokkal kevesebb futott darabot kapni. De már csak azért se venném meg ezt mert rohadt csaló banda. :W

(#129524) bitpork válasza SzlobiG (#129523) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a baj itthon mindenkivel. :N
Gondolj kicsit utána. Ekkora futásnál már biztosan előjött minden ami gyenge volt. Mérhetőek a befecskendezők, a turbó a magasnyomású rencer. Igen sanszos h már cserélve is lett minden. És komolyan előítélet miatt nem vennéd meg?
Domiban "motorcsere" volt. Kérdezd meg Mágus2-t hogy mit gondolt arról a motorról amiről tudtuk h vissza volt tekerve. Bátran. Ahogy Gazsiban is a jó ég tudja mennyi volt. De még Lujzi is ilyen volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129525) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok, köszi, de írom miért nem:

- Nem akarok vesződni a Honda eladásával (nincs annyi türelmem a hülye vevőkhöz, tényleg)
- Az első Focus szép nagyon, csak nincs benne parkradar.
- A másodikban sincs és start-stop se (nem mintha ez lenne a fontos, de nincs) és nem pestiek (nincs időm autó után mászni az országban, még pihenni se jutunk el az ágynál messzebb)
- Bitpork: A te focusodban sincs parkradar, és ahogy említetted, kurblis a klíma :B
- A mondeora többet költenék, mert csak. És ebben már a tűrésem fölött van a km (hülyeség tudom, de akkor is).

Ne küzdjetek, én sem teszem. Feladtam idénre :B

focvis: Aha. 19et? :D Ott is hagynám a sarkon, van ott mindig 1-2 csövi, tuti örülnének neki :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129526) TaaT válasza SzlobiG (#129520) üzenetére


TaaT
veterán

Azt senki nem mondta hogy nem fogják tekerni, inkább csak most már látjuk is ha tekernek. :)

Én még mindig szorgalmaznám hogy kisebb értéket ne lehessen bele írni, csak külön engedéllyel mi a tököm...

Ja és mennyi az első év amitől ez látszik, 2011? 2012? már 15éve meg kellett volna ezt csinálni, de magyarország 50évvel le van maradva mindig...

Give them hell Ukraine!

(#129527) SzlobiG válasza bitpork (#129524) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vonatkoztassunk el attól, hogy ki volt-e cserélve benne több dolog vagy, hogy milyen állapotban van a motor. :)

A lényeg az, hogy átverés amit már büntetnek is (elméletben), hülyének nézik az embereket élből nem vennék ilyen szemét bandától nem hogy autót, de semmit. Kíváncsi lennék ha felmennénk megnézni és az arcába nyomnánk a papírt mit mondana rá. Nem hinném, hogy ez baj lenne az itthoni emberekkel.

(#129526) TaaT 2011-től nézik szóval onnét lehet megbukni mint amit linkeltem is.

(#129528) kornelka Mivel ott a dátum és nincs csukva a szemem így igen megvan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#129528) Kornel válasza SzlobiG (#129527) üzenetére


Kornel
veterán

Az megvan, hogy nem most tekerték meg?

(#129529) bitpork válasza Kornel (#129528) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem számít, a lehetőség az előítéletességre és gyűlölködésre a fontos :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129530) bendeguz76 válasza SzlobiG (#129520) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

11 hónap alatt 71 ezer km.szép futásteljesítmény.

bendeguz_HUN

(#129531) fi:zi'k válasza bitpork (#129524) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ne maz az elsődleges probléma, hogy már megjárta a Föld-Hold távolságot, hanem hogy ennek felével-harmadával hirdetik és hülyének nézik az embert. Persze biztos cseréltek benne mindent rendesen, nem lesz lutri, hogy fél-egy év múlva mi megy tönkre, mert az pont kimaradt a mindentcserélünk hullámból.

Értem egyébként mit akarsz mondani, de azért na. Ha nem igazolható, hogy tényleg megtörténtek a cserék, akkor bemondásra, meg hasonlók alapján elég drága játék.

Amúgy többek között ezért is szemezek inkább a benzines autókkal, azokat annyira nem szeretik évi 50-100e km használathoz a németek, így talán reálisabb lehet a a futásuk is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#129532) Kornel


Kornel
veterán

Komolyan...
Senki se látja, hogy az autot nem most tekerték meg?
Vagy mindenki beragadt ott, hogy tekert, és szr?
Persze, én se venném meg, de szerintem tisztan látszik, hogy nem mostani kereskedő tekerte meg, és mindenki rá fujjol.
Amugy semmi közöm se az autóhoz, se a kereskedőhöz, csak tisztán látás végett írom ezt le.

(#129533) -v- válasza bitpork (#129521) üzenetére


-v-
addikt

Az megvan, hogy utána eladni is nehezebben vagy áron alul tudod emiatt? Más is lekérdezi és ugyanezt fogja gondolni, függtlenül attól ez mennyire válóok vagy nem, jaaa tekert szar viszonlátás.
Vagy akkor adják ezt is full áron alul emiatt, hogy úgy is megérje megvenni.

(#129534) runner 125 válasza bitpork (#129524) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hadd várjuk mar el az oraallashoz merten piaci arert kínált autótól, h legyen benne annyi km, amennyi az órában is van.
De erre reflektálhatom en is azt, h míg szar van, veréb is van... ez a baj itthon mindenkivel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#129535) SzlobiG válasza -v- (#129533) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pontosan adja áron alul a magas futás végett ne csaljon és kérjen el többet. Ráadásul nem is kicsit van túl árazva ugyanis egy alap trend modell amibe kb semmi nincs nagyon max 2 milliót érne ha valós km lenne benne, de így hogy 400k van benne még 1.8-at se adnék érte.

(#129536) xcds válasza Kornel (#129532) üzenetére


xcds
őstag

Biztos nem tud róla szegény, nem ért hozzá, őt is átverték. :U

(#129537) lenko válasza SzlobiG (#129535) üzenetére


lenko
aktív tag

Azért tekerik, mert olyan futással a kutya nem venné meg. Hiába a lekérdezés biztos vagyok benne sokan nem élnek vele. Ha futott valójában 400-500k-t és szervizelve van, a kárpit zörgéseket stb. nem nagyon lehet orvosolni. Az veszi az ilyeneket akit ez nem érdekel. Én erre háklis vagyok. Elhoztam az enyémet németből 138e km-el. Most van benne 149e. Síri csend volt az autóban 1héttel ezelőttig. Aztán elkezdett zörögni a jobb hátsó ajtókárpit. Levettem visszaraktam most jó, de meddig. Én már csak ezért sem tudnék sokat futott autóban ülni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#129538) bmwsan válasza Tom1939 (#129497) üzenetére


bmwsan
senior tag

Ha érdekel van egy jó összehasonlító teszt a legfrisseb Magyar Auto Bild-ben.
A Mitsubishi Outlander PHEV ellen hasonlítják össze a RAV4-et.
Nagy átlagban dícsérik, de fogyasztásban csalódtak, 8,4 jött ki átlagra, de pályán már 14-et mértek.

(#129539) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még mindig ott tartunk, hogy ha valami sokat futott akkor legyen olcsó, hiába van rajt kicserélve bármi :U Ez a fillérb@szó mentalitás a baj, nem az hogy tekerik. Ha nem lenne igény a tekerésre , nem történne meg. Kicsit nézzetek körül, hátha észreveszitek az okát - úgy hívják csodavárás.
Mea maxima culpa.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129540) szőröscica válasza SzlobiG (#129520) üzenetére


szőröscica
addikt

Szar Ford, van benne bő 400k, aztán alig látszik rajta.

(#129541) Integrale válasza bitpork (#129539) üzenetére


Integrale
veterán

Magas futas nem csak a motoron lesz erezheto, hanem karpiton, kasznin, futomuvon es gyakorlatilag mindenen ami az auton van. Magas futas eseten nagyobb esely van arra, hogy valamilyen baleset erte az autot, (ha egy 150e-t futott autora azt irjak, hogy toresmentes, elobb hiszem el, mintha ugyan ezt egy magasabb futasura irjak.)
Ennyi idosen ennyi km valoszinuleg palyan kerult bele, tehat szelvedo es a fenyezes is lehet kopott.
Tehat igen, legyen olcsobb mint a kevesebbet ment. Ertem, hogy ezzel azt akarod mondani, hogy allapotot veszunk nem futast, de ha van egy igazoltan kevesebbet futott egy sokat hajtott ellen, raadssul egy arban, akkor ne kelljen mar az utobbit vennem azert, mert azon mar elojott minden.

Atveres, kar szepiteni, meg akkor is az, ha kozben rendben volt tartva.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#129542) lenko válasza bitpork (#129539) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem pl. meg az a fillérb*szás, aki nem képes megvenni a ténylegesen jó autót, ami a legdrágábbak egyike. Ez kb. 100-500e ft-ot jelent. 1-2-3 milliós ársávig.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#129543) SzlobiG válasza Integrale (#129541) üzenetére


SzlobiG
félisten

+1. Ha igazolhatóan tekerve volt mint az említett típus és ráadásul drágán hirdeti, akkor ki az az ökör aki meg fogja venni, mikor ennyiért kap egy kevesebbet futott darabot? Senki... Meg amit már írtam egyszer, hogy csalás ez a lényeg,hogy így próbálnak nyerészkedni. :W

(#129544) -v- válasza bitpork (#129539) üzenetére


-v-
addikt

Te ezeket ilyenkor tényleg nem érted? Vagy csak mindig trollkodsz :F

(#129545) bitpork válasza -v- (#129544) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak zavar az emberi sötétség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#129546) Buci21 válasza bitpork (#129545) üzenetére


Buci21
addikt

Az autókhoz kevéssé konyítok, de ne hazudozzon az autó futásáról senki sem... Hadd hozzon a vevő valós információ alapján felelős döntést... Ha a boltban átmatricázzák vagy átcsomagolják a sonkát, h "eláll az még, parasztnak jó lesz", akkor örülsz? :W

[ Szerkesztve ]

(#129547) focvis válasza szőröscica (#129540) üzenetére


focvis
veterán

Én bevallottan nem rajongok a Fordokért - volt cégesnek ugyanez a Mondeom* csak kombi és benzines - de engem is meglepett, hogy a mennyire egyben van ennek a 400 ezret futottnak a vezetőülése. Lehet, hogy cserélték egy bontottra?

*a futóműve tényleg király, a többi nem jön be. szerk.: pozitív még a helykínálat is. Gáz: beltér, wartburgos ajtócsukódás, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#129548) roberto211 válasza bitpork (#129545) üzenetére


roberto211
őstag

Leírta Integrale(is) ,hogy miért zavaró ennek ellenére Te ugyanúgy hőbörögsz mert csupán nem akarnak megvenni ugyanannyiért 2x annyi km-es autót ... És a többi és a többi.
Nem reszletezem mert mar elottem paran megtettek.
Ezért már "sötétek "itt az emberek

Félreértés elkerülése végett én is csak a végén nézek bele a km órába autóvásárlásnál,valamikor bele sem nézek csak akkor tudom mennyi van benne mikor adás vételit írják de ne akard már belebeszélni az itt levőkbe a te hitedet..

Elhiszem h Te megvetted a visszatekert Teddyt ugyanannyiért stb stb , és ez olyan önvigasztalás csak néha a hited felett gondolkozz is..És ne a masikat hibaztasd. Nem bántás...

Abban egyetertek h Magyarorszagon azert tekernek mert jobb az önhazudtolás mint a valosag. Amit nem lat az ember az ugye nem is faj ezert van a tekeresre kereslet.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#129549) Integrale válasza bitpork (#129545) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben semmi sotetseg nincs, ne basszanak at, plane ugy ne vegyenek hulyere, hogy
1. Leellenorizheto
2. Ugyan annyiba kerul mint a kevesebbet futottak.

Az, hogy nem kell felni egy 300e km-es autotol, az mas lapra tartozik.

Olvasd el amit irtam feljebb.

"Bad reklám is reklám too"

(#129550) Mágus2 válasza bitpork (#129539) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem az a legfőbb baj, hogy tekerik, hanem az árát is növelik utána. Meg lehet venni a sokat futottat is, de ne kérjenek érte annyit, mintha keveset futott lenne.

Ha tényleg mindent cseréltek benne és ellenőrizhetően jó az autó, akkor adja olyan áron mint a keveset futottat, de ne tekerje. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.