Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129601) LógaGéza válasza kalmanchris (#129600) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem feltétlen minden kis futás kamu kilométer. Egyik ismerősöm tavaly beadta az A5-ös 2007-es Jettájukat kereskedésbe, valami 70ezres futással. Napi 2-3km ment bele (az se mindig), meg évente egy olasz út. A kereskedő azt mondta, ha előretekeri az óráját hamarabb el tudná adni :U

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129602) akos727


akos727
senior tag

A VW konszern 1.8t blokkja euro hanyas?

(#129603) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#129604) Kornel válasza TaaT (#129603) üzenetére


Kornel
veterán

Tilos saját kocsit hirdetni ;]

[ Szerkesztve ]

(#129605) akos727 válasza TaaT (#129603) üzenetére


akos727
senior tag

"csak komoj jelentkezők jelentkezését cárom"... ez mennyire irónikus:D

(#129606) Qru válasza akos727 (#129602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Euro 4-es az összes benzines motor a B5-ben. - [link]

#nincsbennetarcsi

(#129607) akos727 válasza Qru (#129606) üzenetére


akos727
senior tag

Köszi! Én mondjuk más/kisebb bódéba nézem (a3, golf) de gyanítom ott is ez a helyzet.

(#129608) tomcsi23 válasza akos727 (#129607) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem. :N
Motorkód alapján lehet tudni (van még jócskán motorkód), a legtöbb euro3-as, de vannak euro4-esek is nyilván. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129609) htomi85 válasza LógaGéza (#129601) üzenetére


htomi85
tag

Mondjuk a napi 2-3 km pont rossz az autónak, ugyebár.

(#129610) tzimash válasza Kornel (#129587) üzenetére


tzimash
őstag

1.6 már gyengus? Vagy más oka is van, hogy a nagyobbat ajánlod?

(#129611) kalmanchris válasza tzimash (#129610) üzenetére


kalmanchris
tag

Tudtommal 2005-ig csak a 8 szelepes 1.6-ost rakták bele 88, ill. 95 lóerővel (próbald ki neked elég-e). Ezután jött a 16v 110 lóval, de ez az évjárat már más árkategória. Én is az 1.8/16v-vel nézném. Annyi, hogy abban már van egr.

[ Szerkesztve ]

(#129612) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Tesla Model 3 bemutatva - eddig jó, azért valami komolyabb kedvezményt itthon is el tudnék képzelni.

(#129613) Tsebacsi válasza molnarpeter (#129612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na akkor erre gyűjtök, nem a Focus-ra :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129614) SzlobiG válasza TaaT (#129603) üzenetére


SzlobiG
félisten

:( Biztos sokan fognak érdeklődni...

(#129615) footy válasza molnarpeter (#129612) üzenetére


footy
addikt

A leaf áráért szép karosszéria és dupla hatótáv, az már egy igencsak versenyképes ajánlat. Különösen a cégeknek, mert egyes országokban a céges autó használóinak fizetni kell egy hozzájárulást (Ausztriában Sachbezug), ami elektromos autónál kiesik.

(#129616) molnarpeter válasza footy (#129615) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve Superchargert is használhat az összes, itt már nem rétegezik, mint a Model S-nél egy ideig. Nameg az Autopilot is ott lesz mindegyikben hardveresen, persze a szoftveres oldalon történő aktiválás valamennyi plusz pénz lesz :)

(#129617) akos727 válasza tomcsi23 (#129608) üzenetére


akos727
senior tag

:O hát jó....és a motorkód melyik feléből derül ki vagy melyik fele utal rá? Amúgy van itt valakinek 1.8t-s kocsija?:)

(#129618) tomcsi23 válasza akos727 (#129617) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mind a 3 betű. :D
Biztos van. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#129619) Qru válasza akos727 (#129617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem csak volt (B5.5 1,8T). 372k km-errel lett eladva, a kövi tulajnál már csak 180k-t mutatott az óra... :U Biztos sokat tolatott vele a nepper. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#129620) Buci21 válasza Qru (#129619) üzenetére


Buci21
addikt

Nevetséges ez az óratekerészeti mánia....

(#129621) TaaT válasza Buci21 (#129620) üzenetére


TaaT
veterán

A legdurvább az hogy ennek a tekerésnek egy részét a hulye használt autó vásárló kényszeríti ki.

Give them hell Ukraine!

(#129622) akos727 válasza Qru (#129619) üzenetére


akos727
senior tag

Ejj-ejj ezek az 1.8t-k már csak ilyenek :) rossz irányba megy az óra. És amúgy mennyit volt nálad, meg voltál vele elégedve? Az tc-s videóban is megmondta a nepper, a magyar autóvásárló nem vesz 3-al vagy annál nagyobb számmal kezdődő km óra állású autót....

[ Szerkesztve ]

(#129623) ADAM1337 válasza molnarpeter (#129612) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Azt akarták elérni a nagy magyarok, hogy nálunk gyártsák.
De ahogy lesem az Audi-nál lévő felszólalások nem biztos, hogy kedvező alternatívát jelentenének a Teslának.
Ha végül mégis eu-ban nálunk kezdenék gyártani, nagy meglepetésre én tuti egy ilyenre beruháznék, hamar megtérül, és a hatótáv is már elfogadható, a konkurencia ilyen árban, nissan leaf, bmw i3 csak a felét tudja kb.

(#129624) TaaT válasza molnarpeter (#129612) üzenetére


TaaT
veterán

Ha vennék egy ilyet, tuti csináltatnék valami hűtőrács imitációt az elejére mert az így borzalmas. :B

Give them hell Ukraine!

(#129625) ADAM1337 válasza TaaT (#129624) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Videók alapján remélem azt a 20colos monitort beépítik mint az S-nél, amúgy én is hiányolom az orrát, jobban mutatott így kicsit gekko-s.

(#129626) Buci21 válasza TaaT (#129621) üzenetére


Buci21
addikt

van rá igény is, ez sem kérdés... ez a hal mindkét oldaláról bűzlik :W olyan, mint a hálapénz

(#129627) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#129598) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ott hagytam a zöld coupe-t (ma reggel egy kialkudott ár után elmentem ismét megnézni, vezetni) és egy picit büszke vagyok magamra, hogy nem hagytam magam elvarázsolódni a színe miatt (ami a kedvencem).

Kívülről szerelem első látásra, de itt-ott csavarok meg műanyag darabok mindenütt (nem szem előtt, fakkokban, satöbbi), a váltónak lehet, hogy az utólagos váltózár miatt, de olyan recsegős hangja van, amikor váltok, hogy ijesztő, a motor gázadásra pedig szokatlan hangosan morog, a gumikéderek, amik az ajtószélen futnak végig sérültek, legalábbis a vezető oldalon mindenképp, aminek köszönhetően elég sok zaj szűrődik be kívülről. A központi kijelző nem működik, senki nem tudja, miért (...), ez lehet, csak egy szimpla csere bontóból, de azért nem túl szerencsés. És még sorolhatnám, az első ijesztő dolog a kilométer óra volt, ami emlékeim szerint egy hete 99440 km-t mutatott, még a hirdetés címében is ott volt (lehet, még most is ott van, bár már teljesen más fotók szerepelnek...a km óra állásról például eltűnt a fotó a hahu-ról), viszont a mai látogatásomkor már csak 99239-et mutatott. Ott fejben eldőlt már a sorsa...és tényleg nem volt annyira szép belül, szebbre emlékeztem.

Természetesen semmiről nincs számla, szervizkönyv elvileg van valahol (de nem vezetett, max a km óra állásokból érdekelt volna, nincsenek illúzióim 15 éves autónál), szóval, hogy valójában miket cseréltek ki, rejtély. Egy listát kaptam szóban (köztük vezérlés, lamba szonda, meg még pár nyalánkság), de ahogy egy randinál mondani szokták nagyon nem volt meg a kémia. Szobornak kertbe szuper jó lenne, de nem volt jó érzés benne lenni, főleg nem menni vele.

Szerk: a kereskedőnek peche, nekem meg szerencsém volt, hogy ez már a sokadik 406-os, amiben ülök/amit megnéztem pár héten belül, volt viszonyítási alapom, nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#129628) kalmanchris válasza Alvin_ti4200 (#129627) üzenetére


kalmanchris
tag

Ennyit a kitűnő állapotról...

(#129629) Tsebacsi válasza kalmanchris (#129628) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csodák nincsenek, ezért akarok én minden kocsit elvinni átnézetni, mielőtt megveszem. Azt egyszer csak kiderül, hogy nincs is rajta fék, a motor helyén meg 2 mókus tekeri a kereket :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129630) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

erről az autóról vélemény?
Egész jól néz ki kívül-belül és ez a motor is szimpatikus. Elég jól viheti a bódét és spritmonitoron ahogy nézem nem is vészes a fogyasztása, 8-9 között.
Van valami gyengepontja?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#129631) MunezXBK válasza Alvin_ti4200 (#129627) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Írtam tegnap, hogy khmizé... :))

(#129632) kalmanchris válasza Tsebacsi (#129629) üzenetére


kalmanchris
tag

De ha már egy fontos extra nem működik, mint jelen esetben a BC, akkor mitől kitűnő? Ez a kereskedő is csak egy hülyére vár, aki elcsábul a 99ezer km-től. Aztán jöhet a sz.r francia meg stb a tulajtól. Ezért tekergetik az órákat, ahogy szó volt róla korábban is, mert buták az emberek sajnos és ezt kihasználják.

kovacsroli: 3a autó-ról sokan nincsenek jó véleménnyel. Ettől még az autó lehet jó.

(#129633) Tsebacsi válasza kalmanchris (#129632) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ilyen hazug vevőcsalogatókat először csalásért, megtévesztésért megbírságolnám, aztán a készletét elkoboznám, engedély/akármi elvéve örökre, sóval behinteni a placcát vagy pedig malacólat a helyére. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129634) MunezXBK válasza kalmanchris (#129632) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Azért tekergetik, mert arra van igény. Másképp eladhatatlan.

(#129635) Tsebacsi válasza MunezXBK (#129634) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez is azért van, mert a magyar nem vigyáz a cuccára, és azt hiszi, hogy a 100k alatt még nem lett szétcseszve a technika. De erre nem a tekerés lenne a megoldás, ez csak a szokásos magyaros kiskapu, legrövidebb/egyszerűbb/jövedelmezőbb megoldás. Az más kérdés, hogy csalás, károsítás, stb. Itt dózerolás kéne nagyon sok szempontból, és újrakezdés, szigorral, és akkor az ügyeskedők 3/4-e kiesne. Szarok én bele, miért csinálja más tisztességesen a munkáját, ezek meg nem?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129636) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok

Néha írogattam ide meg a VAG topikba, most úgy áll a dolog hogy holnap megyünk megnézzük ezt. Maga a típus tetszik, ezt találtam valamelyik nap kiemeltként, 650-ről 600-ra ledobva az ára. Külsőre képek alapján tetszik, bár a felsorolásban említett fényszórómosó és kartámasz nem szerepel egyik képen sem. Azt a 183k km-t is elég nehezen akarom elhinni. Valaki meg tudná nézni a KEKKH oldalán rendszám alapján az óraállásokat? Természetesen az összeget átutalom :R

Vagy ha már felutazunk Pestre, és nem lesz jó a fent linkelt, tudnátok pár helyet, ahova érdemes benézni? Fővárosi autópiac milyen?
Még ez is tetszik, csak az adatlap alapján nincs benne klíma, ami nem túl jó :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#129637) Alvin_ti4200 válasza hentes555 (#129636) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én azok alapján, amit a két látogatásom alapján láttam az Autópiacon, túlságosan nem erőltetném a témát...

(#129638) hentes555 válasza Alvin_ti4200 (#129637) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor azt kihagyjuk :)

Más hellyel esetleg van pozitív tapasztalatod?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#129639) pető bá' válasza Vesztor87 (#129341) üzenetére


pető bá'
őstag

igazad van, tényleg láthattál ilyet:


csak ez negyedikben van.

ötödikben így néz ki:

Háromezret meg itt forog ötödikben:

Bocsi a késői válaszért, de ma volt forgalomban az autó. Tudom, igénytelen vagyok a poros műszerfalammal. De kívülről lemostam ;)

ettől függetlenül igen, 100-nál szabályosan hangos, ötödikben is; de annyira nem botrányosan magas a fordulatszám. :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#129640) Qru válasza akos727 (#129622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elégedett voltam vele, olyan kb 180-200k km volt benne (pontosan már nem emlékszem) és 372k-val lett eladva. Az olajat kicsit csipegette ennek mértéke attól függött, hogy mennyire nyomtam neki.
Nagyon jól ment és szép hangja volt sor4-es viszonylatban. Amúgy is élem a hosszmotoros autókat, mikor megtúráztatod és elkezdi billegtetni a kasztnit... :C

Hibalista az rövid. A szokásos kopókon kívül csak egy turbó és a vaakum cső cserén kívül nem volt semmi hézag vele. A bele csúnyán öregszik de hát ez van. Ja és nekem nem jött be a kék műszerfal világítás se.

#nincsbennetarcsi

(#129641) w333


w333
félisten

LOL ... hogy lehet egy ilyen autóban így örülni ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#129642) z123456789 válasza Tsebacsi (#129629) üzenetére


z123456789
addikt

AAA autóról találsz érdekes cikkeket. Csak óvatosan!

(#129643) kalmanchris válasza MunezXBK (#129634) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen. Két esetet tudok elképzelni. A vevő vagy elhiteti magával hogy ez tényleg ennyi, vagy szimplán megnyugszik a lelke, ha ilyen kevés km-t lát a kijelzőn és ezzel hosszú távon nem lesz baj. Mindkettő önbecsapás, butaság. Ez most nyilván azokra vonatkozik, akik csak a km-t nézik és nem számít, hogy ez meg az rossz az autón, megveszik mert hogy milyen kevés van benne. Aztán jön a meglepi.

(#129644) aero. válasza pető bá' (#129639) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Én emiatt. :B

(#129645) molnarpeter válasza ADAM1337 (#129623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na igen, csak északi szomszédaink fél év előnyben voltak azon a téren is. Kifejezetten örülnék neki, ha itthon épülne a gyár, de félek, hogy nem adnak elég kedvezményt nekik fent. (A Gigafactory is azért került oda ahova, mert az a hely adta a legkedvezőbb ajánlatot, vicces, hogy gyakorlatilag licittel dőlt el :) )
Azt azért hozzátenném, hogy ha a magyarnak megéri kimenni Szlovákiába, néhol ugyanez fordítva is megvan. Munkaerő van a térségben, versenyképes fizetésért áramlani látszik.
Az USA-beli érdeklődőknél ment főleg tolongás a lefoglalásra, mert az állam kb. 200.000 legyártott autóig vállalta az ösztönzők fizetését (forintra lefordítva 1-2 millió kedvezmény).
A dupla hatótáv mellett a Superchargerek is ott vannak, szvsz közel leküzdhetetlen versenyelőnyben vannak, ha a teljeskörű használhatóságot nézzük. Megdolgoznak minden vásárlóért :D

Monitor lesz, de itt már fektetett helyzetben, műszerfal viszont nincs, hogy legyen hely a hátul ülők végtagjainak. A nagy kijelző vezető felé eső fenti sarkában lesz sebesség kijelzés, a többi infó aztán kényelmesen elfér a 15"-on :D

(#129624) TaaT: Az eleje szerintem az újabb (nameg a tükörtojás) Porschékra hajaz, kicsit 918 beütése van főleg a fényszóróknak, persze négy LED helyett alulra kanyarítottak menetfényt. Van egy megérzésem, hogy lesz aftermarket cuccal foglalkozó csapat (EVannex gyanús nekem), aki kínál majd Model S-re hajazó fóliát vagy hasonló szettet :) Nekem bejön, bár tény, hogy szokni kell a látványt.

[ Szerkesztve ]

(#129646) molnarpeter válasza molnarpeter (#129645) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A fényszóró tetejére is jutott DRL, Bangle-BMW stílus ugrott be hirtelen.

(#129647) kpal


kpal
veterán

Fincsi :Y [link]

(#129648) aero. válasza molnarpeter (#129645) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lesz ez még 13 millió is, mire ide elér. :K

(#129649) #16514048 válasza molnarpeter (#129645) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na ne, ez nagyon hülyén néz ki belülről azzal a TV-vel ott középen. :Y

(#129650) hentes555


hentes555
senior tag

Valaki tud BP-n az Üllői út közelében olyan szervízt, ahol csinálnak állapotfelmérést és nyitva van ma? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.