Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129901) johnny82 válasza johnny82 (#129899) üzenetére


johnny82
őstag

Hopp, benéztem, sorry! Másikra válaszoltál, nem LógaGéza-nak. :B

(#129902) footy válasza Tsebacsi (#129900) üzenetére


footy
addikt

Nekem tiszta hogy mas a ketto, azert is irtam feljebb, hogy a hidropneumatikusak jobban bejonnek.
Ez a ZF meg a mazda skyactiv valtoja a bizonyitek ra hogy hagyomanyos automataval is hasonloan takarekosan lehet kozlekedni mint duplakuplungossal. Egyebkent ahogy olvastam ezek a valtok is gyakran kapcsolnak direktbe egy olajos kuplungon keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#129903) Qru válasza m3tr0 (#129874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fori drága de legalább nincs presztízse. :D

5-5km-t mész akkor a dízelt nem erőltetném. V70/S60 2.4i-t keress (5 henger :C ). Esetleg egy 1,8-as Ufó kuvik ha már bevált a Honda...

#nincsbennetarcsi

(#129904) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Halihó!

Gondolkodom erősen, hogy be kéne újítani valamit az öregecske Astrám helyett. B Vectrákat nézegetek mostanában, olyan max. 500 ezerig átírással együtt. Mennyire ajánlott kategória? Esetleg ilyen ársávban vagy leges legtöbb 600-ért valami jó kis szedán van? Csak benzines érdekel, márkától független vagyok.

Előre is köszönöm! :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#129905) atenza


atenza
senior tag

1,8m körül golf 5 vagy 2006-os toyota corolla vagy audi a3?

Melyiket választanátok és miért?
A linkelt képeket csak illusztrációnak raktam be.

(#129906) Tsebacsi válasza atenza (#129905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Corolla vagy Audi. Előbbi azért, mert szebb (gáz de tényleg) mint az 5-ös golf, olcsóbban fenntartható, és kevésbé elromlós. Audi azért mert minőségibb tőlük, ugyanaz mint a golf a kasztni alatt, mégis jobb, és nagyjából ugyanannyiba kerül fenntartani. Szóval Corolla, Audi, Golf.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129907) Declare válasza atenza (#129905) üzenetére


Declare
őstag

Az hogy milyen motorral nezed, azert sokat lenditene elöre a tanácsadáson :D

(#129908) atenza válasza Tsebacsi (#129906) üzenetére


atenza
senior tag

Tsebacsi
Nagyon szépen köszönöm!

Declare
mindenképpen benzines és nel egyen lomha, a toyota 1.6 110lóerő, az audi 1.6fsi 116lóerő, a golf pedig 1.4 tsi 122 lóerővel, nem tudom melyik motor a jó. A lényeg hogy azért valamennyire fürge legyen

[ Szerkesztve ]

(#129909) Qru válasza atenza (#129908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1.6 FSI az nagyon hajlamos a kokszosodásra azt kapásból kiejteném.

#nincsbennetarcsi

(#129910) rbalint88 válasza Qru (#129909) üzenetére


rbalint88
addikt

de legalább zabál és nem is megy, szóval igazi jackpot :DDD

audiból 1.4t, 1.8t, 2.0t, 3.2v6, 2.5t, 1.9tdi amit néznék. golf belül nagyon fapad, kicsit túltolták a költségcsökkentést. corolla örök, mint a nyomorúság, de a célba juttatáson kívül nem ad semmit.
1,8M-ért már lehet nézni Alfa 147 és GT-ből 1.9jtdm Q2 verziót sperrdiffivel, 150 lóval. dízel létére meglepően problémamentes, nagy átlagban szerintem még egy korai tsi-nél szinte biztosan kevesebb probléma van velük. beltéri minőségre majdnem audi, futóműve meg veri az összeset.

(#129911) Integrale válasza Qru (#129909) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.4 TSI-nél pedig szakad a lánc, és kokszosodik az is.

Egyébként ez a kokszosodás miért probléma? A műszaki részét értem, de ez a közvetlen befecskendezéssel, ilyen szempontból a lendkerék cseréje is hibának tekinthető.

"Bad reklám is reklám too"

(#129912) atenza válasza rbalint88 (#129910) üzenetére


atenza
senior tag

Megfontolandó, viszont sokan mondják h olasz autót ne, nem tudom miért. Alfa Mito-ról mi a véleményetek?

(#129913) Integrale válasza atenza (#129912) üzenetére


Integrale
veterán

Jó kis autók, de nem tudsz benne fetrengeni. Műszakilag egy Grande Punto, kicsit igényesebb anyagokból és megoldásokkal, beltér mérete kb Golf 4 szinten mozog, a csomagtér ami pár zacskós kapacitású a maga 270 literével.
1.4 T-Jet 120 lovas variánsa is már szépen mozgatja, és stabil, megbízható motor, nem közvetlen befecskendezéses így kokszosodás sem lesz, 150 és 170 lóval már kifejezetten fickós.

"Bad reklám is reklám too"

(#129914) z123456789


z123456789
addikt

Remélem itt jó helyen lesz a kérdés. :B
Szeretném letisztázni hogy mi a menete egy használt autó megvételének. Elolvastam hogy mi kell, de nem akarom hogy valami bagatell miatt vissza kelljen mennem.
-megveszem a kocsit, írunk egy adásvételit
-kötök egy KGFB-t
-megcsinálom az eredet vizsgát (vagy az előző tulaj ezzel együtt adja el nekem)
-bebattyogok az ocsmányba, húzok egy sorszámot autó ügyintézés címszónál
-majd a többit meg már mondják igaz? Bemutatom az eredetvizsgát, meg a KGFB-t meg az adásvételit és kész?
-illeték/törzskönyv/új forgalmi befizetésére ott kapok csekket a pultnál
-postán/postaablakon befizetem
-visszaviszem a pulthoz a befizetett csekket, és kész
Elmegyek, veszek egy fagyit, bámulom a fasza felniket, és megveregetem a vállamat, hogy ügyes voltam pistike. :))

Elég régen vettem már kocsit, és akkor egyszerűbben volt leírva a menet, most egy kicsit megpumpálták hivatalos kifejezésekkel. :U

(#129915) LógaGéza válasza z123456789 (#129914) üzenetére


LógaGéza
addikt

-majd a többit meg már mondják igaz? Bemutatom az eredetvizsgát, meg a KGFB-t meg az adásvételit és kész?

KGFB-t nem kérik.

-postán/postaablakon befizetem

Tudsz helyszínen, kártyával fizetni

De amúgy ja, kb ennyi, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129916) Declare válasza atenza (#129908) üzenetére


Declare
őstag

toyotat nem ismerem....de ahogy kinez, nem is szeretnem :D (tudom ez szubjektiv)

Ez a golf V nem rossz, de tenyleg nagyon puritan.

Nekem az Audi tetszik ezek közül a legjobban es az 1.4 tsi motorral sokkal elvezetesebb, mint 1.6 ossal (loerö különbseg nem sok, de a nyomatek a turbo miatt sokkal jobb ergo dinamikus) A kezdeti verzioban az 1.4 tsi lanc alulmeretezett, kb 60-70k km enekent cserelni kell....ezt lehet hallani, mert kerreg inditaskor. Ezzel szamolni kell, de azert en nem erzem a vilag vegenek. Nekünk is van egy ilyen SB es en nagyon szeretem, ezen kivül a lancnyulasos dolgon kivül nincs vele semmi baj. Jo minösegü motorolajat es 10k km es olajcseret azert nem art neki adni :)

(#129917) lenko válasza atenza (#129905) üzenetére


lenko
aktív tag

[volkswagen_golf_v_1.4_tsi_gt]

Az embereknek fáj az igazság!

(#129918) MunezXBK válasza LógaGéza (#129915) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Anélkül nem írják át.

(#129919) Qru válasza Integrale (#129911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is tudom... Talán mert nem akarok százezrekért szívósort pucoltatni?! Ahogy nem akarok kettős tömegűt sem cseréltetni szintén százezrekért?! :U

Az újabb TSI-kben már szívócső befecskendezés is van így azokat nem érinti a probléma (+ szíjasok tehát nem szabad egy kalap alá venni az 1,4 TSI-ket).

mod:

rbalint88: 1.8T nem hibátlan azt nem annyira erőltetném de még inkább 1000x az, mint egy 1,6 FSI

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#129920) LógaGéza válasza MunezXBK (#129918) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elhiszem, de tőlem nem kérték semmilyen formában :F Lehet, hogy rendszám alapján látta a rendszerben, hogy érvényes-e?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129921) golfvariant válasza Qru (#129919) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A golf 7 1.4 TSI (125Le) réginek vagy újnak számít? :)
Korábban azt mondtátok hogy kokszododás itt is jelentkezhet... Most mégsem?

(#129922) Integrale válasza Qru (#129919) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.4 TSI-rol tudom, hogy az ujabbak jok, de itt Golf V volt a tema, az se nem uj se nem jo.

"Bad reklám is reklám too"

(#129923) Qru válasza Integrale (#129922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt arra hoztam példaként, hogy van azért fejlődés ott is.

Jobbak, maradjunk ennyiben. A jótól azért mesze vannak. Bezzeg egy jó 2.0 TS... ;]

golfvariant: Azok már a javítottak.

#nincsbennetarcsi

(#129924) golfvariant válasza Qru (#129923) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Már kokszosodás sem jelentkezhet? :U

(#129925) Declare válasza golfvariant (#129924) üzenetére


Declare
őstag

Mindennel jelentkezhet a kokszolodas, amit varosban hidegen pöfögve hasznalnak :) ....megnezheted az en dizelemet, abban nyoma nincs a koromnak...hiaba dizel, az autobahn megteszi a hatasat :D

Amugy mint mondtam, nekünk az elsö generacios 1.4 tsi van es az aztan tenyleg kis utakat fut javareszt es 70k km körül jar, de kormolodassal nem volt baj eddig (minösegi olaj/rendszeres olajcsere/ minösegi üzemanyag komboval van hasznalva....ez azert fontos :) )

(#129926) kuntics válasza rbalint88 (#129881) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszönöm a választ,ezen a lehetőségen is elkondolkodok.

(#129927) Qru válasza golfvariant (#129924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Részterhelésen szívócső becsendkendezéssel megy, az meg lemossa. Nem csodafegyver, használat függő ahogy írták előttem is de jóval kisebb mértékben hajlamos a kokszosodára. Azt úgyis észreveszed ha lekokszolódott, addig meg használd bátran. :K

#nincsbennetarcsi

(#129928) stickrs


stickrs
senior tag

hello, mennyire ajánlott egy alfa 147-es, 1.9jtd 150le, 2005-ös évjárat?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#129929) golfvariant válasza Qru (#129927) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Köszönöm az infót :R

(#129930) rbalint88 válasza stickrs (#129928) üzenetére


rbalint88
addikt

a típussal nincs különösebb baj. futóműve igényel foglalkozást a csodás magyar utakon, meg előfordulhat pár életet színesítő apró elektronikai hiba*, de alapvetően nyűgmentes konstrukció. ez a motor pedig a legjobb, amit vehetsz bele.
nyilván a konkrét példány dönti el, hogy érdemes-e belevágni, de alapvetően nem egy problémakupacot vennél vele.

*fals izzókiégés-figyelmeztetés, légzsákvisszajelző.

(#129931) stickrs válasza rbalint88 (#129930) üzenetére


stickrs
senior tag

köszi a választ :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#129932) Buci21


Buci21
addikt

Ezek a lagunák mennyire nyűgös dögök? Nincs rossz formája, fogyasztásra és méretre minden igényemet kielégítené akár a hosszú útjaimra is, csak ugye a "franciafóbia"... :DD

(#129933) kpal


kpal
veterán

Ez .... :Y [link]

(#129934) Integrale válasza Qru (#129923) üzenetére


Integrale
veterán

Na az nem kell, köszi. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#129935) focvis válasza Qru (#129927) üzenetére


focvis
veterán

Bocs, hogy a Modit javítom ki :R , de szent meggyőződésem, hogy a dupla befecskendezést (szívócső + direkt) csak a 3. generációs 1.8 és 2.0 TSI tudja, az 1.4 nem. :)

Az 1.4 TSI legfőbb fontos újítása az MBQ óta (Golf 7 és testvérei), hogy dobták a láncot és újra szíjas a motor.

Más:
Volt/van itt többünknek láncos 1.4 TSI-je (brumi1024, joshua7, nekem 2 db), totál együtt lehet élni ezekkel a rémképekkel. Az index 1.4 TSI topikban sem olvastam arról, hogy valakinek elszakadt volna a lánc.

1.6 FSI: sógornőmnek van 11 éve, főleg Bp-en rövidtávon + autópályán használták újkorától. Olajcsere + kárpittisztítás (2 kisgyerek) + karosszériázás (sógor). A fogyasztására sem panaszkodnak. Ennek ellenére nekem sokkal inkább az 1.4 TSI kéne.

TSI témában amitől én fáznék, az a kompresszor+turbós 1.4, egyik fórumtárs most vett ilyent, szorítok neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#129936) TaaT válasza focvis (#129935) üzenetére


TaaT
veterán

"Az index 1.4 TSI topikban sem olvastam arról, hogy valakinek elszakadt volna a lánc."

Wat? :Y De hisz itt mindenkit azzal rémisztgetnek hogy a kerékpárlánc is tartósabb az 1.4 TSI láncnál. :U

Am mennyi volt az after lánc és feszítő szett 1.4TSI-hez amikor anno utána néztél?

Give them hell Ukraine!

(#129937) focvis válasza TaaT (#129936) üzenetére


focvis
veterán

3 éve követem azt a topikot, ott senkinek sem szakadt el. :N Legalábbis nem emlékszem ilyenre.
Csak szóbeszéd van, hogy xymeséltehogyaszomszédjaunokatestvérénekasógora...

Aftermarket lánc+feszítő szett ~40 ezer volt. Pár éve még nem volt utángyártott "okoskerék", csak gyári 100-150-ért.
Most az ebay-en 170 font (~ 70 ezer Ft) a komplett vezérlés okoskerekestől.

Szerk. Pontosítok: értelmes, írni-olvasni tudó (IQ70+) nem hányaveti embernek nem szakad el, mert ha nagyon megnyúlik a lánc, akkor egy bazinagy hibakódot rak ki a műszerfalra.
Ha kicsit kerreg indításkor, az még nem a Világ vége.

Gyári vezérlés szett, okoskerék nélkül, ~85 ezer Ft. Nem kell minden esetben cserélni az okoskereket (= vezérlésmódosító kerék).

[ Szerkesztve ]

(#129938) TaaT válasza focvis (#129937) üzenetére


TaaT
veterán

Ehhez képest azt a sírást amit itt levágnak néha. :U

Nekem a négyesgolfhoz 50e+ forint a szíj görgő pumpa, persze mind after semmi gyári cucc.

Give them hell Ukraine!

(#129939) MunezXBK válasza TaaT (#129938) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mer a V6 TDI-ről nem? :D

(#129940) TaaT válasza focvis (#129937) üzenetére


TaaT
veterán

"Gyári vezérlés szett"

Made in Hungary :C Ami pont az okoskerék :F

MunezXBK: Ott a 150lovasokkal tényleg volt baj, VR6-Fan is írta anno ha jól emlékszem. Persze nekünk is volt ismerősünk aki gondtalanul használta az A6 C5-öt olyan motorral.

Give them hell Ukraine!

(#129941) focvis válasza TaaT (#129940) üzenetére


focvis
veterán

Tényleg benne van a fotó alapján. A Denso gyártja itthon.
Direktben a gyárból jönne? ;]

(#129942) TaaT válasza focvis (#129941) üzenetére


TaaT
veterán

:)) [link]

"Direktben a gyárból jönne?"

Max közben megjárja angliát is. :)

A bárdinál mondjuk csak a gyári okoskerék van 170e jmf-ért :)

Give them hell Ukraine!

(#129943) focvis válasza TaaT (#129942) üzenetére


focvis
veterán

Magyar gyerek árulja Párkányból (SK Sturovo). :D

(#129944) TaaT válasza focvis (#129943) üzenetére


TaaT
veterán

Ja nem figyeltem hogy a második már nem angol :B

Give them hell Ukraine!

(#129945) Atlantis


Atlantis
veterán

Ma megnéztem pár Civic-et és hát valahogy nem jött be élőben, ráadásul hiába az 1,8 és a 140 paci, nem éreztem benne az erőt a mostani fókához képest. Már csak az Auris maradt...volna, ha meg nem látok egy C'eed-et. Mindig így van ez, elhatározom, hogy 2-3 típus, aztán jön egy sokadik verzió is. Egy baja volt, hogy dízel, így felmerül a kérdés: a Kia 1,6-os, 128 lovas traktorja jónak számít? 3 éves az autó és sajnos eddig betartották nála, hogy 30 ezrenként kapott olajat...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#129946) Kornel válasza Atlantis (#129945) üzenetére


Kornel
veterán

érdekes.
nekem a civicen kívül mindennel bajom volt.
plüss ülés, extrák tömkelege...
egy kia-ban hiába keresek olyanokat, ami a civicben alap volt (a sportban)
140 paci meg nem alapjáraton lesz, le kell forgatni, ha menni is akarsz. (nyisson a VTEC)
ha meg nem, akkor meg alig eszik.

[ Szerkesztve ]

(#129947) SzlobiG válasza Qru (#129927) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyira féltek itt a kokszosodásra le kell dugózni az EGR-t azt csók. ;]

Jó persze ez se szünteti meg, de kevesebb korom rakódik.

Atlantis: Kiaba még kettős tömegű sincs, nem? Ha pályán használták és hamar beletekérték a 30k-t akkor nem kell tartani tőle.

[ Szerkesztve ]

(#129948) Qru válasza focvis (#129935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még se jó az 1.4 TSi (bár eddig se állítottam ennek ellenkezőjét) visszaszívtam. :))

mod:

SzlobiG: Ennyi. :DDD

Atlantis: Hány km van benne? Amúgy ha autópályán mentek vele akkor vállalható a 30k-s csereperiódus (bár akkor sem javallt azért).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#129949) Tsebacsi válasza Buci21 (#129932) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Munkatársamnak ilyen van. Nagyon szereti, jól megy állítása szerint, és jól is fogyaszt. Nagy gondja nincs, de ha szeretnéd, holnap kifaggatom és leírom az elmondottakat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129950) z123456789 válasza LógaGéza (#129915) üzenetére


z123456789
addikt

(#129915) LógaGéza
Thanks!

(#129918) MunezXBK
Mármint KGFB nélkül nem?
Mindegy is, lesz úgy is.

Köszi srácok. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.