Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129851) Tsebacsi válasza fi:zi'k (#129850) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fejlesztő és szervízelő cég vagyunk. Garanciális szervíze vagyunk 2 nagyobb cégnek, plusz szoftvereket és tesztrendszereket fejlesztünk. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129852) Qru válasza Tsebacsi (#129848) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,4-es TypeS nagyon bejön újabban. Ha most vennék autót rámennék egy olyanra. :K

#nincsbennetarcsi

(#129853) SzlobiG válasza Tsebacsi (#129838) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondibol a 2.0 és a 2.2 is ajánlott. A faceliftesnel már elvileg kevesebb a gond a dpf-el, közvetlen a szűrőbe tolja a go-t, nem csak a kipufogó ütembe. Power shiftet dicsérik akiknek olyan van jobb mint a sima auto mata.

Ui: Úgy is meg fogod kérdezni egy hónap múlva is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#129854) footy válasza SzlobiG (#129853) üzenetére


footy
addikt

Power shiftet dicsérik akiknek olyan van jobb mint a sima auto mata.
Addig amíg nem kell kuplungot meg kettőstömegűt cserélni
troll off ;]

Amúgy tényleg érdekelne, hogy a fogyasztáson kívül miben jobb. Én eddig akárhány duplakuplungos(DSG) autóban ültem mindig azt konstatáltam, hogy nem veszi fel a versenyt komfortban a hidropneumatikussal.
A másik amikor gurulásból kell gyorsítani és telnek a másodpercek mire eldönti a váltó hogy hanyadikba is kellen visszakapcsolni.

(#129855) roberto211 válasza aero. (#129816) üzenetére


roberto211
őstag

Dehogy van meg 2 hónapja :D

Pár hete van csak meg ;)

Holnap leöblítem mert tiszta por mintha sivatagba lenne és tolok fel pár képet akkor :)

2 hónapja a suzit adtam el..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#129856) Qru válasza footy (#129854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,5 éve küldöm a DSG-s gépet, sztem sokkal jobb mint a hidrós. Ugyan padlóra van benne lag meg párosból párosba és páratlanból páratlanba lassan vált de ezzel együtt lehet élni (mondjuk ezért nem értem hogy R-t miért a páratlan kuplung kapcsolja és miért nem a páros, ha gyorsan akarsz megfordulni akkor zavaró hogy lassan vált).
A lag kiküszöbölhető azzal, hogy nem padlózva ugrasz bele az előzésbe pl. Amúgy elég okos főleg, hogy tanulékony és idomul a stílusodhoz. Én pont egy Mondeo-ban próbáltam a hidrós automatát és a dsg után érezhetően erős visszalépés volt komfortban.

#nincsbennetarcsi

(#129857) MunezXBK válasza Qru (#129856) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sportban azért jobb.

(#129858) Qru válasza MunezXBK (#129857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban nem használom de a múltkor mentem vele hegyre fel, na ott van értelme. :K

#nincsbennetarcsi

(#129859) Tsebacsi válasza footy (#129854) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ismerős 1.4 TSI DSG-je messze jobban megy az 1.8amnál, és a merci hidrósánál gyorsabb, mármár finomabb is. A merciben van bőven lagg, a DSG jóval élhetőbb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129860) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!
Pár napja kérdeztem,hogy mire lenne érdemes lecserélne a jelenlegi autómat(323f 1.5 benzin,2000 évj.)Sajnos eddig nem kaptam választ,így tovább nézegettem.A keret max 1 millió ft. Garázs sajnos nincs,ezért valami olyan kellene ami kevésbé rohad. 5 ajtós G astrát és toyota corollát néztem most. inkább az opel felé hajlok,abból talán fiatalabb jobb állapotút tudnék kifogni ezért az árért.

(#129861) t1 válasza kuntics (#129860) üzenetére


t1
addikt

Honda Jazz?

(#129862) kuntics válasza t1 (#129861) üzenetére


kuntics
aktív tag

első körben azt is néztem,elég sok jót olvastam róla itt a fórumon.Egyelőre csak összeszedek pár típust,utánaolvasok aztán jöhet a nézelődés

(#129863) t1 válasza kuntics (#129862) üzenetére


t1
addikt

Kérdés mekkora kocsi kell, kombi sedan egyterű stb. Esetleg Nissan Note ha már Jazz is.

(#129864) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Új Focus vétele előtt állok (valószínűleg). 1.6 szívó vs 1.0 turbó? Pro-kontra?
Naponta 2x15 km-t autózok melóba országúton, meg havi 1-2 Balaton-Bp trip. Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Hosszabb távra tervezek a kocsival (7-8 év kb. minimum)

Köszi előre is :R

(#129865) t1 válasza lama_lamm (#129864) üzenetére


t1
addikt

Én simán bevállalnám az 1.0-át, első tulajdonosként, rugalmasabb de kényesebb viszont ha vigyázol rá akkor nem nálad fog lehasalni.

(#129866) szőröscica válasza lama_lamm (#129864) üzenetére


szőröscica
addikt

Literes turbó. Jó motor, keveset fogyaszt, menni is tud, első tulajként tényleg kockázat sem igazán van vele.

(#129867) Kornel válasza lama_lamm (#129864) üzenetére


Kornel
veterán

Ezres ecoboost, de csak az erősebb.
125 ps asszem.

(#129868) Qtya123 válasza Kornel (#129785) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez azon kevesek egyike, amely kezdetektől magyarországi, esetleg érdemes megnézned:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#129869) Kornel válasza Qtya123 (#129868) üzenetére


Kornel
veterán

Kihagyom most, bár második hobbi autónak bevallalnam, de jelenleg egy autó lesz egyelőre.
Így egy autónak kell praktikusnak, de adott esetben autozhatonak lenni.
Így marad a civic.
1.8 VTEC végig egalban van a SSS-al, ami nekem bőven elég volt.

[link]

(A last gear adatok itt nem mérvadóak, mert 5. Sebessegfokozatot hasonlítja a 6-hoz - de 5-be ugye ugyanúgy mennek pont)

Pont annyival jobb, hogy tudok tolni egy 6-at, ha utazni akarok, nem huligankodni, na meg sokkal praktikusabb.
Ami zavar, az a spät a gázpedál lenyomásánál, amit a suzukinal parádésan eltüntettek, de egy chip itt is segít rajta. (Nem erősebb kell, csak élénkebb gázpedál reakció)

[ Szerkesztve ]

(#129870) Qtya123 válasza Kornel (#129869) üzenetére


Qtya123
őstag

Ja azt nem tudtam, hogy a sedan nem játszik, akkor tárgytalan. Mondjuk az általad kinézett Civic nagy előnye, hogy legalább van belőle valamennyi választék.

(#129871) Kornel válasza Qtya123 (#129870) üzenetére


Kornel
veterán

Az túlzás...
A szűrt 2007 utáni 1.8 benzinesek 135 db korul mozognak.
Ebből ugye harmada rögtön kiesnek, mert 3M-t nem adok 6-7-8 éves autoert, de ezt már kifejtettem.
Ha még beikszelem a mo-on újonnan üzembehelyezettet is, akkor marad 30-40 db.
És még nem szűrtem állapotra, km-re, stb.
De rajta vagyok a projekten :K

(#129872) Qtya123 válasza Kornel (#129871) üzenetére


Qtya123
őstag

30-40? Viccelsz? Az már a bőség zavara! Én a következő kiszemeltre ha rákeresek van kemény 1 db. Nem ám km szűrés meg ilyenek. :DDD

(#129873) SzlobiG válasza lama_lamm (#129864) üzenetére


SzlobiG
félisten

1.0 turbo nagyon eltálták fordék azt a motort ellenben az 1.6 eco boosttal.

(#129874) m3tr0 válasza Qru (#129819) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tetszik a Forester,de nem tudnám fenntartani.

Amúgy az autó mindennapi használatra lenne, most melóba járásra is azzal megyek pesten, ilyen 5-5 km-t.
Meg heti kétszer egy kört a városban, plusz kéthetente autópályán 3-400 km-t.
A civic még jó, de öreg, 3 ajtós..és geci alacsony.
Viszont szeretem,hogy lehet forgatni ha hülyéskedni van kedvem, pályázni is lehet vele, meg nagyon jól fogyaszt ez az 1.5 ils motor. Meg amúgy 3 év alatt hibátlan volt, az egy fesz.szabályzó eseten kívül,de az is user error volt. :DDD
Rohadtul nem tudom mi legyen...Fiatalítani kéne,klíma kéne, sok légzsákok, több ajtó, vagy kombi.
Meg valami olyan motor amivel lehet haladni is, mindezt egy olyan kasztniba ami ki is néz valahogy. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#129875) Kornel válasza Qtya123 (#129872) üzenetére


Kornel
veterán

Oke.
De mondom bármit nem veszek meg.

(#129876) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Erre valaki?
Közben annyi változott, hogy Hondából szóba jöhet a 7gen is :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129877) gaborbol válasza bandus (#129821) üzenetére


gaborbol
őstag

Most hivott a csaj, hogy a 2006-os 160K km-t futott mazda3-ra atszamitva 2.1M-et fizet a biztosito :Y
igy mar azert jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#129878) Tsebacsi válasza gaborbol (#129877) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mennnyit????? Jézus oda kötök én is, ez melyik bizti? :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#129879) hobizoli válasza lama_lamm (#129864) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1.0 turbo :DDD :K

több drón kell ;P

(#129880) focvis válasza Qtya123 (#129868) üzenetére


focvis
veterán

Szép gép.

@LógaGéza:
-Hondához nem sokat lövök, itt dícsérik.
-Mondeo Mk4-em volt céges kombi: jó nagy, szuper futómű. A belseje sprőd, ajtó olyan hanggal záródik, mint a Wartburgban.
-Audi: magamnak ezt venném, egy időben nézegettem is, rengeteg az import flottaautó (kopasz felszereltség). Multitronicot NE!

(Vedd figyelembe, hogy nem titkoltan a náczivágeneket kedvelem. )

[ Szerkesztve ]

(#129881) rbalint88 válasza kuntics (#129860) üzenetére


rbalint88
addikt

és m3tr0:
üljetek meg a seggeteken. átülni egyik "szarból" a másikba nincs sok értelme. millás kategóriában is szinte ugyanazokat a köröket végig lehet játszani, ezt-azt kell cserélni, kis javítás, nagyjavítás, stb. 1M kategória is már ugyanúgy rozsdaveszélyes (sőt, 1,5M is). majd ha tényleg szétrohad vagy gazdaságtalan lesz javítani, akkor vegyetek másikat, addig költsetek erre minél kevesebbet _feleslegesen_ és annál többért tudtok majd venni valamit.

(#129882) Kornel válasza rbalint88 (#129881) üzenetére


Kornel
veterán

Végre egy értelmes meglátás.

(#129884) Kornel válasza hobizoli (#129883) üzenetére


Kornel
veterán

Rendelni kene egyet :K

(#129885) Flashback válasza LógaGéza (#129876) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem 7.genből facelifteset. Abban már párásodás mentesek a lámpák és van rendes fedélzeti "kompjúter".
Ráadásul árban 2,3-2,5 körül ki tudtok fogni szép állapotút és marad a zsebben is erre-arra ha valamit cserélni kell.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#129886) atenza


atenza
senior tag

Németországból behozott autó km állását le lehet ellenőrizni valahogy? Vagy esélytelen?

(#129887) LógaGéza válasza focvis (#129880) üzenetére


LógaGéza
addikt

Audinál egyedül a DPF-től remegünk, ugyanis lesz faluban is használva bőven. Na meg a híg kínálattól, ugyanis van választék belőle, de ki tudja, hogy mennyi ebből a jó...

Flashback
Én is logikus döntésnek ezt tartom - kérdés, hogy honnantól FL? My06 modellek?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129888) SzlobiG válasza atenza (#129886) üzenetére


SzlobiG
félisten

Márkaszervizbe, ha nem hajtanak el olyan dumával, hogy nem adják ki az adatokat akárkinek...

(#129889) atenza válasza SzlobiG (#129888) üzenetére


atenza
senior tag

Szuper, köszi szépen! Egy próbát megér!

(#129890) focvis válasza LógaGéza (#129887) üzenetére


focvis
veterán

Nem volt DPF-es autóm, ha idegesítene, akkor meggondolnám, hogy kissé ciki (elítélhető) módon leprogramoztatnám, kivetetném és egyúttal az autót csippeltetném. Nem hiszem, hogy valaha is megbukna a műszakin.

(#129891) LógaGéza válasza focvis (#129890) üzenetére


LógaGéza
addikt

A részecskeszűrő-kikódolást autószervizeknek, autóversenyzőknek, valamint a közúti forgalomban részt nem vevő gépjárművekhez kínáljuk.
Bár ez simán lehet, hogy csak a saját maguk bebiztosítására írják :)

Mindenesetre köszönöm a tippet, nem tudtam, hogy ilyenre is van lehetőség :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129892) SzlobiG válasza LógaGéza (#129891) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a hivatalos szöveg, nekem is itt csinálták. :)

Viszont nem kell félni ettől a DPF-től se a kiiktatást a legvégső esetben érdemes csak választani.

(#129893) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez csak szerintem nagyon olcsó? :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#129894) LógaGéza válasza SzlobiG (#129892) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pontosan így gondoltam én is, majd ha valami baj lesz vele, akkor csere helyett lehet ezt választjuk - na de ne a legrosszabbról induljunk :)

Ilyesmi Mazda 6-okról lehet tudni valamit?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#129895) aero. válasza fi:zi'k (#129893) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lehet csak kamu hirdetés, sokszor előfordul. Az autó mucsaröcsögén, trélerrel viszik neked csak fizess előre.

(#129896) fi:zi'k válasza aero. (#129895) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tuti vmi gebasz van. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#129897) SzlobiG válasza LógaGéza (#129894) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezeknél az új szériáknál már jobban oda figyeltek a korrózió védelemre úgy tudom. Viszont ez jó ütött-kopott fiatal létére...

(#129898) footy válasza LógaGéza (#129894) üzenetére


footy
addikt

Nem rosszak, a faceliftben mar kijavitottak a pattogos futomuvet es a gyenge zajszigetelest. A belter a konkurenciahoz kepest valamivel egyszerubb anyagokbol epul fel. Az ulesei viszont kifejezetten jok.

(#129856) Qru
2-es BMW-ben volt szerencsem 8 gangos automatahoz (ZF?). Nem cserelnem el semmilyen DSG-re.

[ Szerkesztve ]

(#129899) johnny82 válasza aero. (#129895) üzenetére


johnny82
őstag

Ez az oldal Békéscsaba legnagyobb használtautó kereskedése tudomásom szerint.

Mod: szerintem km van benne sok, vagy le van használva, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#129900) Tsebacsi válasza footy (#129898) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a ZF váltó zseniális. De a DSG se rossz, csak egészen más konstrukció a kettő, a ZF nem duplakuplungos.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.