Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128201) Alg válasza Tom1939 (#128200) üzenetére


Alg
veterán

Ki kell nézni egyet ami tetszik+elérhető+élhető, abba beleásni magát az embernek, jól kiismerni, nézegetni, beleélni magad, és nem nézni másfelé - mint a házasságnál :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#128202) Integrale válasza footy (#128198) üzenetére


Integrale
veterán

Mielőtt kimentem Olaszországba, felkerült egy 1.9 TDs HPE, felújítva, HPE HF orral (szélesebb sárvédő, levegőbeömlő stb) 16.os BBS kerekekkel, Recaro bőr belsővel, automata klímával, motor is átnézve, amit kellett cseréltek, akkor 880e Ft volt (3 éve).
Nagyon sokalltam, aztán amikor hazajöttem még fent volt, persze, hogy nem vitték el ennyiért először 500 volt amikor néztem, majd csökkent, cégül amikor 350 volt felhívtam, hogy megyek megnézni, mondta, hogy délután jönnek, ha elviszik, ha nem felhív. felhívott, elvitték. Azóta sajnálom, hogy nem léptem előbb, pedig tényleg patika autó volt, csak már megunták, hogy majd egy éven keresztül hirdették, eközben friss vizsga is került rá, új fékekkel. :O

"Bad reklám is reklám too"

(#128203) Declare válasza Tom1939 (#128200) üzenetére


Declare
őstag

Nekem azert ez furcsa, hogy ennyire ne legyen valakinek koncepcioja az autot illetöen.

Amikor en kocsit kerestem tudtam, hogy van X keretem. Elsö autonak valami olcson fenntarthatot kerestem (igy azonnal kiestek a 10-15+eves felsö kategoriak). Sok autopalya es azert sok varos is....de az autopalya döntö....igy kiesett a benzin. Valtani szeretek+automata hasznaltan tovabbi riziko, igy kiesett az automata. Bizonyos felszereltseg (xenon, tempomat, digit.klima...) elvaras volt, igy kiesett a nagyon fiatal nagyon nagyon fapad kategoria.....csalad nelkül hasznalom, mosogepet es hütöszekrenyt nem akarok szallitani igy kieset a kombi........viszonylag gyorsan behataroltam, hogy mik jöhetnek szoba :) persze van böven igy is kerdes es dilemma....de hogy kategoriakon ativelve vacillaljak a kinalat összes autoja között, ami az X összegbe belefer a megvetel pillanataban, hat ez nekem nagyon fura :)

(#128204) Tom1939 válasza Declare (#128203) üzenetére


Tom1939
őstag

A probléma nálam összetettebb. Ráérek autó tekintetében. Jelenlegi autók szépen mükődnek, és csak "lassan" lenne aktuális csere.

Egy csomó dologban a "nem kipróbált hosszú távon de talán jobb" van a megszokottal szemben (automata, magas építés).

Ahogy tökölök vele, a rendelkezésre álló összeg is növekszik. Utánanézés közben növekszik az étvágy jobb felszereltségre.

Ha most azonnal kellene cserélni az más lenne. Vitara gl+, ennyi fért bele.

De a mazda az egyetlen aránylag jó teljesítményű/fogyasztású szivó benzines. És jó felszereltségűek már egész jó arúak (+ fél milla egy vitarához képest).

Mivel én sokáig tartom meg az autóim a döntés is sokáig tart. Nyáron az amiknál lesz egy hetes autókölcsönzésem. Ott majd legalább az automata kérdés kiderül. Ha szeretem akkor lesz automatám.

(#128205) Declare válasza Tom1939 (#128204) üzenetére


Declare
őstag

Vilagos!

Ha jol ertem, akkor csak ujakat nezegetsz. Miert esik ki pl egy 2 eves mazda 6? Nagyjabol ha jol saccolom ebböl az arbol kijönne az is, fiatal, gari, keves km, nem is egy kenyes konstrukcio...cserebe az uj autok legnagyobb bukasat mar elszenvedte es azert mas kategoria, mint egy suzuki vagy mazda 3.....semmi okoskodas (most kivetelesen :D ), csak erdekel ha nem titok :)

mod: vagy egy jobban felszerelt ugyancsak 1-2 eves mazda 3

[ Szerkesztve ]

(#128206) Flashback válasza Declare (#128203) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem ez nem mindenkinél ilyen egyszerű. Nálam sem és ahogy látom másnál sem.

Nyilván mindenki jó és megbízható autót akar még mielőtt bármilyen típusnál megállapodna.
Szerintem már itt kezdődik a fő probléma.
Mert van user tapasztalat, szerviz tapasztalat, neten olvasott dolgok ehhez jön még user error, márkahűség, hozzáértés, hozzá nem értés, fanatizmus, szerelő mondta stb... Na ezekből áll össze a leendő autóvásárló fejébe valami alap szűrés.

Ezek után jön szerintem a forma, méret, mi kell bele.

Majd ezek után jön az alkatrészek ára, szerethetőség...

Aztán olvasol valami durva kommentet vagy típushibát és kezdődik elölről az egész.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128207) runner 125 válasza SzlobiG (#128178) üzenetére


runner 125
nagyúr

Légy férfi! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#128208) Tom1939 válasza Declare (#128205) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, csak új.
A 6-os már túl nagy. Sokat járunk városban. Így is mindig az iq-t viszem ha tehetem (tehát ha nem gyerköcökkel és cuccal megyek) és nem az i30-at ha pesten megyünk. De pl. reggelente nem lehet, annyi a cucc hogy tele az i30.
A középkategóriában mint a 6-os megérheti 1-3 éves használtat venni.

Azok a márkák amiket én nézzek (toyota,honda,mazda,kia,hyundai), ott az alsó középkategóriában nem éri meg fiatal használtat venni. Alig olcsóbb. Persze nem listaárhoz hanem valós árhoz képest (azért jobb felszereltségen pl. a hyundai is enged még rendesen, nem csak a "hivatalos" akciót adja).

(#128209) molnarpeter válasza Tom1939 (#128200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alváz+üregvédelem utólagosan nem játszik?

(#128210) Tom1939 válasza molnarpeter (#128209) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem tudom ez mennyire megbízható (lásd még pesten szaki találása aki alaposan szeret dolgozni, én nem értek hozzá).
A CX-5-nél már azt olvastam hogy nem gond a rozsdásodás. De ugye még elég új, ez nem biztos hogy igaz.

De mivel 12 év gari van rá rozsdásodásra és max 10 évig tartanám meg, ezért ezt azt hiszem bevállalnám.

(#128211) Declare válasza Tom1939 (#128208) üzenetére


Declare
őstag

Hm jah, ez lehet :R mondjuk azert az elsö 2 evben mindegyik autonak kokad egy jelentöset az ara.

(#128206) Flashback na erre mondom, hogy erdekes :D marmint nekem persze ....en elöször eldöntöm mit akarok, mik az elvarasok es utanna ehhez keresek autot :) . Nincs ezzel persze baj, a lenyeg, hogy mindenki megtalalja az autojat....igy vagy ugy :)

(#128212) SzlobiG válasza footy (#128184) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a baj a Hunyadival? Nem írnak róla rosszakat.

Fiat kizárva, Jazz meg ugye jó lenne olcsóbban.

(#128213) tresh


tresh
addikt

(#128214) footy válasza SzlobiG (#128212) üzenetére


footy
addikt

A Getz meg abbol a korszakbol valo amikor kacagtak a koreai auton. (nem veletlenul)
A Punto2 hozza kepest premium, a Jazz meg mas dimenzio.

(#128213) tresh
Hiperpigmentalt-e az elado? ;]

[ Szerkesztve ]

(#128215) bitpork válasza footy (#128214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért mert bőrbeteg, nem lenne baj :) Inkább intellektuális téren kihívásokkal küzdő :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128216) w333 válasza tresh (#128213) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... és tesókám mikor tanulsz meg írni ? és mennyit engedsz a feléből ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128217) Integrale válasza bitpork (#128215) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem csak német az illető, és tanulja a magyart, nem véletlenül ír az f helyére V-t. ;]

"Bad reklám is reklám too"

(#128218) MPowerPH válasza tresh (#128213) üzenetére


MPowerPH
félisten

A sportlampak, kemenycso, hatso torott lip, csirkeracs a motorhazteton, es fekete folia mennyi pluszt lovat ad az 1.8 rettenethez? ;]
Azert az ilyet felhivnam csak kivancsisagbol, megis milyen ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#128219) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok

Minap írtam kérdést, hogy városba munkába járni keresnék autót 700-750k-s határral. Lényeg higy megbízható, kényelmes legyen, valamint a fogyasztása 8 liternél lehetőleg ne legyen több városban. Írtátok hogy G Astra, 1-es kókusz, Punto 2 jók.
Most épp Seatokat nézegetek, Ibizát-Cordobát, 2002-2004 körülieket. Ezek mennyire jó autók, megbízhatóságuk és fogyasztásuk milyen? Ezekben a VW féle 75 lovas blokk van (az 1.4-esekben), azok meg szeretik a hasukat, nem? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#128220) SzlobiG


SzlobiG
félisten

(#128221) D1Rect válasza Declare (#128203) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig annyira nem ritka eset, ha nem létszükséglet és márisazonnalrögtön, akkor ráér az ember nézelődni.
Lassan én is fél éve nézelődök, nem "kell"(van a családban autó, de saját nincs) csak jó lenne.
Persze egyre jobban körvonalazódik, hogy mit szeretnék.
Nem, a dacia több mint 3 millióért nem nekem lesz, szerintem hülyeség az az autó. :)

(#128222) SzlobiG válasza SzlobiG (#128220) üzenetére


SzlobiG
félisten

307?

Erősen hajlunk ezek felé. Tágas beltér, kényelmes ülések, szép, átgondolt. A külleme szintén megnyerő. Leginkább elektromos problémák jelentkezhetnek ahogy olvasgatom.

1.4 hdi kettős tömegű már ezekbe is?

(#128223) Integrale válasza SzlobiG (#128222) üzenetére


Integrale
veterán

Ennyiert inkabb Stilot neznek, vagy Civic 7-gen. Elobbinek ugyan csunyabb a belseje mint a 307-nek, de tagasabb is, 1.4-gyel az is remek.
307-bol az elso szeriat tobb apro bosszanto hiba erintette. Beazas, folyton kiego tompitott, 1.4 vagy az 1.6 pedig konnyen hengerfejesedik.
Civic pedig Civic.

"Bad reklám is reklám too"

(#128224) mdani01 válasza Integrale (#128223) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ezek a Stilok egesz jol neznek ki, és tetszenek is [link] Van különösebb gond velük? :)

iPhone 6S SpaceGray

(#128225) Integrale válasza mdani01 (#128224) üzenetére


Integrale
veterán

1.6 helyett inkabb 1.4, ahhoz van 6 sebesseges valto is. Az uvegtetosnel elofordulhat beazas 2004 elott, ezzel kapcsolatban visszahivas is volt a modellre.

"Bad reklám is reklám too"

(#128226) roberto211 válasza Integrale (#128223) üzenetére


roberto211
őstag

700ert nem nagyon fog kapni kuvikot.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#128227) SzlobiG válasza Integrale (#128223) üzenetére


SzlobiG
félisten

Civic az nem gyere be túl régiek azok már, kevés ami nem rohad szét. Stilo még talán, de akkor már inkább Punto. Nem egyszerű ez.

(#128228) HoaryFox válasza tresh (#128213) üzenetére


HoaryFox
őstag

;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#128229) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hümm polo? Pofás kis gép az újabb a kör lámpákkal okádék ez viszont jónak tűnik az ára is pont jó, ha kell rá valamit venni, akkor maradna rá. Viszont kérdés, hogy az alja milyen módon van lekezelve. :U

(#128230) MPowerPH válasza SzlobiG (#128229) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez dejo. Kapora jon, hogy ilyen kis varosi cirkalokat keresgelsz. En is mar regota tervezem, hogy veszek Missisnek egyet. Ugralos, kondibajaros, bevasarlos autonak jo lenne, nem kellene mindig a nagy dogot kinoznom ilyenre.
Bar ez mar lehet tul jo lenne...

bitpork: Igaz, itt a buszmegallo... Oda vissza a busz £5.4, ami pont 5L gazolaj. Tehat nem eri meg.... A terem 4km -re van. Oda meg elfutok, de vissza mar nem lenne erom. Ha meg esik, akkor kedvem sem. Van meg a bicaj, de ha esik, vagy szimplan nedves az ut, akkor az sem jo. Kell az ugralos auto. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#128231) bitpork válasza MPowerPH (#128230) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden rossz szándék nélkül: nincs kocsi ->futni kell a buszra -> jó kondi. 2 légy 1 csapásra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128232) SzlobiG válasza MPowerPH (#128230) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyetlen egy bajom van vele, hogy nincs klíma benne. Ha hosszabb útra megy, akkor nyáron jól jönne nagyon,amúgy már mennénk is megnézni sztem.

Malac: Csak a futással nem fog nőni a bicepsz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#128233) Flashback


Flashback
addikt

2.2 CTDI Accord (2004) vs Civic (2006) pro, kontra.
Ti melyik mellett döntenétek és miért?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128234) bitpork válasza SzlobiG (#128232) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már hogyne nőne? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128235) SzlobiG válasza bitpork (#128234) üzenetére


SzlobiG
félisten

Menny már. :D

(#128236) aero. válasza Flashback (#128233) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Öhm, teljesen más kategória két autó teljesen más felhasználásra. :U
Ha kíváncsi vagy akkor én az Accordot venném, mert: jobb a belseje, szebb kívülről, jelentősen nagyobb.

(#128237) w333 válasza aero. (#128236) üzenetére


w333
félisten

+1 mindenben ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128238) MPowerPH válasza Flashback (#128233) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozel sem egy kategoria.... De Accord, nagyobb, szebb, kenyelmesebb.

Don't Tread On Me

(#128239) htomi85


htomi85
tag

Nem értem miért foglalkoztok a trollal.
Én ott tettem ignore-ra amikor azt kérdezte E60 vagy Auris.

(#128240) killer1203


killer1203
senior tag

halló

Ez mennyire normális hang egy dízeltől ? [link]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#128241) bitpork válasza killer1203 (#128240) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hehe. Nyugodtan vidd el megnézetni :K Ma holnap elkezd majd beleköltözni a bagoly is.
MOD vagy egy egész család :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128242) killer1203 válasza bitpork (#128241) üzenetére


killer1203
senior tag

Néztem egy b5.5 ös passatot annak van hasonló hangja, nem füstöl meg semmi de hasonló hangja van annak is, elvileg turbó lett rajta cserélve. :)

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#128243) bitpork válasza killer1203 (#128242) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egészen biztosan ilyen hangja volt? Mert a kezdődő turbódzás hangját hallottad az általam linkelteken.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128244) killer1203 válasza bitpork (#128243) üzenetére


killer1203
senior tag

Hasonló mint amit linkeltem, autót beinditottam és kb 2-3 másodperc mulva kicsit hangosabban fütyült.

Amúgy valaki tud rendszám alapján adatokat lekérni autórol ?

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#128245) bitpork válasza killer1203 (#128244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kekkh rencere ott ban bárkinek akinek van 650Ftja és kíváncsi. A márkakereskedés (a VAG legalábbis ) nem ad már ki a tulajdonosnak se nem se adatot :(

MOD
(#128246) MunezXBK : oszt hogy amikor ugyanaz a Porsche Hungária az importőr aki kiaggya ? :U PMben jöhetnek kontaktok :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128246) MunezXBK válasza bitpork (#128245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak az Audi. Nálunk lekérdezték már VW-t is, Skodát is.

(#128247) kalmanchris válasza SzlobiG (#128222) üzenetére


kalmanchris
tag

Amit linkeltél 1.4 benzin, nem hdi. Én az 1.6/16v-vel venném. Jó motor.

Integrale: 1.4b hengerfejesedésről hallottam, 1.6-ról nem. Valamint gytrafó probléma, ami ecu-t is hazavághatja szintén 1.4b-nél.

(#128248) SzlobiG válasza kalmanchris (#128247) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudom, külön kérdeztem, hogy kettős tömegű van-e az 1.4 hdi-be.

Fiesta?

[ Szerkesztve ]

(#128249) LuckyL válasza bitpork (#128245) üzenetére


LuckyL
őstag

neked hol nem adtak ki adatot?
megnézném én azt, hogyha kérem a saját autómról nem adják meg az előzmény szervizek adatait :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#128250) bitpork válasza LuckyL (#128249) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ott a kép. A Porsche hungária. És nem fogja kiadni, mert az autó a tiád, de a szervizelés amit ők végeztek el a saját rendszerük és belső információ. A linkelt mail akkor volt amikor megvettem a Touareget. Előtte ugyanitt az allroadokat le lehetett ellenőrizni a tulajdonjog igazolásával. Az ember felhívott telefonon és elmondta, hogy a PoHu nem vesz részt semmilyen sárdobálásban, és mivel a tulajdonjog nem terjed ki harmadik fél által tárol és begyűjtött információra, ezért maguknak megspórolják központi utasításra a fejfájást, hogy perekre kelljen járniuk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.