Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77381) macilaci78 válasza mouzrr (#77376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt valaha az emeleti szobában vezetékes net?

Nálam úgy van megoldva, hogy a lépcsőházból bejön a koax (és egy UTP) a kamrába, ott be a modembe, majd a modemből az UTP be a falba egy fali aljzaton keresztül és megy tovább a nappali felé az UTP és a koax is.

A kamra:
UTP: 1 db befelé a lépcsőház felől és 4 db a nappali felé
koax: 1 db befelé, splitteren keresztül tovább a nappaliba és a modembe

nappali:
UTP: 2+2 db a kamra felől, 2-2 db a nappali egyik sarkából a másik sarkába egy ilyennel a PC és a TV közé
koax: 1 db a TV-hez

A nappaliban a 4 db kamrából jövőből csak 3-ban van net, mert a modemből 1 portot kér a kamrában elhelyezett nas. Emellett 4 port csak szobán belüli, nincs egyik végén se semmi. Nem triviális, melyik végpont élő.
Lehet, nálad is hasonló a helyzet, egyszerűen az emeleti végpont nincs a routerbe dugva.
Lehet kapni pici pénzért UTP tesztert, de én csináltam egyet. A szín-fehér és a szín kábeleket összekötöttem az egyik UTP apán, a másikon meg multiméterrel szakadásvizsgálatot végeztem, így lett meg, hogy melyik fali aljzatnak melyik a párja. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.