Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75201) szaszyka válasza n_stolz (#75200) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az elfogyott karácsony előtt, és sajnos társasházban a szomszédoknak sincs, nem nagyon használnak ilyen dolgokat :D . Csak a két felsorolt van itthon, illetve tükörglett, illetve Rigips 0-3mm-es verzió. Megpróbálom a 3-6-al, maximum veszek 1 zsák 6-30-ast, aztán keverem az egész falat asszony örömére :DD

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75202) 7Sony7 válasza n@p@lm (#75196) üzenetére


7Sony7
addikt

Hajtsd lentebb egy kicsit, hogy a kipufogót lássa.

szaszyka: csavar, tipli nincs otthol? Doboz mögé befúrsz, tipli bele, átfúrod a dobozt.

[ Szerkesztve ]

-

(#75203) n_stolz válasza szaszyka (#75201) üzenetére


n_stolz
tag

A 3-6 is simán meg kell, hogy fogja. Vagy veszel olcsóért gipszet, jó lesz az még javítani alapon.
[link]

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#75204) #33253120 válasza szaszyka (#75199) üzenetére


#33253120
törölt tag

3-6 vékonyvakolat. Tudja ugyanazt a szilárdságot, csak a kötési ideje sokkal hosszabb.

(#75205) #33253120 válasza csemberlen (#75192) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Az új radaros/mikrohullámos cuccok viszont már tényleg csak azt érzékelik amit kell. (Én már várom a súlyhatáros vackokat, mint amit a kisállatoknál tudnak a riasztók mozgásérzékelői. Azaz pl 10 kg alatt nem érzékel. Rengeteg embernek van macskabaja emiatt.)

(#75206) pjen válasza #33253120 (#75205) üzenetére


pjen
félisten

Radarossal ovatosan,sokat kínlódtam eggyel,ha tűzte a nap megbolondult.

(#75207) szaszyka válasza #33253120 (#75204) üzenetére


szaszyka
senior tag

Okés, köszi. Akkor egyik nap berakom a dobozt, másnap pedig kijavította a falat körülötte. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75208) macilaci78 válasza Gergőke88 (#75197) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az az akkus, ami téglába is fúr, nem lesz olcsó. Én vettem egy legkisebb akkus fúró-csavarozót, meg egy vezetékes ütvefúrót.
A kis akkus rendszeresen a kezem ügyében van, odaférek vele mindenhez, a súlya sem zavaró, 10 mm-ig zártszelvényt is fúrok vele. Aztán nagy ritkán, amikor kell az erő, vagy falat fúrok, előveszem a vezetékest.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75209) Ferike81 válasza Fitzgerald (#75184) üzenetére


Ferike81
senior tag

F@sza kis buli lehetett. :D Nekem sajnos nem emiatt lett babaolajos a Hérával kent fal, hanem a pelenkázón kiborította a gyerek és úgy ömlött a falra. Megkapartam az olajos festékréteget, kapott egy réteg Finobellót, és 2 réteg Hérát. Jobb mint előtte, bár én is paráztam, hogy visszajön. Még azokon a helyeken is hibátlan lett a festés ahol filccel meg zsírkrétával firkálta össze a falat a hercegnő. Lekapartam a festéket, glett, csiszolás, 2 réteg festék.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75210) Gergőke88 válasza macilaci78 (#75208) üzenetére


Gergőke88
addikt

Milyen fúró csavarozot vettél?
Most metanolt nézek, vagy makita/kék Bosch.

(#75211) macilaci78 válasza Gergőke88 (#75210) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Makita DF330DWE, töltő, 2 akku, koffer, övtok, a szettben volt még egy kis kézilámpa a gép akkujához.
3 éves kb, nem tudom olyan gyorsan meríteni az akkut, hogy a másik ne töltsön fel közben. :K

Parkside-ot akartam, de mikor olvastam reggel 9-kor a topikban, hogy a 10 darabos áruházi készlet elfogyott az akció napján, akkor begorombultam és megrendeltem ezt. Egy percig sem bántam meg. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75212) pjen válasza macilaci78 (#75211) üzenetére


pjen
félisten

Nem csodálom,a Makita az egy másik kategória.

(#75213) Met válasza 7Sony7 (#75202) üzenetére


Met
Topikgazda

Vagy ha orral áll be nyissa ki a motorháztetőt hogy hőt is érzékeljen :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75214) Chaser válasza n@p@lm (#75189) üzenetére


Chaser
titán

biztos létezik, egyik melós reflektor az volt nálam, nem lehetett fixre állítani a drágát, így legtöbbször csak seprűnyél lengetéssel bírtam rá, h vissza kapcsoljon ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75215) 7Sony7 válasza Met (#75213) üzenetére


7Sony7
addikt

Vagy pörgesse a motort. :) Viccen kívül, szerintem magasra van állítva. Ilyenem van, lentebb lehet állítani.

-

(#75216) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Sziasztok,

Elpukkant a régi elektromos vízmelegítőm. (volt már gond vele, aztán egyszer csak azt gondolta, hogy ő most túlforralja magát, aztán jött alul fölül a víz).

Vezérelt áram van. Néztem kicsit modernebb "B" kategóriás Ariston készülékeket.

A kérdésem,
Ezek mennek-e éjszakai (vezérelt) áramról, vagy csak a full fapados verziók (márka fügétlenül)?
és
Mennyire ajánlott szakember a bekötéshez? Az előzőt 1 perc alatt kikötöttem, zöld, kék, fekete, meg a hideg meleg víz.

Üdv, E

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#75217) pjen válasza Egonyolc (#75216) üzenetére


pjen
félisten

Mennek vezérelt áramról,szerintem a bojler saját óráját ki kell kapcsolni.A hazai szolgáltató nem óra szerint adja a vezérelt áramot.Bekötni ebbe is csak a 3 szál drótot kell,hogy a beállítást válalod e azt Neked kell eldönteni+megnézni a gar levelen kell e a garihoz vill szer pecsét.

(#75218) Chaser válasza Egonyolc (#75216) üzenetére


Chaser
titán

semmi különbség a vezérelt és nappari áram közt fizikálisan, vezérelt időszakos és olcsóbb, ennyi
érdekes is lenne ha fizikai különbség lenne:)
ha már ariston, ajánlom a velisekre nézz rá, kicsit drágább, de 7 év garosak már és kisebb helyigényűek mélységben, téglalap alakúak, egy 80l-es kb 60e ft körül lehet
pár éve az előző genből vettem, az gyárilag dugós volt, tehát nem kell kötögetni semmit, konnektor kell neki

szerk: legolcsóbb velis, ezután jön a plus és a wifi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75219) pjen válasza Chaser (#75218) üzenetére


pjen
félisten

A vezérelt áram dugaljban végződött a bojler mellett?

(#75220) Chaser válasza pjen (#75219) üzenetére


Chaser
titán

nem, csináltunk neki
- ott is teljes villany csere volt, egészen más helyre került mint eredetileg volt -
mostani lakásnál is konnektor lesz neki, nem fogom elvágni a gyári kábelt az biztos, plafon alatt nem sokkal, nem tud vizet kapni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75221) sketchifun válasza Chaser (#75220) üzenetére


sketchifun
senior tag

Csakugye, szabvány szerint nem lehet. A vezérelt fogyasztót fixen be kell kötni.

A vízzel nincs baj, fürdőben is lehet 140 felett dugalj.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75222) pjen válasza Chaser (#75220) üzenetére


pjen
félisten

," Az éjszakai áramot megbontás nélkül kell a kapcsolóórától a bojlerig vezetni. Azért nem szabad megszakítani a kedvezményest, mert azt csak(!) a bojlerre adják meg, és hogy ne lehessen másra használni semmiképp, mert az áramlopásnak számít."

Csak úgy. :)

(#75223) Chaser válasza sketchifun (#75221) üzenetére


Chaser
titán

tettem a szabványra, a gép gariját azért nem fogom kidobni a kukába
klíma külön történet, ott mint kiderült helyszínen kábeleztek is h mekkora legyen, az megy is fixen, a villanyász bácsinak köszönhetően külön fi relével és két kismegszakítóval külön dobozba - én csak bekötöttem volna a betáp 100 v 110-es dobozába -
de most vezérelt nem lesz, szabvány szerint is mehet konnektor a bojlernek

szerk: pjen ez stimm, és pont úgy kellene működnie h jön az elmű és leplombálja a konnektort, v a reg villanyász, az h nálunk sok minden ki van fordítva pfffffffffff, most is ráköthetnék kb bármit h tarifára ha akarnék, aztán szépen be is falaznám a betáp dobozt, azt meg én tudom álmennyezet felett h és milyen kábelek mennek, és szervizablakok mögött mi van ( : ha érdekelne, simán, de nem érdekel, nem lopok, viszont a 7 év garos bojler kábelét nem fogm elvágni, másik csak 3 év garos volt még, de annál is úgy voltam maradjon az szépen rajta

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75224) philoxenia válasza Gergőke88 (#75210) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak ne igyál belőle, mert akkor nem sokáig nézel.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75225) philoxenia válasza Chaser (#75223) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Befalazni és eltakarni mindent el lehet, de kimérik simán.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75226) pjen válasza Chaser (#75223) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem vezérelt azt csinálsz amit akarsz.
Más.A klímát direktbe kötötték az órától a készülékig?Óránál ólomzár?és a klímánál?ha ott nincs akkor az óránál sincs sok értelme.

(#75224) philoxenia :etenol fúrót kell venni,az iható ;]

[ Szerkesztve ]

(#75227) sketchifun


sketchifun
senior tag

Engem ez a konnektor plombálás érdekelne.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75228) gerisz23 válasza Egonyolc (#75216) üzenetére


gerisz23
őstag

Én Hajdut vennék,aquasticot.Ha dugvillával kötöd be köss rá+ földelést fixen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75229) pjen válasza sketchifun (#75227) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben a bojler sincs plombálva,azt kötsz rá amit akarsz.

(#75230) gerisz23 válasza pjen (#75229) üzenetére


gerisz23
őstag

Csak a fogyasztásra illik figyelni ,kiszúrják ha más fogyasztó van rákötve.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75231) pjen válasza gerisz23 (#75230) üzenetére


pjen
félisten

Pedig sokan mosnak róla.Napi 1Kw nem igen tűnik fel.(gáz bojlerem van)

[ Szerkesztve ]

(#75232) sketchifun válasza pjen (#75231) üzenetére


sketchifun
senior tag

A vezérelten annyit fogyasztasz, amennyit csak akarsz, nincs megkötve, hogy csak egy bojler mehet róla, mehet 3 is. H tarifánál más, és ott észre is veszik.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75233) pjen válasza sketchifun (#75232) üzenetére


pjen
félisten

A vezérelten sem mehet eszterga pad.

(#75234) n@p@lm válasza pjen (#75233) üzenetére


n@p@lm
őstag

Pedig sok helyen megy....

(#75235) philoxenia válasza pjen (#75233) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bojler helyett? Simán... Csak fura lesz, mikor tízszer fogsz neki egy menetmetszésnek... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75236) Chaser válasza philoxenia (#75225) üzenetére


Chaser
titán

nem tudják, mértem a klímát, egészen mást fogyaszt melegebb és hidegebb időben, no meg akkor működtetem mikor akarom, eddig jellemzően este 6-tól reggel 8-ig ment, utána kikapcs, utóbbi napokban pihentem, megy péntek este óta, majd reggel kikapcs, ha ez mellett lenne egy mosógép sehol nem tűnne fel

szerk: sketchifun ésszerűség azt diktálná, h ez így működhetne, nyilván nem elvárható h egy új készüléknek elvágd a kábelét, gar ugrott, de ugye nincs ilyen, vágd el, kösd be fixen, ha garos probléma lesz és gyártó hisztizik úgy jártál
belül pedig egyiket sem plombálják dehol, se hát, se b-t, rendesen rosszul voltak mikor rákérdeztem nem akarják-e esetleg bekötni belül a klímát, mert ügyfeles szerint azt is csinálni fogják ( : nekik ahhoz nincs közük, csak mérőóráig

____

más...
aristonnál láttam nemrég, ha már szóba jött - emberi: 250e ft, hajdúhoz képest emberi, az majdnem duplája - hőszivattyús bojler
amiket eddig összeolvastam róla, azért nem úgy működik mint pl egy klíma, lehet vele sakkozni lakáson belüli elhelyezéssel, mert ha meleget csinál hideget tol ki, félig-meddig klímának is lehetne használni, de sajnos ezt télen is csinálja, év kb felében-3/4-ében képes előállítani hőszivattyús tech. segítségével meleg vizet, 0 fok alatt már nyögvenyelős, -5 fok alatt még jobban, ott már mindenképp javasolják a beépített fűtőszálat használni, ergo normál bojler
viszont elviekben h tarifára köthető történet szintén, de speciel ez az ariston nem tud scop4-et ahogy láttam, még nyáron sem, de akit érdekel utána néz, aki sokat pancsol, nagy a család, annak jó alternatíva is lehet akár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75237) Egonyolc válasza Chaser (#75218) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

A vezérelt áramot azért kérdeztem, mert ahogy nézem a képeket nem mechanikus, hanem elektromos vezérlése van.

azon gondolkodtam, hogy mi történik amikor "megjön az áram", bekapcsol automatikusan, vagy kikapcsolva marad stb...

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#75238) Chaser válasza Egonyolc (#75237) üzenetére


Chaser
titán

persze bekapcsol, ha mechanikus kapcsoló vana bojleren az marad bekapcsolt állapotban, veliseken pl nyomógombos van, de úgy rémlik ők is bekapcsolnak mikor hidegen áramot kapnak, kivéve ha ki nem offolod, mert azt is tudja a kapcsoló, de már rég nyomkodtam a velist

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75239) sketchifun válasza Egonyolc (#75237) üzenetére


sketchifun
senior tag

Természetesen van egy minimális memóriájuk, és tökéletesen fel vannak erre készítve.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75240) Chaser


Chaser
titán

parafa gurukhoz kérdés, jól matekoztam, h pl 6700ft-os ragasztás nélküli padló teljes költsége ragasztóval és 3 réteg lakkal kb 10e fz/nm?
laurumos árakat és ott ajánlott ragasztót és lakkot vettem számítási alapnak, ragasztó kb 750ft/nm, 3 réteg lakk 2500ft/nm - ragasztóból 1kg-s kiszerelést néztem, ahogy olvasgattam igen gyorsan be tud kötni, mivel még nincs tapasztalatom vele inkább kisebb kiszerelést veszek, nincs sok értelme 5kg-osnak ha felét kidobom:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75241) macilaci78 válasza Chaser (#75240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az összeadásban kell segítség, vagy higgyük el, hogy számít a véleményünk? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75242) Chaser válasza macilaci78 (#75241) üzenetére


Chaser
titán

matekban jó vagyok köszi:) az érdekes, h az adott anyagok leírása mennyire fedi a valóságot? pl ragasztó x kg elég y nm-re, ugyanígy lakk, kicsit felfele kerekítettem, nagyságrendileg gondolom jók a számok, héten ha minden igaz meglátogatok pár parafás boltot aztán meglátjuk mennyi ellentmondó infot kapok ( : vagy mennyi hasonlót

szerk: és a nem ajánlott 5mm-es, laurumnál találtam csak egy fajtát belőle, többihez képest kifejezetten olcsón, kép alaján tetszene is a textúra, de ha nem ajánlott csak 4mm-ig mért árulják? ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75243) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv!
Valami ehhez a hasonló szekrény lenne összerakva bútorlapból:

Fontos, hogy,a padló és az alsó polc között legyen kb 20 centi, viszont így nem lehet rá talpat tenni,hogy nincs alja, ami miatt nem lenne olyan ellenálló vízzel szemben(előszobába lenne). Az a megoldás meg hülyén mutatna szerintem hogy nem bútorlapon állna hanem 20 centis talpakon, mert az már túl nagy.. Valami más megoldás van még esetleg?

(#75244) Lipton válasza Red_Bull (#75243) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk tablasitott tomor valodi fabolt csinaltam es festettem, jol birja. Esetleg butorlap helyett nem megoldas?

Az also 1 cm resz valamilyen selyemfenyu lakkal atkened ugy, hogy az also elet is zarja teljesen igy nem juthat olyan helyre viz ahol bajt okozhat.

Ilyen apro 2-3mm magas talpacskat raknek ra oldalankent kettot, hogy elemelje a padlorol.

(#75245) csemberlen válasza Egonyolc (#75237) üzenetére


csemberlen
őstag

A velis leírásában benne van, hogy melegszünk a gari ha északiira kötik, vagy ha csak levágják a dug villát. Persze lebontva a csatlakozó boritól simán be lehet kötni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75246) draco31


draco31
veterán

Hello!

Fűtés téma lenne.
Adott a házunk. Nagyjából lerajzoltam, hogyan néz ki.
A piros kör egy fa tüzelésű folytonégő kályha, ez a fő meleg csináló 6kW-os ha jól emlékszem. A kék körök gázkonvektorok, nagyjából 20 évesek. 1-es szobában ég 3-ason folyamatosan, 2-es szobában átlag havi 3 nap megy szintén 3-ason, esetleg 4-esen, időjárás függő. 3-as szobában még nem volt bekapcsolva, nincs rendesen lakva az.
A sárga vonalak ablakok, az ajtók látszanak.
Tervezem, hogy átalakítom az egészet, a gázkonvektorok mennének, fele hő megy ki úgy is a külvilágba, amit csinálnak. A fás kályha helyére egy vízteres kályhát szeretnék, amire 3-4 radiátort kötnék, mind 3 szobába menne egy, és esetleg valami pici radiátor még a fürdőbe.
Illetve azon gondolkozom, hogy egy gázkazánt is beraknék a rendszerbe valahová, ha esetleg nem lenne fa, akkor az oldja meg a dolgot.
Ilyenkor viszont ha jól sejtem, a vízteres kályha nem nagyon adna hőt, vagy igen? Abban a helyiségben is alszik valaki. Így akkor viszont kellene egy radiátor az "előszoba" helyiségbe is?
Kérdésem, hogy jól gondolkozom-e, és nagyjából mennyibe fájhatna ez a terv, Szabolcsban az Ukrán határ környékén?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75247) pjen válasza philoxenia (#75235) üzenetére


pjen
félisten

Úgy is olyan sz@r,több bekezdésű menetet vágni.

(#75248) veze válasza draco31 (#75246) üzenetére


veze
őstag

[link]
12KW , 4Kw vízoldali
fog fűteni abban a szobában is amelyikben van. De ha nem vagy biztos benne be lehet fölé tenni még egy hődobot [link]
Red_Bull lehet az élére talpat rakni hogy ne érjen a kövezethez, butorboltban lehet kapni többféle kivitelben

[ Szerkesztve ]

(#75249) draco31 válasza veze (#75248) üzenetére


draco31
veterán

Akkor kérdem hogy fűtene-e, ha a gázkazán menne csak, ebben pedig a kazán által melegített víz forogna csak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75250) ALI_G


ALI_G
veterán

Villanyszerelotol kerdeznem, hogy az mitol van hogy az egyik konnektorba dugva a laptop megraz, mig masikban nem? Ugyanaz a haz, fi rele, tulfesz vedo van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.