Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75501) macilaci78 válasza pjen (#75500) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ismerős fürdőszobaszalonban dolgozik, tőle kértem tanácsot, nála vásároltam.
A cél a hosszú távú működés volt.

Platós Alföldi csésze, valami fém zsanéros tömör MDF WC-deszka és a Dömötör. Lehet, hogy egy márkásabb, vagy falba építhető szebb, jobb, van hozzá alkatrész, de bármi is megy rajta tönkre, az alkatrész annyiba kerül, mint egy új Dömötör. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75502) n@p@lm válasza Matska (#75492) üzenetére


n@p@lm
őstag

Mindenképp "fás" megoldásban gondolkozol?
Ilyen paraméterű házat vígan kifűt gazdaságosan egy gázkészülék is. Ha az elrendezés olyan akkor pár klíma is.
Én már nem szórakoznék fával, max akkor ha ingyen van a tüzelőanyag.

(#75503) Pttypang válasza macilaci78 (#75501) üzenetére


Pttypang
veterán

Jo, az elvarasaim ugyanezek, felso szerelesu kanocos, csak mar szet van barmolva minden alkatresze, a leveszem-felteszem csere tetszik, flexicsovet esetleg veszek hozza ujat.
A bekotesi csatlakozasnal van valami extra, vagy csak bedugom a csobe es kesz? Nem hiszem, hogy most durva tomites lenne ott.

Everybody lies.

(#75504) pjen válasza Pttypang (#75503) üzenetére


pjen
félisten

Van egy gyűrű,,megnyitod a hollandit,valamivel megkened a csövet olaj,szappan stb,bedugod,meghúzod.

(#75505) AndrewBlase válasza Chaser (#75487) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A fentebb írt sorrend megegyezik a csövek futásával is.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#75506) Chaser válasza pjen (#75500) üzenetére


Chaser
titán

Nalunk nem valt be, masik lakasba geberitet vettem, az bevalt, most grohe lesz, mivel beepitett remelem bevalik ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75507) pjen válasza Chaser (#75506) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajotok volt egymással?

(#75508) Morris válasza pjen (#75507) üzenetére


Morris
veterán

Én sem szeretem a Dömötör-t. Réginek tűnő valami.
Nálam is a geberit a befutó.

(#75509) bazsimano


bazsimano
őstag

falszaritas ugyben irtam egy cegnek kivancsi vagyok, hogy mit mondanak.

tovabba olyan kerdesem lenne, hogy erdemes vizsugaras vagassal vagatni nehany jarolapot? epitett zuhany lesz, es az aljara 15x15os darabokra kellene vagni egy 45x45 lapot...ezt a muveletet szeretnem...erdemes ezt ilyen vizesvagassal mecsinalni?
ha igen budapesten tudna ajanlani valaki ceget?

elore is koszonom a valaszokat,

(#75510) pjen válasza Morris (#75508) üzenetére


pjen
félisten

Nem baj az ha nem szereted,azért van sokféle.

(#75509) bazsimano:A köztemetőnél az egyik sirkövesnél van egy nagy vizes vágó,de milyen lap az,hogy egy gyorsvágóra szerelt gyémánt tárcsával nem lehet elvágni?

[ Szerkesztve ]

(#75511) Chaser válasza pjen (#75507) üzenetére


Chaser
titán

Random csopogott obliteskor par honap itan, vizes egyszer allitgatott rajta, aztan megint csinalta, azota is csinalja
Masik lakasnal uj vizes volt, domotorre azt mondta elavult, sztem is, az volt 5-6e, a geberit 10, evek ota gondmentes, radasul majdnem beepitett feelingje lett
Most a beepitett kenyszerbol kellett, de tetszik - az allvany van csak fenn -, mar nem tudom h lett grohe, talan olcsobb volt, es mazlim lett vele, a nyomogombos verziot szallitottak ki, ami +10-15e lett volna meg ( : ha nem beepitett, furdo kozepen lett volna a wc ahogy eredeti felallasban is volt, a csatornakiosztas miatt
Kagylobol alfoldit vettem par eve, az bevalt, most is az lesz, szerencsere arany aron adjak azt a verziot, ami a standard elrendezesu, elol van a lefolyolyuk, nem egy nagy lyuk az egesz amibol visszapattan a materia ((( : de legalabb van
Mosdo az lehet ileas lesz, van egy olcso es klassz design, obiban neztem alfoldit es cersanitot egymas mellett, akarhogy vilagitottam meg, nekem sokkal szebbnek tunt a cersanit szine, az alfoldi piszkos feher feelinges mellette, raadasul valahol le is csorbult, persze kiallitott, de mind az ott es csak az alfoldi csorba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75512) YAS-dude válasza Chaser (#75506) üzenetére


YAS-dude
őstag

Beépítettből is jobb a geberit, de a grohe sem rossz.

(#75513) pjen válasza Chaser (#75511) üzenetére


pjen
félisten

Nekem előtte Hygi volt,előtte valami lapos,valami nyűgjük mindíg volt.Dömötört feltettem,beállítottam a szintet,azóta rá se néztem.

(#75514) bazsimano válasza pjen (#75510) üzenetére


bazsimano
őstag

jaaaa nem csak csempe boltba azt mondtak, ogy inkabb vizesvagoval kell csinalni mert ugy szebb lesz...
ez a padlolap lenne

a zuhany meg 80x100as lesz...

(#75515) Stylewars_kp válasza Morris (#75508) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Dömötőr védelmére kelek. :DD
40 évet húzott le szó szerint. Azért lett végül lecserélve, mert már megsárgult a tartálya. Alul a menetnél is már nyeszlett volt. Néha könnyezett.
Filóztam mi legyen helyette. Végül maradtam a Döminél.
Ha csak a felét bírja ki mint a régi nekem már az jó. Rádásul laikusként is könnyedén betudtam szerelni. :K

(#75516) DoItYourself válasza bazsimano (#75514) üzenetére


DoItYourself
addikt

A vágott szél sarokba kerül, nem fog látszani. Flex+gyémánttárcsa viszi, mint kés a vajat, ahogy pjen mondja. Egyébként te fogod lerakni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75517) ALI_G válasza bazsimano (#75514) üzenetére


ALI_G
veterán

Miert akarod vagatni? Felsz hogy csúszós lesz?

(#75518) bazsimano válasza ALI_G (#75517) üzenetére


bazsimano
őstag

Nem nem...majd burkolo teszi le..
Es igen azert szeretnem kisebbre vagni h ne csusszon...ha van fuga kozte akkor gondolom kisebb a csuszas eselye...

Ugye egy ilyen lapot 9be vagnank :)

(#75519) Pttypang


Pttypang
veterán

Sikerült is beszereznem egy akciós demetert a praktikerben, drága volt, 5500 így is, hogy bontott, utolsó darabok közül volt. Nincs zsinór hozzá, de ez a legapróbb dolog.

Szellőzőzárót is vettem, de 1800 volt darabja, így a 3 helyett csak egyet vettem. A korábbiak kampósak voltak, állíthatóak, ennek sima kör alakú fém a bekötési irányban, valamilyen anyaggal kéne körbekennem, mikor beszerelem, mondjuk gipsz vagy hasonló?
kb erről van szó, majd körbenézek, honnan érdemes helyben venni, mert 1800at nem adok még egyszer érte

Köszönöm!

Everybody lies.

(#75520) gerisz23 válasza bazsimano (#75518) üzenetére


gerisz23
őstag

Vizesvágóval szebben elvágják az biztos,gondolom akkor neked látszani fog középen a fugánál ha korongal vágják el.Pesti céget nem tudok,nálunk van vizesvágó de neked az messze van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75521) ALI_G válasza bazsimano (#75518) üzenetére


ALI_G
veterán

Próbáld a joszakit, de ha ez furdobe valo jarolap, akkor nem valoszinu hogy csuszni fog vizesen se. Mi se vagtuk a nagy csempet es nem csuszik.
Ha mar megvan a csempe akkor kiprobalhatjatok.

(#75522) Chaser válasza YAS-dude (#75512) üzenetére


Chaser
titán

azonos árkategóriából jobbnak tűnt a grohe, meg 1-2 ezerrel olcsóbb is volt, mellette a geberit sokkal kevesebbnek tűnt
- azt nem mondom, egy noname kínai mennyire gagyinak tűnt mindkettő mellett ( : -
majd az idő eldönti, mennyire jó/nem jó, nyomógomb "érzés" groheknél nekem sokkal jobb volt, geberitnél pl egyáltalán nem éreztem komfortosnak

pjen neked bejött, nekem nem, én ugyanígy vagyok a geberittel, bekerült a helyére, azóta teszi a dolgát
mostani lakásban ugyanaz a modell van, már sokkal régebben, azzal sincs gond
dömötör meg designban sehogy nem illeszkedne egyik lakásba sem

Stylewars_kp azzal nagy mázlid volt:) semelyik mostani felső kategóriásból nem nézek ki ennyit, 10-15 év jó esetben, afölött sok mázlival

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75523) Stylewars_kp válasza Chaser (#75522) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Anyuéknál 35 éve húzza az igát. Vagyis már nem, mert házzal együtt eladták. Új házukba szelep van, de állandóan beragad és folyik egyfolytában. Illetve az ereje is gyenge. Ott is dömi lesz...

(#75524) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

Most költözőnk, új házba, és rengeteg más egyéb mellett arra sem gondoltunk, hogy a fürdőkádnál nem magától értetődő, hogy nem a régi gumidugós zárást szeretnénk...
Viszont gondolom, hogy ilyenkor ilyesmitutólag már nem lehet berakni? Az egész sarokkád körbe van csempézve, tehát nem igazán hozzáférhető.

Találtam egy ilyent de nem tudom a szifon méret szabvány? Tehát kicsavarozom a kád lefolyóját, ezt meg be és kész?

Előre is nagyon köszönök minden segítséget.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#75525) macilaci78 válasza bazsimano (#75509) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Filóékkal dolgoztattam már. Egy hagyományos járólap élei lekerekednek a mázzal együtt. Ha felvágatod 3×3-ba, akkor a vágott élek a gyáritól el fognak ütni. Ahogy a fugát mosod majd, látszódni fog.
45×45 centiből 15×15 centist csak 4 darabot tudsz kivenni, vagy nyelsz egyet és 14,5×14,5 centiseket vágatsz először leszélezve a 45×45 centis lapot. Ez egyrészt eltér az eredetileg kért mérettől, másrészt több vágást kíván, drágább.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75526) gerisz23 válasza hitvanyalak (#75524) üzenetére


gerisz23
őstag

A nyomógombos esélyesebb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75527) mezis válasza hitvanyalak (#75524) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A gumi dugót kihúzva azonnal teszel a helyére egy szűrőt és elfelejtheted a szifondugulást.

mezis

(#75528) pjen válasza hitvanyalak (#75524) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem bontás nélkül esélytelen,a leeresztő egyik felének alulról kell érkezni.Nagyobbnak kell lennie mint a lyuk a kádban.

Mezis:nem a dugulás a gondja szerintem.A normálisan telepített kádnak ha beépítik van hozzáférhető szifonja és nem a dugó alatt

[ Szerkesztve ]

(#75529) hitvanyalak válasza pjen (#75528) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Igen.
Nem a dugulás érdekel, hanem az esztétika.
A válaszokat köszönöm. Akkor az az egy kérdésem marad, hogy ez az 5/4-es szifon csatlakozó vajon univerzális vagy sem? Szerk: valószínűleg igen, mert többféle van, de csak ezzel a mérettel.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#75530) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ismét egy láma kérdés.
A képen lévő szifon van a fürdőszoba csap alatt. Mivel a függőleges részbe semmiképp nem lehet a mosógép kifolyó idomot bele applikálni. Meg lehet azt csinálni kifolyás/dugulásilag, hogy a vízszintes csövet cserélem le olyanra, amin rajta van a kifolyócső csatlakozás?
kösz

(#75531) pjen válasza hitvanyalak (#75529) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az 5/4 es menet a leeresztőnek a felfogatása.Tehát felülrő bele teszed a lyukba,alulról kap egy gumi gyűrüt és az 5/4 es menetre egy peremes felszorító anyát.Ehhez csatlakozik a lefolyó cső.

Intensa man:biztos van jobb megoldás,de ha az enyém lenne,én tennék a csőbe egy T idomot abba egy golyós bűzelzárot,és már mehetn is bele a mosó gép.Vagy pár 90 fokos idomból össze rakni egy bűzelzárót.

[ Szerkesztve ]

(#75532) gerisz23 válasza pjen (#75531) üzenetére


gerisz23
őstag

+1

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75533) intensa_man válasza pjen (#75531) üzenetére


intensa_man
tag

Mármint a vízszintes csövet cseréljem egy olyanra, aminek van egy T kiállása, arra a golyós bűzzáró, és arra a mosógép. Jól értem?

(#75534) pjen válasza intensa_man (#75533) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de a mosógép ágat felfelé állítsd nehogy a mosdó vize bele follyon a gépbe.

(#75535) bazsimano válasza macilaci78 (#75525) üzenetére


bazsimano
őstag

akkor mi lehetne a jo megoldas?

(#75536) intensa_man válasza pjen (#75534) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm!

(#75537) macilaci78 válasza bazsimano (#75535) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt is leírtam. 45×45 centiből 15×15 centist csak 4 darabot tudsz kivenni, vagy nyelsz egyet és 14,5×14,5 centiseket vágatsz először leszélezve a 45×45 centis lapot. Ez egyrészt eltér az eredetileg kért mérettől, másrészt több vágást kíván, drágább. Esztétikailag ez adja a legjobb megoldást.
Még egy lehetőség, amennyiben ez lehetőség, színtelen poliuretán bevonat, amibe raknak finom port, ezáltal csúszás-mentesítik a felületet. Példa. A PU szépen megtapad a mázas kerámián és a lap vágása nélkül is elérheted a csúszásmentességet. A kérdés, hogy találsz-e valakit, aki 0,8 m2-re megcsinálja neked. Szerintem egyszerűbb, ha a szakihoz elviszed azt a néhány lapot, ami a zuhanyzóba kerül. Van kontaktom, aki ezzel az anyaggal dolgozik, azt hátha meg tudod beszélni, hogy egy soron következő ilyen munkájára elviszed a lapokat és lekeni neked. Egy órán belül meg is szárad, megvárod, viszed is haza, aztán majd a burkoló beszabja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75538) eszmilan


eszmilan
tag

Dulux Easycare festékkel van valakinek tapasztalata?

Teljesíti a moshatóságot, amit ígérnek?

(#75539) szaszyka válasza eszmilan (#75538) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az a kitchen&bathroom “vízálló” festék utódja?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75540) eszmilan válasza szaszyka (#75539) üzenetére


eszmilan
tag

Azt nem tudom mennyire utódja, nem kísértem figyelemmel. Moshatónak és mattnak írják.

(#75541) Chaser válasza eszmilan (#75538) üzenetére


Chaser
titán

kénytelen, van a hérának is, ott clean néven fut, ha jól rémlik akril alapúak, folyékony fólia festék kivitelben, polifarbenek is van
nálunk fürdőben talán utóbbi van, teljesen vízálló és mosható

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75542) bazsimano válasza macilaci78 (#75537) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom az infot, majd privatban megadhatnad az illeto elerhetoseget, hatha az lesz...vagni majd mindenkepp kell, hiszen fuga plussz a 45 nem fer el ketto telibe :D na majd valahogy meg kell oldani, hogy kinezzen is valahogy :D

falszaritos tapasztalat nem volt senkinek? :D

(#75543) macilaci78 válasza bazsimano (#75542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hősugárzó a fal tövébe és pár méterre egy páramentesítő. Jobb ötletem nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75544) YAS-dude válasza eszmilan (#75538) üzenetére


YAS-dude
őstag

Most kentük fel, azt írja a doboza, hogy 28 nap után éri el a végleges kopásállóságot. Úgyhogy majd visszatérhetünk rá akkor :) Vettünk héra cleant is, mert volt ahova csak abból volt megfelelő szín. A kettő közül laikusként a duluxszal volt talán kicsit könnyebb dolgozni, a héra picit hígabb.

(#75545) Chaser válasza bazsimano (#75542) üzenetére


Chaser
titán

nekem van, saját, fél évig szárítottam majdnem, most már jó....:) mellette megszüntettem a vizesedést
instant megoldásnak én hőlégbefúvót választanék, mellette szellőztetés v páramentesítő, de ha vizesedik csak tüneti kezelés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75546) bazsimano válasza Chaser (#75545) üzenetére


bazsimano
őstag

"elvileg" fent a tetőn megszüntették a beázás okát. Szóval most mihamarabb ki kellene szárítani hátha lesz valami eső...mert azért burkolni is jó lenne már :D

(#75547) Chaser válasza bazsimano (#75546) üzenetére


Chaser
titán

hőlégbefúvó, vagy nagyobb teljesítményű ventis hősugárzó, vagy tüzet raksza fal tövébe, de gondolom az nem opció ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75548) ALI_G válasza bazsimano (#75546) üzenetére


ALI_G
veterán

Berelj ipari szarito gépet. Max egy het es csont szaraz lesz belul.

(#75549) bazsimano válasza ALI_G (#75548) üzenetére


bazsimano
őstag

chaser neked s köszönöm!
irtam ket cegnek akik ilyennel foglalkoznak..meglatjuk hogy mi a valasz.

szerk: egyik ceg egy delta paratlanitot ajanlott 35ezer /het

[ Szerkesztve ]

(#75550) philoxenia válasza Stylewars_kp (#75515) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk 91 óta gyártják, akkor alakult a cég.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.