Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75801) Chaser


Chaser
titán

tapasztalat 6-30mm-es és 0-3-as rimanoval
3:1 arányban valami bődületesen jó és gyorsabban is szárad, cserébe bedolgozási idő is fele
1-2 hét alatt köt meg teljesen? még pár nap múlva a 6-30-ast simán lehet "gyalulni"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75802) föccer válasza Chaser (#75801) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a 6-30-ast 2 nap múlva még könnyen kaparod, akkor ott valami baj van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75803) föccer válasza ALI_G (#75800) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom a legegyszerűbb, ha beteszel egy dugaljt a a szivattyúnak, vagy külön kismegszakítra készítesz egy kört neki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75804) Chaser válasza föccer (#75802) üzenetére


Chaser
titán

könnyen az túlzás, de spaklival bele lehet túrni
meleg van, anyag jó volt, nem hinném h baj lenne, most néztem, 24 órát ír teljes kötésre, én kicsit hígabbra csináltam, lehet azért köt lassabban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75805) vwpolopg válasza Chaser (#75804) üzenetére


vwpolopg
őstag

Egy negyed spájzot vakoltam ki 6-30-assal, majdnem 15kg ment fel falra, másnapra teljesen megkötött.

(#75806) pjen válasza ALI_G (#75800) üzenetére


pjen
félisten

Milyen búvárod van?Azon villás dugó szokott lenni.

(#75807) Chaser válasza vwpolopg (#75805) üzenetére


Chaser
titán

hígabbra csináltam, nem teljes falfelülethez kellett, hanem javításokra, illetve első körben "formázásra" egyik helyen amiben 8 víz kiállás van és konnektor is, és fal alján van, padló még nincs hőszigetelve, alatta pince, pont arra klímából nem sok jut, amúgy hiába van benn meleg, most h leírtam meg is lett a titok ( : legeleje az még nedves is volt, klímától az kb 70cm-re van, lentre most nem sok jut oda
tegnap fenti részeken gyorsan kötött, ott már kicsit sűrűbbre is csináltam és meleg is van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75808) Chaser


Chaser
titán

Lathato tegla fugazashoz
Webernek van falazo/fugazo anyaga, celiranyosan ilyen celra, 15 szinben, remelem kis kiszerelesuk is van ( :

Szerk: aki ilyesmiben gondolkozik a mu burkolokat felejtse el, giccsparade, linkelt itt valaki teljes falburkolast, ellensegemnek se kivannam:d de legalabb draga, szeletelt tegla kb 3e/nm, persze tobb munka van vele, ha belso szelet is jo akkor 1500ft-tol is van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75809) F34R válasza Chaser (#75808) üzenetére


F34R
nagyúr

baumitnal is lattam, tobb fele szinben... [link]

(#75810) Chaser válasza F34R (#75809) üzenetére


Chaser
titán

A weber egyben falazo is
Amit linkelsz max 7mmig jo, csak fugazo, diszfalakat jellemzoen 10-es fugaval keszitik, nalam is annyi van, alatta "osszeolvadnak" a teglak
Egyebkent lehet rimanoval fogok fugazni, szep szinure szarad, esetleg keverek bele kis homokot szinnek v teglaport

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75811) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy mire szolgál az alábbi három szerszám?
Előre is köszi!

(#75812) Chaser


Chaser
titán

Ejszaka nagyon raertem, voltak/vannak terveim himalajai soteglaval, addig olvasgattam, h az eddig hatterben volt parajdi soteglakat is jobban megvizslattam
Leirasok szerint kivalo peneszedes ellen, paratlanit, egyeb pozitiv elettani hatasok mellett
Gyakorlati tapasztalatok majd ( : tudtam en h epitett agyam lesz, azt nem tudtam eddig h mibol...:)
Nem veszes az ara, himalajai teglakhoz kepest egyenesen olcso, sokkal nagyobb meretben vannak majdnem feleannyiert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75813) föccer válasza Oposzumtoszó (#75811) üzenetére


föccer
nagyúr

Az első az csapágylehúzó, a harmadik egy cső szorító, a második pediglen valamiféle lyukasztó lehet, de erre csak tippelek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75814) Oposzumtoszó válasza föccer (#75813) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm! :R

(#75815) pjen válasza Oposzumtoszó (#75811) üzenetére


pjen
félisten

Az első egy csapágy lehúzó,a második egy agy kinyomó is lehet,a harmadikat használhatod mint cső satu,vagy valamilyen rögzítő.

(#75816) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

A kültéri gázóradoboz jelenleg alu lemezből van. Ocsmány. Lambériából szeretném körbeburkolni.
A lambériát majd gombaölővel és vastaglazúrral kezelem (meg persze a belső keretet is ami összetartja).

Milyen lambériát használjak kültérre, ahol az eső is fogja érni rendesen? Luc/jegenyefenyő? Ha jól tudom van boroviból is. A lényeg, hogy 5 év múlva ne rohadjon szét az egész.

A tetejét még nem döntöttem el, hogy lambéria legyen természetesen lejtéssel, vagy szögeljek rá zsindelyt. A lényeg ha esik az eső kapni fogja.

A lekezeléssel kapcsolatban is várok esetleg ötleteket. Kültérre még nem raktam ilyen fa cuccokat, csak bentre.

(#75817) moma


moma
őstag

Nem egészen jó a videó, mert világos a háttér is. De van ez a csap, amire a mosógép van kötve és azt vettem észre, hogy nem jön rendesen belőle a víz, csak így fél oldalasan épphogy (a videón többnek tűnik még mint a valóság). Na képzelem amíg így telemegy a mosógép :DDD Csináltatok már ilyet, ezt a réz részt kellene cserélnem benne? Mondjuk praktikerben veszek?

(van amúgy már melegvíz csütörtök óta :DD )

we all deserve a bit of luck.

(#75818) pjen válasza moma (#75817) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni olyan réz belsőt.Nem is drága.

(#75819) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hager megbízhatò màrka?
A legrand schneider rel egy kategòria
vagy magasabb?
:R :

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75820) pjen válasza DonThomasino (#75819) üzenetére


pjen
félisten

Jó a Hager,de mindegyiknek van olcsó gagyi terméke.Az árlista közepe alatt biztos nem vennék semmit.

(#75821) fero02 válasza DonThomasino (#75819) üzenetére


fero02
veterán

Jóféle.

(#75822) DonThomasino válasza pjen (#75820) üzenetére


DonThomasino
veterán

Errôl mit gondolsz?
AD966J
Made in France

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75823) F34R válasza Chaser (#75810) üzenetére


F34R
nagyúr

Az a weber nagyon olcso :F nem tudom milyen lehet.

(#75824) mezis válasza moma (#75817) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha csak a mosógéphez kell (kétállapotú, vagy teljesen nyitva, vagy teljesen zárva), akkor én minőségi gömbcsapot javaslok.
(Egy ilyen nálam több mint 30 éve teszi a dolgát, karbantartás nélkül.)

mezis

(#75825) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. 11mm-es mü3-as csőbe bátran belehúzhatok 3db 1,5mm2-es vezetéket, nem fog melegedni?
Egy vezetéket osztanék kétfelé, 1-1 dupla konnektorral a végén. Az egyik konnektoron egy 150cm magas hűtő megy folyamatosan, plusz egy mikro, a másikban egy vízforraló, és egy kávéfőző. Ugye egyszerre nem menne, maximum 2 eszköz, de csak a hűtő folyamatosan. ugye nem fog abban a keskeny csőben melegedni a vezeték? Vagy inkább legyen 13,5mm-es mü3?
Illetve még annyi, hogy belehúzhatok sodrott vezetéket, érvéghüvelyezve a végén, úgybekötve a konnektorba, vagy inkább tömör vezetéket vegyek?
Köszönöm előre is a segítséget :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75826) pjen válasza DonThomasino (#75822) üzenetére


pjen
félisten

Nekem csak ciril betűs dolgok jönnek.Ez egy FI relé?16A 30mA?Ha az, én a 16A helyett nagyobbat vennék,mert Fi relében csak áram tűrés.Ha kismegszakító is egyben akkor persze marad a 16A.

(#75827) pjen válasza szaszyka (#75825) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem terheled túl,nemfog túlmelegedni.az,hogy hajlékony vagy merev ,mindegy.Egy MBCU 3x1,5 kis kábelben sokkal tömörebben vannak a vezetékek.

(#75828) DonThomasino válasza pjen (#75826) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha egy kombi fi relè 0.03A
C16 kis megszakito. (Ahogy en latom)
Az erdekelt volna h ez egy jo szèria?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75829) szaszyka válasza pjen (#75827) üzenetére


szaszyka
senior tag

Okés, akkor az lesz. Köszi :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75830) mezis válasza szaszyka (#75825) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább tömör vezetéket és 2.5mm2-eset. (10 év múlva nem kell csere, amikor meg egy villanytűzhely megy majd róla :D )

mezis

(#75831) szaszyka válasza mezis (#75830) üzenetére


szaszyka
senior tag

Konyha bejárat mellé kell ez a két konnektor. Sajnos elég ramaty a lakás elektromos hálózata, ehhez a két konnektorhoz falon kívül megy a vezeték kábelcsatornában, azt akarom csak berakni a falba, amíg nem lesz lehetőség a teljes elektromos hálózat újraépítésére. Pár év múlva úgyis újra szét kell borítani az egészet, addig ez is jó lesz így :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75832) pjen válasza DonThomasino (#75828) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem Magyar katalógusokban keresgélsz?Ha van hely inkább külön és nagyobb Fi relét tegyél.Ha véletlen bővíted a hálózatot,nem kell cserélni.

(#75833) moma válasza mezis (#75824) üzenetére


moma
őstag

Hát az egész csap cseréje szerintem macerás lenne, mert így néz ki, ahogy bemegy a falba. Nem tudom ott bent, hogyan folytatódhat. Ezért gondoltam a csap réz belsejének a cseréjére. Ha ilyet lehet egyáltalán.

we all deserve a bit of luck.

(#75834) pjen válasza moma (#75833) üzenetére


pjen
félisten

Könnyen lehet cserélni azt a réz belsőt,de a golyós csap is jó ötlet,azon látszik is mikor van nyitva.Ha elviszed azt a rezet egy szaKüzletbe,lehet megigazítják a tömszelencét,tesznek egy gumit és teheted vissza.

(#75835) mezis válasza moma (#75833) üzenetére


mezis
nagyúr

A falban bizonyára vas cső van, vagyis a csempétől menet van, simán kicsavarható. (Ha mégis műanyag cső van a falban, akkor lehet problémás a csere !)

Lehet, hogy csak tömítő gumit kell cserélni a jelenlegi csapban, mert már darabjai torlaszolnak. Vagy még építési maradék (malter, sóder,...).

mezis

(#75836) moma válasza mezis (#75835) üzenetére


moma
őstag

lehet, hogy ez még ólomcső, máshol az volt. És ott meg amennyit eddig értek ebből(ami nem sok) nem annyira jellemző ez a menet. ezért tartanék tőle, hogy megcsavarjam.

Akkor egyelőre az a terv, hogy valamikor megpróbálom kiszedni a réz részt és meglátom mit találok :) és annak függvényében tovább.

we all deserve a bit of luck.

(#75837) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Saccperkabe egy padlofutes szivattyuja (50nm-hez tolja a vizet) milyen teljesitmenyu lehet es egy teli honapban vajon mennyi aramot fogyaszthat? Ha megy a padlofutes akkor gondolom mindig megy a szivattyu is.

(#75838) föccer válasza tboy93 (#75837) üzenetére


föccer
nagyúr

meg kell nézni az adatlapját.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75839) Chaser válasza F34R (#75823) üzenetére


Chaser
titán

ajánlották már, ráguglizva téglás dolgokra is ajánlják

szerk: falazó habarcsok általában nem drágák, csúnya is lenne, mert abból kell rendesen, és is pl annyival több h van több színben és sok tégla típushoz használható
amit anno vettem téglákhoz sokkal olcsóbb volt, de az én téglámhoz nem kötött ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75840) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok

Nem igazán találtam olyan topikot ahol feltehetném a kérdést, de biztos tudtam segíteni.

Ha franciaágyat keresek matracot együtt, akkor hol érdemes szétnézni az IKEA és társai kívül Budapesten?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#75841) YAS-dude válasza tboy93 (#75837) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mondjuk egy wilo yonos pico szivattyú szabályozható teljesítményű, 4 és 40W között. Ha a maximális 40w-ból indulunk ki és 0/24-ben pörög a fűtés (worst-case) akkor kb napi 35Ft, tehát egy ezres havonta.

(#75842) Csabroncka válasza seadrone (#75840) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mi innen vettük >>

Ágyneműtartós, kemény memória hideghabos matraccal én nagyon szeretem. 2 éve 200 ezerért (ágy ágyneműtartóval egy 100-as + a matrac is 100) vettük 200x160-as. Azt hiszem olyan 10.000 körül el is viszik hozzád. A szerelés és minőség normális, ezen kívül semmi extra.....

Az IKEA matracok jók, de a bútorok minősége sajnos szalad lefelé a lejtőn és nem olyan mint régen!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#75843) DonThomasino válasza pjen (#75832) üzenetére


DonThomasino
veterán

Alkalmi áron juottam egyhez.
Direkt kombit akartam, egy mellék épületbe kéne
ahol az óra és az egyetlen megszakító (B16) kint van az
épületen kívül ezért akartam egy C16 ot és egy FI t bentre.
Így egyben megoldanám.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75844) tboy93 válasza YAS-dude (#75841) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#75845) Chaser válasza seadrone (#75840) üzenetére


Chaser
titán

Agyak haza pl, draga de jo termekek vannak
Ikea konyhaban jo igazan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75846) ALI_G válasza pjen (#75806) üzenetére


ALI_G
veterán

Pedrollo, sajnos nekem fixen kotottek be.

[ Szerkesztve ]

(#75847) pjen válasza ALI_G (#75846) üzenetére


pjen
félisten

Én hívnék egy villany szerelőt aki vissza állítja konnektor villásdugó kombóra.Mondjuk,nem láttam,bármi lehet.

(#75848) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv mindenkinek!

Eléggé nagy bajban vagyok és kellene nekem egy víz/gáz fűtés szerelő.
Tapasztalt, precíz szakemberre lenne szükségem.
(víz - hideg meleg, házon belül szennyvíz - vízlágyító
gáz - indirekt tároló
fűtés - padlófűtés - mennyezetfűtés)

Komplett ház (új építés) rendszer kialakításra. Sajnos sürgős lenne.
A munka generálos ezért alvállalkozói szerződés szükséges.
Helyileg Heves megye Hatvan.

Amennyiben van aki szóba jöhet kérem jelezzen és mindent elmondok a munkával kapcsolatban.
Nem akarom a legolcsóbban de a lehúzást nem szeretem. (tisztában vagyok az árakkal nem szeretem ha hülyének nézik az embert)

Köszönöm szépen előre is!
Tudom így hirtelen leakasztani ekkora munkára bárkit nem egyszerű és kissé pofátlan de sajnos aki elvállalta szakember nem végzi a munkát.

Szabolcs

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75849) Chaser válasza Kiskokó (#75848) üzenetére


Chaser
titán

Mivel sos nagy discountra ne szamits, mindegy h x lenne az ar, igy siman kerhetnek x+20-30-40% felarat, nagy esellyel az embered is ezert dobbantott, bevallalt inkabb egy sos-ben jobban fizetot, ez nagy divat epitoiparban manapsag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75850) Kiskokó válasza Chaser (#75849) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helyi szerelő és nagyon rég ismerjük... nem tudom mi van vele... durván 800ezer-ftos munkadíjú munka várna rá de ő inkább máshova megy...
Nem jellemző rá hogy lehúzza az embereket ezért nem hiszem ,hogy jobban fizető más helyre ment volna, szimplán csak túlvállalta magát.
Azt nem értem akkor mi a fasznak vállalta el... most meg ittállunk mint egy fasz, szerződés megkötve minden...
Ha azt mondja 3-4 hónapja hogy nem vállalja el keresek mást... de így...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.