Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75651) n_stolz válasza marcusa (#75577) üzenetére


n_stolz
tag

Így képről tetszik a zuhanyajtó. Ha megkérlek rá, lefotózod beépítve, és privátban elküldöd?

n_stolz

(#75652) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Pár kép arról, hogyan lehet cirka 500 ezret eldobni egy előszobára, úgy hogy az ember a nagy részét bevállalja.

itt találod a képeket >>

Biztonsági ajtó: Nivó
Teljes áramkör/kismegszakító csere a villanyórától (legrand)
Fal"egyengetés" és álmennyezet gipszkartonból
Üvegszálas tapéta
Dekorpanel
Festék: Héra prémium seavaj és csokimouse
Bútor: Ikeja Besta és Pax (van hova süllyedni egyébként a minőségben, katasztrófa az anyagspórolás most már)

"in medias res"

(#75653) ctrlaltdel13 válasza Csabroncka (#75652) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igényes lett.
Az a csokimouse szín nálunk dívik,én több helyre húztam fel nemest(voltív,stb), és azzal kentem át. Atom jó a hatása

(#75654) n_stolz


n_stolz
tag

Panellakás falra szeretnék képet feltenni, kerülném a fúrást.
A beütős akasztóval milyen tapasztalatok vannak? Beleüthető kalapáccsal a vibrált betonba? Vagy ez parasztvakítás? :F

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#75655) Csabroncka válasza ctrlaltdel13 (#75653) üzenetére


Csabroncka
addikt

2017-től van pár új szín Trilakéknál és nagyon tetszenek, nekem a legjobban a seavaj, a minősége és kezelhetősége pedig hibátlan.

n_stolz: szerintem vakítás, inkább ragaszd

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#75656) n_stolz válasza Csabroncka (#75655) üzenetére


n_stolz
tag

Ha ragasztanám, akkor valami erős építési ragasztóval...
Ha felragasztom az akasztót, ráfüggesztem a képet, akkor nem esik le a festékkel/glettel együtt? :F

n_stolz

(#75657) ctrlaltdel13 válasza n_stolz (#75656) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Attól függ milyenek az alapok.

(#75658) pjen válasza n_stolz (#75656) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem fúrod?Ha ragasztod,papír képeket vegyél keret nélkül.

(#75659) n_stolz válasza pjen (#75658) üzenetére


n_stolz
tag

alapvetően kerültem volna a fúrást, a koszolás miatt, ezért jött az ötlet a beütős akasztóval meg a ragasztóval. :)

n_stolz

(#75660) Csabroncka válasza n_stolz (#75659) üzenetére


Csabroncka
addikt

koszolás? porszívó :F :Y

"in medias res"

(#75661) Chaser válasza runner 125 (#75644) üzenetére


Chaser
titán

a fene az urizálós mindenit ( :
kaptál minden félére tippet, hajrá - osztán ha majd úgy alakul, h valamiért jó lenne ha menne x órát, azért jussak eszedbe ( : -

szerk: Csabroncka nekem kicsit többe került az előszoba, igaz nálam egyben konyha is, de ha konyhabútort meg gépeket nem is számolom, meg a klímát ami szintén ott van, hát akkor se olcsó...:)

n_stolz azasszony' odatartja a porszívót fúrás közben
ha könnyű kép egyébként ragaszthatsz is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75662) pjen válasza n_stolz (#75659) üzenetére


pjen
félisten

Mi kosz van egy5mm furattól.

(#75663) dh66e válasza n_stolz (#75659) üzenetére


dh66e
veterán

5 perc alatt fent van a kép ha fúrod nem kell neki csak egy 4-es lyuk.Aztán nem parázol hogy mikor esik le.
A koszolás meg egy poszívóval nem is lehet téma. :N

(#75664) Chaser válasza Chaser (#75661) üzenetére


Chaser
titán

akartam csináltatni nyomtatott dekor üveget a konyhapult fölé, laza 70-80e/nm üveg nélkül, szóval azt stornoztam ( : marad parafa burkoló egyelőre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75665) n_stolz válasza dh66e (#75663) üzenetére


n_stolz
tag

Akko' fúrjuk. Köszi! :C

n_stolz

(#75666) runner 125 válasza runner 125 (#75649) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eszembe jutott egy megoldás.

WC helység:

Veszek egy 100-as csatlakozású mozgásérzékelőset és kész, ide másért úgysem jár az ember.

Fürdő, zuhanyzó, wc:
Veszek egy 150-es csatlakozású páraérzékelőset és valahogy a wc tartály tetejéhez szerelődobozba rakatok egy mozgásérzékelős kapcsolót, ami így már ezesetben is tudná kapcsolni.

Ez azért is volna jó, mert 0 - 15 perc között állítható késletetőfunkciónál belövök egy 2 percet, így ha a WC-nél van mozgás, csak akkor működik 2 percig, ha pedig a magas páratartalmat érzékel a zuhanyzás, fürdőzés miatt, szintúgy bekapcsol magától, mindaddig míg a beállított páratartalmat el nem éri.
Így lesz. :D Most már csak valami olyan mozgásérzékelős kapcsolót kellene találnom, ami 1 méternél távolabbra már nem lát és szerelvénydobozba süllyeszhető. Jah és lehetőleg ne 40W legyen a minimális terhelése mint ennek, hanem 10W, hisz ez az első teljesítményszintje az elszívónak.
Létezik ilyen kapcsoló?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75667) pjen válasza runner 125 (#75666) üzenetére


pjen
félisten

Van dobozba rakható mozgásérzékelő,hogy meddig lát az kérdéses.

(#75668) fasyrt válasza ctrlaltdel13 (#75643) üzenetére


fasyrt
őstag

Az arut rögzitik a sracok palettara kiszallitas elött.
[kép]
Ez a legkisebb, 4,5 tonna, 4*3 csavar fogja a faban, nekem ne lötyögjön feluton... :)) A legnehezebb, az kb. a duplaja.
Nem tudom milyen csavar, 17-es hatlapfeju a feje, es olyan arasznyi hosszu, nincs elöfurva.

szaszyka: nem tudom mi baja volt, villamokat szort a szeme hetekig. :D Egyetlen egy baja van ennek, hogy nem makita --> ket akkurendszert kell fenntartani, de ez legyen a legkevesebb.

n_stolz: nekünk eveken at volt, csuszozsalus hazban. Tette a dolgat.

(#75669) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy panel lakásban lakok albérletben. Sajnos úgy néz ki, hogy a konyhán és a fürdőn kívül nincsen sehol földelés.
Több 100 ezer forintos számítógépeket/ laptopokat használok itthon a munkámból kifolyólag és nem szeretném ha valamelyik gépnek baja lenne. Lehet baj a nem földelt dugalj miatt? Illetve hogyan tudom ellenőrizni hogy földelt-e?

Köszi mindenkinek ☺️

(#75670) fero02 válasza smallmer (#75669) üzenetére


fero02
veterán

Az érintésvédelem hiányát csak hiba esetén fogod észrevenni, de akkor nagyon. A gépeknek a működését nem befolyásolja. Ha a tutira akarsz menni, akkor hívj egy villanyszerelőt és a dedikált pontjaidra húzass az elosztótól új gerincet, ami a régi hálózattól független és megfelelő érintésvédelemmel van ellátva. Illetve ha jól sejtem egy új lakáselosztó is képbe kerülhet a mostani szabványoknak megfelelően kiépítve.

Beszéld meg a főbérlővel és fizettesd ki vele.

(#75671) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy aki használ kompresszort, az ahhoz kapható kombinált vízleválasztó-olajozó miként működik? (Nem az egységeket nézve, hanem egyben) A vizet leválasztja, pl. festéshez, ez okés, az olajozó meg kenést biztosít a kerékkulcsnak pl. De mi van akkor, ha ezeket az eszközöket cserélgetném? Ki lehet zárni az olajozós részt? - vagy addig kiürít, kitöröl, stb...
Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#75672) philoxenia válasza sketchifun (#75632) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, akkor azt úgy mérik mint a pitbull 1 t-s harapását... Gyakorlatilag 150-200 kg tömeget megemelne? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75673) YAS-dude válasza runner 125 (#75666) üzenetére


YAS-dude
őstag

Aztán amikor egy év múlva csapágyas/elkoszolódott lesz a ventilátor és zörög, mikor hajnalban valaki kimegy pisilni, akkor majd jó lesz ha nem csak mozgásérzékelős kapcsolója lesz, hanem neked kell kézzel felkapcsolni amikor akarod ;)

[ Szerkesztve ]

(#75674) Ferike81 válasza macilaci78 (#75600) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szép nagy mély zsebem van, de így a felújítás végén már oda kell figyelnem. Picit túlszaladtunk a költségvetésen. Sajnos felújításnál vannak előre nem látott problémák, és ez nem fért bele az erre fenntartott keretbe. Egyébként olyan max 80.ig elmegyek. Végülis a gránitőrlemény az gránitőrlemény. Nagy különbség nem lehet. Otthon Blanco van, semmi baja. Megnézem ezt a Teka-t mert jobb árban van. :R

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75675) pjen válasza smallmer (#75669) üzenetére


pjen
félisten

Ha a gépeket akarod védeni,iniább egy túlfesz védő ami fontos.Egyébként,tudom nem vígasz,de több tizezer panelban nincs földelés a szobákban.

(#75676) macilaci78 válasza Ferike81 (#75674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért mondtam a Blanco-t, mert jó a minősége, színazonos a csaptelep, nagy a választék és igényes. A Teka is tudhatja mindezt, csak azt nem ismerem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75677) Reno7 válasza philoxenia (#75672) üzenetére


Reno7
senior tag

Az ütvecsavarozó nem folyamatosan tekeri be a csavart mint a fúrógép, hanem csak apró ütésekkel.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#75678) KrAt válasza fasyrt (#75614) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD

Ha már feloldozni nem tudtok, akkor megéri 61k-ért porszívóval venni ([link]), vagy vegyem 56-ért magában ([link])? :)

(#75679) F34R válasza KrAt (#75678) üzenetére


F34R
nagyúr

5k-t megerhet az a peniszpumpa :DDD

Sracok mi a minimum utvefuro kovetelmeny, amivel tudok szarral keverni akarmit, akar kemeny kesz cementet?

[ Szerkesztve ]

(#75680) macilaci78 válasza F34R (#75679) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a szar állagától is függ. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75681) biker válasza Reno7 (#75677) üzenetére


biker
nagyúr

hát nem egészen.
Egészen addig folyamatosan teker, míg meg nem szorul, akkor kezd el ütni.
de ha van egy 3cm menetes szárad, akkor azt tekeri folyamatosan (kb 2100rpm-el forog a dtw251) és amikor megakad a fej, akkor kezd el az ütőmű dolgozni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75682) pjen válasza F34R (#75679) üzenetére


pjen
félisten

erre vannak cél gépek.

(#75683) updog válasza F34R (#75679) üzenetére


updog
senior tag

(#75680) macilaci78 ;] :O :U :DDD

500W-os közepes minőségű (~10.000 ft akciósan), szabályozható fordulatszámú ütvefúrót még simán leégettem csemperagasztó keveréssel. Bérelj egy keverőgépet, jobban jársz.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#75684) Reno7 válasza biker (#75681) üzenetére


Reno7
senior tag

Ez így van :R , de őt az érdekelte hogyan tud akár 1000+nm-et leadni egy ilyen szerszám. Már ha jól értettem.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#75685) F34R válasza pjen (#75682) üzenetére


F34R
nagyúr

aha, megvan ilyen hect vagy einhell megteszi?

(#75686) KrAt válasza F34R (#75679) üzenetére


KrAt
veterán

Meg is szabadultam két közepesen felesleges dologért 61k-tól így hirtelen, ajjdejó.. :D

(#75687) pjen válasza F34R (#75685) üzenetére


pjen
félisten

Persze,bár száraz cementhez nem tudom.

(#75688) Chaser válasza F34R (#75679) üzenetére


Chaser
titán

1500wos bontokalapacs mar megteszi ha nem akarsz direkt keverogepet venni, az alatt nagyon kis mennyisegek mennek, 5-600wos boscht mar egettem le ( : 30e korul kapsz ilyet ujan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75689) gerisz23 válasza Chaser (#75688) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért azt megnézem hogy fogatja be az sds-es tokmányba a keverőszárat

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75690) YAS-dude válasza gerisz23 (#75689) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van sdses keverőszár, meg van sds-be befogható normál tokmány is.

(#75691) YAS-dude válasza Chaser (#75688) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azokból csak a gagyi a jó keverni, mert a profibbaknak elenged a racsnija ha túl sűrű az anyag :)

(#75692) sketchifun válasza YAS-dude (#75691) üzenetére


sketchifun
senior tag

A gagyiba is van racsni, ha nem lenne, kiütné a fogadat ha betonvasat fogsz.

Kuplung nélküli gépet nem gyártanak. A profi azért racsniz könnyen, mert már sokat ment, és kopott a kuplungja.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75693) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A temestered.hu oldallal van valakinek tapasztalata?
Kisebb munkára keresek egy szakit.Kaput kellene beállítani esetleg picit betonozni.Lehet ismerős csinálja,de ha nem akkor valahonnan kell valaki.
Mennyire lehet befürödni ott?Tettem fel hirdetést kaptam is egy ajánlatot,de referencia munkát nem láttam az embernél és a kommentek is elég vegyesek voltak.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#75694) albiosz válasza Orlin (#75693) üzenetére


albiosz
őstag

joszaki.hu-ról lőttem villanyszerelőt anno. találtam a kerületben, tökéletesen jó, többször hívtam azóta már. érdemes erre is ránézni.

(#75695) Orlin válasza albiosz (#75694) üzenetére


Orlin
addikt

Fel is tettem oda is.

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#75696) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

milyen lehetőségek vannak annak felgöngyölítésére, hogy egy közös képviselő helyesen végzi-e a munkáját vagy sem?
Én most albérletben lakok több mint 2 éve, de kezd egyre inkább felhúzni a közös képviselő.
Eddig mind2 lakógyűlésen részt vettem és jeleztem a problémákat. A lakás tulaja (főbérlő) is jelen volt mind2-n. Az a helyzet, hogy rajtunk kívül eddig senki a ház többi lakója közül (~min. 10 lakás). A közgyűlés mindig egy a házban lévő irodában zajlik, ugyanis van egy cég irodája is a házban. Szóval velük együtt gyakorlatilag 3-an szoktunk jelen lenni a házból, plusz a közös képviselő, plusz 1 valaki az önkormányzattól. Ez a szituáció szerintem leírja, hogy a lakások többsége albérlet, a tulajok nem laknak itt. Ha jól tudom, egyetlen lakásban lakik valóban tulaj.
Engem az zavar, hogy a kaputelefon nem nyitja a kaput, valamint a világítást a földszinten csak a kapunál lehet kapcsolni, 1 percig ég csak, szóval ősszel-télen elég kényelmetlen, mert azon kívül csak 1 kis világító lámpa van a lépcsőházban, az udvaron pl full sötét van. Pedig vannak mozgásérzékelő lámpák mind a kapunál, mind beljebb, de ezeket azóta nem láttam működni hogy itt lakok. Idén sem történt semmi ezekkel kapcsolatban, pedig 1 éve is elmondtam ezeket a problémákat.
A következő közgyűlés február végén lesz, most megkaptuk a papírokat, miszerint a tervezett félmilliós karbantartásra másfél millió ment el, a részletezésnél random dolgok állnak, pl csőtörés, tetőjavítás, stb.
Jelen esetben honnan tudhatom hogy azt az 1 milliót nem ő nyúlta-e le? Számlákat vagy akármiket én magam jogosult vagyok látni?
Illetve most már azt is meg fogom mondani neki, hogy szerintem elég para hogy egyetlen általa írt papíron nincs ott az elérhetősége, se telefon, se email cím.

(#75697) zsolt0638 válasza n_stolz (#75654) üzenetére


zsolt0638
tag

Vicc, ha ezt be tudod ütni a panelba óvatos ütögetéssel hogy a műanyag nem törik el... na az csoda. Nagyon kemény a panel beton.

(#75698) philoxenia válasza Reno7 (#75677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tehát tizedmásodpercekre emeled azt a százötven kilót? Erős markod lehet.... :Y
Csak szeretném látni az egyenletet leírva. Adott nyomaték az egyik oldalon, a másik oldalon Te fogod... A kettőnek az én fizikai ismereteim szerint meg kell egyeznie, de én fizikát régen tanultam, akkor még a Föld keringett a Nap körül.... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75699) macilaci78 válasza proof88 (#75696) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A felügyeleti szervek közt pl a jegyző van.
Te bérlőként, meghatalmazás nélkül semmit nem tudsz tenni. Amúgy a számvizsgáló bizottság, ha van, tőle lehet kérni betekintést a pénzügyekbe. Ha nincs, akkor egyből a közös képviselőtől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75700) biker válasza Reno7 (#75684) üzenetére


biker
nagyúr

ja, értem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.