Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75101) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Lett egy kis plusz penzmagom, amit szeretnek szerszamokra kolteni. Kerteshazunk van, mindig van mit csinalni, jelenleg mellekepulet felujitas, parkettazas, villanyszereles van teriteken. Szeretnem kerni a tapasztalatokat az alabbi eszkozokkel kapcsolatban:

Dremel 3000 5/75 multiszerszam
Dremel DSM20 fureszgep
Black & Decker EGBL14KBA akkus fúró-csavarozó

Koszi!

Remelem jo topikba jottem.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75102) DoItYourself válasza DNReNTi (#75101) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van egy ilyen topik is: Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75103) DNReNTi válasza DoItYourself (#75102) üzenetére


DNReNTi
őstag

Koszike, lepek is!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75104) pjen válasza DoItYourself (#75099) üzenetére


pjen
félisten

Osztó,gyüjtő radiátoros fűtésnél nem szokott lenni.

(#75105) Ferike81 válasza pjen (#75104) üzenetére


Ferike81
senior tag

Kivéve ahol van. :K Nekem pl van, sőt újonnan épített rendszereknél szoktak rakni, ha indokolt a kazán távolság miatt pl. De szintes házaknál is a szintek elválasztására is raknak be.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75106) ctrlaltdel13 válasza pjen (#75104) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt hogy érted?

(#75107) pjen válasza Ferike81 (#75105) üzenetére


pjen
félisten

Egy időben jártam fusiban fűtést szerelni,egy rokon szerelővel.Csináltunk 3 szintes irodaházat nem volt.Nálam két szint,szomszédom három és nincs.Viszont normálisan van méretezve.Persze lehet az új kondenzációs rendszereknél könnyebb megoldani.Keresztlányomék 5 éve épült 3 szintes házukban sincs.

[ Szerkesztve ]

(#75108) ctrlaltdel13 válasza pjen (#75107) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy skiccet dobhatnál össze a vezetékhálózat kialakításáról, felcsigáztál hogy oldottátok meg anélkül egy többszintes családiház szerelését.

(#75109) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Én ilyenről beszélek, a félreértésej elkerülése végett.

(#75110) DoItYourself válasza pjen (#75104) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt még nem is mondtam, hogy a nappali, folyosó, fürdő padlófűtéses is a radiátorok mellett, de szerintem csak a visszatérő ág van belevezetve. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75111) #03969024 válasza WaterWawe (#75074) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha ekkora a nyomásingadozás, akkor nagy valószínűséggel nincs rendesen felfújva a tágulási tartály, esetleg elszökött belőle a gáz/levegő.

(#75112) Ferike81 válasza pjen (#75107) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én elhiszem, amit mondasz, de hidd el, hogy sok helyen meg van. Én csak arra a mondatodra reagáltam, hogy "Osztó,gyüjtő radiátoros fűtésnél nem szokott lenni." Nincs mindenhol, de sok helyen van. Többek között azért is, hogy a kazántól legmesszebb lévő radiátor ne 10 perccel később kezdjen melegedni az elsőhöz képest.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75113) martillo válasza veze (#75093) üzenetére


martillo
tag

"Azt lecsavarva imbusz kulccsal kell belenyulni és ugy lehet tekerni."

A mi radiatorainkon alul a kupakot lecsavarva sima lapos csavar fej van, nem imbusz.
Vagy nalunk az mas szelep lenne???
Csak azert kerdezem, mert mindenki hatarozottan imbuszrol beszel, de nekunk nem az van... Vagy ez ujabb/regabbi megoldas lenne???

Szerk:
Egy kazanos kerdes is lenne.
Ha cserelik a kazan gariban egy masik marka, masik tipusra, ami teljesitmenyben ugyanaz, mint a korabbi, akkor kell ismet engedelyeztetni vmit, vagy gazterv, akarmi???
Ha igen, akkor azt kinek kell intezni, nekem vagy a szerviznek? Illetve ez kb mekkora osszeg BP-en?
Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#75114) pjen válasza ctrlaltdel13 (#75108) üzenetére


pjen
félisten

Hát nálam például még vas csövek vannak.1" al indul kétfelé,az egyik ág körb megy két földszinti szobába,leágazás nadrágba kötve 3/4" két radiátor.ugyanebből a colos csőből ágazik 1/2" két tetőtéri radiátor szintén nadrág kötéssel.A másik 1" ágből a konyhánál 1/2" leállás 1 radi,majd tovább 3/4" előre menő.1/2" elág nappali és tetőzér nappali....szintén 1/2" tetőtér és földszint fürdő,majd szűkítés 1/2" földszint WC.Szomszédnál ugyan ez a szisztéma,csak neki három teljes szint.De mondom csináltunk a 6.ker ben3 szintes irodát,egy keringetővel.

(#75115) veze válasza DoItYourself (#75099) üzenetére


veze
őstag

Van ahol van, sok helyen meg nincs és nem látja kárát a hiányának a fütés, a helyesen megtervezett osztógyűjtő -nek, főleg ha egy szintes családi ház (esetleg + padlásszoba ) és padlófütés kör nincs is..)
Nálam is behatároltak voltak a lehetőségek a fűtési nyomvonal kialakításának, ezért a legtávolabbi radiátorok kb 25 méter vezetéken vannak a kazántol. Réz csövek, falba vésve, és azért persze ezek méretezve lettek. Az elején vastaggal indul (5/4" azt hiszem,ennyi a kazán csonkja is, nem látom mert a falban van) aztán elágazik jobbra balra, balra már csak 3/4 megy és két radiátor van rajta fél colos vezetékeken ( nem igazán nagy tagszámuak) kb 8 méterre a legtávolabbi. jobbra még vastagabban megy tovább ahogy fogynak a radiátorok csökken az átmérő az utolsó már fél collon van és kb 20 méterre. Tök pontosan már nem emlékszem a vezetékekre mikor szűkülnek mert el vannak vakolva a falban, lent mennek , a kazán a legmagasabb pont. minden radiátoron van légtelenitő kis biszbasz, ami nem automata hanem én tekerem ki és engedem, addig amig nem pisil :)
Én ugy csináltam, hogy az összes torlót elzártam, aztán elkezdtem visszanyitogatni a legtávolabbikat teljesen a legközelebbit legkevésbé. Mindegyiket felirtam mennyit tekertem kifelé, aztán néhány korrekció után beállt az egyensuly. egyszerre melegedik mindegyik. A korekcióval módosult végső torló állásokat mindegyiknek a sapkájára vastag alkoholos filccel felirtam, hogy hány tekerés zárástól kifelé. Így mostmár ha elzárom esetleg valamelyiket, mert leveszem a radiátort bármi okbol, tudom mennyit kell visszanyitni, nem kell már próbálgatni. Ennyire egyszerű lehet adott esetben.. Nálam ez évek (10+) óta jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#75116) pjen válasza veze (#75115) üzenetére


pjen
félisten

+7,nekem ez a normális

(#75117) Chaser


Chaser
titán

Megtapasztaltam h keszul kartonbol meg profilbol boltiv, a gyari helyere ment, csak az kicsit - nagyon - hianyos volt meg maszott par iranyba...erdekes latni szemelyesen olyan dolgokat amit csak yt-n lattam eddig..:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75118) n_stolz


n_stolz
tag

Függönykarnis felszerelés a kérdés.
Mennyezetre szeretnék szerelni egy kétsoros karnis, mely lezáró ívben végződne.Rejtett karnis lesz, szóval nem kap ilyen előlapot.
A faltól milyen távolságra érdemes rakni az ív végét? Vagy érdemes ütköztetni a falnak? Hogy praktikusabb?
Csatoltam egy képet, ezen épp ütköztetve van a falnak.

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#75119) Csabroncka válasza n_stolz (#75118) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem nem íves a vége, de kellett záróvég, mert a függöny a csipeszekkel együtt leszaladna róla. Gondolom itt is, vagyis vagy veszel pattintós végzárót, vagy a linkelt megoldást alkalmazod.

"in medias res"

(#75120) n_stolz válasza Csabroncka (#75119) üzenetére


n_stolz
tag

Van iv is, meg pattintos lazaro a vegere.
Az erdekelne, hogy szerencsesebb elhelyezni? Utkoztetve a falnak, vagy elhagyni x centit?

n_stolz

(#75121) pjen válasza n_stolz (#75120) üzenetére


pjen
félisten

Én ütköztetném,szerintem stabilabb.

(#75122) Csabroncka válasza n_stolz (#75120) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha törik az akasztó pótolnod kell, én hagytam helyt 1-1 cm-t a karnistakaró holker mellett.

pjen: ezt felfúrod a plafonra és kész (én még ragasztottam is) atom stabil

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#75123) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Villanyász kérdés: teljesítmény-bővítés (1 fázis 16A-> 32A) illetve mérőhely szabványosítás (jelenleg a '90-es években beépített fa szekrény van) lenne a téma; ezt teljes egészében regisztrált mester végezheti vagy van olyan részmunka amelyet nem regisztrált szaki is megoldhat?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75124) Chaser válasza canniball (#75123) üzenetére


Chaser
titán

regisztrált, illetőleg véséseket megoldhatná más is, de ezt úgy ha megvana szakid és megbeszéled vele, de az pár ezer minusz, ha megkérded mért olyan drága mert sokat kell vésni... (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75125) YAS-dude válasza pjen (#75121) üzenetére


YAS-dude
őstag

De úgy nem tudsz rá több gurigát felfűzni.

(#75126) gerisz23 válasza canniball (#75123) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jó a légkábeled -nincs rajta toldás és megfelelő a keresztmetszet akkor csak a kismegszakítót cserélik nagyobbra.Amúgy mindenképp regisztrált szerelő kell..

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75127) pjen válasza YAS-dude (#75125) üzenetére


pjen
félisten

Miért is akarnék?nincs mindennap másik függöny,

(#75128) macilaci78 válasza Csabroncka (#75122) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy azzal a 3 csavarral leveszed az íves elemet és az egyenesbe befűzöd a pótlandó szemeket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75129) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van ötletetek, hogy férjen be a Fi relé a dobozba? :)

Elvileg a kazan megszakítóját kivehetném, mehetne az emeleti szobák mellé... Két tv meg, ledes világítás ott.
Meg a garazst kivenném, betenném az előszoba, fürdő mellé...

Más ötlet? Falon kívüli dobozba esetleg mellé? Hogy nézne ki? :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75130) gerisz23 válasza V.Stryker (#75129) üzenetére


gerisz23
őstag

Csunya lenne melette,vegyél ki 2-őt ahogy írtad.Következő festés előtt meg beteszel egy nagybb elosztót

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75131) Csabroncka válasza macilaci78 (#75128) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elég szűk helyen van, kényelmetlen. Egyébként nagyon pozitívan csalódtam a műanyag karnisban.

"in medias res"

(#75132) föccer válasza V.Stryker (#75129) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyobb dobozt kell betenni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75133) V.Stryker válasza föccer (#75132) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt kéne elvileg, de az falvéséssel jár, minden kikötésével...ezer vezeték....Akkor gipszeld be az újjat... elég nagy meló...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75134) macilaci78 válasza Csabroncka (#75131) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, milyen széles a karnisod, de akkor hagyd el a kanyart. Tedd koppig nyugodtan.
Az a szál műanyag hajlik annyit 2 méteren, hogy a stukkó alá lógjon. Ha szerelni kell, a függönyt elhúzod az egyik végére, azon két csavart bent hagysz, a többik kitekered, lelóg a karnis és tudsz a szemekkel variálni. Úgyse válik a karnisszerelés a napi rutinod részéve, alkalomszerűen meg kibírod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75135) canniball válasza Chaser (#75124) üzenetére


canniball
nagyúr

Mit kéne vésni? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75136) canniball válasza gerisz23 (#75126) üzenetére


canniball
nagyúr

Toldást nem láttam, a keresztmetszetről viszont fogalmam sincs...de gondolom úgyis kijön a regisztrált szerelő ezeket a dolgokat előzetesen felmérni és elmondja mi a szitu.
Az óra mögött van valamiféle követelmény? Jelenleg néhány kismegszakítón kívül semmi (fi relé stb.) nincs a szekrényben.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75137) gerisz23 válasza canniball (#75136) üzenetére


gerisz23
őstag

Szolgáltató szempontból földelés kialakítása,ha új csatlakozó kell akkor nem lesz olcsó mulatság.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75138) Dr.Zoo válasza canniball (#75136) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Keress egy regisztrált villanyszerelőt, a MEE oldalán.
Ha É. Pesti vagy, tudok adni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#75139) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
A fürdő felújítását tervezem. Épített zuhanykabint szeretnék és a méretezéssel gondban vagyok.
A belső részét 90cm*90cm-esre gondoltam. Sarokban lenne így egy plusz falat kell felhúzni. Ezt gondolom ytongból szoktál de milyen vastagsággal számoljak burkolás után? 10-15-20cm? Nagyon nem mindegy mert a fal túloldalára gondoltam a mosógépet viszont kicsi a fürdő így minden cm számít.

(#75140) Chaser válasza canniball (#75135) üzenetére


Chaser
titán

pl ha a dobozt süllyesztetten akarod berakni, vagy a betápot úgy látja ganaj, és visszamegy egy bekötési pontig
visszakérdeznék, ha nálad nem kell vésni, milyen fázis az amit mással csináltatnál?
ha 9. ker környékén laksz pesti faluban, ismerek megbízható embert aki nem fog lehúzni és tisztességesen megcsinálja amit kell
amennyire jól rémlik, szabványos mérőhelyek már falba süllyesztettek

Dr.Zoo ott ne keressen, itt kaptam egy ajánlást, a menne inkább utcaseprőnek kategória, az azt követő 4 v 5 is ebből a listából, utána levő emberke tudott minden kérdésemre kapásból válaszolni, felettébb bonyoulut kérdések voltak, mint kb alsó tagozatban a 2x2, őt is a listából találtam, mert közel volt hozzám választottam, ahogy a többit is, de 4-5-ből 1 az nagyon nem jó arány ( :

szerk: gondolom ez pont úgy működik, h le kell tenni elműs vizsgát nyilván elmű érdekeltségben amiből páran jó zsetont akasztanak, aztán máris regisztrált lett a szerelő bácsi, vicc amúgy

dkaro 5-ösből is lehet pengefal, csemperagacs fél cm kb, ytongra köt a legjobban, és még a burkolat vastagsága, 7,5-esnél fentebb nem mennék, 5-össel mindkét oldalát burkolva 8-9cm kb, 7,5-essel értelemszerűen +2,5
de mindenképp kösd be a másik falba is, legalább szögekkel, ha pár helyen meg tudod vésni és úgy bekötni még jobb

szerk: akarsz rá ajtót? elég korrekt sarok zuhanyzókat lehet kapni teljes üvegből, csak ne görgőset vegyél ha olyan mellett döntesz, ha ajtót is akarsz olcsóbb/egyszerűbb sztem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75141) YAS-dude válasza Chaser (#75140) üzenetére


YAS-dude
őstag

"amennyire jól rémlik, szabványos mérőhelyek már falba süllyesztettek" légyszi villanyszerelésről inkább csak kérdezz :)

(#75142) dkaro válasza Chaser (#75140) üzenetére


dkaro
őstag

Gondoltam rá hogy üveg legyen az egész csak akkor tök hülyén nézne ki az üveg túloldalán a mosógép.:)
Azt hittem egyszerűbb dolgom lesz a tervezésnél de nagyon nincs. Már lassan ott tartok hogy keresek valami designert.

(#75143) dkaro válasza dkaro (#75142) üzenetére


dkaro
őstag

Már nem tudom szerkeszteni de egy másik kérdés.
A kondenzációs kazánt el lehet takarni? Körbeépíteni bútorral? Természetesen nyithatóan és hozzáférhetően ha karbantartani kell. De nemszép látvány pláne sárga gázvezetékkel.

(#75144) sketchifun válasza Chaser (#75140) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez ennél sokkal összetettebb. Van hogy kell a lakásban is vésni, van, hogy nem. Ez több dologtól függ.

A mérőhely pedig lehet falon kívül is.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75145) Morris válasza dkaro (#75143) üzenetére


Morris
veterán

Simán. Zárt égésterű.

(#75146) Chaser válasza YAS-dude (#75141) üzenetére


Chaser
titán

én nem vagyok villanyszerelő, ha már idéztél: "amennyire jól rémlik", beszélt az öreg sok mindenről, nem minden maradt meg, a szomorú az, hogy 5 regisztrált pesti regelt szerelőnél biztos többet tudok ((( : szóval légyszi, tartsd meg nekik a jó tanácsaidat, köszöntem

dkaro aljára akár dekor fólia, gyári fóliásak is vannak, nekem kb szemben van másik lakásban a mosógép, nem vettem észre h zavarna, de ha zavar több megoldás is van, nem kell feltétlen csempézésben gondolkodni, sztem igen csak idejét múlt történet, ott van pl az üvegtégla, nem olcsó, de ki lehet fogni esetenként, vagy parafa, amivel én fogom burkolni a fürdőt, 2x3-4mm még az 5-ös ytongon:) én fürdőm is kicsi, de nem azért stornoztam a csempét mindenhol

sketchifun persze, ezért mondtam méresse fel, aztán akarjon barterolni, de jól úgyse jön ki belőle nagy eséllyel

__________
és tényleg, parafa beszámoló, 4mm tekercs, egy helyiségben már majdnem le van zárva az álmennyezet, hozta az elvártakat, szépen hő és hangszigetel, néni pakolászása már csak fürdőben hallatszik, a srácnak meg igen melege volt tegnap létra tetején késő du, pedig klímát reggel kikapcsoltam szokás szerint
parafashop.hu-t ajánlom, náluk olcsóbban nem láttam sehol, 1670ft/nm, 1-2 napos kiszállítás 2000ft-ért, és szép nagy választékuk van
és most már megnézhetem lazúrral is, ha odajutok h tudok venni valahol:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75147) Csabroncka válasza föccer (#75132) üzenetére


Csabroncka
addikt

Föccer mennyire vékony rétegben lehet egy térkiegyenlítőt felvinni. Kezd elegem lenni itthon a szobák egyenetlenségéből, csak kíváncsiságból ezek a műgyantásak tényleg 2-20 mm-ig is?

Közben látom a MAPEI-nek is van (1-10-es is).... megnyugtató....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#75148) macilaci78 válasza dkaro (#75139) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üveg oldalfal, vékonyabbat nem találsz, és a burkolt ytongfalnál nem is drágább.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75149) veze válasza Csabroncka (#75147) üzenetére


veze
őstag

én ilyennel öntöttem le a műhelyt és garázst [link]
Ez pl 3-50mm között használható
Kiváló anyag, rendkívül kopásálló és strapabíró, nem igényel burkolást sem, teherhordó felületként használható.
kapott 3 réteget ebből a festékből
[link]
könnyen tisztán tartható, feltörölhető
( nem is akartam hagyományos értelemben vett burkolatot, mert sem fugát sem mást nem akartam látni. csak egyben kiterülő sík, sima felületet.)

[ Szerkesztve ]

(#75150) Csabroncka válasza veze (#75149) üzenetére


Csabroncka
addikt

Félszobák (panel) katasztrófa milyen módon terülőzték le....

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.