Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75351) gerisz23 válasza csemberlen (#75350) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez így van,majd megtapasztalja a saját bőrén ;]
Osztrákoknál használják ezt az átfolyósat,3x16-al megy ha nincs villany melegvíz sincs.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75352) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ha a termosztat bekapcsolja a kazant es fűt, es ekozben a radiator süvit, mint amikor a viz nagy sebesseggel folyik valahol, akkor ez legtelenitesi problema?

(#75353) Chaser válasza zoli03 (#75349) üzenetére


Chaser
titán

Mintha fentebb kifejtettem volna nagysagrendileg az aranyokat, sajnos az erto olvasas mint tantargy nem erossege az oktatasnak

csemberlen tudom hol alkalmazzak alap esetben, akinek kicsi penze van ki tud varni 10-15 percet kad feltoltesre, v lezuhanyzik
Nekem szemely szerint 10-20 liter viz zuhanyozaskor kellrmesen eleg, mas kerdes, ha epp pancsi kedvem van 100l-est is le tudnam uriteni

Szerk: gerisz23 nyomi velis pus wifi bojlerem lesz, majd megtapasztalom ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75354) pjen válasza Chaser (#75353) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg csak tapasztalat,10-15 perc még az átfolyós gáz vízmelegítőnél is rámegy,hogy legyen egy kád meleg víz.Föleg ilyenko,hogy szuper hideg a bejövő.Persze szeretem,ha van víz a kádban.

[ Szerkesztve ]

(#75355) ctrlaltdel13 válasza zolikaDB (#75352) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden radiátornál hallod,vagy csak a kazánhoz közelebb levőknél?

(#75356) zolikaDB válasza ctrlaltdel13 (#75355) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez a kazantol a legtavolabb van. Van egy masik a mellette levo szobaban, az bugyborekolo hangot ad ki.
Jol sejtem, hogy ha legtelenitek, akkor a radiatoron kinyitom a legtelenito csavart, a kazanon pedig valaki egy csappal tolti vissza amit eddig a levego toltott ki?

(#75357) Met válasza zolikaDB (#75356) üzenetére


Met
Topikgazda

Kinyitogatod a légtelenítő csavarokat a radiátoroknál, ha már víz jön és nem hallasz bugyugást elzárhatod.
A kazánnál rátölteni csak akkor kell ha leesik a nyomás, azt látod a kijelzőn. Nem kell ezt egyszerre elvégezni, nyomás van a rendszerben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75358) Chaser válasza pjen (#75354) üzenetére


Chaser
titán

En is laktam gazos atfolyos melegitos lakasban, 10 perc alatt kinti legnagyobb hidegnel is tele volt a kad - porgott is a gaz ora ( : - , nem is kicsi, ontott vas, hoszigeteles sehol semmi, na ott pancsikoltam rendesen mikor furodtem, kulonben oda fagyok ( : a kis belso gaz konvektor felulre melegitett de alulra semmit
Lenyeg a lenyeg, vannak kisebb teljesitmenyu elektromos atfolyos megoldasok, onnantol meg mindenki maga penztarcaja szerint el tudja donteni neki kell-e, akar bojler melle kiegesziteskent, akar onalloan tobb helyre
Engem nem erint, de volt ido mikor nagyon tudtam volna orulni ilyen megoldasnak is
Bejovo vizet jo h szoba hoztad, azzal sokan nem kalkulalnak, nyilvan nyaron gyorsabban melegit barmi mint eros minuszoknal amikor erosen lehul a betap viz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75359) zoli03 válasza Chaser (#75353) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen értő olvasásra gondolsz?

(#75360) zolikaDB válasza Met (#75357) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!
Mennyinek kell lennie a nyomasnak?

(#75361) ctrlaltdel13 válasza zolikaDB (#75360) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért azt tudd, légtelenítést akkor csináld mikor a keringető nem dolgozik.

(#75362) Met válasza zolikaDB (#75360) üzenetére


Met
Topikgazda

A mutató maradjon a zöld tartományban, hideg és fűtött állapotban is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75363) zolikaDB válasza ctrlaltdel13 (#75361) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azaz, ne futson? Ne kapcsoljon a termosztat?

(#75364) Met válasza zolikaDB (#75363) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75365) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

valoszinu hulye kerdes :) de azert felteszem! szoval epitkezes alatt beazott egy fal, elvileg most azt mondjak,hogy kiszaradt...de azert meg tok sotet a vakolt fal...hogyan tudom, hogy tenyleg megszaradt-e?
ha athuzom a kezem akkor kicsit nedvesnek vagy hidegnek erzem...

elore is koszonom a tippeket hozzaszolasokat. :)
offba teszem mert nem tudom emnnyire on :D

(#75366) bazsimano válasza bazsimano (#75365) üzenetére


bazsimano
őstag

lejart a szerkesztes csak gondoltam feldobok ket kepet...teglan is latszodik, hoyg kicsit megszivta magat

(#75367) föccer válasza bazsimano (#75366) üzenetére


föccer
nagyúr

Ragassz rá egy szétvágott szemeteszsákot szalaggal. Legyen a fal és a zsák között egy tiszta, gyűrődésmentes A4-es másolópapír. 24 óra múlva vedd ki a papírt és ha az foltos, hullámos, nedves, akkor nincs rendesen kiszáradva. Ha ~ nem változik az állaga, akkor száraz a fal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75368) bazsimano válasza föccer (#75367) üzenetére


bazsimano
őstag

:R :R :R
nagyon koszonom a tippet!
holnap akkor meg is csinalom!
mert ugye addig nem akarom hogy burkoljanak amig nem szaradt ki...most legalabb esik az eso es majd kiderul, hogy megoldottak-e a beazas okat vagy sem...
koszonom megint!

(#75369) philoxenia válasza Chaser (#75358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a vízvezetékből nálunk például elég kicsi a hőmérsékletkülönbség. Nagyjából másfél méter mélyen nincs olyan nagy hőingás...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75370) pjen válasza philoxenia (#75369) üzenetére


pjen
félisten

Azért hidd el,nem mindegy,hogy 5 fokos a Duna,vagy 25.Főleg sűrűn lakott környéke,ahol gyorsabban cserélődik a víz.

(#75371) philoxenia válasza pjen (#75370) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, nálunk 100m mélyről jön a kutakból mindig... :D
De van a környéken település, ahol ugyanez termálban.... Nyáron mentek a turisták a nyomos kúthoz, nyomták egy darabig, mert langyos víz jött, majd mikor azt a kis "hideget" is kiengedték.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75372) pjen válasza philoxenia (#75371) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom nálatok milyen rendszer van,Jászapátin sem lehet hideg vizet engedni a csapból

(#75373) canniball válasza csemberlen (#75266) üzenetére


canniball
nagyúr

"A classicot nem fogják forgalmazni hamarosan."
Nafasza! :((( Pedig pont azt terveztem, hogy erre cserélek mindent, mivel ez már idétlen idők óta létezik és mindig is létezni fog, így ha tizensok év után valamiért szükség lesz egy-két cserére akkor nem lesz vele probléma...

Vízmelegítő téma: mosdóhoz mekkora átfolyós kell/illik? Ott érdemes ilyenben gondolkodni (vagy inkább valami kicsi tartályos)?

(#75320) macilaci78!
Tény hogy kicsit körülményesebb, de azért nem a világ vége, csak tudni kell együtt élni vele. Életem nagy részében "éjszakai áramos" vízben tisztálkodtam és még nem kaptam agyérgörcsöt miatta. :) Cserébe olcsóbb, valamit valamiért.

És ha már előjött a téma: ahogy írtam ketten vagyunk egy 100l-es villanybojlerre, ez tavaly 140kWh/hó átlagfogyasztást generált, nekünk ez cca. 3500Ft. Vajon hasonló paraméterek mellett ez mennyiből jönne ki, ha gázzal készülne a melegvíz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75374) zolikaDB válasza Met (#75364) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi!
Meg valami! Ez a suvitos radiator teljesen el van zarva (mert csak a gyereke van nyitva a szobajaban), megy a futes, de langyos...
Miert?

Ja, nincs zold sav a kazanon (Junkers): kép

[ Szerkesztve ]

(#75375) sketchifun válasza zolikaDB (#75374) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azért meleg, mert a szelep nem zár rendesen. Zöld nincs, de szürke van. Azon belül legyen.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75376) zolikaDB válasza sketchifun (#75375) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mit lehet tenni? Kicserelni a csapot?

(#75377) sketchifun válasza zolikaDB (#75376) üzenetére


sketchifun
senior tag

Például. De ha nem akarod most szétszedni, zárd el a torlószelepet.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75378) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Valaki ismeri esetleg az MFB vekop hitelprogramját részletesebben?
Tud e valaki ajánlani olyan vállalkozást aki a pest megyei Abonyba vállalna hőszigetelést + nyílászáró cseréket a hitelprogram keretében?

(#75379) zolikaDB válasza sketchifun (#75377) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az melyik is?
Itt ennyit latok: [kép]

(#75380) sketchifun válasza zolikaDB (#75379) üzenetére


sketchifun
senior tag

A radiátor másik felén találod.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75381) pjen válasza canniball (#75373) üzenetére


pjen
félisten

Ennyiből bőven. Nyáron 5K átlag a gáz számla, azzal is főzünk és nem spórolunk a meleg vízzel.

(#75382) zolikaDB válasza sketchifun (#75380) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm, megvan, elzártam, és már nem süvít. Ez nem okoz zavart a rendszerben? Ez a legnagyobb radiátor a lakásban. (mi nem fázunk, mert a többi bőven sok, és körbe vagyunk fűtve)

Úgy gondolom, hogy azért volt ez a fura hang, mert valamennyi vizet így is átengedett a hibás szelep, és a kis keresztmetszet ilyen hangjelenséget okozott.

Illetve: ha a csapot ki akarom cserélni/cseréltetni (nem vagyok analfabéta, vannak szerszámaim is), akkor ahhoz érdemes szerelőt hívni, vagy nekiállhatok én is? Annak tudatában persze, hogy valaki felvilágosít, mi is a teendő pontosan. Nem tudom, hogy mik a lépések, eddig gázkonvektoros, cserépkályhás házban laktam.

(#75383) elfelejtette válasza pjen (#75381) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na ezért örülnék én is, ha nem az utca elején, tőlünk 100 méterre lenne a gázcső vége. Még ha igaz is lenne az ingyenes közműbekötés, akkor is elég sokba lenne csak a bojler és a tűzhely kiváltása.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#75384) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám amire kérnék segítséget.
Hogy lehetne megoldani valamiféle utólagos szigetelést két szint között?
Adott egy régi építésű ház ami két szintes. Két külön álló lakással. Mi lakunk az alsó szinten ( sajnos)
Fent laminált parketta van. Ha azon csak simán végig megy a szomszéd, már lent hallatszódik. De! Van két gyerek is! És ők azért ugrálnak rendesen.
A legnagyobb baj, hogy semmiféle szigetelés nincs a két emellett között. Ráadásul nálunk van álmennyezet is ami mint egy hangszóró úgy funkcionál. Vagyis inkább mint valami mélyláda! Nagyon durva, elviselhetetlen itt a dübögés.
Hogy lehetne ezt orvosolni?
Álmennyezetet leszedni és valami szigetelést + gipszkarton? Vagy ez a lambéria alá nem lehet valamit betenni ami felfogná ezt a hangot?
Ilyen az álmennyezet :

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75385) sketchifun válasza zolikaDB (#75382) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ki cserélheted Te is, nem nagy művelet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75386) Chaser válasza jegenye77 (#75384) üzenetére


Chaser
titán

ez így már kísérletezős, ha nem akarod bolygatni legegyszerűbb módja ha kipróbálod a parafatekercset, jelenlegi verzióban vagy bejön, vagy nem
nálam álmennyezet felett van 4mm-es, de felettem van rendes födém
ha van egy kisebb helyiséged ahol tudsz játszani, kipróbálod a 6mm-est, az 2500ft/nm környékén van értelmes helyen, vagy 4mm-est, 1700ft alatt kicsivel, natúrban is nagyon szép, egy lakkréteget teszel rá és kész, vagy ha minta kell akkor falburkolók, de azok 3e ft/nm-től indulnak és 3mm-esek csak, magát a tekercset terhelni nem lehet, viszont kifejezetten mennyezetre teljesen rendben van, nem kap terhelést, esetleg 4mm-es és arra falbirkoló, az már 7mm
ragacs úgy számoltam 7-800ft/nm-re jön ki
vagy teljesen lebont, kőzetgyapot mennyezetre ragaszt, dübelez, de hangszigetelő gyapot 5cm se olcsó, 2e-től/nm, nálam az egyik 3cm-es is 2e volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75387) philoxenia válasza jegenye77 (#75384) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75388) Chaser válasza philoxenia (#75387) üzenetére


Chaser
titán

"..Ma már ezt nem alkalmazzuk, ennek több oka is van. Stabilabb, teherhordóbb és jobb hangszigetelő képességű rétegrendet biztosít a 4 mm parafa teljes felületen + hanggátló lap + 1 vagy 2 réteg hanggátló gipszkarton speciálisan kifejlesztett rögzítő rendszerrel. "
no fene, egyre több helyen látom az elgondolásomat gyakorlatban:) pontosabban a megvalósult elgondolásomat, amiből parafa kimaradt - egyelőre -

phonestart direkt nem ajánlottam neki, nagy a tömege, drága is, alsó födémnél oké, esetleg válaszfalnál is, mennyezetnél nem feltétlen erőltetném

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75389) jegenye77


jegenye77
addikt

Köszönöm! Jónak tűnik mindkettő.
Közben ezt találtam.
Ezt ha csak ráraknám a fára az érne valamit?
Vagy muszáj lenne inkább az álmennyezet alá tenni a szigetelést?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75390) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Csepelen szeretnénk 4 ablakra redőnyt egy panelban, szúnyoghálóval együtt.

Milyet érdemes beszereltetni? A műanyag kevésbé zajos eső idején, mint az alumínium? A szomszéd azzal ijesztgetett, hogy a lakás a tájolásánál fogva nagyon kapja az esőt és a szelet, emiatt nagyon hangos a redőny eső idején, szélben meg fel kell húznia, mert le akar szakadni.

[ Szerkesztve ]

(#75391) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

vettem egy lakást és szeretném egy vagy két szobában a melegburkolatot lecserélni. Feltételezem, nem fogom tudni egy YT videó alapján megcsinálni ;]

Szóval tudnátok ajánlani szakit, aki március elején ezt meg tudná csinálni és szépen dolgozik?
BP XIV kerületről van szó.

Előre is köszi!
üdv
J.

(#75392) föccer válasza joysefke (#75391) üzenetére


föccer
nagyúr

Laminált parketta? Szőnyegpadló? Mi a jelenlegi burkolat? Alatta mi van? Mekkora felület?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75393) pjen válasza joysefke (#75391) üzenetére


pjen
félisten

Meleg burkolat a hajó padló,a parketta,szőnyegpadló,laminált stb.Mit szeretnél cserélni és mire?

(#75394) joysefke válasza föccer (#75392) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

pjen, föccer:

Kettő félszobáról lenne szó, 20nm.

laminált parketta lenne, valami szép hajópadló szerű. Jelenleg valami ócska parketta van. Nem tudom, hogy az ócska parketta alatt mi van. Egyébként szoktak lerakni a laminált padló alá még valami réteget?

Hozzáértés nélkül mekkora munka ezt megcsinálni vagy mindenképpen szakember kell?

Kb milyen piaci tarifával számoljak?

[ Szerkesztve ]

(#75395) Chaser válasza joysefke (#75394) üzenetére


Chaser
titán

laminált padló, nem parketta, és a laminált padló az ócska, nem a parketta:)
fel akarod szedni a régit? ha nem baj a szintemelés hagyhatod, leegyszerűsíti a dolgokat
ha nagyon hepe-hupás az bajos, majd valaki megmondja lehet-e kiegyenlítőzni, elvileg igen
3-5mm xps alátét vagy parafatekercs - ez utóbbi sokkal drágább -
csatlakozások párazáró fóliával lezárva
diletációs hézag minden szélen
egyik belső oldalról elindulsz, távolságot tartod, eltolással dolgozol, 30cm-nél ne legyen kisebb a darab
a szegőlécet nem rögzíted a padlóhoz, csak a falhoz
utolsó sor mókás lehet, attól függően mennyire párhzuzamos/nem pár huzamos a fal, és ennél kell "bepattintó vasat" használni, mivel már nem férsz hozzá mint a többihez
dekopírfűrész a barátod tud lenni vágásokhoz
nagy vonalakban ennyi
klikkeset szeretnél gondolom, nem kell ragasztani, nem is szabad

szerk: ha nagyon szépen akarod küszöböket is bevágod, illetve csöveknél vagy "taknyolsz", vagy ha lehet leveszed a radiátort - ha van -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75396) föccer válasza joysefke (#75394) üzenetére


föccer
nagyúr

Rakj fel néhány képet. Panelről van szó, vagy régi társasházról? Megvannak a jellegzetes építési módok, így minden információ számíthat. Ha mázlid van és a parketta alatt használható réteg van, akkor egyedül is meg tudod csinálni. Lamináltat lerakni nem nagy ördögőség.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75397) joysefke válasza föccer (#75396) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

99-ben épült tégla társasházról van szó, 3. emelet. Képet egyelőre nem tudok a padlóról felrakni, márc elsején van a kiköltözés/átadás.

(#75398) föccer válasza joysefke (#75397) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor szerintem simán megcsinálod magad is. Parketta legrosszabb esetben is ragaszotott. Az szívás felszedni, de ha az megvan akkor van egy kvázi sík alzatod. Max kiegyenlítőzni kell, mehet rá a hablemez és a laminált. Sima ügy.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75399) joysefke válasza Chaser (#75395) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

fel akarod szedni a régit? ha nem baj a szintemelés hagyhatod, leegyszerűsíti a dolgokat

Igen, szeretném felszedni, szeretném, ha a nappali és a szobák burkolata egy szinten mozogna. A nappali járólapja szép, az marad.

csatlakozások párazáró fóliával lezárva

párazáró fólia mire való? Nem fülled be alatta? Ez a harmadikon van, tehát a talajtól (vagy nem tudom honnan) nem kap nedvességet.

klikkeset szeretnél gondolom, nem kell ragasztani, nem is szabad

Igen, klikkeset.

(#75400) szaszyka válasza Brandynew (#75390) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szülői házban, északra néző ablakokon van műanyag redőny, az elég szépen kopog. Nálunk alumínium van, a lamella purhab szerű anyaggal kitöltve, tehát nehezebb jóval, mint a műanyag lamella. A miénket kevésbé hallom, ha esik az eső. Arról nem beszélve, hogy a műanyag azért elöregszik, és elkezd repedni 10-15 év után. Legalábbis szülői háznál ez történt. Az Alu redőny talán tartósabb lesz...

Lenovo Thinkpad X220 :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.