Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75951) canniball válasza macilaci78 (#75948) üzenetére


canniball
nagyúr

"Én az átfolyós gázbojlert cseréltem 80 literes villanybojlerre és jött is a gáz, hogy akkor a 2 helyiséggel odébb lévő konyhába szagelszívó, légbeömlő, mágnesszelep, gázterv."
És ez mikor történt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75952) macilaci78 válasza sanzi89 (#75950) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A helyi önkormányzat építési hatóságát kérdezd meg, majd ők útbaigazítanak.
Szüleimnél is van árok, amit én ebből tapasztaltam: a vizet nem elvezeti, hanem elszikkasztja. Ide csurog, meg is áll benne, ha magas a vízállás, de szép lassan elszivárog anélkül, hogy az 5 háznyira lévő csatornáig elérne az árok.
Abban is biztos vagyok, hogy a betoncsövet összetöri egy autó. Lehet, a tied nem, de az a teherautó, amelyik a bejáródon fordul meg Y-ban, az biztosan.
A társasház, ahol dolgozom, nemrég csinálta meg drain csövekkel a parkoló szélét, rá kulékavics. Mivel mindenféle tábla ellenére a sok vadparaszt ráparkolt, össze is törtek a kb 80 cm mélyen fektetett csövek, úgyhogy egy méterre a díszburkolat szélétől oszlopokat fúrtak le. Így a potyázóknak nincs helye, míg a parkolótulajdonosoknak ennyivel kevesebb helyük van manőverezni és megnövekedtek a zárt parkolóban a parkolási sérülések.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75953) macilaci78 válasza canniball (#75951) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2,5 éve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75954) pjen válasza macilaci78 (#75948) üzenetére


pjen
félisten

Enyém családi,és lassan 30 éves.Konyhában tűzhely és kéményes átfolyós vizmelegítő.Tűzhely felett elszívó.Tűzhelyrt most cseréltem másodszor,egyszer a vízmelegítőt is.Mágnes szelepet most sem kértek.Szerelő jött,kicserélte a flexi csövet sárgára,felcsavarta,bélyegzett és ment.

(#75955) szaszlaci válasza macilaci78 (#75949) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól nem félek, hogy leszakad a födém. Hanem egy emeleten sok betont felhasználni rettentően körülményes, ez egy egész brigáddal is nehezen kivitelezhető. Betonkeverő meg ott vicces lenne, szóval maradna az igen drága kevert beton.

Akkor a javaslatod, ha jól értem a következő:
Maradnak a párnafák, itt-ott javítom.
Sittet (részben) közülük kiszedem, helyére szigetelő.
Rájuk rakok (csavarozok) OSB-t. Milyen vastagot?
Erre jön egy védő, hogy ne szívja ki a vizet a csemperagasztóból, majd a ragasztó meg a csempe.

Eddig ilyet nem csináltam, ezért ez így első hallásra nagyon gyengének tűnik. Ugye ez csempe, ha meghajlik az OSB, már törik és jön is fel. Egy szekrény, egy ágy meg nehéz.
Látom, hogy létezik MFP lap. Vannak arról tapasztalatok?

Igazából mindig is kizárólag csempe párti voltam, és az kelleni is fog, de most elgondolkoztam másokon is. A laminált padlón is, de sokkal inkább a vinyl lapokon. Ezek mennyire bírják ki, ha pl. húzok rajtuk egy kerék nélküli széket? Nem naponta hetvenszer, de azért egy burkolat, ami nem ellenálló a normál használattal szemben, nem sokat ér.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75956) canniball válasza macilaci78 (#75953) üzenetére


canniball
nagyúr

Azóta változtak az előírások, tavaly is és múlt héten is. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75957) pjen válasza szaszlaci (#75955) üzenetére


pjen
félisten

Valami öntött műgyanta padlón nem gondolkodtál?

(#75958) canniball válasza pjen (#75957) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt én is néztem (a közelgő felújítást tervezgetve), de a honlapokon vagy nem írnak árat vagy ha igen az elég horror...vagy rosszul kerestem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75959) pjen válasza canniball (#75958) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos,de például egy valódi tölgy parketta sem olcsó,én lakószobába biztos nem tennék hideg padlót.

(#75960) ctrlaltdel13 válasza sanzi89 (#75950) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nállam is beton dudacsövek kötik össze az árkot,azon van 18 cm vasalt beton,normálisan megcsinálva.
Mixer 8köbbel a puttonyába már járt rajta,és nem repedt meg.

(#75961) canniball válasza pjen (#75959) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, én sem a szobába gondoltam és járólap helyett jött képbe; de ezek szerint jól láttam hogy árban nem egy szinten van a kettő.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75962) sanzi89 válasza ctrlaltdel13 (#75960) üzenetére


sanzi89
addikt

Én a 18 cm vasalt betont hagynám ki, helyette földet meg gyepet tervezek. Fűnyíró teli gyűjtővel a max, amivel rá akarok menni, plusz sövénnyel el lenne terv szerint kerítve, szóval ráparkolni sem lehet.
Próbálkoztam az Önkormányzatnál, de nem tudtam az illetékest elérni telefonon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#75963) szaszlaci válasza pjen (#75957) üzenetére


szaszlaci
addikt

De igen, régebben néztem. Nincs mintája, ez nem lakószobába való, és ha jól emlékszem, elég drága is.

Viszont ez a hajlékony vinyl így hirtelen szimpatikus. Aztán lehet, holnapra elmúlik. :) Érdekes, hogy a szélre nem is rak tágulási hézagot.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75964) pjen válasza szaszlaci (#75963) üzenetére


pjen
félisten

Van mintás is.Valóban nem olcsó,de ezen huzogathatod a széket.

(#75966) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Tegnap óta folyik a WC tartályból a víz a WC-be, folyamatosan. Albérletben lakunk, jó magasan van a tartály, székről nem látok bele. Na meg amúgy se tudom mit kéne nézni.

Mielőtt szétszerelésre kerül a sor, ajánlatos próbálkozni valamivel? Például vízkőmentesítő vagy ecet öntése a tartályba, hátha csak vízköves? Nem tudom, hogy milyen márkájú, esetleg fotót tudok róla csatolni. Viszont a tetejét nem lehet levenni, csak ha a kiakasztom a lehúzót is.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#75967) Met válasza 4ron (#75966) üzenetére


Met
Topikgazda

Két dolog miatt folyhat.
1. valami szennyeződés (pl.vízkő darab) miatt nem zár rendesen az a bigyó amit felhúz a lehúzó kar ez
2. vízkő miatt nem zár el a töltőszelep ebben hiába van tele a tartály és a felesleges víz középen, a túlfolyón folyik ki.

Szét kell szedni
1. kiszeded a koszt a tartály aljáról
2. szétszeded a töltőszelepet, 1-2 órára tömény ecetbe áztatod

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75968) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Na jó, átgondoltam ezt a padlóburkolást. Elég új utak ezek nekem, vajon működne ez így?

Parkettát felszedem, alóla a fákat is.

1. Gerendára ráragasztom a 15 – 20 milis OSB. Ahol felfekszik, tegyek a lap és a gerenda közé zajszigetelést? Vékony parafát?
OSB-t egymáshoz rögzítem csavarral/kapoccsal. Falnál hézagolok.

2. Bekenem az OSB-t valamilyen tapadóhíd kategóriás anyaggal. Aztán rá az aljzatkiegyenlítő, vékonyan.

3/a: erre csempézek cementes vizes csemperagasztóval.
3/b: hagyom a csempét, helyette vinylt ragasztok rá. (Ott akkor vizes ragasztó sincs.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75969) Morris válasza szaszlaci (#75963) üzenetére


Morris
veterán

Mivel vízálló a vinyl lap, így nem szükséges hézag. Párára nem változtatja a méretét.

(#75970) bmwsan válasza macilaci78 (#75945) üzenetére


bmwsan
senior tag

Elsokörben az elektromos hálózatott kell kitalálni, ha megy a 3*16A esetleg több akkor lehet, indukciós lesz, viszont ha csak 1x32A akkor marad sajnos a gáz.

Illetve Chaser kolléga javaslatára, gondolkoztam hogy a leendo nappaliba, illetve a konyhába, klímás futés, fogunk kialakítani, amennyiben nem extra nagy költség és H tarifával megnézni, hogy mennyivel olcsóob/drága´ba vele futeni, mint a konvektorokkal. Amennyiben olcsóbb késobb a konvektrokat el bontjuk.

Fúrás vésés nem para, mert minden szét lesz verve, falakon tapéta van, az jön le, szonyeg, hajópadló, szonyeg, egyéb burkolatok, új nyílászárók, új ajtók.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg nincs pára elszívó a konyhában, itt milyen megkötések vannak, mondjuk gáz és indukciós fozolap esetén? Kis légtér alapterület; kb, 2,5x3,5m, ebból még sokat kivesz a bútorzat és a berendezések. Mire érdemes figyelni? Azt tudom, hogy légtér alapján kell kiválasztani, hogy milyen elszívása legyen.

(#75971) gerisz23 válasza bmwsan (#75970) üzenetére


gerisz23
őstag

Minél nagyobb a teljesítménye annál jobb,viszont a levegő utánpótlást biztosítani kell,feltéve hogy ki is vezeted a páraelszívó csövét a szabadba(minél rövidebb távon viszed a csövet annál jobb az elszívó hatásfoka).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75972) bmwsan válasza gerisz23 (#75971) üzenetére


bmwsan
senior tag

Közvetllenül a fal mellé kerülne, tehát páraelszívo szélességének a fele, illetve a falvastagság. Maximum 80-90cm. Levego utánpótlásnak ventilátoros rendszernek kell lennie, vagy mivel közel van az ablak annak a nyitása is elegendo? Illetve akkor a fozolap az mindegy?

köszönöm szépen!

(#75973) dh66e válasza bmwsan (#75972) üzenetére


dh66e
veterán

A résnyire nyitott ablak már bőven elég.

(#75974) gerisz23 válasza dh66e (#75973) üzenetére


gerisz23
őstag

+1

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75975) Chaser válasza szaszlaci (#75947) üzenetére


Chaser
titán

Hangszigetelo gyapot van, hungarocell erositheti is a hangot, nem hogy szigetelne
4cm beton eleg, baumit esztrich kb hozza a rairtakat, 20kg/nm/cm, 4cm-nel 80kg
Amit felszedsz annak is szep tonege van ( :
Ha nagyon nem akarsz betonozni gipszkarton szaraz fodem is van, az se konnyu nyilvan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75976) Chaser válasza szaszlaci (#75968) üzenetére


Chaser
titán

Ha taoadohiddal kiegyenlitesz akar hezagot se adj, ha dilatalna menne vele a kiegyenlito is sztem
Ha mar osb, akkor arra parafa tekercs es erre burkolat, dilatalhat az osb ha akar, nem bantja a burkolatot, parafara is lehet burkolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75977) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, most találtam, teljesen véletlenül (Youtube-on) olyat, hogy : PhoneStar Csendlap.

Bár nekem eléggé kamuszagú, de érdekelne, valaki ismeri-e?

-

(#75978) Chaser válasza 7Sony7 (#75977) üzenetére


Chaser
titán

Nem kamu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75979) 7Sony7 válasza Chaser (#75978) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor viszont.. Mintha valaki mennyezeti hanggátlást keresett volna a minap...

[ Szerkesztve ]

-

(#75980) szaszlaci válasza Chaser (#75976) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szóval azt mondod, hogy a gerendára egyből közvetlenül ráteszem az OSB-t, mondjuk összesen másfél vagy két centit. (A gerendák közé teszek esetleg szigetelést a bent lévő pl. salak helyett.)
Rakok rá egy nejlont.
Azután az egészre leterítek mondjuk 2 – 4 mm parafát.
Ezután hogy rögzítem hozzá pl. a ragasztott vinylt? Nem nyomódik az be egy bútor lába alatt?

gipszkarton szaraz fodem is van
Nézem, de nem sok infót találok róla. Ezt hogy is lehetne használni?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75981) Ace Ventura válasza 7Sony7 (#75979) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én érdeklődtem, de a phonestar lapokat forgalmazó cégtől kértem árajánlatot 36 nm-re, és 1.2M Ft-ra jött ki a munkadíj anyaggal. Az elég sok, és akkor még ki sem festettem :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#75982) ALI_G


ALI_G
veterán

A fuga bontatlan csomagolasban meddig all el pl padlason?

Másik kerdes, hogy a szilo mivel jon ke maradektalanul csemperol/laminalt padlorol?

(#75983) 7Sony7 válasza Ace Ventura (#75981) üzenetére


7Sony7
addikt

:Y Így már értem, miért nincs elterjedve.

-

(#75984) macilaci78 válasza szaszlaci (#75955) üzenetére


macilaci78
nagyúr

OSB és párnafa közé vakpadló. Ha az osb behajlik, a fuga törik.
PVC jó anyag, olcsón vannak nagy kopásállóságok, ragasztva nem is kopog. Minden mozdított bútor talpára filcet. :K

Nem nyomódik az be egy bútor lába alatt? - De. Kicsit bővebben a vinylekről. A ragasztós csíkPVC-k 2-3 mm vastagok, alá ragasztott tekercses alátétet szabad rakni, ami nem tartalmaz gumit. Van hozzá való alátét, 2 mm vastag. Benyomódik, puhább a lépéskomfort, de mivel a ragasztós vinylnek nincs kapcsolódási rendszere, így elbírja.
A klikkes vinylek 4,5-10 mm vastagok, két fajta van belőla. Az egyiknek vinyl a magja is és 4,5-7 mm vastagok, rugalmasabbak, hajlékonyabbak. Speciális alátétet szabad itt is használni, ami 1,5-1,6 mm vastag és közel egy tonnát tart négyzetméterenként. Egyrészt elég sokat bírnak, másrészt ha mégis összenyomódna, akkor sem tud olyan sokat, hogy a padló ne tudná lekövetni. Egy 4 mm vastag parafa már enged annyit, hogy a klikk eltörjön, szétugorjon. A másik fazonnak a lamináltaknál is használt HDF a magja, ezek vastagabbak, merevebbek, nem hajolnak. Gyakorlatilag egy laminált parketta papírdekor helyett a 2 mm vastag vinyl lapokkal lefedve. Ugyanúgy is működik: alátét, dilatáció, stb, csak itt a felső réteg nem ázik fel.

Alépítmény: az OSB 15 mm vastagságtól lépésálló, tehát nem szakad be, de rugalmas, meghajlik a súly alatt, zongora, vagy a hab tested, mindegy. Ezért rakunk alá vakpadlót, ritkított deszkázatot. Az OSB fa, körbe dilatálni kell.
Párnafa szintezve, fólia, vakpadló szintezve csavarozva, csapnútos OSB csavarozva, ragasztva, ragasztós burkolat alá műgyantás tapadóhíd, ragasztós PVC kiegyenlítő is, mert a táblák illesztése előbb-utóbb átüt. Egy csemperagasztó vastagsága elviszi. Klikkes burkolat elbírja az OSB illesztéseit.

Tudom, hogy a parafa manapság divatos és tele van ódákkal a net is, hogy milyen fasza, de nem alkalmas mindenre és majd 5-10 év múlva fogsz te is rájönni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75985) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#75984) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van már gumis anyagból lamináltpadló.
Én raktan már olyat,full vízálló,minimális tágulás,jól bírja az igénybevételt,és marha jól is néz ki.

Szerk: olvasva amit írtál később, fólia az minek a rétegrendbe? Ha az alsó oldalon nem oldottág meg a tökéletes párazárást,akkor a sziigetelő és fődém kapja a párát sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#75986) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#75985) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lamináltakról nem írtam, csak a vinylekről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75987) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy elég meredek az ötlet, de gondoltam egy kérdést megér a dolog. :)

Egy ideje bányászattal foglalkozom. Ebből adódóan jó pár vga-t hajtok. Ez annyit tesz, hogy konkrétan télvíz idején a videókártyák fűtik fel az adott szobát, amiben vannak. Innét jött az ötlet, hogy vajon vizes blokkokkal, nagy(obb) teljesítményű szivattyúval szerintetek alkalmas lehet padlófűtés üzemeltetésére ez a rendszer?

A kártyák 60 fok környékén mennek. A padlófűtéshez elvileg nincs szükség olyan meleg vízre, mint egy radiátor esetén. Elvileg 40 fokra maximalizálják ezt a hőmérsékletet.. Összteljesítményt nézve valahol 1600-2000 wattról beszélünk.

Szerintetek van létjogosultsága ennek az ötletnek?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75988) ctrlaltdel13 válasza aleister (#75987) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez most vicc?
A direct légfűtéstből padlófűtést🤔🤔

(#75989) macilaci78 válasza aleister (#75987) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyi víz van egy vízhűtéses rendszerben? Van egy liter? És mennyi van egy helyiség padlófűtésében? 20 liter? Nem hiszem, hogy csak padlófűtésre ezt be lehetne fogni gazdaságosan. De ha a fűtési rendszered amúgy már kész, akkor egy hőcserélőn keresztül betolhatod a fűtésedbe, vagy a hőtárolódba. Esetleg csövezésen, szelepeken keresztül kültérre is nyáron, vagy a hőtárolódat fűtheted vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75990) aleister válasza macilaci78 (#75989) üzenetére


aleister
veterán

Igen, pontosan a víz mennyisége miatt kérdeztem, hogy ennek mekkora a létjogosultsága.

Nem sok infót találtam a témáról neten, de ebben a topicban van egy kalkuláció. Eszerint -ha jól látom- egy 150 m2-es terület felfűtéséhez valamivel több, mint 9000 watt-ra van szükség. Én 50 m2 alapterülettel gondolkozom. Nem tudom, hogy lineáris-e a változás, de ha igen, akkor elvileg 3000 watt elég lehet ehhez.

Tehát a fenti szerint működhet a dolog. Ezért reméltem, hogy esetleg valami padlófűtéshez értő (méretezni tudó) szaki felhomályosít jól a részletekről. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75991) pjen válasza aleister (#75990) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az nagyon optimista becslés.Olyan 50w normál lakás/légköbméter.szerintem és pár szerelő haver szerint is.

(#75992) ctrlaltdel13 válasza aleister (#75990) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kíváncsi vagyok ki foglya beméretezni, a csövek,szerelvények,padló stb hőveszteségét.

(#75993) aleister válasza pjen (#75991) üzenetére


aleister
veterán

Köszi, ez hasznos infó.
Tehát ez a jelenlegi 2000 watt 40 m3-re elég. Ez bizony elég karcsú. :((
Ez alapján kb 3 méteres belmagassággal számolva, kb 6000 wattra lenne szükség 40 nm alapterülethez.

(#75992) ctrlaltdel13
Gondolom annak a foglya, aki elkapta. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75994) macilaci78 válasza aleister (#75990) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit sugalmazni próbáltam, hogy egy meglévő fűtési rendszerbe be szerintem bekötheted egy hőcserélőn keresztül, de csak erre fűtési rendszert építeni nem rentábilis.

A hőcserélőnek az az előnye is megvan, hogy a PC-ben használt hűtőközeg nem keveredik a fűtési körben használt csapvízzel. nyáron is tudod hova terelni a meleget, nem korrodálja, szemeteli tele a VGA-t, nyomással se lesz gondod, kisebb szivattyú is elég, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75995) Chaser válasza szaszlaci (#75980) üzenetére


Chaser
titán

csak ha teljesen szintben vannak, ha nem akkor szintezni kell valamivel, akár parafával
ha csak "linóleumot" akarsz ragasztani az alá külön nem raknék parafát, hideg brukolathoz, hogy úsztatva legyen
azzal számolj, az osb vízálló, egészen addig míg meg nem vágod, ahol vágod ott már tudja szívni a vizet, lakkbenzinnel pl le kell kenni
gipszkarton födém száraz beton, ugyanúgy kell felhasználni mint az osb-t, mindkettőnél szintezés
gerendák közét perlit betonnal is kitöltheted, az viszont lassan szárad, 5nap/cm, de nagyon könnyű és hőszigetel, valami 500kg/m3 a sűrűsége, hagyományos betonoknak jóval tonna felett, önmagában nem terhelhető, kell rá tehereloszlató réteg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75996) aleister válasza macilaci78 (#75994) üzenetére


aleister
veterán

Igen, átjött a hőcserélős ötlet, és valóban működőképes ez, viszont érzésem szerint így már anyagilag nem érné meg. Már csak a vízhűtő blokk alsó hangon 800k lenne a kártyákra, ami akkor térülne meg hosszú távon, ha ténylegesen kifűtené a lakást. A hőcserélő megint lenne kb 150k. Ígym hogy csak rásegít egy meglévő rendszerre, szerintem az életben nem hozná be a rászánt összeget.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75997) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Villanybojler szerelőt tudtok ajánlani? (III. ker,ha ez számít).

A típusát majd később tudom megmondani. A hibajelenség,hogy egyre tovább melegít és egyre kevesebb ideig elég a víz, miután jelzi, hogy felemegített. Valószínűleg tele van vízkővel már, lehet a fűtőszálakat is cserélni kell (kettő van benne).

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#75998) Chaser válasza icecave (#75997) üzenetére


Chaser
titán

Igen, vizko lesz, celszeru havonta parszor maxra felfuteni a vizet, segit megelozni a vizkovesedest

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75999) szaszlaci válasza macilaci78 (#75984) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm a válaszokat neked is és a többieknek is!
Úgy néz ki akkor, hogy nem lesz csempe, hanem ezek közül valamelyik, esetleg laminált.

Ha lehetőség van rá, mindenféleképpen szeretném elkerülni a párnafás rendszer rakását (vagy a régi felhasználását). Mert nem olcsó, jól át is kell nézni és van vele munka.

Mit gondolsz, ez hogy működne?
– OSB lap, akár 15 mm alatti, rá a gerendára. Otthagyom a salakot némi alátámasztásnak.
– Erre olyan 2 – 5 cm valamilyen lépésálló zajszigetelő hab.
– Utána 2x8 mm OSB, egymáshoz csavarozva. (Felső mondjuk nútféderes, ragasztva.) De ha kevés, esetleg 2x12 mm. Meglepne, ha ez így érdemben behajolna, ráadásul nem is csempe lesz rajta.

a) verzió:
– Erre jön az általad mondott gumimentes ragasztott alátét. Nem találtam meg, mutatnál ilyet?
– Rá a ragasztós PVC. Itt gondolom még akár hajolhatna is az aljzat.

b) verzió:
– Megy rá egy ilyen fajta alátét.
– Erre klikkes kívül-belül vinyl. Esetleges behajlástól ez kitörne?

c) verzió
– Párazáró fólia + valami szivacsos alátét.
– Laminált lap. Épeszű felhasználás mellett meglepne, ha akár ez is kitörne.

Azt csak halkan merem megkérdezni, hogy nélkülözhetetlen a több centi zajszigetelő beépítése? Értem én, hogy alsó szomszéd, de a parketta egy faszerkezettel egyből rajta volt a betonon. Vajon önmagában egy ilyen 2 mm körüli lépészaj csökkentő csak nekem jó? Esetleg közvetlenül a gerendára is teszek valami ilyesmit.

Illetve itt nem használ alátétet. Ez akkor gány munka lenne, átjön minden?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#76000) szaszlaci válasza Chaser (#75995) üzenetére


szaszlaci
addikt

OSB ... lakkbenzinnel pl le kell kenni a vágást
Mármint csak simán üres lakkbenzinnel, és abból marad ott valami? Nahát.
Esetleg a vízüveg nem megfelelő? Munka alatti szagtalansága miatt.

A gipszkartonnal hogyan számoljak vastagságot, mint a betonnál, hogy mondjuk 4 cm?

Igazából a hőszigetelés valószínű elkerülendő, hisz az alsó lakó fűtése így "kárba vész", ha már egyszer felmelegítette a mennyezetét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.