Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76202) orion1025 válasza philoxenia (#76201) üzenetére


orion1025
őstag

Van egy "szerelő" gerendám körbe mint "koszorú", és ezek vannak összekötve egyharmados csapolással alsó fogópárként funkcionáló gerendákkal, illetve ezekből még raktam be kettőt. Az állószék felett nem volt semmilyen fogópár, így minden szarufánál két oldalról 5x15-ös padlóból vágtam megfelelő méreteket, melyek ráfeküdnek az állószék tetejére. Ez van az állószékhez fülezve, illetve 100-as Simson szeggel agyon "lődözve" a szarufához és a székhez. Az alsó "szerelő" gerendámhoz (ami szintén egymásba van csapolva a toldásoknál ) minden szarufa fülekkel le van fogatva, illetve kiegészítő csüngőket is már a felén elkészítettem, mert az alsó sor cserép a ház falára volt ráragasztva.

A tetőtér nem lesz beépítve, pont az állószékes kialakítás miatt, na meg egyébként sem vagyok a felső szint híve, így szabadon garázdálkodhatok építési megoldások tekintetében. A ház külső szélessége 5,60m, így nem kell akkora fesztávokat áthidalni, és hiába 45 fok körüli a szerkezet, 13 sor cserép van most rajta, a csüngő kiegészítéssel lesz ~14/oldal, de ez még kiosztás függvénye. Az újra lécezéssel és fóliázással addig várni akarok, amíg az egész megerősítés nem készül el, illetve közben azért agyalok egy "B" verziós körbe betonkoszorús megoldáson, de eddig még nem jutottam előre a történetben. Az elképzelésem egyébként teljesen járható lenne ha betonból szeretném, csak maguk a mennyezetek nem jönnek össze, pláne a látszó gerendás konyha/nappali/előtér, ami a ház cirka 60%-át tenné ki.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.