Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75551) Chaser válasza philoxenia (#75550) üzenetére


Chaser
titán

((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75552) philoxenia válasza Chaser (#75551) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk nagyon kemény a víz, a belsejét már kellett cserélni, olyan 6-8 év után talán, most működik hasonló ideje egyelőre, de nemsokára mindenképp csere, mert felújítás lesz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75553) Chaser válasza philoxenia (#75552) üzenetére


Chaser
titán

ki kell fogni, nyilván sok tényezős, nekem nem jött be
geberit is első defektes volt, nyilván szállítás közben repedt meg a tartály, szó nélkül cserélték is, ha 5-10 évet kibír bőven megérte
beépített tartályos geberit meg nyomógomb téren nem jött be
ebből is látszik van több alternatíva, ilyen beépített wc-m még sose volt, lesz mellé beépített bojler is - pontosabban fölé -, aztán majd elválik a kényszer szülte megoldás h válik be hosszú távon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75554) YAS-dude válasza Chaser (#75553) üzenetére


YAS-dude
őstag

20 éves beépített wc van nálunk, grohe, működik. Igaz, a töltőszelep már geberit, az öblítőszelepben meg valami gumit kellett cserélni, de van hozzá alkatrész (relatív drágán). Szóval nem kell aggódnod, szervizelhető és azt is ritkán kell.

(#75555) Chaser válasza YAS-dude (#75554) üzenetére


Chaser
titán

nem aggódom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75556) pjen válasza Chaser (#75555) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére ezek cserélhetőek kis barkácsolással.Már nem tom mér a döme lux ban cserélni kellett a töltőt,csak geberitet kaptam hirtelen.Hosszú évekig működtek közösen.

(#75557) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

egy ilyesmi: BOSCH GSB 18-2-Li Plus Akkus ütvefúró-csavarozó vagy MAKITA HP457DWE Akkus ütvefúró-csavarbehajtó kofferbengéppel esélyes, hogy egy tégla házban nem kell elővennem a nagy gépet, mert 10-es furatig bármit ki tudok fúrni? :)

Most van egy 14,4 Li gépem, az is tökéletes, de az ugye nem ütvefúr, és a hétvégén rájöttem, mennyire jó lenne egy kisebb gép a kisebb furatokhoz néhanéha.. :)

[ Szerkesztve ]

(#75558) pjen válasza KrAt (#75557) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó lesz,max elsőre nem a tizes fúrót kell befogni.

(#75559) updog


updog
senior tag

Sokan, sokszor írták már hogy a Luxtools felejtős cucc, de sosem árt emlékeztetni a jónépet, meg legalább más hülyeségén tanulni: egy (vadiúj) SDS fúrószár használata közben a harmadik lyuknál vasra futottam (panel), viszont nyilván az 1500W-os fúrókalapács nem viccelt, tolta tovább a fejet, aminek eredményeképp kb. 130 fokra visszahajlott, és mivel nem engedtem fel azonnal a kapcsolóját, forgott még párat, aminek következtében egy szép nagy sugárban körben felszántotta a glettet. :DDD

Visszavittem, csakhogy kb. fél éve vettem (eddig a dobozban hevert), és nem volt meg a blokk, így nem cserélték. Gondoltam, ha már itt vagyok, bemegyek, veszek valami normálisat, persze csak ezzel a márkával volt tele a fúrós polc... Kérdeztem egy segíthetekárpádot, hogy van-e normális fúrószár betonhoz - azt mondja a Lux az kiváló, és biztos a fúróm szar. Mivel nálam volt a kiflire hajlított fúrószár, megmutattam neki, akkor mondta hogy a polc tetejéről vegyem el a kétszer annyiba kerülő, ránézésre tökugyanaz, csak máshogy csomagolt fúrószárat, az jó lesz.
Mivel vasárnap délután volt, nincs autóm, és a gyerekszobában alaposan letakargattunk mindent csak emiatt, nem akartam végigmászni a várost, reménykedtem, hogy azt a maradék három lyukat még ki tudom fúrni ezzel az "újjal", szerencsére sikerült. Blokkot eltettem a biztonság kedvéért.

De hasonló tapasztalatom van a Lux baltával is, decemberben a fenyőt próbáltam a talpba faragni (élezés után), szerintem egy ételhordós doboz tetejével hamarabb beletrancsíroztam volna.

Kerülendő! :(((

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#75560) Met válasza updog (#75559) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen erőhatásnál szerintem más, drágább szár is elhajlott volna.
Panel lakó vegyen olyan 3 vagy 4 élű SDS szárat ami viszi a vasat is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75561) macilaci78 válasza updog (#75559) üzenetére


macilaci78
nagyúr

12-13 éve van egy LuxTools racsnis szettem és egy pici csavarhúzó-csípőfogó-fogó szettem, nemrég vettem egy francia kulcsot, az is teszi a dolgát rendben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75562) macilaci78 válasza KrAt (#75557) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a cégnél a Bosch-ok kikoptak, Makiták vannak, meg pár régi DeWalt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75563) updog válasza Met (#75560) üzenetére


updog
senior tag

Azt valóban nem bántam, hogy nem szakadt pl szilánkokra, és dobta szét magát, de azt is elfogadtam volna, hogy látom/érzem, hogy nem megy tovább, kihúzom, arrébb fúrok, kész :)

Egyébként a "sima" betonon még ez a Lux is átment mint kés a vajon, betonvasat meg egyékbént sem szívesen fúrnék keresztül (bár abból kiindulva, hogy milyen átalakításokat láttam már panelekben, szerintem egy átfúrt vas kutyafüle :D).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#75564) macilaci78 válasza updog (#75563) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy jó fúró mindent visz. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75565) Met válasza macilaci78 (#75564) üzenetére


Met
Topikgazda

És csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75566) Bici válasza updog (#75559) üzenetére


Bici
félisten

Nekem egy olcso SKIL furokalapacsom van, ami megall, ha vasat fog. Ez benne a jo, mert ilyenkor kicserelem kobaltos fem furora, azzal elfurom a betonvasat, es utana megyek tovabb a falfuroval. Persze, ez macera, de legalabb muxik az olcso cuccal is. A titok, hogy a furoszarhoz merten gyenge legyen a furo is. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#75567) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

még mindig én és az ablakok.

Tehát lesz a nappali / konyhában kettő darab 150x150 körüli 1999-es thermo üveges ablak. Utánanéztem és ezeknek az üvegeknek a hőszigetelési tényezője 3,4-3,6 körül lehet.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha az ablakfelújítással/beállítással párhuzamosan mondjuk modern argon gázas 1.0 hővezetési tényezős üvegre cserélem, az fűtésben komfortérzetben (télen/nyáron) mit jelentene ahhoz a megoldáshoz képest, hogy az üvegeket nem cseréltetem ki, csak az ablakokat állíttatom be/újíttatom fel?

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Beszéltem kettő ablakjavító mesterrel telefonon, szerintük az a lényeg, hogy az ablakok jól zárjanak, mert a réseken megy ki a meleg és nem az ablakon. Telefonon beszéltem egy üvegessel is, szerinte meg a régi theroüvegek cseréje modern thermoüvegre érezhetően növeli a komfortérzetet télen és nyáron illetve csökkenti a fűtésszámlát...

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#75568) Chaser válasza joysefke (#75567) üzenetére


Chaser
titán

nyilvánvalóan az üveg felületén is távozik hő, amennyiben pontosan illeszkedik a keret és illesztések, gyakorlatilag csak ott távozik, persze ha "szelel", az sokkal rosszabb lehet, mint régebbi üveg felületén az elszökő hő

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75569) Chaser válasza eszmilan (#75538) üzenetére


Chaser
titán

megkérdeztem, nálunk itt tikkurila vana fürdőben, sok éves, nem látszik rajta
akril és latex alapú legyen, ennyi a lényeg, nem hiszem h egyik nagyobb gyártó is égetné magát azzal, h nem lemosható amit annak árulnak - ha van festő ismerősöd, és ért is hozzá, meg tudja mondani mit érdemes még belekeverni, itt is tettek hozzá valamit, gyorsabban száradt és hamarabb ment el belőle a szag -
egyik srác talán polifarbet mondta, h azzal könnyebben tudott dolgozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75570) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Készítettem egy gyors megtérülési számítást amely egy régi 3,6J/K/nm ablaküveget hasonlít össze egy
modern 1J/K/nm üveggel. Az ablaküveg felületének a leendő nappalim/konyhám felületét adtam meg. A számítás csak a fűtést veszi figyelembe.

Legyetek szívesek megnézni, nem-e követtem el valami számítási hibát, mert a megtérülés kb a nevetséges kategória (soha nem térül meg a drágább üveg)

SZÁMÍTÁS:

Régi üveg hővezetése: 3,6J/K/nm
Új üveg hővezetése: 1J/K/nm

Különbség: 2,6J/K/nm

Fűtés: November-December-Január-Február-Március (5x30nap)
Fűtési idő: Napi 10 óra
deltaT = 15C (15 Kelvin)
Ablakfelület: 2x 1,5mx1,5m = 4,5nm

Évente megspórolt energia:
2,6J/K/nm x 4,5nm x 15K x 150nap x 10 óra x 3600 sec = 947,7MJ

Cirkófűtés hatásfoka: 75% (?)
Cirkófűtés által felvett hőenergia: 947,7 /0,75 = 1 263,6 MJ

Gázköltség: 2Ft/MJ http://online-kalkulator.hu/gaz-ara-2016-mennyi-1-kobmeter-gaz-ara-harmadaval-zuhant-az-orosz-gaz-ara/
Éves megtakarítás: 1263,6MJ x 2Ft/MJ ==> ca 2500Ft/év

Megtakarítás az üveg élettartama (20 év alatt): ca 50'000Ft

üveg költsége: 20E Ft/nm * 4,5nm = 90'000Ft

Üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#75571) Chaser válasza joysefke (#75570) üzenetére


Chaser
titán

én nem készítettem ilyet, nem voltak olcsóak a hő/hangszigetelések, azt viszont tudom, h a komfort érzet óriásit nőtt, mert a meleg egyre kevesebb helyen tud távozni és bizony mindenkinek feltűnt aki vmilyen módon segédkezett a felújításban
nálam is pl ott az ablak, egyik szárnynál iszonyat jön be a hideg, most már odajutok, lehet csak beállítás kérdése, de mikor ott állok azért nem jó, maga az ablak újabb fajta műanyag/acél, nem lehet 10 éves sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75572) joysefke válasza Chaser (#75571) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze ezt értem, de el kell különíteni egymástól azt, hogy:

-(1) Az ablak nem zár jól, ezért szelel, a meleg levegő közvetlenül áramlik ki ÉS

-(2) Az ablaküveg jobban hőszigetel, ezért kevesebb energia távozik kifelé hősugárzással és közvetlen hővezetéssel.

Az (1)-es problémát mindenképpen megoldom, az ablak újra be lesz állítva, ehhez valószínűleg nem kell sem ablak sem üvegcsere. (még nem lakom a lakásban, nem tudom még milyen a pontos állapota az ablaknak, csak 1-2x néztem meg felületesen)

A kérdés az, hogy miután kiküszöböltem az (1) problémát, a (2)-es ponttal mennyit nyernék.

(#75573) emre válasza macilaci78 (#75564) üzenetére


emre
veterán

azt hittem ezt linkeled

(#75567) joysefke

Nézz utána a filtrációs hőveszteségnek is.
Gyakorlatilag egy átlag épület kb. kétszer annyi energiát veszít a kötelező szellőztetéssel, mint amennyi az üvegfelület transzmissziós vesztesége.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75574) emre válasza emre (#75573) üzenetére


emre
veterán

Hmm, rosszul fogalmaztam ebbe könnyen bele lehet kötni, mert az arányok épületenként nagyon eltérőek lehetnek. Szarul vagy egyáltalán nem szigetelt esetében a transzmissziós mindig is magasabb lesz, míg egy korszerű, szigetelt épület esetében meg valszeg nagyobb filtrációs hőigénnyel kell számolni.

Ezt nézd át.

Ja, hagy a gázos ablakokat, és tegyél fel redőnyt. :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75575) Chaser válasza joysefke (#75572) üzenetére


Chaser
titán

kipróba és megtudod, annyira nem lehet éeltveszélyes, ott vagy mikor fel van fűtve a lakás, ha gondos érződni fog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75576) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Zuhanyzó vízlefolyó ügyben kérdeznék. Továbbra is tart (illetve lassan folytatódik) a házfelújításom.
Nos, milyen típust érdemes ebből venni? Azt hittem hanyattdobom magam, kitaláltuk h nem lesz tálca, oké, legyen akkor csempe ott is (előtte folyékonyfóliával ki fogom kenni az egészet körbe) és egy vízlefolyó. Noh de ami teljesen rozsdamentes anyagú 70-80k-tól indul...pl. a Ravak. Valóban ennyi egy jobb vízlefolyó? :F
Vagy egy műanyag házas sokkal gagyibb?
Milyen kedvezőbb árú, de ugyanúgy teljesen inox lefolyókák vannak még?

Zuhanyajtó pepita. Sima egyszerű 90 cm széles, teljesen átlátszót keresnék. 80-90k.. egy sima üvegjató pár zsanérral.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75577) marcusa válasza runner 125 (#75576) üzenetére


marcusa
addikt

(#75578) runner 125 válasza marcusa (#75577) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, elmentem őket.

A lefolyóbetét ezen típusa tulajdonképpen burkolható?
Kár h nincs pont 90 cm széles belőle, ugyanis az a tervem h az épített, 90 cm széles zuhanyzónál berakatom a bejárattal teljesen szembe, a fal tövébe a lefolyót. Ugyanis az 100%, h nem fogom a járólapot 4 irányból dönteni és gérbe vágatni, majd a vágások mentén végig fugáztatni.., mert szerintem iszonyú ronda. Így kap befelé egy síkban egy minimális lejtést és kész.
Pont ez a cél:

Az ajtóról ha megkérlek küldenél esetleg egy két képet priviben? Stabilan jár, könnyen megtalálja a pozícióját, illetve a vízvetője is jól dolgozik, ne engedi ki a vizet?
Pont ilyet keresnek én is, aminek nincs felső összekötője, csak két oldalsó és egy üveglap.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75579) philoxenia válasza joysefke (#75570) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó Neked, hogy napi tíz órát hűl csak a lakásod....
Ráadásul mi ez a húsz év, mint élettartam? Harminc éve építettünk lassan és semmi baja az üvegnek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75580) joysefke válasza philoxenia (#75579) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-(1)20-25 évet írnak mindenhol a thermo üvegek élettartamára.
-(2)Ha melóban vagyok/vagyunk, nem kell fűteni a lakást, legalábbis nem intenzíven...

[ Szerkesztve ]

(#75581) föccer válasza joysefke (#75570) üzenetére


föccer
nagyúr

24 oraval szamolj, dT magyarorszagon 35 fok, es miert 2016 os gazarakat nezel?

Keress fel egy epiteszt vagy egy epuletenergetikaban jartas embert, amit csinaltal az nem helyes. Ha pontos osszehaso litast akarsz akkor azt nem igy kelll.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75582) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv.
Indukciós villanytűzhelyet milyet tudtok ajánlani 80 ezerig?
Ezt néztem ki De nem látom odairva,h indukcios lenne.
Az se lenne baj,ha légkeveréses,bár ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#75583) Ferike81 válasza runner 125 (#75576) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem most lett kész a zuhanyzó. Igaz nem családi ház, hanem egy üzlet öltözőjének a zuhanyzójáról van szó, de nekem is a folyókánál durrant el az agyam. Na épp ezért ezt a megoldást alkalmaztuk. Nem túl szép, de legalább nincs horror áron. Jahh még valami. A hajlaterősítő szalagot nem érdemes kispórolni épített zuhanyzónál. Nem engedi felrepedni a folyékony fóliát.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75584) dewil666 válasza Remekelek28 (#75582) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Az csak kerámialapos nem indukciós!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75585) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az schrack mennyire megbízható márka ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75586) pjen válasza DonThomasino (#75585) üzenetére


pjen
félisten

Eléggé.

(#75587) DonThomasino válasza pjen (#75586) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egykutya a Legrand dal és a Schneider rel ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75588) runner 125 válasza Ferike81 (#75583) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alapvetően én azt kifogásolom, h még egy sima rozsdamentes fedővel de totál műanyag alsó házzal miért 30k? :F
Arról meg tényleg nem beszélve, h ami teljesen rozsdamentes, maga a bebetonozandó alsó ház is, 70-80k, vagy fölötte.
A műanyag házasnál attól tartok, h idővel a műanyag deformációja miatt mellett be fog szökni a víz, hiába kenem majd ki teljesen folyaékony fóliával, hajlaterősítővel, a járólap ragasztója alá simán be tud szivárogni...
Noh meg egyszerűen csúnyának tartom a fehér világító műanyagot körbe.

A fém házas legalább stabliabban tartja a fugát is és nyilván sokkal merevebb, de az meg egyszerűen horror.

Nem rossz ez így egyébként, oda teljesen jó, viszont én a házamba nem tűrök el ilyen töréseket a járólapban. Továbbra is az a cálom, h olyan teljesen fémházasat találják 40-50k-ig, ami 90 cm széles (maga a lefolyó rész, h a zuhany teljes szélességét lefedje) és betolható legyen a fal tövébe. Így kizárólag szemből fog kapni egy enyhe lejtést a járólapsor, ami szinte észrevehetetlen lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75589) pjen válasza DonThomasino (#75587) üzenetére


pjen
félisten

Egy időben,a Siemens gyártott neki mindent.

(#75590) Ferike81 válasza runner 125 (#75588) üzenetére


Ferike81
senior tag

Na látod én a 80 darab ezresért tettem ezt a kompromisszumot a járólap töréssel. Egyszerűen nem vagyok hajlandó annyit adni egy xaros műanyagdarabért. A másik meg, hogy nem ott akarom tölteni úgysem az időmet, hogy nézegessem, így nem izgat. De szerintem nem csúnya megoldás. Egyébként nincs baj a műanyaggal, ha van lejtés, és nincs pangóvíz. Nem olyan könnyen ázik az át. Persze a folyékonyfólia és a precíz kivitelezés az nélkülözhetetlen.

Más téma. Mosogatótálcát nézegetek. A szín antracit, vagy fekete, és mivel sokat lenne használva ezért minőségi csaptelep kellene bele. A Teka ajánlott? Páraelszívónk Teka, de kb ennyi. Vagy esetleg valami elfogatható áron lévő márkát tudtok ajánlani?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75591) Chaser válasza runner 125 (#75588) üzenetére


Chaser
titán

"Továbbra is az a cálom, h olyan teljesen fémházasat találják 40-50k-ig, ami 90 cm széles"
erre csak egyet lehet mondani: sok sikert:)

szerk: Ferike81
ha csaptelep mofém, kludi, grohe, kinél mi a sorrend, nyilván ezek közt is vannak kategóriák
ha jól tudom a teka megvette a mofémet, azzal sincs baj
illetve most ikeában néztem párat, 10 év garanciával adják őket, elég minőséginek tűntek, és még csak ott láttam olyan megoldásút amit én szeretnék, illetve obiban saját brandet

szerk2:
Remekelek28
80e-ig nem nagy esélyét látom indukciós kombinak, mivel különálló sútő 50e-től van, 4 zónás indukciós meg zömében 70-80e-től
és ha már veszel ne egy év garos dolgot, de 80-ért meglepne ha találnál ilyet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75592) bazsimano válasza runner 125 (#75588) üzenetére


bazsimano
őstag

(#75593) Remekelek28 válasza dewil666 (#75584) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor indukciósból melyik az ajánlott?

(#75594) Morris válasza Remekelek28 (#75593) üzenetére


Morris
veterán

Háztartási gépek topikban segítenek.

(#75595) runner 125 válasza Ferike81 (#75590) üzenetére


runner 125
nagyúr

40-50-et nekem megér, h minél letisztultabb legyen, de köszi az infokat.

Mosogatótálácát annó én itt vettem. Gránit örlemény, már 5. éves és tökéletes, ráadásul jó volt az ára annó is.

Csapból Kludi-ra volt kontaktom, így azt vettem, Teka-t passzolom.

bazsimano

Ahh, köszi! Szerintem rendelem is. Pont 90 széles, jó az ára, fém az alja is, és a 2 cm-es váll miatt pont neki tudom tolni a falnak, 1 cm vastag a csempe, a többit meg csempgeragasztó kitölti, így pont behelyezhető a sarokba.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75596) Chaser válasza Remekelek28 (#75593) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz 80-ért az amit te szeretnél
az ajánlott, h bővítsd ki a keretedet, vagy veszel normál kerámia lapost
eleve nem ajánlott egyben ezt megvenni, ha vmelyik része bedöglik gar alatt és viszik, akkor mindkettőt viszik, ha gar után akkor dobhatod ki az egészet - v használod csak a sütőt/főzőlapot, amelyik működik -
120 környékén megvagy két beépíthető verzióval, egymástól függetlenek, beko pl sok modellre ad 5 év gart, vagy ott az ikea, náluk is 5 év gar van sok mindenre
meglepne ha indukciós kombi 120e alatt lenne, de azinternetet' sztem tudod használni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75597) KrAt válasza pjen (#75558) üzenetére


KrAt
veterán

pjen és macilaci78: Köszönöm :R :)

Érdemes (kell?) minél nagyobb feszültségűt (18V) venni, (ahogy néztem, annak nagyobb a nyomatéka), vagy elég a 14,4-es is?

Illetve otthonra gondolom bőven jó mindkettő, de inkább Makita vagy a kék Bosch?

(#75598) joysefke válasza föccer (#75581) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

miért számoljak 35 fokkal, amikor 20-at kell fenntartani és 5 hónap fűtéssel számoltam? a telek olyan enyhék, hogy aligha van 5 hónap átlaga 5C alatt. deltaT= 15C.

nem kell egész nap 20 fok legyen a lakásban. éjszaka és amikor senki sincs otthon akkor minek...

(#75599) pjen válasza KrAt (#75597) üzenetére


pjen
félisten

A nagyobb sosem árt. :)

(#75600) macilaci78 válasza Ferike81 (#75590) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Blanco-nak van antracit mosogatója és hozzá színazonos csaptelepe, minőség is okés. Milyen mély a zsebed?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.