Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75851) tboy93 válasza Chaser (#75849) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk nagyjából nettó 2 munkanapos melót húznak már december óta a kőművesek :W A gázos januárban elkezdte a fűtést, eljutott vele egy darabig, maradék 3 napos meló meg talán majd márciusban be lesz fejezve ... Az ácsunk nemrég fejezte be a teraszt, fél napos tető javításra várjuk vissza. Mondjuk Ő idénre már nem is vállal munkát, úgy tele van :N

[ Szerkesztve ]

(#75852) sketchifun válasza Kiskokó (#75850) üzenetére


sketchifun
senior tag

Pedig számíts a felárra.

Nem azért fogsz magas árat kapni, ha valaki egyáltalán elvállalja, mert le akar húzni. Azért, mert mindenki be van táblázva, és az elvállalt munkát kell lemondania.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75853) n@p@lm válasza Kiskokó (#75850) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha van szerződés kötbéreztesd meg.

(#75854) Met válasza Kiskokó (#75850) üzenetére


Met
Topikgazda

Kevés az ember sok a munka.
Elvállalnak mindent aztán oda megy ahol a leghangosabban üvöltenek, ha nagyobb meló pár napig odamegy aztán megint eltűnik tűzoltani máshova. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75855) macilaci78 válasza Kiskokó (#75850) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Túlvállalta magát és ott dolgozik, amelyik jobban fizet, vagy ahol jobban ég a pofája.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75856) veze válasza macilaci78 (#75855) üzenetére


veze
őstag

nem kéne túlvállalni pedig, Dupla pénzt kell kérni a munkáért ,ugy sincs elég szakember, és aki huzza a száját érte mert sokalja, azok máris kihullottak, ( azok csinálják meg maguk, vagy majd másfélév mulva megcsinaltaja , ha kap valakit addigra) a maradék akinek nagyon sürgős az meg megfizeti mert nincs más. És annál lehetne akkor folyamatosan , nem kapkodva , minőségi munkával dolgozni és mégis a pénzénél lenne

[ Szerkesztve ]

(#75857) Kiskokó válasza veze (#75856) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezzel a gondolat menettel nincs baj... hiszen mindennek annyi az ára amit kérnek érte...

De azért folytatnám a gondolatmenetet... a pofátlanságnak is van határa és nem arról van szó hogy húzom a számat...
Mondok csak egy példát a sok közül és itt a Dupla pénzről közelről nincs szó.
Mondjuk kaptam árajánlatot egy olyan földmunkára amihez én rendeltem a gépet emberrel és 120ezer ftból megcsinálták cakk pakk azt a munkarészletet.
Erre tudod milyen árajánlatot kaptam ? (persze kézzel történő ásás volt megfogalmazva)
Végül is majdnem kijött volna a dupla pénzből a cirka 800ezer ftos árajánlatból...
Vagy a 4millió ft os munkadíjak a komplett gépészetre (amire a jelen szakember 900ezer ftot adott, egyszerűen csak nem pesti áron dolgozik)

Meg az is tök jó hogy kérjen dupla pénz mert miért ne... de ha hozzánk bejönnek a boltba akkor drága a led izzó 990ft-ért merta neten már van 600ért is..
ezzel nincs baj igaz? ...
bocsi nem ellened irányul a "dühöm" csak ezt gondolom erről.

Köszönöm
üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75858) föccer válasza Kiskokó (#75857) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha sokallod a 4M-es munkadíjat, akkor ne rendeld meg. Rendeld meg 900k-ért. Lépj tovább az ilyesmin, túl rövid az élet, hogy minden hülyeségen idegesítsd magad.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75859) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Kerítésre szeretnek zöld/fekete hálót venni.
Tud esetleg valaki megbízható boltot ahol jó áron van?
Vagy Google és hajrá?

(#75860) macilaci78 válasza Kiskokó (#75857) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én csak azt látom, hogy 900-ért hozzá sem fogtak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75861) Kiskokó válasza macilaci78 (#75860) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jó szerintem ezt hagyuk. Nem fillérbaszó vagyok bármennyire szeretnétek kihozni ezt a dologból.
Ráadásul a szerelő régi ismerős stb (saját boltunkból kiindulva sok embert ismerünk amúgy is)
Szóval nem feltétlenül az ár miatt lett ő választva. Csak régen nem volt ilyen... ismerjük 20 éve.

Hozzá van fogva munkához csak az elején tartunk és 2szer kellet volna eddig jönnie mind kettőször 1 hónap múlva ért ide. Ezt nem akarom tovább játszani.

De mind1 hagyuk is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75862) gerisz23 válasza Kiskokó (#75861) üzenetére


gerisz23
őstag

De legalább odaért.Lehet bent van egy másik melóban amit nem hagyhat ott.Van hogy elvárják az embertől hogy gyere izibe,közben csúszott minden munkafolyamat,neki is variálnia kell a dlgokat hogy mindenhova odaérjen.Ha találsz is valakit az nem 20-30%-al fog többet kérni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75863) BullZeye


BullZeye
veterán

Gipszkartont szeretnék glettelni, festeni. Kb 5-8mm-el van beljebb a gipszkarton mint a beton fal, így jött ki a matek sajnos, szétszedni nem szeretném ha nem muszáj, vagy szükséges?

Van maradék 6-30 Rimanom, meg valami spec mélyalapozóm. Még soha nem csináltam ilyet, de gondoltam neki állok, sok veszteni valóm nincs, ha javíthatatlanul elrontom, visszakaparom az egészet, és keresek szakit. :)

Ahogy logika és olvasás után neki állnék, hogy az abszolút maximumra törekedjek:
1. nap Mélyalapozóval bekenem 1 rétegben körbe mindenhol - várok pár órát, aztán mélyalapozóval átkenem még egyszer, várok másnapig.
2. nap Van flexibilis csemperagasztóm, gondoltam a fal-gipszkarton közötti kb 1,5-2cm-es rést körbe betömöm úgy, hogy a fal síkját még ne érje el, viszont ez masszívabb mint a glett, pont emiatt hülye ötletnek is tűnik, szóval ide menjen Rimano, vagy flexibilis csemperagasztó esetleg Rigips?
Közben elkezdeném a középső felületet síkba hozni 6-30al, így legalább 1 réteget felvinnék, majd várok 24 órát, hogy biztos kiszáradjon, hisz relatíva vastag.
3. nap elkezdeném szalagozni a széleken (több rétegben érdemes, vagy 1 réteg és kész?). Síkba hoznám az előző glett réteggel, várnék pár órát, és csiszolás, majd glett javítás.
4-5. nap Itt várnék 1-2 napot, hogy tuti kiszáradjon a mélyebb réteg is, és aminek repednie kell a zsugorodás miatt az repedjen most, majd lámpával glett javítás, csiszolás.
6. nap reggel festés, délután ellenőrzés, ha kell glettelés-csiszolás, majd este még1 réteg festés.

Mit hagyok ki, vagy mi az amiben változtatni kellene? Elborult az ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#75864) mezis válasza Gergőke88 (#75859) üzenetére


mezis
nagyúr

Én Kótajon szoktam kerítés oszlopot, dróthálót venni.

mezis

(#75865) macilaci78 válasza Kiskokó (#75861) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem mondtam, hogy fillérbaszó vagy, csak azt, hogy tervezhető időn belül 900k-ért ez nem lesz kész.

Külön öröm más után dolgozni és a más munkájáért vállalni a felelősséget, adni rá garanciát. Gondolom, azt te is belátod, hogy még ha ugyanazon a nyomon haladnak is, az egyik követhetett el botlást, ami később meghibásodáshoz vezethet. Ilyenkor melyikre akarsz mutogatni, de azonnal? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75866) sketchifun válasza BullZeye (#75863) üzenetére


sketchifun
senior tag

Kezdésnek megteszi.

A fal és a karton találkozásához drywit hálót tegyél, az üvegszálas szalag nem erre való.

A lukat csemperagasztóval tömd be.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75867) siti


siti
senior tag

Sziasztok!
Kis lakásunkban a fürdő szobában van két konnektor, amit meg szeretnék szüntetni, mert kicsit rossz helyen vannak. Az egyik a kádtól kb 1 méterre, 1m magasan, a másik pedig, ahova normális ember a zuhany rózsát tenné, na ott... reflexből kihúznám mindegyiket a falból, de nem csőben fut és csempézni még nem terveztem, a másik vége meg jóég tudja hol van, mert a padláson futnak a gipszkarton és födém burkolata között, tehát erre se tudom elvágni, mert nem tudom hol merre kötődik.
Van valami biztosabb módszer, hogy ezeket átmenetileg (4-5 év) kiiktassam? kb akkor bontanánk a fürdőt...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#75868) gerisz23 válasza siti (#75867) üzenetére


gerisz23
őstag

Megkéne szüntetni pláne ha víz is érheti.Fi-relé mindenképp javallot bárhogy oldod meg.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75869) mezis válasza gerisz23 (#75868) üzenetére


mezis
nagyúr

Érintésvédelmi FI relé van ?

mezis

(#75870) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Villanyszerelők segítséget, válaszát kérem.
Családi ház hálózat bővítése 25A-ra. Fa doboz van, tehát kell egy műanyag, és föld szonda. A ház teljes elektromos rendszere most van kiépítve, fí relével, teljes kabelezéssel. Az óra viszont csak 16A,ami kevés. Kaptam ma egy árajánlatot, ami 90e Ft. Ez reális?
Köszönöm!

(#75871) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Csütörtöktől lesz a Lidl-ben élezőgép. Van valakinek ilyen? Mennyire használható? Megéri megvenni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#75872) YAS-dude válasza intensa_man (#75870) üzenetére


YAS-dude
őstag

Maga a bővítés 32 amperig ingyenes, de ha a szolgáltató megköveteli a mérőhely szabványosítást (fadoboz->műanyag, stb), annak ez reális ára. Legalább lesz rendes érintés és életvédelmed.

(#75873) intensa_man válasza YAS-dude (#75872) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm a választ.

Más...
Mi a véleményetek a következő dologról?
Vályog ház, parkettázott szoba. Ahány oldalt/fórumot olvasok, ahány szakembert kérdezek, mind mást mond. Szerettük volna a parkettát felcsiszoltatni, majd lakkoztatni. Viszont egy csomó helyen írnak olyat, hogy a vályognál ez veszélyes, mert ha a padló alatti pára nem tud távozni a lakk miatt, akkor a falon fog felmenni. Ez pedig ugye annyira nem egészséges a vályog háznál. Gondolkodtunk, hogy csak csiszoltatni, és paraffin olajjal kezelni, vagy csiszolás után natúrnak meghagyni, de mind ellen beszélt valaki. Van valakinek konkrét ötlete, hogy mit lehet tenni ezzel?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#75874) pjen válasza intensa_man (#75873) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,hogy nincs szigetelés a parkett alatt,mert ha van nem jön fel pára

(#75875) intensa_man válasza pjen (#75874) üzenetére


intensa_man
tag

Homok van az egyik szobában, beton a másikban. A harmadikat mi sem tudjuk...

(#75876) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Kivitelezés előtti utolsó szak-tanácsadásra vagyok itt :)
Szóval téma még mindig a 36 nm-es lakásom fölső szomszéd elleni zajainak hangszigetelése.Eddig csend volt, mert ideiglenesen elköltöztek, de most albérlő jön a fejem fölé.
Első körben Rockwool XD, és gipszkarton a menyóra, de nagy meló, és amit kaptam árajánlatokat megugrották a 600K-t.
13 cm hely áll rendelkezésemre, tehát nagyon nem ugrálhatok sajnos.
A kartonozást elvetettem, és most azon gondolkodom, hogy ragasztóval, és dübellel felküldök egy 10 cm vastagságú Rockwool XD-t, majd háló, és tükörsimára glettelés után festeném Hérával. A mennyezetem egyébként is gányúl van glettelve, ezért rá is fér.
Tudom, hogy a testhangok ellen nem lesz tökéletes a megoldás, de ha a beszélgetések zaját ki tudom zárni, akkor már jó vagyok. Tudom, hogy a dübelek vezetik a hangot, de talán nem lesz annyira vészes.
Ezt a megoldást nagyjából 250-300K körül megúszom, ami azért nem mindegy.
Szerintetek segít valamit ez a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#75877) szaszyka válasza Ace Ventura (#75876) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha már ennyit bele kell ölni, nem lehetne tárgyalni a felső szomszéddal, hogy nála megcsinálni a padlót, aztán mondjuk felesben álljátok? Nála új padló, nálad nyugalom. Win-win ?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75878) Chaser válasza intensa_man (#75870) üzenetére


Chaser
titán

az, ha pesti faluban vagy, kintebb azért dolgoznak olcsóbban is

Ace Ventura mivel itt rajtam kívül nem sokan játszottak ilyennel akár a zöldségest is kérdezhetnéd ( :
lehetőségeket elmondtam, azt is h nem apró pénz
ha ez a módszer rá egy réteg 4mm-es parafa
és ebben a felállásban én 3cm nd-t raknék felülre, arra az 5-ös xd-t és végül parafa, az lezárná a hangot amit a dübelek átvezetnek, és magában is sokat csillapít
- mivel ez nem olcsó sztem célszerűbb lenne magában több cm-es expandált parafa, az se olcsó de legalább könnyű, ki kell próbálni egy kis helyiségben, pl fürdő, aztán szomszéddal tesztelni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75879) eszmilan válasza intensa_man (#75873) üzenetére


eszmilan
tag

Ha az alatt a parketta alatt annyi pára lenne, hogy a lakkozás akadályozná meg a kipárolgást, akkor már szétrohadt volna az egész parketta. Szerintem nyugodtan lelakkoztathatod, olyan módon, ahogy eddig is volt.

Ha tutira akarsz menni, akkor én inkább abba az irányba mennék, hogy parketta fel, betonozás talajpára elleni védelemmel, épület körül a vizek távol tartása épület körüli beton járdával, normális, nem csöpögő eresszel, eresz lefolyócsövek elvezetése jó messze a háztól, lehetőleg folyókával vagy csapadékcsatornára kötéssel, szomszéd se szikkasszon a ház mellé stb.

Persze ehhez a helyszín ismerete sem mellékes, pl mennyire lejtős a telek.

Az a 90 ezer teljesen korrekt ár szabványosításra, ennél már 5 éve is többet kértek (volna) pesten. Kérd meg a 32A-t, ugyanannyiba kerül.

(#75880) Ace Ventura válasza szaszyka (#75877) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A fölső szomszéd tavaly építette át a lakást, átrendezte, kiverte a falakat, megváltoztatta az egész környezet akkusztikáját. Pont ez a bajom. Sajnos nem tudunk tárgyalni. Többször hívtam már közös képviselőt, és rendőrt is. Csütörtöktől kezdődik a bulizgatás vasárnapig. Tv üvöltetéssel, és éjszakai bútorhúzogatással. Sokat piázik, és hajnalig megy a dajdaj. Gáz, hogy szeretek itt lakni, már rég léptem volna.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#75881) BullZeye válasza sketchifun (#75866) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, mást nem kell akkor csinálni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#75882) Chaser válasza BullZeye (#75881) üzenetére


Chaser
titán

ha megvan a síkod amihez menni kell, szerezz egy nagy glett vasat, talán lepkének hívják, van belőle 1m-es is, egy rétegben feltolod vele, aztán javítás, mielőtt teljesen bekötne átellenőzöd, ha valahol pozitív lett még könnyen le lehet kaparni porolás nélkül
1 réteg alapozó elég, nálam jellemzően 10 perc volt amit vártam, addigra megszáradt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75883) Chaser válasza Chaser (#75882) üzenetére


Chaser
titán

ha nem tudsz szerezni akkor vízmértékkel lesimítod, én most úgy csináltam "lepke" híján

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75884) BullZeye válasza Chaser (#75883) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi a tippet, lepkét nem vennék csak erre, de vízmérték mindig jó ha van a háznál. :)

(#75885) gerisz23 válasza intensa_man (#75870) üzenetére


gerisz23
őstag

Reális,maga az anyag (szekrény,szonda,kötőelemek sem olcsók)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75886) föccer válasza Ace Ventura (#75880) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem siman perbe fokhato rs kotelezheto hogy javitsa ki a lakasanak a hangszigeteleset. Becsuletesen elbaszta a felujitast. Ezt csak onnan lehet jol megoldani.

A padlo retegrendndbol kihagytak a lepeshang szitetelest es is mindent hallasz. Igenis kotelessege jacitani mert ellehetlenitette a nyugodt eletedet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75887) föccer válasza Ace Ventura (#75880) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem siman perbe fokhato rs kotelezheto hogy javitsa ki a lakasanak a hangszigeteleset. Becsuletesen elbaszta a felujitast. Ezt csak onnan lehet jol megoldani.

A padlo retegrendndbol kihagytak a lepeshang szitetelest es is mindent hallasz. Igenis kotelessege jacitani mert ellehetlenitette a nyugodt eletedet.

Es a hangoskodas miatt is fel lehet lepni

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75888) pjen válasza gerisz23 (#75885) üzenetére


pjen
félisten

Ha tényleg csak doboz+szonda+kötő elemek,30K körül megáll az anyag.

(#75889) Chaser válasza BullZeye (#75884) üzenetére


Chaser
titán

"2m-es mindenre elég" :)

föccer polgári per lassú, drága, vontatott
bizonyítsd be, h felújítás előtt milyen állapotok voltak pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75890) gerisz23 válasza pjen (#75888) üzenetére


gerisz23
őstag

Hol veszel annyiért szekrényt (is).Szonda 6000-nél indul,a kötőelemek legalább 4000,+köracél.Szvsz 50k alatt nem áll meg az anyag.A kérdezőnek csak annyit hogy ha mindent cserélni kell akkor 32A-ert kérjen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75891) BullZeye válasza Chaser (#75889) üzenetére


BullZeye
veterán

Bár lepke se drága pár ezer forint, na majd megnézem.

Polgári peres dologhoz, személyes tapasztalat.
Feljelented, perbe fogod, ügyvédi induló költség 40-50 ezer ft (és ez csak a levél amit kiküld fizetési felszólítás címen). Szükség van szinte mindenhez igazságügyi szakértőre, ami azt jelenti, hogy alkalmanként 80-100 ezer forintért csinál pár képet, leírja mi történt, rögzíti az állapotot stb.

Aztán elindul a per, 4-5 alkalommal be kell menned, aztán pár év múlva kimondják, hogy nyertél, addig beleraktál 300k-t, amit rávernek az illetőre. Az illető nem fizet, mennek neki a felszólítások, kap pár hónapra inkasszót, addig KP-ban kéri a fizetését. Aztán elévül, te pedig még jobban mínuszban vagy. :)

Egyszerűbb kiverni belőle, vagy ráküldeni valakit, vagy megfenyegetni, sajnos a magyar jog nem működik, de legalábbis azt nem védi akit kéne.

(#75892) Ace Ventura válasza BullZeye (#75891) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ha meg kiverem belőle, akkor én vagyok xarban, ha ő jelent fel.
Nehéz ügy ez. Építőmérnök létére tisztában van vele, hogy mit kellett volna csinálni. El is mondta, mikor felmentem szólni a kész felújítás után, hogy mindent hallok. Azt mondta, hogy úsztatott megoldás lett volna a jó, de már lerakta a burkolatot, ez van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#75893) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Segítsetek pls, egy sima keringetőszivattyúhoz mekkora szünetmentes tápot kellene vennem?
A vegyeskazánt keringeti, és nyilván ha elmegy a villany, szeretném ha minél tovább működne a keringető.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75894) runner 125 válasza runner 125 (#75893) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy ilyen pl. + egy nagy autó akksi?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75895) pjen válasza gerisz23 (#75890) üzenetére


pjen
félisten

Henshel baby 12500,2 méteres szonda 5700,a Csatári is 15000Ft,kötő elemek 4000.Daniellánál 2 méteres kereszt földelő 1,5 bajusszal 6300Ft.

(#75894) runner 125:az jó lenne,de látom nem kapható,Legrand oldalán is érdemes keresgélni,vannak akár 1000W os valódi szinuszosak is.

[ Szerkesztve ]

(#75896) Chaser válasza BullZeye (#75891) üzenetére


Chaser
titán

én ismerem a jogrendszert, és a jogorvoslati lehetőségeket is ( :

Ace Ventura opciós megint beszéltetni, szépen rögzíteni telefonra, amit bíróságon természetesen nem fogadnak el, de ideális esetben annyira elég, h ne akarja elásni a hírnevét ha kitudódik, márpedig az ember bármikor elvesztheti a telefonját hanganyaggal együtt....( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75897) siti válasza gerisz23 (#75868) üzenetére


siti
senior tag

azt akarom, megszüntetni, csak nem tudom kihúzni a falból, se a másik vége nincs meg, konnektor felől max műgyantával tudom kiönteni, hogy vízzáró legyen..

intensa_man
nálam ez van: párnafák, közte lépés álló hungarocel, köztük hézagok és fal mellett körbe ilyenek, hogy a pára ki tudjon jönni. [kép]
a fűtés cső is körbe megy alul, hogy segítse a kiszáradást. aztán lehet átesek a túloldalra, hogy túl száraz lesz a fal. A padló a párnafák miatt nem lesz az betonra fektetett érzet, de nem ugrálunk.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#75898) gerisz23 válasza siti (#75897) üzenetére


gerisz23
őstag

Wagozd le a végeit,öntsd ki műgyantával,tegyél be fi relét ha még nincs.Esetleg keresd meg hogy melyik áramkörön van mielőtt eltünteted.100%-ig biztos megoldás nincs anélkül hogy megszünteted tőbe a kötésnél.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75899) gerisz23 válasza pjen (#75895) üzenetére


gerisz23
őstag

22000ért találtam henselt elmenő szekrénnyel,jogos.
Kérdés mi van benne abban a 90-be pontosan.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75900) pjen válasza siti (#75897) üzenetére


pjen
félisten

Vehetsz ragasztós zsugor sapkát is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.