Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75151) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Kb 60 eves 65nm-es csaladi hazunk bovitese csak felfele lehetne lehetseges, viszont ez garantaltan tetoszerkezet cserevel es uj fodemmel jarna egyutt, es akkor meg nem volt szo az alaprol es esetleg a fofalak megerositeserol. Ennek igy mar elegge gazdasagi totalkar szaga van, jol gondolom? Olvasgatoknegy ideje a temaban de ilyen komplex atalakitasrol nem talaltam infot, lehet nem veletlen. :) Erdemes a gondolattal foglalkozni, vagy valoszinuleg annyit se er, hogy egy statikust kihivjak?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75152) föccer válasza DNReNTi (#75151) üzenetére


föccer
nagyúr

Sok mindentől függ. Leginkább, hogy milyen állapotban vannak a falak, milyen a födémed, milyen a tetőszerkezet. Mindenképpen meg kell nézni/nézetni egy építésszel, hogy mik a lehetőségek. Pl ha nem kell térdfalat építeni, akkor lehet a tető jelentős bontása nélkül is megoldható és/vagy nem kell a födémet újra építeni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75153) föccer válasza Csabroncka (#75147) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha azt írják, hogy 2-20 akkor annyi. Ezek nem normál anyagok. A lényeg, hogy tiszta, pormentes és mattnedves felület kell nekik. Meg jó vaskos pénztárca.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75154) DNReNTi válasza föccer (#75152) üzenetére


DNReNTi
őstag

A fodem koranak megfeleloen deszkazott, tehat mindenkepp kell fole valami betonszerkezet. A teto satorteto es eleg alacsony - es regi - mindenkeppen cseres. A fofalak jo vastagok, viszont szerintem azok kozott is van olyan ami reszben valyog. Az alaprol lovesem nincs, az se lepne meg ha nem egy alapon lenne a haz. No de keritek valakit aki megmondja a tutit. Gyanus nekrm, hogy egyszerubb lesz ujat epiteni. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75155) Chaser válasza Csabroncka (#75147) üzenetére


Chaser
titán

novoplan maxi 30mm-ig jó, használtam, tudja a 3cm-t tényleg, egyik szélen 35-40mm-t kellett megoldania, egy rétegben sikerült

szerk: föccer azobiban' vettem 3000ft körül, szóval túl vaskos pénztárca nem kell hozzá - gondolom máshol még olcsóbb is lehet - , felületnél alapozó nem árt, sőt sztem kötelező, nálam minden helyiség úgy volt mindenhol, nem bíztam másra, nem is tapasztaltam olyasmiket amiket erre olvastam, h betöredezik, felválik
az új betonnál néhány mm-t kellett megoldania, és apórozus részeket betömnie, így max 10mm, azt is megoldotta

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75156) Csabroncka válasza Chaser (#75155) üzenetére


Csabroncka
addikt

A vékonyság a gondom, de ez a műgyantás meggyőző...

"in medias res"

(#75157) Chaser válasza Csabroncka (#75156) üzenetére


Chaser
titán

mindegyikben van műgyanta, különben nem kötnének olyan gyorsan, és nem lennének nagyon hamar burkolhatók
ha 10mm alatt vagy vegyél spécit, valamivel drágább de még finomabb mint pl a novoplan maxi, de aki azt rendszeresen használja ugyanúgy megoldható vékony réteg is vele
arra készülj fel legyen kéznél 1,5kw-os keverő, játék fúrók belesülnek, mivel fontos az előírt víz ha azt akarod h gyorsan száradjon akkor iszonyat sűrűek, és célszerű egy zsákot egészben kikeverni, öntögetéssel max ha méred tudod h kiöntötted a felét, 20l-es vödörbe belefér előírt vízel a 25kg-s zsák tartalma
legyen nagy glettvas, tüskés korong, de ha nem csináltad és tényleg síkot akarsz ne állj neki, megviccelhet könnyen ( : önterülő csak a nevük, ha nem egyengeted el normálisan síkot elérhetsz, csak nem feltétlen vízszintben

szerk: és egyben keverd le amennyi kell, inkább több legyen bekeverve, egyben kiöntve az igazi
nálam a maxi hozta a ráírt 18kg/nm/1cm anyag szükségletet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75158) sketchifun válasza Chaser (#75157) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nemrég láttam, rutinos kőműves, lombseprűvel igazgatta el, tökéletes lett. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75159) Chaser válasza sketchifun (#75158) üzenetére


Chaser
titán

( : nálama srác úgy vágta a profilokat a két ezres lemezvágó ollómmal amit vettem nemrég, mint más flexet használva, v még jobban, a boltívet is úgy csinálta meg ahogy én megkenek egy kenyeret...az évek és a rutin:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75160) canniball válasza gerisz23 (#75137) üzenetére


canniball
nagyúr

Földelés szerintem van; legalábbis a behúzott kábelek három eresek, úgyhogy bízom benne hogy van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75161) canniball válasza Dr.Zoo (#75138) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, megtaláltam az oldalt, ez lett volna a következő kérdés, merthogy értelmezhetetlen mennyiségű szaki van ott.
Vác környéki megbízható szerelőt ha tudsz/tudtok közülük ajánlani azt megköszönöm! Illetve az nem feltétlenül kitétel hogy errefelé lakjon, de gondolom az lenne a tuti ha nem száz kilométerekről kéne jönnie. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75162) canniball válasza Chaser (#75140) üzenetére


canniball
nagyúr

A szekrény most is süllyesztve van, a kábel meg ha nem jó gondolom kihúzza a csőből (ha a ház többi részén van akkor sanszos hogy itt is) és tesz a helyére másikat. :)
A felajánlást köszi, de a 9. ker. elég messze van ide (mikor Bp-n laktam volt olyan mester aki a híd egyik oldalán lévő kerületből a híd másik oldalára nem jött át...).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75163) Chaser válasza canniball (#75162) üzenetére


Chaser
titán

ezért kell kihívni, lehet betáp egy része csőben van, de nem feltétlenül mind, ha mázlid van annyi h kicseréli a dobozt, szignózza és kész, az nem egy horror összeg
én se feltétlen mennék át egyik oldalról a másikra, mert van h 1-2 km egy óra ( : illetve de, van az a pénz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75164) BullZeye


BullZeye
veterán

Ajtó átjáró be lett gipszkartonozva.
3 réteg blue accoustic és 1 réteg 4cm-es rockwool hangszigetelő gyapot, másik oldalon 3 réteg sima mezeigipszkarton.

Gipszkartonos levonult, jött festő, megcsinálta a falat, pár hét után ahogy illik berepedt szinte végig.

Előtte is gipszkarton volt, de érdekes módon 10 év alatt nem repedt be egyszer sem. Szakik egymásra mutogatnak, nekem meg időről időre bereped a fal. Állítólag használt ilyen szalagot, de ugye beton mozog...

Mivel lehet ezt javítani, hogy ne kelljen pár havonta újra festeni a nappalit, mert pont a TV és hangcuccoknál van, annyira nem vicces kipakolni. Festő nem túl értelmes ember állítása szerint eláll a gipszkarton, na most tökéletesen síkban van leszámítva a glett anyagot ami felkerült rá....
Aztán jött a hideg-meleggel, de 40cm-e a faltól van egy hőmérséklet szenzor, ami logolja 5 percenként a hőmérsékletet, de +/- 2°C eltérés volt a minimum és a mximum között az elmúlt 1 hónapban.

(#75165) veze válasza sketchifun (#75158) üzenetére


veze
őstag

Nálam a beton síkkal nem volt gond csak, csak nehéz volt tisztán tartani stb ( pl nem lehetett feltörölni , max vizes seprüvel "tisztára " seperni, és hát olyan volt mint egy beton..Az elvárás az volt hogy kb 4mm vastagság elég lesz ahhoz hogy tartós legyen.
6x8métert ketten csináltuk megy egy huzamban , mert ugye abbahagyni nem lehet közben ,Az előírt mennyiségű vizet kevertem , a nagy sárga műanyag " diszperzites vödörbe a 25 kg+az előírt víz éppen belefért így egy zsák Murexin.Ez az anyag bekeverve az előírt mennyiségű vízzel nem volt túl sűrű ( olyan volt mint egy villával megtört összekevert tejföl. könnyedén folyt. A széles glettvasra nyelet eszkábáltam és 2db M8-as anyát egy oldalon bevágva az élére ütöttem a két végén. Köszörűvel kerekre igazítottam és ezen csuszott ha huztam a nyelét. Ezzel kb be is lett löve a 4mm vastagság , mert annyi hely maradt alatta amikor elhuztam. Ezzel már alapból gyorsan el lehetett nagyolni, széthuzni
Előzö nap a saját, ajánlott alapozójával be lett kenve hengerrel a patika tisztaságra feltakarított leporszivozott beton, ugy ment rá az anyag. Ez egy rózsaszínű lötty volt, nem volt különösebben drága, de szerintem ez mindenképp kell, nem szabad elspórolni. Bekenés közben jól be lett itatva, utána "üvegszerü" félfényes porozusmentes volt a felület. Hosszában hátrafelé haladtunk, egy vödör( 25 ) kg lett bekeverve egyszerre, egy ilyennel [link] van hozzá egy SDS tokmány és abba befogva emberes keverőszár (majdnem egy méteres) 25 kg hoz kell ekkora és én már sok száz kilót bekevertem ezzel , nekem bevált(csempe + nikecell ragasztó, meg bármit amit keverni kell)
Egy keverésnek kb 20 perc volt a feldolgozási ideje, ez bőven elég volt , mert minden elő volt készítve. Le lett öntve szélességében, és amig elhuztam már kesz is volt a következő keverés, mellé lett öntve, összehuzva teljesen összefolyt és egyben lett már a tüskés hengerrel gurigázva. És ez így ment amig végére nem értünk.
Szöges talpu cipövel bele lehet lépni amíg folyik, ha valamit mégis igazitani kellene. Én csináltam egy ócsak cipő aljára ilyet, ( mindenre felkészülltem) de nem kellett. Egész jól lehetett dolgozni az anyaggal kapkodás nélkül. így készült nálam home made :-)
Ez így az egyszerűb módja, mert nekem nem kellett síkozni a beton, nem lejtett semerre, teljesen vízsztintes volt. Mindenhol belefért a 4 mm-be ( az is sk készült korábban , slagvizimértékkel körbe lett szintezve a széle, meg a vezetősávok is :K ) Ha egyik oldalon pl van 10mm a másikon meg semmi , akkor az egyformán lehuzom dolog nem lenne ok, de nálam ilyen szerencsére nem volt.
Másnap 1-2 alkalommal meglocsoltam locsolóból, akkor is látszott hogy nem lejt semerre, ott maradt a víz ahova locsoltam. Ennek már van pár éve.
Azóta már ejtettem rá 5 kilós kalapácsot munkapadról a sarkával, nem repedt fel nem sülyedt be, egyszerüen semmi nem történt vele. kb ez a legnagyobb igénybevétel ami nálam érheti.

(#75166) gerisz23 válasza BullZeye (#75164) üzenetére


gerisz23
őstag

Gyanítom hogy mozog a szerkezet,vagy feszül,vmit a kartonos ronthatott el.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75167) r.levente75 válasza gerisz23 (#75166) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 és nem is szabályos vonalú a repedés, ha lenne rajta szalag nem így repedne, szvsz.

(#75168) n_stolz válasza macilaci78 (#75128) üzenetére


n_stolz
tag

A karnis, amit en vettem, az csak 2soros. Zaroiven levo 3furatbol 1 atmeno, az szolgal a planfonra valo rogziteshez, a maradek 2db a nutban van kialakitva, annal fogva lehet befuzni az akasztokat(gorgoket), igy nem kell levenni semmit ha karbantartasra szorul

Amugy vegulis 1cm tavolra raktam a faltol.

n_stolz

(#75169) n_stolz válasza BullZeye (#75164) üzenetére


n_stolz
tag

Arra tippelek, hogy kimaradt a szalag. Ha idorol idore elojon, akkor jobban jarsz, ha vagy telibe halozod vagy szalaggal ujragletteled.
Sajnos en is igy jartam, most utomunkazgatok. Nalam a festo sporolt a szalaggal, persze melegebb eghajlatra nem tudom elkuldeni, mert ismeros..

n_stolz

(#75170) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Az épített zuhanytálca alá így képzeltem a víz lefolyását.
Megfelelő lenne a cső méretezés és az elágazás?
Felülről nézve:

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75171) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Festéssel kapcsolatban kéne SOS segítség. Történt egy kis baleset az éjjel. Egy barátnőm babaolajjal bekenve több helyen is hozzáért a Dulux diszperziós festékkel festett falhoz, csúnya olajnyomokat hagyva rajta. Az hogy pontosan hogyan és mi történt az X-rated, de gyors segítség kéne. A foltos részeket átdörzsöltem már többször is mosogatószeres szivaccsal, majd sima vízzel is. A képen az látható, hogy 10 perce megint átdörzsöltem, és épp szárad a fal. Sikerült így kb. 80 százalékban eltávolítani az olajat, viszont a dörzsölt részeken fakult a festék. Van itthon ugyanebből a festékből még. Mit lehet tenni ilyenkor? Kicsit átdörzsölni csiszolópapírral, és rákenni egy réteget a foltos/kifakult felüleltekre? Gyors segítség kéne. Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#75172) föccer válasza Fitzgerald (#75171) üzenetére


föccer
nagyúr

Érzésre beleívodott már az alsóbb rétegbe, így a glettet is el kellene távolítani, az adott foltot újra glettelni és úgy festeni. Ha csak simán ráfestesz, akkor le fogja dobni a festéket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75173) föccer válasza dewil666 (#75170) üzenetére


föccer
nagyúr

Én nem raknék 40-es csövet sehova, de ha nem fér, akkor talán elmegy. Ekkor a kézmosóba sem szabad belemosni semmit, vagy beleünteni a felmosó vödröt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75174) Chaser válasza föccer (#75172) üzenetére


Chaser
titán

ha átkeni alapozóval megúszhatja a glettelést, én ceresitet használok, nedvszívó és nem nedvszívó felületekre, eddig mindenhol bevált és mindenre, akármennyire néznek hülyének egyes festők, a z új karton falakt is átkenem festés előtt, nem fognak teljes glettet kapni, és így jó eséllyel a bandázsolt gipszes részek sem fognak idővel fakítani a festéken

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75175) Met válasza Fitzgerald (#75171) üzenetére


Met
Topikgazda

Mikor ér haza az asszony? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75176) dewil666 válasza föccer (#75173) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem elfér majd az 50-es (úgy csinálom). A 90-fokos elosztó miatt mondod? Úgy csinálom hogy a kézmosó alatt szekrény lesz és az alsó egyenes szakasznak itt lesz a vége, így tisztítható lesz ha dugulás van (felmosó a WC-be megy).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75177) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Köszi mindenkinek, megpróbálkoznék ezzel az alapozós/ráfestős dologgal, pont holnap reggel jön a tulaj lol. Most indulok az Obi-ba, abban tudtok kicsit segíteni hogy milyen alapozót/ecsetet vegyek akkor, és hogyan vigyem fel az alapozót/festéket? Phingom sincs a festésről kb...
Aztán nem akarok úgy járni, mint a Mr. Bean a Mona Lisával...:D
Hogy basznámeg egy taliga aprómajom..

[ Szerkesztve ]

(#75178) r.levente75 válasza Fitzgerald (#75171) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha megszáradt, a foltokat fessd le egy rtg-ben. Várd meg amíg kiszárad, ventillátor, hajszárító. Ha átjön még a zsírfolt, szigetelni kell, walkid. Száradása után egy rtg szín, és egy rtg teljes felületen festés.
Ha nem kell szigetelni és nem üt vissza a zsírfolt, akkor egy rtg telibe festés azon a falon, miután le vannak javítva a foltok egy rtg-ben és megszáradt.

(#75179) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol lehet kisebb evőeszköztartót venni?
IKEA-ban akartam, de az sajnos 50cm hosszú és az én fiókom csak ~42cm
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#75180) DNReNTi válasza Met (#75175) üzenetére


DNReNTi
őstag

LOL :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75181) macilaci78 válasza Fitzgerald (#75171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lambériázd le! :DDD

Én a kéménystrangon támasztottam meg a fejem anno, pár hét alatt már látszott a nyoma. :( Sajnos/szerencsére úgy alakult, hogy a lakás felét úgyis újra kellett festeni, így ezt a kb 60 centis falat is telibe húzták. Pici csiszolás, mélyalapozó, egy réteg festék, még egy réteg mélyalapozó és festék, márt átütött a folt. Hasonló pasztell szín.
Ha jót akarsz magadnak, az egész falat telibe húzod egy réteggel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75182) csemberlen válasza macilaci78 (#75181) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdéseiből ítélve meg jobb ha festőt hív.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75183) macilaci78 válasza csemberlen (#75182) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elsőre ketten festettünk ki Párommal. Én kivettem a tipliket, szögeket a falból, ő meg gipsszel lejavította, több rétegben a száradás miatti zsugorodás okán. Fehérrel addig alapoztunk, amíg egyenletesen fedett, OBI-s saját márkás, ha jól emlékszem, 2 réteg elég volt a mennyezetre, ahol kék-zöld-sárga festékek voltak a falon vegyesen, oda 3 réteget kentünk. Majd ezt követte 1 réteg falszín.
A szín sem lett tökéletes, de nekünk megfelelt, inkább csak a hengerek nyoma látszott itt-ott. A síkokkal nem foglalkoztunk, de a festőtől sem volt elvárás, mert annyira szar a fal, hogy akár papírpénzzel is tapétázhatnánk az árán.
Az előszobával szenvedtünk, az maradt utoljára, de az egyik fal kb 80-100 cm magas sávban, teljes szélességében dobta le a festéket. A többi része csak tenyérnyi darabokban. Levakartuk spaklival, ami adta magát (erőlködtünk is érte), két réteg mélyalapozó, glett, cszszolás többszöri nekifutásra, és ment a két réteg fehér, egy réteg szín.

Mindketten először festettünk, elégedettek voltunk vele. A mennyezet alatt kb 40 centivel kezdődik a falszín. Először a teli vödör színbe kendermadzagot mártottunk, ketten kicsaptuk a vízszintet, 5 centis maszkolószalaggal felül körberagasztottuk és gurítottuk. Itt-ott túlszaladt akár egy ujjnyit is, maszkolószalag le, pici csiszolás, majd fehérrel lejavítottunk. Annyira jól sikerült a két szín találkozása, egyenes, kontrasztot, hogy nem kívánja a bordűrt.
Radiátorok mögött korábban szinte locsolták a festéket, illetve amíg beért a henger... Nem is csiszoltam semmit, csak festettem,miután levettem a radiátorokat. Az ablak alatt fehér faltükröt hagytunk, egyszerűbb javítani, fent lévő radiátor mellett dolgozni. De szép is lett. :K

2 évre rá lakásfelújítás, elektromos hálózathoz vésésé mindenhol. Itt már festő is volt, ő mondta, hogy az OBI-s festék ennyit tud, jobb minőségű festék szebben terül, szebbed fed, nem hagy nyomot. Ők már használtak szalagot is, tudták, hol, hogyan, mivel kell csiszolni, glettelni, így a hullámok is kisebbek lettek. Falmosónak használt ledszalag van egy helyen, ott kértem sima, sík felületet, a többinél nem számít. Ott szépen meg is csinálták.

A lényeg, hogy a szakértelem nem csak a mozdulatokból, hanem az anyagismeretből is áll. Mi megmondhatjuk, mit vegyen, hogy csinálja. Én is jobban haladtam az utolsó fallal, mint az elsővel. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75184) Fitzgerald válasza macilaci78 (#75183) üzenetére


Fitzgerald
veterán

DIY-jellegű barkácsolósdiban mindig szar voltam, de szerencsére elég ritkán kerülök hasonló helyzetbe.
Hajnalban onnan indult a dolog, hogy van a falon egy teljes tenyérlenyomat, egy fél segglenyomat, meg még 4 kitudjamilyen lenyomat, a tulaj meg hétfőn jön.
Úgyhogy rögtönözni kell valamit, ha meg ilyen kevés idő van egy ilyesfajta problémára, akkor nehezebb kreatívnak lenni. De már jövök az Obiból, aztán majd holnap jövök az update-el hogy milyen messze repültem a körúton, amikor kibaszott a tulaj a lakásból :D.

(#75185) Met válasza Fitzgerald (#75184) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem hiszem hogy ilyenért kirakna, önköltségen kifested a szobát azt annyi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75186) ctrlaltdel13 válasza Fitzgerald (#75184) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Legalább megérte?

(#75187) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Kérdés:
Beélesítettem a kocsibeálló alatt a mozgásérzékelős fényforrásokat.
Olyan gondom van hogy tolatok be az autóval és a mozgásérzékelő nem (mindig) kapcsolja fel a lámpát.
Ha én sétálok be, minden gond nélkül bekapcsol.
Találkoztatok már ilyen esettel?

(#75188) csemberlen válasza n@p@lm (#75187) üzenetére


csemberlen
őstag

nEM MOZGÁST ÉRZÉKEL HANEM HŐT, A KOCSIBA NEM LÁT BE, PLÁNE HA LASSAN TOLATSZ, PLÁNE HA MERŐLEGESEN MÉSZ AZ ÉRZÉKELŐRE.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75189) n@p@lm válasza csemberlen (#75188) üzenetére


n@p@lm
őstag

Óóó, ezt nem tudtam.
Viszont van egy led refi az minden gond nélkül bekapcsol.
Mindjárt videózok egyet és akkor látszik.
Kimondott mozgásérzékelő létezik?
Vagy mit használnak ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#75190) csemberlen válasza n@p@lm (#75189) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]

Ez aztán a szunyogra is majdnem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75191) pjen válasza n@p@lm (#75189) üzenetére


pjen
félisten

Van mozgás érzékelő,az enyém ki-be kapcsolgatott,ha a szél fújta a szilvafát.Leszereltem.Különbözően működnek.

(#75192) csemberlen válasza pjen (#75191) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt csak gondolod, hogy mozgásérzékelő a szélnek a hőfok különbsége miatt kapcsolgat. Én utálom kültérben, csak saját felelősségre rakok fel garancia nélkül.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75193) Csabroncka válasza n@p@lm (#75189) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tekerd le az ablakot és úgy állj be ;] ;)

"in medias res"

(#75194) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszönöm, körülnézek.
Ez a mikrohullámos tetszik.
Viszont hogy érdemes felszerelni mert ennek nincs "feje" amivel az irányt kellene belőni?

(#75195) csemberlen válasza n@p@lm (#75194) üzenetére


csemberlen
őstag

menyezetre, födémre, igy kb 5 méteres körbe lát.

Csabroncka: tolatva áll be, vagyis a hátsó ablakot engedje le?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75196) n@p@lm válasza csemberlen (#75195) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!
Csabronka ;)

Itt a vidi : [link]

Még egy valami, megpróbálok orral beállni, érzi-e a motorháztető hőjét.

[ Szerkesztve ]

(#75197) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Aksis fúró+csavarozora lenne szükségem.
Ikeas bútorok összeszerelés, polc felfuras(tégla vagy ytong) tehát semmire extra.
Tudtok ajánlani olyan boltot ahol jo áron kapok?
Lidl és Aldiban most nincs hasonló termek.
Bosch, B&D vagy mit érdemes venni?
Köszi.

(#75198) szaszyka válasza Gergőke88 (#75197) üzenetére


szaszyka
senior tag

Itt tudnak segíteni ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75199) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok, nekem is lenne 1 kérdésem. Be kellene raknom a falba egy szerelvénydobozt, mert kiszakadt a konnektor, de csak polisztirolragasztó habarcsom, illetve 3-6mm-es Rigips vékonyvakolatom van itthon (tükörglettet érthető okokbóól nem említem). Nem túl nagy a lyuk, a doboz körül 2-4mm-t kellene csak kitöltenie. Melyikkel lenne célszerűbb inkább? 3-6-os Rigips meg tudná tartani a dobozt? Tudom, hogy nem erre találták ki ezeket, de most nincs kéznél más :(

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75200) n_stolz válasza szaszyka (#75199) üzenetére


n_stolz
tag

Én pl glettanyaggal (6-30) tapasztottam be a konnektort, jól szuperál.
Végülis a villanyszerelők is gipsszel dolgoznak...

n_stolz

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.