Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75751) bazsimano válasza Chaser (#75750) üzenetére


bazsimano
őstag

igen mondjuk egy hetig :D
nem tudom mennyi ido alatt szarad ki :D

de max az lesz...persze...

(#75752) ctrlaltdel13 válasza bazsimano (#75749) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

De ráérsz ilyenekre. Irigyellek.

(#75753) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#75752) üzenetére


Chaser
titán

Ha az embert zavarja valami akkor zavarja, en megertem, sokkal tobb kort is futottam par dologgal, most en is talaltam egy kivitelezesi hibat, kozben ra is jottem mi a megoldas, a mester ur legalabb korrekt volt es elismerte, javitja
En a furdo egyik falan matekoztam rengeteget, bar nedvessegmerot nem vettem, anelkul is lattam nagy a baj ( : kifejezetten orulnek neki ha maga a furdo nem emesztett volna fel annyi energiat mint egy komplett kis lakas, no de tibi bacsinal volt kivansagmusor ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75754) bazsimano válasza ctrlaltdel13 (#75752) üzenetére


bazsimano
őstag

bizony raerek...azaz annyira nem erek ra...mert...van egy csaladom (feleseg + 3 gyerek)...vagy tagabb csalad...tesok, szulok ...akik jonnek ezzel azzal neha...aztan van a mindennapi munkam...
xx millio forintert belemaszok egy lakasvasarlasba...ha en nem nezek utan, es nem probalok hibakat kikuszobolni megodlani, akkor sz*rt kapok a rohadt sok penzert...tudom, hogy lehetetlen minden hibat eszlelni es javitani..de ha raburkolnak a falra ami nem szaradt ki...utana elkezd peneszedni...vagy ledobja a burkolatot...vagy mittomen...haaaaat

na mindegy nem magyarazom...nem is raeros dolog, csak foglalkozom a dologgal es probalom a maximumot kihozni a penzert...es hogy utana ne legyen anyni gond...mert ugyis lesz...

orulok, hogy ha Nalad nem volt hasonlo!

(#75755) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok,

Tudtok javasolni egy megbízható festőt? 2 napos munkáról lenne csak szó. Glettelés festés étkezőben, és a hálószobában egy ajtónyílást begipszkartonoztunk, azt kellene kezelni és festeni.

Nem SOS a dolog, persze minél hamarabb annál jobb, de szívesen várunk egy ügyes szakemberre Budapesten.

Köszi!

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#75756) dh66e


dh66e
veterán

Esetleg ha valakinek olcsón kellene felújításhoz/műhelybe porszívó.

[ Szerkesztve ]

(#75757) ctrlaltdel13 válasza bazsimano (#75754) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindenkinél van valami,akinél nem az hazudik.
Csak nem értem mért kell görcsölni méregetéssel,kiszárítottad oszt jó napot,
tető ha nem ázik be nem lesz újra vizes,feltéve ha nem alulról szívja a vizet.
Áruld már el mikor burkoltatod majd, a ragasztóhoz adott vizet hol szárítod ki.
Ugye nem azt akarod mondani hogy azt benne hagyod a falba? :Y

(#75758) Met válasza ctrlaltdel13 (#75757) üzenetére


Met
Topikgazda

Előzményekkel tisztában vagy?

bazsimano Arra nincs mód hogy az a rész később kapjon burkolatot? Most csak egy glett+festést?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75759) ctrlaltdel13 válasza Met (#75758) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Keresem,keresem.

(#75760) dh66e válasza dh66e (#75756) üzenetére


dh66e
veterán

Na ez tényleg villámakció volt,most megint teljesáras,persze így sem drága,de 5k-val olcsóbban nagyon megérte volna.

(#75761) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#75759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Új építésű társasház, valamit elszabtak és ázik a fala. Állítólag helyre rakták már az elszabást, de egyrészt vizes még a fal a burkoláshoz (talán csempe?), másrészt nem volt olyan nagyobb zuhé, ami kitesztelné a javítás tökéletességét.
És igen, az egyik lehetőség, hogy félrenéz, beköltözik családostul és majd eszi a kefét x év múlva, mikor ledobja a fal a burkolatot, vagy az alsó szomszéd is ázik, vagy most időt nem spórolva előre megy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75762) Hestiana válasza Hestiana (#75755) üzenetére


Hestiana
tag

Senki? Elég elkeseredettek vagyunk, mert lassan szeretnénk berendezni az étkezőt, és a szoba miatt tényleg fontos lenne, hogy megbízható hozzáértő szakember legyen, hogy utólag ne repedjen a fal tutira.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#75763) Chaser válasza Hestiana (#75762) üzenetére


Chaser
titán

üvegszövet háló, de ha újabb biztos nem reped
bekartonozott ajtónyílásra is, alá alapozó, kb ennyi
nem egy rétegtől kell elvárni a teljes csodát, 2-3 réteg faltól függően

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75764) macilaci78 válasza Chaser (#75763) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem-e? Öcsém 2009-es építésű házban lakik, nem a festés, hanem a csempe repedt meg!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75765) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
kb ilyen mosdókagyló,illetve szekrényt keresnék panelba,amelynek a bal oldalán van a csaptelep.,mivel a fürdőkádba is innen menne a viz. Nagyon ritka az ilyen szélre helyezett csaptelepes kagyló,es főleg,h butor is tartozzon hozzá.
Ezzel a termékkel nem is lenne gond,csak 45000 ft a bútor és,ha jól tudom a kagyló mégegyszer ennyi.
Most a régi tipusú alföldi van,de dizájnosabbat szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#75766) Hestiana válasza macilaci78 (#75764) üzenetére


Hestiana
tag

Pontosan emiatt keresünk valakit, aki már csinált ilyet, mert aki a nappalinkat csinálta sajnos nem volt túl ügyes, és reped, így őt nem kérném meg erre.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#75767) gerisz23 válasza Hestiana (#75766) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha mozog a fal akárhogy csinálják meg egy idő után megreped.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75768) pjen válasza Hestiana (#75766) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy befalazni kellene.

(#75769) Hestiana válasza pjen (#75768) üzenetére


Hestiana
tag

10 évig volt előtte gipszkarton ott miden gond nélkül, csak hangszigetelés miatt lett kicserélve. Az előző festő inkább csak elkapkodta, nem várta meg míg kiszáradt rendesen egy nagyobb réteg glett anyag (szerintem). Férjem hiába szólt neki emiatt, válasz szokás szerint a felhördülés : "ha ilyen jól tudod, miért nem csinálod meg magadnak?".

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#75770) ph_5.5 válasza Remekelek28 (#75765) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ilyesmit vettünk a wc-be kézmosónak. Kicsi, elfér szinte bárhol...
Mindig van nekik raktáron több színben és olcsó.

(#75771) pjen válasza Hestiana (#75769) üzenetére


pjen
félisten

Ja,nem írtad,azt hittem friss bontás,beépítés.

(#75772) Hestiana válasza pjen (#75771) üzenetére


Hestiana
tag

Nem nem, 7. em panel lakás, csúsztatott zsalus, 30 éves ajtónyílás.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#75773) pjen válasza Hestiana (#75772) üzenetére


pjen
félisten

Hát,az nem- igen mozoghat.

(#75774) Chaser válasza macilaci78 (#75764) üzenetére


Chaser
titán

lol ( :
Ambator igaz, uj epuletnel meg erosebben jelen lehet a mozgas, a max amit lehet tenni teljes uvegszovet halo glettel, esetleg elso reteg utan meg egy szovet reteg

Szerk:
Hestiana arra az elobbiek vonatkoznak, azzal megtetted amit lehet
Lakason belul lehetnek tegla valaszfalak is, nalunk ugy volt, csak statikai falak voltak zsaluzva

Szerk: mienk is akoruli epitesu, rendesen ment 1-2 valaszfal a maga utjan, de repedes nem volt sehol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75775) macilaci78 válasza Chaser (#75774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Manapság divatos építészet: vasbeton oszlopok tartják a födémeket, utólag közéjük falaztak téglával.
Az oszlop mellett stang is van a falban, a kamra és fürdő közös fala, a fal mindkét oldalán vízkiállásokkal. Felfalaztak, leburkolták, átadták, 2 évre repedt meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75776) macilaci78 válasza Hestiana (#75766) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvileg küldtem privátot. Ha beszélsz a festővel, akármelyikkel, tudasd vele az előzményeket és hogy mi az elvárás. Ha nem tudja megoldani, adja tudtodra és ne raboljátok egymás idejét. Lehet, hogy olyan a hiba eredője, amihez egy festő eszköztára kevés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75777) Chaser válasza macilaci78 (#75775) üzenetére


Chaser
titán

Ott lesz a bibi, nem tartottak be az eloirt eljarast
Pontos kivitelezes most nem ugrik be, ugy kell a gerendak koze a belestestet v betont rakni, h tudjon dilatalni ha akar
Epuletgepesz bacsi meselte, egyszeru statikaja van, kozben beugrott valami, homokkal toltik ki talan a gerendaknal a csatlakozast, pont annyi diletaciot ad amennyi kell, a gond akkor van ha nedves a homok, teljesen szaraz kell, nedves lassan kiszarad aztan osszesik a beton alatt, mondta latott ilyet, amikor rajottek h elrontottak gyorsan lebotonoztak, ugy mar nem latszik, csak idovel lehetnek problemak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75778) Remekelek28 válasza ph_5.5 (#75770) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem lenne rossz,csak nekem alul csövek mennek,igy necces,hogy férne el. Egy ilyesmi mosdó kellene,esetleg kicsit nagyobba és alá asztalossal csináltatnék szekrényt,ugy,hogy a csöveg helye ki legyen vágva a hátuljából.
Csak mosdót nem nagyon találni ilyet. Ez a kocka jrloegű kellene,balos csappal.

(#75779) macilaci78 válasza Chaser (#75777) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, hogy a falat így rakták, de a csempében nincs dilatáció. Kb 25×50 centis lapok vízszintesen rakva.
Tudom, hogy ahol a hordozóban dilatáció van, ott a burkolatban is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75780) macilaci78 válasza Remekelek28 (#75778) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eddig az volt a bajod, hogy 45 k csak a mosdó bútor nélkül. Most linkeltek egy komplettet az ár közel feléért. Vedd meg, dobd el a bútort és csináltass alá földig érőt.

Ha fővárosi vagy, itt nézz szét. :K E-mailt is írhatsz nekik, elküldöd a képet, a körülbelüli méreteket a mosdóról és ajánlanak szanitert, csaptelepet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75781) Remekelek28 válasza macilaci78 (#75780) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azt lehet nem irtam,h kicsi a 40 centis. Kb 50 kellene minimum.
Az a baj a kagylót nem tudják méretre csinálni,a butort meg tudnék csináltatni,ha van megfelelő kagyló. Jön nálam pár nap mulva asztalos,konyhabutort csinálni. Vele megoldanám.
Nem pesti vagyok

[ Szerkesztve ]

(#75782) ph_5.5 válasza Remekelek28 (#75781) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

De, mindent tudnak neked méretre gyártani...

Mosdok gyártása

Ezen az oldalon találsz mosdókagylótól kezdve a kádon át mindent.

(#75783) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Otthon melege

Sziasztok!

társasházi lakásban lesz nálam mostanában ablak-, ajtójavítás (esetleg csere) illetve hűtőszekrényt is kell vennem. Mi újság ezzel az Otthon melege programmal, amelyről korábban már hallottam, de igénybe még nem vettem.

Ez társasházi lakásokra is van vagy csak családi házakra?
Mi kell hozzá, mikor szokták meghirdetni az aktuális évre?
Ha most csináltatok valamit, akkor azt később is el tudom számoltatni?

üdv
J.

(#75784) Remekelek28 válasza ph_5.5 (#75782) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rendben,köszi,meglesem majd.

Abban tudtok segiteni,hogy van e annak hátránya,hogyha a fürdőszobába a jelrnlegi csempére rakatom az ujat. Tehát nem lesz felszedve sem a padló,csem a csempe. Mondták,a szakik,h lehet igy is. Plusz egy fürdőkád wc beépités,vagyis lecserélés.

(#75785) Csabroncka válasza joysefke (#75783) üzenetére


Csabroncka
addikt

Attól függ helyileg merre vagy! De jobban jársz ha lakástakarékból felújítod saját magad, mert az áfa áfájának áfájára sem elég az a támogatás.... A lakástakarékkal meg legalább közel áfamentesen kijössz belőle....

"in medias res"

(#75786) ph_5.5 válasza Remekelek28 (#75784) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nincs mit

Padlólapra simán tapadóhíd- csemperagasztó kombóval fel merem rakni az új réteget, de csempe esetén bár a technologia elvben tudja, nekem vannak kétségeim. Számomra semmi garancia nincs arra hogy az alsó csemperéteg atombiztosan tapad a falfelülethez, sőt arra sincs hogy a most bentlévő vízcsövek, szerelvények sokáig bírni fogják. Eddig minden alkalommal inkább fogtam egy vésőkalapácsot és letoltam a csempét a falról. Régen pl nem ismerték a folyékony fóliát, hajlaterősítőt és társait... azt sem hagynám ki gy új rétegrendből. Szóval lehetni lehet... de én személy szerint nem hagynám fent a régi csempét. És a padlólapot sem ha pl küszöb nélküli ajtó van bent és a belépő helyiség padlószintje eddig azonos volt. (burkolatváltóval persze megoldható az a plusz 1.5-2.0 cm amivel most magasabbra kerülsz)

(#75787) Remekelek28 válasza ph_5.5 (#75786) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ezt a ketyerét lehet bérelni? Gondolom ezzel egy 3 m2 es fürdőt 2-3 óra alatt le lehet gyalulni. Mig sima vésővel 2 nap.
Valamilyen video van a működésről,meg esetleg a fürdőkád kiszedésről.

(#75788) bazsimano válasza ctrlaltdel13 (#75757) üzenetére


bazsimano
őstag

Ez az h meg nem tudtam kiszarittatni...ezert keresek olyan ceget ami ezzel foglalkozik.
Burkoltatni meg csak akkor fogom ha kiszaradt, es remelhetoleg leaz egy nagyobb eso amikor megbizonyosodunk arrol , h a beazas okat tenyleg megszuntettek.
Na meg nem en fogok burkolni.

(#75789) sketchifun válasza bazsimano (#75788) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mi volt a beázás oka?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75790) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#75761) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Félreértettél.
Én nem a hiba megszüntetése létszütségén dobtam le a láncot, a módján.

(#75791) ctrlaltdel13 válasza ctrlaltdel13 (#75790) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

2 kérdés: koszorú van? Akkor hogy folyt a téglába víz?
Ha födémgerendás akkor is van szintezőbeton,szóval nem érten hogy folyt a
tetőről a falba víz.
+ Másodlagos víz védelemmel nincs ellátva a héjazat alatt a tető?

[ Szerkesztve ]

(#75792) bazsimano válasza sketchifun (#75789) üzenetére


bazsimano
őstag

Laikus vagyok ezen a teren...azoval elsore ablakparkanyra tippeltek...na nem az volt...utana meg kitalaltak h a laposteton elvileg van 3 lakas es az egyiknek van terasza...es a teraszon megallt viz szivargot le...elvileg kapott szigetelest es megoldottak...
Kertem h menjunk fel es nezzuk meg..de nem nagyon voltak hajlandoak..de ahigy mondom en nem ertek hozza csak jozan parashti esszel probalok gobdolkodni es ha latom h valami gaz van akkor szolni ... Mar elkezstem keresni valami "felugyelot" ...meglatjuk....

(#75793) Chaser válasza macilaci78 (#75779) üzenetére


Chaser
titán

Feszultseg van bennuk, minel nagyobb annal tobb, paran meseltek mar felrobbant jarolaprol, 25*50 sem kicsi, nagyobb lapoknal fontos az alatta levo csemperagacs minosege, ott is lehetett a bibi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75794) ph_5.5 válasza Remekelek28 (#75787) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Igen, ezek bérelhetőek is.

(vagy veszel egy akciós Parkside vagy Workzone vésőkalapácsot 15-20ezer között 3 év garival és akkor hosszú időre megoldódik az ilyen jellegű probléma)

(#75795) Chaser válasza ph_5.5 (#75786) üzenetére


Chaser
titán

nm-enként 1-2-3 csempét random megnéz, mérettől függően, ha nem mozognak többi sem fog, de azért általában "halaltszik" is ha bajos
ha gond van a csövekkel, teljesen mindegy 1 v 2 réteg csempét kell lebontani
emellett én sem feltétlen vagyok mellette, de több szakit tudok aki lazán burkol meglévőre, gond nélkül

szerk: jóval kisebb zajjal/ganéval jár az biztos

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75797) emre válasza joysefke (#75783) üzenetére


emre
veterán

Ha lenne valami pályázat már cikkeznének róla. Ha jól tudom idén vállakozások kaphatnak pénzt

Ezt az oldalt kell figyelni

Én ennek néztem utána:

forrás

De inkább felveszem a 14%-os személyi kölcsönt, mintsem hogy ezzel a szarral szenvedjek.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75798) ph_5.5 válasza Chaser (#75795) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Én simán csak arra gondoltam hogy leverem a régi csempét, kicserélem a teljes vízrendszert és úgy rakom fel az új csempét. (padlólap a korábban felvetett kitétel mellett simán mehetne a régire)
Nekem ez vált be... az elmúlt pár évben 2x is el kellett játszanom. Első esetben (családi ház) a régi vascső adta meg magát és szétnyílt a falban. A másik egy sima lakásfelújítás... de ott is úgy voltam vele hogy ha már teljeskörű akkor ne kelljen az új csempét vésni ha gond lesz.
Mert valljuk be... 20-30-40 éve nem feltétlenül logikus módon vezették a vizet. Most már alap hogy legyen a mosógépnek saját sarokszelepe... a wc ha nem is beépített tartályos, de még egy LIV esetén is belülre teszem a falikorongot. És a lefolyó rendszernél sem gond ha olyan helyre kerülnek a megfelelő méretű csövek melyek idomulnak egy modern konyhához, fürdőhöz. 30 éve minden fürdőben volt padlóösszefolyó. Most már más a helyzet.

(#75799) Chaser válasza ph_5.5 (#75798) üzenetére


Chaser
titán

úgy persze, nálam annyira logikus volt, h bontás közben a legnagyobb figyelem mellett kilőttem a hideg nyomót ( : de szerencsére bejövő után, iszonyat idióta módon vezették el - még 1 hetet kellett volna kibírnia, utána bontom a csöveket is, de addig tudtam zuhanyozni a ganézás után a bontott fürdőben -
jut eszembe, teszek is fel képeket:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75800) ALI_G


ALI_G
veterán

Valami gebasz miatt ugy nez ki hogy ment a buvarszivattyum. Van rajta press control es elzartam minden rajta levo csapot, az ontozo teliesitesekor. A press controllal semmit nem csinaltam, aramtalanitani csak ugy tudom ha a fokapcsolot lekapcsolom a hazban (villanyszereloimre tobbszor is kitertem, ezt most kihagyom).
Valami otlet hogy mi okozhatta?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.