Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75251) macilaci78 válasza Red_Bull (#75243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól, hogy nem tudsz róla, még van pici talp.
18 mm széles bútorlap élébe marnak egy metrikus anyát, bele csavar műanyag fejjel. Nálam a fürdőszobaszekrény áll így a csempén: tudtam szintezni és nem ázik fel az alja.

Asztalos klubban kérdezz rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75252) macilaci78 válasza ALI_G (#75250) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Földelés? Az egyik konnektor lehet, nem földelt.
Ha a dugvillát megfordítod, akkor is ráz? Ugye, egyik lyuk a fázis, másik a nulla, de a konnektorban lévő váltóáram miatt ez mindegy. Viszont azért nem kéne számítson, mert a laptop a tápból már egyenáramot kap.
Esetleg nem vagytok egy potenciálon a laptoppal (pl statikus elektromosság). Fizikailag elkülönül egymástól a két hely? Pl a kanapén ráz, de az asztalnál a másik konnektorral már nem?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75253) veze válasza draco31 (#75249) üzenetére


veze
őstag

Szerintem úgy már nem lenne elég, kellene egy radiátor a helyiségbe, amit csak akkor nyitsz ki, ha a gázkazán fűt

(#75254) gerisz23 válasza ALI_G (#75250) üzenetére


gerisz23
őstag

A laptop háza ráz meg vagy mi?
semmiképp nem rázhatna,mivel kettősszigetelt ráadásul tápegységről működik.Azért írd le pontosan a jelenséget.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75255) ctrlaltdel13 válasza Gergőke88 (#75210) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Metanol az milyen?
Ha Metabó- ra gondoltál, az a csúcs szvsz szerint,és az élet tapasztalata szerint.

(#75256) Csabroncka válasza gerisz23 (#75254) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért a 30mA-es ÁVK fogós áramnál leold (értsd két ujjal megfogod a vezetéket), pillanatnyi érintésnél lehet nem, de ha valami rosszul van kötve akkor is le kellene oldania.

Természetesen nem normális jelenség....

"in medias res"

(#75257) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Schneider vs Legrand?

Melyik termék családot ajánlanátok a lakásba?
Lecserélném a kapcsolókat,dugaljakat.
Inkább a minőség lenne előnyben,nem az ár.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#75258) gerisz23 válasza Csabroncka (#75256) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezért érdekel engem is,még ha nincs is földelve a dugalj akkor is le kellene mennie az Fi-nek.Gyanús hogy vagy statikusan feltöltődik vagy rossz az adapter.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75259) Csabroncka válasza hódmaci (#75257) üzenetére


Csabroncka
addikt

gerisz23: +1

Legrandban valena alá ne add, ha Schneider azt is megmondja valaki mindjárt - amelyik jobban tetszik. Szerintem az új valnea (life) nagyon designosra sikerált nekik.

Ha az ár nem számít akkor Livolo-t mindenhova ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#75260) gerisz23 válasza hódmaci (#75257) üzenetére


gerisz23
őstag

Minőségre mindegyik jó,én speciel prodax classic fan vagyok.
szerk:az új valenát csak visszaszedni ne kelljen,nagyon sérülékeny ,kapcsolók törékenyek.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75261) Stylewars_kp válasza Csabroncka (#75259) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia.

Nálam Scheider Anya a tuti. Jó hangja van kapcsoláskor. Minimal desing ami feldobható a színes csíkokkal. Árban is elég jó. :K

(#75262) Gergőke88 válasza ctrlaltdel13 (#75255) üzenetére


Gergőke88
addikt

Metabo Ios javítás nem figyeltem.
Metabo-t nézem vagy Makita.

(#75263) philoxenia válasza Chaser (#75236) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem úgy mérik. Kimennek, bemennek, rámérnek a hálózatra...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75264) philoxenia válasza Lipton (#75244) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Enyhén szólva többszörös ár még fenyőből is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75265) pjen válasza Stylewars_kp (#75261) üzenetére


pjen
félisten

Anya nincs már,túl jó volt az árához képest.

(#75266) csemberlen válasza gerisz23 (#75260) üzenetére


csemberlen
őstag

A classicot nem fogják forgalmazni hamarosan.

Anya nincs már vagy 2 éve :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75267) YAS-dude válasza hódmaci (#75257) üzenetére


YAS-dude
őstag

Legrand valena life vagy schneider sedna. A schneider (prodax) classic ezekhez képest nagyon gagyi szerkezet.

(#75268) hódmaci


hódmaci
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

Legrand valena life vagy schneider sedna termék lesz.

Esetleg tudja valaki bekötési technikájukat?
Úgy értem, hogy a vezetékeket a szerelvényekbe csavaros vagy az úgynevezett bedugdosós módszerrel csatlakoztatom.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#75269) pjen válasza hódmaci (#75268) üzenetére


pjen
félisten

Legrand galeák között nem Néztél szét?
Bedugdosós.

[ Szerkesztve ]

(#75270) momo2828 válasza hódmaci (#75268) üzenetére


momo2828
tag

Sednákat szereltem tavaly, a konnektorok csavarosok voltak, a kapcsolók bedugósok.

(#75271) Chaser válasza philoxenia (#75263) üzenetére


Chaser
titán

nálam mérhetnek nyugodtan:)

LY_ut eszembe, nemrég valami főokos itt kb lehülyézett, h felvetettem parafa tekercs gipszkarton falhoz, mivel plafonon bevált olvasgattam ma ha már úgy ráértem, bizony szakkereskedés is ajánlja karton mögé, ha lesz pénzem kap is még egy réteg normál kartont a nappali hangszigetelt fala, alatta tekerccsel, majd meglátom mennyi marad ki, akkor már ráakaszthatom a hangstúdió táblát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75272) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#75271) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen céllal is rakod a parafát?

(#75273) emre


emre
veterán

Üdv!

Gerébtokos ablak cseréjénél a tokba szerelés mennyire életképes megoldás?

Számomra szimpatikus, mert jóval kevesebb bontással jár, egyenlőre maradhatna a redőny is, és a homlokzat valamint a belső vakolat sem sérülne.
Van 7db cc. 140x150 ablakom amit cserélni kellene. Az utcafronton ez a négy, oldalt egy meg az udvar felől még kettő.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75274) DoItYourself válasza emre (#75273) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem túl szép, de hasznos megoldás, kevesebb rumlival jár. Kicsit kisebb lesz a bevilágító felület. Megfontolandó még a régi fa ablak felújítása is, csere helyett.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75275) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#75272) üzenetére


Chaser
titán

Ott mar csak a hangelnyeles fokozasa vegett ha jut meg ra penz, de ott mar csak urimuri, mukodik a rendszer nelkule is, almennyezetnel ho es hangszigeteles miatt hasznaltam onalloan
Es nem banom, itt felettunk a 90 eves bacsi napok ota tol valamit, mar nagyon unalmas ( : masik lakasban mar csak furdonel hallom h egereszik a neni felettem neha, ott meg nincs almennyezet

Szerk: emre
Nalam is a gereb tokban van, de nem fog belole latszani semmi, gipszkarton es fantazia sok mindent megold

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75276) dh66e válasza emre (#75273) üzenetére


dh66e
veterán

Semmi baj nincs a gerébtokba építéssel ha az is le van szigetelve rendesen utólag.
Ismerőséknél is így csinálták,de persze ők csak a saját cuccukért felelnek és nem mondták nekik hogy körbe ugyanúgy sűvít majd be a hideg.Utólag meg lett bontva a borítás és kapott habot rendesen.Azóta nincs panasz.

(#75277) Pttypang válasza dh66e (#75276) üzenetére


Pttypang
veterán

Kommentben kérdezték a linkelt oldalon is, hogy az alap szellőzéssel mi van ilyenkor? Ha körbetolják a szigetelést meg a habot, az üveg is cserélt, akkor a műanyag ablakos résnyi sincs meg, nem?

Everybody lies.

(#75278) dh66e válasza Pttypang (#75277) üzenetére


dh66e
veterán

Bocs nem nagyon értem mi a kérdés.Gerébtokba építés volt a téma milyen üveg cseréről van szó?Milyen linkelt oldal?

[ Szerkesztve ]

(#75279) macilaci78 válasza dh66e (#75278) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az volt a kérdés, hogy ha körbeszigetelik a teljes falnyílást, akkor megszűnik a szellőzés? A válasz: igen, ha agyonszigetelik a házat, a szellőzés megszűnik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75280) dh66e válasza macilaci78 (#75279) üzenetére


dh66e
veterán

A természetes szellőzés valóban,de ott az ablak résszellőzése vagy a kialakított beépített szellőző ha kérve van rá.

(#75281) philoxenia válasza Pttypang (#75277) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gyári szellőzés megmarad, ha a tokba építed a tokot. Ha csak a szárnyakat cseréled, (mondjuk ehhez nagyon jó állapotúnak kéne a gerébtoknak lennie) akkor a szárnyba is tehető gondolom gyárilag szellőző...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75282) emre


emre
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

Akkor erre fogok ajánlatot kérni.
Egyébként én ezt a linket láttam meg ami alapján megtetszett ez a kivitelezési mód.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75283) ALI_G válasza gerisz23 (#75254) üzenetére


ALI_G
veterán

A laptop haz raz amikor par percre ott hagyom. Csak belapcsolt allapotban csinalja. Most kezdtem el hasznalni ebbol a konnektorrol. Mashol nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#75284) philoxenia válasza emre (#75282) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Redőnytokod is van?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75285) philoxenia válasza ALI_G (#75283) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az egyik konnektorban? Földelt a konnektor?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75286) ALI_G válasza philoxenia (#75285) üzenetére


ALI_G
veterán

Ugy erted probaljam ki masik konnektorban ugynazon a soron, vagy ugyanazon a koron belul?
Elvileg van rendes foldeles az elosztotol + tulfeszultseg vedo. A hazban masik koron levo dugaljnal nem csinalt ilyet soha.

[ Szerkesztve ]

(#75287) philoxenia válasza ALI_G (#75286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez az amit nem értek.... Most sem csinálja más körön, vagy csak régen nem csinálta?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75288) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#75275) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én is olvasgatok utána,de a neten talált tartalmak erősen megtévesztők akusztikai szempontból.
Egyik oldalon hangelnyelőként írják,másikon hangszigetelőként. Nem mindegy.
Egyiken nyíltcellásnak hirdetik,ami a hangot elnyeli,másikon nem.
Akkor most kinek is kell hinni.
Én a gyerkőc szobájába akarok venni klikkes parafa padlót,de lehet marad a sima laminált és alá a rockwool steprok

(#75289) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#75288) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, csakhogy úsztatnod kell a StepRock-on az aljzatot, ahhoz, hogy működjön...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75290) emre válasza philoxenia (#75284) üzenetére


emre
veterán

Igen külső

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75291) philoxenia válasza emre (#75290) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az nem hűt szerencsére, de lehet, hogy le kell venni a beépítés idejére...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75292) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#75288) üzenetére


Chaser
titán

Tobb fele van es tobb fele vastagsag, ez a 4mm nem sok, de vannak tobb cm-es expandaltak is, olyan mint egy termeszetes gumi szonyeg, igy tudnam jellemezni, es tobb millio sejtbol all egy cm3, szoval rezges elnyelo es hangszigetelo is lehet egyben, pl nagy gepek ala hasznaljak az expandaltakat
Ha lepes allo is a gyapot azt betonozni kell, kell egy teher eloszlato reteg, legkemenyebb xps-t is be lehet nyomni
Laminalt padlo is nehet, ala parafa tekercs, azt is hasznaljak ugy, de akar hidegburkolat ala is, viszont ott is javasolt a teljesen sik felulet, de igazabol nem sokkal olcsobb mintha kozvetlen parafa padlot ragasztasz, ha klikkest raksz az ala is erdemes tekercset tenni, olcsobb xps alatet is mehet persze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75293) canniball válasza emre (#75273) üzenetére


canniball
nagyúr

Igaz totál laikusként de úgy gondolom, hogy ha már nekiáll az ember akkor legyen rendesen megcsináltatva, még ha ez több macerával is jár. Ha a jelenlegi tokot meghagyod az esztétikailag nem a legjobb (hogy szépen fogalmazzak); ha pedig utólag eltakarod akkor nem tudod kezelni, ami meg nem éppen szerencsés. Arról nem is beszélve, hogy minden egyes cm ami tok az annyival kevesebb üveg felület. Én tuti bontatnám, ez mégsem olyan dolog ami ha nem tetszik akkor fél év múlva cserélteti az ember...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75294) canniball válasza Chaser (#75163) üzenetére


canniball
nagyúr

"én se feltétlen mennék át egyik oldalról a másikra, mert van h 1-2 km egy óra"
Költői túlzás. :)
De amúgy szó sem volt olyasmiről, hogy "most azonnal" a legnagyobb dugóban jöjjön, nyugodtan mondhatott volna egy olyan időpontot ami neki minden szempontból (akár a forgalmat is figyelembe véve) megfelel. De ilyen fel sem merült, csak kijelentette hogy nem hajlandó jönni és pont.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75295) emre válasza canniball (#75293) üzenetére


emre
veterán

Ami nem tetszik (de nagyon) az a jelenlegi rendszer.

Ha mind a hét ablakot tokkal cserélném arra jelenleg a gatyám is rámenne. Kb. 130x150-es méret kellene, kétszárnyas, nyíló/bukó-nyíló (min 40k/db) meg utána egy új redőny (20k/db, vagy egyben az ablakkal de az min 70k/db ) mindenhova. Pusz a kőműves aki kerülgethetnék 1-2 napig, mert Kaposváron akkora urak az ablakosok, hogy ha a befúráson és a purhabbal való kitöltésen kívül más meló is van azt már nem vállalják el. A bejárati ajtómat egy évig nézegettem mire találtam embert aki megvési a falat, hogy korrekt módon lehessen bepakolni. Aztán ha mindez megvan állhatok neki újra festeni a szobákat...... :N

A jelenlegi koncepcióm az hogy kerítek bontott ablakokat 120x140-es méretben (20-25k-ért) és ezekkel elleszek úgy 8-10 évig.

De javítsál ki ha tévedek.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75296) Chaser válasza canniball (#75294) üzenetére


Chaser
titán

nem költői túlzás, volt már 1,5 óra nekem párszor egyik híd végéből átjutni másikig meg még 2km-t ( : vmelyik körúton is sikerült a pár km-es szakasznak 1+ órának lennie többször, én ha iparos szaki lennék csak kerületen belül vállalnék munkát, van úgyis bőven, én is kijelentettem volna h nem megyek és pont, az ember kimegy 5-6 ilyen potya útra az nem jó business, ha 1-2 munka bejön belőle akkor se

emre megértem, az egy szép nagy meló, és ha a tok csúnyán jön ki lehet utána javítani rendesen, annak is megkérik az árát rendesen, 3-4 éve mikor nálam cseréltek mondtak olyan 10-15k/ablak javítást, inkább megcsináltam én

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75297) Pttypang válasza dh66e (#75278) üzenetére


Pttypang
veterán

Rossz hszre válaszoltam, a #75274-nél levő linkben írták kommenteknél, hogy ha üveget cserélnek a belső rétegben és szigetelést, akkor a szellőzés hol marad a gerébtokos ablaknál.

Everybody lies.

(#75298) szaszyka válasza emre (#75273) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha azok a redőnyök külső tokos redőnyök, márpedig annak tűnnek , akkor a falnyílásokhoz vannak méretezve, tehát elvileg minden gond nélkül felszerelhetők az új ablakokra is. Maximum arra kell figyelni, hogy a két redőny közti hézagot figyelembe venni a két új ablaknál, mondjuk közéjük rakott toktoldóval. Vagy rosszul gondolom? Ha jó allapotúak a redőnyök, akkor mehetnek vissza a helyükre, azok árát is meg lehet spórolni, amíg lesz pénz újabbra/ jobbra.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75299) szaszyka


szaszyka
senior tag

Közben én is kérdeznék. Konyha falán, mindenféle vízcsőtől távol, a fal alsó 15-20cm-es részén 1m hosszan “kipúposodott” a festék/vakolat. A lényeg, hogy ha megkocogtatom, akkor kong az egész. Valószínűleg levált a festék-glettréteg a vakolatról. 1-2 helyen megpiszkáltam a vakolatot, ami majdhogynem porzik, morzsolódik le a falról(60 éves épületről van szó). Arra gondoltam, hogy leverem azt a 15-20 centis sávot tégláig, és újravakolom az egészet. Viszont ekkora felületet nem csináltam még, és nem tudom mivel kellene. Obi van csak nálunk, annak az oldalán ezeket találtam :
Rigips 6-30 gipszes vakolat 25Kg 4900Ft
Inter projekt alapvakolat uniputz 30kg 1200ft
Baumit vakolat uniputz (zöld zsákos) 25Kg 1300ft
Sakret alapvakolat uniputz pm-01 30kg 1400ft
A Rigips miért kerül 3x annyiba, mint a többi? A Rigips magában festhető azonnal, a többit viszont át kell húzni tükörglettel is, talán azért?
Ezek közül melyikkel érdemes bevakolni a falat? Van 1 zsák Progold tükörglettem, illetve 0-3, és 3-6-os rigipsem kicsi kiszerelésben, tehát a vakolat glettelése már nem gond, csak maga a vakolóanyagot nem tudom melyik legyen, melyik jó. A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75300) macilaci78 válasza szaszyka (#75299) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi lehet az oka? Nálam úgy volt salétromos a fal, csak 1-2 tégla boka magasságban az ajtó mellett, hogy bármilyen vízcső legalább másfél méterre volt tőle, viszont ezen a távon sokkal közelebb is lett volna, de ott nem volt semmi hiba.
Mélyalapozót kapott, meg festőt.

Ha hidegebb a fal ott, mint másutt, jó eséllyel most is ázik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.