Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75601) macilaci78 válasza runner 125 (#75578) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is ilyen hosszú folyókám van és én is faltól falig akartam rakni, de a burkoló nem vállalta.
Épített zuhanykabin, de még az oldalfalakat is meg kellett rakni. Fal, vakolat, csemperagasztó, csempe, nehéz kisakkozni úgy, hogy minden centi számít amúgy is, hogy a mosógépnek is legyen helye...

Ugye, rakja a két falat, ahogy sikerül, felvakol, amilyen vastagra sikerül, csemperagasztó, csempe, persze az alsó sort kihagyva, mert előtte a padlólapot teszi le, majd utána a csempét a folyókához... Én se merném megcsinálni magamnak. Persze, katalógusképen, tervezőasztalon mindent lehet.

Vettem keskenyebb folyókát, köré van mind a 4 oldalról burkolva, oldalt, mögötte csak 5-5 centi. Adtak neki kis lejtést, ilyen távon tök mindegy, nem lesz zavaró. Jártam már pár csecse szállodában, ott se volt szebben megcsinálva.

A folyóka takarója nálam burkolható, burkolva is van, nincs baj vele.

Hajlaterősítő szalagok, küszöbre is felhajtani a vízszigetelést, ez a titka.
a járólap ragasztója alá simán be tud szivárogni - igen, a sima fuga ezt csinálja. Ezért rakattam 5×5 centis ytongból küszöböt a zuhanyzónak és arra a folyékony fóliát, majd a csempét.

Továbbra is az a célom... - ha nem baj, nem várom ki, míg maradéktalanul eléred.

1 cm vastag a csempe, a többit meg csempgeragasztó kitölti - azaz a falat teljes magasságban két oldalt 1-1 cm vastagon fogod ragasztózni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75602) macilaci78 válasza KrAt (#75597) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem 10,8 V van, és 3 havonta veszem elő a vezetékest. Tégla társasház. Beköltözést követően sűrűbben volt használva a vezetékes, de 4-5 éve lakunk már itt, szerintem 1 éve nem vettem ki a dobozából. Minden másra meg elég a kicsi Makita. A kicsit ráadásul jobban is szeretem, jobban odaférek vele és a súlya is barátságosabb. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75603) macilaci78 válasza joysefke (#75598) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert kint nem csak fagypont körülig hűl le a levegő és minden Celsiusfok exponenciális skálán igényel több energiát, de a kamatos kamatról másik topikban olvashatsz.

Munkahelyen csak analóg termosztát volt korábban, nyáron rettenet volt a klíma fogyasztása, télen a fűtés, mert reggel felcsavartuk, távozáskor meg le. Vettünk egy Computherm-et, beállítottam, hogy munkaidő megkezdése előtt 2,5 órával már kezdjen el dolgozni, munkaidő vége előtt fél órával meg ki és hagyja lehűlni/felmelegedni a helyet 3°C-kal. Munkaszüneti napokon további 2°C-ot engedtem és hétfőn 3 órával korábban kezdett. Így munkakezdés után 1-2 órával érte el a beállított hőmérsékletet, de kintről beérkezve így is komfortos volt.
Hat számjegyű összeggel csökkent a rezsink egy év alatt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75604) tboy93


tboy93
nagyúr

Srácok! Hogyan tudok megszabadulni gyorsan a párától egy olyan lakásban, ahol 2 hete öntötték az aljzat betont és múlt héten fejezték be a vakolást? Fűtés még nincs, áram is egy konnektoron. Mi a rákot csináljak? Valami páragyűjtő cuccot kéne berakni, de milyet?

(#75605) Met válasza tboy93 (#75604) üzenetére


Met
Topikgazda

Páramentesítő gép és fűteni kellene.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75606) macilaci78 válasza tboy93 (#75604) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ipari páramentesítőt bérelsz, a csövét belököd a lefolyóba és hajrá...
Fűteni is kellene, segíti a száradást és a melegebb levegő kevésbé párásít.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75607) 7Sony7 válasza tboy93 (#75604) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem huzat. Bukóra az ablakokat sokat.+ éjszakára páraszedő gép

-

(#75608) KrAt válasza pjen (#75599) üzenetére


KrAt
veterán

Stimm.. :) Akkor ha már nagy, és vannak olyan tervek, hogy egy komplett terasztetőt megépíteni vastag fából, amibe nagy csavar megy, és kell a nyomaték, akkor kell a nagyobb nyomatékú, vagy elég a kisebb is? :)

Kisebb: Makita HP457DWE

Nagyobb: DHP482RAE

A szívem a nagyobb felé húz, rettentően szerszámb.zi vagyok, de kérdés, kell-e... :)

(#75609) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Aprítékos rendszerekkel mik a tapasztalatok? 4 hónapja költöztem el és az új házban egy ilyen csoda volt már kiépítve [link]. Eddig Totya kazános fatüzelést alkalmaztam. Az apríték rendszer ötlet és elgondolás tetszik. Teljesen automata az egész. Természetesen az adott tüzelőanyagnak megfelelően első lépésben be kell programozni az adagolást, szikra tartást és tűztartást. Ezeket már megtanultam. A hatékonysága viszont nem megfelelő. 150m2 szigetelt családi házban nyírfa pellettel 2x15kg-ot eszik 24 óra alatt. Ennek a havi költsége 50 Ft/kg x 30 kg x 30 nap = 45.000 Ft.
Próbáltam 100% bükkfa pelletet és azzal drágábbra jött ki.

Pelletet Szekszárd környékén tud valaki?

Még tesztelem, de ha nem tudom lejjebb csökkenteni, akkor tavasszal beruházok egy kondenzációs gázkazánra, amely esetében 25e körül kijövök.

(#75610) YAS-dude válasza KrAt (#75608) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azt is figyeld, hogy a nagyobbhoz 2ah-s akkukat adnak, a kicsihez 1.3ah-sakat. Én biztos a nagyobbat venném, de nem lenne feltétlenül racionális a döntés ;)

(#75611) tboy93


tboy93
nagyúr

(#75605) Met & (#75605) Met & (#75607) 7Sony7

Valami ilyesmi szett jó lehet? [link]

(#75612) föccer válasza joysefke (#75598) üzenetére


föccer
nagyúr

Csinald ahogy szeretned. En csak felhivtam a figyelmedet arra hogy nem helyesen vegzed a szamitast. A leirataifbol szamomra kitunik, hogy nem vagy tisztaban az epuletenergetikai szamitasokkal. Ezzel nincs baj, mas a szakmad. Vannak olyanok akik ertenek hozza, ezert javasoltam hogy keress fel egyet kozuluk.

De ismetlem ugy hozod meg a dontest ahogy szeretned.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75613) zoli03 válasza KrAt (#75608) üzenetére


zoli03
őstag

A drágábbik könnyebb, sokkal többet forog (1400 szerintem kevés), sokkal nagyobb nyomatékot tud. Nálam nem lenne kérdés, hogy melyiket venném.

(#75614) fasyrt válasza KrAt (#75608) üzenetére


fasyrt
őstag

Ha szerszamb.zi vagy, akkor mi a kerdes? :D Hiszen mi is azok vagyunk, feloldozni nem tudunk... ;)

Hogy ON is legyek. Cegnel is Makita van, 18V. Furasra szinte alig, csavarozasra hasznaljuk. Ha nincs rendesen beallitva, akkor:
- letepi a csavar fejet,
- athajta a csavart a reteglt lemezen, fejjel együtt.
Es persze meg kell benne kapaszkodni, mert a 36 Nm nem viccel.
Ahova a te 42 Nm-ed (vagy a mi 36-unk) nem eleg, oda egy Facom van rendszeresitve. Ez mindenre megoldas. :D

[ Szerkesztve ]

(#75615) zsolt0638 válasza joysefke (#75598) üzenetére


zsolt0638
tag

Számolj ahogy jónak érzed, de ha az üveged belső oldala nagyon hideg lesz mert szerinted az is jó akkor vegyél legalább egy ablaklehúzó gumit, vagy szivacsot mert mindig vizes lesz. A lakás levegőjében lévő nedvesség szeret a leghidegebb helyen lecsapódni, ez nálad az üveg lesz mivel az ablakot beállítod így ez a szellőzés megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#75616) biker válasza fasyrt (#75614) üzenetére


biker
nagyúr

Most vettünk két makita gépet, minden makita lesz lassan
egy 62Nm-es csavarozó fúró (DHP482) ütve is fúr, 1900rpm max, brutál dög
Meg durvulásra egy DTW251 ütvecsavarozót, 230Nm elvileg.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75617) biker válasza KrAt (#75608) üzenetére


biker
nagyúr

DHP482 egértelmű :)
De kapaszkodni kell majd bele

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75618) 7Sony7 válasza tboy93 (#75611) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez fűt, mint az állat, de a párát nem tünteti el. Valami tartályos páramentesítő gép kéne neked.

-

(#75619) Met válasza tboy93 (#75611) üzenetére


Met
Topikgazda

Egy helyiségbe jó a fűtést megoldani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75620) macilaci78 válasza YAS-dude (#75610) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az 1,3 Ah-st nem tudom olyan gyorsan meríteni, ahogy a másikat tölti a töltő. Ami a drágább mellett szól, hogy rövidebb, mert bármennyi idő is telik el, nem fog beférni, ha nagy, de a töltést kivárod. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75621) macilaci78 válasza 7Sony7 (#75618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tartályossal az a gond, hogy azt üríteni kell. Dolgozó ember munka előtt és munka után megnézi a kecót, ha meg minden párás, akkor 10 liter simán összejön 8-10 óra alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75622) sketchifun válasza biker (#75617) üzenetére


sketchifun
senior tag

Énis ilyet vettem nem rég, hát, okozott már meglepetést. :) (Vézna kis p@cs vagyok, lerúgott a létráról mocsokul. :DDD )

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75623) fasyrt válasza biker (#75616) üzenetére


fasyrt
őstag

Nalunk volt ket regi gep, egy 12V-os meg egy 14,4V-os. A 12-estöl elköszöntünk, a 14,4-esbe vettünk ket uj akkut. Igazabol ez is eleg, de ahogy latom a fiuk egyböl a 18-asert nyulnak.
Ami kicsit csalodas, az az akkus körfüresz. Az is 18-as, de gyakran elakad a 4 centi vastag faban es zabalja az akkut is. (Aztan lehet hogy user error, meg nem lattam, hogyan vagjak a sracok - meg en se vagyok power user.)

(#75624) Chaser válasza tboy93 (#75604) üzenetére


Chaser
titán

legrosszabb esetben veszel egy palackos sziesztát fűtéshez, akár kettőt
páramentesítőből én nem gondolnám h kell ipari, főleg ha olcsón akarod megúszni, napi többszöri szellőztetés mellé
fűtés nélkül ez sokáig el fog tartani

szerk: ezt a hősugárzót felejtsd el, kevéske ide, és ne infrát ha már hősugárzó, az nem a környezetet melegíti
ha elektromos akkor vegyél elektromos radit sztem, pl nobo

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75625) sketchifun válasza Chaser (#75624) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha direkt a falat akarja fűteni, van az a PB gázpqlackra szerelhető hősugárzó. Az esetleg?

Vagy egy hőlégbefúvó.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75626) ctrlaltdel13 válasza fasyrt (#75614) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ugye az a forgatónyomaték csak elírás?

(#75627) macilaci78 válasza sketchifun (#75625) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekünk nem engedik felügyelet nélkül a PB gázpalackos hősugárzók használatát biztonsági okokból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75628) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#75626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75629) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#75628) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem hagy nyugodni,az akkora rettenetes szám.
Milyen fordulaton és hol mérték azt a nyomatékot????
Én egy ilyet használok
http://www.akme.hu/index.php?kat=71&id=14908
Ez csak 95 nm de baromi erős, sőt ilyen erejűt más cég nem is igen kínál.
Az meg 18 szor erősebb akkuval?🤔🤔

(#75630) fasyrt válasza sketchifun (#75625) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem azert, de a gazok egestermekeben jellemözen sok a vizgöz, nem tudom, hogy mennyire segit. En villanyra szavazok.

ctrlaltdel13: Nem, az annyi. Ugye persze ez nem allando nyomatek mint egy csavarbehajtonal, hanem az utes pillanataban mert pillanatnyi ertek. (Ez is eleg, hogy tulhuzd a 17-es hatlapfeju csavart es letepjed a fejet.)

(#75631) Chaser válasza sketchifun (#75625) üzenetére


Chaser
titán

én úgy vettem ki több fal, na meg ugye beton, ha nem gáz akkor területtől függően elektromos radik, az zsebbenyúlós lesz, de fűtés nélkül se vakolat se beton nem úgy szárad, esetleg hőlégbefúvó(k)
nálam ősszel volt a betonozás, fűtött magának száradáskor, de teljes kiszáradás az utána 1,5-2 hónappal lehetett fűtés nélkül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75632) sketchifun válasza ctrlaltdel13 (#75629) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az csak az ütés pillanatában áll fenn.

De ha nagyon nagy számokat akarsz látni, Milwaukee, Hilti gyárt levegős ütvecsavarozót, 1500-2000nm erővel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75633) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Van külön helységben egy wc kézmosóm, és egy fürdő, sarokkádda, zuhanyzóval és szintúgy wc-vel.
Ki h oldaná meg a szag és utóbbinál egyben a páraelszívást is?

A villanykapcsolóra kötést nem alkalmaznám, mert az ember nappal is látogatja mindkettőt, de külön kapcsolóra sem akarom tenni.
Valahogy jó lenne automatizálni az egészet.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75634) ctrlaltdel13 válasza sketchifun (#75632) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én ácsként használva nézem a szerszámokat,le..arom a nagy számokat.
40cm-es fúrószárt hajtsa rendesen melegedés nélkül oszt jó napot.

(#75635) Nkboy válasza runner 125 (#75633) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mozgásérzékelős elszívó?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#75636) pjen válasza runner 125 (#75633) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél mozgás érzékelő ventit.

(#75637) sketchifun válasza ctrlaltdel13 (#75634) üzenetére


sketchifun
senior tag

Oké, hogy 40cm, de milyen átmérő?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75638) YAS-dude válasza ctrlaltdel13 (#75634) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez ütvecsavarozó, nem fúráshoz van, hanem mondjuk teherautó kerékanyát letekerni.

(#75639) ctrlaltdel13 válasza sketchifun (#75637) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

16-os átmérőnél nagyobbat nem használok.

(#75640) Chaser válasza runner 125 (#75633) üzenetére


Chaser
titán

páratartalom érzékelős + saját független kapcsoló - jó az ha mindentől független is tudod használni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75641) szaszyka válasza ctrlaltdel13 (#75629) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tényleg annyi :) . Ezt már biztos nem tudnám asszonynál kisírni itthonra :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75642) fasyrt válasza szaszyka (#75641) üzenetére


fasyrt
őstag

Mi a penzügyes asszonynal sirtunk... :D

(#75643) ctrlaltdel13 válasza fasyrt (#75642) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mire használjátok?

(#75644) runner 125 válasza pjen (#75636) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kosz nektek, csak az meg bug egyfolytában. :D

Valami olyan nincs, ami paratartalmat figyel es azt ha az ember ülve használja a WC-t? :D

Chaser, kapcsolgatni nem akarjuk.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75645) pjen válasza runner 125 (#75644) üzenetére


pjen
félisten

Van pára érzékelős.

(#75646) zoli03 válasza ctrlaltdel13 (#75643) üzenetére


zoli03
őstag

1/2"-ost már simán tud használni egy gumiszerviz/autószeriz. Ha olyan helyzet van, nem kell szórakozni a levegőtömlővel.

(#75647) Met válasza runner 125 (#75644) üzenetére


Met
Topikgazda

Nyomáskapcsoló a wcdeszka alá?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75648) szaszyka válasza fasyrt (#75642) üzenetére


szaszyka
senior tag

Biztosan ki volt akadva, hogy egy iylen hülyeségre ennyi pénzt akartok költeni, ahelyett, hogy valami szupcsi cuki cuccot vennétek :D :D :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#75649) runner 125 válasza pjen (#75645) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak az meg akkor nem működik ha WC-re mész. :D
Tudom, nem vagyok egyszerű.

Met, hm, rakeresek h mekkora egy ilyen kapcsoló, de az ötlet nem is rossz. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75650) mezis válasza runner 125 (#75644) üzenetére


mezis
nagyúr

Ismerősöm talán 30 évvel ezelőtt sk. importált Japánból fűthető, zenélő,...., hiper szuper WC ülőkét.
Ha arra jársz, tartsd nyitva a szemed! :D
Addig is: [link]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.