Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75051) Chaser válasza Stylewars_kp (#75050) üzenetére


Chaser
titán

én is ki tudtam volna alakítani, lakás 3/4-edénél repült a födém teljesen, meleg vizet is mondtam, azt kazán letudja, klíma meg a hűtést nyáron, 1:1, klímánál van olcsó tarifa fűtésre, napelem pl nálam nem kivetelezhető, de olcsóbb tarifa igen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75052) dewil666 válasza föccer (#75048) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a választ!
Zuhanykabinnál jön be oda ytongból falazok egy derékig érő párkányt így a csöveket el tudom rejteni mögötte és lesz polc is. Ahol bejön a hideg víz onnan 3 irányba kell hogy menjen. Ezt 2 db T idommal tudom kivitelezni?
Ahol bejön onnan T-vel megy fel a zuhany csaphoz lefele lehozom padló szintig onnan ismét T vel osztom mosógép és kézmosó felé. Az első T az olyan legyen hogy felfele 16-os lefele 20-as? És az alsó T az meg mindkét irányba 16-os? Jól gondolom hogy így mondod?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75053) zappee


zappee
újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnk kérni fugázással kapcsolatban.

Helyiség: fürdőszoba, a falak plafonig burkolva vannak.

A kérdéseim a plafon alatt lévő utolsó csempesor és a plafon között lévő rés fugázásával kapcsolatosak.

1) Milyen színű szokott ez a fuga lenni? Ugyan olyan színű legyen mint a fuga színe a csempék között vagy sima fehér, mint a plafon?

2) Sima fugázót vagy valamilyen rugalmas szilikont esetleg festhető akrillt tegyek oda?

A festhető akrilra azt mondták a boltban, hogy vízes helyiségben nem jó és időverl lepereg a fuga róla a nedvesség miatt. Az világos, hogy a függőleges sarkokba a fugával azonos színű sziloplasztot teszek, a falak mozgása miatt.

De mi van a plafon és a csempe közötti réssel? Ráadásul a csempe vágása nem a legszebben sikerült, némelyik lapnál több, másiknák levesebb a fuga rés. A mester ember úgy ment el, hogy ezt a részt nem csinálta meg és szeretném befejezni.

Köszönöm

(#75054) #03969024 válasza Chaser (#75045) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nincs. Nem ismerem a helyi viszonyokat, érzésre nem nagy a nyomás. Biztos, hogy visszadolgozik a bojler, meleg egy darabig a bemenő cső. A biztonsági szelepben kéne lenni visszacsapónak.

(#75055) macilaci78 válasza zappee (#75053) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami csinos habléc a holkerbe, amit mennyezetszínre festesz? Elfedi a vágásokat is. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75056) föccer válasza dewil666 (#75052) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen jol latod.

Elso 20-16-20 a masik 20-16-16. Az iranyok az elhelyezestol valtozhatnak, de a lenyeget erted.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75057) föccer válasza zappee (#75053) üzenetére


föccer
nagyúr

Ugyan az kell ida is mint az oldalo fugakba. Anyagaban szinezett rugalmas tomito. A fuga szinevel azonos szinu.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75058) Ferike81 válasza zappee (#75053) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem most lett kész 2 helyiség. A padló-fal és mennyezet-fal találkozásnál szilózva lett. Így az esetleges mozgásokat jobban tűri a sziloplaszt mintha fugázva lett volna.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75059) Chaser válasza #03969024 (#75054) üzenetére


Chaser
titán

Rakni kell ra egy nyomas csokkentot sztem, de kerdezz meg egy vizest, ha van neki sajatja valami defekt van benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75060) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Van egy noname csaptelepem,van arra esély,hogy lehet bele porcelán csapbetétet venni?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#75061) pjen válasza astorre19 (#75060) üzenetére


pjen
félisten

Ezt csak akkor Tudod meg,ha kiveszed és elviszed szerelvény boltba.

(#75062) astorre19 válasza pjen (#75061) üzenetére


astorre19
aktív tag

Holnap mindenképpen ez lesz.csak gondoltam hátha van valakinek ezirányú tapasztalata.De gondolom kismillió féle van ezekből:S

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#75063) pjen válasza astorre19 (#75062) üzenetére


pjen
félisten

A mofém-hez lehet kapni azt tudom.

(#75064) dewil666 válasza föccer (#75056) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75065) n_stolz


n_stolz
tag

Adott egy fenyes zomancfestekkel festett lec. Diszperzittel szeretnem lefesteni.
Lepattogna rola a diszperzit idovel?
Mivel tudom megfeleloen elokezelni? Csiszolas? Vagy melyalapozo?
Koszi :R

n_stolz

(#75066) kkf


kkf
aktív tag

sziasztok!

lesz nálunk fűtőtest bővítés, téglafalban vezetős történet, úh. ki fogják vájni a festett falon a vezetéknek a csatornát.
arra gondoltam, Rigips Rimano 6-30mm-rel fogom visszazárni, mert még havernak van elég maradék.
A kérdésem, hogy nekem muszáj-e ezt még glettelnem, vagy mehet rá az alapozó, és a meszes festék?
Kallódik itt valahol egy 5cm széles spakli, az gondolom pont jó lesz az egész műveletre.

Köszi a tippeket előre is.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#75067) pjen válasza kkf (#75066) üzenetére


pjen
félisten

Nem muszáj glettelni,max nem lísz tükör sima.

(#75068) kkf válasza pjen (#75067) üzenetére


kkf
aktív tag

oks, köszi. a többit illetően reálisak az elképzeléseim?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#75069) pjen válasza kkf (#75068) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen vastagon kell vakolni,de ha lehet én nyomkodnék bele tégla törmeléket.Kevesebb gipsz kell és nehezebben is reped meg.

(#75070) föccer válasza kkf (#75066) üzenetére


föccer
nagyúr

6-30 jo anyag, ellenben a felulet igencsak rucskos, texturas lesz. Ha a fal tobbi resze sima, nagyon csunya lesz. Kelleni nem kell ra masik, finomabb reteg de erosen javasolt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75071) föccer válasza n_stolz (#75065) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon meg se all rajta. Le kell csiszolni rola, ha jol akarod megcsinalni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75072) Chaser válasza n_stolz (#75065) üzenetére


Chaser
titán

idővel úgyis lepattogzik a zománc, nem nedvsdzívó alapozóval rátapadna diszperzit is, de nincs értelme, csiszolás, aztán alapozó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75073) zappee


zappee
újonc

Köszönöm a válaszokat a figázással kapcsolatban!

(#75074) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok,
Nem tudom mennyire jó topic, ezt találtam ami a legközelebb áll hozzá.
Egy Renova Mini kazánról van szó. Több mint egy hétig távol voltam és le volt véve a fűtés. Amikor visszaértem, és bekapcsoltam bejelzett, hogy alacsonya a nyomás (0.8 bar). Azóta, hogy felfűtötte a vizet már eltűnt a jelzés. 60 fokig fűti, olyankor van kb. 1.5 bar nyomás, amikor visszahül 23-25 fokra akkor pedig 0.9 bar. Most hogy felfűtötte és eltűnt a jelzés, megoldódott a probléma, vagy kell ezzel foglalkozzak, továbbiakban?

Olvastam a neten, hogy van ezeken egy csap amit megnyitva a vezetékes vízről lehet engedni a rendszerbe, viszont nem is találom ezt a csapot, illetve nem tudom, hogy zajlik ennek a menete. Eddig mindig távhős lakásban laktam, most van először cirkófűtéssel dolgom.

(#75075) DoItYourself válasza WaterWawe (#75074) üzenetére


DoItYourself
addikt

A kérdés jó! :) Nekem Renova F24E van, azon alul látszik egy ferdén lefelé néző csap, de még nem mertem tekergetni. Nálam most 1-1.2 bar között van a nyomás, de sokszor leáll a kazán F1 hibával (nincs láng/kazán túlfűtés). A kézikönyve szerint 1-2 bar közötti érték optimális. Tavaly nagyobb volt a nyomás, vagy az előremenő hőfok volt magasabb (passz, nem emlékszek), de folyamatosan ki-be kapcsolt, most sokkal nyugodtabban fűt, már amikor éppen megy.

Régebben is volt róla szó a topikban, és most is látom a kézikönyvben, hogy termosztátos vezérlés esetén nem szabad termofejet tenni arra a radiátorra, ami a termosztáttal egy helységben van. Nálam ez a nappali, és van a radiátoron termofej, vegyem le?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75076) Ferike81 válasza DoItYourself (#75075) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ezeket a kazánokat nem ismerem, de én a Renova Star kazánnal így jártam. Érdemek utánaolvasni, hogy nektek milyen a tágulási tartály?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75077) macilaci78 válasza WaterWawe (#75074) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1 bar felett kell lennie általában. Van a bemenetek környékén egy csap, amivel lehet ráengedni. Illetve van egy nyomásmérő óra is, ahol jelzi az aktuális nyomást.
Alul praktikusan megy be egy hideg víz, egy visszatérő, egy előre menő egy használati melegvíz, egy elektromos vezeték és a fűtéskör töltésére szolgáló vízvezeték. Esetleg van egy túlfolyó leengedőcső is.

DoItYourself: az elv az, hogy a termosztát a helyiség hőmérsékletét méri. A radiátoron a termoszelep meg bizonyos hőmérsékletnél elzárja a radiátort, ahogy beállítod. Tehát ha a termosztát mondjuk 23°C-ra van állítva, de a termofej 20°C-nál elzárja a helyiség radiátorát, akkor a termosztát nem kapcsolja ki a kazánt, míg a szomszéd helyiségek fel nem fűtik a termosztát helyiségét is.
Ha azt szeretnéd elérni, hogy ne a termosztátos helyiség legyen a legmelegebb, akkor sima fejjel állítsd be a termosztátos helyiség radiátorát, így a termosztát a többi helyiségbe több meleget enged, mert a leszabályozott radiátor lassabban melegíti fel a nappalid.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75078) Met


Met
Topikgazda

A-Z Ablakszerviz dolgozott már valakinél innen a topicból? Vagy valamelyik másik pesti ablakjavító cég.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75079) Morris válasza WaterWawe (#75074) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem levegős a rendszered. Azért a nagy nyomásingadozás.

(#75080) WaterWawe válasza DoItYourself (#75075) üzenetére


WaterWawe
őstag

Baja nincs igazából, azóta hogy felfűtötte, nem jelent meg a jelzés nem kattog (csak gyújtásnál, de az normális), fűt rendesen. Azt egy csap lenne? :F Én sem merem piszkálni és félek, hogy ha ki tudom nyitni utána nem tudom elzárni.

(#75077) macilaci78: Ezeket megtaláltam. Igazából a kérdésem az lenne, hogy ha most hogy felfűtötte, így 0.9 és 1.5 bar között szokott mozogni használhatom-e így még mondjuk 2 hónapig amíg a fűtési szezon tart. Azóta amióta ez volt semmi egyéb rendellenességet nem tapasztaltam.

(#75079) Morris: Elképzelhető, mindenképp szeretnék ennek a végére járni, viszont most nem szeretném a teljes rendszert leengedni, lelégteleníteni mert hideg van. Kérdésem ugyanaz, hogy ilyen állapotban 2 hónapig még fűthetek vele anélkül, hogy komolyabb gond lenne?

(#75081) DoItYourself válasza macilaci78 (#75077) üzenetére


DoItYourself
addikt

Valahogy így gondoltam én is, most félig le van tekerve a nappali radiátorán a termofej: 2-es álláson van, ez biztos 22 fokot jelent, a termosztát általában 21 fokra van állítva. A többi helyiségben is kb. 21-22 fok van, végigmértem hőmérővel, és beállítgattam a termofejeket, már amelyik radiátoron még van. Ilyesmi osztószelep is van még mindegyik radiátor alján, néhol ezt is tekergettem.

(#75076) Ferike81: 2 éve már látta szerelő a kazánt, mert magas volt a nyomás, fel is pumpálta a tágulási tartályt. Az idén tavasszal karbantartásra kihívott szerelőről sajnos sok jót nem tudok elmondani: erősen másnapos volt, leejtette a hőpajzsot, amiből kitört egy darab. Megvettem a HMV flexcsöveket, mert azt mondta kicseréli, na azt csak félig csinálta meg, ráadásul összekeverte a hideget-meleget, és elment. 3 nap volt mire rájöttem, miért nincs melegvíz.

(#75080) WaterWawe: nekem az alján van, de belülről is elérhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75082) Ferike81 válasza DoItYourself (#75081) üzenetére


Ferike81
senior tag

Egy Jóisten áldása lehetett az a szerelő. :W

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#75083) DoItYourself válasza Ferike81 (#75082) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt a brigádot nem hívom többet, pedig egyszer egy idősebb szerelőt küldtek, az nagyon értette a dolgát.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75084) YAS-dude válasza Met (#75078) üzenetére


YAS-dude
őstag

Korrekt cég, ajánlom őket.

(#75085) Met válasza YAS-dude (#75084) üzenetére


Met
Topikgazda

Árat tudsz mondani, mit és mennyiért csináltak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75086) F34R


F34R
nagyúr

Regi koporos vakolatot mivel lehet javitani, illetve erdemes ezeket festeni?

(#75087) pjen válasza F34R (#75086) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak csúnya, magas nyomásu mosoval.

(#75088) macilaci78 válasza DoItYourself (#75081) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt a kis fehér biszbaszt használd a nappaliban a termoszelep helyett. Amúgy minek veszed le 22°C-ra, ha a kazán termosztát 21°C-on úgyis kikapcsol? Nyisd ki teljesen a termofejet, ugyanott vagy, és bajt se csinál.

WaterWawe: tágulási tartály is lehet kérdés. Elvileg 5 év szavatosságot adnak rá, utána csere.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75089) F34R válasza pjen (#75087) üzenetére


F34R
nagyúr

Es ha mas szint akarok neki adni?

(#75090) DoItYourself válasza macilaci78 (#75088) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ilyen szelepet nem veszek, felesleges, fel tudom tekerni a termofejet is, sőt akár le is tudom szerelni. Ahogy írtam, alul is van mit tekergetni, szerintem azzal is lehet zárni-nyitni. Van jó sok tekergetni valóm, csak bele ne zavarodjak. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75091) macilaci78 válasza DoItYourself (#75090) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen sapkát a szeleppel adtak annak idején. :D
Az alsó az úgynevezett torlószelep. Ha betekered, akkor az elzárás előtt azt éred el, hogy a radiátorban tovább marad a meleg víz, több hőt tud leadni. Ezt a kazántól távolabbi radiátoroknál szoktál használni. Szerintem nyisd ki teljesen alul, felül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75092) DoItYourself válasza macilaci78 (#75091) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ja, hogy ez csak egy takarósapka. :D Az előző tulajtól nem kaptunk ilyet, pedig itt hagyott vagy 2m3 szemetet.
Torlószelep: köszi, eddig csak halvány sejtelmeim voltak róla, hogy működik. Így most új perspektívák nyíltak meg előttem. :) Egyébként minden radiátoron ilyen van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75093) veze válasza DoItYourself (#75092) üzenetére


veze
őstag

Torloszeleppel lehet belöni, beszabályozni finomhangolni a rendszert. Ezek lent szoktak lenni nincs is tekerőjük csak egy sapka. Azt lecsavarva imbusz kulccsal kell belenyulni és ugy lehet tekerni. beszabályozás után a sapka mehet vissza rá. mert nem szükséges sürün tekergetni.
pl ha kazánhoz közelebb eső radiátorokban gyorsabban megfordul a víz nagy része, ( a közel eső kisebb ellenállás miatt, akkor a rendszer végén lévő radiátorokhoz már késöbb vagy egyáltalán nem elegendő mennyiségben és hőfokban jut el víz. Ezért ott nincs kellő meleg miközben az elsők gyorsan melegszenek ( illetve azok a helyiségek. Ilyenkor kön a torlószelep.folyt rajta az ember egy -két fordulatot, miközben a rendszer végén lévő ( vagy kevésbé melegedőt) nyitja. Aztán figyeli vár egy két napot.. ha nem kellő az egyensuly akkor még zár egy vagy fél fordulatot azon ami elviszi a meleget jobban, ezáltal arra kényszerül a fütőközeg hogy a távolabbi fütötestek felé is intenzívebben áramoljon, lévén a közeli, a torlóval beállított gátolt átfolyás erre kényszeríti. Kis odafigyeléssel össze lehet hangolni hogy mindenhol egyformán melegedjenek a fűtőtesztek.
Erre lehet azt mondani hogy felesleges..zárok rajta a fent lévő elzáróval és kész, vagy lezár majd a termoszelep..de nem.. Egyrészt ha ezzel van beszabályozva bátran el lehet zárni a másikkal ( vagy lezárja a a termoszelep) a rendszer összehangolása nem állítodik el kinyitáskor, bármeddig tekerjük is ki. A termoszelep sem váltja ki ezt a fajta összegangolást , mert ha nincs, akkor addig intenziven fűt a közelebb esö kisebb átfolyás ellenállású radiátor és majd csak utána kezd a távolabb lévő ha már a termoszelep lezárt..

[ Szerkesztve ]

(#75094) DoItYourself válasza veze (#75093) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszönöm szépen a részletes leírást neked, és macilacinak is. :R Az összefoglalóba is be lehetne linkelni ezt a két hsz-t, hátha hasznára lesz másnak is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75095) ctrlaltdel13 válasza veze (#75093) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Új építésnél,helyesen megtervezett osztógyűjtő elhelyezéssel,ez mind elkerülhető.

(#75096) veze válasza ctrlaltdel13 (#75095) üzenetére


veze
őstag

Valóban, ha minden optimális lenne, akár a gyártását forgalmazását is befejezhetnék, leállíthatnák mert nem lenne szükség ilyen jellegű szerelvényekre. Viszont családi ház esetében ahol nincs is túl sok radiátor, egyszerü és hatékony eszköze a beállításnak, korrekcióknak. ( tapasztalat) Ha valaki felújítja, átalakítja otthon a fűtését mindenképp tegyen minden radiátorhoz egyet. Pár száz forintos tétel radiátoronként.. és hasznos tud lenni !
Az is világos, hogy egy több szintes közintézményben nem ez lesz a beszabályozás fő eleme, de ennek a topiknak nem is az a témája :-)

(#75097) mezis válasza macilaci78 (#75091) üzenetére


mezis
nagyúr

"....az elzárás előtt azt éred el, hogy a radiátorban tovább marad a meleg víz, több hőt tud leadni."
? ? ?
A hőleadás szerintem (és talán a fizika szerint is :DDD ) a radiátor és az őt körülvevő, áramló levegő hőmérséklet különbségével arányos. Vagyis minél melegebb a radiátor, annál több hőt ad le.

mezis

(#75098) macilaci78 válasza veze (#75096) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én távhős radiátornál arra használtam a torlószelepet, hogy azt és persze a termofejet elzárva fűtési időszakban is ki tudtam zárni a radiátort a körből, le tudtam venni és mögötte szépen tudtam falat festeni. :K

mezis: a hőmérséklet mellett a hőleadó felület nagyságával is lehet játszani. Összekevertem a torlószelep használatával a kazántól vett távolságot. Nem a messzebbieknél kell variálni, hanem a közelebbieknél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75099) DoItYourself válasza veze (#75096) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha az osztógyűjtő alatt azt kell érteni, hogy a fűtés körökre van osztva, és a körök ezzel szabályozhatók, na ilyen nekem nincs. A kazánból van egy előremenő és egy visszatérő ágam, és minden radiátoron torlószelep + termofej. Jó tíz éve újította fel az előző tulaj teljesen a házat, és így alakították ki a fűtésrendszert. Van egyébként olyan radiátor is, ami 15m-re van a kazántól. Ettől nem fogok a kardomba dőlni, mert lehet meleget csinálni mindenütt, most már azt is tudom, hogy kell belőni a rendszert.
Reggel fűtött a kazán, körbetapogattam a radiátorokat, papírforma szerint a közel lévő radiátorok gyorsan felmelegedtek, a távolabbiak ekkor még csak langyosak voltak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#75100) Bacusuz válasza DoItYourself (#75099) üzenetére


Bacusuz
őstag

Osztó gyüjtő

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.