Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75401) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali

[link]

Az ilyen wc lehúzónak lehet tisztítani a belsejét?

Reggelre nagyon elkezdett csöpögni a torkánál. Fel is kellett mossak. A tekerő részét is nehéz tekerni olykor olykor, aztán meg megjavul. Valami betétcsere megoldaná a dolgot?

Gondoltam felszerelni valami öblítő tartályos megoldást, de csak falon kívüli jöhet szóba, nem akarnék nagy bontást.

Csak kérdés, hogy megéri-e?!

(#75402) pjen válasza joysefke (#75394) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen az az ócska parkett,meg kéne nézetni egy szakemberrel.Lehet egy csiszolás,lakkozás elég lenne.

(#75403) bazsimano válasza föccer (#75367) üzenetére


bazsimano
őstag

ma raragasztottam...meglatjuk, hogy holnapra mi lesz.
a projektvezeto annyi mondott, hogy ha nedves lesz az csak a maradek nedvesseg ami van benne...de beazni mar nem azik be tuti...nem tudom...most nem volt akkora nagy eso hogy kideruljon...
ha nedves meg a fal,akkor jol gondolom hogy semmikepp nem szabad raburkolni nem?
koszonom!

(#75404) Chaser válasza joysefke (#75399) üzenetére


Chaser
titán

Ujabb epitesu, jo esetben beton lesz alatta, de valoszinuleg ragasztott, ha nem nyikorog biztos
Nem fulled be semmi, parazaro folia ahogy neveben van, elzarja az esetleges parat, xps es parafa vizallo, csak az illeszteseknel juthatna at para, ami nem tesz jot a hornyoknak, altalaban mar also es felulete a laminalt padlonak is vizallo, a hornyok viszont nem
Ha ragasztott valami bitumenes, katranyszeru tortenettel van ragasztva, az is vizallo, regen legalabbis igy ragasztottak, maiakat nem tudom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75405) Stylewars_kp válasza joysefke (#75394) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Esetleg az az ócska parketta nem felújítható? Szépen felcsiszolt majd lelakkozott parketta szerintem sokkal szebb és időtállóbb. :K

(#75406) Met válasza bazsimano (#75403) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha most ráburkolsz nem fog látszani hogy sikerült e megszüntetni a beázást és csak rohad a fal a csempe mögött. Jobb esetben ledobja a csempét.

Ez az a projektvezető aki nem akart hősugárzóval rásegíteni a fal száradására ugye? Én nem nagyon hinnék neki...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75407) bazsimano válasza Met (#75406) üzenetére


bazsimano
őstag

pontosan! o az...
foleg ugy,hogy mi azt a falat telibe akarjuk burkolni azaz fel a plafonig...

meg annyi, hogy ha netan kiszaritanank, utana is eszre tudjuk venni, hogy beazik, hiszen a folyoso fele is azott a fal...szoval ha azt lefestik es jon egy nagy eso...akkor csak eszrevesszuk...annyi, hogy ugye akkor macera levenni a csempet..

nem igazan tudom mi lehet a jo megodlas...hogyan lehetne gyorsan kiszaritani a falat... igy februarban...

(#75408) n@p@lm


n@p@lm
őstag

off
Miként tudok visszakeresni hozzászólásokat?
Föccerrel beszéltünk kocsibeállóhoz betont (milyet is kellene kevertetni), de szeretném egyszerűen megtalálni.
Tudna valaki segíteni?
Köszönöm.
on

(#75409) Brandynew válasza n@p@lm (#75408) üzenetére


Brandynew
őstag

Fönt a keresősáv mellett Opciók --> Részletes keresés.

[ Szerkesztve ]

(#75410) bazsimano válasza n@p@lm (#75408) üzenetére


bazsimano
őstag

megelozetk :D

szerk:
szerintetek felhivjak egy ilyet?

vas hasonlot? ha nekem kiszaritjak a falat 20 ezerert akkor kifizetem!

[ Szerkesztve ]

(#75411) albiosz válasza n@p@lm (#75408) üzenetére


albiosz
őstag

[link]

Ennél a hsz-nél indult.

(#75412) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszönöm mindenkinek!

(#75413) Chaser válasza bazsimano (#75410) üzenetére


Chaser
titán

Ha az ok nem szunt meg akkor nem sokat segit, esetleg futoszonyegen gondolkozhatsz arra a reszre

_____

Gondolkodom nappaliba osb padlon, kepeken lattam, ha nem.tevedek nagyot ugyanaz az eljaras mint laminaltnal, csak fel kell csiszolni - nem feltetlen - es egy reteg lakk
12mm-es a legvekonyabb nutfederes, a rettegett obiban 1800ft korul/nm, ala xps, 2300/nm-bol megvan lakk nelkul
Lehet parafara oda mar nem fussa', de erre barmikor tudnek rakni kesobbiekben is, vagy konnyu felszedni, akar ujra hasznositani - bar sztem ha lerakom tetszene annyira h maradna is:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75414) bazsimano válasza Chaser (#75413) üzenetére


bazsimano
őstag

hat elvileg azt allitjak hoghy megoldottak...de sjanos mostansag nem lesz nagyobb eso, hogy ki is deruljon:D
es azert majd jo lenne burkolni :)

(#75415) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Két éven belül a harmadik villanyszerelövel gyülik meg a bajunk.
Az egyik paszta nélkül használta ALU vezetékkel a wago-kat, a másik rosszul kötötte be a fí relét, a mostani pedig úgy elszorította a konektorba beszereléskor az alu vezetéket, hogy tegnap egy nagyobb adag mosásakor elcsattant a vezeték a mosógép konektorában. Mázli, hogy nem egy fenyöbútor mögött történt kisebb terhelésnél lassabban.
Ráadásul vagy 5 centivel lerövidítette az alu kábelt, így most már csak sorkapoccsal lehet bekötni.

Szóval, elhatároztam, hogy kezembe veszem a dolgot.
Régen is mindig én csináltam az ilyesmit, csak a barátnöm félelme miatt bíztuk villanyászra a dolgot amióta összeköltöztünk.

Viszont, hogy mindenki nyugodt legyen, el akarok olvasni minél több ezzel foglalkozó írást.
Villamosmérnökként végeztem, így az alapok megvannak, de a híradástechnikán nem lehet megtanulni a gyakorlati dolgokat; pl. mekkora erövel érdemes megszorítani ezt-azt, stb.
Úgy vélem, hogy ezek nagyrészét is tudom, hiszen amíg szülökkel éltem vagy tíz éven keresztül tizenéves korom óta rengetegszer szereltem villanyt hiba nélkül, de mindig az a veszélyes, amiröl nem tudom, hogy nem tudom. :)
Pl. nemrég olvastam, hogy a szerelök konkrét oldalra kötik a fázist, és a nullát, de sajna mindkét verzióra olvastam határozott véleményt. Ezt pl. nem tudtam.

Tehát hol érdemes ezeket az infókat megszerezni?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#75416) gerisz23 válasza Bici (#75415) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért az alu elég kényes ám,ha nemhúzza meg azért,ha túlhúzza azért,ha blankolásnál belevàg az érbe akkor meg azért.Cseréld ki rézre az a tuti.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75417) Bici válasza gerisz23 (#75416) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos csak kabelcsatornazassal lehetne ezt megoldani, mert a betonba be van agyazva, valami jo kemeny malterrel. ( [link] ) Szet kene vesni a betonfalat, most, hogy kb. kesz a lakasfelujitas. Megolnek, ha ezzel eloallok.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#75418) philoxenia válasza gerisz23 (#75416) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A csoki azért mindenképp tutibb mint a wago, nekem legalábbis sokkal megbízhatóbbnak tűnik...

Bici: Falsarokban elvitt külső kábelcsatorna?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75419) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Az alábbi képen látható ablakot csak bukóra tudom kinyitni.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Szerintem kellene, hogy tudjam normálisan is kinyitni.
A kilincs oldalról nézve a bal alsó sarka lentebb van és ott mintha szorulna, de nem tudom hogyan lehet kiszabadítani.
Van valami ötletetek?

Üdv: Endre

(#75420) csemberlen válasza Bici (#75415) üzenetére


csemberlen
őstag

Magyar szabvány nem rögziti a fázis helyét, de többen szoktuk balra kötni mint jobbra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#75421) Met válasza csemberlen (#75420) üzenetére


Met
Topikgazda

De melyik a jobb? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#75422) philoxenia válasza Met (#75421) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75423) mogyesz válasza csemberlen (#75420) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Van a bal oldalra kötésnek valami tudományosabb magyarázata, mint a megszokás? Azért kérdezem, mert Én pl. azért kötöttem balra, hogy ha szembe állok vele (és ráadásul mindenki jobb kezes a családban), és jobb kézzel beledugok mondjuk egy kötőtűt (hülye példa, de gyereknél akár lehetséges is) ne a fázist kapja. Feltételezve, hogy nem keresztbe nyúl bele :-)

Szerk.: Fi természetesen van, de jobb a békesség...

[ Szerkesztve ]

(#75424) philoxenia válasza mogyesz (#75423) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért jó balra kötni, mert ha mindenki úgy köti, tudod melyik oldalon van a fázis...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75425) mogyesz válasza philoxenia (#75424) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Ez is lehet egy szempont... :-)

(#75426) philoxenia válasza mogyesz (#75425) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyerek amúgy tuti kipróbálja a másik lyukat is a malac orrán, ha nincs vakdugózva/nem védett gyárilag.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75427) mogyesz válasza philoxenia (#75426) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Ez is igaz :-) A + védelem mindenképpen szükséges...

(#75428) gerisz23 válasza Bici (#75417) üzenetére


gerisz23
őstag

Én csatos vago + paszta szisztémával toldom meg.Régen én is csokiztam,van ahol 10éve bírja de a wago biztosabbnak tűnik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75429) sketchifun válasza mogyesz (#75423) üzenetére


sketchifun
senior tag

Semmilyen szabály nincs rá. Én is balra kötöm, de csak az egységesség, illetve a rendszeretés miatt.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75430) macilaci78 válasza philoxenia (#75424) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van egy-két olyan eszköz (pl kazán), ahol számít. Nekünk is van ilyen kazánunk, tudom, hogy baloldalt van a fázis, de a dugvillán semmivel sincs jelölve, hogy melyik szára kéri a fázist. :N Tipikus...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75431) pjen válasza Bici (#75415) üzenetére


pjen
félisten

A Wago saját bevallása szerint is túl liihegte ezt a paszta dolgot.

(#75432) sketchifun válasza pjen (#75431) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezt alá tudnád támasztani? Hogy érted hogy túllihegte?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75433) pjen válasza sketchifun (#75432) üzenetére


pjen
félisten

Pár éve voltam a a Mentavill nél egy wagó bemutatón,ott mondák,és ha jól emlékszem ki is adtak egy tájékoztatót róla.

(#75434) gerisz23 válasza pjen (#75433) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezt nekem is mondták szakkereskedésbe,ők is kaptak ilyen levelet.De én azért biztos ami biztos használom,ártani nem árt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75435) pjen válasza gerisz23 (#75434) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére egyre ritkábban találkozom Al vezetékkel.Sorkapocsban is használod a pasztát,kismegszakítóban?

(#75436) sketchifun válasza pjen (#75433) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én egy konkrét esetről tudok, ahol Wago-t használtak paszta nélkül. Másnapra minden kötés szétégett, mehettem újra kötni, pasztával.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75437) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Műanyag ablakhoz szeretnék venni takaró szegélyt 70-100mm széleset. Hol tudok venni ahol nem kell teljes tekercset 50m-ert megvenni és persze jó árban van?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75438) pjen válasza sketchifun (#75436) üzenetére


pjen
félisten

Az szarul volt megcsinálva.Végül is a Réz Alu kötést az elektrólizis teszi tönkre,egy nap alatt ezt max sós vizben tudom elkébzelni.Rengeteg panel házban voltam ahol a rövid Al vezetéket jobb hiján Cu val toldották.

(#75439) gerisz23 válasza pjen (#75435) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen,de ha nem muszáj nem hagyom meg az alut,ahol lehet cserélem.
Ahhoz a szétégett kötéshez:az nagyon rosszul lehetett megcsinálva,alu jóval kényesebb mint a réz szerelés szempontjából.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75440) pjen válasza gerisz23 (#75439) üzenetére


pjen
félisten

Én is cserélem,ha kell,és lehet,de van egy csomó panel,aztán rengeteg öregebb családi ház MM fal kábellel szerelve,vakolat alatt.A 70 es években nem volt túl egyszerű réz dróthoz jutni.Az MBCU MBA és az MCU MA volt.A szolgáltató légvezetékes kötésnél még mindíg Al-t használ.

(#75441) gerisz23 válasza pjen (#75440) üzenetére


gerisz23
őstag

De csak 16-os keresztmetszet felett használnak alut,de lehet hogy már csak25-öst engednek aluból.Sőt 25-ös földkábelt is alut tettünk még pár éve,nem hiszem hogy sokat változott a helyzet.

Toldásra visszatérve ideiglenesen forrasztottam össze rezet aluval,de ahhoz volt direkt erre való forrasztóónom.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75442) pjen válasza gerisz23 (#75441) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de nekem is hibátlan már 30éve.Pedig fújja a szél, veri eső.

(#75443) Nkboy válasza dewil666 (#75437) üzenetére


Nkboy
senior tag

Olyan nyílászáró üzletben, ahol foglalkoznak beépítéssel is. Ott adnak méterre is. Kb 3-400 pénz métere. Hova kell 10 centis takaró? Az már elég brutális 🙂

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#75444) dewil666 válasza Nkboy (#75443) üzenetére


dewil666
őstag

Két ablak között 6cm-es zártszelvény van arra kell.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75445) sketchifun válasza gerisz23 (#75441) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tévedsz, az NFA2X pl alu, és a 16-os is rendszerengedélyes, Démász területen az aktuális szabadvezetékes csatlakozók mind ebből készülnek.

A földkábel is alu, 4x25-4x240-ig az a rendszeres Démász területen pl. De az oszlopokon a légkábel is csupasz Alu sodrony. Az az oka, hogy sokkal jobban bírja a napot, mint a réz. Megugye, nem is csillan meg annyira a fénye a brazilok szeme sarkában.

A kötések pedig azért égtek, 1 nap alatt, mert paszta nélkül túl terhelték.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75446) gerisz23 válasza sketchifun (#75445) üzenetére


gerisz23
őstag

Bocsi,E-on területen élek ;]

Túlterhelték?Akkor tán túl nagy volt a megszakító amit rátettek?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#75447) sketchifun válasza gerisz23 (#75446) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem. Csak azt hitték, ha a tekert alu kötéseket szétszedik, összewagózzák paszta nélkül, akkor az sokkal nagyobb terhelést bír, mint korábban. Hát, nem. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#75448) pjen válasza sketchifun (#75447) üzenetére


pjen
félisten

Pasztával sem bírt volna többet mint korábban.

(#75449) canniball válasza pjen (#75381) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!
Akkor úgy számolom nagyjából ugyanannyira jön ki a kettő (így viszont jelenleg nem feltétlenül éri meg az átálláson gondolkodnom).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75450) canniball válasza macilaci78 (#75183) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az ablak alatt fehér faltükröt hagytunk, egyszerűbb javítani, fent lévő radiátor mellett dolgozni. De szép is lett."
Erről tudnál mutatni képet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.