Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277401) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Iphone 8-ban cseréltettem aksit, 81%-os volt, gyorsan merült már. Viszont az új aksi még gyorsabban merül...
ez 100%-is, 3uTools-al megnéztem 2019-es gyártás, ez miért lehet?

(#277402) Sys85 válasza plevips (#277401) üzenetére


Sys85
veterán

Hol cseréltetted?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277403) plevips válasza Sys85 (#277402) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

White Cloud iPhone szerviz Dunakeszi

(#277404) Malfroy válasza allein (#277400) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ami tudja egyszerre tölteni,és szimpatikus.

(#277405) Sys85 válasza plevips (#277403) üzenetére


Sys85
veterán

Meg is kaptad a választ.
Egy jó nagy kérdőjel,hogy milyen akkut kaptál.
Nem gyárit az tuti,mert azt csak a hivatalos szervizpartnerek kapnak (ez a szerviz nem az),utángyártottban meg van mindenféle minőség,nagyon sok elég gyengusz.
Te valószínűleg egy gyengébbet kaptál a telóba.
Legalább olcsón cserélték,vagy megkérték az árát?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277406) poli27 válasza domerator (#277394) üzenetére


poli27
veterán

(#277407) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Sziasztok!

Olyat lehet, hogy ha felold a Face ID akkor belépjen a menübe egyből és ne kelljen feltolni a zárolt képernyőt?

Fold 5

(#277408) MasterMark válasza Zolesz007 (#277407) üzenetére


MasterMark
titán

Előtte told fel.

Switch Tax

(#277409) Zolesz007 válasza MasterMark (#277408) üzenetére


Zolesz007
őstag

:F

Felébresztem a telefont, felismer és belép a menübe. Ezt szeretném elérni. Mint régen a touch id-nél.

Fold 5

(#277410) BeastMode válasza Zolesz007 (#277409) üzenetére


BeastMode
őstag

Nincs ilyen lehetőség.

(#277411) domerator válasza poli27 (#277406) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, nem is tudtam, hogy itthon is lehet kapni... ha másképp nem megy, akkor kénytelen leszek valami ilyet használni.
(vagy ha szerencsém van, akkor a jövő hónapban esedékes új céges autóban lesz wireless carplay... :U Corolla Hybrid Comfort Business... sajnos nem egyértelműek az infók, nem tudom, hogy benne lesz-e)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#277412) Zolesz007 válasza BeastMode (#277410) üzenetére


Zolesz007
őstag

Ok köszi!

Fold 5

(#277413) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Hozzátok fordulok hátha tud valaki segíteni.
Adott egy Iphone 11. IOS 16.1.1. fw van rajta. Vigyázva volt rá.Jó állapotban van.
Olyan jellegű a problémám,hogy ha hívok valakit akkor a hívott nem vagy alig hall. Vagy olyan mintha a Holdról beszélnék. Vagy zajos torzult a hangom.Ez utóbbi a legjellemzőbb. Én viszont jól és tisztán hallom a hívót.
Viszont ha kihangosítva beszélek akkor a probléma nem jelentkezik. Illetve ha hangjegyzetet készítek akkor sem. Próbáltam sim kártyát cserélni,alaphelyzetbe állítani a telefont. De semmi. A probléma marad. Valaki esetleg?

(#277414) markknight válasza sajtos75 (#277413) üzenetére


markknight
veterán

A hívott vagy a hívottak hallanak alig? Nem biztos, hogy a te telefonodban van a hiba.

(#277415) plevips válasza Sys85 (#277405) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

20k volt a csere, fél év gari van rá.

(#277416) Gicz válasza sajtos75 (#277413) üzenetére


Gicz
addikt

Nincs letakarva a telefon hátulján a mikrofon a kameránál miközben beszélsz? Azt használja zajszűrésre, és meg tudja bolondítani, ha közben lefogod, vagy tok letakarja stb.

(#277417) esbii22 válasza plevips (#277415) üzenetére


esbii22
őstag

Hivatalos szervizben (Care Center) 20500 Ft az akksi csere iPhone 8 esetében. Szerviz futár plusz 4000 Ft ha nem tudod személyesen bevinni Budapestre. Ez esetben megérte azt az 500 Ft-ot egy kétes eredetű akksi csere egy nem hivatalos szervizben ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277418) Noxy válasza sajtos75 (#277413) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277419) plejik válasza esbii22 (#277417) üzenetére


plejik
addikt

Én azt nem értem, hogy az iPhone-oknál állandó téma ez az akku romlás és csere. Ha valaki meg akarja tartani a telefont és azt akarja, hogy megfelelően üzemeljen (gyári alkatrész kerüljön bele),miért nem a hivatalos szervizpartnereknél cseréltet benne akkumulátort, Én megértem , hogy a "sufni" cégek olcsóbban cserélik, de ha valaki mondjuk vesz egy 3-400 ezer forintos telefont, akkor nem futja akku cserére? Ez kicsit olyan mint az autóknál is, hogy megveszik a "bömöst" meg az "ajudit", de fenntartásra már nincsen lóvé... Ha van pénz majomra legyen pénz banánra is... (akinek nem inge ne vegye magára természetesen..) :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277420) esbii22 válasza plejik (#277419) üzenetére


esbii22
őstag

Ezzel én is egyetértek. Nemrégen cseréltettem az iPhone 11-emben akksit a Care Centernél. Eszembe sem jutott nem hivatalos szervizbe vinni.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277421) MasterMark válasza Zolesz007 (#277412) üzenetére


MasterMark
titán

A legtöbb amit csinálni tudsz hogy nem várod meg a feloldást, hanem már előtte feltolod.

A touch id-nál is meg kell nyomni.

Switch Tax

(#277422) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok,

Iphone 5 után visszatértem kicsit az almás világba.
Jól érzékelem, hogy a dual sim inkább csak kényszerből van a rendszerben, hogy ott legyen a pipa, hogy tudja, de 2 percet nem foglalkoztak vele, hogy híváskor eldöntsem, melyikről is akarom hívni a számot?
Vagy úgy gondolják 2022 végén, hogy az alapértelmezett sim el játszak, épp melyikről akarok kimenő hívást indítani?

MagSafe töltőkből mit ajánlanátok otthonra ami legalább 15W ot tud és nem elborult az ára?

SeriesX: JamesSHun

(#277423) esbii22 válasza JamesHun (#277422) üzenetére


esbii22
őstag

Kontaktoknál az adott kontakt szerkesztésére bökve egyesével be tudod állítani, hogy az adott számhoz melyik legyen az alapértelmezett sim amelyikről indítja a hívást. Igen tényleg időigényes beállítani, főleg akinek több 100 telefonszám van elmentve. Megoldhatták volna egyszerűbben is ez tény és való.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277424) kchris78 válasza plejik (#277419) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem nem is ertenek hozza. Benyaljak a mi gyari alkatreszekkel dolgozunk dumat. Vegulis ra lett koltve 20ezer, nem egy 5-10e ftos tenyleg olcso valami lett belerakva. Az ara biztosan gyari volt :).

[ Szerkesztve ]

(#277425) Tibee86 válasza kchris78 (#277424) üzenetére


Tibee86
veterán

"Vegulis ra lett koltve 20ezer, nem egy 5-10e ftos tenyleg olcso valami lett belerakva."
Én előbb feltételezném, hogy pont az lett belerakva és az ilyen szervizek a minél nagyobb haszonra mennek egy egy javításnál.

(#277426) plejik válasza kchris78 (#277424) üzenetére


plejik
addikt

Igen az is benne van. De a hivatalos szervizpartnernél 20500 az akku csere egy iPhone 8 ba.
Kicserélteted egy nem hivatalos helyen, még rossz is elviszed gyárira cseréltteni már 40 rugónál jársz jobb esetbe... Kérdem Én , hogy nem megérné már rögtön hivatalos szervizbe cseréltetni? :U

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277427) divan válasza plejik (#277426) üzenetére


divan
senior tag

Ok, de azt is vedd számításba, hogy nem mindenki van tisztában a viszonyokkal. A nem hivatalos helyeken is általában azt kommunikálják, hogy gyári alkatrészekkel dolgoznak.

(#277428) Bunda555 válasza plejik (#277426) üzenetére


Bunda555
tag

Itt nem arról van szó, hogy megéri e. (Persze, hogy igen.) Szerintem a legtöbb iphone tulaj nem tud róla, hogy csak a hivatalos partnerek kapnak gyári alkatrészt. Miért is tudná, ha nem olvas fórumokat (ez a többség). Ha elromlik a laptopom elviszem egy laptopszervizbe, ha az autóm, akkor autószerelőhöz, ha meg a telefonom, akkor telefonszervizbe. Ennyi.
Szegeden pl. nincs (eddig nem volt) hivatalos szerviz. Több ismerősömnek is iphone-ja van és látatlanban mondom, hogy talán egy-kettő van köztük aki elpostázná Pestre. A többiek simán vinnék helyi szervizbe. És nem azért mert sajnálják a pénzt rá, hanem mert fogalmuk sincs, hogy ezt kellene tenniük.

(#277429) JamesHun válasza esbii22 (#277423) üzenetére


JamesHun
addikt

az a gond, hogy a cégesem Telekom, a Privátom Voda.
Munkahelyen Voda térerő nulla, így ott a céges szoktam használni napközben, de ha eljöttem, akkor meg a privátról megy a privát, cégesről a céges.
Azaz fixen nem tudom belőni, mert napközben lyukra futok a nulla térerővel.
Jó lenne egy 3. opció, hogy választhassak hívás indításakor, az ilyen esetekben.

SeriesX: JamesSHun

(#277430) plejik válasza JamesHun (#277429) üzenetére


plejik
addikt

Találtam egy ilyet, nem tudom ez segítség vagy sem. :)

[link]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277431) janeszgol válasza plejik (#277426) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, itt az dívik, hogy megvesznek minden olcsó sz-rt, majd vagy eladják, átvágva a másikat vagy bekerül a fiókba. Én a múltkor mérgeltem fel magam, amikor valaki megkérdezte egy androidos telefonnál, hogy a gyári akkut vegye 6 ezerért, vagy jó az utángyártott-e négyért. És totál rá volt állva az utángyártottra, mert több hozzászóláson keresztül is kérdezgetett róla.
Mondom ember, órákat eltöltesz ezzel a kérdéssel, ennyi idő alatt kéregetéssel is megszerezhető a különbözet.
És még én vagyok a bunkó. :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#277432) kchris78 válasza Tibee86 (#277425) üzenetére


kchris78
veterán

itt a sejtesre gondoltam. Ha jo draga valami azt gondoljuk hogy minosegi. Millio es egy ilyen pelda van mikor a draga jobban fogy mert azt hiszik minoseg.

[ Szerkesztve ]

(#277433) sirály69 válasza (ex)Cat (#277086) üzenetére


sirály69
őstag

Én is rendeltem ma ilyen tartó, töltőt.
Neked mennyi idő alatt érkezett meg?

Szerver Hosting Debrecenben

(#277434) markknight válasza plejik (#277419) üzenetére


markknight
veterán

Itt fórumon se ez a jellemző. Alliexpressről rendeljünk töltőt, meg tokot, fóliákat és a többi. Megveszed 800 ezerért a legdurvább pro mobilt, rádobot a kínai tokot fóliával és akkor azt érinted, nyomkodod hónapokig-évekig. Én meg ezt nem értem.

(#277435) bigrob válasza sirály69 (#277433) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem a töltő bázist 2022.11.11-el adták fel, 2022.11.21-el vettem át.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#277436) volvoguy válasza Oldman2 (#277371) üzenetére


volvoguy
addikt

És melyik az a "normális" tök ami magasabb peremmel védi a kamera lencséket? Mert egy csomót megnéztem, bele próbáltam, de még a gyári iPhone tok is szinte egy síkban van a lencse sikjaval...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#277437) sirály69 válasza bigrob (#277435) üzenetére


sirály69
őstag

Ez jónak tűnik. Meglátjuk...

Szerver Hosting Debrecenben

(#277438) JamesHun válasza plejik (#277430) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a videót.
Pár apróság volt amit nem tudtam, hogy így is el lehet érni.
Kezdetnek talán megteszi.

MagSafe töltőre nincs valakinek egy jó linkje, mit érdemes venni?
30 at nem adnék ki rá, a nagyon olcsókat meg nem merném megvenni (már csak a 5 meg 10W os töltési teljesítmény miatt sem).
Pl az epico töltője, vagy az istyle saját töltője mennyire jó?
Vagy egy ilyet: Anker – PowerWave Mag-Go
Használja valamelyiket innen valaki?

SeriesX: JamesSHun

(#277439) Fritz Teufel válasza JamesHun (#277438) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Parancsolj! Többünknek is ilyen van, ez megéri az árát amiből 25%-ot faragni is lehet.
HaloLock™ 3-in-1 Wireless Charger with CryoBoost™
Kb 10 nap alatt kaptam meg.

couponcode: BLACK25

15,798 Ft.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277440) Noxy válasza Fritz Teufel (#277439) üzenetére


Noxy
veterán

Ebbe még bele kell applikálni az Apple watch gyári töltőjét? :F

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277441) Fritz Teufel válasza Noxy (#277440) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nekem sem tetszett, hogy nem ingyen adják! :W

Ennyi pénzért mutatnál nekem kérlek egy alternatívát, ami ezt tudja? Ez meg még olyant is tud, amit az összes többi nem. A CryoBoost technológia elég király mondjuk nyáron vagy a szélvédő alatt.
Hát, szerintem is drága! :D Egyébként ez csak egy lehetőség, amit megmutattam. Mindenki azt vesz amit akar vagy amire telik.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277442) (ex)Cat válasza sirály69 (#277433) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

kb 1 hét. vagy 8 nap? így valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#277443) plejik válasza markknight (#277434) üzenetére


plejik
addikt

Még a tokra azt mondom, hogy okés. Mondjuk kijelző védőt Én minőségit tettem rá. És nincs is vele gond mint az "olcsó" noname üvegekkel. És itt nem arról van szó, hogy tele lennék és verem a nyálam, csak Én ilyenekkel is számolok ha 400 rugós telefont veszek. Mondjuk Én tokból is pitakát vettem rá de ott inkább a vékonyság vezérelt, hogy ne legyen bumszli tőle a telefon. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277444) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Bedobnék ide két linket vezeték nélküli töltőkről, én ezeket használom és teljesen jól szuperálnak, részemről ajánlottak.

Tech-Protect W55

Spigen F316W

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#277445) Eiki


Eiki
tag

iOS 16 widget-ek témájában szeretnék segítséget kérni - miért van kétféle widget hozzáadási lehetőség azon a képernyőn, amit a főképernyőtől balra található? Egyrészt ha nyomva tartom a képernyőt akkor bal felül megjelenik a plusz jel és hozzáadhatom amit szeretnék. Ezzel párhuzamosan megjelenik ugyanennek a képernyőnek az alján egy customize gomb, amire ha nyomom megint csak widgeteket tudok hozzáadni, de már másokat. Ráadásul ezek a képernyő egy dedikált "buborékjába" kerülnek. Nekem nem rémlett ilyen iOS 15-ben és nem értem, miért ez a különbség. Valaki segítene?

(#277446) markknight válasza Eiki (#277445) üzenetére


markknight
veterán

Mert vannak olyan widgetek amiket nem tudsz onnan kiszakítani a buborékból a képernyőre. Az app fejlesztőinek kéne frissíteni már a saját appjukat, de nem teszik meg. Ez van sajnos :/

(#277447) Malfroy válasza Noxy (#277440) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#277448) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az iStyle saját márkás kijelzővédő fóliáról mi a véleményetek? Van róla tapasztalatotok?

(#277449) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Egy játékban véletlenül mást vásároltam mint amit szerettem volna. Megkaptam a jutalmat, akkor tűnt fel a hibám. Utána egyből indítottam visszafizetési kérelmet Apple-ön keresztül. El is fogadták, visszaterítették a pénzt a játékban pedig a megvásárolt dolog el is tűnt annak rendje és módja szerint.Tegnap délelőtt már az Apple elfogadta a visszatérítési kérelmet. K&H- nál vagyok ott egészen a mai napig a zárolt tételeknél volt az említett összeg, viszont most elszámolták és levonták. Járt már így valaki? Visszatérítés kérése után mikor jött vissza az összeg? Vagy ez így megy ? Levonják, elszámolják, és majd Apple valamikor visszautalja ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277450) Giovan! válasza volvoguy (#277436) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem sima 13 van, Apple-féle szilikontokkal, ennek magasabban van vagy 1 milliméterrel a pereme a kameralencsék síkjánál.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.