Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276751) Kbali válasza Noxy (#276746) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bocs, de ez nagyon szúrja a szemem: magyar - melléknév, nem nagy betűvel írjuk.

(#276752) poli27 válasza domerator (#276747) üzenetére


poli27
veterán

Csak nem esetleg Telekom? :D Mert nálam ugyan ez van, ezért is fogom visszaküldeni az almát sajnos, mert nem akarok 2 telefonnal rohangálni.... :( Pedig nagyon tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#276753) trebrona válasza ForRedGlory (#276749) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt pont nem az emag forgalmazza.
Az eMAG Marketplace partnerei által forgalmazott termékek garanciális ügyintézése, beleértve a javítást az adott partner feladata.
A garanciális ügyintézésre vonatkozó feltételeket megtalálod minden partner saját adatlapján.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#276754) Malfroy válasza bigdady (#276737) üzenetére


Malfroy
aktív tag

De jó , akkor nem csak nekem rossz.. már újra telepítettem az appot is és ugyanúgy nem jó, tehát os hiba.

(#276755) domerator válasza poli27 (#276752) üzenetére


domerator
veterán

Függetlenül vásárolta a cég, nem szolgáltatós. Céges felügyelet van rajta, telekomos kártya van benne... de azt a csigázást, amit a droid képes művelni, még az én, mások által nagynak minősített türelmem se képes tolerálni... :((
Fő telefonnak iphone-t használok, a céges kártya abban van benne, ha nem így lenne, akkor az A32-t kellene használnom, de valami harctéri atombiztos tokban... :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#276756) BigBlackDog válasza ForRedGlory (#276749) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem ennél a példánál más a helyzet, mivel itt külföldi forgalmazótól vásárolsz és külföldi céggel fogsz szerződést kötni. Így gondolom az ottani szabályozás lesz a hatályos. (Emagos felület tippre csak a megrendelésig van használva).

[ Szerkesztve ]

(#276757) HoldfenyLuna válasza ForRedGlory (#276729) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Feltüntetik, a terméklapon azt írják, 1 év APPLE KORLÁTOZOTT jótállás, tehát ez a gyártó, nem azt írják, hogy iStyle (forgalmazói) garancia ennyi.

(#276758) Noxy válasza domerator (#276750) üzenetére


Noxy
veterán

Ez az. Először kérdezni, utánna vásárolni százezrekért.
Magánvélemény: eMag, Alza, bottal sem piszkálnám őket.
Ha már multi akkor MM.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276759) Noxy válasza Kbali (#276751) üzenetére


Noxy
veterán

Ok. Majd linkelek neked hunglis szavakat. Angol szó magyarul ragozva.
Ezek nem szúrják a szemedet? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276760) sebestyen93 válasza duckload (#276740) üzenetére


sebestyen93
tag

Nekem a 4,5 hónapos, újonnan várásolt ip 13 pro csinál olyat, hogy 95%-ra feltöltöm, és ha újraindítom, akkor 100%. Éjszaka simán esik 4-8%-ot, mikor milyen kedve tartja. Ez inkább szoftveres bajság. iOS 16 óta egy kaki. :U

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#276761) ForRedGlory válasza HoldfenyLuna (#276757) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Linkeld be kérlek, hogy hol tüntetik fel a normál jótállási időt a termék adatlapján. Még a számlára sem írják rá, külön jótállási jegyet nem is adnak. Nem értem mit nem értesz… nem azzal van a gond, hogy megadják a jogszabályban kötelező időt, hanem csak az ÁSZF-ben van róla bármiféle hivatkozás, sehol máshol, ami nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#276762) BigBlackDog válasza ForRedGlory (#276761) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jogszabály szerint 3 év a kötelező bruttó 250e Huf vételártól és a számla bruttó 250e Hufnál nagyobb vételárról szól, akkor eléggé egyértelmű szerintem a jótállás mértéke garanciajegy nélkül is. :B

(#276763) devil-k válasza BigBlackDog (#276762) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ráadásul számla vagy garanciajegy kell a jótállás érvényesítéséhez, nem követelhetik meg mind a kettőt egyszerre. :)

- mozi bolondéria -

(#276764) #86564352 válasza ForRedGlory (#276761) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehetne egyértelműbb, viszont alapvetően a terméklap az csak terméklap. Az ÁSZF a mérvadó, ott le van írva a dolog ptk paragrafusokkal. Az összeg meghatározza hány év jótállás vonatkozik. Ha az eladó nem tölti ki precízen a jótállási jegyet, csak üresen lepecsételi, vagy nem ad, vagy elveszik, megeszi a kutya, attól még érvényes a jótállás, mert a vevőnél ott a számla, nyugta amivel igazolja a vásárlást, ez is szerepel a rendeletben. A legfontosabb a vásárlást igazoló számla megőrzése.

Apple hardver esetében úgy néz ki első éven belül Apple világgarancia is, viheted akárhova hivatalos Apple szervizbe gond esetén. Apple ezt az időt jelzi a készülék settings, general, about menüpontban. Egy éven túl már csak a helyi jogszabályok vannak, az alapján a forgalmazóhoz viheted ahol vetted. Ezért érdemes hivatalos eladótól vásárolni, mert pl. Telekom, MM, Euronics stb. nagyobb eséllyel lesz ott két év múlva is, mint a kis sarki mobilos boltok. [link]

(#276765) Malfroy válasza devil-k (#276763) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Dehogynem :)

(#276766) poli27 válasza #86564352 (#276764) üzenetére


poli27
veterán

A 12 hónapos időszak leteltével általában a fogyasztónak kell bizonyítania, hogy az áru hibája vagy szerződésnek való nem megfelelése már a kézbesítéskor is fennállt.

Azért ez nem igaz....

(#276767) Perillustris válasza devil-k (#276763) üzenetére


Perillustris
senior tag

A számla csak akkor lesz jó, ha rajta van pl. a gyári szám és még azok az infók is, melyek a jótállási jegy kötelező elemei. Szóval, ha egy sima nyugtát kaptál és egy jótállási jegyet, akkor utóbbi elég lesz, ám az elsővel nem feltétlenül tudsz majd bármit intézni (ha csak az van rajta, hogy te aznap vettél egy 13 prót, az kevés lehet). Nyilván egy hivatalos eladónál, szolgáltatónál a rendszer tartalmazza az azonosításhoz szükséges adatokat is, de egy szürkezónás cég nem feltétlenül köti össze a széria- és IMEI-számokat az eladáskor.

Perillustris

(#276768) Malfroy válasza Perillustris (#276767) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Nekem a legutóbbi szervizemnél, a sonynál rá se néztek a hivatalos szervizükbe a visszaküldött termékemre,amíg e-mailben el nem küldtem nekik a számlát. Pedig nem volt semmilyen sorszám a számlán ami a terméket be tudta volna azonosítani. A lepecsételt és aláírt garancia levél is ott volt a termék mellett és számla nélkül szóba se álltak volna velem.

(#276769) Gicz


Gicz
addikt

A garis témához: légyszi olvassátok el az apple.hu erre vonatkozó részét. Ha hivatalos viszonteladótól veszed a terméket (amik szintén ott vannak az apple.hu-n), az apple azt hivatalos apple gariként tekinti, úgy, mintha az első éven belül lennél. Felesleges ezen pörögni ;)

[ Szerkesztve ]

(#276770) devil-k válasza Perillustris (#276767) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aki szürke zónás helyen vesz több százezer Ft-ért készüléket... és beleszalad egy ilyesmibe... Salto mortale és felelőtlenség.

Gicz
Pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#276771) allein válasza allein (#268036) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy e az probléma fennáll-e màs 13 Pro tulajok esetében? Nálam kb. minden 3-4 videó esetében előfordul. Van ahol nagyon nem fókuszál a kamera, van ahol annyira nem para de látható, hogy vannak fókusz problémák. Mintha valahol olvastam volna [link] hogy ez a probléma előfordul a 13. szériánál. Nyomtam ma egy gyári visszaállítást.

Szerk: most is vannak fókusz problémáim, 4K 60fps a beállítás. 4K 30, 4K 24 fps esetében nincs kamera fókusz probléma.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#276772) Kbali válasza Noxy (#276759) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az is szúrja, de aki a magyar melléknevet nagy betűvel írja, az egyéb csúfságra is képes :)

(#276773) allein válasza allein (#276771) üzenetére


allein
addikt

Lencse korrekció kikapcsolva, most ok :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#276774) kchris78


kchris78
veterán

nektek is melegedett 16.1.1 nél? nekem az első pár órában... remélem csak valamit indexelt. azt hittem az airbnb app melegítette amit akkor használtam, de mostmár abbahagyta.

Gari: akinek van lehetősége most 392 körüli dollárért megvenni a telefont szerintem annyit már nem ér a plusz két év gari..

(#276775) Doki42 válasza allein (#276771) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Nálam ok, i13.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#276776) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Sziasztok !
Az miért van , hogy a fórum login-t nem jegyzi meg mióta fent van a ios16. Hiába jelölöm be a bejelentkezve maradást , pár perc után már megint be kell jelentkezni Safari-n .Eddig ilyen gond nem volt , most meg mindig be kell jelentkezni .

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#276777) Malfroy válasza allein (#276771) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Lencse nem szennyezett esetleg ami zavarja az optikat?

(#276778) icecave válasza mcwolf79 (#276776) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ismert hiba dolgoznak rajta, bővebb info a bugok topikban.

(#276779) SharpSA válasza allein (#276771) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam nincs ilyen probléma, bár én HD 60-nal rögzítem a videókat.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#276780) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Megoldható valahogy, hogy a lockscreen widget-re kitegyem a watch és a telefon akku állapotát? A sima Akkumulátor widget, csak az egyiket tudja vmiért :-/

(#276781) Sys85 válasza (ex)Cat (#276780) üzenetére


Sys85
veterán

2 akku widget kell és meg van oldva a dolog.
Annyi hogy még szerkesztés módban a már kipakolt widgetre (az óra alatt) bökj rá,kapcsold ki az automatikus opciót így ki tudod választani,hogy az adott widget melyik eszközöd akkuját mutassa fixen.Az egyikre a telefont állítsd,a másikra az órát.
Persze ha nincs elég helyed mert telepakoltad már a widget sávot akkor valamit törölnöd kell ahhoz hogy egy második akku widget odaférjen.Valamit valamiért.
Más opció nincs.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276782) mufflika


mufflika
tag

hogy lehet, a memória kihasználtságot megnézni ? Valamint, hogy melyik progi mennyi ramot eszik?

(#276783) Sys85 válasza mufflika (#276782) üzenetére


Sys85
veterán

Sehol,vagyis a log fájlokból ki lehet hámozni hogy mi mikor éppen mennyit használt,de az egy agyhalál.
De miért érdekel?
Feltételezem nem túl régóta vagy iphone user.Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276784) Micsurin


Micsurin
nagyúr

iGlass tokjai milyenek?
A világoszöldnek lehet köze a mint green i12-höz vagy ez se lesz még közelítőleg sem hasonló?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276785) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Családi megosztást csináltam bátyámnak. Viszont hiába hoztam létre a családi megosztást és vettem be Őt az a probléma áll fent hogy nem látja az általam megvett tartalmakat. Pontosabban csak a vásárlás (fizetést) látja.

Mit kell ehez beállítani? Sose csináltam még ilyen megosztást.

Smoke some weed nigga!

(#276786) Perillustris válasza Malfroy (#276768) üzenetére


Perillustris
senior tag

Teljesen szabálytalan eljárás volt a számla követelése.

#276769Gicz Nem értem, ki pörög. Egyszerűen csak kibontjuk a témát. Ráadásul én is írtam, hogy hivatalos eladónál vásárolva nem lesz probléma. Aki pedig mégsem így tesz, annak pedig most már egyértelmű, hogy követelje meg a kitöltött, részletes jótállási jegyet.

Perillustris

(#276787) Malfroy válasza Perillustris (#276786) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Szerintem jogos, sőt.

(#276788) Gáben81 válasza mufflika (#276782) üzenetére


Gáben81
senior tag

Ennyit tud a Battery Widget:

Mármint ram vonatkozásban.

(#276790) (ex)Cat válasza Sys85 (#276781) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

És tényleg. Köszi! :R

Már csak akkor lenne jobb, ha ilyen kis kör formában is jelezné a %-ot, de hátha majd 1x. Mindenesetre így is jobb mint a semmi.

(#276791) SharpSA válasza Wiz Khalifa (#276785) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

A megvásárolt tartalmak alatt kellene lenniük külön-külön a család tagjai által megvásárolt, illetve letöltött appoknak.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#276792) HoldfenyLuna válasza ForRedGlory (#276761) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Miért kéne a termékadatlapon ennek rajta lennie? Oda gyártói adatokat szoktak írni. Plusz, te eddig még azt hiányoltad az első ház-edben, hogy iStyle szarik a jogszabályra, pedig te maga is megtaláltad. De még ÁSZF-ez sem kell nyálazni, még a szerviz menüben is benne van.

Hülye kérdés, de az iStyle-ban mégis mennyi garanciát adnak a telefonokra? Vettem egy Apple Watch Ultrát náluk és nézegetem a terméklapot, ahol 12 hónap garancia van feltüntetve. Aztán gyorsan megnéztem a 14 Pro Maxot is, amit szintén náluk vettem, de ott is 12 hónap van… wtf, ezek szarnak a jogszabály szerinti kötelező 3 évre vagy én nem találom az infót? :F

Értem, hogy mi a bajod, nem úgy írják le, ahogy Te elvárnád, de attól még nincs igazad.
Sőt, még azt is elmagyarázzák, mi az a világgarancia.

[ Szerkesztve ]

(#276793) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Keresek egy töltőfejet / fali adaptert ami a következőket tudja

- 1db USB-A (normál szögletes) - iPhone töltésre
- 1 db USB-C - Watch töltésre
- tudja a PD-t

Normál 20W körüli teljesítmény tökéletes. Melyiket javasoljátok? Én már belevesztem ezekbe. Alza? Anker? Blitzwolf?

(#276794) INGJOKE válasza ittakary (#276793) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én anno erre egy Blitzwolf BW-S19-et vettem, nem tudom, hogy lehet-e még kapni? :)

Csak nekem fordítva volt, az óra A a telefon C.

[ Szerkesztve ]

(#276795) MasterMark válasza ittakary (#276793) üzenetére


MasterMark
titán

USB-A-n csak lassan tudod tölteni a telefont, az óra meg szerintem nem használja a type-C-n a PD-t.

Switch Tax

(#276796) Zozo0525 válasza ittakary (#276793) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nézd meg a samu töltőfejeket is. 25W PD3 szabvány.... MM pl...

(#276797) ittakary válasza MasterMark (#276795) üzenetére


ittakary
nagyúr

De használja, csak megfelelő órát kell venni hozzá (Series 7/8/U)
[link]

Jelenleg egy 12W Apple adapter (iPad gyári) nálam a "gyors" szóval ahhoz képest teljesen jó lesz az a 20W lassú :D

#276796 Zozo0525 - nem merek Samsungot venni, mert Watch topikban volt egy srác aki vett Alzáról valami Samsung töltőfejet és el se kezdte tölteni a Watchot

[ Szerkesztve ]

(#276798) MasterMark válasza ittakary (#276797) üzenetére


MasterMark
titán

Oh, nem is tudtam, akkor van már gyorstöltős Watch, jó tudni köszi.

USB-A-n nem lesz több 12W-nál akármekkora töltőt veszel. PD csak type-C-n van.

Switch Tax

(#276799) mufflika válasza Sys85 (#276783) üzenetére


mufflika
tag

Igen, nem régóta és kiváncsi lennék mi mennyit használ.
bőngészőböl melyiket érdemes letölteni?
és a billentyűzeten lehet variálni, pl máshol legyen a kérdőjel.

(#276800) icecave válasza ittakary (#276793) üzenetére


icecave
Topikgazda

BW-S11 - nagy megelégedéssel használom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.