Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277551) Malfroy válasza lorinho (#277547) üzenetére


Malfroy
aktív tag

háttérbe futó dolgokat kéne átnézned.

(#277552) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Használ valaki arany 14 pro max telefont? Sajnos más színben nem kapok, és nem tudom milyen lehet? Tudom hülye kérdés mert kinek mi tetszik, de sajnos élőben nincs lehetőségem megnézni. Feketét szerettem volna, de szerintem az sem lehet rossz. Vagy lányos? :D Köszönöm :R

(#277553) zzola válasza lajosx (#277552) üzenetére


zzola
félisten

Nekem arany 12 pro max volt, nagyon szerettem, egyáltalán nem volt lányos...

(#277554) lajosx válasza zzola (#277553) üzenetére


lajosx
őstag

Lehet teszek egy próbát, igazából annyira nem számít a szín, úgyis tokban van, de mégiscsak na :D Bár közben már az sincs készleten, de pl mediamarkban ha van is csak arany színben látom. Próbáltam videókat nézni, de ott olyan fakónak tűnik szinte fehéres. Meg lenne még egy kérdésem, jelenleg 13 pro max van az normális hogy yoube videókat csak 720p tudom
nézni? Előtte s20ultra volt az engedett nagyobb felbontást is. Igaz nincs jelentősége csak kíváncsiságból kérdezem :R

(#277555) bbdzyx válasza bbdzyx (#256508) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Furcsa. Tavaly a két ünnep között vettem az i13-am az apple.com/hu-ról, így tehát 3 év garinak kéne rá vonatkoznia. A checkcoverage szerint viszont idén dec. 28-án lejár a hivatalos Apple gari. Írnom kéne a supportnak a törvény által előírt maradék 2 év miatt?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#277556) icecave válasza bbdzyx (#277555) üzenetére


icecave
Topikgazda

A számlával tudod igazolni, így érvényes a 3 év garancia. A telefon, illetve bármelyik eszköz mindig egy év garanciát ír.

[ Szerkesztve ]

(#277557) Sys85 válasza lajosx (#277554) üzenetére


Sys85
veterán

A youtube 720p nagyon nem normális.
Böngészőből próbálod,esetleg valami alternatív applikációval,vagy a Youtube saját appjával?
13 Pro,Youtube app:

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277558) Sys85 válasza bbdzyx (#277555) üzenetére


Sys85
veterán

A telefon az egész világon csak az első évet jelzi,a szoftveren a magyar szabályozás miatt nem változtatnak,de ettől függetlenül ugyanúgy 3 éved van,csak kell hozzá a számla.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277559) cOxeR válasza akosxyz (#277541) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekünk 6s volt a belépő Apple világba, egészen a 12 miniig… kitartott, mindkettő, 16Gb hattértár volt a gyengéje, meg az akku a végén már. 12 mini is mehetne még, csak nem akarom nullára értékteleníteni, illetve az akku teljesítményből több kell.

(#277560) markknight válasza lajosx (#277552) üzenetére


markknight
veterán

Nincs baj vele, nekem utoljára az 5s-sem volt fehér de az más tészta volt, hiszen azon a keret is fehér.. sajnos. Ha nem igazán tetszik akkor szerintem várd meg azt a színt ami tetszik és amint elérhető lesz, vedd meg. Én idén a lila pro-t választottam, mert tetszett. Aztán felpattintottam rá a tinta színű bőrtokot és.. azóta nem látszik a színből semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#277561) nederlanden


nederlanden
senior tag

Sziasztok.
Nekem kapcsol ki SÖTÉTBEN a 14pro max kijelzője bekapcsolt állandó megjelenitéssel is.

Direkt kilróbáltam, amíg este megy a tv, addíg nem kapcsol ki, majd csak teljes sötétben valamikor, majd reggel/fénynél koppintással/érintéssel/mozgatással semtudom felébreszteni “ebből az állapotból” csak ha megemelem a telefont. Fokusz nincs bekapcsolva! Fontos lenne tudnom, mert így még rosszabb mint a 13pro, mert az legalább az felébredt érintésre hajnalban/reggel :) .
Akit idegesít, hogy engem ez zavar, légyszi tekerjen tovább.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#277562) joey04 válasza Fritz Teufel (#277521) üzenetére


joey04
titán

Minek finomabban? Én is vettem már olyat ami végül nem jött be, eladtam. Erre vannak oldalak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#277563) lorinho válasza Gicz (#277549) üzenetére


lorinho
tag

Automatán van a fényerő. Az akkumulátor appban pedig semmi különöset nem látok, ami lehúzná. Beszéltem amúgy telefonon az Apple support-tal. Szerintük semmi gond. Tök normális hogy ennyit bír. :DD

(#277564) lorinho válasza Sys85 (#277557) üzenetére


lorinho
tag

Látom neked is 13 pro van. Neked mennyit bír az akksi?

(#277565) lorinho


lorinho
tag

Na 25 perc alatt 4%ot merült. És mi az a lokátor ott? Az csinálná? Mert valahogy én a készenléti időt is gyengének érzem.

[ Szerkesztve ]

(#277566) lorinho


lorinho
tag

[kép]
És használtam messengert, Safarit, iMessage -et. Azokat nem is jelzi. :((( Sose lattam át ezeket a grafikonokat, statisztikákat….

[ Szerkesztve ]

(#277567) lorinho


lorinho
tag

30 perc alatt, 6% merules . Ez rossz vagy átlagos?
[kép]

(#277568) kali válasza lorinho (#277567) üzenetére


kali
legenda

A Lokátorra nézz rá, hogy ültettél-e rá valamit, ami miatt a háttérben eheti annyira az akkumulátort.

(#277569) akosxyz válasza cOxeR (#277559) üzenetére


akosxyz
senior tag

Én cégesnek még a mai napig egy 6s-t használok. :DDD Teljesen használható az is. Szerintem egy átlag felhasználót most is simán kiszolgálna, max tényleg a csirkeakku ami zavaró tud lenni. Egy napot azért általában kihúz, de van, hogy délután már rá kell töltenem.
Minik mérete szerintem marha jó, több ismerősöm is nagyon várta az ilyen kicsi, de csúcs készülékeket. Reméljük nem örökre kaszálták el azt a vonalat.

Gixxer88 #277542: Legközelebb én is majd pro modellt veszek szerintem, de remélem ez majd csak pár év múlva lesz esedékes :) Bár ez a dynamic island engem se vonz annyira. Nagyon frappáns és ötletes megoldás, hogy ha már van kivágás, akkor annak legyenek funkciói, de engem zavarna. Kevesebbet takar ki a notch. Mondjuk lehet csak megszokás kérdése és két nap használat után fel sem tűnne.

(#277570) markknight válasza kali (#277568) üzenetére


markknight
veterán

Mit lehet arra ráültetni?

(#277571) markknight válasza lorinho (#277564) üzenetére


markknight
veterán

Én inkább eladtam előző hónapban a 13 Pro-mat mert 16 alatt annyira gyalázat volt a telefon akksija, hogy hihetetlen. 99%-os akku a legenda szerint. Biztos vagyok benne, hogy ez szándékos kicseszés.

Lehet, hogy egy telefon 5-6 évig kap új szoftvert, csak nézzük meg milyen áron. A végére egy useless csonk lesz az egész amit naponta hatszor mehetsz tölteni..

[ Szerkesztve ]

(#277572) lajosx válasza Sys85 (#277557) üzenetére


lajosx
őstag

Google crome és a youtube saját appjában is csak 720enged már egy éve így használom, azt hittem normális🤷‍♂️Nem tudom hol kell engedélyezni. Alapba ha megnyitok egy videót 360p kezdi el lejátszani na az idegesítő hogy mindig 720p kell
átváltani. Viszont nagyobb lehetőség nincs nekem.

markknight

fehéret nem szeretnék fekete, vagy arany ami szóba jöhet. De pont erre gondoltam hogy tokban mit számít a szín :D :R

(#277573) BeastMode válasza lorinho (#277567) üzenetére


BeastMode
őstag

Dual SIM, 30 perc nyomkodás, közte a híresen rosszul optimalizált Messenger, -6% akku.
Ez miért lenne rossz?

(#277574) tothjozsi96 válasza markknight (#277571) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is most cseréltettem akkumulátort a 11 Pro-ban, az előző 83%-ot tudott elvileg. Az a nagy helyzet hogy nem nagyon muzsikál jobban az új akku. :)

(#277575) szabonagyur válasza markknight (#277571) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekunk 13Pro meg mindig jo iOs16 alatt, sima 13 ami hektikus lett nagyon. 70%ig gyorsan merul, utana hozza amit kell boven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#277576) Noxy válasza lajosx (#277572) üzenetére


Noxy
veterán

YT Prémium -> [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277577) ittakary válasza tothjozsi96 (#277574) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezert nem szabad GSM bolti akkucserere penzt adni. Ha mar nagyon tre a helyzet, megeri a gyarit kifizetni.

(#277578) tvamos válasza joey04 (#277562) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke. De nem mindenki adhatja el… nelem a ceg adta, probalom megszokni. Esetleg itt segitseget kerni, aztan vagy jon valasz, vagy nem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#277579) kali válasza markknight (#277570) üzenetére


kali
legenda

Lokátor hálózat, illetve az alkalmazásban a funkciók beállítása, engedélyezése. Vannak/lehetnek hasznos funkciói, de mindenki úgy állítsa be, engedélyezze, ahogy életszerűen használja is.

(#277580) tothjozsi96 válasza ittakary (#277577) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Na, nem is tudtam hogy a CareCenter az GSM. :B

(#277581) Imi1981 válasza lorinho (#277567) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tűnik jónak. Nekem 13 pro van és sokakkal ellentétben iOS 16 óta (iOS 16.02 és 16.1.1 alatt is maradt ugyan olyan jó)sokkal jobb az üzemidő,kijelzőidő szóval sokkal jobban bánik az akkuval! Nem nézem sűrűn de nekem 8 óra (vagy fölötte) szokott lenni a sot . Igaz nem játszom csak böngészés, üzenetek,chat és pc-m távoli asztallal használom néha . Viszont sokat használom a telót egy nap! A készenléti idő meg egyenesen zseniális! Egész éjjel 8 óra alatt 1 %-ot merült ma például ! Van mikor 2-3 %-ot merül éjjel de ennél többet soha! iOS 15 alatt 6-7 %-ot merült éjjel és napközben is sokkal gyorsabban merült nekem.
Azt hozzá kell tennem hogy csak három hónapos így még 100%-os az akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#277582) Fritz Teufel válasza Imi1981 (#277581) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nagyon nem mindegy, hogy milyen alkalmazásokat használsz. Nagyon nem mindegy, hogy hogyan van konfigurálva az iOS és végül az sem utolsó, hogy mennyi van neked a 100% fölött.
Ezek annyira hatnak egymásra, hogy elég komoly különbségek lehetnek az akkumulátor üzemideje szempontjából.

A Meta galaxis egyetlen szemét applikációját sem tettem fel. Igazából már nem is nagyon használom az FB-t sem. Addig volt jó, amíg csak és kizárólag angol nyelvű volt. Az rendesen megszűrte a felhasználókat. Elmenekültem az IWiW-ről, mert tele volt barommal, most egy évtizede ez van az FB-n is. Csak ott pénzt is csinálnak belőle.
Nagyon megörültem, amikor azt tapasztaltam, hogy semmi plusz nincs előtelepítve a gyári dolgokon felül ellenben az előző Samsung Galaxy S20+-szal. Onnan leírtani sem lehetett csak ha feltörtem volna a Droidot. :C

Igyekszem a gyári iOS alkalmazásokat használni. Inkább hozzászokok mint hogy valamit feltegyek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277583) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

iPhone 11-re milyen tokot és fóliát tudnátok ajánlani?
Nem lenne baj hogyha az első esésnél nem törne össze a telefon, de nem is szeretnék ilyen nagyon vastag tokot sem tenni rá. Azt néztem hogy az Apple nem gyárt ehhez a telefonhoz bőrtokot, amin meglepődtem. Én 11 Pro-n azt használok kezdetek óta, és nagyon szeretem. Viszont kellene valami tényleg jó tok és fólia, lehetőleg úgy hogy ne gyűrje fel a tok a fóliát. Ha valaki tud valami jól beváltat és megosztaná velem, azt megköszönném. :K

(#277584) esbii22 válasza Oldman2 (#277488) üzenetére


esbii22
őstag

Tárcába belépve látszik hogy hétfőn levonta az összeget, szerdán pedig visszakaptam. Ez is látszik a tárcában. De ez a K&H mobilbankban sehol nem jelenik meg, csak a levonás, a visszatérítés nincs sehol.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277585) plejik


plejik
addikt

iStyle Black Friday... Hát nem nagyon erőltették meg magukat, persze van olyan ami előtte olcsóbb volt és fel lett árazva majd úgy lett leakciózva.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277586) BoneDragon válasza plejik (#277585) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az összes boltot meg kéne b***ni idén, kivétel nélkül. Abból talán tanulnának.

(#277587) Imi1981 válasza Fritz Teufel (#277582) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt az egyet nem értem. Azt írtad mennyi van nekem 100% fölött. Ez mit akar jelenteni?
Általában 20-80% között tartom a töltöttséget de azért néha 100%-ra is töltöm . Viszont 100% fölé nem tudom tölteni 🙂 !

[ Szerkesztve ]

(#277588) plejik válasza BoneDragon (#277586) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem is gáz, pont pár éve volt azt hiszem ez téma, hogy ellenőrizni fogják , hogy valóban korrekt-e az akciózás... De teljesen mindegy mert az emag is 1 nap alatt 10,5 milliárdot árult...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277589) plejik válasza Imi1981 (#277587) üzenetére


plejik
addikt

Nekem be van kapcsolva az optimalizált töltés, de mindig feltölti 100% ra mivel sokat használom a telót. Úgy tudom, hogy a használati szokásaidat is figyelembe veszi a rendszer és úgy tölt. Viszont nekem lassan 1 éves a 13 prom és 93% az akku, pedig csak vezeték nélkül töltöm. De ez is az utóbbi 2 hónapba zuhant meg ennyire. De így is bőven elmegy egy napot, majd ha 80% környékére esik, akkor cseréltetek benne akkut.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277590) Noxy válasza tvamos (#277578) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet segítséget kérni ha valamit nem tudsz vagy nem értesz mert másképp van mint a droidon mert ezért van a topik. Annak viszont milyen választ tudsz adni, aki ilyen stílusban adja elő a problémáját? :U [link]
A topikban meg már nagyon elkelne az iOS-hez kapcsolódó, szakmai jellegű moderálás. Totál szét trollkodot, fikázó topik lett. 5-6 éve teljesen más stílus, hangulat volt itt. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277591) Sys85 válasza lorinho (#277564) üzenetére


Sys85
veterán

Érzésre tudok csak nyilatkozni,nem szoktam mérni vagy nagyon figyelni az üzemidőt.
Kicsit gyengült az üzemidő (használati és készenléti is),de nem drasztikusan,nálam legalábbis nem esett felére az üzemidő.
Viszont cirka 260 ciklus után nem is várom el hogy az újkori üzemidejének a 100%-át hozza.
Amíg látványosan nem kezd el csökkenni az üzemidő addig én nem foglalkozok vele,töltöm ha enni kér,nem idegesítem feleslegesen rajta magam,van ezer más fontosabb gondom. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277592) Fritz Teufel válasza Imi1981 (#277587) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az akkumulátorok gyártásakor (mint az adattárolóknál) a különböző darabok másképp és másképp sikerülnek. Az egyiknek ekkora a kapacitása, a másiknak akkora. Az lesz gyártási selejt, aminek a kapacitása nem éri el a gyártó által megadott minimumot (SSD-nél nem így van, ott van egy nominál érték és attól plusz és mínusz maximum tűrésben van meghatározva a kötelező kapacitás). Ez nagyon is előzékeny az Apple részéről.
Így lesz az, hogy valakinek 1 év után még 100% az akkumulátora míg másnak 95%. Nem mindegy, hogy 101%-ről indulunk vagy 106%-ról. Ez szerencse kérdése.

Lehetne az is, hogy úgy adnák meg a kapacitást, hogy nominál érték +-3%. Szerencsére nem így teszik. :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277593) Sungoo válasza lajosx (#277552) üzenetére


Sungoo
addikt

Pont annyira lányos, mint az arany ékszer egy férfin…

[ Szerkesztve ]

(#277594) Fritz Teufel válasza Sungoo (#277593) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Gazsinak biztos nem mondanád a szemébe :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277595) plejik válasza lajosx (#277552) üzenetére


plejik
addikt

Ha csak azért vennél, mert az van raktáron, akkor ne vedd meg. Ha azért mert bejön az a szín, akkor vedd.
De youtube-on rengeteg videó van minden színből nézd meg, szerintem az alapján is el lehet dönteni.
Ha meg tokba hordod, akkor meg édes mindegy a szín..

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277596) Kbali válasza esbii22 (#277584) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyenleged mit mutat? A zárolás el fog tűnni egy idő után, de mint tranzakció meg kell jelennie, ha a terhelés is valóban megtörtént, nem csak zárolásban volt az összeg majd kiütötték azt.

(#277597) Kbali válasza tothjozsi96 (#277583) üzenetére


Kbali
nagyúr

Spigen.hu-n nézz szét, van most action. Esetleg iGlass.

(#277598) tvamos válasza Noxy (#277590) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, hogy ezt irom, de szerintem az ilyet erdemesebb inkabb elengedni. Eleg, ha o bosszankodik. (Az teljesen mindegy is, hogy jogosan, vagy nem.) Persze, lehet, hogy rosszul gondolom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#277599) Imi1981 válasza Fritz Teufel (#277592) üzenetére


Imi1981
veterán

Így már értem. Az enyém még csak három hónapos úgyhogy ez nem derült ki. Az tény hogy az üzemidővel nagyon elégedett vagyok ! Remélem még sokáig így marad.

(#277600) Fritz Teufel válasza Imi1981 (#277599) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hasonlóan vagyok vele én is.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.