Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277651) AnonymusX válasza Sev!er (#277628) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A Telekom honlapja szerint Miskolcon az Auchanon kívüli másik két üzlet Telekom üzemeltette helyek. Azért bevinném az egyikbe, nem várnék hétfőig (semmiképp se az Auchanban lévő partnerüzletbe vidd).

[ Szerkesztve ]

(#277652) Gicz válasza Vityaa (#277650) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor ezert. Iphone megtartja a teljes 4:3 kepet is meg a 16:9 formátumot is.

(#277653) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hogyan lehet megváltoztatni az apple id jelszavát ha a felhasználó nem tudja a jelenlegi jelszavat?
Ez a nagy kérdés 10 év alma használat mellett számomra ,le vagyok sokkolva.
Egyik eszköz amibe az én apple id - m volt bejelentkezve meg lett változtatva az apple id jeleszó ,csak két db levelet kaptam email en:
“ Új Apple ID-jelszó lett beállítva”
“ A Lokátor kikapcsolt a(z) iPhone készüléken”

Jelen esetben ezen az apple id-n működik itthon az egyik iPad ,nem elég hogy feltörték az apple id-m de még az adott készülékem is le lett kódolva appleid jelszó csere által.

Ehhez mit szóltok? :F

Szerk.
Hozzáteszem még az én telefonszámom is hozzá van rendelve az apple id-hez ,hihetetlen!
Válaszokat keresek ,+ holnap több Apple hívás - email - készülék számla bemutatás ha esetleg nem tudom feloldani az iPad-ot stb.

[ Szerkesztve ]

(#277654) markknight válasza Giovan! (#277642) üzenetére


markknight
veterán

Tudnál képet küldeni a statokról? Kicsit sántít nekem ez a két nap. Én sem vagyok egy heavy user, jó ha két órát nyomkodom összesen a telefont egy nap.

(#277655) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nagy bajban vagyok Skacok ,használják az apple id-m ,most hívtam facetime és felvette pár kölyök ,mondtam nekik nem érdekel a készülék csak az apple id jelszavát adják meg amit megváltoztattak....

Telefonos Apple támogatás csak hétköznap 17-óráig van ,hova tudnék ezzel fordulni ,esetleg Rendőrség? :(((

(#277656) modd3r válasza TechN7ne (#277655) üzenetére


modd3r
őstag

:Y Elmeséled mi történt?

Ezeket próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#277657) lugosi válasza TechN7ne (#277655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos nincs hirtelen ötletem hogy hova fordulhatsz. Sajnos tudták az iPhone jelkódját ezek szerint, ugyanis azzal meg lehet változtatni a telefonon az Apple id jelszavát.

(#277658) BloodV22


BloodV22
csendes tag

Xpro vezeték nélküli töltőkkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Minőségiek?

(#277659) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Telefon eladáskor érdemes használni, az új telefonnal kapott törlő kódot? Vagy elég egy gyári vissza állítás? Egy két napon belül eladó lesz a jelenlegi telefonom ezért érdeklődőm. Még sosem adtam el Iphone telefont, így ha van valami fontos amit megkell tenni, megköszönném ha leírnátok. Az Apple Id ből is törölni kell a készüléket? Köszönöm szépen :R

(#277660) lugosi válasza lajosx (#277659) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Összefoglaló, érdemes megnézni.

(#277661) Giovan! válasza markknight (#277654) üzenetére


Giovan!
addikt

Töltéstől töltésig nem jelzi ki a battery app mint régen, így max a következő 2 napos ciklus lejártakor tudok képet küldeni, mert épp most húztam le a töltőről.
De amúgy ha abból amit írtam az jött le, hogy nekem komoly használat mellett van meg a két nap akkor itt valami félreértés lesz, épp azt mondom, hogy főképp böngészéssel és olvasással tudom ezt összehozni. Nincs kétségem afelől, hogy ha nekiállnék mobilnetről mondjuk pubg-zni rajta, akkor elég lenne pár óra a lemerítéséhez :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#277662) mukibuci válasza TechN7ne (#277655) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az otthoni ipad-en változtass jelszót, aztán zárold a telefont

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#277663) lugosi válasza mukibuci (#277662) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, ez egy jó ötlet, nem is figyeltem hogy van másik Apple id-t használó eszköze. Így ahogy írod vagy lösz mode-ba kell utána tenni a telefont, vagy extrém esetben törölni az Apple id- ből (viszont akkor a telefon valószínűleg elveszett onnantól).

(#277664) -secret- válasza TechN7ne (#277655) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hogyan oldották fel a készüléket?

(#277665) TechN7ne válasza -secret- (#277664) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jelkóddal amit megadtam…. ,viszont az apple id jelszavat nem tudták!

mukibuci
Lokátorból is kijelentkeztek ,írtam fentebb arról is kaptam email-t.

[ Szerkesztve ]

(#277666) kakuk.tamas válasza -secret- (#277647) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Qi töltővel sose fogod tölteni a Watchot.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277667) szabonagyur válasza TechN7ne (#277665) üzenetére


szabonagyur
félisten

2 faktoros azonosítás? Nem tudsz új jelszót igényelni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#277668) TheMarci válasza TechN7ne (#277665) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak jelkoddal nem lehet kijelentkezni, ahhoz apple id jelszo kell.

Do You Dream?

(#277669) kakuk.tamas válasza TheMarci (#277668) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Apple ID és jelszó kell hozzá, amit tárol a jelszótároló, amihez meg elég a jelkód.

A hogyan megoldva.

A többit kell kitalálni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277670) TechN7ne válasza modd3r (#277656) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Próbáltam de sajnos mindenhova kéri az apple id jelszavát amit már lecseréltek ,ezért sem értem nekik hogyan sikerült.

Havernak a telefonjába jelentkeztem be egy "másodlagos" apple id-el amit általában iPad-el használok ,hogy tudjon letölteni magának alkalmazásokat az app store-bol ,facetime ,stb.
Tegnap elhagyta a telefont egy bulin és én be voltam jelentkezve.
Telefon nem érdekes (sima 6s) ,inkább a válasz hogyan tudták lecserélni az apple is jelszót ha nem tudták a jelenlegit ,csak egy jelkódot.
Lokátorba is direkt be volt jelentkezve stb. ,nem értem mit rontottam el sebezhetőség szempontjából.

iPad-hez megvan a hivatalos iCentre számla /gari jegy ami a nevemre szól ,remélem ők tudnak segíteni ha semmi nem sikerül addig. :F

[ Szerkesztve ]

(#277671) kakuk.tamas válasza TechN7ne (#277665) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

iPhone-t elő:

Beállítások-Profilod-Jelszó és biztonság-Jelszó módosítás. Megadod a jelkódot és mehet az új jelszó.
Most olvasom, már próbáltad a dolgot… :(

A rendörség meg alap dolog.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277672) TheMarci válasza kakuk.tamas (#277669) üzenetére


TheMarci
addikt

Es tenyleg, ez de bena igy.. Lehet torlom is a jelszokezelobol az apple id jelszavam..

Do You Dream?

(#277673) kakuk.tamas válasza TechN7ne (#277670) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A LEGFONTOSABB: MINDEN FONTOS HELYEN CSERÉLJ JELSZÓT!

Mivel tudják a jelkódot, hozzáférnek a jelszótároló tartalmához!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277674) kakuk.tamas válasza kakuk.tamas (#277673) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amúgy… Az Apple oldalán rontsd el sokszor a jelszavad. Így letiltódik a fiók. Legalább az adataid megmaradnak, ha még megvannak…

Aztán az Apple majd segít visszaszerezni a fiókod.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277675) TechN7ne válasza kakuk.tamas (#277673) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Most cseréltem jelszót gmail -en ami az apple id-hez volt kötve ,többi meg csak netflix ,hbo max ,disney - filmes iPad id ,most őket is cserélem.

Köszönöm a tanácsokat ,picit nehezen alszom de holnap intézkedek.

“ Amúgy… Az Apple oldalán rontsd el sokszor a jelszavad. Így letiltódik a fiók. Legalább az adataid megmaradnak, ha még megvannak…”

Hoppá ,ha tiltva lesz a fiók akkor már más sem tudja használni?

[ Szerkesztve ]

(#277676) szabonagyur válasza TechN7ne (#277670) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom nem vigasz, de egyszerűbb lett volna haverodnak egy új ID-t csinálni.

Az is érdekes neki semmilyen védelem nem volt rajta?

Érdemes beállítani legalább, hogy 10 sikertelen kód után a teló törölje magát, így ha még egyszerű a számsor is esélyesen nem jutnak el a próbálkozással odáig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#277677) kakuk.tamas válasza TechN7ne (#277675) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Őszintén megvallva, nem próbáltam még az ID letiltását.
De úgy lenne értelme, hogy akkor mindenhonnan kidob, vagy legalábbis figyelmeztet, hogy lépj be újra, hogy tudjon szinkronizálni az eszköz a fiókkal.

Új jelszót meg majd az Applelel Te fogsz tudni csinálni, mivel Te tudod igazolni, hogy tiéd a fiók.

A lényeg az lenne most ugye, hogy az adataid megmaradjanak. És ha letiltódik a fiókod, hátha nem férnek hozzá az eszközön. Ennél jobb ötletem most nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277678) kakuk.tamas válasza szabonagyur (#277676) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem ks bevan állítva ez a 10 helytelen kódos próbálkozás.

Asszonynak a 9. után feloldottam a telefont. :DDD
Lehet szivatott, hogy màr kilencszer elrontotta. Nem akartam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277679) TechN7ne válasza kakuk.tamas (#277677) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Annyira nem régi apple id ,jelentős helyekre nem is léptem be vele stb. ,nyugodtan mehet a kukába.
iPad kijelentkezés és az adott email címem biztonságára a legfontosabb.

(#277680) anderledani


anderledani
őstag

De a jelkódot hogy tudták meg, az nem tiszta

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#277681) kakuk.tamas válasza anderledani (#277680) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Kilesték a buliban?! Vagy valami naaaaagyon egyszerű volt…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277682) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Végül így sikerült: Az Apple ID-hez tartozó jelszó visszaállítása az Apple-támogatás alkalmazásban egy kölcsönkért készüléken

Sikerült megváltoztatnom mindenhol a jelszvm ,köztük hála az Apple ID jelszavát is és gyorsan eltávolítottam az élősködő idegenkezkben lévő 6s-t.

Nektek köszönhetem ,örök hálám és szép estét Skacok ,
:R

(#277683) akosxyz válasza TechN7ne (#277682) üzenetére


akosxyz
senior tag

Gondolom ugyanezzel a módszerrel cserélték le ők is. Elég volt tudniuk a jelkódot hozzá.
Vagy esetleg, ha az ID-hez kapcsolt emailbe be voltál jelentkezve a készüléken, akkor oda kérhettek talán új jelszó igénylést? :F

Minden esetre tanulságos volt olvasni. Reméljük teljes mértékben sikerült kizárni őket mindenhonnan!!

(#277684) Multibit


Multibit
veterán

Lehetséges, hogy iOS-ben (iPadOS) egy appnál nem lehet tiltani a hálózatra kapcsolódást, vagy csak én vagyok balf...? A mobilnet használat tiltható, de én a wifi-hez való hozzáférést is szeretném tiltani. Nem értem, ez miért fáj az Apple-nek?

(#277685) -Skylake- válasza TechN7ne (#277670) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Havernak a telefonjába jelentkeztem be egy "másodlagos" apple id-el amit általában iPad-el használok ,hogy tudjon letölteni magának alkalmazásokat az app store-bol ,facetime ,stb."

Egyreszt orulok, hogy megoldodott. Masreszt az idezett reszt el tudnad magyarazni ? Oszinten erdekele itt a mogottes gondolatmenet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277686) markknight válasza Giovan! (#277661) üzenetére


markknight
veterán

Jaa, ok! Értelek!

(#277687) lugosi válasza TechN7ne (#277670) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Először is, örülök hogy megoldódott.

Másodszor:

Havernak a telefonjába jelentkeztem be egy "másodlagos" apple id-el amit általában iPad-el használok ,hogy tudjon letölteni magának alkalmazásokat az app store-bol ,facetime ,stb.
Tegnap elhagyta a telefont egy bulin és én be voltam jelentkezve.
Telefon nem érdekes (sima 6s) ,inkább a válasz hogyan tudták lecserélni az apple is jelszót ha nem tudták a jelenlegit ,csak egy jelkódot.”

Úgy, hogy a jelkóddal megváltoztatható az Apple id jelszava a régi jelszó nélkül. Sajnos azt lehet mondani (így miután happy endes a történet) hogy a biztonsági hiba te magad voltál, és amit csináltál.

Tehát,
- az id-del be voltál jelentkezve más telefonjára (valószínűleg a jelszót is tudta, de ez most másodlagos)
- a telefon olyasvalaki kevésbé került, aki tudta a jelkódot,

ha kiadod az Apple id-d, és a telefon jelkódját tudják, akkor sajnos nem kell csodálkozni semmin, és nem történt nagy csoda.

(Amúgy, és ezt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy így könnyen vagy nagyvonalú, hogy tartsák meg a telefont, amikor nem is a te telefonod, hanem másé.)

(#277688) kakuk.tamas válasza TechN7ne (#277682) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De elötte lokátorban megnézted, hátha látszik? :DD

A rendőrséget ne felejtsétek el. Had ne örüljenek a kötsögök.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#277689) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv.
Kérnék szépen egy kis segítséget.Ma veszem át utcán lévő csomagküldő boxbol a telefont.
Gondolom jól le lesz hűlve,felrakhatom töltőre?
Ha igen nem lesz baja?
Előre is köszönöm a válszat.

(#277690) kchris78 válasza gyuri2008 (#277689) üzenetére


kchris78
veterán

Egy ket orat varnek mig felmelegszik es a paralecsapodas eltunik.

[ Szerkesztve ]

(#277691) gyuri2008 válasza kchris78 (#277690) üzenetére


gyuri2008
veterán

Addig be sem kapcsoljam?

(#277692) Viper26


Viper26
nagyúr

Telefon mellé aktív a három hónap Apple TV, de sok cím esetén az van ott, hogy kölcsönzés vagy vásárlás.
Akkor mégsem ingyenes? :F

iPhone 14 | FR955

(#277693) col válasza gyuri2008 (#277691) üzenetére


col
addikt

Szerintem ne. Várjál vele pár órát, amíg a környezeti hőt átveszi és csak utána kapcsold be és tedd töltőre. Most különösen hideg van és a hőmérsékletkülönbség miatt párakicsapódás lehet, ami zárlatot okozhat. :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#277694) csaba1203 válasza Viper26 (#277692) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha előfizetsz rá, akkor sem ingyenes sok tartalom.....
Egyfajta virtuális kölcsönzőként is működik a szolgáltatás.

(#277695) lugosi válasza Viper26 (#277692) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Összekevered az Apple tv menüpontot az áruházzal az appon belül. Az egyik maga az Apple tv mint streaming szolgáltatás a másik pedig a régi iTunes store filmes része tulajdonképpen.

[ Szerkesztve ]

(#277696) Viper26 válasza lugosi (#277695) üzenetére


Viper26
nagyúr

Olyan van ott, hogy "műsoron" akkor tovább adom, köszi. :)

iPhone 14 | FR955

(#277697) lugosi válasza Viper26 (#277696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szóval, van az Apple tv alkalmazás, amiben van az Apple tv+ szolgáltatás. Ez utóbbi a streaming. És van az áruház.

(#277698) gyuri2008


gyuri2008
veterán

kchris78
col
Köszönöm a választ.

(#277699) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, lehet hogy kicsit off a kérdésem. Használ valamelyikőtök ihealth vèrcukorszint mérőt?Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm.

(#277700) Noxy válasza -Skylake- (#277685) üzenetére


Noxy
veterán

Ez a történet tökéletes tükörképe az itt zajló életnek. 10 éve használ iOS-t és nem érti, hogy mivel jár egy AID-t kölcsön adni. Sokan még most sem tudják, hogy a jelkódot mire lehet még használni az IPhone feloldásán kívűl. Pedig előtte már többször le lett írva. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.