Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277851) general


general
addikt

Helló! Segítsetek már kérlek, nem bírok rájönni, hogyan tudok egy pl. üzenetben kapott mp3 hangfájlt (zene) importálni a Zene alkalmazásba.. (ha lehet egyáltalán)
Ha kábelen át másolom, akkor automatikusan bekerül, de ha e-mailben, üzenetben, Airdroppon keresztül kerül a telóra a fájl és le is mentem iCloudba mondjuk, ott a mappákban látom, akkor hogyan kerül be a Zene könyvtárba??
Történetesen csengőhangnak szeretném beállítani, de az ébresztésnél, a hangnál nem látom csak azokat, amik bent vannak a Zene appben. Kikészít az Apple logikája ilyenkor.. :DDD :W

(#277852) Giovan! válasza umfrider (#277850) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem anno mikor a 6-osról költöztem a 8-asra felhőből húzott le mindent a telefon, és még a böngészőben is a 6-oson megnyitott tabok fogadtak. A 13-ra már az egymás mellé rakosgatós módon költöztem de nem hiszem, hogy ezen a téren visszalépett volna az Apple. Én mindenképp megpróbálnék egy visszaállítást a helyedben, de persze a te dolgod.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#277853) umfrider válasza Giovan! (#277852) üzenetére


umfrider
senior tag

Összs tartalom, beállítás törlését nyomjam?

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#277854) herdsman12 válasza general (#277851) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem egyszerű iPhone csengőhangot készíteni.
Legbonyolultabb a GarageBand, egyszerűbb a 3uTools, minden megoldásról van videó a youtube-on.

(#277855) HoldfenyLuna válasza general (#277851) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

A másik ajánlat, hogy letöltesz egy csengőhang szerkesztő appot (mp3 cutter névre keress), azzal is meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

(#277856) lugosi válasza general (#277851) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“kerül a telóra a fájl és le is mentem iCloudba mondjuk”

Nem a telefon tárhelyére vagy iCloudba kell menteni, hanem a zene appba (ahhoz, hogy a zenék között legyen egy mp3). Viszont ebből úgy még nem lesz csengőhang, azt kövesd amit a többiek írtak.

(#277857) lugosi válasza umfrider (#277850) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg minden beállítást visszatölt.

(#277858) Noxy válasza general (#277851) üzenetére


Noxy
veterán

Kikészít az Apple logikája


"Gondolkozz másképp" :K

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277859) markknight válasza general (#277851) üzenetére


markknight
veterán

Kemény menet lesz, az biztos

(#277860) kkdesign válasza general (#277851) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én az ilyen sok sz@r miatt lepek le tavasszal. Egy laza drag and drop helyett szivatjak az embert.
Ha a garagestoreba be tudod importalni onnan valahogy be lehet tenni csengohangnak. de h ebresztesnek? Azt nem tudom

(#277861) umfrider válasza kkdesign (#277860) üzenetére


umfrider
senior tag

Az ébresztés engem is érdekel, mert vicc, hogy az egészség appon keresztül kelek a “koránkelőre”, de eseti jelzésnél nem lehet ugyan azt kiválasztani :O

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#277862) -Skylake- válasza kkdesign (#277860) üzenetére


-Skylake-
addikt

ez egy laza drag and drop.
solution 1: itunes tone store. szivesen.(ezzel NAGYON ovatosan, mert penzbe kerul, tudom hogy erre erzekeny a topik)
solution 2 :

step1: letoltod a kivant lajcsi szamot mp3-ba
step2 : gugli -> mp3-m4r online converter , megcsinalod
step3 : telo kabellel gepre, nyitsz ketto darab finder ablakot, az egyik iphone general tab, a masik ahova letoltotted az m4r-t
step 4 : drag and drop a letoltott fajlt a general tabra
step 5 : ott van iphoneon a note-ok kozott, akar notification sound, akar alarm , akarmi
mondjuk ezt akarki kikuglizhatta volna, de jogos, valts platformot. egyaltalan nem user errorol van szo most sem (mint soha maskor sem ugye...)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277863) akosxyz válasza -Skylake- (#277862) üzenetére


akosxyz
senior tag

Ehhez szüksége van számítógépre. Ő úgy gondolta, hogy kap egy zenét üzenetben, airdroppon vagy bárhogy és azt rögtön betenné a zene appba. Minden csatlakozás nélkül, csak a telefont használva.
Vagy amit kap, rögtön be tudja állítani csengőhangnak vagy ébresztésnek.

[ Szerkesztve ]

(#277864) lugosi válasza akosxyz (#277863) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, sőt én elhiszem hogy jó lenne egy olyan felugró menü ilyenkor hogy “warez me this mp3 as ringtone” de hát a gyártó nem gondolt minden igényre. :D

(#277865) akosxyz válasza lugosi (#277864) üzenetére


akosxyz
senior tag

Engem annyira ez nem érint mondjuk. Kb állandóan rezgőn van a telefon. Amúgy meg gyári hangokat használok.
Mindenre nem gondolhatnak, mindig lesz valami, ami nem úgy van, ahogy valaki szeretné. Főleg az iphone használók számát tekintve is. :D
Csak gondoltam szólok a kollegának, hogy a leereszkedő stílusában legalább jóra adjon választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#277866) -Skylake- válasza akosxyz (#277863) üzenetére


-Skylake-
addikt

akkor itunes tone store. ahoz nem kell gep. figyi viszonylag egyszeru a keplet egyebkent. STEP BY STEP le van irva neten (meg leirtam en is) hogy hogy lehet megcsinalni. akinek ez nem jo, az annyira nagyon azert szerintem nem is akarja megcsinalni. teljesen azt erzem ebben a szituban, mintha valaki feltenne a kerdest, hogy mittudomen, hogy kell vagni a hagymat ahoz hogy megmaradjanak az ujjai. en leirnam neki, hogy a masodik es a harmadik ujjperc talalkozasaval kell a kest tartani, befele hajlitott ujjakkal, mert igy a kes ele mindig elorebb van mint az ujjaid vege -> nem tudod elvagni az ujjad.
es akkor erre az lenne a valasz, hogy rendben, de o kez es kes nelkul gondolta, ugy hogy kell ? hat ugy sehogy baz+....
most komolyan, a csengohang / ebresztohang allitas olyan rettenetesen gyakori, hogy igy mar nem is jo ? egyszer le kell ulni 3 egesz percre a gep ele, mondjuk evente. vagy nemertem, 2 naponta cserelsz csengohangot ? akkor keress egy olyat ami tenyleg tetszik aztan ne cserelgesd 2 naponta.
az zavar, hogy VAN megoldas a problemara, de nemhogy ki nem keresi maganak 40mp guglizassal, meg az se jo ha leirod neki, mert hat "ahoz kell gep". hat ize, ok , vagy nemtudom. netto usererror.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277867) KubanitoS válasza lugosi (#277864) üzenetére


KubanitoS
veterán

A logikádat követve a telefon mégis mi alapján ítéli meg, hogy nem legális módon beszerzett mp3-at akarsz berakni csengőhangnak?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#277868) Gicz válasza KubanitoS (#277867) üzenetére


Gicz
addikt

Az artisjus mi alapján ítéli meg, hogy én majd úgyis torrentezni fogom a telóra a zenéket, ezért előre megbasz, tárhelyméret függvényében? :)

(#277869) aprokaroka87 válasza lugosi (#277864) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az Apple-nek semmi köze nincs ahhoz hogy valaki honnan szerzi be a csengőhang-nak valót :)
Az viszont hogy egy olyan egyszerű dologhoz mint csengőhang, számítógép kell adott esetben az azért kissé " durva"

(#277870) akosxyz válasza -Skylake- (#277866) üzenetére


akosxyz
senior tag

Szóval az alkalmazás így működik. Akkor nem szóltam. Kapott választ az emberünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#277871) -Skylake- válasza aprokaroka87 (#277869) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem kell hozza szamitogep. itunes tone store. alapbol rajta van a telefonon. eltelt vagy 2perc 10masodperc miota utoljara le lett irva...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277872) mihail38 válasza -Skylake- (#277818) üzenetére


mihail38
aktív tag

Szóval no komment, előttem is már jól kifejtették számodra és nem számomra, melyikünk gondolkodásában van a baj és a probléma! :DDD
Had döntésem már el hogy nekem mi szükséges az életem kényelméhez és mi nem.
A munkához sem kell mert nincs rá szükségem.
Ha valaki azt mondja nekem hogy valami jó az csak az ő szemszéből van így.
Nem érzem hátrányát az életembe, hogy Angolul nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#277873) Noxy válasza aprokaroka87 (#277869) üzenetére


Noxy
veterán

AppStore keres: Ringtones Maker
No Computer Required [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277874) -Skylake- válasza mihail38 (#277872) üzenetére


-Skylake-
addikt

hat nezd, en nem szorulok ra masok velemenyere azzal kapcsolatban, hogy hogy alakitsam ki a sajatomat, ennel onallobb vagyok. gondolhatsz amit akarsz, kettonk kozul nem nekem kell a ggl translate, hogy megtalaljam az iphone menujeben a 120hz kapcsolojat :) legyel nyugodtan elegedett, hogy mennyire igazad van es jol bebizonyitottad, hogy az egyik (ha nem A) legnagyobb vilagnyelv ismerete igazabol semmilyen elonyt nem nyujt, mert van magyar nyelv az iphoneon :)
btw en nem tudom te melyik topikot olvasod, amit en abban az egyetlen hasznos hsz a temaval kapcsolatban az enyem utan az volt, hogy ha van egy mar kicsit is masabb hobbid mint a foci/sor, akkor mar ott tartasz, hogy az elerheto informaciok kozti kulonbseg egy millios szorzo. gondolom ez ugyan ugy nem erint, mert nem az rc repulo a hobbid. mondjuk nekem sem az a hobbim, csak en ertettem az analogiat.
erdekes egyebkent, hogy mondjuk a hanyatlo nyugaton egy 10 eves dan gyerek folyekonyan beszel mar az iskolaban is danul ES angolul, ket dologban biztosak lehetunk: az egyik, hogy a danul elerheto tudas nagyobb mennyiseg mint a magyarul elerheto, a masik pedig hogy van dan nyelv az iphoneon. aztan szerencsetleneket megis megtanitjak angolul, a sok hulye.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277875) Gicz


Gicz
addikt

Én úgy irigylem azokat, akiknek a csengőhang kb a legnagyobb problémájuk :D bárcsak én is eljuthatnék oda az életben.

Biztos valami generációs dolog ez amúgy, 30 másik mérnökkel vagyok egy unitban, és az 50+ kolegák azok akiknek hangosan csörög a telója. Nyilván feláll az asztaltól budira 2 percre, és amint elment akkor hívják. Se előtte se utána egész nap :D Gondolkozom, hogy odakötöm nekik valahogy az asztalhoz, mert amint látom igazából vezetékes telefonjuk van, nem is mobil.

Egyszer hirtelen felindulásból megvettem egy stranger things csengőhangot 300 forintért, azóta is be van állítva, de még sosem hallottam, mert 99,99999999%-ban rezgőn van a telefon :)) (az pici rész amikor nem, az az, amikor leszedtem a tokot kipucolni a port, és ahogy raktam vissza felpöckölte a némító pöcköt.

[ Szerkesztve ]

(#277876) mihail38 válasza -Skylake- (#277874) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nem egy telefon használatától és az Angol nyelv tudásomtól leszek békés és boldog ember.
:R

(#277877) -Skylake- válasza mihail38 (#277876) üzenetére


-Skylake-
addikt

ezzel mondjuk nehez vitatkozni, bar nem remlik hogy az ellenkezojet allitottam volna. ugy remlik mintha azt allitottam volna, hogy brutalis mennyisegu informaciotol zarja el magat az, aki csak a magyart beszeli, mert a magyar ezen kis kek golyon csak 93ezer negyzetkilometeren ertelmezheto, de a kis kek golyonkon 149millio nm2 szarazfold van. tehat amit mondasz az egyreszt nem cafolata annak amit en mondtam, az ugyan ugy legit allitas, masreszt sosem allitottam az ellenkezojet annak amit mondasz. jo eszrevetel, csak szamomra komoly kerdes, hogy ez hogy vag a temaba.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277878) MasterMark válasza mihail38 (#277872) üzenetére


MasterMark
titán

Nem érzem hátrányát az életembe, hogy Angolul nem tudok.

Nem pont most találkoztál egy hátránnyal amiből aztán ez az egész thread elindult? (thread - szál,téma)

Switch Tax

(#277879) mihail38 válasza -Skylake- (#277877) üzenetére


mihail38
aktív tag

Látom még a Magyarral sem boldogulsz! :DDD
Mit nem lehet érteni az alatt hogy nincs szükség az életemnek semmilyen területén az Angolhoz?
Ha megyek nyaralni külföldre a világ nyelv a pénz ezzel lehet áthidalni az Angol nyelv tudásomat. :K

[ Szerkesztve ]

(#277880) -Skylake- válasza mihail38 (#277879) üzenetére


-Skylake-
addikt

oszinten nem tudom mit mondhatnek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#277881) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem akarok tovább görgetni a témát, de nem tudom megállni, hogy ne szóljak bele.

Ilyen fórumokban ezelőtt 20-25 évvel azért kezdünk el írogatni, hogy segítsük egymást. Nem volt fikázva senki a nyelvtudása vagy nem tudása miatt. Azért regeltünk a fórumokra, mert rendelkeztünk olyan tudással, amivel mások nem. A segítségnyújtás szórakozást jelentett számunkra, mivel olyan kérdéseket kaptunk amiknek a megoldása szellemi kihívást jelentett.
Azt gondolom, hogy ez még most is áll. Akinek ez problémát jelent, az kereshet magának másféle szórakozást minden további nélkül.

A nyelvtudásról: lehet, hogy a kolléga németül beszél folyékonyan vagy franciául. Mérnökökkel dolgozom és én is látom ezt a generációs problémát.
A fiatalok kiesnek az iskolapadból és tudás, tapasztalat nélkül belevágnak a közepébe. Jó, ha az iskolában annyi tudás ragadt rájuk az angolon kívül, hogy képesek legyenek önállóan problémát megoldani. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ebben a tekintetben egyre rosszabb a felhozatal. Nagyképűség határtalan, tudás még alap szinten is kihívásokkal küzd. És az első pofon alkalmával az öregebb a hibás, hogy nem készítette őt fel. Mindenki hibás csak ők nem.

Aki meg a saját anyanyelvét lenézi... nos, itt meg mi buktunk meg, hogy ilyen alakokat neveltünk.

Szóval, vagy szellemi kihívásnak és szórakozásnak tekintjük az itteni diskurzusokat, vagy lehet más szórakozást is találni. Szerintem...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277882) Gicz válasza Fritz Teufel (#277881) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor viszont jöhetnek a szellemi kihívást okozó kérdések nem? Ez a topik ott tart, hogy hetente megérdezik 3x hogy hogy lehet csengőhangot rátenni mp3-ban, aztán meg ledöbbennek , hogy nem lehet. Vagy hogy csak a menüben kellene szétnézni és meglenne a válasz magától is. Több erőforrás ide belépni, legépelni a kommentet, majd várni, minthogy Google: "iphone 120hz kikapcsolás" és mit ad isten, a legelső magyar nyelvű találattal megvan :D

Ha ezeket a kérdések "szakmai kihívást " okoznak egy mérnöknek, ott is van baj azért.

Viszont mondok szakmai kérdésre példát: Senkinek nem tűnt még fel, hogy intel modemes iphone-on ha dual sim van benne, s a két hálózaton eltérő LTE-n a paging cycle, akkor a gyakoribb áthangolás-belehallgatás miatt csökken a letöltési sebesség? Gondolom nem. Pedig így van, és ez szakmai.

[ Szerkesztve ]

(#277883) szevassag


szevassag
tag

Nemtom, mi a nejemmel amikor egyedi csengőhangot akartunk beállítani nekem az I13-ra előbb sikerült mint az ő Samsungjára. Volt valami honlap ahonnan direkt apple kompatibilis formátumban szedtem le a zenét, azt 3utools-al betallóztam és kész. Nála meg szarakodni kellett a YouTube letöltötéssel meg a konvertálással. De évente 2x belefér ez a 3 perc az időmbe, emiatt nem váltok platformot. Aki minimálisan életképes az meg tudja oldani itt is ott is.

(#277884) Fritz Teufel válasza Gicz (#277882) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Ha ezeket a kérdések "szakmai kihívást " okoznak egy mérnöknek, ott is van baj azért." - Erre a mondatodra inkább nem válaszolok, mert megsértődnél.

"A Google a barátod" viszont megfontolandó. De ha zavarnak a primitív kérdések, akkor ignorált a kérdést. Az intelligensebbje így csinálja ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277885) Sys85 válasza szevassag (#277883) üzenetére


Sys85
veterán

3utools-szal már felpakoltam az elmúlt pár évben egy halom csengőhangot (meg talán van 2 amit iTunes Store-ból vettem),de ha 5x hallom a telefont csörögni,akkor sokat mondok. :D
Amióta van okosórám azóta némítva van a telefon,csak akkor hangosítom fel ha éppen olyan dolgom van hogy az óra nincs rajtam és zaj is van mellé,tehát a rezgést se hallanám/érezném mert nincs a zsebemben.Pl amikor autót szerelek otthon.

Amúgy rengeteg ember nem tudja hogyan kell szifonra csengőhangot varázsolni.
iTunes nem tudják hogyan működik a gépen, 3utools-ról a nagy többség nem is hallott, az m4r meg egyenesen kínai kifejezés.
Ezzel nincs is akkor baj,rengeteg “tech-analfabéta” van,nem várható el mindenkitől hogy otthon legyen a dologban.Az viszont már szerintem gáz, hogy sokan a iTunes Store-ból sem vesznek maguknak, mert “há’ csak nem gondolod hogy 299ft-ot fizetek egy sz@ros csengőhangért!?”, miközben egy 400-600e forintos telefont megvesznek…
Megvesz egy méregdrága telefont,vesz rá jópénzért tokot és üveget,de 299ft már sok…
Kicsit ellentmondásos számomra ez a gondolkodás.
Persze vannak olyanok is akik magasról tesznek a csengőhangokra,nincs igényük sajátra,rájuk az előbbiek nem vonatkoznak.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277886) Uyuarasy válasza Gicz (#277882) üzenetére

Szerintem mindketten tudjuk, hogy szandekosan ertetted felre ezt a hozzaszolast.... :)

Ettol fuggetlenul neked is igazad van, erdemben nem valtozott semmi az elmult 10 evben sem. A hsz-ek nagyresze egy felperces (Google) kereses kellene hogy legyen es talan emiatt is a legtobb reakcio a "komolyabb" kerdezokkel szemben is elegge lekezelo.

Vicces mindig ugyanazokat a semakat olvasni, regen hup-on vagy random linux disztro forumain is voltak hardcore forumlakok, akik szerint a "Hogyan futtassak XY programot Wine-al?" kerdesre a "minek vagy itt? hasznalj Windows-t ha neked az kell" volt az adekvat valasz. :D

(#277887) Just486 válasza Gicz (#277882) üzenetére


Just486
senior tag

Jó ez a gondolat, csak manapság ezt már kevesen értik egy "szakmai" fórumon. Engem ebben az érdekelne, hogy mit értesz azalatt, hogy "intel modemes iphone"?
A generációk között használnak eltérő modemeket, vagy a modellek között, esetleg adott konkrét típusban is ki lehet fogni Intel modemmel gyártottat meg más beszállítóval szereltet?

Amúgy pont a napokban panaszkodott valaki hasonló jelenségre itt. Lassú, esetenként használhatatlan net telefonálás közben.

That unconquered country we call the future.

(#277888) vargalex válasza szevassag (#277883) üzenetére


vargalex
félisten

Próbáld meg mindezt egy linuxon. Az a baj, hogy az nagyon mostoha környezet az Apple számára. Pedig azért a BSD közelebb áll hozzá, mint a windows-hoz... Persze megvan mindenre a megoldás. Mondjuk windows esetében is fura, hogy egy third party alkalmazás jobban ajánlott, mint a gyári megoldás.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#277889) general


general
addikt

Jézusom, mi kerekedett a "csengőhang problémából".. :DD

Na akkor, hogy tiszta legyen, még egyszer:
először is nem csengőhang kell, rosszul írtam, hanem ébresztési hangnak szeretnék beállítani egy mp3 hangfájlt.. Pontosabban nem én. Nem warez basszus, álljunk már le, tényleg mi köze a telómnak/Applenek ahhoz, milyet hangot akarok jelzésnek beállítani?? Kizárólag vásárolni lehet? Egy régi felvett rövid zenerészletről van szó, amit a párom szeretne ébresztési hangnak, mert ahhoz van kedve. És tényleg vicc, hogy ez ennyire bonyolult legyen. Nincs macbookja, csak iphone. De akkor majd az én macbookomról megoldjuk, ha nincs más.

Az eredeti felvetésem az, hogy hogyan lehet beimportálni bármilyen mp3-at a Zene app-ba, ha a fájlt üzenetben, Airdroppon, e-mailben stb. kapom? Mert nem találom a megoldást. Le tudom menteni valahová, ezt felajánlja, de pl nem tudom, hová menti, mert azt már nem mutatja.. :D Azért na, aki szerint ez oké, arra nem tudom, mit mondjak. Mert ha az Apple arra kényszerít ezzel a (Think different) logikával, hogy mindent VEGYEK MEG, azért sima disznóság. Ráadásul ezt tuti nem veszed meg sehol, semmilyen online áruházban. :)

Ja, a lényeg, hogy a hangok kiválasztásánál (Ébresztő app!) van ilyen opció, hogy dalok, dal kiválasztása és ugrik a Zene appba, na onnan szeretném, ha máshogy nem lehet. Ezért kéne az import opció. :) Másrészt nálam ez az mp3 ott van a csengőhangoknál is, pedig valami rém egyszerűen került be anno, csak már nem tudom, hogyan, ezt keressük.

Nem ideológiai vitát akarok gerjeszteni, álljatok le, csak egy kérdés, van-e erre megoldás.
Ahogyan itt feljebb is írják, régebben a fórum a segítésre alakult, arra használtuk, most meg csak az arctalan fröcsögés megy. Jézusom... :(

[ Szerkesztve ]

(#277890) umfrider válasza general (#277889) üzenetére


umfrider
senior tag

Az a baj, hogy jogi szempontból minden, ami nem gyári, vásárolt, eredeti, az hamisítvány. tehát, ha pl egy fodrász üzletben szól a rádió és megfizetik utána az Art is Just-ot, viszont te felveszed azt, majd használod, az sajnos "warez".

Szerintem az Apple erről az oldalról közelíti meg és zárja rövidre a lehetőséget, így teret nem adva az egyszerűségnek.

A problémát természetesen értem.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#277891) markknight válasza Fritz Teufel (#277881) üzenetére


markknight
veterán

Én azt nem értem mikor valaki elküldi a másik tagot, hogy keressen rá google-ön.. Könyörgöm, pont azért van a fórum! Megtalálhatsz te félmegoldásokat a neten, de nekünk van tapasztalat is és válaszolunk is. Ill nem értem, hogy ha nem erre akkor mire van a fórum? Arra, hogy ömlengjünk vagy mutogassuk mi van az aláírásunkba? Érthetetlen.

Kezdenek a topic lakók ki lenni idegileg (lehet az infláció miatt, nem tudom)i :D Szal az elmúlt hetekben nem sokat volt időm olvasgatni a dolgokat, de amikor csak ide látogatok mindig feszülünk valamin :D

Egyébként fentebb hozzászólásban írtam, aztán kitöröltem, de most mégis leírom. Nem tudom mire megy ez a nagyzolás idehaza, hogy angol így meg úgy. Leginkább azok az emberek nyomják ezt akik rendesen face-to-face meg se tudnak szólalni angolul. Van egy kicsi kis nyelvtudás a fejükben és egyből beleszáll a egóba :D Persze, nyilván van igazság abban is amit mondunk, hogy aki nem beszél idegen nyelven az szépen kizár egy csomó információt. Ám ez alap, ez tény és mindenki tudja. Nem itt kellene bölcsészkedni szerintem, arra talán van külön topik. Én angolul használom szinte mindenemet, filmet se tudom mikor néztem már magyarul és ha valamilyen beállítást nem tudok magyar nyelven nyilván odaírom, hogy nem tudom mi a fordítás. Nem kellene ennek ekkora feneket keríteni, elviekben felnőtt emberek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#277892) Gicz válasza Just486 (#277887) üzenetére


Gicz
addikt

iphone 11 széria, az intel modem volt, 11, 11 pro, meg az akkori ipadek is. Később megvette az Apple az intel modem részlegét, hogy majd fejlesztenek vele sajátot, de azóta is qualcomm modemek vannak bennük, szóval ki tudja mi lesz ezzel. Amúgy a para az, hogy le lehet venni a paging cycle-t de akkor hosszabb idő lesz a hívás felépülési idő. Cserébe speckó dual sim esetekben nem romlik a letöltés. Persze egy end of life készülékhez faragni a hálózatot az sem egy ésszerű dolog.

(#277893) vargalex válasza umfrider (#277890) üzenetére


vargalex
félisten

Mi a helyzet, ha a saját/párod/gyereked hangját rögzítetted egy diktafonra és azt szeretnéd feltölteni??? Szóval, a magyarázat nagyon nem állja meg a helyét szerintem.

Alex

(#277894) general válasza umfrider (#277890) üzenetére


general
addikt

Értelek, de attól még vicc, hogy ezt nem tudod megcsinálni. Mi van, ha én a kedves kutyám ugatását vagy a kedvenc kanárim dalát, a párom nevetését stb. veszem fel és azt szeretném jelzésnek beállítani? A probéma ugyanúgy fenn áll.
Az Apple nem a jogi oldalakat védi, ezt mind tudjuk, hanem mindenből k**va sok pénzt akar. Telhetetlen. Ez már rég nem a Think different szerintem. Még szerencse, hogy azért a termékek rendben vannak, nekem is elég sok van belőle. A sw részről már nem lehet ezt maradéktalanul elmondani. ;) A javításról, szervíz jogokról pláne.. :D

vargalex - egyszerre, +1

[ Szerkesztve ]

(#277895) umfrider válasza general (#277894) üzenetére


umfrider
senior tag

Várjatok, én veletek vagyok :DDD

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#277896) general válasza umfrider (#277895) üzenetére


general
addikt

Tudom, értettem! :D Ez a szőrszálhasogatás szőrszálhasogatása az alma részéről. És simán bele is lehet kötni. Macbookról simán simán másolok bármilyen fájlt a telóra, egyből bent is van a Zene appban, de ha a teló tárhelyén eleve ott van egy mp3, bármilyen típus, azt nem tudom onnan importálni. Ez azért eléggé nyakatekert. :F

(#277897) Just486 válasza Gicz (#277892) üzenetére


Just486
senior tag

:R Ennél nagyobb zűrzavarra számítottam, így végülis nem tűnik nagynak az összevisszaság.
Érdekes kérdéskör, bár hozzáfűzni sokat nem tudok :D Nyilván előbb-utóbb beérik a fejlesztés, csak ezek szerint nem kapkodják el, gondolom nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#277898) lugosi válasza KubanitoS (#277867) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A logikámat követve, a gyártó nem gondolt arra, hogy kell egy gyorsmenü az e-mailben kapott mp3 jelzőhanggá alakítására.
(Warez-e vagy sem? Mindegy ebből a szempontból, azt csak a poén kedvéért tettem hozzá, láthatóan ehhez egy smiley ma már kevés. Mindemellett, ilyenkor a “mi valószínűbb” tesztet alkalmazom magamban, hogy melyik a valószínűbb, hogy jogtiszta felhasználás az e-mailben kapott mp3 vagy nem - csak már nagyon mellékesen teszem hozzá és totál off, de attól hogy valaki megvásárolt egy CD-t és legálisan mp3-at készített magának azzal nem feltétlenül szerezte meg a jogot annak jelzőhangként való felhasználására de ez most lényegtelen. Tehát, a legális módon beszerzett mp3-ból nem feltétlenül lesz legális jelzőhang, de nem akarok szerzői jogi kérdések vitájába belemenni. Nem kizárt a fenti felhasználás jogszerűen, de a megvásárolt zene nem válik a tulajdonoddá, érdekes kérdések ezek.
Mindenesetre van rá megoldás, számítógéppel is és anélkül is, több is, de mint ahogy írtam nem egy felugró menü, hogy állítsd be ezt jelzőhangként. A telefon csengőhangra ad egy gyári megoldást, hogy vehetsz a store-ból, a többihez gép vagy app kell, ingyenes vagy fizetős. A beépített szolgáltatást is leírták, azt is amit géppel lehet ingyen és azt is amit gép nélkül.)

(#277899) lugosi válasza general (#277894) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Az Apple nem a jogi oldalakat védi, ezt mind tudjuk, hanem mindenből k**va sok pénzt akar.”
Az első felével most nem akarok vitatkozni, mert szerintem ezt ennél bonyolultabb megítélni, a második felével kapcsolatban viszont azt gondolom, hogy van egy gyártó, amelyik abból él, hogy termékeket és szolgáltatásokat ad illetve közvetít pénzért. Hogy ez a gyártó nem fektet túlzottan nagy energiát, időt és pénzt abba, hogy az általa kínált fizetős szolgáltatások ingyenes alternatíváját nyújtsa, azt logikusnak tartom, persze jobban szeretném én is ha minden is ingyen lenne, de megértem a logikájukat.

(#277900) umfrider válasza lugosi (#277857) üzenetére


umfrider
senior tag

Sikerült, szerencsére minden megfelelően visszajött :K hátha észhez tért a szoftver
Köszönöm a tippet

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.