Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277901) Tibee86 válasza umfrider (#277900) üzenetére


Tibee86
veterán

Mivel a backup-ot visszatetted nem valószínű, de hátha.

(#277902) umfrider válasza Tibee86 (#277901) üzenetére


umfrider
senior tag

0-ról elkezdeni mindent... eret vágnék

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#277903) juve600 válasza general (#277889) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
például innen csengőhang vagy jelzőhang letölt, 3utools-al felmásol és kész is

(#277904) Noxy válasza general (#277889) üzenetére


Noxy
veterán

Az eredeti felvetésem az, hogy hogyan lehet beimportálni bármilyen mp3-at a Zene app-ba, ha a fájlt üzenetben, Airdroppon, e-mailben stb. kapom?

Sehogy. A zene appba soha nem lehetett közvetlenül sem importálni, sem pedig kiexportálni mp3-t. Magyarul, nincs ott sehol a zene app a fájlmegosztásnál. Kivéve az Apple GarageBand app.

(Think different) logikával, hogy mindent VEGYEK MEG, azért sima disznóság.

Aki pénzben jobb mint észben, az meg veszi. :K
Aki meg "másképp gondolkodik" az megtanulja, hogy az iOS-n hogy lehet Airdroppon, e-mailben stb.. kapott mp3 fájlt megosztani (iCloudDrive, GoogleDrive, Dropbox, OneDrive, Box, stb..) MAC-ra vagy PC-re, és hogy lehet ezt a zene app-ba berakni.
iTunes, 3uTools, stb..Ennyi. (amúgy ott van a topik összefoglalóban, de ahogy most néztem már módosításra szorulna, de a lényeg bent van.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#277905) general válasza lugosi (#277898) üzenetére


general
addikt

Még mindig nem a jó kérdésre válaszoltok... :) Oké, kicsit szerte ágazott már ez a dolog.

Engem az érdekel legfőképpen, miért nem tudok egy hangfájlt, saját zenét, mindegy - mp3-at importálni a telefon Zene alkalmazásába, ha ez a fájl már a telón van? :D Vagy ha lehet, akkor hogyan?:

(#277906) Fritz Teufel válasza general (#277905) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most csak viccelsz ugye??

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#277907) col válasza general (#277905) üzenetére


col
addikt

Figyelj. :( Ahogy a nejem mondaná erre a kérdésre: "Mert csak!"
A fentebbi hozzászólásban és már előtte is sokan leírták, többször is:
"A zene appba soha nem lehetett közvetlenül sem importálni, sem pedig kiexportálni mp3-t."
Ennyi, és a már korábban leírt módszerekkel lehet felvenni hangfájlokat oda.

Inkább továbbra is olvasnám a tokok, fülesek, fóliák, töltők és hasonló dolgokat - bár az sem egy élvezet -, mert ez már nagyon unalmas :(

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#277908) modd3r válasza col (#277907) üzenetére


modd3r
őstag

"A zene appba soha nem lehetett közvetlenül sem importálni, sem pedig kiexportálni mp3-t."

Ez nem igaz. Saját mp3-akat simán beraktam a Zene alkalmazásba, és így minden eszközömön tudom hallgatni a saját megosztott zenéimet.

(#277909) Sys85 válasza general (#277905) üzenetére


Sys85
veterán

Mert az ios ilyen amióta létezik,kérdezd a fejlesztőket miért nem engedik a dolgot.
És nem,nem tudod se a zenéket,se a videókat (filmek) ide-oda beimportálni a belső tárhelyről,akkor sem ha tótágast állsz.Ez ilyen,meg kell ezzel barátkozni ha iphonet/ipadet használsz.
Ha külső forrásból kell a zene/film/hang,akkor kell a mac/pc és a megfelelő program (3utools,iTunes,iMazing,stb),nincs alternatíva,nem tudod megkerülni a dolgot.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277910) lugosi válasza modd3r (#277908) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kontextusban olvasd a választ, amire válaszolt (“mp3-at importálni a telefon Zene alkalmazásába, ha ez a fájl már a telón van?”).

(#277911) col válasza modd3r (#277908) üzenetére


col
addikt

Lásd lugosi kollega lentebbi válaszát :) [link]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#277912) Tibee86 válasza umfrider (#277902) üzenetére


Tibee86
veterán

App.-okat kell leszedni újra meg beállítani a telefont, icloud-ba ott van minden fontos dolog. Legyen 1 nagyon max 2 óra. Költséghatékonyabb, mint sok százerért új telefont venni. :D

(#277913) kkdesign válasza -Skylake- (#277862) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nagyon regen kigyomlaltam a warez dolgokat az eletembol. A 930 foto+36 video kombora is tudsz ilyen okosságot?

(#277914) lil Bull


lil Bull
csendes tag

Sziasztok

iPhone 13-hoz keresek olyan üvegfóliát ami minél inkább észrevehetetlen; befedi a notch-ot is és lekerekítettek a szélei. A spigentől az alignmastert néztem de elvileg annak nem lekerekítettek a szélei.. Tudnátok javasolni egy jót légyszi? :R

(#277915) plejik válasza lil Bull (#277914) üzenetére


plejik
addikt

Nekem ez van rajta már jó pár hónapja, szerintem minden kérésednek megfelel. Se levegősödés, durva karc sincs rajta, nem is zsírosodik mint az olcsóbb üvegek, nekem bevált.

[PANZER GLASS Ultra]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#277916) lil Bull válasza plejik (#277915) üzenetére


lil Bull
csendes tag

Köszönöm :)

(#277917) Gabonetta válasza Gabonetta (#277530) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Esetleg más tapasztal ilyet?

(#277918) Oldman2 válasza Oldman2 (#277292) üzenetére


Oldman2
veterán

A story: XS Max, akkucsere.

A részletek a múlt héten (elvileg) előre lebeszélve emailben. Pénteken jön akku hozzá. A csere megvárható.

Bár szombaton is nyitva vannak, de a szombat reggel emailben még feltett kérdésekre hétfőig nem tudtak válaszolni.

Hétfőn felmentem pestre, szerencsére nem csak emiatt.

A 10:00 órás nyitásból lett 10:30. A személyes találkozókor kiderült, hogy csak "hibakódosan" tudnak megvárható idő alatt aksit cserélni, ha nem így szeretném, akkor ott kell hagyni a készüléket.

Otthagytam, jó munkához idő kell. Majd postán vagy futárral küldik. Másnap, azaz kedden (ők ígérték).

Szerdán hívom őket, hogy mi a helyzet? Hát, nem sikerült a csere, 2-3 óra múlva visszahívnak.
Nem hívtak.

Csütörtökön felhívtam őket. Nem vették fel többször sem. Ekkor már kb. 20x hívtam őket.

De aznap első alkalommal visszahívtak, hogy mivel nem tudják hibamentesen megcsinálni, mit szeretnék?

1. Marad így hibakódosan, 2. Visszarakják az eredeti aksit, visszautalják az előleg egy részét és küldik a telót.

A 2. -at választottam.

Most hétfő van, teló még mindig sehol.

Ma kb. 5 hívás után felvették a telefont. Bemutatkoztam, érdeklődtem a telefon iránt.
Utánanéz...

Mindez volt 2 órája, azóta semmi. A hívást nem veszik fel.

Ez az iDoki Kft-nél a megszokott ügymenet?
:F :F :F

(#277919) juve600 válasza Oldman2 (#277918) üzenetére


juve600
nagyúr

ebből az jön le hogy nem ajánlott cég ......................

(#277920) Oldman2 válasza juve600 (#277919) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem egyértelmű, de hátha csak én fogtam ki náluk rossz napokat, pontosabban már heteket.

(#277921) Tibee86 válasza Oldman2 (#277918) üzenetére


Tibee86
veterán

Jól tetted, hogy 2.-at választottad. Nem érdemes utángyártott akkumulátort rakni a telefonba.

(#277922) Malfroy válasza Tibee86 (#277921) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#277923) markknight válasza Oldman2 (#277918) üzenetére


markknight
veterán

Ki ez az iDoki? És milyen megfontolásból vitted ide és nem az iStyle-ba, iSamuraiba?

Ez a honlap sem túl bizalomgerjesztő szvsz

[ Szerkesztve ]

(#277924) Oldman2 válasza markknight (#277923) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha belenézel az Archívumba (iDoki kereséssel), valamikor egy jóhírű cég volt. Most „akciós” az akkucsere, emiatt vállaltam be.

Bár ne tettem volna... de közben találtam egy korrekt szervizt.

Csak a telót nem kaptam még vissza. „Elvileg” ma adták fel, ha ez igaz, akkor holnap megérkezik. 2 helyett 8 nap alatt.

(#277925) esbii22 válasza Oldman2 (#277924) üzenetére


esbii22
őstag

Mennyi volt az az akciós akku csere ha meg lehet kérdezni?

Care Centerbe vidd és nincs rá gondod (itt 29500Ft a csere ) Hivatalos szervizként gyári akksit raknak bele, én szervizfutáros megoldással cseréltettem akksit. GLS vitte csütörtökön, kedden vissza is hozta. Minden hiba nélkül, még a fólia is rajtmaradt a telón.

Kicsit jobban is utánanézhettél volna, utóbbi időben rendre felmerült ilyenfajta kérdés, volt aki meg pl istyle-al szívta meg szervizfutaros megoldással.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#277926) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Kérek egy kis segítséget.
Most bontottam ki a gyári csomagolású Iphon11 telefont,bekapcsoltam és a jobb felső sarokban megy a töltés jelzés és nincs töltőre dugva.
Mitől lehet?
2022.10.23 gyártású a telefon
Emagon vettem.

[ Szerkesztve ]

(#277927) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, h iPhone 6S telefon az mennyire használható manapság még? :F
Sebességre gondolok, nem akad, gördülékenyen mennek rajta az appok, ahogy megnyitjuk? Facebook görgetése? Gépelés Messengeren?

Van egy régebbi Redmi 5 Pro-m, ami ma már használhatatlanul akadva nyit meg mindent, ugye nyomkodom a képernyőt, akár pl gépelnék, azt mindent kb egy másodperces késéssel csinál, olyan mintha laggolna, gyakorlatilag használhatatlan.

Szóval ez a régi hatos iPhone ez jól használható még ma is, vagy inkább ne vegyük meg?

Kellene egy barátnőmnek egy telefon 1-2 hónapra.
A gond az, h összetört a telefonja, és befogta magának az én
ritkán használt hőkamerás telefonom (Cat S61), ami jó neki persze, de én meg így nem tudom használni, ha a hőkamerás funkcióra szükségem lenne, mivel nála van a telefon.

Gondoltam inkább veszek valamit neki, nézegettem a hirdetéseket itt helyben. Sokat viszont nem költenék rá, illetve annyira nem állunk közel egymáshoz, h a Caterpillart nála hagyjam.

30ezer egy ilyen iPhone. Ez nem nagy pénz.
Itt helyben csak ezt találtam eladót, meg egy töltő nélküli A40-es Samut, azt inkább kihagynám.
Az iPhone 64gigás, 70%- os akkuja van, szilikon tokot is adnak hozzá, szinte karcmentes, szóval igy rendben lenne, de kipróbálni nem nagyon tudom, vagyis nem akarok az eladónak kuncsorogni, h had használjam negyed-fél órát, h mégis mit tud, hogy nyitja meg az appokat, meg amúgy is le van ürítve, most az milyen már, ha húzom az eladó idejét, aztán a végén lassúnak találom (mint a régi Redmi ötöst), és mégse kell. :(

Gondoltam hátja tudja itt valaki, h még használható-e a sebessége, vagy inkább ne vegyük meg.

Ismeröseim között iPhone 7 tulaj van csak, ő azt mondta, a hetessel meg van elégedve manapság is, az teljesen jó neki, de nem tudom a hatos mennyivel lassabb annál vajon? :F

Redmi Note 8 Prot használok, ez nekem elég gyors,
az általam korábban használt Note 7, Note 8 a környezetemben vannak másoknál, azok is jók még mindenre, egyedül az az ötös használhatatlan lassú, az iPhoneokat viszont egyáltalán nem ismerem. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#277928) BoneDragon válasza gyuri2008 (#277926) üzenetére


BoneDragon
veterán

Gépbe van dugva, az tölti.

(#277929) akosxyz válasza Thunderzolee (#277927) üzenetére


akosxyz
senior tag

Teljesen használható egyszerű átlag felhasználásra.
Annyi, hogy a 70%-os aksival azért hamar fog merülni.

(#277930) gyuri2008 válasza BoneDragon (#277928) üzenetére


gyuri2008
veterán

Bocsánat a sim kártya nincs benne és szerintem azt jelzi. :U
Mindjárt rakok bele
Igen azt jelezte.

[ Szerkesztve ]

(#277931) INGJOKE válasza akosxyz (#277929) üzenetére


INGJOKE
veterán

"egyszerű átlag felhasználásra"

Napi kétszer fogja kb tölteni amilyen hatalmas akksik voltak a régi almákba... :D

(#277932) Cyberbeni válasza Thunderzolee (#277927) üzenetére


Cyberbeni
addikt

70%-os akksi az lehet hogy már nem tudja rendesen kiszolgálni a telefont és ezért a rendszer lekorlátozza a proci teljesítményét (és/vagy random kikapcsol nagyobb terhelés alatt)

Ha Settings -> Battery -> Battery Health & Charging résznél nem írja, hogy volt unexpected shutdown, akkor talán még 1-2 hónapig kibírja, de ha van 80-85+%-os akksival, akkor inkább azt érdemes választani. Amúgy a 2016-os SE-ben is ugyanaz a belső van, csak ugye kisebb képernyő, esetleg azok között is érdemes szétnézni.

(#277933) Sys85 válasza Thunderzolee (#277927) üzenetére


Sys85
veterán

Vállalható sebességű egy 6S,de azért nem egy villám.Mondjuk az S61-hez képest még mindig gyorsabb.Ilyen Cat volt a korábbi céges “mindenki telefonja”,szóval ismerem.
Na ehhez képest a 6S vajsima működésű még most is.
Ha csak pár hónapot kellene áthidalni vele akkor simán vállalható,de mivel már frissítést nem kap hosszabb távra nem érdemes tervezni vele.
Viszont!
70%-os akku instant akkucserét jelent.Amúgysem egy akkubajnok,de 70%-nál már majdem “vezetékes telefon” mert olyan gyorsan merül,hogy sokat lógna töltőn.Szerintem 1 közepes napot nem húz ki azzal az akkuval.
Utángyártott akku a szervizekben zsákbamacska és annyival nem is olcsóbb,a hivatalos szervizekben (csak ők kapnak eredeti alkatrészt!) meg 20-25e egy akkucsere.55ezret meg nem ér a 6S.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277934) akosxyz válasza INGJOKE (#277931) üzenetére


akosxyz
senior tag

Pláne 70%-kal :DDD De pár hónapra azért elég lehet. Az enyémben 100%-on van, az azért egész korrektül bírja.
De itt már írják is, hogy 70-nél más problémák is adódhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#277935) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Pro készülékhez és Spigen tok mellé keresek védőüveget/foliát. Próbált már valaki Spigen-től üveget venni? Úgy vagyok vele hogyha a tokjaik ennyire jók akkor talán az üveg is be fog válni. Van kb 3 féle különböző fantázianéven de nem jön át nagyon hogy melyik milyen.

Én valami vékony alig érezhető megoldást szeretnék ami olyan érzetet ad mintha nem lenne rajta semmi. Évekig használtam 7-es modelt fólia nélkül és nagyon jól bírta karcosodás nélkül. A Pro-t már nem merem ennek kitenni.

Valahol találkoztam valamilyen rugalmas anyag megoldással ami nem üveg volt, de nem tudom ezt hogy hívják, ilyesmivel érdemes próbálkozni? Mit ajánlanátok?

(#277936) Thunderzolee válasza akosxyz (#277929) üzenetére

Köszönöm! :K

Igen, ezt gondoltam, el szoktam olvasni a teszteket amikor megjelenik egy-egy új telefon, amiben nincs ~5ezer mAh-s akksi, olyat nem is nagyon vennék, pont ezért, mert amikor 1-2 év múlva már csökken a kapacitása, az ötezres akksival még azért mindig használható marad, de egy 3ezres akku már szűkös lesz.

De hát majd töltögeti többet, ha sokat akar chatelni. :B
Én mindenesetre nyugodtabban alszok, ha nem egy 100+ ezres telefonom van nála, hanem egy 30ezres.

Köszönöm a gyors választ! :R

Fuhh, közben még egy csomóan írtatok.
Köszi a tanácsokat.

Gixxer88:
Ez is céges, a hőkamerán kívül másra nem nagyon használom, zseblámpa, meg fotózgatok vele max munkákat, ha úgy adódik; telefonként nem vált be, sim kártya nincs is benne.
A korábbi S60 pl fotózáshoz használhatatlan volt, ez azért alap képeket képes készíteni.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#277937) INGJOKE válasza Thunderzolee (#277936) üzenetére


INGJOKE
veterán

A 6s-ben 1715 mAh-os aksi van... :)

(#277938) Sys85 válasza NeoExDeath (#277935) üzenetére


Sys85
veterán

Sokan használjuk megelégedéssel,szóval ajánlott.13 Pro-mon ez van most is.
Amelyik tetszik azt vedd.
AlignMaster fekete keretes,az EZ Fit nem.Fekete keretes szerintem jobb,mert nem “viszi a fényt” a széle,sötétben a EZ Fitnél körben van egy kis “fénygyűrű”,persze ez nem nagy gond és nem mindenkit zavar.Viszont mivel eleve felhelyező keretben van,könnyebb felrakni,az AlignMasterhez külön van egy keret.
Nem írtad milyen Pro.
13,vagy 14?Csak mert 13 Pro-nál az EZ Fit a notchnál ki van vágva.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277939) gyuri2008 válasza BoneDragon (#277928) üzenetére


gyuri2008
veterán

De azt akkor sem értem hogy lehetett már 2 akku töltés benne.
A képe látszik.

(#277940) Thunderzolee válasza INGJOKE (#277937) üzenetére

Nem valami 3ezres?
Mintha azt olvastam volna.

Az utángyártott akkukról olvastam már, vagyis, h az kerülendő, és hát igen, a gyári akksi meg nem éri meg. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#277941) INGJOKE válasza Thunderzolee (#277940) üzenetére


INGJOKE
veterán

(#277942) Sys85 válasza INGJOKE (#277941) üzenetére


Sys85
veterán

Na ja,az első 2 szifon ami 3000mAh közelében volt az az XR és az XS Max (oké ez utóbbi kicsit felette). :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277943) Viper26


Viper26
nagyúr

Gmail-be már nem lehet felvenni Yahoo-s címet?
Többször próbáltam, mindig hibát dob. :F

iPhone 14 | FR955

(#277944) Sys85 válasza Viper26 (#277943) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt biztos ide akartad? :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#277945) Viper26


Viper26
nagyúr

Persze, iPhone-on nem megy. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#277946) lugosi válasza Thunderzolee (#277936) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van egy 6s plusom, eléggé elhasználódott benne az akksi, tettek bele úgy emlékszem 10-ért egy utángyártottat. Teljesen használható, egy baja van hogy kicsi a tárhelye. Sebességre, appokra nincs vele különösebb gond.

(#277947) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Lecseréltem a gt3 pro órámat egy gt3pro kerámiára és már megint nem párosodik az iphon 11 el :(((
Mi lehet a gond?

(#277948) SharpSA válasza gyuri2008 (#277947) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan mi az a GT3 Pro?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#277949) gyuri2008 válasza SharpSA (#277948) üzenetére


gyuri2008
veterán

Huawei GT+ pro keramic.

(#277950) TommyX_ válasza gyuri2008 (#277947) üzenetére


TommyX_
őstag

Nekem Honor Watch Gs Pro van, pár naponta el dobja a telefon a kapcsolatot, ha észreveszem vissza kell manuálisan csatlakozni, ez is mitől van? :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.