Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276251) mihail38 válasza akosxyz (#276250) üzenetére


mihail38
aktív tag

Itt meg azt állították hogy csak nekem nem tetszik .... :DDD akkor majd csak kiderül hogy nem vagyok egyedül ezzel :DDD csodás!

(#276252) #86564352 válasza PTomi92 (#276245) üzenetére


#86564352
törölt tag

iOS 16 a rendszered? Nézd meg ez a beállítás hogy van nálad:
How To Stop Side Button From Ending Call On iPhone In iOS 16

(#276253) Perillustris válasza atika88 (#276191) üzenetére


Perillustris
senior tag

de vicc h ér most piaci áron150et a telom kb 2 év után meg egy akku csere 40

Véleményem szerint ez egy igen jó ajánlat. Lényegében az egyetlen - hosszútávon érezhetően - romló alkatrész az akkumulátor. Ha kicserélteted, lesz egy "új" telefonod (ha végig tokban volt fóliával, még úgy is fog kinézni), s ha a paraméterei továbbra is megfelelőek neked, újabb két éves használatot kapsz töredék áron, így megduplázva a készülék élettartamát (nálad, mert ugyebár 2 év múlva eladhatod).

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#276254) Laca1212 válasza poli27 (#276180) üzenetére


Laca1212
őstag

Ilyet én nem tapasztalok. Masszív az egész.

(#276255) Sys85 válasza mihail38 (#276251) üzenetére


Sys85
veterán

Nem vagy ezzel egyedül,engem is idegesít,csak megtanultam vele együtt élni.
Jobbára megvárom amíg a másik leteszi,kivéve akinél tudom hogy sosem teszi le.Több olyan embert is ismerek aki szimplán ledobja a telefont az asztalra mert úgy gondolja hogy a másik majd leteszi úgyis.
Ettől függetlenül néha sikerül még véletlen felhívni embereket.
Nálam már az oldalsó gomb sem jàtszik,mert sokszor kihangosítva beszélek és kikapcsolom a kijelzőt.Ugye az ios 16-tal jött ez az opció.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276256) #86564352 válasza akosxyz (#276250) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak mondom "orvoslásra" hiába vártok, mert ez nem bug. Mindig is ilyen volt ez. 1 milliárdnál több iPhone van a világon, valahogy másfél évtized alatt kiderült volna ha tömegesen bénáznak ennyire random tárcsázásokkal. Lehet írni béna Apple, lehet írni száz smiley-t, az Apple szerint az a béna aki nem tudja megszakításhoz: megnyomni a hardveres gombot, időben a kijelzőn a piros gombot, vagy várni a másik bontja. Ez három lehetőség. Hívás kezdeményezéshez spotlight, kontaktok, kirakott shortcuts, Siri, híváslista is elég sok opció.

bónusz tipp az Androidról váltóknak: ne az Androidot keressék iOS-ben

(#276257) 7Heads Drago válasza #86564352 (#276198) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mindennek megvan az oka. És ahogy vásárlásnál mindenki azzal a kifogással él hogy ne turkáljunk egymás zsebében, most ezt kérném én is tőled. köszi

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276258) 7Heads Drago válasza joey04 (#276209) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha valamit megszoksz az nagy úr. És gondolom aki ebbe a hibába esik jó eséllyel droidról jött át. A power gombos lerakást meg eddig sehol se olvastam még.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276259) #86564352 válasza 7Heads Drago (#276257) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem turkáltam senki zsebében, ha nem tűnt fel segíteni próbáltam: annyival nem olcsóbb az említett nem hivatalos szerviz "gyári minőségű" alkatrésszel, mint a hivatalos szerviz tényleg gyári alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

(#276260) cech19960320 válasza lugosi (#276240) üzenetére


cech19960320
tag

Az mondjuk fura, hogy a telefon azóta is meleg, mint mikor vmi komolyabb alkalmazás fut rajta… kíváncsi vagyok meddig csinàlja :D

(#276261) kakuk.tamas válasza akosxyz (#276250) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Pedig ott van az:

Beállítások-Kisegítő-Érintés-A hívás zárolás általi befejezésének megakadályozása- Kikapcsolni.

#híváslerakásoldalsógombbal

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#276262) joey04 válasza mihail38 (#276211) üzenetére


joey04
titán

Ja, hogy csak akkor van, ha a másik teszi le, értem. Nagyon fura nálam soha fel sem merült, hogy ebből gond lehet, meg nem is volt szerencsére. Pedig használok minden nap droidot is, de fel sem tűnt a különbség! :DDD

Csak kapkodom a fejem, hogy új tulajok néha miket írnak. Olyan problémákról, amiket nem is azzal üt el az ember, hogy "de az apple jobban csinálja". Hanem sokszor a kérdés felmerülését sem értem. :) Öreg vagyok már.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#276263) Uyuarasy válasza #86564352 (#276256) üzenetére

Valoszinuleg nincs ertelme hozzaszolnom, de en is belefutottam mar ebbe parszor. Egyszeruen csak bena UX, nem ertem miert nem lehet elengedni a temat. Vannak rola Apple Community topikok is (pl. ez vagy ez), szerinted nem gaz, masok szerint az.

(#276264) markknight


markknight
veterán

Kicsit átnéztem az iCloudomat, nem igazán foglalkoztam vele már hónapok óta. Előfizettem a 2 terrásra aztán jól van, minden úgy megy ahogy akar.

Amire figyelmes lettem az a backupom mérete. Ez 12 gigát eszik.. Megnéztem pontosan mi az amit szinkronizálok, de nem kéne és ilyen gyöngyszemeket találtam.

-OneDrive 3 giga - nem is tudom hová tenni, na mindegy)
-Mega app 4 giga - szintén egy felhős szolgáltató local fájljai, hogy alapból miért csinál ebből backupot nem tudom)
-Facebook - 2 giga - pedig nem is facebookozok annyit, hogy ennyi cache legyen, mindegy
-DISNEY PLUS - 200 mega - :D Na ezt inkább hagyjuk is, nem igazán értem ezen mit kell backupolni.
-A sor persze folytatódik millió appal: google meet, meg ilyen samsung smart app (75 mega, aztán egy TV-m van ami hozzá van adva) backupol ez mindent ami felesleges.

Most nem tudom, hogy ha innen kiveszem a "pipát" akkor csak az app nem fog lejönni backup visszatöltéskor vagy csak a tartalma?

Ez valami iOS 16-os újdonság lehet, mert eddig nem találkoztam ezekkel, viszont aki szűkében áll a helynek, annak érdemes ezeket átnéznie, használattól függően lehet spórolni rendesen.

Ha ezzel végeztem akkor benézek a Photos appba, az jó móka lesz :D Van 3000 képem, közte mémek, screenshotok, ilyen-olyan videók.. Megpróbálok valami használható rendezési formátumot kitalálni, arcok azonosítását meghagyom egy későbbi időpontra :D Ez a shared library könnyebbség, mert a családi fotók automatikusan oda mennek, a személyes kis homokozóm meg megmarad nekem és felül le is tudok szűrni, hogy defaultból csak azokat a képeket mutassa. Áldom az eget :D

[ Szerkesztve ]

(#276265) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Day 3, még mindig nulla Facebook/Messenger értesítés, pedig újra telepítès, indítás is volt. :U
Kezd egy kicsit zavaró lenni, hogy nekem kell manuálisan ràcsekolnom a dolgaimra.
Remélem hamar javítják a dolgot valamilyen oldalról, mert a telefon reinstall meg ilyen olyan dolgok biztos, hogy nem vállalhatóak számomra jelenlegi időszakom mellett, különben is kétlem hogy ez megoldaná alapvetően. :(

Pedig in-app, és Beállítások oldalon is minden csekkol, semmihez nem nyúltam, egyik napról a másikra nem jöttek az üzenetekről a notik. Fura.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#276266) #86564352 válasza Uyuarasy (#276263) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez olyan, mint pl. a billentyűzeten nincs számsor fixen és nincs öt külön hangerőcsúszka témától is lehidalnak az Androidról érkezők, attól még az iOS ilyen ezer éve és mi próbáljuk mondani a gyorsító tippeket, magyarázatokat. Ez a hívásmegszakítás téma is ilyen, több javaslat le lett írva. Elfogadják vagy kötik az ebet a karóhoz, hogy béna Apple. Másfelől béna user? Egyszerűbb élni a leírt javaslatokkal mint várni arra, az Apple módosít a dolgon. Lehetne pl. a hívás listában tap helyett swipe mögé rakni a hívást, de szerinted 1+ milliárd userből hánynak is valódi probléma ez? Mint írtam nekem éppen jó feature, hogy abban a menüben egy érintéssel már hívhatok is.

A régi volume hud popup mennyivel idegesítőbb volt, az inkább volt valódi probléma mert kikerülhetetlen és azt is hosszú évekig tartott mire áttervezték. (sajnos Apple Music-ban maradt még ez a popup módszer)

(#276267) #86564352 válasza Norbi887 (#276265) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kitalálom, 16-os rendszer? ;] Én még mindig várok a felrakásával. Igazából aggasztó elmúlt 1-2 év alapján, hogy sietve kiadják a csak 2/3 kész új rendszert, a downgrade időszak pedig rövid. És akkor extra szívás új iPhone 14 vásárlónak a 16.0 cucc az "élménye" aztán várhatja a .1 és .2 hegesztéseket, és 3rd party appok frissítéseit új rendszerhez, mire alap dolog stabilak lesznek. Miközben 15.7 alatt fb messenger, viber értesítés minden jó, üzemidő jó, spotlight gyors stb.

(#276268) kakuk.tamas válasza #86564352 (#276267) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

14 Pro-nál se a 16-al se a 16.2-es betaval nincsenek gondjaim az értesítésekkel. Az üzemidő is olyan, mint amilyennek vártam.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#276269) Rage47 válasza markknight (#276264) üzenetére


Rage47
veterán

Én sok appot kivettem innen és lejönnek icloud restore után. A tartalmuk viszont nem fog lejönni, pl. gondolom újra be kell lépned a fb-ba majd. Előző ios-ekben is így volt már.

(#276270) Micsurin válasza Tibee86 (#276218) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Épp ezért nem értem... pont ezért számoltam rá 3-4 évre mert a céges 5S-hez is meglepően sokáig volt minden szir sz*r hivatalos utón, mikor cserélve lett SE2-re azis azért lett mert kedves kolléga a lépcsőn ~4 méterről pofára. :DDD
Kicsit rá számoltam volna, hogy stabilan lesz hozzá minden, jó lenne valami forrás az urban legenden felül, vagy ez is csak olyan mint az állítólagos "Switch Pro" ami évente megjelenik? :D

markknight ezt nekem szántad? :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276271) Uyuarasy válasza #86564352 (#276266) üzenetére

Ertem amit irsz, de ez szerintem kulonbozik a felsorolt “problemaktol”. A tobbinel hianyzo vagy masfele implementaciora panaszkodnak, itt egy teljesen alap feature-ben van egy edge case, ami a masszivabb hibak miatt (merules, bill. lag) gondolom a backlog aljan pihen.

Meg csak egy call summary sem kellene, eleg lenne egy 500-1000ms delay mielott visszatesz a hivas elotti nezetbe.
Egyebkent en is “jottment” vagyok itt, nehany nap sem volt az atszokas, de szoftverfejlesztokent kicsit meglep ilyen indiai garazsceghez illo megoldasokkal talalkozni. Pl. az emlitett hangerocsuszkas dolog is nevetseges, CarPlay-ben heti tobbszor allitgatni a navigacio hangerejet…
Korabban is voltak megoszto dolgok, en pl. orulok hogy van mar App Library egy ideje, de ezek nekem mestersegen generalt problemaknak tunnek (ld. uj iPadOS is, siman lehetne iOS, de inkabb kulon kezelik es nezhetem a bena lock screent, mert ott ugye nem modosithato :) )

(#276272) haxiboy válasza Micsurin (#276216) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha lenne számláló a Samsungban ott is ugyanígy degradódna az akku...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#276273) Micsurin válasza haxiboy (#276272) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az AccuBattery újkora óta fent volt az S10-en, az elmondottak alapján a gyári számláló is csak saccolgat a ciklusok alapján. Szvsz jobban tartotta magát ezeknek a fényében. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276274) janeszgol válasza Micsurin (#276270) üzenetére


janeszgol
félisten

Fent irtam, hogy a 4 colos, a 4.7 colos, az 5.5 colos (ezek elott meg a 3.5 colos) kiadas sokkal tovabb elt, mint az 5.4-es. Nem tudni, hogy az Apple hogy gondolkodott keszletekben. Plane, hogy szerintuk bukas volt a cucc.
Xr-hez van akku a mai napig? Meg minden? (Itt most a full gyari jatszik.) Ha igen, akkor nincs gond. De irhattam volna a sima X-et. Mondjuk ahhoz mar nincs, ezt olvastam talan iden.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#276275) Tibee86 válasza janeszgol (#276274) üzenetére


Tibee86
veterán

Miért ne lenne, ha még a 6S-ekhez is van? Felmész bármelyik hivatalos szerviz honlapjára és meg tudod nézni mihez van.
Az Xr és X-hez is van, nem szabad mindent elhinni amit "olvasol", főleg nem ha azt egy fórumon teszed.

(#276276) Jakob.rabbi válasza Sys85 (#276224) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Ez milyen program?

(#276277) -Skylake- válasza Jakob.rabbi (#276276) üzenetére


-Skylake-
addikt

[link] 6 masodpercembe kerult.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#276278) (ex)Cat válasza Jakob.rabbi (#276276) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

(#276279) 7Heads Drago válasza Jakob.rabbi (#276276) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez egy parancs. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276280) markknight válasza -Skylake- (#276277) üzenetére


markknight
veterán

Nem műxik nekem, csing csung van a kommentekbe is, de am az oldal említi, hogy iOS 15 alatt megy. Meh.

(#276281) poli27 válasza Laca1212 (#276254) üzenetére


poli27
veterán

Ha megkopogtatsz egy samu csúcstelót, meg ezt megérted miről beszélek :) Úgy kopog mintha műanyag vagy üreges lenne :)

(#276282) MasterMark válasza poli27 (#276281) üzenetére


MasterMark
titán

Másfajta üveg van rajta, azt érzed/hallod másként.

Switch Tax

(#276283) Sys85 válasza markknight (#276280) üzenetére


Sys85
veterán

Ios 16 alatt is megy. [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276284) akosxyz válasza kakuk.tamas (#276261) üzenetére


akosxyz
senior tag

Igen, átsiklottam felette. Utána írták is, hogy ott van az. :)
Tehát jól emlékeztem. :DDD

(#276285) akosxyz válasza #86564352 (#276256) üzenetére


akosxyz
senior tag

Szóval te már az Apple nevében beszélsz itt a fórumon. Értem.
Azért engedd meg nekünk bénáknak, hogy várjuk, remélem nem rontja ez a mindennapjaidat. :)
Az, hogy téged valami nem zavar, az nem jelenti azt, hogy hülyeség a téma. Adtak itt nekem tippeket, hogyan tudom ezt elkerülni, alkalmazom azóta is. Ezt osztottam meg az illetővel. Egyébként nem tudom hol bénáztam az Apple-t. Egy funkcióról beszéltem, nem egy komplett cégről. Android után nagyon elégedett vagyok az iPhone-al. Ez az egy dolog ami szerintem nem a legjobb megoldás.
Én itt ezt a témát veled be is fejeztem, mert felesleges ebbe a vitába belemenni és tele offolni a topicot. Nekem az nem érv egy ilyennél, hogy ez ilyen volt mindig is és téged nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#276286) Rage47 válasza akosxyz (#276285) üzenetére


Rage47
veterán

Nem kifejezetten neked szánta szerintem, hanem mindenkinek, aki Androidról vált és ugyanazt elvárja itt is.
Én is olyan problémákat olvastam mostanában, amikről nem is tudtam, hogy az lehet :D

(#276287) mihail38 válasza akosxyz (#276285) üzenetére


mihail38
aktív tag

Egyetértek minden egyes szóval amit leírták! :R :R
Ez egy kulturált és intelligens hozzászólás! :C :K

(#276288) sharp4 válasza akosxyz (#276285) üzenetére


sharp4
őstag

Szépen megfogalmaztad, sokszor már bicska nyitogató a stílus, amit a magukat ősfelhasználók megengednek maguknak az újakkal szemben.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#276289) mihail38 válasza Rage47 (#276286) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nem várja el csak megoldást keres mert azt hiszi hogy van rá megoldás.
Ha nincs akkor nyilván így használja mint ahogy én is és nem hibának vagy rossznak írtam én sem, de ha én ezt kényelmetlennek tartom akkor had engedjem már meg magamnak hogy leírom a véleményem. :R

(#276290) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az elmúlt napokban azt látom, hogy az új iPhone felhasználók nehezen barátkoznak a régiekkel. :)
Több elfogadás és megértés kellene mindenki részéről. :R

(#276291) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Általános felhasználásra (telefon, sms, IM, web, YT) szerintetek megéri a felárat a 13 mini a 12 minivel szemben? A 12-es szériára most egész jó akciókat találni, így jóval olcsóbb lenne mint a 13, a méret miatt mindenképpen a mini vonal lenne a befutó.

Let the Zone take me if I am.

(#276292) markknight válasza kutga (#276291) üzenetére


markknight
veterán

A legenda szerint jobb az akksi. Egyéni preferencia.

(#276293) markknight válasza INGJOKE (#276290) üzenetére


markknight
veterán

Egy 5-600 ezres telefonnál belefér. Gondold el mi mehet az autós topikokban :D

(#276294) ittakary válasza kutga (#276291) üzenetére


ittakary
nagyúr

"a felárat" egy tűpontos mennyiségi megnevezés, főleg hogy mind a két típusnak leírtad az árát

ennyiből bárki meg tudja állapítani, hogy megéri e vagy sem

(#276295) bigdady válasza markknight (#275407) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztos megszűnik azonnal a próbaidőszak közbeni lemondással apple tv előfizu?
Azt írják máshol nem szűnik meg azonnal csak nem újul majd meg lejáratkor :U

[ Szerkesztve ]

(#276296) markknight válasza bigdady (#276295) üzenetére


markknight
veterán

Meg kell nézni, hogy mit ír a lemondás felülete. Jó két hete beszéltük már róla és úgy emlékszem, hogy neked azt írta, hogyha megteszed, akkor vége a dalnak.

[ Szerkesztve ]

(#276297) Noxy válasza markknight (#276293) üzenetére


Noxy
veterán

Na ez az. Ilyenkor lesz savanyú a szőlő hogy még a telefonálást sem lehet normálisan befejezni. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276298) bigdady válasza markknight (#276296) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem írtam ilyet csak kérdeztem

(#276299) i400 válasza poli27 (#276281) üzenetére


i400
senior tag

Én ezt azzal magyaráznám, hogy iphone-t kijelző felől bontasz meg, egy s22-t meg hátulról. Nézz meg pár szétszerelős videót. Nem mindegy mire vannak felépítve a belső komponensek.

(#276300) markknight válasza bigdady (#276298) üzenetére


markknight
veterán

De, hiszen linkeltél képet nem? :D

Basszus valóban nem, akkor csak az avatárotok volt hasonló. Volt egy srác aki linkelt egy képet, ha lemondja akkor megszűnik a szolgáltatás. Meg kell nézned neked mit ír, mert nem minden esetben vágja el a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.