Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276851) -Skylake- válasza tvamos (#276850) üzenetére


-Skylake-
addikt

linuxra egy wines vm, a vm ingyen van ( virtualbox ) , windows ingyen van (ms.com, 30 napos trial) , done.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#276852) Sys85 válasza tvamos (#276850) üzenetére


Sys85
veterán

Maga a biztonsági mentés nem szokott sok helyet foglalni (i13 Pro tegnap esti mentése 1013,6MB),az icloud tárhelyed nagyrészét a fotók/videók eszik meg,esetleg az icloudban tárolt fájlok.
Ezeket látod a telefonban mennyi helyet foglalnak.
Ha ezek összesen nem érik el az 50GB-ot akkor elég lesz az 50GB.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276853) vargalex válasza dptrsk (#276829) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, egyetlen SIM kártya van benne. eSIM soha nem volt aktiválva...

Alex

(#276854) (ex)Cat válasza doddencs (#276844) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én most rendeltem ennek a töltős változatát uennyiért. Ha megérkezik majd írok róla esetleg.

(#276855) SharpSA válasza Wiz Khalifa (#276843) üzenetére


SharpSA
veterán

Nincs mit! :)

Azért tudom ezt így, mert mi is családot használjuk és amit én megvettem, azt a családtagjaim is le tudják tölteni a megvásárolt alkalmazásaim közül, viszont rákeresve az áruházban csak fizetés után tudnák letölteni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#276856) Wiz Khalifa válasza SharpSA (#276855) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Megnézte bátyám és sajnos nem látja a profilom az App Store-ban az övé mellett. :(

Pedig nekem is és neki is be van kapcsolva a vásárlások megosztása. Neki iPhone 12 iOS 16-al van nekem meg iPhone 12 iOS 15-el. Ez lehet a probléma esetleg?

Smoke some weed nigga!

(#276857) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Létezik vmi megbízható minőségű lighting - type-c átalakító adapter? Jellemzően nem akarom használni, csak olyan biztonsági tartaléknak szeretném az autóba, hogy ha bármi is történik, akkor egy C-s kábellel megoldjam a töltést.

(#276858) tvamos válasza Sys85 (#276852) üzenetére


tvamos
nagyúr

35GB-t mutat az iPhone 8, hogy annyi van rajta, szoval eleg kell legyen az 50 GB. No mindegy is, megvettem ezt az 50 GB-t, aztan majdcsak nem lesz gond, hogy a ceges email van megadva icloud azonositonak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276859) Sys85 válasza (ex)Cat (#276857) üzenetére


Sys85
veterán

Nem egészen értem,hogy ha vésztartaléknak kell az autóba,akkor már miért nem egy kábelt raksz a kesztyűtartóba?Egy kábel nehezebben is keveredik el.
Mondjuk egy USB A végűt,ilyen csatival szinte mindenhol boldogulsz,ráadásul már fillérekért lehet normálisabbat venni. :)

De egy ajánlat az általad kért adapterre: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276860) Sys85 válasza tvamos (#276858) üzenetére


Sys85
veterán

Ráadásul abban a 35GB-ban benne vannak a telepített appok és az OS is amik nem lesznek 1:1 feltöltve a felhőbe,szóval annál kisebb kell hogy legyen a mentés.
Arra figyelj,hogy az az 300ft havonta terheli a számlád,így ha majd tovább nincs szükséged rá,akkor azt le kell mondanod.
Bár szvsz havi 300ft-ot mindenféleképpen megér hosszabbtávon is az az 50GB,az alap 5GB-ot hamar ki lehet nőni ha kicsit is többet fotóz/videóz az ember.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276861) markknight válasza Aaron14 (#276840) üzenetére


markknight
veterán

Bizony bizony. Már iPhone 11 Pro-n is csinálta. Nálam alapból ki van kapcsolva a rezgés, de néha én is észreveszem, hogy kattan. Kis idő múlva magától elmúlik. Itt a 14 Pro-n is előfordult méghozzá pont tegnap este.. na mondom.. Idén se lett ehhez hozzányúlva.

[ Szerkesztve ]

(#276862) mave13 válasza csaba1203 (#276833) üzenetére


mave13
őstag

Nekem AirPods 3 van. Nagyon jó darab, jól szól, meg minden. Fülem elviseli, de az AirPods 2 kényelmesebb volt, és jobban ült a fülemben, mint a 3, ami kicsit nagyobb, bumszlibb. Alapvetően ez sem esik ki, de figyelni kell rá, utcán, tömegközlekedve, rohanva nem merném hordani.

Sima, régi, vezetékes EarPods nekem tökéletes volt, kb. mint az AirPods 2.

De, ez egyéni döntés kérdése. Én is pörögtem rajta, aztán bementem egy boltba, és megvettem a hármat, lesz, ami lesz alapon. Nem bántam meg, de nem tökéletes kényelem szempontjából.

Icewolf || kósza ||

(#276863) tvamos válasza Sys85 (#276860) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem is tudom... Microsoft-os onedrive-om is van, azt athozni nem eleg a 50GB. :( Lehet, hogy nagyobb elofizetesre kellene valtanom, hogy csak 1 legyen. Majd gondolkodom ezen.

Koszonom a segitseget!

No igen. 25GB volt a fenykepek a 35-bol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276864) mave13 válasza ittakary (#276793) üzenetére


mave13
őstag

Nekem egy Alza verzió van... Ilyen. Csak fekete. Gondolom a két portos verzió is hasonló.
Majdnem tökéletes, annyi baja van, hogy ha új eszköz csatlakozik, akkor egy pillanatra megáll, és újraoszt. Ez egy kicsit zavaró tud lenni, főleg, ha olyan eszköz van rajta, ami érzékeny rá, ha megáll a töltés egy pillanatra. Néha olyan is előfordul, hogy mondjuk egy töltőpadra ráteszek egy bármit, és nem ad neki áramot, mert nem érzékeli. Ilyenkor ki kell húzni a kábelt belőle, és újra bedugni. Akkor átgondolja, és ad naftát. De ez csak ritkán jelentkezik.
Egyébként jó, megbízható darab, azt hiszem már két éve megy hiba nélkül.

Icewolf || kósza ||

(#276865) choco01


choco01
addikt

Sziasztok,

iCloudon nincs valahol olyan opció, hogy tömörítse magának a régi képeket ilyen archiválás jelleggel? Most sok évnyi fotómat őrzi eredeti minőségben is, amit letöltöttem kb. 150 GB lett, és jó volna, ha tömörítve fent maradnának, de az eredeti 3-4MB/kép fájlokat feleslegesen őrizgeti. :F
Google Fotókban van ilyesmi opció, onnan jött a gondolat, felesleges volna 2TB icloud nekem, kár, hogy nincs monjduk 500GB. :(((

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#276866) doddencs válasza Gicz (#276846) üzenetére


doddencs
senior tag

Rendeltem is egyet pcx-en, koszi.

(#276867) poli27


poli27
veterán

Lehetséges valahogy 5 soros ikonokat beállítani 4 helyett?

(#276868) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

T&T Informatikai szervizet kerülje mindenki. Egy szavuk se igaz és trehány munkát végeznek. Felraktam őket a feketelistára.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276869) g@bo válasza KD6-3.7 (#276648) üzenetére


g@bo
nagyúr

"de mióta fent van 3%-ot romlott az akksi állapota"

ugyanez. pár hete a mellyemet vertem, hogy majd egy éves a gép és 98%, most a gari lejártára 1 hónap alatt 3% minusz, 95%.... :D

[ Szerkesztve ]

(#276870) (ex)Cat válasza poli27 (#276867) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Soros?

Amúgy nem.

(#276871) (ex)Cat válasza Sys85 (#276859) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mert 1 kábel van az autóban, kettőt nem akarok vinni feleslegesen. Ez csak arra az .-eddig még sosem fordult elő - helyzetre kell, ha mondjuk idegességemben elrágnám azt az egyet, akkor egy type-c szinte minden ismerősnél van kéznél.

(#276872) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Reggel nézegettem a szokásos appjaimat, mikor egyszercsak fekete kép jelent meg, középen kis karikával (de nem indult újra a telefon, először azt hittem lemerültem), majd rá pár másodpercre visszatèrt minden a lock screen-re. Az app amit éppen használtam bezáródott viszont. :U

3 éve lassan, hogy iPhone-t használok, de még ilyennel nem találkoztam, ez mennyire normális jelenség? iOS 16.1.1

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#276873) gery2123 válasza Norbi887 (#276872) üzenetére


gery2123
őstag

Ilyennel meg nem találkoztam, viszont 16.0 és 16.1-el olyan fagyások voltak nálam, hogy csak az újra indítás segített. Először azt hittem, hogy a böngésző miatt lesz, mert akkor fordult elő ha olyan appot használtam ami a böngészőt is használja, de de Apple car is ugyanúgy lefagyott..
Eddig a 16.1.1 nem csinált még ilyet. Remélem ennyi volt, mert 15.7-el semmi gondom nem akadt 11pro.

-- PSN_ID: GerY2123

(#276874) INGJOKE válasza Norbi887 (#276872) üzenetére


INGJOKE
veterán

Pegazus lett rá telepítve. Én eladnám egyből. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#276875) INGJOKE válasza mave13 (#276862) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezekre nem vonatkozik a 14 (van ahol több) napos online elállás lehetősége?

(#276876) Gicz válasza Norbi887 (#276872) üzenetére


Gicz
addikt

Ez az amikor lefagy a springboard, es ujraindul. Androidos megfelelője a launcher. Biztos volt oka miert csinalta, nalam is elofordult 1-2 evente.

(#276877) i400 válasza tvamos (#276858) üzenetére


i400
senior tag

Csak én érzem gáznak/kockázatosnak a céges mail címek használatát minden privát dologra?

(#276878) merqree válasza i400 (#276877) üzenetére


merqree
őstag

Nem vagy egyedül.
De ugyanez igaz a telefonszámra is.
Mikor a mostani helyemre kerültem, 1 évbe került, mire "kiírtotta" a cég a különböző szolgáltatóknál a mobilszámot (netbank, közművek, biztosítók)

(#276879) tvamos válasza i400 (#276877) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mittudomen. Ceges telefon, en nem vennek magamtol iPhone-t. De azok meg nem vesznek tarhelyet. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276880) Noxy válasza tvamos (#276879) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor sajnos neked kell
PC-t venni, (vagy kölcsön venni) hogy az iTunes-l készült bizt.. mentés a másik telóra vissza tud rakni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276881) tvamos válasza Noxy (#276880) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mint ahogy írtam, már kész. A te megoldásod nagyon költséges, és időrabló. Venni egy Windows-t, installálgatni... Nem kell az nekem.

Amugy nem tudom, hogy lenne a te megoldasod kompatibilisebb egy elvileg ceges kornyezettel. Ugy ertem, hogy egy privat szamitogepre installalt iTunes-on koltoztetem az adatokat egyik ceges telefonrol, a masikra.

De, nem lattam meg erre ceges allasfoglalast.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276882) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az Apple CarPLay nem képes jelzni a Viber üzeneteket? Az Android Auto még az első sort is kiírta, nem hogy jelezte a bejövő üzenetet. Itt semmi, még csak egy felvillanás sem. Akkor szembesülök vele hogy írtak, amikor lehúzom a telefont az autóról.
Vagy van valahol egy titkos beállítás?? :F :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276883) INGJOKE válasza Fritz Teufel (#276882) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem mutatta a kocsin, hogy jött üzenet, de semmit nem lehet vele csinálni, még azt se tudod kitől jött. :D Ki is vettem a CP-ből hogy ne legyen benne a viber. Új hívást tudsz indítani és ennyi kb. Igen az AA ebből a szempontból jobb volt, meg a droidos okos óra is, mert Watchra nem jön át semmi értesítés CP alatt.

(#276884) BigBlackDog válasza INGJOKE (#276883) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nincs véletlenül bekapcsolva vezetés közben a "Ne zavarj" fókuszmód? Nálam automatikusan átvált erre és ez tiltja az értesítéseket.

(#276885) Fritz Teufel válasza BigBlackDog (#276884) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Bakker, erre nem gondoltam! Mit keressek?
És tényleg nem kaptam még semmi értesítést vezetés közben...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276886) Noxy válasza tvamos (#276881) üzenetére


Noxy
veterán

Ha esetleg privát, vagy kölcsöngépen csinálnád: [kép]
A visszaállítás után meg törölni kell a létrehozott backup-t.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276887) crue


crue
őstag

Sziasztok!

Ilyen töltőt használ itt valaki? [link]
A mégnesek erejére vagyok kíváncsi, hogy melyik enged hamarabb. Nekem úgy lenne optimális, ha először a telefon jönne le a töltőről és csak szükség esetén venném le a korongot.

(#276888) INGJOKE válasza BigBlackDog (#276884) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen ez engem is érdekelne, hogy ezt ki lehet-e kapcsolni? Mikor látom mi jött, akkor 75%-ban nem nyúlok a telóhoz, de nyilván a maradék 25% fontos lenne. :D

(#276889) Gsx-rr válasza INGJOKE (#276883) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Auto vallogatja, nekem a Whatsapp uzeneteknél kiirja a kuldot, Siri fel is olvassa

(#276890) INGJOKE válasza Gsx-rr (#276889) üzenetére


INGJOKE
veterán

Suzuki Vitara 2015-ös, de a legújabb a fejegység szoftvere. :D
Sima üzenet meg ilyet nekem is, de vibert nem.

[ Szerkesztve ]

(#276891) waccamár válasza Gicz (#276846) üzenetére


waccamár
senior tag

10W tölti a telót miközben bekapcsolt kijelzővel megy a Waze?

(#276892) Kbali válasza Fritz Teufel (#276882) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pl. azért nem, hogy vezetés közben ne üzeneteket olvasgass? Egyébként ezért van az is, hogyha a javasolt beállításokkal meg is jeleníti az üzenetet, akkor csak Siri van, akivel felolvastathatod, ami magyar nyelvű szöveg esetén halottnak a csók kategória, ugyanez, ha diktálnál választ. Sajnos ez direkt ilyen, de jó ez így, mert addig is az útra figyelsz.

(#276893) dud998


dud998
őstag

Ilyet használ valaki? Ha igen mi a vélemény róla?
[link]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#276894) Uyuarasy válasza Kbali (#276892) üzenetére

Vagy addig is kezben tartja a telefont a valto felett… :U

(#276895) Gicz válasza waccamár (#276891) üzenetére


Gicz
addikt

Navigálás közben, egy óra alatt kb 10%-ot képes belenyomni úgy rémlik. Az biztos, h nem merül közben. Ezért is örülnék ha továbblépne az az apple is, és hozna mondjuk 25W vezeték nélküli töltést. Az már elég lehetne arra, hogy kocsiban is érezhetően töltsön használat közben is.

(#276896) INGJOKE válasza Gicz (#276895) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah én erre nem használom soha a saját telefonom, erre van a céges samu, hogy abba nyíródjon ki ettől az aksi. Saját meg vezetékes cp van...

(#276897) waccamár válasza Gicz (#276895) üzenetére


waccamár
senior tag

az már good enough a kényelemért cserébe, köszi a választ :)

(#276898) Gicz válasza INGJOKE (#276896) üzenetére


Gicz
addikt

Én meg évente eladom, szóval nem nagyon érdekel az akksi állapota :))
A 13 pro max 1 év alatt teljesen random töltögetéssel 99%-os volt eladáskor.

(#276899) INGJOKE válasza Gicz (#276898) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én most mivel 500+ ezer volt a telefon megtartom tovább, lehet addig míg nem jön az apple ki a hajtogatós telefonjával. :)

(#276900) Fritz Teufel válasza Kbali (#276892) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez így nagyon gyengusz a Droidhoz képest. Még valami amiben jóval előrébb tartanak :W Ha tudtam volna hogy ez ennyivel elavultabb... mindegy, kipróbáltam és most már tudom. Sajnos az Apple iPhone már messze nem az mint 10 éve lehetett.
Még jó, hogy van rá egy szinte alaptalan hype és így jól lehet kiszállni is belőle. Ez az egyetlen dolog, amiben köröket ver a Doidra. Egyébként meg éveket kell visszamenni az időben... :O
Az, miután visszabutították, legalább továbbra is képes volt felolvasni angol nyelven de érthetően magyarul és informálja mindenről az embert. Oda sem kell nézni. :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.