Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276401) burgatshow válasza Fritz Teufel (#276398) üzenetére


burgatshow
veterán

Azért, mert az ilyen funkciók annyira Siri centrikusak (ahol ugye nincs magyar nyelv - és szerintem soha a büdös életben nem is lesz), hogy nem érné meg nekik alapjairól átszabni.

Viszont a kisegítő lehetőségek miatt meg kötelező a TTS/STT, de ez meg egy tök másik engine, sőt meg merem kockáztatni, hogy működését tekintve jóval egyszerűbb mint a Siri.

Droidon nem tudom, de szerintem ott is ez van a Ok, Google és a TTS/STT határán.

[ Szerkesztve ]

(#276402) Thorim válasza plejik (#276386) üzenetére


Thorim
csendes tag

Személyesen behozni, nem rendelni, úgy értettem :)

(#276403) Thorim válasza markknight (#276387) üzenetére


Thorim
csendes tag

Egyik kutya... :D személyesen, csomagban behozni trükknek számít? Megvámolják? Vagy lutri?

(#276404) divan válasza burgatshow (#276401) üzenetére


divan
senior tag

Volt olyan hír, hogy kerestek magyar tudással embereket az angliai központba, a Siri fejlesztéséhez. Vagy egy éve.

(#276405) markknight válasza Thorim (#276403) üzenetére


markknight
veterán

iPhone 6s-el mész be, ami elromlik és veszel helyette magadnak egy 14 Pro Maxot, amire veszel szép tokot meg fóliát.. Szerintem sokat nem tudnak csinálni vele. De nem vagyok jogász és nem foglalkozom ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#276406) Fritz Teufel válasza divan (#276404) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Biztos vagyok benne, hogy a Siri is menne magyarul ha akarnák. Mondom, a Googli biztosan megy mert használtam és működött. Illetve most megcáfolom magam: ez csak a TTS/STT-re igaz. A hangutasítások egészen mást tészta lehet és akkor még nem számoltunk a IA-jal.
De a szöveg felolvasás-diktálás is komoly előrelépés lenne.
Annyit még, hogy a szavak mentek, és a szleng vagy a rövidítések nem. Szóval ezekhez is kell a mesterséges intelligencia. Persze élő szövegben is ki lehet kerülni ezeket, ha az ember nyert Kazinczy versenyt :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276407) plejik válasza Thorim (#276402) üzenetére


plejik
addikt

Úgy már természetesen más. :) De nem tudom, hogy pl.: az apple készülékei minden hálózaton (frekvencián működnek-e normálisan.) Értem ez alatt EU régió, Kína stb.. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#276408) markknight válasza plejik (#276407) üzenetére


markknight
veterán

Ja, csak azt bele kell számolni, hogy amerikában forgalmazott telefonra nem vonatkozik az 1 év gari +2 év szavatosság vagy minek nevezik.

(#276409) Malfroy válasza markknight (#276408) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#276410) Thorim válasza plejik (#276407) üzenetére


Thorim
csendes tag

Igen igen kapható global is :)

(#276411) Micsurin válasza markknight (#276405) üzenetére


Micsurin
nagyúr

így hoztak nekem már fejhallgatót is, kibontva nyakba rakva vagy kibontva poggyászba. Tök sima senkit nem érdekel mert használati tárgynak minősül onnantól, hogy nyitott és nem dobozában jön. Ofc ha ~50-esével hozod az már több mint gyanús...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276412) divan válasza markknight (#276408) üzenetére


divan
senior tag

És nincs fizikai sim.

(#276413) markknight válasza Micsurin (#276411) üzenetére


markknight
veterán

Persze, csak ugye sokan ezen akarnak nyerészkedni, kereskedni.. Ha én kijutok majd Cupertinoba, biztos megcsinálom életem bevásárlását :D

[ Szerkesztve ]

(#276414) Micsurin válasza markknight (#276413) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Van kint élő ismerős én is tőle szoktam kérni ezt azt magamnak mikor tudom jön haza. :DDD
Utalok aztán jön vele annyi, hogy fülhallgató zsebben, fejhallgató nyakban, telefon meg kibontva szóval na... de soha semmi gond nem volt vele.

A nyerészkedésbe ne menjünk bele az nekem néha még a BB topikban is kicsapja a biztosítékot...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276415) ittakary válasza Micsurin (#276414) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha most jön haza valaki, akkor az rohadt jó biznisz

14PM 256GB - itthon 700k körül megy (még használtan is mert hiány), most onnan 510k körül be tudja hozni, tegyük fel jönnek ketten, 2 ilyen telefonon visszajön a repjegy BŐVEN :D

más kérdés hogy kint is hiány, Apple honlapján 4-5 hét szállítási időt ír kb az egész világon az össes iPhone Pro modellre - nem fog kapni kint se azonnal

(#276416) markknight


markknight
veterán

Most, hogy használom ezt a gyári bőrtokot azt vettem észre, hogy a telefon valami botrányosan lassan tölt fel. Ilyen töltőm van: [link]

A telefont ilyen 2 körül tettem fel 59%-on töltőre és 5-kor szedtem le ilyen 91%-on. Ha szerzek egy magsafet az megoldja? Lehet a plusz mágnes nem tett jót neki?

(#276417) Gáben81


Gáben81
senior tag

Rettentő bug-os a szövegbevitel(14 Pro Max 16.1, néha már a használhatatlanság határát súrolja. Össze-vissza jelenik meg a kurzor, van hogy fektetve :DDD .
Airpods Pro 2 is néha olyan mintha külön életet élnének a csatornák, néha hogyha az óráról szól akkor is.

(#276418) Sys85 válasza markknight (#276416) üzenetére


Sys85
veterán

Nagy eséllyel igen.Annál ugye pont ott van a töltőben is a tekercs ahol a telóban is,nem befolyásolja a plusz mágnes.
Elvileg a mezei qi töltőnél se kellene,de azért az a 32%/3 óra nagyon karcsú,ennél egy mezei 7,5W-osnak is sokkal gyorsabbnak kellene lennie.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276419) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok sajna belefutottam abba hogy vodafonál vettem IPhone 14-et amikor megjött és tettem bele a 30 as kártyát ért a meglepi nem független esetleg valakinek ötlete hogy tudnám 2 év elött függetleníteni??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#276420) ittakary válasza takessz (#276419) üzenetére


ittakary
nagyúr

Vodafone tudja csak neked függetleníteni - azt hogy mennyiért, azt egyedileg az ügyintéző tudja kiszámolni, de ott kezdődik hogy MINDEN kedvezményt amit a telóra kaptál + a készüléket is ki kell fizetned egyösszegben előre + még egy ügyintézési díjat

(#276421) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Néztem Apple honlapján akkumulátor cserére időpontot. Azt szeretném kérdezni hogyha azt leadom a kijelölt időben, akkor az ott elkészül egy órán belül igaz? Tehát nincs olyan hogy leadom és akkor majd azt mondják hogy na, holnap vagy holnap után gyere vissza, jól gondolom? Valakinek van konkrét tapasztalata ezzel? Care Centert nézegettem.

Köszönöm.

(#276422) markknight válasza ittakary (#276420) üzenetére


markknight
veterán

Ez szerintem nem valós, illetve ha az akkor borzasztó. Ez egy a telefon tud dual simet kezelni, nem várható el, hogy egy szolgáltató kártyáját használja.

Én a helyében visszaküldeném a francba, amúgy is egy tré szolgáltató volt mindig is

(#276423) esbii22 válasza markknight (#276422) üzenetére


esbii22
őstag

Pedig yettelnél is így van. Vagyis volt elvileg már a 13-tól függetlenek az iPhone-ok. Én voltam bent tavasszal akkor akartam hűségidő alatt függetleníteni, mondták hogy lehet de 65.000 Ft. Merthogy ennyi kedvezményem volt a telefonra a tarifacsomagommal.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#276424) Kevin8997 válasza ittakary (#276420) üzenetére


Kevin8997
tag

Raadasul a listaar egy iphone 14re 538 ezer ft. Annyiert meg boven barhol megvehette volna.

(#276425) burgatshow válasza markknight (#276422) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha függő a telefon (tökmindegy melyik szolgáltató) akkor az összes SIM slot függő. Ez mióta világ a világ így volt/van/lesz.

(#276426) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Sziasztok, 10 éves gyereknek telepítenék whatsappot, de sajnos csak 12 éves kortól engedi az app store. Mit tudok tenni?

(#276427) MasterMark válasza timelord1987 (#276385) üzenetére


MasterMark
titán

Az igenre menjél mert különben nem fognak elérni imessageen vagy facetimeon.

Beállításokban megtalálod mindkettőt, ott ki tudod jelölni milyen telefonszámra vagy email címre működjön.

Akkor szokta feldobni ha megváltozok a számod vagy sim kártyát cserélsz.

Switch Tax

(#276428) talamasca válasza markknight (#276408) üzenetére


talamasca
senior tag

Az 1 év Apple világgarancia él az iPhone-ra, mindegy hol veszed. Természetesen a magyar állam által előírt jogszabályi kötelezettség nem.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#276429) markknight válasza esbii22 (#276423) üzenetére


markknight
veterán

De nem úgy volt, hogy már nem lehet függő telefont árulni? Ilyen 4-5 éves hír kb. Hullámokba ment mindenki függetleníteni mert visszamenőleg is lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#276430) orbit76 válasza Dr. Oid (#276426) üzenetére


orbit76
tag

Beirsz egy random születési dátumot pl.

(#276431) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Na igen, azt elfelejtettem mondani, hogy van már Apple id-je, és az azon levő tartalom nyilván kene. Szóval a meglévőt kene használnom.

(#276432) Norbi. válasza markknight (#276429) üzenetére


Norbi.
őstag

De, lehet árulni, csak a hűség lejárta után biztosítani kell a lehetőséget a függetlenítésre.
Ha előfizetés nélkül veszed, lehet egyből kérni a hálózatzár feloldást.

[ Szerkesztve ]

(#276433) sherlock82


sherlock82
senior tag

Iphone se 2020 telefonom a mai naptól azt csinálja, hogy ez eddig jol működő telefon egyszer csak nem ismeri fel a sim kártyát.
Kikapcsolom majd vissza akkor 20-25 percig érzékeli a sim kártyát aztán megint no sim jelenik meg.
Szeintetek ez mitől lehet?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#276434) Sys85 válasza sherlock82 (#276433) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet telefonnal is baj,de legegyszerűbb teszt,ha cseréltetsz simet a szolgáltatónál.
A sim is el tud hullani.És igen,akár egyik pillanatról a másikra is.
Ha megoldódik a baj a simcserével akkor nyertél,ha nem lesz jó,akkor irány egy szerviz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276435) esbii22 válasza markknight (#276429) üzenetére


esbii22
őstag

Lehet hogy volt ilyen de a Telenornál Yettelnél én 2 éve vettem az iPhone-t akkor meg függő volt minden. Úgy hogy lehet volt ilyen hír, csak elfelejtettek szólni erről a szolgáltatóknak (yettel/Telenor, voda) Bár én nem emlékszem rá hogy ilyet olvastam volna.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#276436) SharpSA válasza Fritz Teufel (#276390) üzenetére


SharpSA
veterán

A Helyzet Mindig-re van állítva a Waze-nak? Mert ha nem, akkor azért működik úgy neked. Ezt tapasztaltam én is, ha "Az app használata közben" van neki beállítva.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#276437) Kbali válasza SharpSA (#276436) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ma nekem is dobott hátast, miután csak leállítottam az autót, majd tankolàs után elindultam. Nem tudott tervezni, azt sem tudta merre járok.

(#276438) mave13 válasza takessz (#276419) üzenetére


mave13
őstag

Hát, az sajna függő... én is így jártam pár hete. Vodafone még ilyen.
Ha egy összegben kifizetted a telót, akkor lehet kérni elvileg ingyenesen a függetlenítő kódot hozzá a boltokban. Ha részletre vetted, akkor majd részletfizetés végén lehet kódot kérni, addig marad függő. Mindkét SIM, mint engem is felvilágosítottak.

Icewolf || kósza ||

(#276439) zack válasza esbii22 (#276423) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem már a Note 10 Plus is gyári független volt, és ennek már 3 éve. Yettel. A 13 Pro Max is független.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#276440) esbii22 válasza zack (#276439) üzenetére


esbii22
őstag

Mint írtam is a 13-tól már függetlenek voltak az iPhoneok. Az S9-em is függő volt bár az azt hiszem alapból egy Simes volt. Nekem a 11 még függő volt. És szerintem most is az ha még lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#276441) Micsurin


Micsurin
nagyúr

12 mini tud WiFi6-ot jól rémlik, ugye? (ax-re gondolok)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276442) timelord1987 válasza MasterMark (#276427) üzenetére


timelord1987
őstag

Nem változott meg a számom, kártya csere sem volt.
Akkor miért dobhatta fel?
vírus miatt?

(#276443) MasterMark válasza timelord1987 (#276442) üzenetére


MasterMark
titán

Nem vírus...

Switch Tax

(#276444) sherlock82 válasza Sys85 (#276434) üzenetére


sherlock82
senior tag

Megigazítottam benne a kártyát késő este azóta még nem csinálta a fenti hibát.
Remélem most már működni is fog.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#276445) lugosi válasza mave13 (#276438) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPhone esetén nincs függetlenítő kód, a szolgáltató függetleníti neten keresztül.

(#276446) Clemi


Clemi
veterán

Erősen elmerültem az Apple ökoszisztémában, de azbaszatli gépem még Microsoft Windows (11) alapú. Mondjuk úgy, kezdetek óta küzdök azzal, hogy az intézőben megnyitva az iCloud fotók menüpontot, valami über brutál halál idegesítő lassúsággal olvassa be a mappa tartalmát, és jeleníti meg a képeket. Próbáltam már a mindent tartson a PC-n és a csak bélyegképek módot, szinte semmi változás. Ez nektek is ilyen? Lehet ezzel valamit kezdeni?

[link]

(#276447) (ex)Cat válasza Fritz Teufel (#276392) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Megnéztem az ESR oldalát, de ha jól látom, nekik nincs olyan dual töltőjük, amihez nem az óra sajátját használná. :( Én azért szeretnék ilyet, hogy ha épp menni kell valahová, akkor az óra erdetijét tudjam vinni magammal és ne kelljen kifűzögetni. De még ha veszek is egy másik töltőt, akkor is úgy nézem, hogy a Watch csatlakozója csak Type-A, ami miatt elvileg lassabb töltést tud csak az óra. (és akkor ugye venni kell egy töltő kábelt is még az órához, mert nem ilyet adtak ugye hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#276448) Tibee86 válasza MasterMark (#276443) üzenetére


Tibee86
veterán

Évek óta arra vágyik úgyhogy kimondom, vírus, kártevő, pár nap alatt felemészti az os-t, majd utána a telefont is szépen lassan. :D

(#276449) Sys85 válasza Micsurin (#276441) üzenetére


Sys85
veterán

Iphone 11-től már tudják a szifonok,szóval igen,tudja a 12 Mini is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.