Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276351) sziszikzs válasza Rage47 (#276328) üzenetére


sziszikzs
csendes tag

Köszönöm! Régóta androidos vagyok :)

(#276352) sziszikzs válasza Sys85 (#276329) üzenetére


sziszikzs
csendes tag

Köszi a választ és tényleg már sok éve csak androidot használtam :) 3 napja van iphone telóm és még sokmindent nem tudok.

(#276353) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. A jegyzetek app esetén olyan képet vettem észre a felhasználó fiókomnál a megosztott jegyzetnél, amit nem értek, hogy kerül oda. Ezeket a profilképeket honnan szedi a rendszer (egyébként egy Microsoft fiókom képe az), és hol lehet állítani? Mert én direkt nem adtam meg profilképet sem a kontaktokban, sem iMessage esetén eddig. Köszi

(#276354) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csináltunk a teloban egy automatizálást arra hogy ha a telo kapcsolódik az autóhoz automatikusan indul az online rádiós app. Viszont nem tudom lehet-e olyant ami hogy ha leáll ez a kapcsolat akkor állítsa le az appot? Nagyon eszi az akkut. És ha nem hallgatom akkor ugye feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276355) orbit76


orbit76
tag

Tobb év IOS felhasználás után is rá tudok csodálkozni dolgokra: bénáztam anya Se2020-án a wifi jelszóval. Gondoltam, megnézem a én telefonomban és amikor feloldott megkérdezte, hogy meg akarom-e osztani vele a wifi jelszavát?! :Y Igent nyomtam és az SE-n beállította a jelszót. Ilyen van?! :))

(#276356) burgatshow válasza orbit76 (#276355) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen. Viszonylag regota, talan iOS 13-mal jott.

(#276357) INGJOKE válasza burgatshow (#276356) üzenetére


INGJOKE
veterán

De ez csak IPhone-ok között megy nem? Androidon simán bárkivel egy qr kóddal meg tudod osztani. :)

(#276358) MasterMark válasza INGJOKE (#276357) üzenetére


MasterMark
titán

iPhone-on is meg lehet osztani QR kóddal is.

Az hogy feldobja az nyilván csak Apple cuccok között megy.

Switch Tax

(#276359) INGJOKE válasza MasterMark (#276358) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hogy lehet qr kóddal megosztani? iPhoneok között hogy megy?

(#276360) burgatshow válasza INGJOKE (#276359) üzenetére


burgatshow
veterán

iPhone-ok között az AirDrop-on keresztül. Ha megnézed például kikapcsolt AirDrop mellett nem is működik. Szerintem ez így ok.

Gyári QR kód megosztásról nem tudok, de alkalmazás biztos van hozzá.

(#276361) MasterMark válasza INGJOKE (#276359) üzenetére


MasterMark
titán

Tudsz QR kódot generálni a wifihez, az tartalmazza az ssid-t meg a jelszót. Ugyanúgy mint androidon, androidossal is megy.

Parancsok appban a galériában a kezdő parancsok között ott van a QR kód létrehozása, és ott a vezeték nélküli hálózat beállítást kell választani, akkor tudsz csinálni QR kódot amit csak beszkennelnek és tudnak csatlakozni.

Switch Tax

(#276362) burgatshow válasza MasterMark (#276361) üzenetére


burgatshow
veterán

Jó de az statikus, tehát előre megadod. Úgy lenne igazán szép, ha a rendszerből kivenné az SSID-t meg a jelszót és úgy generálna belőle kódot.

(#276363) MasterMark válasza burgatshow (#276362) üzenetére


MasterMark
titán

Az SSID-t kiveszi amihez épp csatlakozol. Jelszót kivenni meg nem lesz hozzáférése valószínűleg semminek. Azt csak iphoneok között lehet megcsinálni a gyári megosztással.

Ez a QR kód otthonra jó, vagy az otthoni vendéghálóhoz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#276364) markknight válasza burgatshow (#276362) üzenetére


markknight
veterán

Az alap shortcutba a jelszót minden alkalommal meg kell adni, tehát értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#276365) MasterMark válasza markknight (#276364) üzenetére


MasterMark
titán

Pro tipp, elmented a QR kódot és tada.wav. Nem kell mindig legenerálni...

Switch Tax

(#276366) markknight válasza MasterMark (#276365) üzenetére


markknight
veterán

Ja, kimásoltam a vágott screenshotot a jegyztetek appba, egy új note-ba bevágtam aztán pineltem a tetején. Ez így már oks :D Bár tényleg jó lenne ha automatikusan generálhatná ezeket, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#276367) szevassag


szevassag
tag

Szevasztok!

Én fél éve vagyok iOS felhasználó, 12 év Android csúcs telefon/csúcs tablet óra stb. után vettem órát, tabletet, telefont, airpodsot.

Én így oldottam meg az átállást, ezekkel volt bajom:

-Mail: egy vicc, egyből ment fel a gmail (spam kezelés, atomata mappázás, stb)
-Billentyűzet: megint vicc kategória, Gboard-ot használok (ujjhúzás, javaslatok, számgombok stb)
-Térkép: jobb a google maps (street view)
-YouTube, Safari: ment fel a Brave böngésző és akkor reklám mentes minden
-video letöltés: a parancsokban lehet hozzá letölteni programot és azzal lehet videót, mp3-at letölteni
-egyedi csengőhang: van egy csomó honlap ahonnan le lehet szedni vagy egyedileg is tudsz csinálni aztán iTunes-al áthúzom és kész (5perc)
-fájl megosztás PC-vel vezeték nélkül: airmore app
-felhő appok: katasztrófa, kuka az összes. Teleszemetelik a háttértárat, semmi hasznuk: Fájlkezelő app, és azon keresztül mehet a fel/le töltés
Hívás lezárás: Androidon a power gombbal csináltam, ezt itt is lehet de simán a képernyőn csinálom. Sose hívott fel senkit.
Egyéb: facetime, numbers, keynote stb: ezek azt se tudom mik de ha eddig megvoltam nélkülük akkor ezután is.

Összességében teljesen boldog vagyok ezzel a rendszerrel, mindent megszoktam és tudom használni.

(#276368) -Skylake- válasza szevassag (#276367) üzenetére


-Skylake-
addikt

lol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#276369) modd3r válasza szevassag (#276367) üzenetére


modd3r
őstag

Szevasz!

Megkérdezhetem, hogy mi vonzott az Apple termékeihez?

(#276370) markknight válasza szevassag (#276367) üzenetére


markknight
veterán

-az airmore-nál jobb a documents app
-a numbers, keynote stb.. Igazából évekkel ezelőtt be kellett volna szántania őket az Apple-nek, mert nincs az a cég maximum egy-két Apple fanatikus kkv használja őket.

[ Szerkesztve ]

(#276371) szevassag válasza modd3r (#276369) üzenetére


szevassag
tag

Először vettem egy iPad-et mert kellett egy stabil jó ár érték arányú tablet, aztán közben az S20+-om napi 3x kellett tölteni és azt olvastam az S22-ről, hogy annak még szarabb az akksija. Amúgyis untam már a Samsungot meg kíváncsi voltam erre az ökoszisztémára, így adta magát az I13. Ehhez meg aztán kellett egy óra is, az pedig az AW7 lett. Utána pedig egy airpods 3.
Macbookon is gondolkodok csak egy elég jó gamer laptopon vagyok és azt nincs szívem eladni.

(#276372) szevassag válasza markknight (#276370) üzenetére


szevassag
tag

Használom a documents appot, köszi a tippet. Ezt a funkcióját még nem fedeztem fel.

(#276373) markknight válasza szevassag (#276371) üzenetére


markknight
veterán

Macen nem fogsz játszani az hótziher. Maximum Geforce Now és társai, esetleg emulátorozhatsz gyengébb játékokat.

A gyári appokat ott is le kell majd írtani, de aztán béke lesz.

[ Szerkesztve ]

(#276374) markknight válasza szevassag (#276372) üzenetére


markknight
veterán

A my files screenen (első opció) felül van egy kinyitott laptop ikon, ha arra kattintasz egyből indulni tud a fájlmegosztás.

[ Szerkesztve ]

(#276375) bigrob válasza markknight (#276374) üzenetére


bigrob
őstag

Én is berendeltem egy I14 pro maxot, jegyzetelem ezeket a király infókat :R

- egy még kevés ideig Pixel user

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#276376) markknight válasza bigrob (#276375) üzenetére


markknight
veterán

Én megfogadtam, hogy nem veszek új telefont, de most mégis lecsaptam egy 14 Pro-ra, elég gyenge már az akksija a 13 Pro-nak hiába írja 99%-osnak.

Szvsz elég durva ez az Alway on Display, szerintem nem normális, hogy így világít a telefon állandóan, szóval ki fogom kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#276377) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Miért irkál olyant a telefonom, hogy az iMessage és Facetime aktiválásáért pénzt vonhat le a szolgáltató? Az alján egy mégse és egy OK gomb van. Vírus lehet? Mit lehet ilyenkor tenni?

(#276378) MasterMark válasza timelord1987 (#276377) üzenetére


MasterMark
titán

Nem vírus. Azért írja mert SMS küldéssel ellenőrizheti a számod, az meg ugye pénzbe kerül.

Switch Tax

(#276379) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Arról volt szó, hogy az iPhone soha nem fagy le, ott minden pöpec. A CarPlay kiakaszt. Minden második alkalommal úgy indul, hogy a Waze nem követi az útvonalat és nem navigál, de minden más működik. Ki- be dugdosással megoldódik... vagy nem és később meg lefagy a teljes Car Play és ha szerencsém van újra indul. Ilyenkor meg tudnám rugdosni a "világ legjobb" telefonját. Persze lehet, hogy a Waze alkalmazás ilyen ratyi... mondjuk Androidon 2 év használat alatt nem volt bugos.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276380) MasterMark válasza Fritz Teufel (#276379) üzenetére


MasterMark
titán

Arra nem gondoltál hogy az autóban lévő carplay implementációval van baj?

Switch Tax

(#276381) Fritz Teufel válasza MasterMark (#276380) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem. Mivel ha nem használom a Waze alkalmazást akkor nincs probléma. Mondjuk másik navigációval még kipróbálhatnám.
Mindegy, holnap lesz frissítve a firmware az autón, éppen esedékes a szerviz. De nem adok neki sok sanszot hogy az megjavítaná a dolgot. Kiderül...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276382) MasterMark válasza Fritz Teufel (#276381) üzenetére


MasterMark
titán

Ha minden más jó csak a waze nem, akkor a waze alkalmazással van probléma.

Switch Tax

(#276383) FіkuszKukіsz válasza Fritz Teufel (#276381) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Waze engedélyei rendben vannak?

Romanes eunt domus

(#276384) Thorim


Thorim
csendes tag

Sziasztok! Usaból érdemes behozni műszaki cikket? iphone14, gpu, stbre gondolok. :)

(#276385) timelord1987 válasza MasterMark (#276378) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Miért írhatta ezt ki, amikor meg sem voltak nyitva ezek az appok?
Baj, ha a mégsére mentem?

(#276386) plejik válasza Thorim (#276384) üzenetére


plejik
addikt

Nem igazán szerintem, mivel azokra az árakra még rá jön a vám és az áfa, szállítási költség.. Ami nem kevés, plusz az iPohen usa modell csak e-simes kivitelben kapható.

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#276387) markknight válasza Thorim (#276384) üzenetére


markknight
veterán

Ez nem Samsung, itt nincs ilyen trükközés.

(#276388) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Valaki próbált már ilyen [Tech-Protect – W68 ] töltőt? Ill úgy általában bármilyen tapasztalata van-e bárkinek a tech-portect mint "márka" kapcsán.

(#276389) adrian14 válasza Thorim (#276384) üzenetére


adrian14
tag

Szerintem attól függ. Egyik ismerősöm kint él és időközönként hazajön. Behoz a család pár cuccot és eladogatja. Repjegy egy része gondolom megvan belőle.

(#276390) Fritz Teufel válasza FіkuszKukіsz (#276383) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Persze, különben nem működne minden második alkalommal.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276391) burgatshow válasza Fritz Teufel (#276379) üzenetére


burgatshow
veterán

A Waze-zel körülbelül 5 éve folyamatosan nyűg van, korábban állandóan "nincs hálózat" hiba (pedig van) volt, de az utolsó 2-ben pontosan az amit te is írtál. Amúgy egyszerűbb, ha nem a telefont rángatod ki-be a madzagról, hanem a telón kilövöd a Waze-t, elszámolsz 10-ig és utána elindítod. Akkor már jó lesz.

Nagyjából azóta hanyatlik, mióta a Google megvette.

(#276392) Fritz Teufel válasza (ex)Cat (#276388) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én inkább ESR-t néznék, többen is olyan vettünk és arra lehet promóciós kódot is szerezni vagyis jóárasítani. Éppen van is kódom

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276393) Fritz Teufel válasza burgatshow (#276391) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm, akkor nem csak engem szívat. Mondjuk ettől nem vagyok boldogabb. :S

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276394) FіkuszKukіsz válasza burgatshow (#276391) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ezt aláírom.Droidon is elő szokott jönni ez a "nincs hálózat" hiba.

Romanes eunt domus

(#276395) (ex)Cat válasza Fritz Teufel (#276392) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Van pontos típus esetleg? Érdekelne (a kód is, ha.. :) )

(#276396) Fritz Teufel válasza FіkuszKukіsz (#276394) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Droidon nekem nem volt vele problémám. Vagy így másfél hónap után nem emlékszem :D
Nem, nem volt probléma. Ott az volt szemétség, hogy letiltották a külső alkalmazásokat az Android Autóhoz. Egy erdélyi srác írt hozzá egy egyszerű kis alkalmazást , amit ha feltelepítettél, akkor együttműködött a tts engine-nel. Magyarán, felolvasott bármiről bejövő üzenetet magyarul és válaszoltam hanggal és visszaírt magyarul. Én sms/email/viber kombóban használtam. Élvezet volt. Modjuk páran nem csípték, mert nem lehetett hirtelen tiltani és esetleg olyasmit is felolvashatott amit nem akar hallani a felesége az embernek :D
Aztán a Google frissített és elzárt a kapcsolódási lehetőséget a tts engine-hez. Magyarán letiltották. Viszont innen tudom hogy a Google minden további nélkül működhetne magyarul oda-vissza, de DIREKT nem akarják hogy működjön. Pedig a srác írt a Googlinak, felajánlotta az alkalmazást de elhajtották.
carnotifier volt az alkalmazás

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276397) kutga válasza Fritz Teufel (#276396) üzenetére


kutga
nagyúr

A felolvasás megy a Google segéden keresztül. Válaszolni mondjuk még nem próbáltam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#276398) Fritz Teufel válasza kutga (#276397) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az fáj, hogy ez nem megy Apple-nek. Még a felolvasás sem :( Guglit nem nagyon akarnék ilyen célból telepíteni. Nem azért hagytam ott őket.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276399) markknight


markknight
veterán

Valamiért nem akar már a Wi-Fihez kapcsolódni a 14 Pro. Ez valami gyermekbetegség ennek a szériának?

(#276400) Rage47 válasza markknight (#276399) üzenetére


Rage47
veterán

16.1.1 javítja majd egyszer
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.