Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276951) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Beüzemeltem és kipróbáltam a Tidal Master High-Res Quality 2304-9216 Kbps albumaival. A Buds+ kétszer ennyibe kerül, de hangminőségben ez jobb. Sokkal jobb. A Buds+-ból nekem hiányzott a basszus, az az igazi mély kiterjedő basszus. Ebben átjön. Sokat számít, hogy iPhone kompatibilis, vagyis a készülék teljes repertoárja működik a Sony 360 Reality Audio-ját is beleértve valamint támogatja az AAC codecet. De ezt már korábban írták. Igazából ez a füles elsősorban iPhone-okhoz lett kitalálva és másodsorban Droidos. Mint azt megtudtam a leírásból.

A Apple EarPods fülhallgató, Lightning csatlakozóval 9.999 Ft. Ez csak kétszer annyi és nincs vezeték, Sony hangminőség. A whathifi.com-on 5 csillagosra minősítették a teszten.

Az MM-ben tetettem félre. Odamentem az egyik eladóhoz és érdeklődtem hol kell átvennem meg egyébként megfelelő-e nekem. Erre elnevettem magát és mondta, hogy menjek oda vele a kollégájához, éppen egy órája vette ő is meg, és már ki is próbálta iPhone-hoz. Mondta, hogy vegyem meg nyugodtan, ha hangminősége nem okoz csalódást.

Ennyi pénzért (18.999 Ft) ilyen minőségű hang nincs másik. Hozza a Sony teljes repertoárját a zajszűrést és átengedést kivéve. Persze a hangminőség nem messze nem hi-res, aki olyant keres annak a legnagyobb testvért kell levenni a polcról, az van a legközelebb. Ha nem utcán akar valaki zenét hallgatni és nem audiofil, akkor ez tökéletes. Jah, és stabil a fülben mert mélyen be kell nyomni, onnan megtartja. Legalább is nekem. Alacsony vagyok, ahhoz mért fülekkel és a gyári harang megfelelő nem cseréltem. Gombos, nem érintős.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276952) csaba1203 válasza Fritz Teufel (#276951) üzenetére


csaba1203
addikt

Akkor ez jobb, mint egy Airpods 3 és töredék az ára ahhoz képest? :D

(#276953) Gicz válasza Fritz Teufel (#276951) üzenetére


Gicz
addikt

Jól értem, bluetoothon probalsz high res audiot hallgatni? (Ami amugy is csak placebo)

(#276954) Tibee86 válasza Fritz Teufel (#276951) üzenetére


Tibee86
veterán

A topik amit keresel: [link]

(#276955) Fritz Teufel válasza csaba1203 (#276952) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Biztosan nem. Nem tudom milyen hangminősége lehet annak, de biztos vagyok benne, hogy jobb. Ráadásul a Sony 360 nagyon kötötten működik, pl az Apple TV-t nem támogatja.
Az anyagminőségét meg tudom mondani, abban is az Airpods 3 de akár a 2 is jobb. Ennek textúrált a felülete. Olyan érzés, mintha nyers kezeletlen lenne a műanyag, pedig nem. Festett (röhögnék, ha éppen a cégem festéke lenne... esélyes). Na meg az inear fülesek hosszútávon nekem sehogyan sem kényelmesek. Előbb-utóbb nyomni fogja a fülemet.
Szóval az Airpods 3 még mindig a célkeresztben :D, de ez jó lesz ha bármi történne. Csak el ne felejtsem tölteni :W
Gitz: nem. Korábban volt erről téma. Ahhoz kifejezetten DAC-ot vennék és vezetékes fejhallgatót, még csak nem is fülest. És a DAC-ból is vezetékest. Meg a telefont is cserélni kellene Sony-ra... :)
Tibee86: kérés volt, hogy írja meg a tapasztalatomat. Ennyiért lehet mást is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276956) jlaci74 válasza Fritz Teufel (#276951) üzenetére


jlaci74
tag

A kompatibilitás kiterjed az akku töltöttség kijelzésre is?

(#276957) domerator válasza crue (#276887) üzenetére


domerator
veterán

Én egy [ilyet] vettem, a 12 mini egy gyári bőrtokban van és olyan tökéletesen tartja ez a nagyobb felületű mágneses tartó, hogy el is felejtettem a szorítókaros tartókat. Ez egy komplett készlet szellőzőrács rögzítővel és tapadókorongos tartóval, kábellel, PD töltővel. Amikor ráteszem a telefont, akkor nemcsak jelzi, hogy töltőn van, hanem a gyári magsafe animációt és hangot játssza le... szóval engem meggyőzött. Ja... és a 4Smarts honlapján a cucc 50 euró!!! :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#276958) anderledani válasza jlaci74 (#276956) üzenetére


anderledani
őstag

Minden BT audio eszköz töltöttségét ki tudja olvasni az iphone, ami közli ezt vele.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#276959) petertoth10


petertoth10
tag

Sziasztok! iPhone 11 repedt kijelző a képen látható függőleges sávban hibásan érzékel. Minden esetben csak kijelző cserével orvosolható? :R
[kép]

(#276960) modd3r válasza Fritz Teufel (#276955) üzenetére


modd3r
őstag

Nagyon köszi a "tesztet", ma én is benevezek egyre a MM-ban! :R

(#276961) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy iPhone esetében, az alábbi kép alapján, ha a készülék szolgáltatófüggő, akkor a Szolgáltatói zár sorban az jelenik meg, hogy Zárolt?

(#276962) divan válasza Oldman2 (#276961) üzenetére


divan
senior tag

Igen.

(#276963) -secret- válasza Oldman2 (#276961) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#276964) merqree válasza Wiz Khalifa (#276856) üzenetére


merqree
őstag

Nem minden alkalmazás használható a családi megosztással.
Van olyan alkalmazás, ahol külön díja van, ha családi megosztással akarod használni.

(#276965) Fritz Teufel válasza jlaci74 (#276956) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A töltőtok állapotát nem mutatja, de a fülesekét igen.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276966) Fritz Teufel válasza modd3r (#276960) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kíváncsi vagyok a te "tesztedre" ;-) Aludtam rá egyet és továbbra is jó boltnak tűnik. 20.000-ért nagyon jó deal!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276967) Zozo0525 válasza Fritz Teufel (#276965) üzenetére


Zozo0525
őstag

érdekes a jaybird fülesnek a töltőtok töltöttségét is mutatja. ( igaz lehet csak az appban? )

(#276968) Fritz Teufel válasza Zozo0525 (#276967) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Sony a hangminőségből nem engedett, valahol viszont kellett, hogy ezen az árszinten lehessen a készülék. Én meg pont az a vásárló vagyok, akinek a hangminőség előbbre való és kész kompromisszumot kötni az anyagminőségben (mondjuk nem gáz csak nem azt a "kerámia tapintás" érzetet adja) valamint nem fontos a MagSafe/Qi és a tok meg úgy is jelez ha tölteni kell. A fülesek meg bemondják a töltöttségi állapotunk egyébként! A 10+10 óra meg egészen jó.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276969) modd3r válasza Fritz Teufel (#276966) üzenetére


modd3r
őstag

Fél órája van a fülemben, baromira tetszik! Szerintem jól szól, és tetszik a sok beállítási lehetőség. Azt mondjuk sajnálom, h a tok töltöttségét nem mutatja. :F

...és köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#276970) TechN7ne válasza modd3r (#276969) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mi a pontos típus mert a sok hozzászólásban a “Sony 360”-nál többet nem találok?

[ Szerkesztve ]

(#276971) lugosi válasza merqree (#276964) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Illetve, sok appnál úgy "oldják meg" a készítők, hogy ne legyen használható családi megosztással, hogy az app ingyenes, csak appon belüli vásárlás kell a használhatósághoz (pl. ahhoz, hogy ne kelljen okét nyomni percenként, hogy ez egy trial, vagy ilyesmi). Az appon belüli vásárlás nem osztható meg családon belül ilyenkor.

(#276972) modd3r válasza TechN7ne (#276970) üzenetére


modd3r
őstag

Sony WF-C500

(#276973) Fritz Teufel válasza modd3r (#276969) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Örülök, szívesen! :C
Próbáld ki a Tidal Hifi Plussal. Az megmutatja mi a maximuma a fülesnek.
A tévéhez is kipróbáltam az Apple TV+-on egy filmmel. Elég jó ;-)
Esetleg a gumiharangot lehet, hogy kicserélem Comply-ra. Sajnos az nem olcsó.

modd3r: Sony WF-C500

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276974) ittakary válasza Fritz Teufel (#276951) üzenetére


ittakary
nagyúr

zseniális, hogy írsz egy tök jó kis elemzést, és még véletlenül sem említed, hogy miről

igen, látom hogy éppen linkelted felettem - de attól még vicces :D

[ Szerkesztve ]

(#276975) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, olyan 3 in 1 töltőállomáshoz, amelyik qc3 töltőt igényel, megfelelő lehet egy 40w-os Huawei fej? Köszönöm.

(#276976) tvamos


tvamos
nagyúr

Most kaptam ezt az iPhone 13-mat, es nem jutok dulore a fenykepezojevel. Macro kepet akarok csinalni, hogy a kis csip tetejen a feliratot megorokitsem, de egyszeruen nem erti, hogy mit akarok. Ranagyitok a digital zoommal oda, ahova fotozni akarok, felcsavarom az expoziciot, nagyjabol latszanak a dolgok, de amikor exponalnek, elkezdi tekergetni a fokuszt, aztan visszaallitja az expot alap helyzerbe, es lo egy homalyos kepet, ami se fokuszban nincsen, se az expo nem stimmel. Lehet ezzel valamit kezdeni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276977) Oldman2 válasza tvamos (#276976) üzenetére


Oldman2
veterán

Az i13-ban nincs makrólencse.

A Vezérlőpultból elindítható a Nagyító app, az segíthet...

(#276978) Sys85 válasza tvamos (#276976) üzenetére


Sys85
veterán

Pro/Pro Max tud makrót az autofókuszos széleslátóval.
A sima 13-ban nem autofókuszos az UW kamera,ezért nem tud makrót lőni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#276979) Oldman2 válasza Oldman2 (#276977) üzenetére


Oldman2
veterán

(#276980) Malfroy válasza Oldman2 (#276977) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K Bizony :K

(#276981) Redchucky válasza Redchucky (#276975) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Vagy jó hozzá az apple 20w-os töltő is?

(#276982) ittakary válasza Redchucky (#276981) üzenetére


ittakary
nagyúr

mivel nem írtad le a pontos típusát az állványnak így azért elég nehéz , de kb teljesen mindegy, mivel az iPhone nemtud QC3-at, mindkettő jó

mondjuk a 20W kicsit szűkös lesz szerintem, ha mindhárom töltés megy egyszerre akkor ott csökkenni fognak a sebességek - de ismétlem, ez az állvány ismerete nélkül csak tipp, javaslom hogy a termék adatlapján feltüntetett teljesítményű töltőt használj

(#276983) Redchucky válasza ittakary (#276982) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Az adatlapon szerepel a qc töltő. Köszönöm a választ.

(#276984) Fritz Teufel válasza ittakary (#276982) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valami ilyesmi lehet, gondolom. Mondjuk ehhez nem vennék kisebb kapacitású töltőfejet 30W-nél. A minimum ajánlás csak arra elég, hogy töltse a telefont, de már a világításra is kevés beleszámolva a töltési veszteséget.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276985) Redchucky válasza Fritz Teufel (#276984) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Pontosan erre gondoltam. Van elfekvőben egy 40w-os Huawei töltőm, azt használnám hozzá.

"Javasoljuk, hogy 18 W-os QC3.0 adaptert vagy nagyobb teljesítményű töltőt használjon a gyors töltési élmény érdekében."

[ Szerkesztve ]

(#276986) Fritz Teufel válasza Redchucky (#276985) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Teljesen jó hozzá.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276987) Malfroy válasza Redchucky (#276985) üzenetére


Malfroy
aktív tag

azt hiszem 28w maximális áram felvétel.

(#276988) crue válasza domerator (#276957) üzenetére


crue
őstag

Köszi a beszámolót, ez is jónak tűnik. Amit én linkeltem az olyan, hogy maga a töltőkorong is mágnesesen rögzül a tartóra, tehát levehető. Csak azt nem tudom, ha le akarom kapni a telefont a töltőről, akkor jön-e vele a korong is egyben. Szóval hogy melyik mágnes az erősebb.

(#276989) Noxy válasza crue (#276988) üzenetére


Noxy
veterán

Amelyik északra néz.(lásd iránytű)
Déli oldalon gyengébb. ;] :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276990) Redchucky válasza Malfroy (#276987) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi.

(#276991) tvamos válasza Oldman2 (#276977) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell ehez dedikalt macro lencse, nagyon jol latszik minden, ami nekem kell, az elonezetben. Az a baj, hogy nem azt fenykepezi le, hanem elallitgat mindent. (Megjegyzem, jobb a kameraja, mint az elozo telefonomnak, abban sincs macro lencse, az megis jobb vegeredmenyt hoz, mert azt csinalja, amit akarok.) Szoval ez valami felhasznaloi hiba, csak nem tudok rajonni, hogy kell beallitani. Biztos van ezen valami olyan mod, hogy azt csinalja, amit en akarok.

(#276978) Gixxer88
Azert remelem, meg tudom oldani ezzel is! A fo kameraval.

(#276979) Oldman2
Kiraly! Ez tokeletes. Lehet ra extra fenyerot adni, meg bekapcsolni a LED-et. Soha nem jottem volna ra magamtol, hogy ezt nem a kamera app-ban kell keresni.

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#276992) akosxyz


akosxyz
senior tag

Sziasztok, ha lejárt a bankkártyám amivel az iCloud-ot fizettem, akkor hogyan tudom módosítani, hogy melyik kártyával fizetném? Vagy, ha arról nem tudja levonni, akkor levonja a másikról, ami hozzá van adva a Beállítások, fizetések és szállításnál?

(#276993) ittakary válasza akosxyz (#276992) üzenetére


ittakary
nagyúr

az 1. találat linken, Apple saját honlapján, magyar nyelven le van írva a tennivaló [link]

(#276994) Wiz Khalifa válasza SharpSA (#276936) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Természetesen. :) És mégsem jó. :(

Smoke some weed nigga!

(#276995) burgatshow válasza Wiz Khalifa (#276994) üzenetére


burgatshow
veterán

Tehat ha megnyitod (vagy a rokonod) az App Store-t, a jobb felso sarokban raboksz az avatarodra, majd kivalasztod a Megvasarolt listaelemet, akkor nem jon fel egy hasonlo nezet, ahol a csaladtagokra lebontva mehetn tovabb: [kép]

(#276996) markknight


markknight
veterán

Hasznos tipp amit egy hét 14 pro használat után tudtam meg: Ha jobbra húzod a dynamic islandet akkor nem lesz interaktív, hanem statikusan fekete marad.

(#276997) BeastMode válasza markknight (#276996) üzenetére


BeastMode
őstag

Ha utána pedig balra húzod, akkor ismét visszaáll interaktív módba. :)

(#276998) Wiz Khalifa válasza burgatshow (#276995) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem. Nekem így jelenik meg de bátyám nélkül. [kép] Tehát csak a saját avatarom látom.

Bátyámnak meg amint rá meg a megvásárolt részre nem is ez jön be hanem egyből az appok amiket Ő valaha letöltött.

Nem értem mi folyik itt. :(

merqree#276964
Attól függetlenül biztos megjelenne a rész. Viszont amit meg akarok osztani arra írja is hogy akár 6 személyhez is megoszthatom.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#276999) Oldman2


Oldman2
veterán

Sűrűn készítek hangfelvételeket, eddig ezt az iOS alapértelmezett Hangjegyzetek alkalmazással tettem.

Tette is szépen a dolgát, egyetlen személyes gondom van vele, hogy működés közben a zárképernyőn ez jön be, nehézkes a Kamera alkalmazást így aktiválnom közben.

Ki lehet-e ezt a funkcionalitást kapcsolni, vagy ha nem, tudtok-e ajánlani hasonló alkalmazást az App Store-ból, ami nem így viselkedik?
:F

[ Szerkesztve ]

(#277000) SharpSA válasza Wiz Khalifa (#276998) üzenetére


SharpSA
veterán

És hogy néz ki nálad a Beállítások - Legelső (Apple ID) menüpont alatt a Családi megosztás? Ott látszik a bátyád?
A Vásárlások megosztása engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.