Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) kali válasza máyköl (#10250) üzenetére


kali
legenda

használom már néhány napja, és nekem nem! (4s)

Szecsy; akkor nálad vagy probléma van, vagy nagyok az elvárásaid!
milyen típus, és menyit megy használat/készenlét?
mik használják például a gps funkciót? időjárás...stb érdemes kikapcsolni!

[ Szerkesztve ]

(#10252) Szecsy válasza máyköl (#10250) üzenetére


Szecsy
aktív tag

de azért tbosszanto h eddig se volt egy nagy akksibajnok és iyis mindenhova töltővel kellett mennem.... erre mostmar ez igy vicces

(#10253) KraRe válasza C4mp3r (#10246) üzenetére


KraRe
aktív tag

Bocsi, úgy értetem a kérdést, hogy mobilnetet hogy tudom megosztani, de nekem így tárgytalan 3gs-en :R
mert csak usb, bluetooth megosztás van.

(#10254) Endruboy007


Endruboy007
tag

Mi a véleményetek róla, hogy hogy fog megkopni a i5 fémes szélei? Már több olyan felvetést olvastam, hogy csúnyán le tud kopni róla a festék...ha így lesz, az nagyon gáz...

Üdvözlettel: Endruboy

(#10255) icecave válasza greggggg (#10234) üzenetére


icecave
Topikgazda

De én lesz*rom a fülhallgatót, az érdekel, hogy a másfajta hangchip jobb hangképet produkál-e, mint az előző. Az,hogy a füles hangzása milyen lett, meg szebb, jobb, az hidegen hagy, gyárit sosem használtam, és nem is fogok.

Persze azért köszönöm, csak nem jutottam előrébb :D :R

(#10256) C4mp3r válasza Szecsy (#10249) üzenetére


C4mp3r
addikt

[link]

ezeket kikapcsoltad?

egyebkent nekem is mintha (kopp-kopp) valamennyivel javult volna az uzemido 4S-en

(#10257) str4y válasza Endruboy007 (#10254) üzenetére


str4y
tag

Bizony szépen le tud kopni, de ha nem nagyon tartod kulcsokkal, ilyesmikkel egy zsebben, akkor nem lesz semmi gond.

Egyébként én amint megveszek egy iPhone-t az első dolgom mindig a tok és a fólia.

[ Szerkesztve ]

http://appline.hu/ - Hírek, tesztek, tutorialok - Minden Apple termékről

(#10258) Szecsy válasza C4mp3r (#10256) üzenetére


Szecsy
aktív tag

egyedül a genius for apps van bekapcsolva az mire szolgál lehet off?

mondjuk az a kepen nincs

[ Szerkesztve ]

(#10259) C4mp3r válasza Szecsy (#10258) üzenetére


C4mp3r
addikt

app store-ban van a genius ful, ahol ajanlasokat tesz a mar meglevo app-ok alapjan. gondolom az arra szolgal, hogy gyujtson-e infot a appokrol es kuldje el az apple-nek

(#10260) Szecsy válasza C4mp3r (#10259) üzenetére


Szecsy
aktív tag

akkor az off... egyéb ötlet tipp? ez a gpst ki lhet kapcsolni?

(#10261) Endruboy007 válasza str4y (#10257) üzenetére


Endruboy007
tag

Ez alap dolognak tűnik számomra, hogy ha telefon van a zsebemben, akkor mást nem rakok mellé. De olyan is előfordulhat, hogy a használattól egyszerűen a szélei elkezdenek minimálisan kopni a készüléknek, ami nem egy konkrét fizikai behatástól van, hanem csak egyszerűen a használattól. Erre lennék kíváncsi, hogy vajon ebben az esetben is elkezd majd magától kopni, mert ha igen, az nagyon elrondítja az egészet, és elgondolkodik az ember, hogy kiad-e ennyi pénzt, ha fél-egy év múlva kopott lesz a telefonja...

Üdvözlettel: Endruboy

(#10262) atees válasza bobooo (#10241) üzenetére


atees
őstag

Ezt nem féltétlen értem
Kontaktokba nincsen semii csoportok rész nálam

Hülyének érzem magam :( Nem látok ilyet :D

Nekem nincs is ilyenem :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#10263) peugeotmate válasza Endruboy007 (#10261) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igen, és mi itt mindannyian már fél éve használjuk az iPhone 5-einket. Bár a varázsgömböm még nem üzemeltem be, de biztos választ ad majd a kérdésedre, úgy fél év múlva.

meg

(#10264) bobooo válasza atees (#10262) üzenetére


bobooo
addikt

balfelső sarok :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10265) icecave válasza Endruboy007 (#10261) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mondjuk tegnap volt a premier, úgyhogy fél éves "csak a telefon van a zsebben, más nem" kopással kapcsolatos vélemények legkorábban fél év múlva lesznek :D

(#10266) csoki46


csoki46
aktív tag

OFF: iphone 5-öt valaki? :DD

(#10267) Endruboy007 válasza peugeotmate (#10263) üzenetére


Endruboy007
tag

A tapasztaltabb fórumtársaimnak tettem fel egy elméleti kérdést. Ha nem tudsz hozzá tenni semmi hasznosat, akkor inkább ne válaszolj rá, felesleges! :C

Üdvözlettel: Endruboy

(#10268) snooze válasza icecave (#10265) üzenetére


snooze
veterán

szerintem azért csak tesztelték az apple-nál a készülékházat..és nyilván nem festett,hanem amit lentebb irtak olyan a ház..de majd csak kiderül a normális használat után,és nem a brutálisnak nevehetö beavatkozásokat vesszük alapul..amugy ki az a hülye,aki ilyet csinál a telefonjával..

GO Gunners!!!

(#10269) atees


atees
őstag

Akkor valami nekem nincs bekapcsolva ezek szerint? De mégis az fb meg összekuszálta a kontaktokat ?? ejj

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#10270) icecave válasza snooze (#10268) üzenetére


icecave
Topikgazda

Még írtam ezzel kapcsolatban egy gondolatot a másik topikba, inkább belinkelem, nem illesztem be megint: [link]

Endruboy007: ha már itt tartunk, volt fekete iPod classic-om (mert azt is linkeltek külföldi fórumon,hogy jajj, lekopott a festés (pedig ott tényleg festés volt): [link]

[ Szerkesztve ]

(#10271) Endruboy007 válasza icecave (#10270) üzenetére


Endruboy007
tag

Erre voltam kíváncsi! :)

Üdvözlettel: Endruboy

(#10272) Ragnar95 válasza csoki46 (#10266) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nagyon valódi, főleg, h a fekete i5 doboza fekete, nem fehér :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10273) peugeotmate válasza Endruboy007 (#10267) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha szerinted a kérdésed az abszolút megválaszolható (az, hogy fél év múlva miként fog megkopni az i5), akkor csak gratulálni tudok.

meg

(#10274) nord_ válasza máyköl (#10250) üzenetére


nord_
veterán

Ez konkrétan nem igaz. Sokunknak jobb lett az aksiidő.

(#10275) Hooper


Hooper
őstag

van valami tippetek, a "térkép" szoftver kiváltására ami nem 50 euro?
jó lenne pl BPi tömegközlekedés támogatás, mert én elég sokat használtam a Gmaps ezen szolgáltatását!

(#10276) Endruboy007 válasza peugeotmate (#10273) üzenetére


Endruboy007
tag

Úgy szólt a mondat, hogy MI A VÉLEMÉNYETEK? De nem vitatkozom veled, mert annyira kicsinyes, amiket írsz, hogy szóra sem érdemes!

Üdvözlettel: Endruboy

(#10277) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok!
A 3GS-em cserélném le lassan egy sima 4-re. Szerintetek megéri várni még 1 hónapot vele, lesz érezhető árcsökkenés a használt piacon. Most ahogy néztem 70-75 körül vannak szép állapotú 8-16gigás telefonok.
A másik kérdés, hogy nem nagyon találok garisat vagy ha van akkor az nagyon drága, kérdésem, hogy ti vennétek gari nélkülit? Mennyire gyakoriak a meghibásodások, normál használat mellet? Nem szoktam dobálni, tokban tartom mindig... Előre is köszi :R

(#10278) Hooper válasza Endruboy007 (#10276) üzenetére


Hooper
őstag

van fent tube-on egy drop test, ott látszik hogy minden esésnél kopik a festék..persze ez nagyobb behatás mint amit zsebedben átél a készülék, de sanszos hogy a hajszálkarcok is jobban megfognak látszani.

i4s-emet még sosem ejtettem le, zsebben sosincs mellette más, vigyázok rá de ha tüzetesen megnézem a fém peremet látszanak rajta mikrokarcok.. ha ez feketére festett fém lenne lehet kikandikálna a fémes rész a festék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#10279) peugeotmate válasza csoki46 (#10277) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én a helyedben most már megvárnám az október elejét, mire itthon is elkezd terjedni az i5, ami még egy kicsit tovább csökkentheti az árakat. Bár jelentős áreséssel már nem kell számolni az i4-ek esetében szerintem, inkább majd a i4S-nél.
Gari jó ha van, ha nem sokkal kerül többe ilyen feltétel mellett, érdemesebb azt választani.

meg

(#10280) icecave válasza Hooper (#10278) üzenetére


icecave
Topikgazda

Azért az érdes kőre ejtés vs. nadrágzseb magában igencsak különböző dolog. Értem én,hogy "lassú víz partot mos", de egy érdes kőfelületre ejtésből konzekvenciát levonni arra, hogy egy ruhazsebben hogyan fog viselkedni hosszútávon, eléggé nehéz feladat. (Aztán lehet csak szerintem az, majd megmagyarázzátok).

Nem kötekedés, sima vélemény. No offense. :)

szerk.: látom, 4S-nél leírtad a tapasztalatokat. Hát nemtudom, most mondják,hogy nem is festés,hanem valami felület kezelés ez a fekete iPhone-on. Itt is van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10281) M@te válasza csoki46 (#10277) üzenetére


M@te
senior tag

70ért 16os i4? hibátlan állapotban? hmm

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#10282) csoki46 válasza M@te (#10281) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy 70-ért 16 gigás hibátlan :)

peugeotmate:
Köszi az infót, akkor még keresgélek, hátha találok egy szép állapotú garist :)

(#10283) nevyk01


nevyk01
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kis probléma az iPhone 4-el! Gevey Ultra-val használom, iOS 5.1.1 modem firmware: 03.10.01! A gond, hogy nem mindig tudnak hívni. Sokszor olyan mintha ki lennék kapcsolva, még ha maxon van a térerő akkor is! Mi lehet a probléma?

(#10284) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a gumi tokról?

Kedden sikerült vennem egy gyári állapotú iPhone 4et és szeretném ilyen állapotban meg is őrizni. Olvastam, hogy némelyik bumper képes szépen elcsufítani a keretet. Félek, hogy farmer zsebbe rakva a patent/szegecs megkarcolja. Arra gondoltam előlapra és hátlapra veszek fóliát mindenképp. A két fólia 1500-1800ft között volt GSM boltban. A gumitok 1900ft. Végül előlapi fólia lett 800ft-ért és a tok 1900ért. Itt tartok most. A gumi tok kicsit laza, remélem nem fog még nyúlani és beengedni a port.
Szerintetek maradhat így, vagy inkább előlapi és hátlapi fólia + egy plüss belsejű tok hurcoláshoz?

Köszönöm!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10285) icecave válasza nevyk01 (#10283) üzenetére


icecave
Topikgazda

valószínűleg azzal van a baj,hogy összevissza kókányolt, gevey, stb téma miatt nem túl stabil a telefon. Viszont ez már unlock téma, ami itt a fórumon tilos.

pcnet: gumi az nem lesz gond, inkább a műanyag belsejű bumperekkel van gond. Bár gumi is problémás lehet, ha por/kosz megy a tok és telefon közé, és a kicsi mozgások szépen kifényesítik a keretet. Többször kell levenni, eltávolítani a koszt.

[ Szerkesztve ]

(#10286) nevyk01 válasza icecave (#10285) üzenetére


nevyk01
csendes tag

ja értem, ezt nem tudtam, nem is értek hozzá.:( viszont ha valaki tud segíteni, az pü-ben írjom kérem! köszönöm :R

(#10287) Hooper válasza icecave (#10280) üzenetére


Hooper
őstag

Első mondat második felében én is írom hogy, a kő és a zseb nem ugyanaz :)
Reméljük vastag a festék ;)

áh, most olvasom irgum f.társ meglátását.. hát reméljük tényleg ilyen eljárást alkalmaztak.
Azért ezt a képet megmutatnám neki, mert laikusként nézve én erre nem mondanám hogy ez anyagában fekete felület, vagy lehet hogy ez az eljárás is csak egy vékony felső réteget érint.

csoki46 - én nem vennék használtat gari nélkül (pedig elég sok mindent veszek így). Környezetemben nagyon sok i4 volt és meglepően sok esetben jött elő valami problem 1éven belül. Ja és csak gyári függetlent nézz szvsz.

pcnet - ízlések és pofonok, de nem rondítanék el egy ilyen gumibilivel egy 200ezres (fénykorában) telefont. Becsúsztatós bőrtök?

[ Szerkesztve ]

(#10288) icecave válasza Hooper (#10287) üzenetére


icecave
Topikgazda

Szerintem ő sem úgy gondolta,hogy az egész keret a legbelsőig olyan, hanem hogy a mittudomén, felső rétegének egy részébe is "beépül". Szóval van az a "b*szogatási mélység, ahol már csak a nyers fém látszik, mint a képen, amit linkeltél. Idővel ki fog derülni biztosan, mire lehet számítani.

(#10289) Hooper válasza icecave (#10288) üzenetére


Hooper
őstag

"b*szogatási mélység" :C

Hát reméljük körültekintőbben voltak mint anno az ipodoknál a tükrös felületű fém választásakor

(#10290) icecave válasza Hooper (#10289) üzenetére


icecave
Topikgazda

Egyébként itt egy iFixit-es kulccsomós-pénzes-gyűrűs teszt. Tudom, hogy ezek nem fordulnak elő, hisz józan parasztésszel senki nem tesz mást abba a zsebébe, amiben a telefon van, de végignézve eszembe jutott, hogy pl. a jegygyűrűm a bal kezemen van és a telefont is abba tartom, nem árt vigyázni.

(#10291) pcnet válasza Hooper (#10287) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi srácok! :)

Igazából azért gondoltam a gumi tokra mert hátlapot és az oldalát is védi. Plusz nem szokásom telefont leejteni, de ha esik akkor gumi csillapít az ütésen valamit. Szerintem azért egy hátlapi fólia még rámegy, ha por kerülne a gumitok és a hátlap közé, ne polírozza. Aztán igen, lehet egy bőrtok lesz. Addig meg megteszi gumitok. Tényleg nem egy szép megoldás de ideiglenesen megfelel.

Ha valakinek van tapasztalata ilyen tokkal (nyúlik e, beenbgedi e a port stb..) vagy ötlete van, szívesen veszem a segítségét/véleményét.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#10292) turbobusa


turbobusa
senior tag

Halihó!

Nincs most szifonom, ios6-ot sem tudtam kipróbálni még.
Kérdésem a következő lenne, iPhone-al meg lehet osztani a netet wifin keresztül?

(#10293) kenny123


kenny123
addikt

Nem érint a téma, mert nem igazán használgatok térképeket, meg frissíteni sem frissítek egy darabig.

De most ugye van ez a hatalmas nyálverés az ios6 térképekre. Bétában ez nem volt benn, vagy wtf :F

[ Szerkesztve ]

yo

(#10294) icecave válasza turbobusa (#10292) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igen, simán.

kenny123: dehogynem, csak most, sokkal több millióan jutottak készülékhez/frissítettek iOS 6-ra a hivalatos megjelenéssel.

[ Szerkesztve ]

(#10295) Endruboy007 válasza icecave (#10290) üzenetére


Endruboy007
tag

Húúúúúú! Hát azzal a gyűrűvel nagyon kivégezték... :Y

Üdvözlettel: Endruboy

(#10296) turbobusa válasza icecave (#10294) üzenetére


turbobusa
senior tag

Alapból tudja a mobil? Cydia papával ment 3gs-en...

(#10297) icecave válasza turbobusa (#10296) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mert megosztás funkció gyárilag csak 4-től felfelé van azt hiszem. Aztán majd kijavítanak, ha tévedek.

Viszont nem tévedek: [link], wifin keresztül nincs 3GS-re.

(#10298) Ragnar95 válasza turbobusa (#10296) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, iOS5 óta meg lehet wifin is osztani alapból, bár 3GS-en asszem csak bluetoothon keresztül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10299) barnaking válasza Ragnar95 (#10197) üzenetére


barnaking
csendes tag

Köszönöm a választ. Vettem egy új hálózati töltőt kábellel, de azzal sem tölt. 2%-ig felmegy a töltöttségi szint, de sehova tovább. Bekapcsolom, de elkezd fogyni a 2% aztán lemegy teljesen, kikapcsol a készülék. A dock konnektort, alaplapot lehet szervzízelni?
Milyen költségekkel kell számolnom?

Köszönöm a segítséget.

(#10300) turbobusa válasza icecave (#10297) üzenetére


turbobusa
senior tag

És akkor jelszót lehet hozzá rendelni a védelem miatt, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.