Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) freestailo válasza kali (#10149) üzenetére


freestailo
őstag

Nade 50 megabit letöltés??? a feltöltést megérteném mert az nem túl ütős (a letöltéshez képest) :D

csak az irigység beszél belőlem

[ Szerkesztve ]

(#10152) irgum válasza McNamara (#10150) üzenetére


irgum
addikt

Na én ezért nem fizettem! A régi 3G-mből öröklődött a sim az 5-ösbe, volt belőle mikrosim mostmeg nanosim. Persze nagyon odakell figyelni a vágásnál, egy jó olló célszerű lehet. :)

(#10153) Def26 válasza kircsi28 (#10147) üzenetére


Def26
félisten

Speedshop -ban már van. Igaz 2k. [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10154) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok,

Nem úgy volt,hogy az iOS6-ban már lesz olyan widget, amit kitehetek ikonként és mondjuk azzal kapcsolhatom be a wifi-t? :U Vagy 3GS-en nem játszik?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10155) kali válasza freestailo (#10151) üzenetére


kali
legenda

persze, letöltés esetén - mobiltelefonnál - alapban mondhatni mindegy, hogy 10, 20, 30...stb megabit/sec, annyira nagy állományokat általában nem töltünk le - bár, mostanság már torrentes kliensek készülnek mobilos oprendszerekre is, aki él vele, annak fontos lehet...
a feltöltésnél - például az általam korábban írtak miatt - azért nem mindegy, hogy az alap mobilinternetes 1.4 megabit/sec, vagy a többszöröse!

(#10156) Kommy válasza V.Stryker (#10154) üzenetére


Kommy
veterán

Szó se volt ilyesmiről.

(#10157) V.Stryker válasza Kommy (#10156) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na b@sszus, csak ezért vártam. Nem is tudom hol olvastam, még képet is láttam róla. Hát akkor lóf@sz újdonság sincs számomra az iOS6-ban. :S Még szerencse, hogy csak az asszonyét frissítettem. :DDD

Nem jb-s telón van valami lehetőség a wifi egyszerű bekapcsolására,hogy ne kelljen állandóan a beállításokba bemászni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10158) Kommy válasza V.Stryker (#10157) üzenetére


Kommy
veterán

Van hagyd bekapcsolva, teljesen felesleges kapcsolgani szerintem.

(#10159) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

kamera beállításokba mi az a 'HDR'? :F

(#10160) kali válasza -secret- (#10159) üzenetére


kali
legenda

high dynamic range; link

én használom néha, volt olyan eset, amikor nagyon is hasznát vettem, például este fényképeztem a siófoki víztorony kilátójából, ami a digitális fényképezőgépnek nem tetszett, mert fent - a háttérben - fény, lent egy kivilágított szökőkút, de a kettő közötti ~ 40 méteres távolságon gyenge félhomály, és a digitális fényképezőgéppel nem tudtam normális képet készíteni, de a 4s elfogadhatót csinált a hdr funkcióval! volt is csodálkozás rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#10161) -secret- válasza kali (#10160) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

köszi, és érdemes használni? vagyis Ti használjátok?

(#10162) szilrobi válasza V.Stryker (#10157) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Hagyd nyugodtan bekapcsolva a wifi-t, semmit nem változtat nálam az akkuidőn:)

(#10163) kali válasza -secret- (#10161) üzenetére


kali
legenda

jut eszembe; bekapcsolható, hogy a hdr mellett a normál expozíciójú fotót is mentse, így kedvedre válogathatsz, hogy melyik tetszik jobban!

(#10164) sunahunter válasza V.Stryker (#10157) üzenetére


sunahunter
senior tag

Ja, én megszívtam, nincs jb, pedig ezelőtt volt NC Settings, ami tudta ezeket a kapcsolásokat. Nagy haszna volt pl. adatforgalom, 3g, gps kapcsolgatásénál. Most meg lehet turkálni mindig a beállításokat.

(#10165) eos30d válasza kali (#10160) üzenetére


eos30d
aktív tag

Azért én lehet csinálnék elfogadhatót digitális géppel ugyanonnan..... :K

(#10166) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Ha ios6 alatt bejelentkezek a főmenüben a facebook-ra akkor az ismerőseimet berakja a névjegyzékembe?

Üdv: Csabee.

(#10167) vadászcsiga válasza Csabee. (#10166) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Be ám mint a huzat. Persze csak ha engedelyezed. Lesz majd ott egy kapcsoló.

iOS 6 alatt nálam ha emil jön, előbb a hang érkezik meg és csak utana nyilik le az ertesito sáv, van egy kis fáziskéses. Másnál is?

[ Szerkesztve ]

(#10168) kali válasza eos30d (#10165) üzenetére


kali
legenda

biztos lehet, de én nem kínlódtam a beállításokkal - eleve úgy kellett fényképezni, hogy közben nem láttam rá a fényképezőgép kijelzőjére, mert magasan a fej felett kellett kitartani, a ~ 2 méter magas plexi fölé -, mondjuk nem is vagyok profi fotós, és a fényképezőgép sem profi, de a 4s a hdr funkcióval nagyjából áthidalta a problémákat!

[ Szerkesztve ]

(#10169) Kommy válasza vadászcsiga (#10167) üzenetére


Kommy
veterán

igen nálam is késik 3GS-en

(#10170) Csabee. válasza vadászcsiga (#10167) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah, rendben, tehát akkor automatán nem fogja belerakni csak ha engedélyt adok rá! Akkor jó.

Feltelepítettem az FB appot és tetű lassú. Az üzeneteket sem hozza elő 2perce..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#10171) vadászcsiga válasza kali (#10168) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Viszont piszok stabilan kell tartani különben bemozdul.

(#10172) kali válasza vadászcsiga (#10171) üzenetére


kali
legenda

sikerült stabilan tartani a telefont, mert megtámasztottam a kezem a plexi tetején!
amikor bemozdul, akkor - néha - tényleg érdekes fényképek születnek... :(
most gondolkodom, hogy korábban nem is nagyon próbáltam a hdr funkciót, talán csak ios 6 beta 3 vagy 4 alatt kezdtem el használni.

[ Szerkesztve ]

(#10173) icecave válasza irgum (#10152) üzenetére


icecave
Topikgazda

Feketét vettél? Lehet írtad,csak átsiklottam felette. Ha igen: Fekete keret rendben? Mondjuk most már mindegy, nekem is fekete jön, de még nem tudom, marad-e. Milyen fülessel hallgatod? Ha ugyanazzal, mint előzőt, jobb, vagy rosszabb? Köszönöm, ha megnézed.

(#10174) vadászcsiga válasza kali (#10172) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én probalgattam előtte is de mindig töröltem a képeket mert nem igazán sikerültek. Idő meg türelem kell a HDR képekhez, viszont ha össze jön akkor nagyon érdekes képi világa lesz a fotoknak.

Most a panoráma funkciót akarom körül járni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#10175) M@te válasza Csabee. (#10170) üzenetére


M@te
senior tag

nekem rohadt gyors az új facebook.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#10176) kali válasza vadászcsiga (#10174) üzenetére


kali
legenda

én is inkább csak szélsőséges esetekben használom.
nekem is ideje lenne kipróbálni a panoráma funkciót!

(#10177) M@te válasza irgum (#10132) üzenetére


M@te
senior tag

én úgy tudom ha LTE-n vagy akkor a 3g helyett LTE-t ír ki.
vajon mennyi időn belül lesz megoldva hogy az appok optimalizálva legyenek a nagyobb képernyőre, mert így hogy alul felül van 1-1 cm-s fekete csík..elég bénán néz ki.

@kali én a Photosynth-el már nagyon rég óta készítek panoráma képeket i4-en és iszonyat jó minőségűek. más kérdés, hogy utána a tetejét és az alját meg kell vágni hogy egyenes legyen, de mióta van szerkesztés funkció a képeknél így ez nem tart tovább 15 mp-nél.

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#10178) Bailey


Bailey
senior tag

Az mitől lehet hogy i4-en iOS 6-nál a használat menüpontban azt mutatja a tárolóhely infóknál hogy fotók és kamera 210MB mikor nincs egy darab fotó sem a fotók mappában, mert mindent leszedtem róla.

(#10179) majestic


majestic
őstag

Na ma délután kapom kézhez az üdvöskét :)

Ha lennének kérdéseitek, szívesen állok rendelkezésre!

OFF: ha netán valaki olyan perferz lenne mint én, akkor a srácnak, akitől vettem még van 6 db. iPhone 5 64GB-osa, bontatlanok, német AppStore-ból való, fekete színben, 350.000-ért adja.

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#10180) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy az absynthe felteszi e a cydiát amikor jailbreakelem a telót?

(#10181) Richard válasza majestic (#10179) üzenetére


Richard
őstag

Majd írhatnál róla este valami hosszabb beszámolót. :)

(#10182) M@te válasza majestic (#10179) üzenetére


M@te
senior tag

16os nincs? :)

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#10183) wmati válasza freestailo (#10180) üzenetére


wmati
addikt

igen

(#10184) icecave válasza majestic (#10179) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem ez a legfontosabb, hang, kérlek, majd te is teszteld,ha tudod: [link]

(#10185) mastercroc


mastercroc
csendes tag

Nektek megy a siri?restart volt mar...

(#10186) Turbomann válasza mastercroc (#10185) üzenetére


Turbomann
tag

Nálam siri csend van.xD

stick007 Te fiókodban tárolod? :R Nekem ha egy napot is elment már annak örültem, de ez is ritka ám. :W

[ Szerkesztve ]

(#10187) stick007 válasza gagaracer (#9845) üzenetére


stick007
tag

Kérdéses még, ha csak most frissítettél, Akksi 'viselkedése'?
Nekem a 3GS 5.1 alatt 4nap, 5.1.1 alatt 2-3nap, kérdéses az IOS 6 alatt mennyit bírna?

(#10188) icecave válasza mastercroc (#10185) üzenetére


icecave
Topikgazda

Valószínűleg terheltek a szerverek, gondolj bele, tegnap volt premier csomó országban, most boldog-boldogtalan az új telefonját próbálgatja.

(#10189) stick007


stick007
tag

DEV Team Downgrade info
Sok más probléma is született, lásd Iphone4 04.12.01 bb itt sincs Downgarde-re megoldás, egyenlőre, az unlock meg bukó :(
Egy felelőtlen frissítés Ipoddá vágja az Iphone-od!
Na de ez is csak bevétel, a telefonosnak, meg a sok kicsi kínainak :C

(#10190) stick007 válasza Turbomann (#10186) üzenetére


stick007
tag

:) Meló közben nem nagyon van időm, wifire, meg netezni róla.
Arra van bent PC :D
Meg BKV-hoz minek GPS.
Napi 40 perc Telefonálás átlagosan nem Forródrót

(#10191) str4y válasza stick007 (#10189) üzenetére


str4y
tag

És ha ez nem lenne elég, akkor a 4S és az iPad 3 userek mind bukták a firmware downgrade-t is. Ez az ami engem inkább zavar.

http://appline.hu/ - Hírek, tesztek, tutorialok - Minden Apple termékről

(#10192) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nem értem miért vették ki az új Appstoreból a purchased nél a HIDE funkciót :(( így a sok szemét app amit kipróbálok ott marad.. ha csak nem ülök itunes elé...

Üdv: Csabee.

(#10193) icecave


icecave
Topikgazda

Hm... erről a "fingasz és kopik is" témáról az jut eszembe, hogy legalább megjelennek majd olyan tokok, amiknek végre a belsejére is figyelnek, aztán jönnek majd a reklámok, hogy "Supersoft inside", stb. Ez nem is baj, ha a bumpereket is valami plüss,vagy szivacsos, vagy stb. anyaggal vonnák/vonták (volna) be, nem hagyták volna csak ott a kezeletlen műanyagot, mert "úgysem látszik", akkor azok sem fényesítenék ki a 4/4S-eket.

(#10194) barnaking


barnaking
csendes tag

Sziasztok

Segítséget kérek, van egy iphone 3 telefonom, csak usb adatkábelem van hozzá és azzal a számítógépen keresztül töltődni-e kéne. Most kaptam a telefont, lemerült és nem akar töltődni a gépről. Mi lehet a hiba? A telefonnal lehet baj? Az aksival? Hálózati töltővel lehet, hogy menne?

Köszi a segítséget.

(#10195) Richard válasza icecave (#10193) üzenetére


Richard
őstag

A fehér sokkal strapabíróbbnak tűnik i5 esetében. Sajnos ahogy látom ez a fekete keret nagy öngól volt.

(#10196) Kommy válasza barnaking (#10194) üzenetére


Kommy
veterán

Ha teljese le van merülve akkor csak hálózati töltőről indul el.

(#10197) Ragnar95 válasza barnaking (#10194) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Olyan nincs, hogy iPhone 3, vagy 3G vagy 3GS.
Amúgy ha megnyomod a power gombot, látsz egy töltöttséget mutató ikont középen? Töltenie kéne gépről is, csak lassabban, mint hálózatról, ha egyáltalán nem tölti, akkor ugye vagy a kábel rossz jobb esetben vagy rosszab esetben a dock connector, esetleg az alaplap ment tönkre...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10198) M@te


M@te
senior tag

csináltam egy speed testet. letöltés 0.26 feltöltés 1.09 :D ez lehetséges hogy a feltöltés gyorsabb?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#10199) irgum válasza icecave (#10173) üzenetére


irgum
addikt

Igen feketét vettem, a képek alapján jobban tetszett. Na meg a nem optimalizált programoknál a két fekete csík se tűnik fel így. Gyönyörű a telefon, kecses elegáns. A keretről el tudom mondani, hogy az acélt nem festékkel színezték meg. Hőkezelő üzemben dolgoztam, ahol ún barnítással is foglalkoztunk régebben. A barnítás során vegyszerek segítségével 140 fokon az olaj atomos állapotban bediffundál az acélba. Ez nem csak egy bevonat, hanem beépül a felületbe.
A fülest kipróbtam, szerintem jobban szól. De nekem a régi is jó volt, így nem sokat ér a véleményem.

(#10200) icecave válasza irgum (#10199) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem az új érdekel (valószínűleg félreérthetően fogalmaztam). :D

Az érdekel, hogy aki mondjuk előzőn használta egy fülessel, akkor az új, ugyanazzal a fülessel jobban szól-e vagy rosszabbul. Mert változott a hangchip és számomra nem mindegy, hogy jó, vagy rossz irányba.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.