Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) alba-regia


alba-regia
aktív tag

A GMail mellett évekig béta felirat volt, bár ennek ellenére tökéletesen működött. Az Apple a térképét nem tesztelés céljára rakta bele az iOS6-ba, hanem leváltotta ezzel a GMapset. Ha látták előre, hogy nem jön össze, akkor legalább úgy harangozták volna be, hogy ez egy beta, és segítsetek fejleszteni, drága userek...

(#10952) ittakary válasza -secret- (#10948) üzenetére


ittakary
nagyúr

ja hogy Shared Photo Streamről van szó... Hm

[ Szerkesztve ]

(#10953) Kashim válasza DanielK (#10946) üzenetére


Kashim
őstag

Továbbra sem érdekel mi van androidos telefonokon, mert nem azom van. Ettől függetlenül tudtommal a Google nem csinált ilyet, hogy egy jól működő szoftvert lecserélt egy foskupacra, mert épp baja volt a konkurenciával. Amit én eddig próbáltam az új maps-ből az kritikán aluli, gyak. össze sem lehet hasonlítani a részletességet, főleg itt a környéken, vagy abban a megyében ahol lakom. Hétvégén konkrétan eltévedtem egy hosszabb bringás túra alkalmával, mert nem volt rajt az út az új térképen. Gyak. több kilométeres körzetben semmit nem jelzett. Safariból kellett Google Maps-szel útba igazítani magam, de hát az meg böngészőből akadt mint az állat, szóval azért messze van a tökéletestől. Az a legfájóbb pont, hogy a programok is csak a beépített térképet használhatják, így az összes bringás tracker stb... is lesüllyedt szintben.

(#10954) wmati


wmati
addikt

Hol lehet Újpesten szilikon tokot kapni? vagy esetleg valakinek nincs elfekvőbe?

(#10955) manchester85 válasza DanielK (#10946) üzenetére


manchester85
addikt

"Addig mi volt? He, megéltünk. na mindegy."

Jó, hát a szocializmusban is megéltünk... :U Viszont most kapitalizmusban élünk, és a világ leggazdagabb vállalata szarabb térképrendszert biztosít a vásárlóinak, mint amit a Google a 20 ezres telefonjaihoz ad. És az érveidet úgy lehetne hasonlatba önteni, hogy ez olyan, mintha bemennél a világ egyik legjobb éttermébe, és eléd b*sznának valami sótlan, ízetlen vackot, amit saját recept alapján próbálnak kikísérletezni, aztán annyit mondanának, hogy bocsi, de még új a recept, addig edd meg ezt. A múltkori receptet már nem forgalmazhatjuk. Nincs ezen mit magyarázni, ez gáz, pedig én se nagyon használom a Gmaps-et.

i6 Silver

(#10956) Mr. Teddy válasza Kashim (#10953) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ú bakker, ezen agyaltam a nap folyamán, hogy vajon fejleszteni lehet-e még a gmapsel, vagy automatice átment apple térképbe. Sajnálom. Ha kiforr, akkor oké, addig meg marad az ios5 nálam.
Azon progikban is átment a gmaps újra, ami még ios5 és korábbi verzióira lettek megírva?

[ Szerkesztve ]

(#10957) DanielK válasza Kashim (#10953) üzenetére


DanielK
addikt

Ettől függetlenül tudtommal a Google nem csinált ilyet, hogy egy jól működő szoftvert lecserélt egy foskupacra,
Ilyet nem, de alapból egy foskupac oprendszert adott ki, ami használhatatlanul szar volt a 4.0-ig. :DDD

manchester85: azt nem mondtam, hogy nem gáz, de valamikor meg kellett lépniük. Gondolom lejárt a licensz. 1évre meg gondolom a Google nem engedte volna aláírni. Szóval muszáj volt valamit kiadni (az hogy nincs térkép, sokaknak nagyobbat ütött volna, mint, hogy ilyen szar :D )

[ Szerkesztve ]

(#10958) kali válasza alba-regia (#10951) üzenetére


kali
legenda

az apple ilyet nem mond(hat), felette áll az ilyesminek... :(((

(#10959) stick007


stick007
tag

Eléggé megoszlanak a vélemények az Iphone 5-ről. Lehet fejleszteni kellett volna még rajta?

(#10960) HUNPSP válasza stick007 (#10959) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Ezen már kár gondolkodni szvsz... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#10961) kali válasza stick007 (#10959) üzenetére


kali
legenda

magán a telefonon, vagy az oprendszeren? vagy mind a kettőn?

[ Szerkesztve ]

(#10962) JamesHun válasza alba-regia (#10951) üzenetére


JamesHun
addikt

lehet jobb lett volna ha kiadja a forrásokat és lelkes programozók helyreteszik az egészet
akkor senki nem sírna az egészért

SeriesX: JamesSHun

(#10963) ittakary válasza stick007 (#10959) üzenetére


ittakary
nagyúr

A történelem során még nem adtak ki olyan terméket, ami tökéletes lett volna. Természetesen még ülhettek volna rajta akár éveket, de ez nem erről szól :)

Szerintem semmi igazán komoly baj nincs a telefonnal, ha megnézed az előző két iPhone rajtja is úgy nézett ki, hogy a "mi ez a szar" című cikkek ömlöttek az online sajtóból :)

(#10964) -secret- válasza ittakary (#10952) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

hát még mindig nem tudok vele semmit kezdeni :DDD

(#10965) CyberSoma


CyberSoma
tag

Ma leadtam a drágaszágot (i4S) javításra az Andrássy úti iStyle szervízbe, mivel sokszor előfordúlt, hogy hívásnál 2-3 másodpercig nem hallott, akit hívtam, volt, hogy újra kellett hívni. Kiváncsi leszek, mit mondanak rá. Remélem ugyan olyan tip-topp állapotban kapom vissza, mint ahogy leadtam, nomeg nagyon hamar...izgulok is rendesen. :O

(#10966) AMATŐR válasza irgum (#10937) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm a tájékoztatást! Így bátrabban rendelem meg! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#10967) alba-regia válasza stick007 (#10959) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Szerintem nem az i5-öt húztuk le, hanem a térkép használhatóságát illetően voltak kételyeink. Azt azért nem hinném, hogy ugyanaz a fejlesztő csapat, amely sikeressé tette a céget egy szanaszét kopó, teszteletlen valamit akarna kiadni.

(#10968) Land


Land
veterán

Nem akarok vitát elindítani, de kíváncsi lennék Androidról váltók véleményére. Főleg akik SGS2-ről, illetve a jelenlegi 4 magos szörnyek egyikéről váltottak Iphone 4 vagy 4s-re. Zene, film, jtékok, programok, üzemidő, sebesség, GPS, kijelzőméret megszokása stb..

Köszönöm!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10969) CyberSoma válasza Land (#10968) üzenetére


CyberSoma
tag

Nekem volt i3GS, HTC Desire HD, Galaxy SII, Sony Xperia S és most i4S
Jó az android, de stabilitásban, programok minőségében, minőség érzetben nekem az i4S sokkal jobban bejön. Már 3 hónapja megvan az i4S és még nem akartam soha lecserélni... :) Sőt most, hogy szervízben van a kicsike, szabályosan elvonási tüneteim vannak

(#10970) Land válasza CyberSoma (#10969) üzenetére


Land
veterán

Nem hiányzik a mókolás?:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10971) CyberSoma válasza Land (#10970) üzenetére


CyberSoma
tag

A Desire HD nál használtam egyedül főzött ROM -ot, a többibe nem nyúltam bele. Én ami program kell, és nem ingyenes, megveszem. Nem hiányzik, hogy szabadon tudjak fileokat küldözgetni.
A sok teló közül egyedül a Desire HD ért fáj a szívem, hogy megváltam tőle. Nagyon bejött a minőség és a Sense felület. Utána vettem a Galaxy S2-t, a kétmagos proci, full HD videó miatt. Gagyi volt a samsung felület (hiányzott a sense), túl könnyű volt a telefon és tiszta műanyag. A sony Xperia S műanyag burkolata 2 hét alatt kezdett kifényesedni... ja és meguntam a tepsiket. egy kézzel nem érem át a telót...

[ Szerkesztve ]

(#10972) Turbomann válasza Land (#10970) üzenetére


Turbomann
tag

Mokólás? Örülök, hogy nem kell ide oda rakom egy más felhasználó össze gerebjezett rom -ott. Ha szeretsz próbálgatni dolgokat ott a jb és annyi olyan dolgokat tudsz csinálni vele, ami eleve tiltott dolgok hogy az csuda. Más részt a biztonság is iPhone mellette szól. Vissza telepítés is jobb iPhone. Nem azt mondom rossz a másik, amúgy ez igazz is lenne.;) hanem nekem ez jön be. 3GS próbáld ki ha tetszik és elkap az ekszijj sose fogsz váltani.

(#10973) stick007 válasza alba-regia (#10967) üzenetére


stick007
tag

Nem csak itt van lehúzva, világszinten most ez a téma(kopás)

(#10974) Turbomann válasza stick007 (#10973) üzenetére


Turbomann
tag

Tavaly akku volt a théma, az elott antenna Gates, az elott akadt. Szerintem össze eskü és elméletem erre, hogy direkt csinálják.;)

(#10975) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Az Apple Mapses dologhoz csak annyit,h kényszerít bárki is arra,h a beépített appot használjátok? :U
Ott a mpas.google.com, ha nagyon kell, bkv tervezést a bkv.hu is tud és ha van esze a Google-nek, nemsokára kihozza a Google Maps appot....Ha meg nem hozzák ki, az az ő hibájuk, nem az Apple-é.
Én a Google Mapset is csak sátoros ünnepekkor használtam, mivel van Navigonom, de pl apám azt mondta,h mennyivel jobb ez, mint a Google Maps volt, miután pár helyre rákeresett benne, bár ő se használja útvonaltervezésre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10976) greggggg válasza alba-regia (#10967) üzenetére


greggggg
aktív tag

biztos nem ugyanaz a csapat aki 2005-2007ig fejlesztett,
persze a tervező Ive ő tuti.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#10977) vadászcsiga válasza ittakary (#10963) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olyan bölcs vagy, te vagy a példaképem :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10978) nord_ válasza Ragnar95 (#10975) üzenetére


nord_
veterán

+1

(#10979) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Régen szapultam az Itunest a zene miatt... Most szántam 1-2 órát a zenék rendbe szedésére. Csináltam saját albumot vegyes számokkal és mindegyikhez a saját előadójának a képét rendeltem hozzá. Eszméletlen jól néz ki. Érdemes vele pöcsölni. Ezentúl gépen is Itunesba hallgatok zenét is :) Gondoltam csak megosztom , hogy hiba eddig bennem volt...

(#10980) ittakary válasza vadászcsiga (#10977) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tőled mindig csak a bántást kapom

(#10981) Kashim válasza Ragnar95 (#10975) üzenetére


Kashim
őstag

Ja tényleg nem kényszerít senki, kivéve hogy a mobilböngészős kínszenvedés az alternatíva. A Google Maps-ről meg csak annyit, hogy a Google már rég beküldte az app-et, csak az Apple cseszik jóváhagyni, nehogy mindenki ráhuppanjon és magasról pottyantson a remekbe szabott térképére. Ennyit a nem Apple hibájáról. :U
Amúgy meg no offense, de ha egyébként sem használtad, akkor pont neked nem fog feltűnni mennyivel rosszabb lett, mint volt. Akik használták, azok egyöntetűen fel vannak háborodva.
Mindegy, nem akarom szétoffolni a topicot ilyesmivel, bár valamilyen szinten ide illik. Ritkán mondok ilyet, de egy ekkora baki elnézéséhez tényleg erősen szemellenzősnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10982) JamesHun válasza Ragnar95 (#10975) üzenetére


JamesHun
addikt

hát ha az apudnak is jobban tetszik akkor végül is tökéletes
téma lezárva jó így igénytelenül, régi megszokott tudás nélkül a maps
nem előre kell haladni a fejlődésbe hanem vissza 5 évet és el lehet majd adni jövőre, hogy Londonba a metrót már ismeri és New Yorkba meg már a taxik fix helyeit is felhozza a Siri ha 4G-s a kapcsolatod
Éljen :P
Van nek mis IGO a gépen, de ha csak gyorsba kellett valami, vagy BKV-n utaztam jobban szerettem a google kiadást mint a IGO-t, vagy ezt az új vackot
És minek van ott a tömegközlekedéses tervező, ha még 0 alternatíva van rá. Nehezükre esett volna kivenni ezt az opciót amíg lenyugszanak a kedélyek.
És milyen profi dolog, hogy egy bringás Appot hozz fel az alternatív proginak.
Cyclemaps Lite :D
Kecskemétre nagy eséllyel bringával terveztem a leutazást :D
Egy béta felirat is ráfért volna, és egy figyelmeztetés, hogy az adatok még nem 100%-osan vehetők tökéletesnek.
Ezt max egy kis cégtől nézhetjük el szó nélkül, nem egy olyantól akiről nincs hét, hogy ne híreznének.
És igen safariból behozhatnám de akkor meg inkább ne adjon 1 progit se az Apple IOS re, mert végül is appstore ból kereshetek magamnak progit, ne modnja meg nekem mik a kötelező progik minden IOS készüléken

SeriesX: JamesSHun

(#10983) atirag válasza Ragnar95 (#10975) üzenetére


atirag
őstag

Igen én is arra tennék egy voksot,hogy safariból sokkal lassabb ez meg ugye egy hiper szuper gyors rendszer( persze ez tényleg így van) és nem kell várni semmire.
És igen sokkal egyszerűbb volt a rendes app. Ami picit zavar,hogy eszed nem eszed ezt kapod a hozzáállás. Na ezt egy ennyire prémium terméknél nem annyira fogadják el az emberek. Mellesleg teljesen jogosan. És teljesen független minden más márka és oprendszertől!

(#10984) Ragnar95 válasza Kashim (#10981) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Safaris ugyanolyan kb, mint a rendes app, direkt most próbáltam ki :)
Amúgy lehet, hogy kicsit elsietett döntés volt, de ha egyszer lejárt a licenc, akkor meg kellett lépni a dolgot, bár jobban is felkészülhettek volna rá, ez tény.
JamesHun: ponthogy az AppleMaps a technikai előrelépés, mivel jóval fejlettebb funkcionalitásában a Google Mapsnél, ld Turn-by-Turn navigáció, 3D....Az egy másik dolog,h még kiforratlanabb, de ettől még technikailag fejlettebb :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10985) greggggg válasza Ragnar95 (#10984) üzenetére


greggggg
aktív tag

nemár ne fussa a telefonokénti 400-500dolláros profitból, a guglinak kidobni pár dodot.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#10986) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Tescoba érkeztek ilyen ismeretlen eredetű képződmények, elég drágák.

(#10987) HUNPSP válasza vadászcsiga (#10986) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Tényleg elég drágák. :DDD
Tecsóban viszont vigyázz, mert szólhat a biztonsági a fényképezkedésért. (odabent)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#10988) horn3t


horn3t
tag

Sziasztok!

iPhone 3G-m van, és egy olyan hibám van, hogy zenét hallgattam fülhallgatóval, aztán ahogy kihúztam, akkor telefonáláskor, csak akkor hallom, illetve hallanak engem, ha kihangosítom, nem kihangosítva nem hallatok, és nem hallanak. A fülesem nem headset. Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a baj?
Volt hogy egyszer megjavult, de aztán megint zenét hallgattam, és megint eéőjött ez a probléma.
Valami miatt még érzékeli a fülest? Vagy belül van valami kontakt hiba? Valaki látott már ilyet. Remélem tud valaki tanácsot adni, hogy mi a szitu.

Köszi előre is. Üdv

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#10989) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Árulnak a hardveraprón Iphone 5-öket!
Gondolom, hogy Amerikából hozták, mert itthon még nem kapható!
De az amerikai iphone itthon nem működik, tehát gyakorlatilag rosszat árulnak!
Tehát most akkor hogy is van ez az egész?

Előre is köszi!

(#10990) kali válasza Ragnar95 (#10975) üzenetére


kali
legenda

adjanak megfelelően használhatót, ha már adnak valamilyet!
férjen már bele az apple részéről... :(((
csúnyán belefutottak ebbe a hibába, nem tesz jót a hírnevüknek, ennyi! :(

2csi; esetedben, ez miként jött össze? :N

[ Szerkesztve ]

(#10991) Kashim válasza Ragnar95 (#10984) üzenetére


Kashim
őstag

Én meg direkt kipróbáltam tegnap mikor eltévedtem bringázás közben EDGE lefedettségen és nem volt olyan, mint a natív gyors program. Mindegy, téma részemről lezárva, majd akkor leszek elégedett ha engedélyezik Google Maps-et külön app formájában, vagy rövid úton rendbe szedik a sajátjukat. (Amúgy csak az Apple által készített Google Maps alkalmazásban nem volt turn by turn navi, droidon már ezeréve van. 3D meg tiszta jó... kb. 5 nagyvárosban világszerte.)

vadászcsiga
Szerintem ezek azok amiket Vaterán 300 Ft-ért utánad dobnak. :P

2csi
Hétvégéig már csak kihúzza mindenki és megveheti itthon is. Akkor nem kell sakkozni menni fog-e vagy nem. Ráadásul másfél-kétszeres áron.

[ Szerkesztve ]

(#10992) HUNPSP válasza 2csi (#10989) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Úgy, hogy nem csak(!) Amerikában volt megvásárolható.
Igen, az US. féle LTE itthon nem működik. Minden egyéb igen, amint a T belepakolja a csomagba.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#10993) vadászcsiga válasza DanielK (#10809) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennél egyszerűbb megoldás is van ám rá (itunes beállításokon belül az eszközök alatt csak egy pipát kell betenni)

Régebben én is megtaláltam de hiába pipáltam ki, többször mégis késztett magátol backupot.

HUNPSP
Már itthon vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10994) sunahunter


sunahunter
senior tag

Mailbeállításoknál az smtp szervereket hogyan lehet törölni?

(#10995) JamesHun válasza Ragnar95 (#10984) üzenetére


JamesHun
addikt

akkor i4-en hozd már be ezt a csoda funkciót?
Jah a i4 egy szar teló, és buta, ezért képtelen a turn by turn navigálásra amire egy 3gs is elég másoknak
3d szintén
parasztvakításból fejlettebb, de a végeredménye, hogy siralmas és hogy még az i4 re se voltak képesek optimalizálni ezeket a csoda funkciókat meg inkább felháborító
A liszensz meg nem olyan dolog ami hirtelen lejár. Ezeket több évre kötik meg és letört volna a kezük ha 1 évet még kihúznak és közben meg kihozzák a saját rendszerüket is béta megcímzéssel és helyreteszik amit helyre kell tenni és ha használható a saját dobják a régit
De ipadon sem estem hanyatt a mapstől
Pedig ő már hozzáfér mindenhez mert ő még okos státuszban van Apple nél

SeriesX: JamesSHun

(#10996) 2csi


2csi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

(#10997) boogie84 válasza vadászcsiga (#10986) üzenetére


boogie84
veterán

2990Ft egy eredeti töltőkábelért?

+ kellene egy szivargyújtós usb-s adapter.

Hol tudnék ilyet szerezni? Mit javasoltok?

(#10998) HUNPSP: Értem.

(#10999) Ragnar95: apple.hu-n majdnem 6000 a kábel. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#10998) HUNPSP válasza boogie84 (#10997) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

A Tescoban. :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#10999) Ragnar95 válasza greggggg (#10985) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már elég sokan leírták előtted,h ez nem erről szól :) Hanem arról,h nem biztos,h rövidtávú licenszet is árul a Google + hogy a helyalapú hirdetésekben elég nagy pénz van....
Boogie84: nagyvalószínűséggel ezek nem eredetiek, hanem utángyártottak :N

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11000) HUNPSP válasza Ragnar95 (#10999) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Szinte biztosan, eléggé noname a dolog. Bár nem teljesen szerencsére, mintha a gyártó neve rémlene, de az biztos, hogy ez nem eredeti Apple-ös.
Én egyszer megszívtam már egy utólag vett, utángyártott kábellel... :(
Ték!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.