Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110289) Phülöp


Phülöp
addikt

#falusi blog

Pár napja esik a hó. Szinte folyamatosan. Ma reggelre kis megleptésként elakadtam, ahogy álltam ki az autóval - a tolólapos traktor az út szélére egész szép kis barikádot tolt fel hajnalbna, nekem meg reggel 5-kor nem tűnt fel. Fél óra lapátolás, és már indulhattam is.
Utána 45 perc Colin McRae finn pálya (éjszakai, így a Star Wars fénysebesség effekt is megvolt), ebbe 8 km-nyi hókotró mögötti 40-nel krúzolás is belefért.
Bent a cégnél - hétvége lévén - senki nem tolta el a havat, így akkor áshattam magamnak parkolóhelyet. Ezt már szívesebben csináltam, mint az otthonit, hiszen ez már munkaidőben, ráadásul dupla pénzért ment.
Laza 10 óra meló után indultam volna haza, de mint kiderült, nem csak falun, de itt a városi ipartelepen is tolják a havat. Ennek okán bonthattam le a fél méter magas, időközben összefagyott barikádot, ami igazából kettő, mert mellette a bicikliutat is letolták...
Amikor hazaértem, örömködtem magamnak, mert Amea 2-3 órányi hólapátolással kisegített.
Azért maradt még vastagon...

[kép]

[link]

Extraként ösvényt vágtam a madáretetőkhöz, meg akkor már be is táraztam őket. Meg hordtam be pár napra való brikettet, ha úgy jönne ki, ne legyen gond.

Igazából ez az egész nem lett volna annyira megterhelő, ha nem kellett volna gályáznom. Viszont vissza kell pótolnom a házipénztárt, mert kicsit belekotortam.

#drágaszágaink

AMD AM4 Ryzen 7 5700G 4,6GHz
2x DDR4 16Gb/3600Mhz Kingston Fury Renegade black
SSD Samsung M.2 PCIe 3.0 2280 1Tb 980
Gigabyte GA-B550-AORUS ELITE AX V2 AM4
Be quiet! Pure Base 500 Window Metallic Gray
Be quiet! 550W 80+ Gold Straight Power 11
Be quiet! Pure Rock 2 (ezt elsz.rtam, mert elfelejtettem, hogy fekete kellene)
+
Synology DiskStation DS220+
2x Seagate IronWolf NAS 6TB CMR HDD

és miközben a fenti videót töltöttem fel a youtube-ra, láttam, hogy az egyik általam követett csatornára új videó került fel, úgyhogy akkor

#mithallgatszmost

Beloe Zlato - Ой, снег-снежок

Ezek után úgy döntöttem, hogy a mai nappal a műtét utáni lábadozást befejezettnek tekintem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.