Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) xSide válasza #20749568 (#66425) üzenetére


xSide
őstag

Van a Fake Facebook Messenger play-en, a sima fb app üzenetkezelő részét aktiválja újra. ;)

(#66452) LonGleY válasza adsl (#66396) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, a teljesen normálisat adja:

Esetleg törölj cache-t, cookie-kat!

[ Szerkesztve ]

(#66453) Flind válasza canniball (#66448) üzenetére


Flind
senior tag

MIN icon pack.
A tiny white is ilyesmi, de ez jobban hasonlít a képen lévőkre.

(#66454) #79335424 válasza Dottore (#66423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igaz. Ezt benéztem. A konkrét példa valóban megoldható Launcherben. De azért nem ennyire egyértelmű a dolog. Mondjuk szeretnék a wifis Tabon, egy névjegyhez, direkt hívás parancsikont az asztalra. Már rögtön az elején bukik a dolog, mert nekem nincs ilyen lehetőség. Az ostoba Android szerint ugyanis telefonálni csak GSM -en lehet. Ha egy eszköz erre nem alkalmas, akkor már nincs is direkt hívás parancsikon lehetőség. Lépjünk tovább, tegyük fel, hogy van! Mivel nem szerkeszthető a parancsikon mögött az intent, ezért csak egy dolgot tud. Indít egy CALL, vagy DIAL activityt, amihez a rendszer társítja az alapértelmezettként jelölt hívásmódot. De mi van akkor, ha én pont azért szeretnék egy külön parancsikont, mert arra bökve, mondjuk egy Skype hívást szeretnék indítani. Na, ilyen lehetőséget én nem találtam. Pedig csak két sort kéne hozzábiggyeszteni ahhoz az intenthez. Ugyanez a szitu, ha egy 3rd. böngészőben nincs "parancsikon létrehozása a könyvjelzőhöz" lehetőség. A 3rd. böngésző indításához lehet csinálni parancsikont, de nem tudom a weboldalt címét beleszerkeszteni, hogy egyből azzal nyissa meg. Vagy az url -hez rendelek parancsikont, de abban meg a böngészőt nem tudom megadni. Pedig tök egyszerű lenne.

(#66455) Krystal_s válasza #20749568 (#66435) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez most komoly, hogy a frissítések nem írják felül az adott programot? :Y
Egyik sem? Még az előretelepített rendszeralkalmazásokét sem?

MÁS:
Próbálgattam a sokszor ajánlott Greenify-t. Az Asphalt 8 játéknál tűnt fel, hogy egyes alkalmazások képesek a rendszerrel indulni akkor is, ha nem futtatjuk őket. :\ Hibernáltam. A program ki is írta, hogy hibernálva. Újraindítottam a gépet és még akkor is Autostart-on volt az Asphalt SD Maid szerint. Ez azt jelenti, hogy nincs rá hatással a Greenify hibernálása?

(#66456) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudjátok mennyi helyet foglal telepítve a 4.2.2 Jelly Bean,
és mennyit a 4.4 KitKat?
Múltkor egy vadi új gépen a 8 GB tárhelyből 5,4 GB terület volt szabad. Gyárilag ilyen volt.
Ma megnéztem egy másik gépet, amin még Jelly B. volt és a teljes 4 GB-ból elérhető volt 3,6 GB. Ez hogyan lehetséges? A Jelly Bean ennyivel kevesebb helyet foglal? Az alkalmazáskezelő szerint még 100 MB sem volt a rendszer mérete.
Mindkét gép ugyanaz a gyártó, Asus, tehát hasonló előretelepített a cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

(#66457) #79335424 válasza Krystal_s (#66456) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem azért ennyi, mert ennyit foglal el, hanem azért, mert ekkora méretű tárhely lett lefoglalva a rendszer számára. Ha a "klasszikus" felállást vesszük alapul (nincs összevont tárhely), akkor kb. 500MB -os a rendszer partíció, 2GB a felhasználói alkalmazások tárhelye (ami egy szűz rendszeren szinte üres), plusz némi sallang a boot -nak, recovery -nek, stb. Ha ezeket levonod a 8 -ból, akkor ki is jön az 5,4GB.

(#66458) quailstorm válasza Krystal_s (#66455) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ki vagy rootolva és ütemezted az automata hibernálást?
Elvileg utána kussol. De most nekem sincs rootos telóm épp.

(#66459) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Használja valaki az AutomateIt pro programot ? Van egy trigger in the car a neve, honnét tudja a telefon, hogy az autóban van? Működhet ez a szabály?

(#66460) #79335424 válasza nababika (#66459) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a gyári autós tartó/dokkoló lehet a megoldás. Samunál is van vmi car -mód, amit a gyári tartóba helyezésnél aktivál. Vagy vmi alternatív módszert alkalmazol, amihez kapcsolod az autós mód azonosítását. Pl. autós töltő, NFC, vmilyen bluetooth eszköz, stb.

(#66461) nababika válasza #79335424 (#66460) üzenetére


nababika
aktív tag

Az a baj,hogy nem mindig dugom rá a töltőre a kocsiban. Az nfc-t próbáltam, az működik, csak azzal meg az a gond, hogy be kell kapcsolni a kijelzőt hozzá. Akkor meg már nem sok boldog áll a Bluetoothot is bekapcsolni. Sebaj akkor marad a manuális kapcsolgatás .

(#66463) Krystal_s válasza Krystal_s (#66462) üzenetére


Krystal_s
addikt

Bezzeg most a rendszerfrissítést mégis a számomra elérhető 4 GB-ból vonta le. Így most az elérhető 3,78 lett.
Nem értem. :(

(#66464) #79335424 válasza Krystal_s (#66463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy tipp. Nézd meg, hogy vhol (pl. Download) nem növekedett -e annyival a foglaltság, mint amennyivel most kevesebb helyed van! Arra gondolok, hogy a frissítést vhova letöltötte, mielőtt belekezdett és ez foglalja a helyet. A rendszerfrissítés a /system -ben történik, attól nem kéne változzon a felhasználói tárhely. Esetleg próbálj meg egy rebootot (ha még nem volt a frissítés után).
Megértem, hogy eleinte ködös az Android, főleg, ha nem használtál még Linuxot. Én szerencsére előtte Linuxoztam egy kicsit, ezért, amikor először néztem át fájlkezelővel a droidot, rögtön otthon voltam benne. Sztem először is azt kell megérteni, hogy a rendszert nem úgy kell elképzelni, hogy van "C", meg "D" partíció és azokban a mappák. Pont fordítva van. Van egy fix könyvtárszerkezet, amibe becsatolják (mountolják) a partíciókat. Ezért nagyon fontosak az adott elérési utak. Minden a gyökértől indul. Neve: root, jele: "/". Tehát a "/system" elnevezés nem csak egy könyvtárat jelent, ami közvetlenül a root felett van, hanem egy partíció csatolási pontját is.

[ Szerkesztve ]

(#66465) Krystal_s válasza #79335424 (#66464) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen, hogy írsz.
Most az első töltés miatt kikapcsoltam a gépet. Azt hiszem a /storage/emulated/0/android/data mappa mérete lett nagyobb, de ez nem 100%, már nagyon elfáradtam. A Download mappa üres.
Próbálok olyan kis App-ot találni, ami képes kiírni az össz. tárhelyet még ha nem is használhatom. Amúgy nem értem miért foglalt le pont 4 GB-ot, a másik ugyanilyen gép KitKat rendszerrel pedig csak 3 körül foglalt. Most jól jönne az a +1 GB.
Storage Analyser
Meghajtók, tárhely, SD-kártya
egy másik Storage Analyser
Nem szeretnék ész nélkül telepíteni már, de nem tudom melyik jelezné ki a teljes tárhelyet. KitKat intelligensebben írta, külön mennyi a lefoglalt és mennyi elérhető.

(#66466) Dottore válasza #79335424 (#66454) üzenetére


Dottore
addikt

Így már értem.

(#66467) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Telefonba használatos memóriakártyát mire érdemes formázni?
Link2sd végett patricionáltam pár napja a kártyát, oké, hogy nem működött, hagytam a francba. Azóta viszont vagy a kártyát vagy a belső memóriát dobálja el. Gyárilag kettéosztott belső memóriás telefon, lehet azért kavar be? Azt hiszi az is belső memória? Most visszaállítok mindent, ezért szeretném tudni, mire formázzam a kártyát.
Írtam a szakmai topicba is, bocsi, de itt pörgősebb :R

Maine coon

(#66468) #79335424 válasza atosan (#66467) üzenetére


#79335424
törölt tag

FAT32, vagy formázd a telóval (az is FAT32 -re formáz)! Csak össze ne keverd a tárhelyeket! :)

(#66469) canniball válasza Flind (#66453) üzenetére


canniball
nagyúr

A stílus kb. passzol, de baromi aprók az ikonok és nem találom: lehet valahol állítani a méretet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66470) atosan válasza #79335424 (#66468) üzenetére


atosan
addikt

Kösziii :R

Maine coon

(#66471) mobilizmo válasza Krystal_s (#66465) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én ezt szeretem.

És még egy ajánlat: SD Maid ez takarító program. Szükség lesz rá.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#66472) ollie válasza Krystal_s (#66465) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A beállításoknál (az android beállításaira gondolok), van egy olyan rész, hogy Storage (tárhely), azon belül meg Cached Data (nem tudom, hogy magyarul hogy van, mert nem magyarul használom az androidot). Azt néha érdemes megnézni, ill törölni (törléshez csak rá kell bökni bizonyos android verziókon, másokon meg segédprogramot érdemes rá használni).

***

(#66473) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

jó napot uraim :) előre is elnézést kérek ha rosszat kérdezek rossz helyen, de úgy gondoltam itt kell feltennem :)

Egy sony tablet büszke tulaja vagyok, amit tulajdonkép azért vásároltam h utazós-távoli hétvégi napokon tudjak streameken meccseket nézni :) Viszont az utóbbi hetekben nem működik egy stream sem, a tableten. Gépen mennek a dolgok, úgyh gondolom vmit frissiítenem vagy letöltenem kéne. Van ötlet? :)

Másik gondom a a facebook videókat nem tudom megnézni, ott is le kéne hozzá töltenem vmit :) erre is kaphatnék javaslatot? :)

Ha rosszat rossz helyen kérdeztem akkor könyörgöm a bocsánatért :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#66474) ollie válasza Hungarikum87 (#66473) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen android van rajta? A streamek általában flash videók, a flash meg alapból nem támogatott androidon. Kérdés az is, hogy milyen browsert használsz.

4.4-es androidtól kezdve a legtöbb browser nem képes flash videókat lejátszani, mert a google kigyalulta a lehetőségét az OS-ból. Korábbiaknál - verziótól függően - lehet flash playert telepíteni. Viszont van még pár browser, melyekkel még KitKaten/Lollipopon is megoldható.

Ha biztosra akarsz menni, használd az UC browser HD-t, abban gyárilag van flash támogatás, lejátszik minden videót.

***

(#66475) Hungarikum87 válasza ollie (#66474) üzenetére


Hungarikum87
tag

4.4.2 es android fut rajta elvileg. Direkt nem frissítgetem mert nem látom értelmét :) megpróbálom akkor upc browsert hátha segít :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#66476) teo77 válasza Hungarikum87 (#66473) üzenetére


teo77
őstag

Amúgy 4.4.2-es adroiddal korábban mentek a flash stream-ek a tablet gyari böngészőjével?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#66477) #79335424 válasza Hungarikum87 (#66475) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak UC. A UPC egy kicsit más. :)

(#66478) rgeorge


rgeorge
addikt

Hangouts-ban lehet a megjelenítésben a szöveg és ikonméretet növelni valahogy? A pinch-to-zoom nem csinál semmit sem, HD felbontáson 4.6"-on igen kicsi minden.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#66479) zeon.hu válasza canniball (#66469) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

pl nova launcherben 130%-ig állítható az ikonok mérete, de talán lehet nagyobb is, ha ikonfüggő a dolog.
ha widgetbe képként rakod be az ikont és hozzárendeled a programot, akkor bármekkora lehet :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#66480) #79335424 válasza zeon.hu (#66479) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem segít ezen a problémán.

(#66481) Schizoka válasza Baku (#66395) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi de nem erre gondoltam.
olyan progira ami a közelségérzékelőt használja ha csörög a teló akkor a fülemhez emelem vagy a közelségérzékelőre rakom az ujjam és felveszi a telefont nem magát a hangot.

(#66482) canniball válasza zeon.hu (#66479) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem általában van problémám az ikonok méretével, csak ezek a Min ikonok nagyon kicsik, ezeket kéne nagyítani.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66483) #79335424 válasza Schizoka (#66481) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos van ilyen, de nem értem a működését. Amit leírtál, az egy tokban levő telónál automatikus hívásfogadást eredményez. Nem tűnik praktikusnak.

[ Szerkesztve ]

(#66484) kisspall


kisspall
aktív tag

Hogyan oldható az meg, hogy a böngészőben elindított videót az MX Player játssza le?

(#66485) Schizoka válasza #79335424 (#66483) üzenetére


Schizoka
aktív tag

nem használok tokot nekem bevált ha az asztalon a telefon eleve ott fogom meg és felveszi, ha picit koszosabb a kezem csak a fülemhez rakom a telefont nem kell hozzáérni a kijelzőhöz.szóval nekem pont kell :)
csak véletlen kitörölhettem a pc röl :(

(#66486) ollie válasza teo77 (#66476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem.

(#66484) kisspall: az MX Playerben közvetlenül meg kell adnod a videó URL-jét, és akkor lejátssza. Egyéb esetben a böngészőnek kell támogatnia azt, hogy a videók URL-jeit elküldje egy külső appnak. Kérdéses, hogy van-e ilyen egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

***

(#66487) #79335424 válasza Schizoka (#66485) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán a ProXimityTalk?

(#66488) Schizoka válasza #79335424 (#66487) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszönöm szépen!
ilyen progit kerestem de tuti nem ez volt, ez is jó lesz!
:)

(#66489) Schizoka válasza #79335424 (#66487) üzenetére


Schizoka
aktív tag

közben megtaláltam beugrott a neve:Air Call Accept Free :)
nekem nagyon hasznos program másnak lehet hogy nem jön be.

(#66490) norbert1998 válasza kisspall (#66484) üzenetére


norbert1998
veterán

Attól függ, milyen a forrás. én naponta nézek így, kattintás után egyből behozza a listát. De lehet h böngésző függő is. Nekem delfin van.

(#66491) paolinho


paolinho
őstag

Nem tudom, hogy jó helyen teszem e fel a kérdést, de hátha tudna valaki segíteni.
Arra van valamilyen lehetőség, hogy 4.4.2-es Rom-nál hogyan lehet csak az egyik képernyőre kihelyezni a kereső sávot felül? Kérdezhetném úgy is, hogy hogy lehet az alapállásból eltüntetni a keresőt az összes oldalról, mert gondolom, ha a modulok alól raknám vissza, már csak egy képernyőn jelenne meg?

(#66492) #79335424 válasza paolinho (#66491) üzenetére


#79335424
törölt tag

Apex 4.1 és 4.2 alatt el tudja tüntetni. Talán 4.4 -en is működik.

(#66493) atosan válasza paolinho (#66491) üzenetére


atosan
addikt

Google kereső letiltása, ha nem fontos.

Maine coon

(#66494) Baku


Baku
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan óra alkalmazást, ami képes MINDIG látható lenni?
Tehát pl. Olvasás közben látható a szöveg mögött, mint egy vízjel?

(#66495) teo77 válasza ollie (#66486) üzenetére


teo77
őstag

Csak mert azt írta a kolléga.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#66496) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
ismerős s4-e a munkahelyi wifire ugyan tud csatlakozni, de nem megy a net mégsem.
más hálózatokon működik neki, illetve a munkahelyén más eszközök működnek rendesen.
eddig nála is jó volt, két napja lett ilyen.
mi lehet a gond?

#?*@&!

(#66497) darvinya


darvinya
titán

Van olyan Szkennelő app ami tényleg felismeri a karaktereket és módosítható txt, vagy egyéb ismert file-ba berakja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66498) Bozek válasza darvinya (#66497) üzenetére


Bozek
nagyúr

Abby TextGrabber + Translator

Igaz, nem olcsó, de eddig nem volt vele nagyobb gondom. Egy-két hiba becsúszott, de az leginkább azért, mert nem volt mindenhol egyenes a szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#66499) xSide válasza darvinya (#66497) üzenetére


xSide
őstag

Google fordító azonnali képkészítés vagy már meglévő behívásával.
Kijelölt fordítandó szöveg javítható kézzel, ha nem kell akkor csak simán megosztás szövegszerkesztőbe vagy másolás vágólapra.

(#66500) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, olyan android alkalmazást tudtok nekem ajánlani, amivel a gépen az egeret a telefon giroszenzorával tudom vezérelni hatékonyan?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.