Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Flind válasza vadászcsiga (#65400) üzenetére


Flind
senior tag

Nem csinálja ezt. Majd ha lesz időm (mondjuk holnap), csinálok egy screencastot, és feltöltöm ide hogy miről is beszélek.

(#65402) vadászcsiga válasza Flind (#65401) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az a baj hogy ez édes kevés előny, de mindenkinek más a fontos.

(#65403) nastygeek


nastygeek
csendes tag

Melyik a legjobb ingyenes NDS emulàtor?

(#65404) Flind válasza vadászcsiga (#65402) üzenetére


Flind
senior tag

Írtam hogy nekem nem édes kevés, mert naponta 10-15 percet spórolok vele. De ezen kívül is rengeteg funkciója hiányzik nekem Chromeban (pl. normális tördelés, addonok, keyboard helper, clipboard, page-background color, adblock, gestures, sd-moving, download manager, video & image viewer, stb).

(#65405) #79335424 válasza vadászcsiga (#65382) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem nem lehet "megtéríteni", állatbarát maradok. :) Dolphin és Firefox Beta fan.

(#65406) Tav-Csoves válasza Deck (#65315) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm!

(#65407) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

ÚJ alkalmazás a facebooktól. A csoportokat gyüjti össze egy csokorba! Itt lehet letölteni.

(#65408) LonGleY válasza Tav-Csoves (#65407) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak szerintem szánalom? Lehetne egy olyan is, ami csak a közeli ismerősökkel történő kapcsolattartásra való, egy másik meg hogy a Youtube-videókat lejátssza a hírfolyamból...

[ Szerkesztve ]

(#65409) darvinya válasza Flind (#65399) üzenetére


darvinya
titán

Opera (Mobile/Classic) is cache-li az oldalakat.

(#65395) petipetya

GNote már rég tudta ezeket, sőt jobb mint a Keep -er.

(#65376) Xiawave

Alapból így csinálja.
X× elrontott minta után bizt. kérdés/PIN, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65410) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó appot, amivel lehet monitorozni a gsm hálózat szintjét? Néha vannak leszakadásaim és ezt szeretném vizsgálni, hogy kb. mikor történnek.

Előre is köszönném a segítséget :R

(#65411) siofok


siofok
őstag

Én a Cm browsert használom eggy ideje,szerintem megér eggy próbát,nekem bejött!

OnePlus nord 2t

(#65412) Bferibörs válasza siofok (#65411) üzenetére


Bferibörs
addikt

Megnézném de az eszközeim nem támogatják :-(

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#65413) air válasza Jim74 (#65410) üzenetére


air
nagyúr

A netmonitor szóra rákerestél már a Play-en?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65414) galaxys80


galaxys80
veterán

Ez a Greenify (fizetős verzió+ xposed) valahogy nem működik nekem tökéletesen FB-al és messengerrel.
Hibernálja ugyan és fel is éleszti mikor üzenet jön. Csakhogy, ha nem nézem meg egyből az üzenetet, akkor pár perc múlva újra hibernál és el is tűnik az értesítés a status barból.
Ez normális így?

(#65415) vadászcsiga válasza Bferibörs (#65412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne bánd nem nagy szám, én egy nap múlva töröltem

(#65416) Jim74 válasza air (#65413) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erre pont nem :DDD, pedig triviális lett volna. Köszönöm, megnézem :R

Azt hittem, hogy van jól bevált alkalmazás, akkor már valaki kipróbált.

[ Szerkesztve ]

(#65417) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudnátok billentyűzetet ajánlani, amiben
- be tudok állítani osztott és kompakt elrendezést,
- kikapcsolhatók a javaslatok,
- elérhető az összes (jobbra- ill. balra dőlő) ékezetes karakter,
- teljes emoji-támogatással bír 4.2 alatt is,
- ingyenes vagy megvehető a Playen kívülről is -pl. PayPallal.

Amiket eddig próbáltam:
- AnySoft Keyboard: nincs teljes emoji támogatás,
- Kii Keyboard: nincs kompakt elrendezés,
- SwiftKey: nem kapcsolhatók ki a javaslatok, nem érhetőek el a balra dőlő (SMS-kompatibilis) ékezetek,
- Google Keyboard: nincs kompakt elrendezés, nincs teljes emoji támogatás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#65418) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás, amivel a számítógépen megosztott mkv fájlt le tudom tableten lejátszani? Természetesen azonos hálózaton vannak az eszközök.

BubbleUPnP leírásában van egy ilyen sor:

"play media to your Android device from other devices (renderer functionality)"

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#65419) Bozek válasza air (#65380) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amit Te linkeltél az a zselés portugál. Oda is van írva, hogy CR. :D

(#65420) ollie válasza z123456789 (#65381) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

google play?

(#65418) Sequadon: az sem mindegy, hogy mekkora az mkv bitrate-je, mert wifin igencsak akadozhat.

[ Szerkesztve ]

***

(#65421) asdasdasd válasza Sequadon (#65418) üzenetére


asdasdasd
tag

Total Commander + LAN plugin
+ MX Player

(#65422) Sequadon válasza asdasdasd (#65421) üzenetére


Sequadon
tag

Köszi, tehát létezik rá megoldás. És ez a gyakorlatban hogyan működik? TC-ben elérem a gépem megosztott mappáját, rábökök és lejátszom MX Player-el? Semmi media server?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#65423) #79335424 válasza Sequadon (#65422) üzenetére


#79335424
törölt tag

Töbféle szervertípussal és többféle csatolási móddal is meg lehet oldani. Másképp kell kezelni egy SMB és egy webszervert, más egy Lan és egy CIFS csatolás. De kb. úgy működnek, ahogy leírtad.

(#65424) Bozek válasza #79335424 (#65423) üzenetére


Bozek
nagyúr

A legjobb egyébként erre a célra a DLNA lenne. Bár nem konkrétan erre a célra való, de a DVBViewer is tudja ezt. Tegnap arról nyomtam a meccset tovább este. Igaz, az TV volt, de be lehet állítani videó és zenemappákat is benne.

[ Szerkesztve ]

(#65425) raziel01 válasza galaxys80 (#65414) üzenetére


raziel01
veterán

Beállításokban van olyan, hogy értesítések megtartása.

(#65426) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Ingyenes a Monument Valley az Amazonon. [link]

[ Szerkesztve ]

(#65427) contaxg válasza Illusion1010 (#65426) üzenetére


contaxg
veterán

done :D :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#65428) LonGleY


LonGleY
veterán

Na, tessék, lett megosztás a Keep-ben, így már van /jegyzet is közösködési lehetőség. Már csak átlátszó hátterű widget kéne, és mondhatni kész az app.

[ Szerkesztve ]

(#65429) bogil99 válasza #07400704 (#65356) üzenetére


bogil99
aktív tag

Köszönöm!
Kipróbáltam, sajnos ez is "húzza" a hangot lejátszáskor, bármivel játszom le.

(#65359) Siriusb
Sajnos ugyanaz mint az előző. :(

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#65430) Brett001 válasza vadászcsiga (#65402) üzenetére


Brett001
aktív tag

Bizony mindenkinek más a fontos. Én is UC Browsert használok, nekem nagyon bejött. Nálam ui. fontos a normális zoom tördelés. Sajnos nekem már van "öregszem"-em, közelre rosszul látok, olvasó szemüveget kell használnom. De szemüveg ide vagy oda, még így is soxor túl kicsik bizonyos weboldalak betűi. És sokszor használom a zoomot. Nos a Chrome nem tördel zoom alapon, ahogy a Firefox sem (ráadásul amennyire szeretem PC-n anyirra rühellem andrioidon, és még lassú is :( ) A Dolphin tördel zoomot, de vannak ugye oldalak amin tiltva van a zoom. (pl. itt a prohardver fórumon is) A UC Browserben felül lehet birálni a tiltást, (force webpages zoom), a Dolphinban nem. Bár a Dolphint gyorsabbnak érzem az UC-nál, de az UC a zoom miatt nálam abszolút befutó, jól cachel, van flash támogatás alapból; szóval: :R Ja a cuccom: Nexus 7 2013 tablet.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#65431) Edi77 válasza LonGleY (#65428) üzenetére


Edi77
őstag

Meg egy lock rá, az is fontos lenne

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#65432) andatti


andatti
senior tag

Lehet, hogy ez sem szaktopic... de hátha...
Felfedeztem, hogy az airdroid appban van hotspot lehetőség. (Mostanában ez lett a mániám, főleg, hogy lett egy 7 colos táblagépem, és annak tükrében már nem túl nyerő a 3,5 colos okostelón nézelődni...) Szóval akkor így (ezzel az appal) bármely androidos telo hotspottá tehető? /Az idézett 3,5-es teló Samu pocket neonál bejött, mivel abban alapból nem találtam hotspot-ot és simán átadta a jelet a tabletnek.../

Akarok egy új okostelót venni, s ennek tükrében már akár 4,5 telo is szóba jöhet... :-)

Szóval az eredeti kérdés, hogy mi újság hotspot ügyben, mert androidos op rendszertől függetlenül egy csomó teló nem tudja, és én csodálkozom, hogy egy (ingyenesen) telepített app máris megoldaná a problémát. De biztos a tudatlanságom miatt vagyok értetlen...

(#65433) Illusion1010 válasza andatti (#65432) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Szerintem a legtöbb telefon alapból tudja ezt. Legalábbis még nem találkoztam olyannal ami nem. Esetleg a nagyon alsó kategóriás telókról tudnám elképzelni, hogy kispórolják belőle a normális wifi modult.

[ Szerkesztve ]

(#65434) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok!
Az megoldható valahogyan, hogy egy telefont távolból visszaállítani alapra? Egy barátom éppen felmondott a munkahelyén és a céges telefont visszavették tőle. A gmail és facebook adatai, telefonszámai és sms-ei pedig benne maradtak. Vissza szeretné állítani alapra a telefont, hogy illetéktelenek ne használják, de a telefont már nem adják neki oda, hogy megcsinálja.
Valahogyan megoldható e a reset a távolból?

(#65435) rgeorge válasza Probert75 (#65434) üzenetére


rgeorge
addikt

Android Eszközkezelő.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#65436) Illusion1010 válasza Probert75 (#65434) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ha van net a telefonon, be van jelentkezve a fiókjával, és engedélyezve van az android eszközkezelő, akkor van.

Előző hozzászólásban ott a link.

[ Szerkesztve ]

(#65437) Probert75


Probert75
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek! :R
Elmondtam neki a lehetőséget. Remélem a telefonon be van kapcsol minden ami a törléshez szükséges.

(#65438) ollie válasza Probert75 (#65434) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És gondolod, hogy ott az infósok nem resetelik rögtön a telefont?

***

(#65439) Probert75 válasza ollie (#65438) üzenetére


Probert75
addikt

Nem hiszem, mert a nem magán telefonszámok miatt nem adják neki oda, hogy nehogy le tudja törölni.
Az ő által megszerzett ügyfelek számai kellenek nekik. Bunkók voltak és haverom meg nem szeretné, ha használnák a számokat.

[ Szerkesztve ]

(#65440) andatti válasza Illusion1010 (#65433) üzenetére


andatti
senior tag

Közben megnéztem a pocket neo paramétereit-adatait. Valóban ott van, hogy tudja a hotspot-ot, így ebben semmi újdonság nincs, csak az a kérdés, hogy a beállításokban ezt miért nem találtam meg, hiszen egy külön app kellett hozzá (airdroid) ami felajánlotta... és tudom, hogy sok teló tudja, de leírásnál nem soknál szokott odaírva lenni, én meg Ázsiából rendelnék telefont, ott meg aztán pláne nem a szöveghűségről híresek... (ergó sokszor nem az van odaírva, ami a valóság, vagy nem úgy, hanem kicsit kozmetikázva...) Így nem lesz egyszerű készüléket választani...

(#65441) Illusion1010 válasza andatti (#65440) üzenetére


Illusion1010
senior tag

[link] A Vodafone szerint ott van az gyárilag is. Mivel elég jól illusztrálták is a helpet, én elhiszem nekik :)

[ Szerkesztve ]

(#65442) Bozek válasza Illusion1010 (#65441) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az azért elég vicces, hogy a Vodafone a csomagjainak legalább a 90%-ában tiltja a Tethering-et, közben meg ott a segítség az oldalukon, hogy hogyan használd. :)

(#65443) ollie válasza andatti (#65440) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig ott van a beállításokban.

***

(#65444) Bozek válasza Probert75 (#65439) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Mielőtt felmondott, tudhatta volna, hogy vissza kell adnia a céges telefont, tehát már előtte törölni kellett volna belőle az adatokat.
2. A szerződésben szokott lenni olyan pont, hogy minden a munka alatt megszerzett információ a cég tulajdona, szóval még meg is ütheti a bokáját.

[ Szerkesztve ]

(#65445) Probert75 válasza Bozek (#65444) üzenetére


Probert75
addikt

Közös megegyezéssel jött el és nagyon hirtelen. Így nem volt alkalma megtenni a szükséges lépéseket a telóban. Ha a szerződésében volt ilyen kitétel, akkor a következményeivel foglalkozzon ő. Én csak adtam neki általatok javasolt lehetőséget.

(#65446) kovacs65 válasza Brett001 (#65430) üzenetére


kovacs65
senior tag

Az Opera is tudja ezt a zoomot. Ezen az oldalon is.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#65447) galaxys80 válasza raziel01 (#65425) üzenetére


galaxys80
veterán

Bepipáltam azt is. Viszont,ha fél vagy 1 órán át nem nézek rá a telefonra, akkor utána törlődik a statusbarról az értesítés. Ez így nem igazán okés.

(#65448) imis


imis
senior tag

egy kis segítséget kérnék :R ,

Play-en fizettem egy alkalmazást (Dashcam) ami működik is, de ha nincs wifi, akor kb 2 óra után kiírja, hogy "UNAVAILABLE" , hazaérek lát wifit újra jó lesz.
a fejlesztő szerint valami törli a play-nek a cache-t, mert net nélkül is működnie kellene, de nem találok erre semmi beállítást.
It should work without internet. You only need to be online while
making a purchase.
The 'Google Play' and 'Google Play Services' apps manage purchases.
Make sure these are up to date. Don't use 'clear cache' on these apps
as they hold the information required to check purchase information
while offline.

[ Szerkesztve ]

(#65449) vadászcsiga válasza Brett001 (#65430) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na ezért jó hogy ennyi böngésző van, én pl ki nem állhatom ezt a zoom tördelést, elsők között van amit kikapcsolok. Chrome-ot azért szeretem mert szinte az én igényeimnek fejlesztik kivéve amikor bugos.

[ Szerkesztve ]

(#65450) robagp válasza catroot (#65339) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Azt viszont még mindig nem tudom, hogy kell beállítani, hogy a másik eszközre NE töltse le amiket szinkronizálok. Csak töltse fel, de le NE!
Mert a tabletemen most azzal telik be a memória, hogy a telefonnal készített fotóimat letöltögeti felhőből rá.
Sehol s találom hol kell kikapcsolni.
Viszont a tablettel készített képeket is szeretném, ha fel dobná felhőbe!
Tehát le ne, csak fel!

Még egy problémám akadt:
A tableten valamit elállíthattam, mert most a szinkronizálási felhőn egy lakat van, és nem tölti fel.
Hurrá! Imádom mikor xarrá bonyolítják!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.