Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) saphancs válasza Siriusb (#65800) üzenetére


saphancs
aktív tag

Ez is sony, m2. Nem.igazán tudom minek, mihez van köze, de 4.4-en nincs használható root, csak bootloader nyitással. Várom az 1klikkes megoldást. De lehet lassan elkap a harcigőz, és visszalépek 4.3-ra. Xposed, rootexplore, az általad ajánlott progi stb... kell a root naaa

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#65802) Siriusb válasza saphancs (#65801) üzenetére


Siriusb
veterán

4.4-ből csak főzött ROM-ot raktam fel, azok pedig alapból tartalmazzák a root-ot.

(#65803) air válasza Siriusb (#65800) üzenetére


air
nagyúr

Eddigi olvasmányaim alapján - főleg itt a MA-n - a HTC-knél szokott BL nyitás kelleni a root-hoz.
Sony-n biztosan nem kell. De vannak olyan gyári romok, amiket nem lehet simán root-olni. Van, hogy egy kernel csere is elég, de van, hogy még úgy sem megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65804) #79335424 válasza Siriusb (#65798) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kézzel ok. De ha már automatizál, akkor némíthatja is. Tudod, a Robot mutatja, ha egy művelethez root kell. A némításnál nálam nem jelzi. Lehet, hogy azért, mert én csak 4.2.x -en vagyok? 4.4 -en kell root a némításhoz?

(#65805) saphancs válasza Siriusb (#65802) üzenetére


saphancs
aktív tag

M2-re az sincs, szinte semmi. Nem egy hack teló az tuti, de samu s2 után úgy gondoltam, egy életre kiheggesztettem magam, de azért , hogy root se lesz azt én se gondoltam volna :D Mégegyszer köszi a segítséged, annyira egyszerű és jó megoldás, hogy soha nem jutott volna eszembe..

Higgyétek el, ha megbízható, jó megoldás lenne a rootra tudnék róla. De persze, ha valakinek a tarsolyában van a megoldás be tartsa magánban ;)

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#65806) saphancs válasza #79335424 (#65804) üzenetére


saphancs
aktív tag

Ha jól értem akkor robottal megoldható ez root nélkül, whitelistel együtt? Ha igen tudsz benne segíteni?

Bocs az új hszért, lejárt a szerkesztési idő.

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#65807) Siriusb válasza air (#65803) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet megköveztek, de nekem sokszor olyan Windows érzésem van az Androidtól. Vagy 5 éve csak linux-ot használok, s hozzá vagyok szokva a nagy szabadsághoz, ezért mindig visszás érzést kelt bennem, hogy alapból nem fér hozzá az ember a rendszergazdai jogosultsági szinthez.

(#65804) Somatom
Nem tudom, mennyire akar automatizálni, de azért be akartam dobni az e-robotot is, hadd terjedjen. :)

(#65805) saphancs
Ránéztem az xda-n, tényleg bl nyitás kell hozzá. Maradjunk abban, hogy maradok a PC-re szánt linux-nál, nem értem én ezt az Androidot. :)

Somatom javaslatán is érdemes elgondolkodni, s esetleg e-robottal megoldanod. Automatikusan le tudnÁd némítani a telefont (nem kell hozzá root), majd visszaállítani, miközben a néma üzemmódot ideiglenesen fel tudod oldani, ha egy megadott számról jön hívás.
Annyi a hátránya, hogy kicsit ismerkedni kell pl. az e-robottal, de szvsz megéri, mert hihetetlen távlatokat nyit meg előtted (különösen root-tal).

(#65808) air válasza Siriusb (#65807) üzenetére


air
nagyúr

Ez pont, hogy a nem elég jól képzett júzerek miatt van. A rendszer védi saját magát és a felhasználót is a felhasználótól. :D

"Lehet megköveztek, de nekem sokszor olyan Windows érzésem van az Androidtól."
Kíváncsi lennék, milyen érzésed lenne WP-tól? ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65809) #79335424 válasza saphancs (#65806) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK, mára befejeztem. Egymás után, már a második topikban hibázok. Sorry! Leesett a tantusz, hogy a csengőhang trükközés nem a némítás miatt kell, hanem a whitelist miatt. Ettől függetlenül persze automatizálható Robottal, csak a némítás helyett, az alapértelmezett csengőhang megváltoztatását kell alkalmazni. Sztem ez nem fog segítséget igényelni. Ha meglátod a Robot kezelőfelületét, akkor adni fogja magát, hogy mit kell tenned. De ha mégsem, akkor természetesen segítek (segítünk).

[ Szerkesztve ]

(#65810) Siriusb válasza air (#65808) üzenetére


Siriusb
veterán

Mondjuk megesik, hogy a win-ről linuxra tért user egyből azon kesereg, miért kell jelszót beírnia bizonyos műveleteknél. El kell telnie egy kis időnek, amire megértik, a root nem arra való, hogy mindent azzal futtass, az átlag számítógép használathoz nincs rá szükség.

WP-ről annyit, hogy először Nokai Lumiában gondolkoztam az offline navi miatt, de megnéztem egy videót róla, s felkavarodott a gyomrom... Pedig a régi világ telefonjai közül mindig a Nokiára esküdtem, de a csempék maradjanak a fürdőszobában. ;]

(#65811) #79335424 válasza Siriusb (#65810) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy milyen Linux. Pl. a Puppy egy felhasználós. Alapértelmezetten rootként vagy bejelentkezve.

[ Szerkesztve ]

(#65812) Siriusb válasza #79335424 (#65811) üzenetére


Siriusb
veterán

Multi-user Puppy Version
Pizzasgood made a multi-user version of Puppy 4.21 :P

[link]

Mondjuk nem látom át, mi értelme van root-tal belépni, hiszen komoly biztonsági kockázat is egyben, de ez a szép a linuxban, azt csinálsz, amit akarsz.
S azért azt is tegyük hozzá, hogy a Puppy a kivétel...

(#65813) Baku válasza #79335424 (#65793) üzenetére


Baku
aktív tag

A TVGO-nak nálam van fekvő nézete tabon. (Csak sajnos a műsort nem tudom nézni, mert rootolt a tab...)

(#65814) air válasza Siriusb (#65810) üzenetére


air
nagyúr

A Nokia navi fertőz már Androidon is. ;]
Bár azt még nem sikerült megértenem, hogy egy átlag naviban 30-40-100MB körül mozog a magyar térkép, ami a Here-ben 350MB. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65815) raziel01 válasza Baku (#65813) üzenetére


raziel01
veterán

Xposed+Rootcloak

(#65816) #79335424 válasza Siriusb (#65812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, igaz, nem részleteztem. Valóban van multiuseres Pupplet. De általában a Puppy valóban kivétel, másképp működik, mint a legtöbb Linux disztró. Inkább egy virtuális gép működéséhez hasonlítható. Gondolom, ezért is vagy alapból root. Nem tudsz nagyot hibázni, bármikor újraindulhatsz alapról, vagy bármelyik mentett állapotról.

(#65817) #79335424 válasza Baku (#65813) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ez hasznos infó volt. MiniPC -n ezek az alkalmazások nálam is fekvők, csak azt nem tudtam, hogy azért, mert Tab nézetet használ, vagy azért, mert a miniPC -k kikényszerítik a fekvő nézetet, mivel az álló nem lenne nyerő. Szar lenne forgatni a tévét. :)

(#65818) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok!
Kaptam a cégtől egy dual sim telefont (Navon Mizu 400), tudnátok ajánlani egy átlátható telefonkönyvet?
Esetleg olyan lenne, hogy ne egybe legyen ömlesztve a kettő fiókom (céges ês saját) számai, tehát kettő telefonkönyves program?
Köszönöm!

(#65819) xSide válasza saphancs (#65799) üzenetére


xSide
őstag

4.4...?
Hívásbeállításoknál nincs ilyen opciód?Nálam 2 féle is van. Csendes mód, hívás elutasítás...
Ugyan erre használom, mint amire neked kellene ;)

(#65820) darvinya válasza NoMagix (#65818) üzenetére


darvinya
titán

Csoportokba sorolni őket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65821) NoMagix válasza darvinya (#65820) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm, megpróbálom! :R

(#65822) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Tudok valahogy fiókot törölni? Csak egy fiók van beállítva, kitkat és nincs olyan opció hogyfiók törlése. Valami megoldás a reset-en kívül? ( van olyan rendszerű droidos készülék itthon amin van fiók törlése gomb, ezen nincs)

(#65823) #79335424 válasza mexel (#65822) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hivatalosan nem lehet adatvesztés nélkül. De Root -tal megoldható (legalábbis 4.2 -n működött).

(#65824) ollie válasza mexel (#65822) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán úgy, hogy:

Accounts menu
account kiválasztása
account kiválasztása mégegyszer(!) -> itt lehet állítani, hogy mit szinkronizáljon
itt a menü gomb (3 pont) és abban vagy egy remove account

Ez lollipopra (gyári, google rom) igaz, de emlékeim szerint kitkaten is így ment.

[ Szerkesztve ]

***

(#65825) #79335424 válasza ollie (#65824) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én Samumon az egyenlő a resettel.

(#65826) ignisz válasza ollie (#65824) üzenetére


ignisz
senior tag

Kitkaton is.Most néztem.

(#65827) Bozek válasza #79335424 (#65825) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sony-n törli az account-ot minden gond nélkül, szóval ez megint Samu hülyeség lehet.

(#65828) ollie válasza #79335424 (#65825) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes. A telepített appok sem maradnak meg? Nexuson csak a felhasználó specifikus adatok törlődnek, tehát a contactok, emailek, stb.

***

(#65829) #79335424 válasza ollie (#65828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy teszt miatt most nem nyomok rá a törlésre, de úgy emlékszem, hogy az alapértelmezett fiók törlésekor dob egy figyelmeztető ablakot, hogy ezzel mindent törlök.

(#65830) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Használja valaki az LMT launchert PIE előhívásra? Hogy lehet beállítani hogy alulról jöjjön elő illetve az érzékenységét? És hogy ne jelenjen meg az értesítési sáv ban az ikonja?Válaszokat köszönöm.

(#65831) cintula187 válasza beg (#65731) üzenetére


cintula187
addikt

Így is eldobja és most már nem csak az otthoni wifin, hanem a cégnél is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#65832) Baku válasza #79335424 (#65817) üzenetére


Baku
aktív tag

Valaki - ha nagyon szépen megkérem - megtenné nekem, hogy privátba
leírná (jó szájbarágósan, mint egy hülye gyereknek, lépésről lépésre),
hogy hogyan kell megcsinálni amikor rootolva van a tablet,
de én becsapom a finnyás appot, hogy "dehogyis rootolt!" ... ???
Nagyon köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#65833) air válasza Baku (#65832) üzenetére


air
nagyúr

Xposed keretrendszer installer telepítés
Xposed installer indítás
Keretrendszer telepítés
Eszköz újraindítás
Xposed installer indítás
Letöltések között RootCloak megkeresése, telepítése
Modulok közt RootCloak engedélyezése
Eszköz újraindítás
Örülés

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65834) Baku válasza air (#65833) üzenetére


Baku
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R
Mentettem.... :DD

(#65835) #79335424 válasza air (#65833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kimaradt egy lépés. A RootCloak -ban ki kell választani az átverendő alkalmazást.

(#65836) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat. Sajnos a gyári alap kitkaton nem enged account törlést a rendszer. :(((
A Huawei EMUI-ban simán van törlés gomb is. Nem tudom a google miért ragaszkodik ilyen betegesen ehhez.

Ha már itt vagyok akkor még egy kérdés: kb 1 hónapja olvastam egy cikket egy appról, de elfelejtettem a nevét. A lényeg, hogy egyik készülékről a másikra át lehet menteni játékállásokat, app beállításokat. ( nem titanium backup szerű, nem a komplett programot mentette, csak a beállításokat vagy játékállásokat.)
Nem tudja valaki mi lehet ez a program?

(#65837) hati válasza #79335424 (#65835) üzenetére


hati
addikt

És vagy megy vagy nem. Azért nem árt tudni, hogy messze nem 100%-os. :(

(#65838) #79335424 válasza hati (#65837) üzenetére


#79335424
törölt tag

Három droidomon van beállítva és mindhármon megy a TVGO.

(#65839) ollie válasza mexel (#65836) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a gyári lollipopban (nexus 5) van account törlés, szóval nem a google ragaszkodik hozzá.

***

(#65840) hati válasza #79335424 (#65838) üzenetére


hati
addikt

Nem a TVGO-ra értettem, hanem általánosan, miszerint sok-sok alkalmazást nem lehet vele átverni, mert továbbra is detektálják a rootolást.

(#65841) mexel válasza ollie (#65839) üzenetére


mexel
veterán

Valahol olvastam hogy a régebbi romokban nem engedték. De végül is lényegtelen :) Ezen kívül is sok mindenhez ragaszkodnak. Félreértés ne essék semmi bajom a céggel, csak nagyon ragaszkodóak :)

(#65842) #79335424 válasza hati (#65840) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az lehet. De szerencsére Bakunak konkrétan a TVGO -hoz kellett.

(#65843) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Rootolt CM11-re keresek egy olyan backup alkalmazást, ami nem csak az appokat, meg a wifi jelszavaim menti, hanem a Settings-ben elérhető összes beállítást. Azt látom, hogy a gugliba ezek nem mentődnek. Van valami ilyesmi? Vagy manuálisan mit kellene ideoda másolgatni, hogy ezek megmaradjanak?

Üdv

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#65844) hillman


hillman
újonc

Sziasztok,
még teljesen kezdő vagyok androidos témákban, ezért kérnék tanácsot.
Alig vagy ritkán használt appokat szeretném, ha nem indulnának el, csak akkor, amikor használni akarom őket. Témába beleolvasva, úgy látom, a Greenify lehetne a legegyszerűbb megoldás, főleg rootolás nélkül (amibe én bele sem mernék kezdeni mert csak kárt okoznék). Legalapvetőbb gondnak látom, hogy a Greenify azt írja ki, hogy "Hibernálás (nincs auto hibernálás)" Így a kiválasztott appokat nem tudom elmenteni, hogy hibernálja őket.
Két táblagépen szeretném használni, egy 8"-os Prestigio Multipadon illetve egy frissen beszerzett, márkás Kiano Intelect 10 3G fedőnevű szintén tableten.
Segítő jellegű tanácsot megköszönnék: Laci

(#65845) Aethelstone válasza Aethelstone (#65843) üzenetére


Aethelstone
addikt

Közben a Titanium Backup ugy néz ki, hogy jó lesz :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#65846) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok . Telenor Mytv alkalmazás van tabletre? Elementen nekem nem megy.....

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#65847) norbert1998 válasza whiskeys (#65846) üzenetére


norbert1998
veterán

apk-ból próbáltad már rakni?

(#65848) Mzombi


Mzombi
aktív tag

Lollipopsokonál aki használ whatsapp-t, megjelenik mindig az értesítés az új üzenetekről? nekem csak akkor, ha belépek az app-ba :/

Facebook appnál hogyan (hol) lehet beállítani, hogy ne mindent az app-ban akarjon megnyitni, hanem mindent a helyén (youtube-t a youtube app-ban, cikkeket a böngészőben, stb)?

Másnál is van olyan, hogy FB Messenger app-ban küldenek egy linket, amikor próbálom megnyitni, akkor a böngészőt hozza elő és nem a FB-app-t?

(#65849) csadi0011


csadi0011
őstag

Ha megadom a bankkártyámat, hogy tudjak vásárolni playen utána azt le tudom venni? Tehát megadom csak egy hétvégére mondjuk, hogy megvegyem ami kell mert amúgy nem szoktam vásárolni.

(#65850) mttssz válasza csadi0011 (#65849) üzenetére


mttssz
senior tag

Leválaszthatod elvileg, de miért akarod ennyire hogy ne legyen kártyád ott?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.