Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) kovisoft válasza fdisk (#65243) üzenetére


kovisoft
őstag

A DHCP összideje elég magas nálad, ennek lehet az az oka, hogy pl. wifit használsz és dinamikus IP cím kiosztás van a routeren. Megoldás lehet statikus IP cím használata.

Az AlarmManager-t meg egy csomó alkalmazás is használja, amikor felhúznak maguknak egy "ébresztőt". Ilyen értelemben tehát nem maga a rendszer ébreszt sokat, hanem a különböző appok. Ha van root, akkor egy terminál emulátorban a dumpsys alarm paranccsal kaphatsz egy részletes listát az egyes alkalmazások alarmjairól (kell előtte egy su parancs is).

(#65252) aizen92


aizen92
addikt

Digical+ nincs art support. :W
Kéne egy olyan naptár alkalmazás, aminek a widgetje tud havi megjelenítést és a napoknál fel van sorolva az aktuális teendő, rövid leírás a nevével.
Lehetőség szerint átlátszóság a widgetben.

Fizetős is jöhet :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#65253) csadi0011


csadi0011
őstag

Pushbullet alkalmazásban valaki próbálta már a 2 android eszköz közötti értesítés közvetítést? Vagy hogy mondjam. Nekem valamiért nem küldi.

(#65254) #79335424 válasza kovisoft (#65251) üzenetére


#79335424
törölt tag

Végre nem csak én beszélek "kínai kockául" a topikban. :D

(#65255) air válasza Baku (#65247) üzenetére


air
nagyúr

[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65256) Baku válasza #50751744 (#65250) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, hogy ránézett.
Nálam is hol azt írja, hogy az országomban nem elérhető,
(Amin fel sem akadtam, mert Fr. o. ban vagyok),
Vagy hogy egyik eszközömmel sem kompatibilis. ..
Kicsit X - akták nekem....

Köszönöm air, de sajnos így sem megy.... :-(

[ Szerkesztve ]

(#65257) Kakumix válasza kovisoft (#65251) üzenetére


Kakumix
senior tag

Beírtam a parancsot, de lehet ebből egyszerűen kinyerni infót? Mert nekem egy laza 2100 soros kimenetet generált, ami nem igazán az amire számítottam :)

Legyen szép napod!

(#65258) punky10 válasza aizen92 (#65252) üzenetére


punky10
addikt

Nekem is ez volt az egyik kikötés(a másik a widgetek "szerkeszthetősége") és a Calendar+ mellett az CalendarPad felelt meg az elvárásaimnak.

Az Art-rol nincs tapasztalatom, Dalvikon megy... :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#65259) mttssz válasza Baku (#65256) üzenetére


mttssz
senior tag

Ahogy nézem az értékelések közt csupa kínai(?) írásjel, úgyhogy gondolom egyedül arrafelé engedélyezett. Real APK leechert meg lehet még próbálni, hátha leszedi.

(#65260) aizen92 válasza punky10 (#65258) üzenetére


aizen92
addikt

Calendarpad működik arton! Köszönöm!:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#65261) kovisoft válasza Kakumix (#65257) üzenetére


kovisoft
őstag

Valóban sok mindent kiír. A második részében van pl. egy "Alarm Stats" szekció, ahol alkalmazásonként fel van tüntetve, hogy melyiknek mennyi ébresztése volt és mennyi ideig volt ébren (xx ms running, yy wakeups ill. zz alarms). Arra jó lehet, hogy megtaláljuk, ha egy app túl sokat ébreszti a készüléket.

Szerk: vagy lehet a grep paranccsal szükíteni a kiírást, pl.

dumpsys alarm | grep -B 1 -A 5 running

[ Szerkesztve ]

(#65262) air válasza mttssz (#65259) üzenetére


air
nagyúr

Az is csak azt szedi le, ami kompatibilis a készülékeddel, mivel meg kell neki adni a device ID-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65263) mttssz válasza air (#65262) üzenetére


mttssz
senior tag

Viszont ez helyhez volt kötve, azt meg emlékeim szerint lehet állítani benn.

(#65264) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Használ valaki Cerberust? Most próbálgatom, pc-n hova menti a hangfelvételt? Mert a chromeban nyit egy új ablakot, ott játsza le. Később ezt vissza lehet keresni?

Maine coon

(#65265) Vardar válasza Flind (#65244) üzenetére


Vardar
tag

Igazából eléggé el vagyok keseredve :/ A Messengert azért tettem fel, hogy tudjak ingyen telefonálni (a Viber nem nyerte el a tetszésem, nem lehetett vele rendesen hívni - viszont nem is fagyott le). Én lehet optimista vagyok, de nem akarom elhinni, hogy 800 Mhz és 512 mega nem elég ennek az egy szerencsétlen appnak. Nem akarom főzni a telefont, még csak nem is rootoltam. Szóval akkor a telefonnal van a baj, nem az app-al. Köszi a segítséget :)

(#65266) gipsztigris válasza atosan (#65264) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elkezded lejátszani, majd jobb gomb/videó mentése másként. .MP4-ben lehet elmenteni. Alapból szerintem nem tárolja.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#65267) atosan válasza gipsztigris (#65266) üzenetére


atosan
addikt

Értem, kipróbálom, köszi :R

Maine coon

(#65268) MurdR válasza Vardar (#65265) üzenetére


MurdR
veterán

A 800MHz, és az 512 ram elég lenne az appnak, de a rendszer ezt majdnem mind fel is emészti, így nem sok erőforrás marad a többi appnak :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#65269) Vardar válasza MurdR (#65268) üzenetére


Vardar
tag

Csak én mindig ügyeltem arra, hogy ne fusson a háttérbe semmi feleslegesen és ami fut, az se egy erőforrászabáló. De akkor új telefon után nézek, köszi.

(#65270) csipuka válasza LantosBerry8 (#65218) üzenetére


csipuka
senior tag

Elvileg legegyszerubb dolgod akkor van, ha van egy chromecast-od.
4.4.2-tol tamogatott a cast-olas, de csak par eszkozon.
Itt viszont azt irjak, hogy barmilyen eszkozon mukodik csak 4.4.2 legyen minimum, es persze root az kell.
Sajnos meg nem tudtam kiprobalni, de rovidesen be akarok szerezni egy chromecast-ot.
Viszonylag kicsi a kesleltetese, bar jatekhoz tan nem ajanljak.

(#65271) #79335424 válasza csipuka (#65270) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Chromecast tud képernyőtükrözést? Nem csak médiát lehet átküldeni?

Szerk: bocs, előbb írtam, minthogy megnéztem volna a linkeket! :W

[ Szerkesztve ]

(#65272) csipuka válasza #79335424 (#65271) üzenetére


csipuka
senior tag

Jaja, viszi nyar ota.
A gyerek szereti nezegetni a kepeket amit a teloval csinaltunk rola, es olyankor a tv-re tesszuk ki. Jelenleg a bubbleupnp-t hasznaljuk, de az vagy 4-5mp ami elindul. Ennek joval kisebb a kesleltetese.

(#65273) #79335424 válasza csipuka (#65272) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsi vagyok rá. Nekem Rockchipes miniPC -m van, ami támogatja a Wimo -t. Telepítettem a Wimo Sendert az SGS2 -re. Hááát... Wifin nem volt túl parádés az eredmény, pedig egy viszonylag erős, dualband routerem van. Szerencsére a miniPC -t lehet Lanon is csatlakoztatni, amitől sokat rövidültek a késések. A Chromecast -ban viszont csak egy árva, 2,4 -es Wifi van a csatlakozáshoz és a vas sem egy 3188 -as, négy maggal és 2GB ram -mal.

(#65274) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! Nem tudom, miért van az, hogy mikor a rootolt tabomon kilövök pl egy-egy appot az Advanced Task Killer-el, azt még futni látja a Greenify! Nem értem, hogy az app killer miért nem ugyanazon kilövést hajtja végre a rootolt eszközön, mint az, amikor belemegyek a Beállítások/Alkalmazások/Egy adott épp futó apphoz, és nyomok egy "Alkalmazás leállítása" gombot! Van olyan task killer, ami ezt teszi? Nem, nekem nem elég a Greenify! Az sok appot "fulelni" hagy. Nekem viszont vannak olyan appok, amiket szeretnék kilőni teljesen, miután használtam, mivel csak nagyon ritkán használom őket.
Tudjátok erre a válaszokat? Tudtok ilyen alkalmazás kilövőt? Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#65275) aizen92 válasza teo77 (#65274) üzenetére


aizen92
addikt

Nexus 7en totál fölöslegesek az ilyen appok.
Lassan el lehetne felejteni a task killereket.
2gb rammal tökéletesen gazdálkodik az N7'13.
Ezeknek az appoknak ilyen highend cuccon nincs létjogosultsága.
Max greenifyt használj.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#65276) twine válasza csipuka (#65272) üzenetére


twine
addikt

Én imádom a chromecastot ;)
Csak ajánlani tudom,,,szerintem mostanra felnőtt a feladathoz amire kitalálták...
Mikor megvettem elég butácska volt, de pont utána jött pár hétre az a nyári frissítés amit emlegettél...Azóta fergeteges,,,Főleg így ,hogy a droid már alapból támogatja a tükrözést...
Játékok között érdekes, hogy van ami szinte tökéletes,,majdnem apple tv szint...(havernál van és ott tényleg szinte észrevehetetlen a lag,,mondjuk úgy nincs,,,de ebbe ne kössön bele senki plííz...)
és van ami úgy akad mint a fene...de mondjuk ez engem a legkevésbé zavar,,mert nem játszom...
Ellenben szuper telefonról bármit kijátszani vele...

Én itthon vettem valami 10-11 körül...bontatlanul....(akkor volt store-ban 7rugó....)szerintem még az itthoni árát is megéri...

Az meg külön jópont, hogy ha elindítok egy youtube videot, akkor külön szedi az adatot a routertől, és én simán böngészhetem tovább a youtube-ot telefonon, miközben a projektoron meg megy az indított videó....
szóval jó a chromecast :R

(#65277) #79335424 válasza teo77 (#65274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem vmit rosszul csinálsz, mert ennek működnie kéne Greenify -vel. De nem szeretnék belemerülni a részletekbe, mert nem használok Greenify -t. Én E-Robottal tiltom/engedélyezem és indítom az ilyen rakoncátlan alkalmazásokat. A Robot tiltás egyenlő mondjuk egy Titaniumos fagyasztással. Még nem fordult elő, hogy ebből egy alkalmazás "kiszabadult" volna.

(#65278) aizen92 válasza twine (#65276) üzenetére


aizen92
addikt

1080at hogy bírja? Előtölti rendesen?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#65279) Takhanto


Takhanto
őstag

Melyik apk kell nekem ahoz, hogy külső Bill vagy egérrel tudjam használni a tabletet?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#65280) #79335424 válasza Takhanto (#65279) üzenetére


#79335424
törölt tag

Többféleképpen értelmezhető a kérdés. Maga a csatolás a probléma, vagy a helyes karakterkezelés? Milyen bill? USB -vezetékes, USB adapteres, bluetooth adapteres, vagy adapter nélküli bluetoothos?

[ Szerkesztve ]

(#65281) twine válasza aizen92 (#65278) üzenetére


twine
addikt

mivel a projektor amin használom 720p,,,így nem sokat tudok erről elmondani,,,nem szoktam 1080p-t erőltetni mert felesleges...de ha gondolod,amint lesz időm(ma-holnap),,kipróbálom,,,,esetleg bedugom a monitorba... ;)
Amennyire emlékszem nem volt vele nagy gondja....(mikor megvettem próbálgattam mindenhogy)
Legalábbis a Notebook - projektor között a widi kapcsolat sokkal recegősebb....jobban szaggatnak a videók...arra tisztán emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#65282) beg válasza teo77 (#65274) üzenetére


beg
veterán

"Nem, nekem nem elég a Greenify! Az sok appot "fulelni" hagy."

Ezt kifejted nekem bővebben? Mert amit én fagyasztok Greenify-al, az az életben meg nem moccan, míg fel nem engedem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#65283) Takhanto válasza #79335424 (#65280) üzenetére


Takhanto
őstag

Adapter nélküli bluetooth, adapteres is jöhet

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#65284) teo77 válasza beg (#65282) üzenetére


teo77
őstag

Van nem egy olyan GCM-es appom, amiket nem akarom, hogy sasoljanak. Azt akarom, hogy használat után ki tudjam őket lőni egy klikkel.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#65285) beg válasza teo77 (#65284) üzenetére


beg
veterán

Te küldöd vagy te fogadod a cloud message-t? Ha alkalmazás kapja, akkor azt az alkalmazász felveszed a hibernálandó listába greeny-ben. majd kiteszel egy hibernálás parancsikont a képernyőre. Amikor végeztél az appal, rányomsz, fagyi, és az összes listás alkalmazást jegeli. Ha ez rendszeralkalmazás, akkor azt csak a donation verzióval tudod jegelni. Root-al használod? Nálam amit hibernálok vele, az csöndben van, míg el nem indítom. Sehol nem látom aktivitásnak jelét addig.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#65286) air válasza teo77 (#65284) üzenetére


air
nagyúr

Na, akkor rövid válasz a problémádra.
Ha ennyire nem jön be a Greenify, vagy nem tudod-akarod megfelelően beállítani és használni, akkor nincs megoldás a problémádra.
Illetve van egy olyan megoldás, hogy valamilyen automatizáló és a Titanium Backup használatával minden alkalommal teljesen fagyasztod az érintett alkalmazást.
Ezt úgy tudod megoldani, hogy a kezdőképernyőre nem az alkalmazás indító ikonját teszed ki (nem is tudnád, mert TB-vel fagyasztva nem is látszik) hanem egy olyan ikont, ami az automatizálót (Tasker/E-robot) indítja, és az a feladat van benne, hogy olvassza ki az alkalmazást, és indítsa el.
Ha kilépsz az alkalmazásból, akkor pedig az automatizálóval a TB-n keresztül újra fagyasztod.
Ennyi a megoldás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65287) #79335424 válasza Takhanto (#65283) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mit vársz, mi az, ami "jöhet". Amíg nem írod le, hogy pontosan milyen eszközzel, mi a problémád, addig nem tudok (tudunk) segíteni.

Air:
Annyival pontosítanám a leírásod, hogy az automatizáló önállóan tilt/enged, nem a Titaniumon keresztül. Ha a Robotban tiltok, azt Tibi fagyasztottnak mutatja, de a művelethez nincs szükségük egymásra.

(#65288) air válasza #79335424 (#65287) üzenetére


air
nagyúr

Kösz, ezt nem tudtam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65289) teo77 válasza air (#65286) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen! Nektek is Beg, Somatom!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#65290) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok.
Olyat keresnek,hogy mikor lekapcsolom kijelzot,mutassa az idot. Mint pl a lumiakon is van ilyen.
Lenyeg,hogy egyszeru kis alkalmazas legyen,ennel tobbet nem is kell hogy tudjon.
Koszonom szepen :)

(#65291) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Segítségetekre lenne szükségem. Cégen belül pár alkalmazottnak okos telefont szeretnék venni és szeretném tudni hogy mikor kimennek helyszínre akkor meddig vannak ott, illetve mit csinálnak a munkaidejükben.

Erre milyen helymeghatározó programot ajánlotok ami magyar nyelvű és van benne követés opció? (ne csak azt mutassa hogy hol van, hanem hogy merre járt)

Válaszotok előre is köszönöm. :)

(#65292) Takhanto válasza #79335424 (#65287) üzenetére


Takhanto
őstag

A4 tech egérrel, 2,4 ghz-es , annak van pici adaptere

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#65293) fdisk válasza Daemos (#65291) üzenetére


fdisk
őstag

Pl a Cerberus tud ilyet.
PC-ről lehet nézni ki merre jár.
Azt viszont nem tudja, hogy ki mit, mennyi ideig csinál.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#65294) air válasza Sterilzona (#65290) üzenetére


air
nagyúr

Semmi értelme.
Ha lekapcsolod a kijelzőt, nem mutat semmit. Ha mutat, akkor nincs lekapcsolva.
Ha folyamatosan megy a kijelző és a háttérvilágítás, akkor 5-6 órát bír a készülék.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65295) Sterilzona válasza air (#65294) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom :(

(#65296) Richvargas


Richvargas
tag

Erre tud valaki válaszolni?
Köszi.

(#65297) #79335424 válasza Takhanto (#65292) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ok. Akkor a csatolás, érzékelés megy, csak a Magyar karaktereket kéne helyretenni? External Keyboard Helper (esetleg pro).

(#65298) kisspall válasza Richvargas (#65296) üzenetére


kisspall
aktív tag

A Neutron Player például kezel cue-t.

(#65299) Bozek válasza Deck (#65101) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még csúnya dolog, hogy a rangod engedi. :)

Amúgy ha nem seedelsz vissza, akkor idővel a olyan rangod lesz, ami nem engedi. Nálam sajnos így volt, mert elfelejtettem automatikusra állítani a Windows indulásával az uTorrent-et. Azt a 48 órát kibírom, úgyis lassú a feltöltésem, senki nem viszi tőlem a cuccokat. :D

(#65153) MaTMaN: Ezt hol olvastad? Mennek a formázások is, bár a betűméretet nem tudom. De dőlt szöveget például lehet benne állítani, szóval téves a hozzászólásod ezen része.

(#65300) Takhanto válasza #79335424 (#65297) üzenetére


Takhanto
őstag

Nem, apk kéne ami megkeresi az egeret és rácsatlakozik

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.