Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118901) Jakuu válasza ht42 (#118897) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem mindegyik miuin van. Globalban nincs.
Amugy csak le kell huzni az ertesitosavot

(#118902) smithsys


smithsys
aktív tag

Hova siettek srácok? ;) Legalább ilyenkor lassítsatok kicsit!
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#118903) SharpSA válasza Bozek (#118900) üzenetére


SharpSA
veterán

Természetesen nekem, ezt ne kelljen már odaírni. Ha én írok valami véleményt, akkor az szerintem van úgy, és szerintem ez általában mindenkire igaz. Persze vannak a "hittérítők" is... :D
És természetesen tiszteletben tartom azok véleményét, akiknek a T9, flow, swipe és társai nem jönnek be, mert vagy nem próbálta még és fogalma sincs milyen, vagy már megtette és nem érzett rá. Van ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#118904) ht42 válasza Jakuu (#118901) üzenetére


ht42
senior tag

Aha, én Globalon vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#118905) SharpSA válasza smithsys (#118902) üzenetére


SharpSA
veterán

Én nem sietek, hanem haladok... előre... :)

Boldog, Békés, Szeretet teljes Karácsonyt mindenkinek!

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#118906) DS39 válasza SharpSA (#118899) üzenetére


DS39
nagyúr

Én szeretem ezeket a beviteli módokat, de a magyar nyelvhez egyik sem elég okos. (Konkrétan a ragokra és toldalékokra gondolok. A legtöbb nyelvben ezeket külön szavakkal oldják meg, úgy könnyebb dolga van a programnak.)

[ Szerkesztve ]

(#118907) S e t h válasza Bozek (#118900) üzenetére


S e t h
nagyúr

Meg az enyém.
Meg azoké akik látják amikor gépelek.
Persze nem fekszik mindenkinek ez a módszer.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118908) SharpSA válasza DS39 (#118906) üzenetére


SharpSA
veterán

De mind tanítható. Egyszer be kell írni és legközelebb már tudja. Ráadásul szinkronizál mindegyik oda-vissza. Így nincs akadály a használhatóságban. Arról meg nem tehetünk, hogy az angol nyelv olyan buta, amilyen és mindent aköré építenek. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#118909) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok nem tudom hogy ez alkalmazás függő dolog e de nekem nagyon fontos lenne!

irtam egy Sony xperia xa1 cikk alá de nem kaptam választ ha esetleg valaki itt használ ilyen telefont legyen szives segiteni köszönöm! :R

Be másolom az eredeti kérdést.

"Ti milyen headsetet kaptatok hozzá? Én érdekes módon sima 1 gombosat.. amiért kérdezem.
J5 2015 ről váltottam és annak a fülese tudta azt hogy ha valakit utóljára ivtam kétszer gyorsan megnyomtam a fülesen a gombot vissza hivta az utólsó számot. Ezzel meg csak ha hivnak fölvenni és letenni tudom valami ötlet valakinek? Azért lenne fontos mert mozgáskorlátozott vagyok és csak két bottal tudok menni igy sajna ha megyek egyik kezem sem szabad. :)"

mégegyszer köszönöm a segitséget. :)

Boldog Békés Karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#118910) Bozek válasza Apucy01 (#118909) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az nem a fülestől, hanem a telefontól függ. Kérdés, hogy van-e rá külön alkalmazás, mert én csak automatizálót tudok mondani, viszont ott a hívás felvételéhez root kell. Vagy az AutoInput plugin, ami "rányom" helyetted a fogadás gombra.

(#118911) Apucy01 válasza Bozek (#118910) üzenetére


Apucy01
őstag

nem tudom samu ace 1 htc desire 500 és a samu j5 is tudta fura lenne ha ez nem tudná.. De azért köszi :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#118912) lasse001 válasza Apucy01 (#118909) üzenetére


lasse001
senior tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket! Az egygomboshoz jó lenne egy hanghívás program. Én autóban használok ilyent.

(#118913) zsoltzsolt válasza Somatom (#118898) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!
Z-m van, de ez elég húzós, ennyit egyelőre nem ér nekem.

(#118914) Elemental


Elemental
addikt

Ha megvettem a solid explorer classic unlockot, akkor a solid explorer file manager is ki van fizetve? Most feltettem, de nem találok sehol fizetés, vagy vásárlás opciót.

(#118915) Bozek válasza Elemental (#118914) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, a Classic feloldója az újat is feloldja.

(#118916) DS39 válasza lasse001 (#118912) üzenetére


DS39
nagyúr

Csak érdeklődés miatt, a gyári caller app helyett kell ehhez egy másik a Store-ból?
Vagy mire gondoltál?

(#118917) Elemental válasza Bozek (#118915) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#118918) Somatom válasza Bozek (#118910) üzenetére


Somatom
veterán

A hívásfogadáshoz sztem nem kell root. Pontosan erre van kitalálva a HEADSETHOOK utasítás. De, nála nem ez a probléma. Felvenni, letenni tudja, csak az utolsó szám hívása funkció kéne. Automatizálóból tudjuk, hogy három hívásállapot van.
Készenlét.
Csöngés.
Beszéd közben.
Neki az elsőt kell feltételként társítani a gombnyomáshoz, és hívni az utolsó számot. A kérdés az, hogy a rendszer ad-e valamilyen visszajelzést, ha készenlétben megnyomja a gombot. Ha igen, akkor azt már fel lehet használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118919) nyisziati válasza SharpSA (#118908) üzenetére


nyisziati
veterán

Taníthatók a billentyűzetek, de nem eléggé. Én sok és sokfajta ragot (jelet, képzőt) használok, de a Gboard háromra korlátozza a javaslatokat, amiben gyakran nincs benne a képzett szó.
Ez a swipe-os dolog meg furi nekem, pedig a T9-et nagyon szerettem anno, rendkívül gyorsan tudtam vele pötyögni. Ezzel meg nem. Sajna, ha hosszú hsz-t gépelek, akkor marad a PC.

[ Szerkesztve ]

(#118920) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Nem találtam külön témát, így itt kérdeznék. Megvettem a Nova Launcher Prime változatát, de előtte frissítenem kellett a bankkártyámat, ami a legutóbbi vásárlást követően lejárt.

Ez megvolt, de ekkor egyből jött egy 300 forintos pénzlevonás, majd a szoftver megvásárlása után egy 125 forintos levonás.

Maga a launcher 0,99 dollárba került volna, ami olyan 270-280 forint lett volna. Ehelyett 425 forintot fizettem.

Nyilván nem ez a plusz száz forint a lényeg, hanem az elv.

Mi történhetetett esetemben vajon?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#118921) Phülöp válasza KubanitoS (#118920) üzenetére


Phülöp
addikt

Első használatkor szokott lenni egy 1usd próba, a kártya érvényességét tesztelik. Ezt visszakapod.
Szerintem ez történt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118922) Somatom válasza KubanitoS (#118920) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a Google ellenőrizte az új kártyát. Ha ez történt, akkor visszautalja.
Szerk.: lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118923) punky10 válasza KubanitoS (#118920) üzenetére


punky10
addikt

Az első levonás nem csak egy ellenőrző levonás?Lecsekkolja a rendszer,hogy van-e pénz a számlán,ezt később visszakapod.

2-en is megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#118924) Mcrazy válasza Apucy01 (#118909) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

A Macrodroid-ban van olyan lehetőség, hogy hívás indítása - utolsó szám. Eseményként kezeli a Média gomb megnyomását (Headset nyomogomb) -1x-2x-3x- vagy hosszan nyomva. Ja és root nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#118925) Somatom válasza Mcrazy (#118924) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen verzión vagy? A Robotban ez a médiagomb esemény nálam szürke. Ha rábökök, akkor azt írja, hogy Android 5.0 -tól nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118926) Fall-N válasza SharpSA (#118908) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért lenne buta? Digitális írás szempontjából sokkal jobb. Nálunk a magyar nyelvben az érkeztek miatt lassabb pötyögni a karakterek hosszú nyomvatartása miatt. Persze Swype és más billentyűzet ki tudja rakni az ékezetes karaktereket is, de úgy túl zsúfolt lesz. A ragozás meg bonyolít a dolgokon rendesen.

Az egyszerű abc-vel is ugyanúgy ki tudják fejezni magukat, és ne felejtsük el a 12 igeidőt sem!

[ Szerkesztve ]

(#118927) Mcrazy válasza Somatom (#118925) üzenetére


Mcrazy
őstag

6.0.1 van nálam és kipróbáltam 1 gombos Samsung fülhallgatóval. Tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#118928) Somatom válasza Mcrazy (#118927) üzenetére


Somatom
veterán

Megerősítve. Az előbb telepítettem. A Robot után kicsit idegen a felület, de ez egy egyszerű parancs, úgyhogy elboldogultam vele. Valóban működik 7.1.1 alatt olyan telóval és noname, egygombos fülessel, amivel egyébként nem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118929) Mcrazy válasza Somatom (#118928) üzenetére


Mcrazy
őstag

A Robot után kicsit idegen a felület, de ez egy egyszerű parancs, úgyhogy elboldogultam vele.

Látod én pont ezért reklámozom, mert a nálad kevésbé hozzáértők is könnyen meg tudnak barátkozni vele.
.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#118930) Somatom válasza Mcrazy (#118929) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem írtam, hogy jobb. Nem azért boldogultam vele, mert egyszerű, és átlátható, hanem azért, mert tudtam, hogy hogyan kell felépítenem egy parancsot, és hogy ahjoz mit is kell keresnem. Sztem katasztrófa, hogy az események, műveletek és feltételek egyetlen, betürendes listába vannak ömlesztve. Sokkal jobb, átláthatóbb csoportosítva, ahogy a Robotban (és úgy emlékszem, hogy a Tasker -ben is) vannak.
Egyébként írtam már Neked, hogy hasznos lenne egy Macrodroid bemutató írás (akár egy logout blogbejegyzés formájában). Akkor mehetne mögé egy saját topik. Látom a hsz. -eidből, hogy vágod az automatizálást, és a programot is. Tudnál segíteni másoknak, és ezzel a Macrodroidot is népszerűsítenéd. Szinte biztos, hogy nekem is lennének kérdéseim, és a válaszaidban levő infót kár lenne privátba rejteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118931) Mcrazy válasza Somatom (#118930) üzenetére


Mcrazy
őstag

Azt én sem írtam, hogy jobb, sőt inkább azt mondanám, hogy az egyik ebben jobb, a másik abban. Az, hogy mi a katasztrofális, az megint csak ízlések és pofonok. Nekem a Robot katasztrófa, Neked a Md. Nem vagyunk egyformák. Ami pedig a népszerűsítést illeti. Hát nem könnyű. Akik telepítették a Taskert vagy E-Robotot és nem volt sikerélményük, azok a Macrodroidot már ki sem próbálják, mert a "makró" szó hallatán emberfeletti programozási tudást igénylő programra gondolnak. Pedig én pont azt gondolom, hogy a MD egyik erőssége az, hogy könnyű a kezelőfelület és jól átlátható a hozzá nem értők számára is, valamint menet közben meg lehet tanulni azt a keveset, ami szükséges hozzá.

Üdv: Mcrazy

(#118932) Somatom válasza Mcrazy (#118931) üzenetére


Somatom
veterán

Egy biztos. Mindegyik igényel kisebb-nagyobb közösségi supportot. Ha valakinek a Robottal, vagy a Tasker -rel van problémája, akkor van hol kérdeznie. Ezt a lehetőséget a Macrodroidnál is meg kell teremteni, különben veszett persze nyele az ügy. A priviben, egyesével magyarázgatás az totális öngól. Az sem jó, hogy a Robot topikba írogatod a Macrodroidos megoldásokat. Zavaró, szétcseszi a topikot. Ha nem is írsz róla bemutatót, legalább egy topikot nyiss neki!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118933) Bozek válasza Mcrazy (#118931) üzenetére


Bozek
nagyúr

És akkor az AutoMagic-ről még nem is beszéltünk. :D Mondjuk ott nem árt egy kis programozási tudás, ami nekem abban tetszik, az a folyamatábrás megoldás. De az már nem tetszik annyira, hogy egy IF-et úgy kell leprogramozni, nincs rá egyszerű megoldás.

(#118934) Mr Dini válasza Bozek (#118933) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem ismerem a programot annyira, így elképzelhető, hogy másra gondolok, de a Condition objektum nem teljesíti az if feladatát? Pl. az expressionnel tudsz változót is vizsgálni, sőt, reguláris kifejezést is lehet neki adni! :C

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#118935) Mr Dini válasza Mcrazy (#118931) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egyszer, egy fórumtárs javaslatra kipróbáltam az említett automatizálót, de nekem sem volt annyira szimpatikus, hogy mindent ömlesztve látok. Általában tudom mit keresek, így személyes véleményem szerint jobb, ha kategóriákra van lebontva a felület.

Azt nem vitatom, hogy tudott pár igen érdekes dolgot, de sajnos a (Taskeres) komplexebb taskjaimat nem igazán tudtam átültetni MD alapokra.

Egyébként nem Tőled hallom először, hogy a Tasker GUI-ja 'nem könnyű' lehet egy egy user számára. Igazából ízlések és pofonok! Mindenki használja azt, amelyik Neki szimpatikus! :) De érdekelne, hogy miért ez a vélemény. :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#118936) Bozek válasza Mr Dini (#118934) üzenetére


Bozek
nagyúr

De, csak azért ez Tasker-ben egyszerűbb. Az AutoMagic-es expression már nem kezdő szint. :) Az itteni példákból mondjuk az (a--)==0 kifejezéshez már nem árt egy kis programozói tudás.

(#118937) lasse001 válasza DS39 (#118916) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Ezt vettem meg és használom évek óta.
Voice Speed Dial
Jó telefonszámhoz és programhoz is.

(#118938) meko1 válasza Mcrazy (#118931) üzenetére


meko1
tag

macrodroid +1
egyszerűbb(szerintem is),mint a többi említett,hátránya is ezáltal:
ha nem a "kidolgozott" lehetőségekből választasz,furmányosan
kell összeállítanod a "listát" a megoldandó feladat ellátásához

(#118939) Mcrazy válasza Mr Dini (#118935) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Amint én is említettem, minden szokás kérdése. Kinek a Pap, kinek a paplan. :) Én már megszoktam az MD-t és nem is zavar az ömlesztettség, mert a keresőjét használva hamar megtalálom, amit akarok.
Persze ehhez meg kellett ismerni a kifejezéseket, hogy legyen halvány gőze az embernek a kereső használatához.

Azt viszont elhiszem, hogy az "Expert" felhasználóknak nem elégíti minden vágyát, mert hiányosságok lehetnek benne és ezért nem megvalósítható az elképzelés.

(#118938) meko1: ha nem a "kidolgozott" lehetőségekből választasz Ez igaz a többi automatizálóra is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#118940) Mcrazy válasza lasse001 (#118937) üzenetére


Mcrazy
őstag

Jó kis program, én is használom. Nagy hátránya viszont, hogy csak a telefon mikrofonját használja, Bt és Headset-tel sajnos nem működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#118941) lasse001 válasza Mcrazy (#118940) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem működik a kocsim kihangosítójával.

(#118942) Mr Dini válasza Bozek (#118936) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jogos! Szerintem pont ez benne a szép. :) Meg azért ahogy láttam, elég jól dokumentálva van a program.

Egyébként szerintem a graph elrendezés sem pont a kezdő szint, de Tasker után szimpatikus, meg jól átlátható a kész "task".

PS: Én is szorgalmaznám nekik a külön topikot, hogy ne itt kelljen offolni. :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#118943) Somatom válasza Mcrazy (#118939) üzenetére


Somatom
veterán

A MD számomra jelenleg használhatatlan, mert nincs mögötte nyilvános, helyi support. Olyan ember kéne, aki ismeri a Robotot, és meg tudnám tőle kérdezni, hogy ezt, vagy azt hogyan kell "Macrodroidul megfogalmazni". Pl. nem értem a feltételek működését. Robotban külön az eseményekhez, és az egyes műveletekhez is tudok feltételeket adni. Ha egy esemény feltétele nem teljesül, akkor a parancs egyetlen művelete sem indul el. Ha egy művelet feltétele nem teljesül, akkor azt a Robot átugorja és a következő műveletre lép. MD -ben csak annyit látok, hogy feltétel. De, az minek lesz a feltétele? Ne válaszolj itt, ez csak egyetlen példa-kérdés! Programspecifikus, nem ebbe a topikba tartozik. De, akkor hova?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118944) Mcrazy válasza Somatom (#118943) üzenetére


Mcrazy
őstag

Van már neki egy topikja, de még ritkán látogatott, mert kevesen ismerik a programot. Mivel nem vagyok blogger és nem is nagyon értek még egy bemutató írásához sem, ezért egy egyszerű leírást készítettem csak hozzá. Ha gondolod szívesen beszélgethetünk "odaát".

Üdv: Mcrazy

(#118945) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Biztos én vagyok a szellemi fogyatékos de a gugli fotó alkalmazás hogy a fittyfenebe csak a kamera mappát látja ha ramegyek az eszközmappara? - ugyebár ez lenne az ami mutatná a telefonon lévő mappákat...
De neeeem, ő csak a kamera mappat látja...

Azt szeretném hogy az eszközön lévő 10 mappát lássa és azokat mappakent egy az egybe szinkronizálja a felhőbe.

Nekem ez az app totál kezelhetetlen és katyvasz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#118946) Bozek válasza Mr Dini (#118942) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, nekem nem probléma, csak arra gondoltam, hogy a kezdőknek nem biztos, hogy jó választás. :)

Most egy kicsit visszatértem az AutoMagic-hoz, megpróbáltam egy rövidebb Tasker-es cuccot átrakni (a Facebook nem értesít soha rendesen, így a badge alapján jelez a telefon), de az AutoNotification nem úgy működik, ahogy kellene. Tasker-ben ugye a változó a %atbadgecount néven fut, míg AutoMagic-ban {atbadgecount} néven kell rá hivatkozni. Az AutoNotification-be az elsőt beírva üres az egész, a másodikra meg kiírja azt is. Bár lehet, hogy csak én bénáztam el valamit.

(#118947) Apucy01 válasza Mcrazy (#118924) üzenetére


Apucy01
őstag

és ezt honnan tudom megszerezni?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#118948) Bozek válasza Apucy01 (#118947) üzenetére


Bozek
nagyúr

MacroDroid

Itt van egy topik is, hátha segít a beállításban.

(#118949) Bozek válasza Mr Dini (#118942) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, rájöttem, hogy AutoMagic-ben már pilótavizsgás az AutoNotification használata változóval. A Replace variables/modify configuration résznél át kell írni erre a kódot: atbadgecount + "értesítésed van!". Ez így már nem annyira felhasználóbarát, mint Tasker-ben, hogy csak a Text-hez beírom a következőt: %atbadgecount értesítésed van!.

(#118950) Somatom


Somatom
veterán

Beg:
Javaslom, hogy a Macrodroid kerüljön be az összefoglalóba. Van topikja, van, aki ott segíteni tud, és már többször bebizonyosodott, hogy tud megoldást olyan problémára, amire a Robot nem. Sajnos, azt kell mondanom, hogy Tamás elhanyagolja a Robotot, és ez egyre gyakrabban okoz nehézséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.