Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119751) GEPESZ66 válasza bigdady (#119750) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az adathalász oldalak szűrése miatt,ha ilyenre tévednék.

(#119752) Tökimanó válasza Somatom (#119730) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Bocs ! Lehet rosszul fogalmaztam. Megpróbálom leírni másképp. Úgy értem a kérdésem hogy létezik e olyan jelszóval védett alkalmazás amiben nem vesznek el a képeim akkor sem ha valmi gond van a telefonnal. Tehát ha elromlik,ellopják ,stb. Egy másik telefonon ha feltelepítem az adott alkalmazást, jelszó megadása után férjek hozzájuk. Mint pl. a LastPass teszi a jelszavakkal. Ha jól tudom ott sincs gond ha egyik helyről törlöm ,másik eszközön felrakom ,megtartja ami benne van. Remélem így érthetőbb voltam.

(#119753) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Tudtok olyan pdf be szkenelő appot ami egy pdf-be szkeneli az oldalakat nem külön? Vagy tudja egyesíteni egybe őket a végén?

(#119754) rjg válasza bigdady (#119753) üzenetére


rjg
őstag

Írd be a Playen, hogy pdf scanner. Az első helyen lesznek a legnépszerűbbek. Ezek tudják azt, amit szeretnél.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#119755) S e t h válasza bigdady (#119753) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én kipróbáltam párat, az Office Lensnél maradtam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119756) DS39 válasza Tökimanó (#119752) üzenetére


DS39
nagyúr

De nem az alkalmazás tárolja a képet, ott kezdődik a dolog. De ha mondjuk a Google Drive-on vannak a képek akkor az alkalmazás elindítását le tudod védeni jelszóval a legtöbb telefonon.

(#119757) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok tabletre keresek olyan indító alkalmazást ami elforgatja a kezdő képernyőt is. A novába nem találtam ilyen beállítást.

Megoldás számomra az Apex volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#119758) bigdady válasza S e t h (#119755) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz ez tényleg tudja.
Többi csak oldalanként ment.

(#119759) Probert75 válasza dunc (#119757) üzenetére


Probert75
addikt

Nova beállítás/Megjelenítés és működés/Képernyő tájolás/Automatikus forgatás.

(#119760) dunc válasza Probert75 (#119759) üzenetére


dunc
nagyúr

:R

(#119761) Tökimanó válasza DS39 (#119756) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Az eredeti írásomban írtam hogy a google cuccokra nem akarok ilyeneket tenni. Más is hozzáfér és nem szeretném hogy véletlenül valami saját hiba folytán ők lássák. Ezért kellene más alkalmazás.

(#119762) DS39 válasza Tökimanó (#119761) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor OneDrive vagy Mega vagy akármi.

De ezt sem értem mi az hogy más is hozzá fér? Csinálj saját fiókot.

(#119763) Somatom válasza Tökimanó (#119761) üzenetére


Somatom
veterán

Engedd meg, hogy kérdéssel válaszoljak, mert valahogy közös nevezőre kéne jussunk! Te mit értesz biztonságos tárhely alatt? Ha egy alkalmazás tudna ilyet, az azt jelentené, hogy a fejlesztője biztosít tárhelyet. Úgy, mint a Google, vagy a LastPass. Te megbíznál egy ilyen kituggyaki fejlesztő megoldásában? Sztem sokkal bizonytalanabb, mint mondjuk a Gdrive. Ha viszont ennyire nem bízol külsős tárhelyekben, akkor a saját szerver a megoldás. Egy alap NAS nem egy ökör ára.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119764) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Egy kérdésem és 1 problémán lenne a Titanium Backup Proval.

1. Melyik mentési file (mi a neve) tartalmazza a wifi beállítást (jelszót)? Vissza akarom állítani. Galaxy S6 Android 7.0.

2. A Keresőjébe amit beírok nem látom, mert fehér alapon, fehér betűket jelenít meg. Ha a képet megnagyítom, látom hogy ott van, csak nagyon halványak a betűk a csaknem azonos háttérszín miatt. Hol kellene állítani, hogy rendesen lássam?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119765) Fall-N válasza Tökimanó (#119761) üzenetére


Fall-N
veterán

A Mega elég biztonságos és a hozzáférési kulcs nélkül feltörni sem tudják elvileg. Van benne automatikus kép és videó feltöltés. A Mega applikációt meg le lehet védeni jelszóval valami alkalmazással. Alapból 50 GB tárhely jár ingyen hozzá.

A Flickr meg ad 1 TB-ot, de azt nem tudom mennyire biztonságos feltörés ellen.

Alkalmazás lezárásához jó ez és most ingyen van:
Applock Pro.

[ Szerkesztve ]

(#119766) Bozek


Bozek
nagyúr

Létezik program MariaDB (MySQL) kezelésére? A RemoDB-t megtaláltam, de abban csak lekérdezéseket tudok csinálni. Olyasmi kellene, amiben lehet táblákat létrehozni, adatokat felvinni. Csináltam egy MariaDB szervert a routeremre (éljen a DD-WRT és az Entware), és azt szeretném vele kezelni. Ha nincs, megoldom SSH-n keresztül, de jobb lenne valami grafikus felület.

(#119767) mobilizmo válasza Kékes525 (#119764) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

1. Wi-Fi hozzáférési pontok
2. Nem tudom, nálam nem ilyen a színséma, hanem tök normális. Témázási lehetőséget pedig nem találtam benne. Tehát a telefonét veszi át.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#119768) Viktor0610 válasza Fall-N (#119765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem Oreon nem működött jól Mi A1-en, de azért megvettem, hátha később jó lesz. :)

Ellenben találtam egy másikat (AppLock), ezzel a kiegészítővel (Advanced Protection ☞ AppLock) együtt elég jó védelemnek tűnt.

Samsung Galaxy A54

(#119769) Kékes525 válasza mobilizmo (#119767) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi megtaláltam.
A téma változtatása nem befolyásolja. Visszaállítottam az alapértelmezett témát és a helyzet változatlan. Kinagyítva látni halványan a beírást (WIFI) a kereső mezőben

Még egy probléma a Titanium Backup Pro-ban. Hiába pipálom ki, hogy ne mutassa, legközelebb ismét előjön a figyelmeztetés: [kép], [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119770) zhata


zhata
senior tag

A Google play áruház indítása után azonnal leáll. (A telefon újraindítása után is.) Valakinek van valami ötlete?
(OP3, Oreo.) Köszönöm előre is.

(#119771) Viktor0610 válasza zhata (#119770) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Menj be az beállítások - alkalmazások részre, majd keresd meg a Play Áruházat, töröld az adatait és a frissítéseit.
99%, hogy megoldja a problémád. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#119772) zhata válasza Viktor0610 (#119771) üzenetére


zhata
senior tag

Köszi, helyrejött.

(#119773) Zeki válasza air (#119747) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi! a cyberlink powerdirectort szedtem le a telómra.

(#119774) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Xiaomi Mi A1 -en használom a Quicpic-et, viszont olyat csinál Oreo alatt, hogy ha kijelölök több képet és át akarom helyezni egyik mappából a másikba akkor csak átmásolja nem áhelyezi, tehát otthagyja a régit is. Ez mitől lehet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#119775) Joker88


Joker88
őstag

egy örök kérdést tennék fel..

érdemes antivírust telepíteni ? android 7.0.
márcsak az ilyen adathalász oldalak miatt is kérdezem.
ha igen, melyiket tennétek fel ? akár fizetős is.. még nagyon régen volt egy programom, az Iobit - féle AMC security.. nemtudom létezik-e még :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#119776) Viktor0610 válasza Joker88 (#119775) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.

Válogasd meg, mit honnan telepítesz, mire kattintasz.

Ennyi a "trükk".

Samsung Galaxy A54

(#119777) GEPESZ66 válasza Joker88 (#119775) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is adathalász védelem miatt használom telefonon 10 hónapja az Avast Pro-t,mivel bankolok is.
De lehet,hogy kipróbálom az Eset-et is.

(#119778) GEPESZ66 válasza Viktor0610 (#119776) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én már jártam úgy,arról az oldalról nem feltételeztem volna,hogy veszélyes,de a védelmi szoftver jelzett.
Egyszer lenyúlták a bankártya adataimat,amikor PC-n nem volt erős védelmem.
Szerencsére a bank kifizette a káromat.
Ezért mobilon is fontosnak tartom a védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#119779) canniball válasza Nerazim (#119774) üzenetére


canniball
nagyúr

Van jogosultsága törölni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#119780) air válasza GEPESZ66 (#119777) üzenetére


air
nagyúr

A bankolásnak mi köze az adathalászathoz? :F
Én is évek óta bankolok mobilról, mégsem jutott eszembe még soha, hogy antivírus alkalmazást telepítsek a telefonomra.

"Egyszer lenyúlták a bankártya adataimat,amikor PC-n nem volt erős védelmem."

Ez mekkora duma. :D
Akkor lopják el a kártyád adatait tőled, ha vagy olyan balek, hogy olyan oldalon adod meg, ahol nem kellene. Tehát ez nem védelem kérdése, hanem júzer error.
És az emberi butaság ellen semmilyen program nem véd meg.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#119781) darvinya válasza air (#119780) üzenetére


darvinya
titán

Ne etetsd.
Már 1x megírta, hogy havonta 1x beírja mennyire fontos ezek az app-ok. (Fizetett hirdetés)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#119782) zsoltzsolt válasza air (#119780) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem is nyúlták le pénzemet így, kb 3 ezres tételekben. A harmadik sms után néztem, hogy mi az, egyből hívtam a bankot, beszélgetés közben is hallottam, hogy csipog a telefon és megy a pénz. Bank térített és sehol nem adtam meg kártya adatot, mai napig nem is értem. Mondjuk ennek ellenére nem telepítek irtókat a telefonra. A bank alkalmazásán keresztül bankolok, plusz ujjlenyomat olvasó van a telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#119783) Nerazim válasza canniball (#119779) üzenetére


Nerazim
őstag

Elvileg megadtam neki amit kért :DDD hol tudom ezt ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#119784) canniball


canniball
nagyúr

Az jó kérdés...csak onnan jutott eszembe, hogy a fájlkezelőm is pont ezt szokta csinálni amikor - megfeledkezve arról, hogy root nélkül csak korlátozott eszközökkel bír az SD kártya felett - véletlenül azt mondom neki, hogy "áthelyez".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#119785) air válasza zsoltzsolt (#119782) üzenetére


air
nagyúr

Mi az, hogy így? Hogy?
Ne menjen már a néphülyítés! :(((
"mai napig nem is értem."
Akkor roppant felelősségteljes ember lehetsz. :U

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#119786) zsoltzsolt válasza air (#119785) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mindegy, épp most találtam ki. Így most boldog vagy?
Téged soha senki nem tud meggyőzni, csak a te igazad az igaz, az egy és sérthetetlen.
☺️
Ennyi, annyira meg úgyse fontos.
De szerinted, gondolom, akinek zár van az ajtaján azt sose rabolják ki.

[ Szerkesztve ]

(#119787) Bozek válasza zsoltzsolt (#119786) üzenetére


Bozek
nagyúr

"De szerinted, gondolom, akinek zár van az ajtaján azt sose rabolják ki"

Ha nem tudják, hogy hol lakik, akkor nem. :D A bankkártyánál sem a PIN-kódot törik fel, mint betörésnél a zárat.

(#119788) zsoltzsolt válasza Bozek (#119787) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tudom...
De, mondtam, hogy mindegy. Szerintetek tőletek nem lehet lopni.. miért nem a NASA-nál dolgoztok és írtok szuper védelmi szoftvereket?
Bár nincs rá szükség, mert hülye, akitől lopnak.

[ Szerkesztve ]

(#119789) zsoltzsolt válasza Bozek (#119787) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Még valami... És ez a nagyon gáz a gondolkodásotokban, vagyis, hogy az áldozat a hibás.

(#119790) air válasza zsoltzsolt (#119786) üzenetére


air
nagyúr

Miért terelsz? Miért nem a kérdésre válaszolsz, hogy hogyan nyúlták le a pénzed?
Abból legalább tanulhatnának mások is.
Vagy ez is egy újabb #metoo kampány? :U
Miért nem tudod, hogy valójában mi történt? Nem mentél utána? Nem kérdezted meg a bankodat? :(( Ejj..
Szóval vannak itt sokkal érdekesebb kérdések, amikről szépen elterelted a figyelmet, helyette lehet inkább a másikat ütni. Bravó! :C
Miről lehet szó esetedben? Arról, hogy a banktól, esetleg harmadik féltől szerezték meg a bankkártyád adatait. Ez ellen pedig antivírus nem véd.
Hidd el, a hackereknek nem éri meg a te telefonodat támadni, feltörni, hogy hátha sikerül banki adatokat lopni.
Hiába nem tetszik az áldozat hibáztatás, sajnos tény, hogy nagyon sokan azért esnek áldozatául banki csalásoknak, mert adathalász oldalon ők maguk adják meg az adataikat.
(Vagy - de ez már tényleg filmekbe illik - klónozzák a kártyájukat. Kártyát soha ne adj ki a kezedből!! De ezt csak tényleg zárójelben)
Mindig meg kell nézni, hogy mi az URL, ahol megadod az adataidat!
A bank vagy adott szolgáltató saját, eredeti oldala legyen, https-sel, hiteles tanúsítvánnyal! A bankok mobil alkalmazásainak kommunikációja szintén SSL-en történik, tehát onnan sem lehet adatot lopni.
A lényeg tehát, hogy ezek ellen antivírus alkalmazás semmilyen védelmet nem biztosít. Az alapfelvetés teljesen téves.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#119791) Fall-N válasza air (#119790) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Én egyébként is a bank saját alkalmazását használom, ahová tranzakció után kell SMS hitelesítés is. Régebben meg a bank netbank szolgáltatását használtam Chromeból, az is biztonságos. Az ál banki oldalak a veszélyesek ahogyan air kolléga is írta.

Online vásárlásnál meg csak a megbízható webshopon keresztül vásárlók, ha lehet utánvéttel fizetve. Ahol nem megoldható ott adom csak meg a kártya adatait. Pl. AliExpress, Google Play.

A vírusirtó helyett - ami mobilon inkább árt, mert hamis biztonságérzetet ad - a reklámblokkoló sokkal többet ér. Az tiltja az adathalász oldalakat. Ezért is vettem meg az AdGuard Prémium liszenszet telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#119792) air válasza Fall-N (#119791) üzenetére


air
nagyúr

AliExpressen ott az AliPay, ami ugyanolyan biztonságos, hitelesített fizetési szolgáltatás mint a PayPal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#119793) GEPESZ66 válasza air (#119780) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az is lehet,hogy az egyik automatánál nyúlták le az adataimat.
Aznap hallottam a rádióban, hogy Kecskeméten is több KHB ügyfelet károsítottak meg.

(#119794) air válasza GEPESZ66 (#119793) üzenetére


air
nagyúr

Hogyan? És az ellen az antivírus megvédett? ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#119795) Kékes525 válasza Joker88 (#119775) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem viszont igen. Már épp eléggé elterjedtek a rosszindulatú honlapok, ezért ha sokat böngészel a telefonodon, akkor könnyen belefuthatsz egy rosszindulatú siteba is. Én ESET-et + Adguarodot használok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119796) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Sony-ról váltottam Samura. A Sony-ban volt ilyen funkció, hogy be lehetett állítani, hogy minden nap 22:00-kor lekapcsolta a wifi-t, mobilnetet és némára állította magár, reggel 6:00-kor meg bekapcsolt mindent (talán Smart Connect, vagy Smart link a neve?) Samunál nem találok ilyen funkciót. Külön alkalmazás van erre a marketen?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#119797) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

Üdv!
Nálam kinyiffant az ogyoutube, valaki tud értelmes pótlást rá? Elsősorban az offline működés érdekel.
Köszi előre is!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#119798) Somatom válasza petymeg (#119796) üzenetére


Somatom
veterán

Van is, meg nincs is. Külsős alkalmazás csak root -tal, vagy ADB -n keresztül megadott engedéllyel tudja kapcsolni a mobilnetet és a wifit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119799) bigrock


bigrock
addikt

Bank téma:
#119782
#119793
Tényleg jó lenne, ha konkrét dolgokat adnátok meg ahhoz, hogy mások ne kerüljenek ebbe a csávába.
Én is elég sokat használom a bankot, eddig még nem történt semmi és nem is ricegek emiatt, de az ember szívesen tanul (pláne, ha nem a saját kárából)

(#119800) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Moon Reader-t használok e-book olvasásra és a Google Fordító van telepítve ahhoz, hogy a olvasás során lefordítsam vele a nem ismert angol szavakat. De mesze nem tökéletes, mert egy csomó szót félre fordít vagy egyáltalán nem tud és csak egy fordítását írja ki. Olyan "koppintásos" pop-up ablakos fordítót keresnék, ami települve beépül a rendszerebe (a böngészőből és a Moon Reader-ben is működik) és tudja azokat amik a Google Fordító hiányosságai. A PlayStore-ban van egy rakat és nincs kedvem mindet végigpróbálni.Tudnátok ilyet ajánlani ami tuti beválik erre?

Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.