Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118401) Somatom válasza lovi27 (#118398) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a HWSW cikk dátuma, de maga az infó már korábban említve lett. Egyébként sztem nem ártana itt egy cikk erről, ami szakértő (programozó) bevonásával elmagyarázná az összefüggéseket, és hogy tulképp miről is szól ez az egész. Tény, hogy van benne rizikófaktor, de pl. keylogger -t sztem nem lehetne vele csinálni, mert kritérium, hogy az érzékelő felületnek (képernyőfedvénynek) legfelül kell lennie. A virt. bill. viszont "felülírja" a képernyőfedvényt, és mindíg legfelül helyezkedik el. A másik lehetőség a kernel szintű monitorozás (getevent, sendevent shellparancsok), de ez mindenképpen root jogot igényel, és még úgy sem egyszerű (pl. azért, mert a getevent hexadecimális értéket ad vissza, a sendevent -nek viszont decimális kell, és a konverzió önmagában kevés, mert a két értékhez tartozó pozíciók nem azonosak). Keylogger -t magába a billentyűzet alkalmazásba a legegyszerűbb beépíteni. Custom billentyűzetet viszont egy egyszerű figyelmeztetés után, símán enged telepíteni a rendszer (a Google). Akkor most hogy is van ez a biztonsági veszélyekkel?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118402) lovi27 válasza Somatom (#118401) üzenetére


lovi27
addikt

Gondoltam, egy odavetett mondatnál csak jobban megérted miről szól a hír, de ezzel én ebből kiszállok, mert ez túlmutat ezen a fórumon. Mert nem vagyok szakértője és nincs is szándékomban elmélyedni jobban benne. Mert, bár szimpatizálok a nézeteddel szerintem csak egy elenyésző kisebbséget képviselsz.

(#118403) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok! Bocsanat a tudatlansagomert es ha volt mar. A parom feltelepitett valamit a telefonjara, ami utan a telefon konkretan mindenfele f@szsagot dobal fel alkalmankent. Nem mondanam prudnek, de buszon felvenni a telefont mikor azonnal beletoljak a kepebe, hogy milyet hogy novelje meg (foleg hogy 0arol kellene kezdenie) eleg kellemetlen. Az alkalmazast azt letoroltem mar, de mint gondoltam a feregje mar ott maradt, nem segitett. Probaltam az osszefoglaloban olvasott adguardot, de nem segitett. Van valami mod arra, hogy ne kelljen gyari visszaallitast csinalni es megszabaduljak a reklamoktol? Koszonom

(#118404) Somatom válasza Bendegúz98 (#118403) üzenetére


Somatom
veterán

Feltételezem, hogy a telepített alkalmazás maga után húzott egy másikat. Nem hiszem, hogy egyedül a párod szaladt alá ennek, úgyhogy én rákeresnék a neten arra az alkalmazásra. Biztos lesz valami infó a "melléktevékenységeiről".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118405) Somatom válasza lovi27 (#118402) üzenetére


Somatom
veterán

"a cég arra is biztat minden érintettet, hogy írja meg, alkalmazása szerinte milyen innovatív, a felhasználók számára hasznos módon veszi igénybe a kérdéses szolgáltatásokat."

Ez is szép lesz. Elképzelem a válaszokat. Pl.:
Kedves Google!
Az én alkalmazásom innovatívan lehetővé teszi a felhasználó számára azoknak a funkcióknak (pl. Wifi, mobilnet) az automatizált kapcsolását, amiket Te megtiltottál neki. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118406) kuksa90 válasza Somatom (#118405) üzenetére


kuksa90
őstag

Be kellene írni az összefoglalóba, hogy a hozzászólásodat ne olvassa senki vacsora közben, mert majdnem megfulladtam... :P

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#118407) dlaj válasza air (#118388) üzenetére


dlaj
őstag

Nem szeretem a lock screent, nem is használom. De most szükségem lenne arra, hogy ha éjjel felkelek, és a telefonra koppintok kettőt, akkor lássam nagy számokkal az időt. Ha nincs, akkor nézek más megoldást. :R

(#118408) Somatom válasza dlaj (#118407) üzenetére


Somatom
veterán

A gyári lockscreen -re nem tudsz egy gyári óra widgetet kitenni? Illetve, ha nem használsz lockscreen -t, akkor dupla koppra egyből a home -ot kéne látnod, ahova viszont tutira kirakhatsz egy óra widgetet. Vagy, én nem értek valamit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118409) AXisBOLD válasza darvinya (#118375) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm :R akkor megpróbálom

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#118410) Old Gyfland


Old Gyfland
tag

Sziasztok. Olyan kamera alkalmazást keresek, amelyik egyszerre tudja használni az előlapi és a hátlapi kamerát.
Volt már ilyenem, csak azt nem tudom, hogy a telefon vagy az alkalmazás tudta ezt.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#118411) dlaj válasza Somatom (#118408) üzenetére


dlaj
őstag

De jól értetted.
És lock-on is van kint nagyméretű óra widget, csak magát a lock húzogatását nem szeretem, ezért nem használom. (Többek között ezért is utáltam a Huawei és a ZTE Nubia telefonjaimat gyári rommal, mert nem letehet a lock-ot rajtuk kikapcsolni.)

Én is hasonló megoldást találtam ki. Mivel a home-ra már egy gombostű sem fér ki, egy másik új oldalra kiraktam egy jó nagy órát, mellé meg egy screen lezáró ikont. Így nincs más dolgom, csak lefekvés előtt ezen az oldalon kapcsolom ki a telót. Aztán éjjel, ha kíváncsi vagyok az időre, csak dupla kopp, aztán egy kopp a lezáró ikonra is. Ja, és nálam is fekete a háttér, de még biztonság kedvéért a fényerőt is minimumra veszem. Asszem így jó lesz! :)

(#118412) Somatom válasza dlaj (#118411) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam úgy volt az előző telómon, hogy Apex -ben rendeltem dupla kopphoz parancsikon indítást, ami egy Robot screen off volt. Így dupla koppra ébredt és ugyanúgy zárt. Úgy emlékszem, hogy Apex -ben kedvenc oldalt is meg lehet adni, és akkor mindenképpen azzal nyit a teló.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118413) zeon.hu válasza dlaj (#118411) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Huawei-en beállítások - biztonság - képernyőzár menü nincs?
Ott ki lehet kapcsolni, gyári romon is kilőttem, mert C-locker van helyette.
(Ha esetleg rejtett, akkor beállításokban a kereső megmutatja)

#?*@&!

(#118414) dlaj válasza Somatom (#118412) üzenetére


dlaj
őstag

Apex-et nem ismerem, régóta Nova-t használok, előtte meg a Next-et szerettem nagyon. A Nova is tud ilyen apró okosságokat.
Az én kis órámhoz még azt találtam ki, hogy egy automatizálóval (LLama-t ismerem bár nem használtam mostanában) beállítom, hogy az éjszakai órákra vegye le autómatice a fényerőt. Bár ezt szerintem egy különálló app is tudná.

Apropó fényerő! Az LG G Pad tabletemnek nagyon alacsony a fényereje. Van olyan app amivel meg lehet egy kicsit emelni? (root van)

(#118415) dlaj válasza zeon.hu (#118413) üzenetére


dlaj
őstag

A Huawei-ekből a Nincs lehetőség hiányzik, csakúgy mint a Nubiákból.

Nekem volt Mate 7 és Mate S-sem, az öcsémnek P8 Lite. Egyikben sincs.

(#118416) zeon.hu válasza dlaj (#118415) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott is nézted, amit írtam?
Most custom romon vagyok, de gyárin is ki tudtam kapcsolni.
Sőt, asszony P8 Lite-ján is, szintén gyári rom.

#?*@&!

(#118417) dlaj válasza zeon.hu (#118416) üzenetére


dlaj
őstag

Erre már nem emlékszem.
Nekem nincsenek most hüvelyeim, de amint otthon leszek megnézem az öcsémén. Még visszatérünk erre, de valszeg privátban jelzem, mert szűk két múlva leszek csak otthon. :R
Ha mégis működik, lehet visszatérek a Huawei-ekhez, mert a lock-ot leszámítja más bajom nem volt velük!

(#118418) zeon.hu válasza dlaj (#118417) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott lesz az, még nem láttam Huawei-t, ahol nem lehetett kikapcsolni, de azért rákérdezek, mert már érdekel a téma :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#118419) dlaj válasza zeon.hu (#118418) üzenetére


dlaj
őstag

Hát lehet. De szégyellném is kicsit magamat, ha nem bírtam volna kikapcsolni. :(((
Mentségem csak az lehet, hogy a stock android szokott helyén kerestem. Ez a Huawei mindent megkomplikált! :)

(#118420) zeon.hu válasza dlaj (#118419) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre is jó a beállításokban a kereső.

Egyébként szerintem a lockscreen ki/be kapcsolhatósága éppen a biztonság menübe való :)

#?*@&!

(#118421) dlaj válasza zeon.hu (#118420) üzenetére


dlaj
őstag

Mindig is ott volt, csak legfelül. Itt a kikapcsolása meg ha jól látom legalul van. Valszeg arra nem jártam! :)

(#118422) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazás van Androidra, ami egy bizonyos országban automatikusan tiltja a data roamingot?

Megyek pár napra a német-svájci határ mellé, és ugye Svájc nem EU (nincs ingyenes roaming), és félek, ha a telefonom átdob egy svájci mobil hálózatra akkor gigászi telefonszámlát hoz nekem össze.

köszi

(#118423) Somatom válasza BenceShearer (#118422) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik hazai szolgáltatónál vagy?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118424) BenceShearer válasza Somatom (#118423) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Magán Telenor, Céges Voda.

(#118425) Somatom válasza BenceShearer (#118424) üzenetére


Somatom
veterán

Gyakran vagyok olyan szituban, mint Te. Megoldható alkalmazással, de én nem bíznék ilyenben (plusz, root kell hozzá). A Telenor -nál lehet aktiváltatni az 1 -es feletti díjzónák hálózatainak a tiltását. A Vodát nem ismerem. Azt is megteheted, hogy a telót manuális hálózatválasztásra állítod, és kényszeríted valamelyik német hálóra. Ezek biztos módszerek, de nem csak az adatforgalomra vonatkoznak, hanem minden kapcsolatra. Egyébként a Telenor esetében azért is praktikus a manuális hálózatválasztás, mert automatikusan a német E-Plus -ra állna rá (az a preferált), aminek elég kutyaütő a hálózata, mondjuk egy Telekom-D -hez képest.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118426) BenceShearer válasza Somatom (#118425) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Értem, köszi. Ez azért elég gáz, hogy erre nincs szolgáltatói / gyári telefonos megoldás.
Igaz, ez a roaming kérdés is csak mostanában lett érdekes, az EU ingyenesség miatt.

Főleg, hogy Ausztrián át megyünk, ott meg jól jönne a net a wazze-hez.

[ Szerkesztve ]

(#118427) Somatom válasza BenceShearer (#118426) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem a problémádat. Leírtam a telón belüli (gyári), és a szolgáltatós megoldást is (igaz, csak a Telenor -ra, mert a másikat nem ismerem). Én nyafoghatnék rajta, mert rendszeresen átmegyek Svájcba, ahol nem lenne rossz, ha hívást tudnék fogadni. De, ha Te a Német oldalon maradsz, akkor miért baj az, hogy minden svájci forgalom blokkolásra kerül, nem csak az adat?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118428) BenceShearer válasza Somatom (#118427) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Kocsival megyünk és nem akartam tökölni vele. Ennyi. :)
Itthon kikapcsolom a data roamingot, a térképet meg letölti majd előre a wazze.

[ Szerkesztve ]

(#118429) Somatom válasza BenceShearer (#118428) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen tökölésről beszélsz? Ausztriában maradhat automatán. 800 Km alatt egyszer manuálisan kell hálózatot keresned? Hűha! Nagyobb tökölés lenne egy alkalmazást beállítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118430) Tamy válasza BenceShearer (#118424) üzenetére


Tamy
senior tag

A Vodánál nincs roaming díj Svájcban sem, Telenornál viszont ez alapján igen.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#118431) Somatom válasza Tamy (#118430) üzenetére


Somatom
veterán

Tééényleg, ezt el is felejtettem. A Vodás kollégáim Svájcban is tudnak netezni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118432) ratobi


ratobi
senior tag

A Google calendar nálatok értesít?

(#118433) kmarci25 válasza ratobi (#118432) üzenetére


kmarci25
veterán

Ühümm. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#118434) ratobi válasza kmarci25 (#118433) üzenetére


ratobi
senior tag

Hmm, akkor nem értem...

(#118435) kmarci25 válasza ratobi (#118434) üzenetére


kmarci25
veterán

Véletlenül nem tiltottad le az értesítéseket? A Naptáron belül a beállításoknál minden rendben van?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#118436) beg válasza ratobi (#118434) üzenetére


beg
veterán

Némelyik eszköznél "védett" alkalmazássá kell tenni a memóriakezelés miatt. Esetleg próbáld úgy.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#118437) ratobi válasza beg (#118436) üzenetére


ratobi
senior tag

Az a baj, hogy nem is látom az alkalmazás listában.. Lehet, hogy az oreo viccel..

(#118438) kmarci25 válasza ratobi (#118437) üzenetére


kmarci25
veterán

Play-ből tedd fel.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#118439) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! Sorozatokat nézek. Az MX Player szuper, csak nem mindig talál feliratot illetve nagyon rossz fordítást. A BS Player jó sok magyar feliratot talál csak minden egyes alkalommal újra kell tallóznom a filmet is, és a feliratot is keresgélni. Mi a megoldás?
:R

(#118440) ratobi válasza kmarci25 (#118438) üzenetére


ratobi
senior tag

Gyárilag van telepítve, így igazán leszedni sem tudom..

(#118441) nyisziati válasza zarew (#118439) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem a VLC player vált be.

(#118442) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az új időkép app widgetje délután óta azt mutatja,hogy 1 perce frissült.
Nálatok minden rendben van?

(#118443) beg válasza GEPESZ66 (#118442) üzenetére


beg
veterán

Igen, ma szép volt az idő, bár délután kicsit esett. De a kedvem jó volt végig, úgyhogy minden rendben nálunk, köszönöm érdeklődésedet. Felétek minden ok? :DDD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#118444) punky10 válasza beg (#118443) üzenetére


punky10
addikt

Asszony,gyerek jól van? :) Nállunk is minden O.K. ...

Az időkép nálam csak tartalékként van,az Időjárás és radar alkalmazást használom,annak van kitéve a widgetje.Felénk pontosabb az előrejelzése.
Ja,és azzal is minden rendben van... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#118445) kmarci25 válasza ratobi (#118440) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha nem rootolt a telefonod, akkor tényleg nem, max fagyasztani, de azzal meg nem sokra mész. Azért keress rá a play-en a google naptárra, mert sok esetben a gyártók a sajátjukat teszik fel, így simán mellé rakható a google féle is (nálam is volt már ilyen).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#118446) zarew válasza nyisziati (#118441) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm,most tesztelem, csak furcsa, hogy nem lehet választani feliratot, csak úgy aláteszi. Vajon honnan szedi. Sajnos a tévémen sokszor kiírja,hogy felirat letöltve azt semmi. Ráadásul a tévén most frissült a vlc,elég idegesítő lett, de majd megszokom.

(#118447) Somatom válasza zarew (#118446) üzenetére


Somatom
veterán

Kodiban Te választhatod meg, hogy honnan szedje a feliratot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118448) rushty


rushty
senior tag

Pillanatnyi adatmennyiség spórolás céljából, hogy lehet minden appban kikapcsolni, ne frissítsen a háttérben, vagy mikor fut akkor se használja a netet (csak valami manuális visszaengedéssel)?

Revolut meghívó pü-ben

(#118449) Somatom válasza rushty (#118448) üzenetére


Somatom
veterán

Repülő mód.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118450) punky10 válasza rushty (#118448) üzenetére


punky10
addikt

Tűzfal,vagy módosított rendszer(MIUI,EMIUI...stb)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.