Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119951) canniball válasza Bozek (#119948) üzenetére


canniball
nagyúr

"A rossz beállításokról nem a fejlesztő tehet."
Köszönöm a bizalmat...

"A gReader-ben van egy ilyen, hogy Beállítások - Gyorsítótár - Olvasatlan cikkek automatikus törlése. Ha annál beállítod, hogy Soha, akkor nem fognak eltűnni ezek a cikkek."
Így van beállítva és mégis eltűnnek. Csak az marad meg amit megcsillagozok (akár olvasott akár olvasatlan).

"Lépj be a Google fiókoddal a Feedly-be, mentsd le a feliratkozásaid OPML-ként..."
Nem találom, ezt hol tudom megtenni?

"Igaz, az is kérdéses, hogy offline-t keresel, vagy megfelel az is, ami online."
Jobb szeretem a cikkeket a böngészőben olvasni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#119952) Bozek válasza Fall-N (#119949) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kipróbáltam a Palabre-t, le is írtam a véleményem. Majd ha lesz benn lehetőség arra, hogy egyből a letöltött cikket nyissa meg olvasó módban és lehet SD-kártyára is menteni a cikkeket, akkor talán jó lesz. Addig a gReader még mindig lekörözi.

Az meg, hogy nem fejleszti, miért is probléma? Egyedül a Google fiókos belépés okoz gondot, de ez megoldható máshogy. A többi funkciója tökéletesen működik még mindig, nincs benne hiba.

"hogy a jövőbeni Android verziókkal is lehet majd baj"

8.0-n semmi probléma nincs vele, tökéletesen teszi a dolgát.

(#119950) Fall-N: Most épp hanyagolom én is a PowerAMP-ot, mivel 8.0 alatt nem megy a HiRes Audio. Na meg a Spotify-on bármilyen zenét elérek.

"szépen újra fejlesztik a PlayerProt is. Ahhoz is van DSP csomaggal 32 bites támogatás és millió beállítás"

Azzal nem is lenne gond, megvettem anno én is. De a mintavételezést hol állítod be? Nem lehet kézzel, azt kapod, amit ő jónak gondol. A PowerAMP-ban legalább mindent te állíthattál be.

(#119953) Bozek válasza canniball (#119951) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Így van beállítva és mégis eltűnnek."

Az érdekes, mert nálam nem tűnnek el ezek a cikkek. Pedig még a Mentett cikkek megtartása sincs kipipálva. Esetleg a Beállítások - Megjelenés - Hangerőgombok résznél nincs beállítva, hogy Görget és olvasottnak jelöl? Vagy fent, ahol a Feed neve van, ha arra rányomsz, akkor előjön egy menü, amiben a nézetet is tudod állítani. Ott nincs bekapcsolva az Olvasottnak jelölés görgetéskor?

"Nem találom, ezt hol tudom megtenni?"

A webes felületen van a Feeds mellett egy fogaskerék. Arra rányomva ott lesz az Import OPML, mellette meg a nyíl (az az Export OPML).

"Jobb szeretem a cikkeket a böngészőben olvasni."

Az is egy megoldás, bár én inkább a gReader-ben olvasom, mert az tördel rendesen. A böngészők ezt általában nem, vagy nem jól tudják. Igaz, most az Auto olvasó módot kikapcsoltam, mert voltak anomáliák a HVG-vel például.

(#119954) emeron válasza canniball (#119947) üzenetére


emeron
tag

Miért nem használod a feedly klienseket mindenhol? Asztali gépen meg ott a webes feedly. Ha estleg Chrome-ot használsz, akkor külön webappként tudsz kirakni neki ikont az asztalra.

(#119955) canniball válasza Bozek (#119953) üzenetére


canniball
nagyúr

"Esetleg a Beállítások - Megjelenés - Hangerőgombok résznél nincs beállítva, hogy Görget és olvasottnak jelöl? Vagy fent, ahol a Feed neve van, ha arra rányomsz, akkor előjön egy menü, amiben a nézetet is tudod állítani. Ott nincs bekapcsolva az Olvasottnak jelölés görgetéskor?"
Nincs egyik sem beállítva, csak az kerül az olvasottak közé amit tényleg elolvastam vagy amit annak jelöltem.

"...az az Export OPML..."
Meglett, köszi! Egy dolog nem passzol: a gReader nem mappákba rendezve, hanem zanzásítva hozza a feedeket (pedig a Feedly-ben megvan az eddigi mappás rendszer); hogy tudom ezt helyreállítani?

(#119954) emeron!
Próbáltam, de az nekem nagyon nem áll kézre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#119956) Fall-N válasza Bozek (#119952) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért probléma, mert ha változnak az oldalak vagy szigorodik a biztonság, akkor azzal nem fog működni. Feedlyn belüli Google belépés is a biztonság miatt szigorodott. Nem beszélve a biztonsági résekről és sebezhetőségekről.

Oreoval még működik a gReader, de ki tudja a jövőbeli változatokkal elindul-e. Így is van pár alkalmazás, amelyik crashel Oreón.

Palabre: nekem nem hiányzik belőle, amit írtál, de ha neked igen érdemes a fejlesztőnek írni e-mailt vagy a Palabre G+ közösségben, hogy tegye bele.

[ Szerkesztve ]

(#119957) cintula187


cintula187
addikt

Segítséget kérnék.
Egy ideje idegesít,hogy a di.fm app mobilhálózaton amint zárom a képernyőt pár másodperc után leáll az app. Szét túrtam a beállításokat, akku kímélő stb. de nem jövök rá mi lehet a gond

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119958) Kékes525 válasza cintula187 (#119957) üzenetére


Kékes525
félisten

"akku kímélő "

Akkor gondolom kivetted onnét. Másrészt nincs Greenify-d esetleg? Wipe Cache Partitiont csináltál? Az nem árt... Esetleg újra telepítés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119959) cintula187 válasza Kékes525 (#119958) üzenetére


cintula187
addikt

Szia!

Az app újra lett már rakva kétszer előtte az adatok törlésével ha erre gondolsz.
Ja látom nem, hanem recovery menüből. Nem az nem volt még soha.
Magát a telefont nem resetelném emiatt.
Greenify nincs.
Az app be van rakva az optimalizálást mellőzött alkalmazások közé.
Wifin és mobilneten is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119960) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#119945) üzenetére


DrojDtroll
addikt

erre valaki?

(#119961) batai15


batai15
félisten

sziasztok! mivel lehet automatán menedzselni a bluetooth kapcsolódást? kocsiban szeretném a beülök magától csatlakozzon, de ezt nem mindíg teszi meg. Köszi!

(#119962) Somatom válasza DrojDtroll (#119960) üzenetére


Somatom
veterán

Van rá lehetőség. Sztem root nélkül is kéne menjen a ping, de Robottal nem sikerült elindítanom. Macrodroidban még nagyon kezdő vagyok, nem találtam a shellparancs futtatása műveletet. Túrtam a Play -t, de nem találtam olyan Tasker plugint, ami shellparancsot futtat. Ezt most inkább a többieknek írom, hátha ezen a nyomon tud valaki segíteni. Root -tal persze egyszerűbb lenne.

batai15:
Ezt sztem csak úgy lehetne, ha sűrűn kényszerítenél BT keresést. Vagy, valami más módon (pl.NFC -vel, vagy programindítással) definiálnád az autóba ülést és ehhez kapcsolnád a BT keresést.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119963) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Avast Pro 6.9.2
Samsung A3 2016
Android 7.0

Az Avast 4-5 naponta összeomlik, ezt látom a telefon eszközkarbanrtartójának a naplójában.
Újratelepítés után is ez előfordul.

Kompatibilitási gond lehet?
Ne törődjek vele?
Esetleg töröljem le, s rakjam fel az Eset-et?

(#119964) Mcrazy válasza DrojDtroll (#119960) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ping tools tud olyasmit, hogy a ping végén a share-val egy txt-be menti az egészet.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#119965) Mcrazy válasza Somatom (#119962) üzenetére


Mcrazy
őstag

Macrodroid Shell - Settings - Enable root features . Ezután a műveleteknél megtalálod.

Üdv: Mcrazy

(#119966) Somatom válasza Mcrazy (#119964) üzenetére


Somatom
veterán

Valahogyan tudsz rajta időzített indításokat csinálni? Sok alkalmazásban van ping, de neki az kell, hogy X időnként automatikusan lefusson a Ping. Ezért kerestem Tasker plugin -t. Robotban csak root -tal tudnám futtatni. Bosszantó, mert pl. a Servers Ultimate tool -ja símán lefuttatja root nélkül. Csak azt nem tudom automatizálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119967) Mcrazy válasza Somatom (#119966) üzenetére


Mcrazy
őstag

Két dolog miatt nem.
1. Nem rootolt a telefonom
2. Nem próbáltam még shellt.

Üdv: Mcrazy

(#119968) DrojDtroll válasza Mcrazy (#119964) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tökéletes. Van végtelen ping és megadható a csomagok közötti idő. :)

Kellene még egy olyan app ami tudja logoni a GPS koordinátáimat.

(#119969) F.E.K.. válasza batai15 (#119961) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ne kapcsold ki a Bluetooth-ot és akkor amint ismert (párosított) eszközt érzékel automatikusan csatlakozik (hacsak külön le nem tiltod).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#119970) batai15 válasza F.E.K.. (#119969) üzenetére


batai15
félisten

Nincs kikapcsolva, de nem kapcsolódik vissza mindíg automatikusan

(#119971) DrojDtroll válasza batai15 (#119970) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Milyen telefon ez?

(#119972) Mcrazy válasza DrojDtroll (#119968) üzenetére


Mcrazy
őstag

SpeedView-t nézd meg!

Üdv: Mcrazy

(#119973) batai15 válasza DrojDtroll (#119971) üzenetére


batai15
félisten

Redmi note 4 miui 9

(#119974) tomy86 válasza DrojDtroll (#119968) üzenetére


tomy86
addikt

"Kellene még egy olyan app ami tudja logoni a GPS koordinátáimat."
GPS logger
Kml, txt és gpx formátumban mentheted az útvonalat. Megjeleníteni nem tudja a mentett utat, ahhoz pl. a GPX Viewer egy jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#119975) cintula187 válasza Kékes525 (#119958) üzenetére


cintula187
addikt

Wipe cache partition se segített

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119976) Somatom válasza DrojDtroll (#119968) üzenetére


Somatom
veterán

Egy érdekes alternatíva: AutoGuard Dashcam +pro kulcs. Ez nekem nagyon tetszett. Alapvetően egy fedélzeti kamera alkalmazás, de másra is lehet használni. Tud futni a navival. Beállítható távolságonként markereket helyez el. Utólag ezek alapján kirajzolja térképen az útvonalat. A markerekhez tartozó hely és idő adatokat .srt -be menti. Ez szöveges állományként (logként) is felhasználható, ugyanakkor szabványos videó szövegfájl, amit a lejátszó visszanézéskor meg tud jeleníteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119977) Bozek válasza Fall-N (#119956) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt egy egyszerű dologról van szó, a Google megszüntette az alkalmazásokon belüli böngészőknek a fiókba való belépést. Ez csak annyiban biztonsági dolog, hogy biztos voltak, akik úgy írták meg az alkalmazásaikat, hogy ezt kihasználva szerezzenek adatokat. Viszont a megszüntetéssel szívott a többi fejlesztő is.

Ez pont ugyanaz, mint az Accessibility Services körüli para. Azt is szigorítani akarták, de ott végül meggondolták magukat egyelőre.

Más: Közben olvastam a gReader hibajelentésnél a GitHub-on egy másik Feedly-s megoldást is. Nem kell újrakezdeni az elejéről mindent. A Feedly-nél a Settings-ben van egy ilyen, hogy Logins. Ott kell hozzáadni egy Feedly accountot, amivel már el lehet érni a korábbi feed-eket. Természetesen annak egy nem létező bejelentkezésnek kell lennie, ezért én töröltem a korábban létrehozottat.

[ Szerkesztve ]

(#119978) DrojDtroll válasza batai15 (#119973) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A Xiaomi ilyen téren buzi. Adott egy razer nabu x, ami nem kapja meg az értesítéseket, csak a telefonálás jelzése jött rá. Miután cseréltem a romot egy főzöttre minden tökéletesen működött ezen a téren. Visszatettem a gyári romot, mert a főzött összeomlott. Azóta természetesen megint nem kapom meg az értesítéseket. Újabb problémám az, hogy messenger beszélgetés közben meg meg szakad a beszélgetés, hálózati gond miatt. Telenor hipernetet használok(4g, max térerő, Huawei mifi routerrel megosztva) Gondoltam, hogy biztos a kis router rossz. Kitaláltam, hogy ugyanazt a szervet pingelem a telefonról és a laptopomról is. (3másodpercenként egy csomag Laptopról hibátlan a ping, telefonról kb a pingek hatoda/tizede elveszik :(

:C :W

Szerk: Redmi 4A

[ Szerkesztve ]

(#119979) WhiteWalker válasza DrojDtroll (#119978) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem buzi az csak több helyen kell beallitani ezeket :U
Nem a telefon hibája...
Érdekes hogy nálam semmi gond nincs semmivel.
Redmi Note 3 pro MIUI 9 GD

[ Szerkesztve ]

(#119980) DrojDtroll válasza WhiteWalker (#119979) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hol kell és mit beállítani, hogy ne legyenek ilyenek ezek a vezetéknélküli kommunikációk?

(#119981) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok,
bevétel/kiadás nyilvántartó appot keresek, de rengeteg van. Jó lenne, ha külön kezelné a kp és kártyás pénzforgalmat. Melyiket ajánlanátok?
Köszönöm

(#119982) WhiteWalker válasza DrojDtroll (#119980) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Alapba a fejlesztői beállításokban a MIUI optimalizáciot ki kell kapcsolni.
Aztán beallitasok/telepített alkalmazások közt raklikkelsz pl: a FB messenger appra, itt az automatikus indulást engedélyez, akkumulátor kímélő off, értesítést megnezni...
Jah és a futó alkalmazások között kell egy lakatot tenni rá, hogy ne lőjje ki a memóriából.

Igy tovább a többi alkalmazassal ami fontos.

Igy röviden ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#119983) looser


looser
addikt

Sziasztok, létezik androidra olyan böngésző, ami képes a desktop megjelenítést oszlopokban végezni? Opera Mini-t használtam a PH fórumhoz, de egy ideje (nem tudom sajnos, verzióváltás vagy itt az oldalon történt változás az oka) a desktop nézet a szokásos, belezsúfolva a mobil kijelzőbe, a mobil oldal meg hát nem az igazi.

Köszi & üdv! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#119984) batai15 válasza WhiteWalker (#119982) üzenetére


batai15
félisten

.törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#119985) DrojDtroll válasza WhiteWalker (#119982) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Egy Isten vagy,

köszönöm : R

(#119986) DrojDtroll válasza WhiteWalker (#119982) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem találom az adott appok alatt ezeket a beállításokat :(

(#119987) Somatom


Somatom
veterán

Vettem a telómhoz egy autós tartót. Első csatlakoztatásnál elvitt a Play -be, hogy telepítsem az Android Auto -t. Csakhogy, nálunk nem elérhető. Valaki tud erről valamit, hogy miért lenne jó ez nekem? Ha tud valaki apk -t, akkor kipróbálnám.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119988) laleeee válasza air (#119926) üzenetére


laleeee
őstag

TypeEmail appot használok a telefonyomon

(#119989) WhiteWalker válasza DrojDtroll (#119986) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha régebbi MIUI-d van akkor a biztonság appban keresd, azon belül akkumulátor, engedélyek, hálózat stb...
A fejlesztői opció pedig úgy jön elő, hogy a beállításokon belül a telefonról és ott a MIUI verziót 7x tapicskolod.
Utána pedig a beállításokon belül a további beállításokban találod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#119990) DrojDtroll válasza WhiteWalker (#119989) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszi mégegyszer :R

(#119991) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!
2 funkcióra volna szükségem - ami akár egy appban is megoldható, de nem feltétel.
1: Egy feladatlista kreálása
- ami megjelenik a naptárban (Business Calendar), tehát az adott időben ébreszt (pl. van 3 feladat aznapra és 17.00-kor ébreszt, de nekem az is jó, ha alapból tud ébreszteni, nem kell akkor naptárba rögzíteni
- a feladatokat lehet egymás fölé, alá csúsztatni, hogy melyik milyen prioritást élvez, (ne úgy, hogy szenvedsz a sorok másolás-beillesztgetésével, mert az instant agyérgörcs egy kijelzőn :))
- ha kipipálok egy feladatot az többé ne jelenjen meg az elvégzendő feladatok közt (az is jó volna, ha az elvégzettek közt megmaradna, hogy mikor lett megcsinálva, de ez utóbbi azért nem feltétel)
- kezdőképernyőre ki lehessen rakni widgetet, hogy egy feladatot nagyon gyorsan fel lehessen jegyezni
2: Egy checklist kreáló app
- lényegében annyi, hogy ha van egy checklistem kipipálok az 50 tételből 45-öt, elmentem, felhasználom, majd későbbi alkalommal ne kelljen egyenként a pipát kivennem a boxokból, tehát ilyen "untick all" jellegű funkció, érdekes módon ilyen nincs egyikben sem, vagy nem tudok róla
- megosztható legyen másokkal
Amiket próbáltam, de valami mindegyikből hiányzik: Trello, Evernote, Google Keep, Business Calendar, Word vagy Excel fájl Drive-on (természetesen lehet csak figyelmetlen voltam, erre akkor hívjátok fel a figyelmem :))
Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#119992) dzsordzs69 válasza spe88 (#119991) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

nagyon régen használtam, de talán a Note Everything tudja ezeket. De tényleg évekkel ezelőtt használtam, lehet tévedek. :)

(#119993) darvinya válasza Somatom (#119987) üzenetére


darvinya
titán

Appmirror.com?

Amúgy ilyen, mint amit itt írtam. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#119994) Somatom válasza darvinya (#119993) üzenetére


Somatom
veterán

Erősen kétlem, hogy ennek az alkalmazásnak bármi köze lenne a teherautós navigációhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119995) géeles válasza Somatom (#119994) üzenetére


géeles
aktív tag

Valami specko launcher lesz...

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#119996) Somatom válasza géeles (#119995) üzenetére


Somatom
veterán

Majd kiderül. Apkmirroron megtaláltam. Csak nem tudom, hogy arm, vagy arm64 kéne nekem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119997) darvinya válasza Somatom (#119996) üzenetére


darvinya
titán

64 bit-es chiphez kell arm 64-es verzió.

Ne teherautós részre koncetrálj, hanem a funkciókra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#119998) Fall-N válasza Somatom (#119996) üzenetére


Fall-N
veterán

Arra jó, hogy könnyebb legyen menet közben kezelni a telefont. Nagyobb ikonokat használó launcher.

(#119999) Somatom válasza géeles (#119995) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, az. De, nem egy nagy etwas és erősen korlátozottak a lehetőségei. Némi kreativitással bármelyik normális Launcher -rel sokkal különb is összehozható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120000) air válasza laleeee (#119988) üzenetére


air
nagyúr

Oké. Hajrá! Állítsd be!
Megadtam minden szükséges adatot.
Én kikerestem neked.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.