Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Fr3eWar válasza A@ron (#48298) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Be van tervezve telefoncsere is, csak "aggódtam" az aranytáskártya kifejezés miatt, nem tudtam hogy rendes csomagot át lehet tenni ilyenbe.

(#48302) PhoenixSzG válasza mobal (#48296) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Elvesznek a pontok, illetve az arany/platina szint. Az új előfizetéssel legkorábban 6 vagy 7 hónap múlva lehetsz aranykártyás, nem tudom pontosan.

(#48303) mobal válasza PhoenixSzG (#48302) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Idáig sem éreztem előnyét! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48304) koma106 válasza pepe091 (#48299) üzenetére


koma106
senior tag

Megcsináltam, most 1Gb leforgalmazható 09.22-ig. Azért furcsálom csak, hogy nincs más költség, mert így szeptemberben összesen 1,5Gb-ot forgalmazhatok le, összesen 1223ft-ért.

Ezek szerint érdemes a fordulónap után visszaváltanom M-re és ha a hónapban elfogy az 512Mb, akkor visszaváltok L-re?

[ Szerkesztve ]

-

(#48305) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Az asszonypajti most szeretne új telót venni részletre, mivel nálunk nincs Telekom üzlet (bezárt), ezért hétvégén Debrecenben történne ez meg. A csavar annyi, hogy barátnőm, az édesanyja és az édesapja előfizetése egy név alatt az apja nevén fut. Na most, anyuka Next S-ben van, arra az előfizura vennénk a telót.
Kérdésem a következő, se anyu, se apu nem tud jönni, így mi, vagyis a kedvesem el tudja-e ezt intézni vagy esetleg kell-e ehhez valamiféle felhatalmazás? Illetve, kártyacsere is szükséges lesz, de mivel barátnőm kártyáját kell cserélni, így gondolom az fizetős lesz. Ez 4 500 Ft, ugye?

(#48306) glaci válasza koma106 (#48304) üzenetére


glaci
őstag

Megrendelésnél megkapod a teljes adatkeretet a fordulónapig.
Viszont trükközni nem nagyon tudsz vele, mert minden hónapban csak egyszer tudsz aktiválni, a 2. már dupla díjas.

(#48305) Lalllerrr:
A Telekom csak közjegyző által ellenjegyzett meghatalmazást fogad el, úgyhogy jobb, ha viszitek a szülőket is!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#48307) A@ron válasza Lalllerrr (#48305) üzenetére


A@ron
tag

Nem fogjátok tudni megoldani, csak ha az megy be személyesen, akinek a nevén van a teló.

Magánszemély-magánszemély meghatalmazás a Telekomnál csak közjegyzői vagy ügyvédi ellenjegyzéssel működik, ami alsó hangon 20.000 forint tudomásom szerint. Akkor már jobban megéri az elő-számlafizető váltás 6500-ért, viszont hangsúlyozom, hogy ennél - mint ahogy a telefonvásárlásnál - is személyesen meg kell jelennie a telefonszám előfizetőjének, mivel papírokat kell aláírni. Gondoljátok át, de potyára ne induljatok el semmiképp.

(#48301) Fr3eWar: át lehet, csak legyen mellette ugyanazon a néven, ugyanazon a folyószámlán legalább 1 darab, rendes csomagban lévő, arany szintű előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#48308) Fr3eWar válasza A@ron (#48307) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lesz, mindkettőn száma megy abba.

Még egy kérdés, mi számít lejárt tartozásnak?

Nyáron volt hogy küldtek egy SMS-t, hogy fizessem be 30napon belül az elmaradásom, pont nyaralni voltunk, és így elfelejtettem hogy be kellene lépni, és befizetni, mivel elektronikus úton intézem ezt is, de nincs csoportos beszedés. Minden hónapban belépek és kártyás fizetéssel csengetem határidőre a dolgokat.

Az SMS után persze rögtön kerítettem netet, és beléptem befizettem. Ez lejárt tartozásnak számít, vagy csak ha valaki nem fizet mondjuk 30napig?

(#48309) Lalllerrr válasza A@ron (#48307) üzenetére


Lalllerrr
tag

Köszönöm a segítséget, glacinak is!

Így kicsit bonyolultabb a dolog. :O
Lehet, hogy neten kellene megrendelni? Csak kérdés, hogy akkor egyben marad-e a számla....

(#48310) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Tavaly november óta volt a webshopban ingyenes rendelési lehetőség?
Vagy az csak akkor egyszeri háromszori lehetőség volt?

(#48311) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Indul a 4G-s roaming a Telenornál

Kedves Telekom, ideje lenne intézkedni...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48312) KZP válasza Fr3eWar (#48308) üzenetére


KZP
őstag

Ez nem számít lejárt tartozásnak.

(#48313) Kbali válasza Lalllerrr (#48309) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem simán, de akár telefonon is (csak az telefonáljon, aki az előfizető).

(#48314) djculture válasza szabogabor10 (#48311) üzenetére


djculture
félisten

Ne fárassz már 3g-n is rámegy a gatyád az adatroamingra...

[ Szerkesztve ]

(#48315) glaci válasza Lalllerrr (#48309) üzenetére


glaci
őstag

A netes rendelés teljesen járható út.
Gyors, kényelmes, egyszerű, jó esetben talán még olcsóbb is és csak az ügyfél adatok kellenek hozzá.
Arra figyeljetek viszont oda, hogy az előfizető nevére fog szólni a csomag és csak és kizárólag neki adja majd át a futár. (Tehát legyenek otthon a szülők, amikor érkezik.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#48316) aicon válasza n@p@lm (#48288) üzenetére


aicon
senior tag

Aláírásomban a megoldás

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#48317) szabogabor10 válasza djculture (#48314) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jövő év végétől viszont elvileg már nem fog rámenni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48318) djculture válasza szabogabor10 (#48317) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos hogy csúszni fog sajnos mivel az új eu-s aparátus egy év mire belerázódik és döntés még nem született rá az előző ciklusban

[ Szerkesztve ]

(#48319) Lalllerrr válasza glaci (#48315) üzenetére


Lalllerrr
tag

Köszönöm srácok, ez lesz a megoldás! :R A futárt meg majd okosan intézzük.

(#48320) n@p@lm válasza aicon (#48316) üzenetére


n@p@lm
őstag

a voip-ra nem jött be, lehet a skypra jó lesz.

(#48321) Varszegig válasza szabogabor10 (#48311) üzenetére


Varszegig
veterán

Nagyon izgi. A Norvégiába látogató hazánkfiai (azt hiszem nem épp az a legkedveltebb magyar célország:) ) rámehetnek a 4G-re, és immáron az eddigi 1 nap helyett 1 óra alatt sikeresen összehoznak egy 7 számjegyű számlát. Hurrá! :W

(#48322) A@ron válasza Varszegig (#48321) üzenetére


A@ron
tag

+1 :DDD

(#48323) glaci válasza Varszegig (#48321) üzenetére


glaci
őstag

Teljes egyetértésem!
Kb. a semmi értelme kategória!
De hát ugye a marketing, az nagyon fontos! :D

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#48324) szabogabor10 válasza Varszegig (#48321) üzenetére


szabogabor10
veterán

Például USA-ban, Németországban és Angliában is elkezdték bevezetni már. Egyelőre nem sok értelme (bár - ahogy kali is észrevette - tapasztalatom szerint kevesebbet fogyaszt a telóm LTE hálón), de mostmár azért belátható közelségben van a roaming díjak eltörlése.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48325) Varszegig válasza szabogabor10 (#48324) üzenetére


Varszegig
veterán

De a telenor ügyfeleket csak Norvégiában érinti.
USA roaming díjak eltörléséről szó sincs, csak EU területéről beszélnek.
Ja ha már itt tartunk, Norvégia sem EU tagország.
De kit érdekel az LTE, amíg van roaming díj? Engem sokkal inkább érdekel, hogy NE legyen roaming díj. Ha azt megérjük, akkor fenét érdekli, ha csak 3G van a nyaralásom alatt.

(#48326) lugosi válasza Varszegig (#48325) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahol én lakok, bár megyeszékhely, mostanában bimbózik csak az LTE. Ami különösképpen nem érint, lévén hogy egyelőre egyetlen LTE-képes divájszom sincs még.

(#48327) Varszegig válasza lugosi (#48326) üzenetére


Varszegig
veterán

Norvégiában laksz?:)

(#48328) erdoke válasza Varszegig (#48327) üzenetére


erdoke
titán

Vagy inkább Egerben, mert ott most tekergetik felfelé?

A legjobb aláírás a héten

(#48329) Varszegig válasza erdoke (#48328) üzenetére


Varszegig
veterán

Jó, de akkor ez hogy is jön a roaming LTE-hez? Elfoglalták Egert a szlovákok?:)

[ Szerkesztve ]

(#48330) erdoke válasza Varszegig (#48329) üzenetére


erdoke
titán

Vagy mások, kicsit sötétebben... :))
Nem hiszem, hogy norvég megyeszékhelyről irt, de majd meglátjuk.

A legjobb aláírás a héten

(#48331) repvez


repvez
addikt

Addig nekem ne roamingról mutogassanak hireket meg LTE-ről,mig nem tudnak az egész országba elérhető normális sebességű netet szolgáltatni. Itt lakom az adótoronytól légvonalban 5km-re aztán jó ha bejön a google a mobilneten 2g-be. Akkor fejleszzsenek uj rndszert ha az elöbbit kimaxolták mindenhol vagy az ujjat meg tudják olyanra csinálni.

(#48332) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Olyat lehet, hogy egy néven két előfizetés legyen, és csak az egyik legyen ePack-es?
Most tűnt fel, hogy papíros számla eddig nem érkezett, viszont az árból ítélve az egyetlen befizetetlen számla mindkét előfizetés havidíját tartalmazza.

(#48333) dptrsk válasza sp@rtan (#48332) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Alapesetben ha a két előfizetés 1 folyószámlán van, 1 számla érkezik róla, ha az nem fizetődik ki ugrott az e-pack.
Külön kérésre és díj ellenében különszedik a 2(vagy több) telefonszámot, s akkor tudod kérni az egyiket papír alapon, a másikat e-packel.

(#48334) lugosi válasza Varszegig (#48327) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, nem :D
Átugrottam egy logikai lépcsőfokot. Arra akartam utalni, hogy jó ez a norvég LTE roaming, de itthon vajon milyen a lefedettség.

(#48335) szabogabor10 válasza lugosi (#48334) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egerben megjelent az LTE?
Vagy nem ott laksz?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48336) ShadowX válasza lugosi (#48326) üzenetére


ShadowX
őstag

Elég régóta van már LTE Szegeden azért, amit nagy megelégedéssel használok. :)

(#48337) lugosi válasza szabogabor10 (#48335) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, szegedi vagyok mint a kolléga írja.

Kolléga :) : belvároson kívül is? Eddig úgy hallottam csak ott van. Bár ellenőrizni divájsz hiányában nem tudom.

(#48338) ShadowX válasza lugosi (#48337) üzenetére


ShadowX
őstag

Mindenhol elérhetô. Már próbáltam Makkosházán, Felsôvároson, Újszegeden, Alsóvároson, Szôregen. Szóval szerintem teljes a lefedettség. A telepítés elsô két hetében volt jellemzô a belváros, mert ott kezdték a kiépítést.

[ Szerkesztve ]

(#48339) pepe091 válasza lugosi (#48337) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Már a múltkor is írtam, hogy mindenhol van. :) Ha autópályán hagyod el Szegedet, akkor kb az M47-es határáig van, ha vonaton, akkor egész Szatymazig.

(#48340) A@ron válasza pepe091 (#48339) üzenetére


A@ron
tag

Én meg nem LTE-képes készülékkel nyomulok, hogy ne kelljen ezen stresszelni. :DDD

(#48341) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Á köszi srácok, erre nem emlékeztem.

(#48342) HXY válasza A@ron (#48340) üzenetére


HXY
addikt

Nem tudom, hogy minek kellene LTE, amikor a HSDPA se működik sok helyen...
Pláne nem útközben, ahol kellene.

Az urbanizált helyeken meg általában van wifi.

(#48343) djculture válasza HXY (#48342) üzenetére


djculture
félisten

Csak a nagybetűs új szabványokkal lehet vagánykodni, ami az ország 10%-ban se elérhető de az már nincs odairva mert blama lenne .

(#48344) club1 válasza HXY (#48342) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk azért, mert ha mindenütt lenne 4G (ahol most van 3G cella), annak lefedettsége mintegy 20-25%-al nagyobb lenne az alacsonyabb frekvencia és a terhelésre való kisebb érzékenység miatt, mint a mostani 3G-é.

(#48345) szabogabor10 válasza HXY (#48342) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az LTE technológiailag sokkal előnyösebb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a 3G. Mindenképpen annak a lefedettségét érdemes növelni. Remélhetőleg a frekvenciapályázat lezárulta után jelentős lefedettségnövekedés lesz a 800 MHz beindítása miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48346) #03372544


#03372544
törölt tag

Üdv!

Számhordozással kapcsolatban van valakinek érdemi tapasztalata?
Vodához vinném a T-s számom, de elutasították azzal, hogy a cím nem egyezik.
Azt mondták betűről-betűre egyezni kell a két szolgáltatónál rögzített címnek, tehát ha pl. a vodánál a házszám után van pont a T-nél meg nincs az már bukta.

Nincs sok kedvem ezzel szívni, van erre valami tuti módszer hogy egészen biztosan egyezzen a két cím?
Szerintem nem az előfizetőnek kellene azzal foglalkoznia, hogy a szolgáltatója milyen formában tárolja a címét...

(#48347) Zeki válasza #03372544 (#48346) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pedig ennek neked KELL utánajárnod.

(#48348) lugosi válasza #03372544 (#48346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy a számládon van, úgy próbálja a címet a vodafone. Nálunk is volt ugyanilyen hiba, 1 betű.

(#48349) #03372544 válasza lugosi (#48348) üzenetére


#03372544
törölt tag

Na szuper, most voltam a T-nél, azt mondták egy régen berögzített számlaküldési cím lehetett a hibás, és hogy azt nem nézik van-e pont meg "emelet" kiírva.
Mást mondanak személyesen, mást telefonon, csak remélni tudom hogy tényleg az volt a gond amit mondtak most.

(#48350) HXY válasza #03372544 (#48349) üzenetére


HXY
addikt

Minden üzletben, minden személyes ügyintéző, minden 1430-as telefonos ügyintéző mindig mást-mást mond.

Pl. most a legutóbb túlkapart feltöltőkártya cseréjéről. Mint kiderült lehetséges, csak sokan ezt nem tudják, vagy szándékosan elhajtják az embert. A Récsei Centerben vagy egy rövid hajú ffi ügyintéző, na az nagyon normális. Kb. minden üzletben 1-2 normális ügyintéző van, és szerencse kell hogy ahhoz kerüljünk.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.